2021-04-15   10:21:16
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Finnish Open Grand Prix

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Sunnuntaiaamu

Document
Results
Finnish Open Grand Prix 2019
Place: Lappeenrannan uimahalli Organizer:
Pool: 25m Competition Date: Oct 19, 2019 to Oct 20, 2019
Event 27, 200m Vapaauinti Miehet - Heat
SE 1:43.51
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ronny Brännkärr 2002 Kemin Työväen Uimarit -.-- 669 1:53.59 Q
50m: 25.99
100m: 54.72
(28.73)
150m: 1:23.90
(29.18)
200m: 1:53.59
(29.69)
2 Tuomas Kiviluoma 1993 Cetus Espoo -.-- 660 1:54.12 +0.53 -
50m: 26.44
100m: 55.47
(29.03)
150m: 1:24.76
(29.29)
200m: 1:54.12
(29.36)
3 Tapio Junninen 1995 Vanders -.-- 625 1:56.18 +2.59 Q
50m: 26.70
100m: 55.54
(28.84)
150m: 1:26.43
(30.89)
200m: 1:56.18
(29.75)
4 Kasper Envalds 2001 Vanders -.-- 624 1:56.25 +2.66 Q
50m: 27.03
100m: 56.08
(29.05)
150m: 1:26.52
(30.44)
200m: 1:56.25
(29.73)
5 Jakob Sievers 2000 Uinti Tampere -.-- 614 1:56.90 +3.31 -
50m: 27.03
100m: 56.94
(29.91)
150m: 1:27.18
(30.24)
200m: 1:56.90
(29.72)
6 Miiro Vartiainen 2001 Joensuun Uimaseura -.-- 612 1:56.98 +3.39 Q
50m: 26.85
100m: 56.63
(29.78)
150m: 1:27.01
(30.38)
200m: 1:56.98
(29.97)
7 Niko Matela 2003 Lappeenrannan Uimarit -.-- 602 1:57.67 +4.08 Q
50m: 28.35
100m: 58.73
(30.38)
150m: 1:28.65
(29.92)
200m: 1:57.67
(29.02)
8 Teemu Vuorela 1994 Swimming Jyväskylä -.-- 599 1:57.87 +4.28 Q
50m: 26.64
100m: 56.78
(30.14)
150m: 1:27.44
(30.66)
200m: 1:57.87
(30.43)
9 Tatu Saareks 2003 Lappeenrannan Uimarit -.-- 571 1:59.72 +6.13 Q
50m: 27.97
100m: 58.54
(30.57)
150m: 1:29.27
(30.73)
200m: 1:59.72
(30.45)
10 Niklas Hatakka 2003 Cetus Espoo -.-- 558 2:00.67 +7.08 Q
50m: 28.16
100m: 58.55
(30.39)
150m: 1:29.71
(31.16)
200m: 2:00.67
(30.96)
11 Jere Broman 2002 Uinti Tampere -.-- 552 2:01.09 +7.50
50m: 27.49
100m: 57.37
(29.88)
150m: 1:29.07
(31.70)
200m: 2:01.09
(32.02)
12 Risto Martikainen 2003 Kouvolan Uimarit -.-- 552 2:01.12 +7.53
50m: 27.91
100m: 58.34
(30.43)
150m: 1:29.42
(31.08)
200m: 2:01.12
(31.70)
13 Tapio Roiko-Jokela 1996 Swimming Jyväskylä -.-- 546 2:01.54 +7.95
50m: 28.30
100m: 58.87
(30.57)
150m: 1:29.84
(30.97)
200m: 2:01.54
(31.70)
14 Benjamin Evans 2003 Swimming Club Vuokatti -.-- 543 2:01.80 +8.21
50m: 27.41
100m: 58.51
(31.10)
150m: 1:30.64
(32.13)
200m: 2:01.80
(31.16)
15 Miro Merinen 2003 Simmis Wanda -.-- 542 2:01.86 +8.27
50m: 27.54
100m: 58.94
(31.40)
150m: 1:31.00
(32.06)
200m: 2:01.86
(30.86)
16 Eemil Kylmä 2001 Cetus Espoo -.-- 531 2:02.64 +9.05
50m: 27.85
100m: 58.68
(30.83)
150m: 1:30.12
(31.44)
200m: 2:02.64
(32.52)
17 Rasmus Virta 1998 Cetus Espoo -.-- 473 2:07.49 +13.90
50m: 29.96
100m: 1:02.23
(32.27)
150m: 1:34.69
(32.46)
200m: 2:07.49
(32.80)
Event official at: 20.10.2019 10:19:38
2019-10-20 13:56:18 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Lappeenrannan Uimarit

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner