2020-01-25   04:18:31
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Julestævne 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2019    Udskriftsdato  08 december 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  10:08   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2019         
 
 
Løb 1, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 0-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ssk Mix 1  2000  Slagelse Svømmeklub            1:54.03   
  Gustav Jørgensen  2000      26.93        26.93   
  Elias Rought  2003      30.21        57.14   
  Marie Louise B Andersen  2005      29.91        1:27.05   
  Sofie Nielsen  2001      26.98        1:54.03   
                     
Kalundborg Mix 1  2001  Kalundborg SK            1:54.95   
  Andreas Lind-Ellefsen  2001      28.62        28.62   
  Caroline Holm  2004      33.24        1:01.86   
  Mikkel Mortensen  2003      26.09        1:27.95   
  Thea Kaiser  2004      27.00        1:54.95   
                     
Julegodter 1  2000  Herlufsholm Svømmeklub            1:58.12   
  Fanta O. Petersen  2005      34.07        34.07   
  Gustav Nissen  2001      31.54        1:05.61   
  Magnus Løhr  2001      25.43        1:31.04   
  Mie Ankersen  2006      27.08        1:58.12   
                     
Ssk Mix 2  2001  Slagelse Svømmeklub            1:59.40   
  Silje Mathiasen  2006      33.10        33.10   
  Elida Thornsen  2005      37.19        1:10.29   
  Matthias Hansen  2001      25.20        1:35.49   
  Tobias Daniel Larsen  2001      23.91        1:59.40   
                     
Haslev Julemix 1  1995  Haslev Svømmeklub            1:59.87   
  Holger Flytkjær-Hansen  2004      29.88        29.88   
  Viktor Eibye  2001      31.87        1:01.75   
  Sisse Berg Olesen  2005      29.93        1:31.68   
  Petrine R. E. Sørensen  2005      28.19        1:59.87   
                     
Haslev Julemix 2  1995  Haslev Svømmeklub            2:04.52   
  Anna Lind Petersen  2004      33.38        33.38   
  Frederik Kongstad Hansen  2001      31.24        1:04.62   
  Lærke Møller  2005      33.63        1:38.25   
  Christopher Vejlbo Hansen  2005      26.27        2:04.52   
                     
Kalundborg Mix 2  2004  Kalundborg SK            2:06.26   
  Patrick Skov Vinding  2005      30.99        30.99   
  Anna Marott Hansen  2004      36.30        1:07.29   
  Beatrice Buhr Müller  2006      31.61        1:38.90   
  Noel Gjelstrup  2004      27.36        2:06.26   
                     
Julegodter 2  2001  Herlufsholm Svømmeklub            2:06.33   
  Mathias Ankersen  2004      32.79        32.79   
  August Høy  2005      33.27        1:06.06   
  Frederikke B. Hansen  2005      31.21        1:37.27   
  Andrea Holm Sørensen  2005      29.06        2:06.33   
                     
Kalundborg Mix 3  2001  Kalundborg SK            2:15.88   
  Rebecca Skov Vinding  2007      35.70        35.70   
  Morten Broni Simonsen  2005      37.87        1:13.57   
  Malthe Lorin Rasmussen  2005      32.48        1:46.05   
  Isabella Holme Bjerborg  2005      29.83        2:15.88   
                     
10  Haslev Julemix 3  1995  Haslev Svømmeklub            2:16.85   
  Jonas P. Dahrup  2004      35.61        35.61   
  Laurits Thøfner  2004      35.48        1:11.09   
  Julie Hansen Schilling  2004      35.19        1:46.28   
  Nicoline Hansen  2004      30.57        2:16.85   
                     
11  Kalundborg Mix 4  2005  Kalundborg SK            2:20.21   
  David Stoklund  2008      35.56        35.56   
  Maria Stoklund  2006      40.05        1:15.61   
  Jonas Rask  2006      1:04.60        2:20.21   
  Pauline Andersen  2005              2:20.21   
                     
12  Ssk Mix 13  1997  Slagelse Svømmeklub            2:25.91   
  Casper Madsen  2004      29.52        29.52   
  Signe Skelvig  2009      49.38        1:18.90   
  Tobias Rehder Knudsen  2005      27.34        1:46.24   
  Maria Gandrup Nygaard  2010      39.67        2:25.91   
                     
13  Julegodter 3  2004  Herlufsholm Svømmeklub            2:27.70   
  Sebastian Aunt  2007      1:17.02        1:17.02   
  Victoria Petersen  2008      36.77        1:53.79   
  Emil Lejbølle  2007      33.91        2:27.70   
  Cecilie Jakobsen  2008              2:27.70   
                     
14  Kalundborg Mix 5  2001  Kalundborg SK            2:28.13   
  Lærke Jensen  2008      38.22        38.22   
  Alba Seneca  2005      39.25        1:17.47   
  Jakob Bagge  2006      41.01        1:58.48   
  Mutasem Ahmad  2001      29.65        2:28.13   
                     
15  Ssk Mix 12  2007  Slagelse Svømmeklub            2:34.20   
  Rasmus Bønsøe  2006      31.35        31.35   
  Laura Storm Frimann  2009      53.59        1:24.94   
  Jonas Hansen  2001      25.67        1:50.61   
  Adrianna Pedersen  2009      43.59        2:34.20   
                     
16  Ssk Mix 8  2002  Slagelse Svømmeklub            2:35.05   
  Julius Vadmand  2005      35.09        35.09   
  Signe W Kjær Larsen  2008      46.68        1:21.77   
  Tobias Wiegaard Hansen  2004      30.66        1:52.43   
  Mathilde Ørum Tribler  2008      42.62        2:35.05   
                     
17  Ssk Mix 11  2005  Slagelse Svømmeklub            2:40.59   
  Konrad Clausen  2005      32.35        32.35   
  Mikkel Augustesen  2008      49.81        1:22.16   
  Silke Krakau Tønnesen  2006      34.31        1:56.47   
  Alberte Hjarbæk  2010      44.12        2:40.59   
                     
18  Ssk Mix 10  2005  Slagelse Svømmeklub            2:51.15   
  Silje Juul Kjeldsen  2008      37.90        37.90   
  Mikkel Prüsse-Olsen  2009      50.63        1:28.53   
  Viktor Kristiansen  2006      34.27        2:02.80   
  Laura Keller Thorgrimson  2010      48.35        2:51.15   
                     
19  Ssk Mix 5  2003  Slagelse Svømmeklub            3:03.42   
  Emilia Pico  2008      39.15        39.15   
  Jeppe Bülow Møller  2010      1:00.73        1:39.88   
  Jeppe Veise  2004      37.35        2:17.23   
  Sara Poulsgaard Sværke  2009      46.19        3:03.42   
                     
20  Haslev Julemix 5  1995  Haslev Svømmeklub            3:03.80   
  Marius Sohnemann  2007      41.85        41.85   
  Andreas Lyngfeldt Boholm  2008      57.17        1:39.02   
  Yasmin Thrane Kristensen  2006      44.80        2:23.82   
  Madeleine Schou  2008      39.98        3:03.80   
                     
21  Haslev Julemix 6  1995  Haslev Svømmeklub            3:15.30   
  Niklas Aagaard Sørensen  2008      44.94        44.94   
  Sune Berg Olesen  2009      57.48        1:42.42   
  Milla Engsted Larsen  2009      51.02        2:33.44   
  Agnes Thøfner  2009      41.86        3:15.30   
                     
22  Ssk Mix 9  2002  Slagelse Svømmeklub            3:16.57   
  Emma Attrup  2007      39.42        39.42   
  Jonatan Thrysøe  2009      55.67        1:35.09   
  Johanne Jensen-Mattebjerg  2006      39.50        2:14.59   
  Zander Hjorth  2009      1:01.98        3:16.57   
                     
23  Ssk Mix 6  2004  Slagelse Svømmeklub            3:22.73   
  Andreas Tobel Nielsen  2008      46.97        46.97   
  Asger Mørk Attrup  2010      1:03.26        1:50.23   
  Caroline Søe Jepsen  2007      36.20        2:26.43   
  Rosa Pico  2010      56.30        3:22.73   
                     
24  Julegodter 4  2007  Herlufsholm Svømmeklub            3:36.49   
  Oliver Petersen  2008      48.22        48.22   
  Filippa Würfel  2010      54.65        1:42.87   
  Julie Holm Sørensen  2008      1:53.62        3:36.49   
  David Kjeldgaard  2009              3:36.49   
                     
Haslev Julemix 4  1995  Haslev Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
  Theodor Kongstad  2006      41.26        41.26   
                     
Ssk Mix 3  2000  Slagelse Svømmeklub            DSQ  Fødder ej u drejet 
  Emma Frederiksen  2008      43.57        43.57   
                     
Ssk Mix 7  2003  Slagelse Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
  Alberte Bendix Raunkjær  2007      42.10        42.10   
  Asbjørn Kristiansen  2010      59.86        1:41.96   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 december 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:08 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2019    Udskriftsdato  08 december 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  10:27   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2019         
 
 
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Katrine Duus  2003  Næstved IF    29.92        1:02.44   
Thea Kaiser  2004  Kalundborg SK    30.05        1:02.76   
Kamille Lundberg  2003  Dragsholm Svømmeklub    30.14        1:03.35   
Katrine Mørkeberg  2004  Næstved IF    32.51        1:07.85   
Isabella Hejlesen  2004  Slagelse Svømmeklub    32.82        1:08.60   
Nicoline Hansen  2004  Haslev Svømmeklub    31.91        1:08.93   
Julie Hansen Schilling  2004  Haslev Svømmeklub    34.39        1:14.02   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Marie Louise B Andersen  2005  Slagelse Svømmeklub    29.38        1:01.37   
Sisse Berg Olesen  2005  Haslev Svømmeklub    30.44        1:03.31   
Karoline Holm Hilkjær  2005  Dragsholm Svømmeklub    30.43        1:03.35   
Frederikke Poulsen  2006  Dragsholm Svømmeklub    31.58        1:05.89   
Andrea Holm Sørensen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    31.69        1:06.68   
Silke Krakau Tønnesen  2006  Slagelse Svømmeklub    32.40        1:07.29   
Pauline Andersen  2005  Kalundborg SK    32.79        1:08.06   
Mie Visler  2006  Næstved IF    32.30        1:08.41   
Cecilie Rasmussen  2005  Svømmeklubben SHS Stevns    32.39        1:09.56   
10  Leonora Franck  2006  Næstved IF    33.25        1:09.73   
11  Signe Rasmussen  2006  Svømmeklubben SHS Stevns    34.04        1:11.25   
12  Emma Jørgensen  2005  Slagelse Svømmeklub    35.05        1:14.78   
13  Masha Jul Pedersen  2006  Næstved IF    35.80        1:15.18   
14  Mathilde Knudsen  2006  Slagelse Svømmeklub    36.04        1:15.26   
15  Victoria Paulsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    37.24        1:16.17   
16  Yasmin Thrane Kristensen  2006  Haslev Svømmeklub    38.94        1:22.53   
17  Camila Hansen  2006  Haslev Svømmeklub    42.56        1:30.52   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rebecca Skov Vinding  2007  Kalundborg SK    32.69        1:08.67   
Caroline Søe Jepsen  2007  Slagelse Svømmeklub    35.54        1:13.40   
Frederikke Jørgensen  2007  Herlufsholm Svømmeklub    36.18        1:15.05   
Victoria Petersen  2008  Herlufsholm Svømmeklub    37.73        1:17.94   
Lærke Jensen  2008  Kalundborg SK    36.48        1:17.99   
Sara Kaiser  2007  Herlufsholm Svømmeklub    38.84        1:21.97   
Thilde Thomsen  2008  Kalundborg SK    39.01        1:22.46   
Emilie Lyngfeldt Boholm  2008  Haslev Svømmeklub    39.43        1:23.90   
Emma Friis Laursen  2007  Kalundborg SK    40.97        1:25.35   
10  Alex Rolder  2008  Svømmeklubben SHS Stevns    41.01        1:25.55   
11  Clara Grenaa  2008  Svømmeklubben SHS Stevns    41.13        1:27.25   
12  Madeleine Schou  2008  Haslev Svømmeklub    42.35        1:30.71   
13  Lærke Andersen Haurslev  2007  Kalundborg SK    44.06        1:33.01   
14  Julie Torp-Lupnaav  2008  Herlufsholm Svømmeklub    44.15        1:34.47   
15  Edith Seedorff  2008  Haslev Svømmeklub    47.20        1:39.84   
16  Julie Holm Sørensen  2008  Herlufsholm Svømmeklub    48.36        1:45.24   
17  Ida Hartz Johnsen  2008  Haslev Svømmeklub    53.06        2:01.64   
Caroline Fobian Hvidberg  2008  Kalundborg SK            DNS   
Mathilde Bendtsen  2007  Næstved IF            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Clara Munkholm Larsen  2009  Næstved IF    39.39        1:23.26   
Freya Ploug Mattson  2009  Lyngby Svømmeklub    39.78        1:23.48   
Kristine Porsborg Blach  2009  Kalundborg SK    38.53        1:24.75   
Maria Holstein Arnesen  2010  Lyngby Svømmeklub    43.61        1:31.36   
Emilie Jakobsen  2010  Herlufsholm Svømmeklub    43.65        1:32.89   
Milla Engsted Larsen  2009  Haslev Svømmeklub    44.45        1:37.54   
Sophia Arboe Marthedal  2010  Lyngby Svømmeklub    44.71        1:37.76   
Clara Kristine Ingeborg Andersen  2010  Haslev Svømmeklub    46.13        1:38.24   
Ella Lindum Andersen  2010  Lyngby Svømmeklub    46.52        1:38.81   
10  Adrianna Pedersen  2009  Slagelse Svømmeklub    44.75        1:39.35   
11  Filippa Würfel  2010  Herlufsholm Svømmeklub    46.51        1:41.33   
12  Agnes Thøfner  2009  Haslev Svømmeklub    47.76        1:43.15   
13  Alberte Hjarbæk  2010  Slagelse Svømmeklub    48.30        1:46.51   
14  Alba Mayland  2010  Næstved IF    50.68        1:48.56   
15  Amalie Badensø  2009  Haslev Svømmeklub    55.56        2:00.89   
16  Rosa Pico  2010  Slagelse Svømmeklub    1:01.65        2:21.70   
Ella Holm Elkjær  2010  Lyngby Svømmeklub            DNS   
Freja Hansen  2010  Kalundborg SK            DNS   
Laura Keller Thorgrimson  2010  Slagelse Svømmeklub            DNF   
Maria Gandrup Nygaard  2010  Slagelse Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2011-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nikoline Nielsen  2011  Slagelse Svømmeklub    54.29        1:56.95   
Frida Fobian Hvidberg  2011  Kalundborg SK    53.84        1:57.32   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 december 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:27 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2019    Udskriftsdato  08 december 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  10:40   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2019         
 
 
Løb 3, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jonas Hansen  2001  Slagelse Svømmeklub    26.10        53.91   
Magnus Løhr  2001  Herlufsholm Svømmeklub    26.08        54.29   
Lauge Bastian Maar  2001  Næstved IF    26.64        55.93   
Emil Holm  1996  Svømmeklubben SHS Stevns    27.35        57.26   
Bjørn Sabroe Simonsen  2000  Herlufsholm Svømmeklub    27.31        57.75   
Mutasem Ahmad  2001  Kalundborg SK    30.83        1:07.56   
                     
 
Løb 3, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mikkel Mortensen  2003  Kalundborg SK    25.75        53.74   
Lucas Jul Pedersen  2003  Næstved IF    27.11        56.65   
Elias Rought  2003  Slagelse Svømmeklub    28.12        57.83   
Harald Franck  2003  Næstved IF    27.99        58.85   
                     
 
Løb 3, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Holger Flytkjær-Hansen  2004  Haslev Svømmeklub    26.81        56.64   
Jannik Jørgensen  2004  Slagelse Svømmeklub    28.12        57.77   
Tobias Rehder Knudsen  2005  Slagelse Svømmeklub    28.26        58.55   
Malthe Foged  2005  Næstved IF    28.18        58.83   
Calvin Konge Neess  2005  Dragsholm Svømmeklub    29.00        59.83   
Patrick Skov Vinding  2005  Kalundborg SK    28.71        1:00.19   
Tobias Wiegaard Hansen  2004  Slagelse Svømmeklub    28.57        1:00.32   
Marcus Madsen  2005  Dragsholm Svømmeklub    29.81        1:01.52   
Magnus Wøldike  2005  Svømmeklubben SHS Stevns    29.00        1:02.87   
10  Magnus Hansen  2004  Svømmeklubben SHS Stevns    29.74        1:04.03   
11  Noel Gjelstrup  2004  Kalundborg SK    30.78        1:04.49   
12  Malthe Lorin Rasmussen  2005  Kalundborg SK    31.71        1:06.53   
13  Morten Broni Simonsen  2005  Kalundborg SK    32.27        1:07.04   
Tao Tang  2005  Næstved IF            DNS   
                     
 
Løb 3, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jonas Rask  2006  Kalundborg SK    32.91        1:08.05   
Sebastian Aunt  2007  Herlufsholm Svømmeklub    33.95        1:09.58   
Christian Bruus  2006  Herlufsholm Svømmeklub    33.54        1:10.11   
Emil Lejbølle  2007  Herlufsholm Svømmeklub    34.41        1:13.60   
Lukas Aagaard Sørensen  2006  Haslev Svømmeklub    36.30        1:14.51   
Lucas Sibbern-Larsen  2007  Næstved IF    34.68        1:16.33   
Theodor Kongstad  2006  Haslev Svømmeklub    36.08        1:19.82   
Marius Sohnemann  2007  Haslev Svømmeklub    39.02        1:24.23   
                     
 
Løb 3, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
David Stoklund  2008  Kalundborg SK    32.18        1:07.83   
Niklas Aagaard Sørensen  2008  Haslev Svømmeklub    36.22        1:17.04   
Andreas M. Nielsen  2008  Næstved IF    38.78        1:21.56   
Sander Y Hansen  2009  Kalundborg SK    40.91        1:29.00   
Oliver Dyrholm-Pilegaard  2008  Svømmeklubben SHS Stevns    57.20        1:29.73   
Malthe Brun Hansen  2009  Slagelse Svømmeklub    41.83        1:30.66   
Felix Schnack  2009  Svømmeklubben SHS Stevns    42.21        1:30.84   
William Kongslev  2008  Haslev Svømmeklub    41.04        1:31.51   
Zander Hjorth  2009  Slagelse Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 3, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Victor Ploug Mattson  2010  Lyngby Svømmeklub    40.72        1:29.41   
Mikkel Skou Elgaard  2010  Lyngby Svømmeklub    43.80        1:30.83   
Marvin Silfen-Jensen  2010  Lyngby Svømmeklub    44.69        1:32.77   
Rares Enache  2010  Lyngby Svømmeklub    45.09        1:39.00   
Silas Kjøng Seidenfaden  2010  Svømmeklubben SHS Stevns    48.38        1:45.39   
Louie L. Theuma  2011  Lyngby Svømmeklub    54.30        1:53.88   
Asbjørn Kristiansen  2010  Slagelse Svømmeklub    52.07        1:58.16   
Asger Mørk Attrup  2010  Slagelse Svømmeklub    56.39        1:59.19   
Traian Zacharias Pedersen  2011  Slagelse Svømmeklub    55.20        2:01.05   
10  Matti Mejlby Ditlefsen  2011  Kalundborg SK    55.92        2:03.68   
11  Jeppe Bülow Møller  2010  Slagelse Svømmeklub    58.77        2:11.49   
12  Lucca Seneca  2011  Kalundborg SK    1:01.64        2:12.05   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 december 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:40 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2019    Udskriftsdato  08 december 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  10:54   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2019         
 
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Caroline Holm  2004  Kalundborg SK    34.65        1:13.53   
Anna Marott Hansen  2004  Kalundborg SK    38.54        1:21.54   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Freja Juul  2006  Næstved IF    38.14        1:21.11   
Elida Thornsen  2005  Slagelse Svømmeklub    38.40        1:22.28   
Freja Threms  2005  Dragsholm Svømmeklub    38.51        1:23.59   
Astamaja Rought  2006  Slagelse Svømmeklub    40.47        1:25.46   
Mathilde Ludvigsen  2006  Næstved IF    39.92        1:26.25   
Silje Mathiasen  2006  Slagelse Svømmeklub    40.91        1:26.51   
Maria Stoklund  2006  Kalundborg SK    40.74        1:27.31   
Isabella Holme Bjerborg  2005  Kalundborg SK    41.33        1:27.89   
Sophie Nielsen  2006  Dragsholm Svømmeklub    41.52        1:30.60   
10  Dicte Maar  2006  Næstved IF    44.61        1:33.51   
11  Shauli Mortensen  2006  Kalundborg SK    48.16        1:46.54   
12  Laura Kruse  2005  Svømmeklubben SHS Stevns    49.82        1:47.30   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rebecca Skov Vinding  2007  Kalundborg SK    41.70        1:29.28   
Maria Agnes Jakobsen  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH    43.20        1:32.42   
Emilia Pico  2008  Slagelse Svømmeklub    44.51        1:33.02   
Naja-Amalie Hallengreen  2008  Slagelse Svømmeklub    43.99        1:33.75   
Viktoria Annabel Graulund  2007  Slagelse Svømmeklub    44.73        1:35.14   
Maila Anker  2007  Herlufsholm Svømmeklub    45.82        1:41.18   
Alberte Bendix Raunkjær  2007  Slagelse Svømmeklub    47.62        1:41.33   
Signe W Kjær Larsen  2008  Slagelse Svømmeklub    49.49        1:43.11   
Alex Rolder  2008  Svømmeklubben SHS Stevns    49.73        1:45.90   
10  Katrine Romme  2008  Herlufsholm Svømmeklub    49.33        1:46.20   
11  Emma Attrup  2007  Slagelse Svømmeklub    52.14        1:49.18   
12  Emma Frederiksen  2008  Slagelse Svømmeklub    54.48        1:54.35   
13  Shaya Mortensen  2008  Kalundborg SK    56.88        2:05.67   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kamille Drejer Mikkelsen  2009  Lyngby Svømmeklub    46.53        1:38.43   
Signe Skelvig  2009  Slagelse Svømmeklub    52.10        1:52.10   
Victoria Amalie Mouritzen  2009  Slagelse Svømmeklub    55.43        1:58.68   
Maja Lund Nielsen  2010  Næstved IF    57.55        2:00.49   
Laura Storm Frimann  2009  Slagelse Svømmeklub    59.30        2:03.81   
Line Silleborg  2010  Herlufsholm Svømmeklub    1:02.10        2:15.99   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 december 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:54 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2019    Udskriftsdato  08 december 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  11:16   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2019         
 
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mads Ingeman Hansen  1997  Næstved IF    29.97        1:05.50   
Frederik Kongstad Hansen  2001  Haslev Svømmeklub    32.31        1:09.41   
Gustav Nissen  2001  Herlufsholm Svømmeklub    32.84        1:09.69   
Tobias Daniel Larsen  2001  Slagelse Svømmeklub    33.12        1:10.20   
Matthias Hansen  2001  Slagelse Svømmeklub    33.55        1:11.09   
Gustav Jørgensen  2000  Slagelse Svømmeklub    33.99        1:11.35   
Viktor Eibye  2001  Haslev Svømmeklub    33.48        1:11.81   
Laurits Holm  2000  Svømmeklubben SHS Stevns            DNS   
                     
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jesse Refsgaard  2003  Dragsholm Svømmeklub    35.97        1:17.40   
                     
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
August Høy  2005  Herlufsholm Svømmeklub    34.16        1:12.16   
Casper Madsen  2004  Slagelse Svømmeklub    34.28        1:13.58   
Christian Søe Jepsen  2005  Slagelse Svømmeklub    36.78        1:17.51   
Laurits Thøfner  2004  Haslev Svømmeklub    38.31        1:20.70   
Julius Vadmand  2005  Slagelse Svømmeklub    38.15        1:21.65   
Jeppe Veise  2004  Slagelse Svømmeklub    38.15        1:22.89   
                     
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Alexander Oxenbøll  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    39.59        1:23.50   
Thoke Thomsen  2006  Kalundborg SK    41.64        1:30.83   
Emil Hass  2006  Næstved IF    42.76        1:30.99   
Jakob Bagge  2006  Kalundborg SK            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mikkel Prüsse-Olsen  2009  Slagelse Svømmeklub    53.06        1:49.90   
Mathias Hald  2009  Lyngby Svømmeklub    53.48        1:51.06   
Mikkel Augustesen  2008  Slagelse Svømmeklub    52.62        1:51.19   
Jonatan Thrysøe  2009  Slagelse Svømmeklub    57.94        2:00.64   
Sune Berg Olesen  2009  Haslev Svømmeklub    57.98        2:01.47   
Andreas Lyngfeldt Boholm  2008  Haslev Svømmeklub    58.70        2:03.02   
David Kjeldgaard  2009  Herlufsholm Svømmeklub    59.27        2:06.06   
                     
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bastian Johnsen  2010  Lyngby Svømmeklub    52.25        1:51.15   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 december 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:16 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2019    Udskriftsdato  08 december 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  11:16   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2019         
 
 
Løb 6, 25m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
SIF Winther-Jensen  2004  Svømmeklubben SHS Stevns            17.00   
                     
 
Løb 6, 25m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Chilli Nordahl Thompson  2008  Svømmeklubben SHS Stevns            19.70   
Lucca Skaarup Ulnits Jensen  2008  Næstved IF            21.89   
                     
 
Løb 6, 25m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2011-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frida Fobian Hvidberg  2011  Kalundborg SK            24.21   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 december 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:16 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2019    Udskriftsdato  08 december 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  11:16   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2019         
 
 
Løb 7, 25m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Neiiendam  2007  Svømmeklubben SHS Stevns            17.95   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 december 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:16 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2019    Udskriftsdato  08 december 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  11:27   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2019         
 
 
Løb 8, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mie Ankersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    36.07  1:15.61  1:55.67    2:34.16   
Frederikke B. Hansen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    36.09  1:15.72  1:56.15    2:34.64   
Alba Seneca  2005  Kalundborg SK    38.42  1:19.49  2:01.29    2:41.19   
Laura Meyer  2006  Herlufsholm Svømmeklub    37.63  1:18.58  2:00.78    2:41.21   
Beatrice Buhr Müller  2006  Kalundborg SK            DNS   
                     
 
Løb 8, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Viktoria Annabel Graulund  2007  Slagelse Svømmeklub    39.35  1:21.33  2:04.22    2:45.35   
Klara Fris Ottosen  2007  Dragsholm Svømmeklub    39.70  1:24.26  2:09.69    2:52.70   
Cecilie Jakobsen  2008  Herlufsholm Svømmeklub    42.52  1:29.21  2:16.05    2:56.49   
                     
 
Løb 8, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Cirkeline Feldt-Sørensen  2010  Lyngby Svømmeklub        2:42.82    3:35.45   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 december 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:27 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2019    Udskriftsdato  08 december 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  11:27   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2019         
 
 
Løb 9, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Thor Malmby Jørgin  2001  Dragsholm Svømmeklub    31.47  1:07.96  1:47.61    2:25.34   
Laurits Holm  2000  Svømmeklubben SHS Stevns            DNS   
                     
 
Løb 9, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    36.20  1:16.18  1:56.88    2:35.85   
Jonas P. Dahrup  2004  Haslev Svømmeklub    36.55  1:16.42  1:57.73    2:38.25   
Marius Danielsen  2005  Dragsholm Svømmeklub    39.08  1:21.48  2:04.73    2:46.85   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 december 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:27 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2019    Udskriftsdato  08 december 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  11:30   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2019         
 
 
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anna Lind Petersen  2004  Haslev Svømmeklub    34.04  1:14.03  2:01.03    2:40.32   
Nicoline Hansen  2004  Haslev Svømmeklub            DNF   
                     
 
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Katrine Hansen  2006  Dragsholm Svømmeklub    33.79  1:16.11  2:04.95    2:41.14   
Petrine R. E. Sørensen  2005  Haslev Svømmeklub    34.49  1:13.60  2:04.15    2:41.16   
Lærke Møller  2005  Haslev Svømmeklub    34.85  1:19.45  2:07.24    2:48.26   
Frida Lauridsen  2005  Slagelse Svømmeklub    36.84  1:26.15  2:20.79    3:03.28   
Iben Lund Nielsen  2006  Næstved IF            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Merle Blomberg Jensen  2008  Herlufsholm Svømmeklub    36.54  1:26.83  2:19.95    3:02.08   
Silje Rud Pedersen  2007  Herlufsholm Svømmeklub    44.51  1:31.07  2:24.18    3:07.40   
Ellen Sofie Jespersen  2007  Herlufsholm Svømmeklub    38.60  1:27.36  2:23.19    3:08.09   
Asta Lund Nielsen  2008  Næstved IF    40.53  1:28.34  2:23.58    3:11.30   
Augusta Johansen  2008  Herlufsholm Svømmeklub    43.28  1:33.77  2:34.81    3:23.27   
                     
 
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Martine Foged  2009  Næstved IF    44.68  1:39.57  2:43.79    3:29.89   
Milla Kragsskjold  2010  Næstved IF            DSQ  Svøm på mave v/75m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 december 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:30 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2019    Udskriftsdato  08 december 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  11:31   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2019         
 
 
Løb 11, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1920-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Gustav Nissen  2001  Herlufsholm Svømmeklub    29.71  1:06.99  1:46.71    2:20.53   
Laurits Holm  2000  Svømmeklubben SHS Stevns            DNS   
                     
 
Løb 11, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Tobias Rehder Knudsen  2005  Slagelse Svømmeklub    30.18  1:07.70  1:50.28    2:22.78   
Christopher Vejlbo Hansen  2005  Haslev Svømmeklub    31.50  1:10.22  1:51.86    2:28.54   
Calvin Konge Neess  2005  Dragsholm Svømmeklub    31.30  1:09.44  1:56.33    2:30.33   
Christian Søe Jepsen  2005  Slagelse Svømmeklub    36.08  1:15.74  1:58.16    2:34.69   
Aksel Bryde Jørgensen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    35.05  1:18.28  2:05.76    2:44.60   
                     
 
Løb 11, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mads G. Skovly Larsen  2006  Næstved IF    35.23  1:20.46  2:10.67    2:52.15   
Christian Bruus  2006  Herlufsholm Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 11, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Andreas Tobel Nielsen  2008  Slagelse Svømmeklub    58.49  1:59.16  3:26.39    4:16.14   
Nicolai Molter Petersen  2008  Næstved IF            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 december 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:31 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2019    Udskriftsdato  08 december 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  12:50   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2019         
 
 
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tanja H Nielsen  1996  Svømmeklubben SHS Stevns            28.37   
Viktoria Bæts Kristensen  2002  Næstved IF            29.76   
                     
 
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kamille Lundberg  2003  Dragsholm Svømmeklub            29.27   
Katrine Mørkeberg  2004  Næstved IF            30.63   
Sille Bachmann  2004  Dragsholm Svømmeklub            30.93   
Julie Hansen Schilling  2004  Haslev Svømmeklub            32.67   
Thea Kaiser  2004  Kalundborg SK            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sisse Berg Olesen  2005  Haslev Svømmeklub            28.35   
Karoline Holm Hilkjær  2005  Dragsholm Svømmeklub            29.26   
Frederikke B. Hansen  2005  Herlufsholm Svømmeklub            29.67   
Pauline Andersen  2005  Kalundborg SK            29.77   
Fanta O. Petersen  2005  Herlufsholm Svømmeklub            30.26   
Isabella Holme Bjerborg  2005  Kalundborg SK            30.52   
Cecilie Rasmussen  2005  Svømmeklubben SHS Stevns            30.79   
Annette Toft  2006  Slagelse Svømmeklub            31.01   
Freja Threms  2005  Dragsholm Svømmeklub            32.68   
10  Johanne Jensen-Mattebjerg  2006  Slagelse Svømmeklub            33.77   
11  Cecilie Engsted Larsen  2006  Haslev Svømmeklub            33.81   
12  Shauli Mortensen  2006  Kalundborg SK            36.71   
13  Wiktoria Wojciechowska  2006  Svømmeklubben SHS Stevns            40.45   
                     
 
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maila Anker  2007  Herlufsholm Svømmeklub            33.93   
Alex Rolder  2008  Svømmeklubben SHS Stevns            36.88   
Emma Friis Laursen  2007  Kalundborg SK            37.32   
Lucca Skaarup Ulnits Jensen  2008  Næstved IF            37.57   
Thilde Thomsen  2008  Kalundborg SK            37.83   
Clara Grenaa  2008  Svømmeklubben SHS Stevns            38.37   
Lærke Andersen Haurslev  2007  Kalundborg SK            40.49   
Mathilde Ørum Tribler  2008  Slagelse Svømmeklub            40.99   
Madeleine Schou  2008  Haslev Svømmeklub            41.06   
10  Shaya Mortensen  2008  Kalundborg SK            43.77   
11  Edith Seedorff  2008  Haslev Svømmeklub            44.12   
12  Cecilie Heinsen  2008  Svømmeklubben SHS Stevns            52.52   
13  Ida Hartz Johnsen  2008  Haslev Svømmeklub            54.08   
Caroline Fobian Hvidberg  2008  Kalundborg SK            DNS   
Chilli Nordahl Thompson  2008  Svømmeklubben SHS Stevns            DNS   
                     
 
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kristine Porsborg Blach  2009  Kalundborg SK            38.52   
Milla Engsted Larsen  2009  Haslev Svømmeklub            40.49   
Kamille Drejer Mikkelsen  2009  Lyngby Svømmeklub            40.50   
Agnes Thøfner  2009  Haslev Svømmeklub            42.55   
Josefine Jaakkonen Nielsen  2009  Næstved IF            42.90   
Clara Kristine Ingeborg Andersen  2010  Haslev Svømmeklub            43.50   
Sophia Arboe Marthedal  2010  Lyngby Svømmeklub            43.65   
Sara Poulsgaard Sværke  2009  Slagelse Svømmeklub            47.87   
Amalie Badensø  2009  Haslev Svømmeklub            54.14   
10  Freja Hansen  2010  Kalundborg SK            56.92   
                     
 
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2011-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frida Fobian Hvidberg  2011  Kalundborg SK            50.28   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 december 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:50 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2019    Udskriftsdato  08 december 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  12:45   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2019         
 
 
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Ingeman Hansen  1997  Næstved IF            24.43   
Magnus Løhr  2001  Herlufsholm Svømmeklub            24.75   
Tobias Daniel Larsen  2001  Slagelse Svømmeklub            24.90   
Lauge Bastian Maar  2001  Næstved IF            25.63   
Bjørn Sabroe Simonsen  2000  Herlufsholm Svømmeklub            26.38   
Emil Holm  1996  Svømmeklubben SHS Stevns            26.70   
Mutasem Ahmad  2001  Kalundborg SK            DNS   
                     
 
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lucas Jul Pedersen  2003  Næstved IF            25.78   
Harald Franck  2003  Næstved IF            26.16   
                     
 
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Holger Flytkjær-Hansen  2004  Haslev Svømmeklub            25.46   
Malthe Foged  2005  Næstved IF            26.58   
Konrad Clausen  2005  Slagelse Svømmeklub            26.81   
Tobias Wiegaard Hansen  2004  Slagelse Svømmeklub            27.05   
Magnus Wøldike  2005  Svømmeklubben SHS Stevns            27.68   
Magnus Hansen  2004  Svømmeklubben SHS Stevns            28.10   
August Høy  2005  Herlufsholm Svømmeklub            28.17   
Noel Gjelstrup  2004  Kalundborg SK            28.25   
Marcus Madsen  2005  Dragsholm Svømmeklub            28.31   
10  Laurits Thøfner  2004  Haslev Svømmeklub            29.04   
11  Morten Broni Simonsen  2005  Kalundborg SK            29.46   
12  Jeppe Veise  2004  Slagelse Svømmeklub            29.71   
13  Malthe Lorin Rasmussen  2005  Kalundborg SK            30.28   
14  Jonas Nørmark Larsen  2005  Slagelse Svømmeklub            33.51   
Tao Tang  2005  Næstved IF            DNS   
                     
 
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Viktor Kristiansen  2006  Slagelse Svømmeklub            31.92   
Lukas Aagaard Sørensen  2006  Haslev Svømmeklub            33.56   
Jakob Bagge  2006  Kalundborg SK            35.11   
                     
 
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Niklas Aagaard Sørensen  2008  Haslev Svømmeklub            35.48   
Oliver Petersen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            37.84   
Sander Y Hansen  2009  Kalundborg SK            38.54   
Oliver Dyrholm-Pilegaard  2008  Svømmeklubben SHS Stevns            38.63   
Felix Schnack  2009  Svømmeklubben SHS Stevns            38.67   
William Kongslev  2008  Haslev Svømmeklub            40.09   
Sune Berg Olesen  2009  Haslev Svømmeklub            41.19   
Christopher Riis Anker  2009  Svømmeklubben SHS Stevns            44.61   
Andreas Lyngfeldt Boholm  2008  Haslev Svømmeklub            44.64   
10  Marcus Kjøng Seidenfaden  2008  Svømmeklubben SHS Stevns            54.63   
                     
 
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Matti Lundin Brockdorff  2010  Lyngby Svømmeklub            34.67   
Bastian Johnsen  2010  Lyngby Svømmeklub            41.02   
Rares Enache  2010  Lyngby Svømmeklub            46.60   
Lucas Bendtsen  2010  Næstved IF            47.91   
Louie L. Theuma  2011  Lyngby Svømmeklub            49.47   
Matti Mejlby Ditlefsen  2011  Kalundborg SK            52.26   
Lucca Seneca  2011  Kalundborg SK            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 december 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:45 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2019    Udskriftsdato  08 december 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  12:51   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2019         
 
 
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Marott Hansen  2004  Kalundborg SK            37.15   
Isabella Hejlesen  2004  Slagelse Svømmeklub            41.35   
Emilie Højen Meyer  2004  Herlufsholm Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marie Louise B Andersen  2005  Slagelse Svømmeklub            37.24   
Freja Threms  2005  Dragsholm Svømmeklub            38.09   
Mathilde Ludvigsen  2006  Næstved IF            38.78   
Kamille Bentsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            38.98   
Astamaja Rought  2006  Slagelse Svømmeklub            39.09   
Maria Stoklund  2006  Kalundborg SK            40.26   
Emma Jørgensen  2005  Slagelse Svømmeklub            40.39   
Mie Ankersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            40.47   
Sophie Nielsen  2006  Dragsholm Svømmeklub            41.39   
10  Frida Lauridsen  2005  Slagelse Svømmeklub            42.26   
11  Masha Jul Pedersen  2006  Næstved IF            44.23   
12  Shauli Mortensen  2006  Kalundborg SK            48.97   
13  Victoria Paulsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            49.28   
Cecilie Engsted Larsen  2006  Haslev Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Silje Juul Kjeldsen  2008  Slagelse Svømmeklub            39.89   
Rebecca Skov Vinding  2007  Kalundborg SK            40.30   
Maria Agnes Jakobsen  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            41.07   
Ellen Sofie Jespersen  2007  Herlufsholm Svømmeklub            43.11   
Silje Rud Pedersen  2007  Herlufsholm Svømmeklub            45.42   
Alex Rolder  2008  Svømmeklubben SHS Stevns            48.15   
Elisabeth Tobel Nielsen  2007  Slagelse Svømmeklub            48.92   
Katrine Romme  2008  Herlufsholm Svømmeklub            49.47   
Augusta Johansen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            49.69   
10  Julie Torp-Lupnaav  2008  Herlufsholm Svømmeklub            49.74   
11  Lærke Andersen Haurslev  2007  Kalundborg SK            50.08   
12  Thilde Thomsen  2008  Kalundborg SK            50.64   
13  Chilli Nordahl Thompson  2008  Svømmeklubben SHS Stevns            54.46   
14  Cecilie Heinsen  2008  Svømmeklubben SHS Stevns            1:08.45   
Lucca Skaarup Ulnits Jensen  2008  Næstved IF            DSQ  3-4 flyben v 25m 
                     
 
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Clara Munkholm Larsen  2009  Næstved IF            55.22   
Filippa Würfel  2010  Herlufsholm Svømmeklub            55.80   
Ella Lindum Andersen  2010  Lyngby Svømmeklub            55.97   
Sara Poulsgaard Sværke  2009  Slagelse Svømmeklub            57.08   
Line Silleborg  2010  Herlufsholm Svømmeklub            1:04.49   
Rosa Pico  2010  Slagelse Svømmeklub            1:08.74   
Laura Keller Thorgrimson  2010  Slagelse Svømmeklub            1:08.76   
Alba Mayland  2010  Næstved IF            1:17.69   
Ella Holm Elkjær  2010  Lyngby Svømmeklub            DNS   
Alberte Hjarbæk  2010  Slagelse Svømmeklub            DSQ  Ej udadvent ben 40m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 december 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:51 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2019    Udskriftsdato  08 december 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  12:44   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2019         
 
 
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Ingeman Hansen  1997  Næstved IF            29.01   
Frederik Kongstad Hansen  2001  Haslev Svømmeklub            31.76   
                     
 
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jesse Refsgaard  2003  Dragsholm Svømmeklub            35.74   
                     
 
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Patrick Skov Vinding  2005  Kalundborg SK            35.25   
Christian Søe Jepsen  2005  Slagelse Svømmeklub            35.48   
Tobias Wiegaard Hansen  2004  Slagelse Svømmeklub            36.67   
                     
 
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jonas Rask  2006  Kalundborg SK            38.33   
Alexander Oxenbøll  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            38.72   
Viktor Kristiansen  2006  Slagelse Svømmeklub            39.08   
Thoke Thomsen  2006  Kalundborg SK            39.86   
Emil Hass  2006  Næstved IF            40.70   
                     
 
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
David Stoklund  2008  Kalundborg SK            44.93   
Andreas Tobel Nielsen  2008  Slagelse Svømmeklub            1:11.94   
Nicolai Molter Petersen  2008  Næstved IF            DNS   
Malthe Brun Hansen  2009  Slagelse Svømmeklub            DSQ  Flere flyben v start 
Zander Hjorth  2009  Slagelse Svømmeklub            DSQ  Ej synkr arme v 28m 
                     
 
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Asger Mørk Attrup  2010  Slagelse Svømmeklub            1:03.86   
Jeppe Bülow Møller  2010  Slagelse Svømmeklub            1:05.12   
Asbjørn Kristiansen  2010  Slagelse Svømmeklub            DSQ  Arme bag hofte 
Traian Zacharias Pedersen  2011  Slagelse Svømmeklub            DSQ  Arme bag hofte 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 december 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:44 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2019    Udskriftsdato  08 december 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  13:11   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2019         
 
 
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1920-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sofie Nielsen  2001  Slagelse Svømmeklub    30.84        1:06.25   
Tanja H Nielsen  1996  Svømmeklubben SHS Stevns    33.97        1:15.06   
                     
 
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Caroline Holm  2004  Kalundborg SK    32.86        1:07.62   
Katrine Duus  2003  Næstved IF    33.61        1:12.94   
Thea Kaiser  2004  Kalundborg SK    34.69        1:15.18   
Emilie Højen Meyer  2004  Herlufsholm Svømmeklub    37.70        1:20.03   
                     
 
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Silje Mathiasen  2006  Slagelse Svømmeklub    33.03        1:13.00   
Beatrice Buhr Müller  2006  Kalundborg SK    34.59        1:13.62   
Freja Juul  2006  Næstved IF    34.35        1:14.27   
Annette Toft  2006  Slagelse Svømmeklub    36.51        1:15.60   
Frederikke Poulsen  2006  Dragsholm Svømmeklub    36.62        1:15.84   
Laura Meyer  2006  Herlufsholm Svømmeklub    36.12        1:15.92   
Andrea Holm Sørensen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    34.93        1:16.67   
Fanta O. Petersen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    34.97        1:19.01   
Dicte Maar  2006  Næstved IF    38.22        1:21.68   
10  Masha Jul Pedersen  2006  Næstved IF    41.92        1:27.27   
11  Signe Rasmussen  2006  Svømmeklubben SHS Stevns    44.14        1:31.24   
12  Laura Kruse  2005  Svømmeklubben SHS Stevns    46.84        1:33.08   
13  Yasmin Thrane Kristensen  2006  Haslev Svømmeklub    41.77        1:33.30   
14  Camila Hansen  2006  Haslev Svømmeklub    46.71        1:37.95   
Kamille Bentsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Viktoria Annabel Graulund  2007  Slagelse Svømmeklub    36.98        1:21.50   
Cecilie Jakobsen  2008  Herlufsholm Svømmeklub    38.15        1:21.73   
Emilia Pico  2008  Slagelse Svømmeklub    41.73        1:24.10   
Naja-Amalie Hallengreen  2008  Slagelse Svømmeklub    40.29        1:24.84   
Lærke Jensen  2008  Kalundborg SK    37.03        1:25.08   
Victoria Petersen  2008  Herlufsholm Svømmeklub    41.29        1:25.94   
Asta Lund Nielsen  2008  Næstved IF    38.64        1:25.95   
Frederikke Jørgensen  2007  Herlufsholm Svømmeklub    41.55        1:26.25   
Mathilde Bendtsen  2007  Næstved IF    41.53        1:27.19   
10  Alberte Bendix Raunkjær  2007  Slagelse Svømmeklub    41.01        1:28.24   
11  Maila Anker  2007  Herlufsholm Svømmeklub    39.41        1:28.32   
12  Emma Attrup  2007  Slagelse Svømmeklub    39.35        1:29.37   
13  Sara Kaiser  2007  Herlufsholm Svømmeklub    42.60        1:29.45   
14  Elisabeth Tobel Nielsen  2007  Slagelse Svømmeklub    40.45        1:29.74   
15  Signe W Kjær Larsen  2008  Slagelse Svømmeklub    43.33        1:29.96   
16  Alex Rolder  2008  Svømmeklubben SHS Stevns    45.04        1:34.44   
17  Emilie Lyngfeldt Boholm  2008  Haslev Svømmeklub    45.77        1:37.41   
18  Emma Frederiksen  2008  Slagelse Svømmeklub    44.07        1:38.91   
19  Julie Holm Sørensen  2008  Herlufsholm Svømmeklub    53.15        1:57.58   
Mathilde Ørum Tribler  2008  Slagelse Svømmeklub            DSQ  Ej berør v 50m 
                     
 
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Signe Skelvig  2009  Slagelse Svømmeklub    41.74        1:33.00   
Freya Ploug Mattson  2009  Lyngby Svømmeklub    42.17        1:33.75   
Maria Holstein Arnesen  2010  Lyngby Svømmeklub    46.76        1:38.98   
Cirkeline Feldt-Sørensen  2010  Lyngby Svømmeklub    48.72        1:40.46   
Victoria Amalie Mouritzen  2009  Slagelse Svømmeklub    50.35        1:43.61   
Laura Storm Frimann  2009  Slagelse Svømmeklub    47.93        1:43.92   
Emilie Jakobsen  2010  Herlufsholm Svømmeklub    48.38        1:44.12   
Maria Gandrup Nygaard  2010  Slagelse Svømmeklub    53.84        1:47.98   
Josefine Jaakkonen Nielsen  2009  Næstved IF    52.16        1:49.49   
10  Maja Lund Nielsen  2010  Næstved IF    52.23        1:50.79   
11  Adrianna Pedersen  2009  Slagelse Svømmeklub    51.63        1:53.27   
12  Milla Engsted Larsen  2009  Haslev Svømmeklub    52.72        1:54.23   
13  Filippa Würfel  2010  Herlufsholm Svømmeklub    56.13        1:56.07   
14  Sara Poulsgaard Sværke  2009  Slagelse Svømmeklub    1:00.07        2:04.06   
15  Line Silleborg  2010  Herlufsholm Svømmeklub    1:04.16        2:11.16   
Selma Birgisdottir  2009  Herlufsholm Svømmeklub            DSQ  Afslut ryg på mave 
                     
 
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2011-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nikoline Nielsen  2011  Slagelse Svømmeklub            DSQ  Asynkr arme v 50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 december 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:11 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2019    Udskriftsdato  08 december 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  13:12   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2019         
 
 
Løb 17, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1920-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gustav Jørgensen  2000  Slagelse Svømmeklub    26.52        58.95   
Matthias Hansen  2001  Slagelse Svømmeklub    27.02        1:00.03   
Jonas Hansen  2001  Slagelse Svømmeklub    27.33        1:01.91   
Magnus Løhr  2001  Herlufsholm Svømmeklub    28.22        1:01.97   
Thor Malmby Jørgin  2001  Dragsholm Svømmeklub    29.67        1:06.63   
                     
 
Løb 17, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Elias Rought  2003  Slagelse Svømmeklub    31.72        1:04.81   
Harald Franck  2003  Næstved IF    32.84        1:08.19   
                     
 
Løb 17, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Julius Vadmand  2005  Slagelse Svømmeklub    34.21        1:12.43   
Jonas P. Dahrup  2004  Haslev Svømmeklub    35.31        1:13.89   
Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    34.25        1:14.04   
Marius Danielsen  2005  Dragsholm Svømmeklub    34.78        1:15.36   
Aksel Bryde Jørgensen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    35.23        1:15.80   
Jonas Nørmark Larsen  2005  Slagelse Svømmeklub    38.46        1:24.78   
                     
 
Løb 17, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rasmus Bønsøe  2006  Slagelse Svømmeklub    30.69        1:08.76   
Alexander Oxenbøll  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    37.37        1:15.92   
Mads G. Skovly Larsen  2006  Næstved IF    35.72        1:17.96   
Emil Lejbølle  2007  Herlufsholm Svømmeklub    38.45        1:23.39   
Lukas Aagaard Sørensen  2006  Haslev Svømmeklub    38.38        1:23.80   
Theodor Kongstad  2006  Haslev Svømmeklub    40.77        1:30.17   
Frederik Neiiendam  2007  Svømmeklubben SHS Stevns    43.10        1:34.76   
                     
 
Løb 17, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Andreas M. Nielsen  2008  Næstved IF    45.25        1:34.82   
Mikkel Prüsse-Olsen  2009  Slagelse Svømmeklub    49.14        1:38.10   
Mikkel Augustesen  2008  Slagelse Svømmeklub    46.95        1:38.62   
Jonatan Thrysøe  2009  Slagelse Svømmeklub    48.28        1:42.81   
Sune Berg Olesen  2009  Haslev Svømmeklub    57.94        1:56.60   
David Kjeldgaard  2009  Herlufsholm Svømmeklub    1:01.14        2:07.45   
                     
 
Løb 17, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2010-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Matti Lundin Brockdorff  2010  Lyngby Svømmeklub    41.12        1:30.92   
Louie L. Theuma  2011  Lyngby Svømmeklub    54.98        1:56.10   
Lucas Bendtsen  2010  Næstved IF    59.70        2:05.31   
Silas Kjøng Seidenfaden  2010  Svømmeklubben SHS Stevns    59.36        2:05.87   
Marvin Silfen-Jensen  2010  Lyngby Svømmeklub            DSQ  Svøm på mave v 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 december 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:12 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2019    Udskriftsdato  08 december 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  13:34   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2019         
 
 
Løb 18, 25m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
SIF Winther-Jensen  2004  Svømmeklubben SHS Stevns            20.32   
                     
 
Løb 18, 25m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Cecilie Rasmussen  2005  Svømmeklubben SHS Stevns            16.41   
                     
 
Løb 18, 25m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathilde Ørum Tribler  2008  Slagelse Svømmeklub            22.82   
Chilli Nordahl Thompson  2008  Svømmeklubben SHS Stevns            23.29   
                     
 
Løb 18, 25m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Selma Birgisdottir  2009  Herlufsholm Svømmeklub            21.74   
Freja Hansen  2010  Kalundborg SK            28.71   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 december 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:34 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2019    Udskriftsdato  08 december 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  13:34   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2019         
 
 
Løb 19, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Magnus Wøldike  2005  Svømmeklubben SHS Stevns            16.66   
                     
 
Løb 19, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Oliver Petersen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            21.41   
Christopher Riis Anker  2009  Svømmeklubben SHS Stevns            23.73   
Marcus Kjøng Seidenfaden  2008  Svømmeklubben SHS Stevns            27.74   
                     
 
Løb 19, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Matti Mejlby Ditlefsen  2011  Kalundborg SK            28.86   
Lucca Seneca  2011  Kalundborg SK            31.02   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 december 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:34 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2019    Udskriftsdato  08 december 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  13:40   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2019         
 
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sille Bachmann  2004  Dragsholm Svømmeklub    35.03        1:13.57   
Emilie Højen Meyer  2004  Herlufsholm Svømmeklub    39.38        1:21.40   
                     
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Laura Meyer  2006  Herlufsholm Svømmeklub    35.63        1:13.80   
Alba Seneca  2005  Kalundborg SK    37.97        1:17.27   
Mie Visler  2006  Næstved IF    38.07        1:18.03   
Isabella Holme Bjerborg  2005  Kalundborg SK    38.59        1:18.88   
Leonora Franck  2006  Næstved IF    38.49        1:20.21   
Victoria Paulsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    44.03        1:28.49   
Mathilde Knudsen  2006  Slagelse Svømmeklub    46.46        1:33.11   
                     
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Klara Fris Ottosen  2007  Dragsholm Svømmeklub    37.71        1:18.63   
Merle Blomberg Jensen  2008  Herlufsholm Svømmeklub    42.24        1:27.60   
Emma Friis Laursen  2007  Kalundborg SK    48.44        1:43.79   
Shaya Mortensen  2008  Kalundborg SK    53.89        1:47.53   
Mathilde Ørum Tribler  2008  Slagelse Svømmeklub            DSQ  2 armtag på mv v/25 
                     
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Martine Foged  2009  Næstved IF    44.64        1:33.08   
Freya Ploug Mattson  2009  Lyngby Svømmeklub    45.89        1:33.26   
Kamille Drejer Mikkelsen  2009  Lyngby Svømmeklub    47.71        1:36.15   
Maria Holstein Arnesen  2010  Lyngby Svømmeklub    49.99        1:41.52   
Kristine Porsborg Blach  2009  Kalundborg SK            1:41.57   
Milla Kragsskjold  2010  Næstved IF    50.36        1:44.11   
Ella Lindum Andersen  2010  Lyngby Svømmeklub    1:50.45        1:50.45   
Sophia Arboe Marthedal  2010  Lyngby Svømmeklub    54.59        1:53.63   
Laura Keller Thorgrimson  2010  Slagelse Svømmeklub    1:02.32        2:09.63   
10  Rosa Pico  2010  Slagelse Svømmeklub    1:07.93        2:16.51   
Ella Holm Elkjær  2010  Lyngby Svømmeklub            DNS   
Alberte Hjarbæk  2010  Slagelse Svømmeklub            DSQ  svøm på mave v/25 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 december 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:40 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2019    Udskriftsdato  08 december 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  14:00   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2019         
 
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mikkel Mortensen  2003  Kalundborg SK    29.90        1:01.03   
                     
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Casper Madsen  2004  Slagelse Svømmeklub    31.65        1:04.97   
Patrick Skov Vinding  2005  Kalundborg SK    32.93        1:07.14   
Jannik Jørgensen  2004  Slagelse Svømmeklub    34.14        1:10.54   
Noel Gjelstrup  2004  Kalundborg SK    34.15        1:13.07   
                     
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rasmus Bønsøe  2006  Slagelse Svømmeklub    32.41        1:08.24   
Sebastian Aunt  2007  Herlufsholm Svømmeklub    36.64        1:15.11   
Lucas Sibbern-Larsen  2007  Næstved IF    43.99        1:31.27   
                     
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
David Stoklund  2008  Kalundborg SK    38.38        1:20.20   
Mathias Hald  2009  Lyngby Svømmeklub    45.46        1:34.05   
Sander Y Hansen  2009  Kalundborg SK    48.67        1:43.27   
William Kongslev  2008  Haslev Svømmeklub    50.57        1:48.35   
Malthe Brun Hansen  2009  Slagelse Svømmeklub    52.43        1:48.62   
                     
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bastian Johnsen  2010  Lyngby Svømmeklub    48.45        1:38.22   
Victor Ploug Mattson  2010  Lyngby Svømmeklub    49.13        1:39.41   
Mikkel Skou Elgaard  2010  Lyngby Svømmeklub    52.79        1:46.65   
Asger Mørk Attrup  2010  Slagelse Svømmeklub    1:03.57        2:06.26   
Rares Enache  2010  Lyngby Svømmeklub            DSQ  svøm på mave v/50 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 december 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:00 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2019    Udskriftsdato  08 december 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  14:20   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2019         
 
 
Løb 22, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1920-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Nielsen  2001  Slagelse Svømmeklub            29.80   
Viktoria Bæts Kristensen  2002  Næstved IF            33.98   
                     
 
Løb 22, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Thea Kaiser  2004  Kalundborg SK            32.12   
Anna Lind Petersen  2004  Haslev Svømmeklub            32.40   
Anna Marott Hansen  2004  Kalundborg SK            33.31   
Julie Hansen Schilling  2004  Haslev Svømmeklub            35.18   
Nicoline Hansen  2004  Haslev Svømmeklub            35.52   
                     
 
Løb 22, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Petrine R. E. Sørensen  2005  Haslev Svømmeklub            30.35   
Elida Thornsen  2005  Slagelse Svømmeklub            31.58   
Katrine Hansen  2006  Dragsholm Svømmeklub            32.67   
Beatrice Buhr Müller  2006  Kalundborg SK            32.83   
Kamille Bentsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            32.96   
Lærke Møller  2005  Haslev Svømmeklub            34.07   
Maria Stoklund  2006  Kalundborg SK            34.34   
Pauline Andersen  2005  Kalundborg SK            34.41   
Fanta O. Petersen  2005  Herlufsholm Svømmeklub            35.00   
10  Dicte Maar  2006  Næstved IF            36.48   
11  Shauli Mortensen  2006  Kalundborg SK            46.32   
Camila Hansen  2006  Haslev Svømmeklub            DSQ  Ej samt. bev. v/50 
                     
 
Løb 22, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lærke Jensen  2008  Kalundborg SK            38.46   
Augusta Johansen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            42.32   
Thilde Thomsen  2008  Kalundborg SK            42.53   
Edith Seedorff  2008  Haslev Svømmeklub            46.87   
                     
 
Løb 22, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Laura Storm Frimann  2009  Slagelse Svømmeklub            49.97   
Victoria Amalie Mouritzen  2009  Slagelse Svømmeklub            51.15   
Cirkeline Feldt-Sørensen  2010  Lyngby Svømmeklub            51.52   
Sophia Arboe Marthedal  2010  Lyngby Svømmeklub            53.07   
Josefine Jaakkonen Nielsen  2009  Næstved IF            DSQ  asynkron arm v/25 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 december 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:20 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2019    Udskriftsdato  08 december 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  14:17   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2019         
 
 
Løb 23, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1920-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Viktor Eibye  2001  Haslev Svømmeklub            27.52   
Bjørn Sabroe Simonsen  2000  Herlufsholm Svømmeklub            29.56   
Mutasem Ahmad  2001  Kalundborg SK            DNS   
                     
 
Løb 23, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Elias Rought  2003  Slagelse Svømmeklub            28.93   
Lucas Jul Pedersen  2003  Næstved IF            29.18   
                     
 
Løb 23, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tobias Rehder Knudsen  2005  Slagelse Svømmeklub            28.12   
Konrad Clausen  2005  Slagelse Svømmeklub            29.75   
Calvin Konge Neess  2005  Dragsholm Svømmeklub            30.11   
Julius Vadmand  2005  Slagelse Svømmeklub            31.41   
Malthe Lorin Rasmussen  2005  Kalundborg SK            32.92   
Laurits Thøfner  2004  Haslev Svømmeklub            33.48   
Magnus Hansen  2004  Svømmeklubben SHS Stevns            33.57   
Morten Broni Simonsen  2005  Kalundborg SK            33.72   
                     
 
Løb 23, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Aunt  2007  Herlufsholm Svømmeklub            34.58   
Jonas Rask  2006  Kalundborg SK            35.62   
Jakob Bagge  2006  Kalundborg SK            42.05   
Lucas Sibbern-Larsen  2007  Næstved IF            44.14   
Marius Sohnemann  2007  Haslev Svømmeklub            45.46   
                     
 
Løb 23, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel Prüsse-Olsen  2009  Slagelse Svømmeklub            44.94   
Jonatan Thrysøe  2009  Slagelse Svømmeklub            46.12   
Felix Schnack  2009  Svømmeklubben SHS Stevns            55.70   
Andreas Tobel Nielsen  2008  Slagelse Svømmeklub            59.83   
Nicolai Molter Petersen  2008  Næstved IF            DNS   
                     
 
Løb 23, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2010-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Bastian Johnsen  2010  Lyngby Svømmeklub            45.55   
Marvin Silfen-Jensen  2010  Lyngby Svømmeklub            52.71   
Mikkel Skou Elgaard  2010  Lyngby Svømmeklub            58.19   
Lucas Bendtsen  2010  Næstved IF            1:03.46   
Victor Ploug Mattson  2010  Lyngby Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 december 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:17 
 
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2019    Udskriftsdato  08 december 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  14:27   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2019         
 
 
Løb 24, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Annette Toft  2006  Slagelse Svømmeklub    39.39  1:23.69  2:08.98    2:53.32   
Freja Juul  2006  Næstved IF    39.32  1:24.00  2:09.92    2:56.01   
Frederikke Poulsen  2006  Dragsholm Svømmeklub    39.66  1:24.80  2:11.79    2:58.63   
Johanne Jensen-Mattebjerg  2006  Slagelse Svømmeklub    41.40  1:28.62  2:16.56    3:02.94   
Astamaja Rought  2006  Slagelse Svømmeklub    41.82  1:28.92  2:15.97    3:03.21   
Emma Haagen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    41.69  1:28.53  2:16.50    3:04.42   
Alba Seneca  2005  Kalundborg SK    42.71  1:31.59  2:20.85    3:09.64   
Silke Krakau Tønnesen  2006  Slagelse Svømmeklub    43.07  1:32.02  2:21.39    3:11.04   
Mathilde Ludvigsen  2006  Næstved IF    41.43  1:29.02  2:19.09    3:13.22   
Emma Jørgensen  2005  Slagelse Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 24, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Silje Juul Kjeldsen  2008  Slagelse Svømmeklub    44.80  1:34.81  2:23.69    3:13.39   
Victoria Petersen  2008  Herlufsholm Svømmeklub    45.72  1:36.72  2:27.27    3:17.66   
Ellen Sofie Jespersen  2007  Herlufsholm Svømmeklub    45.14  1:35.67  2:28.77    3:21.03   
Caroline Søe Jepsen  2007  Slagelse Svømmeklub    47.11  1:38.87  2:30.62    3:23.14   
Silje Rud Pedersen  2007  Herlufsholm Svømmeklub    46.36  1:39.74  2:32.64    3:24.40   
Alex Rolder  2008  Svømmeklubben SHS Stevns    50.70  1:48.62  2:47.68    3:46.90   
Sara Kaiser  2007  Herlufsholm Svømmeklub    49.58  1:47.15  2:46.66    3:46.91   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 december 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:27 
 
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2019    Udskriftsdato  08 december 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  14:27   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2019         
 
 
Løb 25, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Tobias Daniel Larsen  2001  Slagelse Svømmeklub    33.96  1:12.49  1:51.81    2:30.87   
Frederik Kongstad Hansen  2001  Haslev Svømmeklub    33.97  1:12.49  1:52.15    2:32.13   
                     
 
Løb 25, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Malthe Foged  2005  Næstved IF    36.24  1:18.40  2:02.06    2:45.34   
Konrad Clausen  2005  Slagelse Svømmeklub    38.09  1:20.26  2:04.20    2:47.72   
Jeppe Veise  2004  Slagelse Svømmeklub    39.23  1:25.28  2:15.09    3:04.65   
Jonas Nørmark Larsen  2005  Slagelse Svømmeklub    48.42  1:43.60  2:39.77    3:36.80   
                     
 
Løb 25, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Rasmus Bønsøe  2006  Slagelse Svømmeklub    39.58  1:23.16  2:09.42    2:56.76   
Viktor Kristiansen  2006  Slagelse Svømmeklub    41.83  1:28.92  2:15.85    3:02.88   
Emil Hass  2006  Næstved IF    45.44  1:35.95  2:28.37    3:18.97   
Thoke Thomsen  2006  Kalundborg SK    43.60  1:35.34  2:29.27    3:21.76   
                     
 
Løb 25, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Andreas Lyngfeldt Boholm  2008  Haslev Svømmeklub    59.15  2:05.48  3:10.61    4:17.57   
Marcus Kjøng Seidenfaden  2008  Svømmeklubben SHS Stevns    1:10.72  2:32.69  3:57.22    5:19.63   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 december 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:27 
 
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2019    Udskriftsdato  08 december 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  15:04   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2019         
 
 
Løb 26, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
SIF Winther-Jensen  2004  Svømmeklubben SHS Stevns            14.84   
                     
 
Løb 26, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Chilli Nordahl Thompson  2008  Svømmeklubben SHS Stevns            18.33   
                     
 
Løb 26, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Freja Hansen  2010  Kalundborg SK            24.42   
                     
 
Løb 26, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2011-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Isabella Heidebo  2012  Slagelse Svømmeklub            27.43   
Mynte Wisweh  2013  Slagelse Svømmeklub            31.63   
Annalaura R Svenstrup  2011  Slagelse Svømmeklub            32.63   
Sofie Maria F Christensen  2011  Slagelse Svømmeklub            32.87   
Caroline Vielsted  2012  Slagelse Svømmeklub            33.20   
Malisha Holmelin  2012  Slagelse Svømmeklub            35.71   
Silya Palle Pedersen  2011  Slagelse Svømmeklub            46.68   
Alma Le Christensen  2012  Slagelse Svømmeklub            DNS   
Anna Hansen  2012  Slagelse Svømmeklub            DNS   
Asta Anderberg  2012  Slagelse Svømmeklub            DNS   
Ida Sejersbøl Yttri  2012  Slagelse Svømmeklub            DNS   
Isabella Danekilde  2012  Slagelse Svømmeklub            DNS   
Isalina Mørk  2012  Slagelse Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 december 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:04 
 
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2019    Udskriftsdato  08 december 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  15:04   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2019         
 
 
Løb 27, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Magnus Wøldike  2005  Svømmeklubben SHS Stevns            12.86   
                     
 
Løb 27, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Neiiendam  2007  Svømmeklubben SHS Stevns            15.56   
                     
 
Løb 27, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Oliver Dyrholm-Pilegaard  2008  Svømmeklubben SHS Stevns            17.73   
Christopher Riis Anker  2009  Svømmeklubben SHS Stevns            20.67   
                     
 
Løb 27, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lucca Seneca  2011  Kalundborg SK            24.73   
Frederik Vinter  2011  Slagelse Svømmeklub            27.13   
Valdemar Harrild  2011  Slagelse Svømmeklub            28.84   
Robert Thorndal  2011  Slagelse Svømmeklub            29.40   
Elias Gram Michaelsen  2012  Slagelse Svømmeklub            29.54   
Niels Vester  2011  Slagelse Svømmeklub            30.90   
Mikkel Frimann  2012  Slagelse Svømmeklub            33.29   
Elias Wisweh  2011  Slagelse Svømmeklub            33.80   
Marcus Suadicani  2012  Slagelse Svømmeklub            40.96   
10  William Alfastsen  2013  Slagelse Svømmeklub            41.15   
Axel Freiberg  2011  Slagelse Svømmeklub            DNS   
David Brandstrup  2012  Slagelse Svømmeklub            DNS   
Emil Sejersbøl Yttri  2012  Slagelse Svømmeklub            DNS   
Oliver Wagner Kronevald  2012  Slagelse Svømmeklub            DNS   
Sander Gandløse Jensen  2013  Slagelse Svømmeklub            DNS   
Villads Veng Hinsby  2011  Slagelse Svømmeklub            DNS   
Villum Magnus Andersen  2012  Slagelse Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 december 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:04 
 
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2019    Udskriftsdato  08 december 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  15:41   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2019         
 
 
Løb 28, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Nielsen  2001  Slagelse Svømmeklub            31.39   
                     
 
Løb 28, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sille Bachmann  2004  Dragsholm Svømmeklub            33.83   
Caroline Holm  2004  Kalundborg SK            34.11   
Katrine Mørkeberg  2004  Næstved IF            36.22   
Isabella Hejlesen  2004  Slagelse Svømmeklub            37.52   
                     
 
Løb 28, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marie Louise B Andersen  2005  Slagelse Svømmeklub            31.79   
Silje Mathiasen  2006  Slagelse Svømmeklub            32.75   
Laura Meyer  2006  Herlufsholm Svømmeklub            34.72   
Karoline Holm Hilkjær  2005  Dragsholm Svømmeklub            35.02   
Isabella Holme Bjerborg  2005  Kalundborg SK            35.33   
Cecilie Rasmussen  2005  Svømmeklubben SHS Stevns            35.80   
Kamille Bentsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            36.21   
Leonora Franck  2006  Næstved IF            36.75   
Pauline Andersen  2005  Kalundborg SK            36.79   
10  Sophie Nielsen  2006  Dragsholm Svømmeklub            40.71   
11  Johanne Jensen-Mattebjerg  2006  Slagelse Svømmeklub            43.03   
                     
 
Løb 28, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Klara Fris Ottosen  2007  Dragsholm Svømmeklub            36.31   
Lærke Jensen  2008  Kalundborg SK            38.11   
Silje Juul Kjeldsen  2008  Slagelse Svømmeklub            38.96   
Emma Friis Laursen  2007  Kalundborg SK            46.03   
Clara Grenaa  2008  Svømmeklubben SHS Stevns            48.92   
Julie Holm Sørensen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            49.64   
Julie Torp-Lupnaav  2008  Herlufsholm Svømmeklub            50.04   
Madeleine Schou  2008  Haslev Svømmeklub            50.84   
Chilli Nordahl Thompson  2008  Svømmeklubben SHS Stevns            51.44   
10  Shaya Mortensen  2008  Kalundborg SK            51.47   
11  Lærke Andersen Haurslev  2007  Kalundborg SK            53.48   
12  Ida Hartz Johnsen  2008  Haslev Svømmeklub            1:00.86   
Caroline Fobian Hvidberg  2008  Kalundborg SK            DNS   
Katrine Romme  2008  Herlufsholm Svømmeklub            DSQ  efb v/25m 
Mathilde Ørum Tribler  2008  Slagelse Svømmeklub            DSQ  Ej ryglig. v/afslutn 
                     
 
Løb 28, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kamille Drejer Mikkelsen  2009  Lyngby Svømmeklub            44.69   
Maria Holstein Arnesen  2010  Lyngby Svømmeklub            44.74   
Emilie Jakobsen  2010  Herlufsholm Svømmeklub            46.29   
Kristine Porsborg Blach  2009  Kalundborg SK            48.53   
Selma Birgisdottir  2009  Herlufsholm Svømmeklub            50.48   
Maria Gandrup Nygaard  2010  Slagelse Svømmeklub            51.22   
Ella Lindum Andersen  2010  Lyngby Svømmeklub            51.58   
Maja Lund Nielsen  2010  Næstved IF            52.66   
Agnes Thøfner  2009  Haslev Svømmeklub            55.53   
10  Sara Poulsgaard Sværke  2009  Slagelse Svømmeklub            56.38   
11  Ella Holm Elkjær  2010  Lyngby Svømmeklub            58.90   
12  Alba Mayland  2010  Næstved IF            1:03.21   
Adrianna Pedersen  2009  Slagelse Svømmeklub            DSQ  svøm på mave e/25m 
Clara Kristine Ingeborg Andersen  2010  Haslev Svømmeklub            DSQ  svøm på mave e/25m 
                     
 
Løb 28, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2011-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frida Fobian Hvidberg  2011  Kalundborg SK            56.04   
Nikoline Nielsen  2011  Slagelse Svømmeklub            DSQ  Svøm på mave e/25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 december 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:41 
 
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2019    Udskriftsdato  08 december 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  15:09   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2019         
 
 
Løb 29, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Thor Malmby Jørgin  2001  Dragsholm Svømmeklub            29.57   
                     
 
Løb 29, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Noel Gjelstrup  2004  Kalundborg SK            32.01   
Calvin Konge Neess  2005  Dragsholm Svømmeklub            32.59   
Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm Svømmeklub            32.73   
August Høy  2005  Herlufsholm Svømmeklub            33.06   
Malthe Lorin Rasmussen  2005  Kalundborg SK            36.27   
Aksel Bryde Jørgensen  2005  Herlufsholm Svømmeklub            38.47   
                     
 
Løb 29, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Theodor Kongstad  2006  Haslev Svømmeklub            43.07   
                     
 
Løb 29, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
David Stoklund  2008  Kalundborg SK            36.76   
Mathias Hald  2009  Lyngby Svømmeklub            44.20   
Sander Y Hansen  2009  Kalundborg SK            47.11   
David Kjeldgaard  2009  Herlufsholm Svømmeklub            57.47   
Zander Hjorth  2009  Slagelse Svømmeklub            1:13.88   
Christopher Riis Anker  2009  Svømmeklubben SHS Stevns            DSQ  Afslut på mave v/50m 
                     
 
Løb 29, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Matti Lundin Brockdorff  2010  Lyngby Svømmeklub            43.50   
Victor Ploug Mattson  2010  Lyngby Svømmeklub            46.54   
Mikkel Skou Elgaard  2010  Lyngby Svømmeklub            48.49   
Louie L. Theuma  2011  Lyngby Svømmeklub            55.49   
Traian Zacharias Pedersen  2011  Slagelse Svømmeklub            59.81   
Asbjørn Kristiansen  2010  Slagelse Svømmeklub            1:01.16   
Matti Mejlby Ditlefsen  2011  Kalundborg SK            1:04.27   
Marvin Silfen-Jensen  2010  Lyngby Svømmeklub            DSQ  Svøm på mave v/25m 
Rares Enache  2010  Lyngby Svømmeklub            DSQ  Afslut på mave v/50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 december 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:09 
 
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2019    Udskriftsdato  08 december 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  15:42   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2019         
 
 
Løb 30, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Katrine Duus  2003  Næstved IF    31.14  1:05.58  1:40.94    2:15.44   
Kamille Lundberg  2003  Dragsholm Svømmeklub    31.96  1:06.92  1:42.50    2:16.86   
Anna Lind Petersen  2004  Haslev Svømmeklub    32.98  1:10.50  1:47.75    2:23.68   
                     
 
Løb 30, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Elida Thornsen  2005  Slagelse Svømmeklub    31.91  1:06.96  1:41.79    2:15.45   
Katrine Hansen  2006  Dragsholm Svømmeklub    31.55  1:07.11  1:42.94    2:17.52   
Andrea Holm Sørensen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    33.81  1:10.83  1:48.17    2:22.75   
Frederikke B. Hansen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    33.32  1:10.28  1:47.45    2:23.19   
Iben Lund Nielsen  2006  Næstved IF    32.30  1:08.69  1:46.39    2:23.81   
Petrine R. E. Sørensen  2005  Haslev Svømmeklub    31.73  1:08.41  1:46.47    2:24.35   
Alba Seneca  2005  Kalundborg SK    33.44  1:10.69  1:49.36    2:27.64   
Mie Ankersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    33.68  1:11.34  1:49.97    2:27.97   
Signe Rasmussen  2006  Svømmeklubben SHS Stevns    38.13  1:21.08  2:05.44    2:45.51   
10  Mathilde Knudsen  2006  Slagelse Svømmeklub    39.19  1:23.60  2:08.24    2:50.77   
11  Laura Kruse  2005  Svømmeklubben SHS Stevns    39.51  1:23.96  2:10.89    2:55.22   
                     
 
Løb 30, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Rebecca Skov Vinding  2007  Kalundborg SK    33.95  1:12.60  1:52.73    2:30.77   
Frederikke Jørgensen  2007  Herlufsholm Svømmeklub    36.73  1:17.38  1:59.64    2:41.26   
Asta Lund Nielsen  2008  Næstved IF    37.64  1:20.08  2:01.12    2:44.25   
Mathilde Bendtsen  2007  Næstved IF    38.31  1:20.93  2:04.13    2:46.43   
Elisabeth Tobel Nielsen  2007  Slagelse Svømmeklub    36.88  1:19.16  2:03.76    2:46.82   
                     
 
Løb 30, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Cirkeline Feldt-Sørensen  2010  Lyngby Svømmeklub    44.92  1:36.45  2:27.73    3:14.15   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 december 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:42 
 
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2019    Udskriftsdato  08 december 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  15:41   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2019         
 
 
Løb 31, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jonas Hansen  2001  Slagelse Svømmeklub    27.48  57.67  1:28.15    1:57.45   
Gustav Nissen  2001  Herlufsholm Svømmeklub    28.30  59.64  1:32.00    2:03.92   
Emil Holm  1996  Svømmeklubben SHS Stevns            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 31, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Holger Flytkjær-Hansen  2004  Haslev Svømmeklub    28.96  1:00.81  1:34.38    2:07.21   
Jannik Jørgensen  2004  Slagelse Svømmeklub    29.56  1:02.34  1:36.72    2:09.72   
Marcus Madsen  2005  Dragsholm Svømmeklub    30.06  1:03.82  1:38.80    2:12.49   
Patrick Skov Vinding  2005  Kalundborg SK    30.39  1:05.12  1:41.11    2:13.66   
Christopher Vejlbo Hansen  2005  Haslev Svømmeklub    30.72  1:05.48  1:40.99    2:13.81   
Marius Danielsen  2005  Dragsholm Svømmeklub    32.69  1:08.49  1:45.72    2:22.28   
                     
 
Løb 31, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jonas Rask  2006  Kalundborg SK    33.92  1:12.65  1:52.76    2:31.23   
Christian Bruus  2006  Herlufsholm Svømmeklub    35.40  1:13.76  1:54.23    2:34.53   
Emil Lejbølle  2007  Herlufsholm Svømmeklub    36.32  1:17.06  1:59.76    2:41.32   
Frederik Neiiendam  2007  Svømmeklubben SHS Stevns    38.55  1:22.74  2:08.47    2:48.82   
Marius Sohnemann  2007  Haslev Svømmeklub    43.40  1:33.19  2:24.27    3:12.15   
                     
 
Løb 31, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Niklas Aagaard Sørensen  2008  Haslev Svømmeklub    39.25  1:24.75  2:12.48    2:56.06   
Andreas M. Nielsen  2008  Næstved IF    39.90  1:25.76  2:12.98    2:56.58   
Oliver Petersen  2008  Herlufsholm Svømmeklub    41.70  1:31.15  2:23.31    3:14.76   
Felix Schnack  2009  Svømmeklubben SHS Stevns    46.64  1:40.80  2:37.33    3:30.67   
                     
 
Løb 31, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Silas Kjøng Seidenfaden  2010  Svømmeklubben SHS Stevns    51.57  1:52.29  2:52.77    3:47.88   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 december 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:41 
 
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2019    Udskriftsdato  08 december 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  15:41   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2019         
 
 
Løb 32, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Caroline Holm  2004  Kalundborg SK    31.59        1:08.35   
Anna Marott Hansen  2004  Kalundborg SK    34.94        1:16.01   
                     
 
Løb 32, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sisse Berg Olesen  2005  Haslev Svømmeklub    32.09        1:11.79   
Beatrice Buhr Müller  2006  Kalundborg SK    34.08        1:17.28   
Silke Krakau Tønnesen  2006  Slagelse Svømmeklub    36.91        1:20.98   
Maria Stoklund  2006  Kalundborg SK    37.21        1:21.51   
Frida Lauridsen  2005  Slagelse Svømmeklub    38.47        1:26.36   
Mie Visler  2006  Næstved IF    37.78        1:28.76   
Yasmin Thrane Kristensen  2006  Haslev Svømmeklub    48.20        1:47.94   
Lærke Møller  2005  Haslev Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 32, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Caroline Søe Jepsen  2007  Slagelse Svømmeklub    37.70        1:19.93   
Emilia Pico  2008  Slagelse Svømmeklub    40.60        1:29.11   
Emma Attrup  2007  Slagelse Svømmeklub    40.95        1:29.99   
Merle Blomberg Jensen  2008  Herlufsholm Svømmeklub    39.54        1:30.07   
Alberte Bendix Raunkjær  2007  Slagelse Svømmeklub    39.85        1:30.70   
Naja-Amalie Hallengreen  2008  Slagelse Svømmeklub    42.24        1:31.71   
Cecilie Jakobsen  2008  Herlufsholm Svømmeklub    41.04        1:33.98   
Signe W Kjær Larsen  2008  Slagelse Svømmeklub    44.39        1:36.01   
Emilie Lyngfeldt Boholm  2008  Haslev Svømmeklub    48.75        1:53.47   
10  Emma Frederiksen  2008  Slagelse Svømmeklub    51.38        1:55.10   
                     
 
Løb 32, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Signe Skelvig  2009  Slagelse Svømmeklub    43.08        1:36.41   
Martine Foged  2009  Næstved IF    47.31        1:46.36   
Milla Kragsskjold  2010  Næstved IF    49.67        1:51.41   
Freya Ploug Mattson  2009  Lyngby Svømmeklub            DSQ  Asynkr. arme v/75m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 december 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:41 
 
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2019    Udskriftsdato  08 december 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  16:14   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2019         
 
 
Løb 33, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1920-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gustav Jørgensen  2000  Slagelse Svømmeklub    26.50        56.61   
Matthias Hansen  2001  Slagelse Svømmeklub    26.94        56.69   
Viktor Eibye  2001  Haslev Svømmeklub    29.08        1:02.24   
Lauge Bastian Maar  2001  Næstved IF    29.46        1:05.46   
                     
 
Løb 33, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mikkel Mortensen  2003  Kalundborg SK    27.63        59.86   
Jesse Refsgaard  2003  Dragsholm Svømmeklub    33.90        1:10.88   
                     
 
Løb 33, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Casper Madsen  2004  Slagelse Svømmeklub    28.46        1:00.62   
Christopher Vejlbo Hansen  2005  Haslev Svømmeklub    31.39        1:08.62   
Jonas P. Dahrup  2004  Haslev Svømmeklub    33.26        1:12.48   
Morten Broni Simonsen  2005  Kalundborg SK    34.20        1:21.01   
Tao Tang  2005  Næstved IF            DNS   
                     
 
Løb 33, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mads G. Skovly Larsen  2006  Næstved IF    37.98        1:24.59   
Jakob Bagge  2006  Kalundborg SK    42.96        1:35.73   
                     
 
Løb 33, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mathias Hald  2009  Lyngby Svømmeklub    46.45        1:40.52   
Mikkel Augustesen  2008  Slagelse Svømmeklub    55.75        2:07.15   
                     
 
Løb 33, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2010-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Matti Lundin Brockdorff  2010  Lyngby Svømmeklub    39.72        1:27.07   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 december 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:14 
 
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2019    Udskriftsdato  08 december 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  15:49   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2019         
 
 
Løb 34, 25m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
SIF Winther-Jensen  2004  Svømmeklubben SHS Stevns            20.70   
                     
 
Løb 34, 25m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Chilli Nordahl Thompson  2008  Svømmeklubben SHS Stevns            24.17   
                     
 
Løb 34, 25m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Clara Munkholm Larsen  2009  Næstved IF            23.19   
Sara Poulsgaard Sværke  2009  Slagelse Svømmeklub            26.25   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 december 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:49 
 
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2019    Udskriftsdato  08 december 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  16:19   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2019         
 
 
Løb 36, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 0-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ssk Mix 1  2000  Slagelse Svømmeklub            1:43.32   
  Matthias Hansen  2001      24.36        24.36   
  Gustav Jørgensen  2000      24.14        48.50   
  Silje Mathiasen  2006      28.08        1:16.58   
  Sofie Nielsen  2001      26.74        1:43.32   
                     
Kalundborg Mix 1  2001  Kalundborg SK            1:43.65   
  Mikkel Mortensen  2003      24.41        24.41   
  Andreas Lind-Ellefsen  2001      24.65        49.06   
  Caroline Holm  2004      27.29        1:16.35   
  Thea Kaiser  2004      27.30        1:43.65   
                     
Ssk Mix 2  2001  Slagelse Svømmeklub            1:45.15   
  Casper Madsen  2004      25.09        25.09   
  Tobias Daniel Larsen  2001      24.49        49.58   
  Marie Louise B Andersen  2005      27.41        1:16.99   
  Elida Thornsen  2005      28.16        1:45.15   
                     
Haslev Julemix 1  1995  Haslev Svømmeklub            1:47.46   
  Frederik Kongstad Hansen  2001      26.03        26.03   
  Holger Flytkjær-Hansen  2004      25.26        51.29   
  Sisse Berg Olesen  2005      28.16        1:19.45   
  Petrine R. E. Sørensen  2005      28.01        1:47.46   
                     
Julegodter 1  2000  Herlufsholm Svømmeklub            1:48.01   
  Magnus Løhr  2001      24.92        24.92   
  Bjørn Sabroe Simonsen  2000      25.71        50.63   
  Mie Ankersen  2006      28.03        1:18.66   
  Frederikke B. Hansen  2005      29.35        1:48.01   
                     
Haslev Julemix 2  1995  Haslev Svømmeklub            1:52.14   
  Christopher Vejlbo Hansen  2005      27.22        27.22   
  Viktor Eibye  2001      25.85        53.07   
  Nicoline Hansen  2004      30.22        1:23.29   
  Anna Lind Petersen  2004      28.85        1:52.14   
                     
Julegodter 2  2001  Herlufsholm Svømmeklub            1:52.68   
  Gustav Nissen  2001      26.16        26.16   
  Fanta O. Petersen  2005      29.72        55.88   
  August Høy  2005      27.06        1:22.94   
  Andrea Holm Sørensen  2005      29.74        1:52.68   
                     
Kalundborg Mix 2  2004  Kalundborg SK            1:55.16   
  Patrick Skov Vinding  2005      27.14        27.14   
  Noel Gjelstrup  2004      28.67        55.81   
  Pauline Andersen  2005      29.41        1:25.22   
  Isabella Holme Bjerborg  2005      29.94        1:55.16   
                     
Nif Mix 3  2005  Næstved IF            1:55.49   
  Lucas Jul Pedersen  2003      25.64        25.64   
  Masha Jul Pedersen  2006      33.05        58.69   
  Mathilde Ludvigsen  2006      31.24        1:29.93   
  Harald Franck  2003      25.56        1:55.49   
                     
10  Nif Mix 4  2006  Næstved IF            2:00.94   
  Rasmus Lorentzen  2001      28.75        28.75   
  Dicte Maar  2006      32.29        1:01.04   
  Mathilde Bendtsen  2007      34.44        1:35.48   
  Lauge Bastian Maar  2001      25.46        2:00.94   
                     
11  Kalundborg Mix 4  2005  Kalundborg SK            2:04.82   
  David Stoklund  2008      31.02        31.02   
  Jonas Rask  2006      31.36        1:02.38   
  Rebecca Skov Vinding  2007      31.86        1:34.24   
  Maria Stoklund  2006      30.58        2:04.82   
                     
12  Haslev Julemix 3  1995  Haslev Svømmeklub            2:05.66   
  Jonas P. Dahrup  2004      29.95        29.95   
  Laurits Thøfner  2004      28.98        58.93   
  Cecilie Engsted Larsen  2006      34.47        1:33.40   
  Julie Hansen Schilling  2004      32.26        2:05.66   
                     
13  Ssk Mix 13  1997  Slagelse Svømmeklub            2:08.70   
  Elias Rought  2003      26.41        26.41   
  Signe Skelvig  2009      36.03        1:02.44   
  Tobias Rehder Knudsen  2005      26.70        1:29.14   
  Maria Gandrup Nygaard  2010      39.56        2:08.70   
                     
14  Nif Mix 2  2003  Næstved IF            2:10.50   
  Lucas Sibbern-Larsen  2007      35.26        35.26   
  Leonora Franck  2006      31.41        1:06.67   
  Mie Visler  2006      31.02        1:37.69   
  Emil Hass  2006      32.81        2:10.50   
                     
15  Julegodter 4  2007  Herlufsholm Svømmeklub            2:10.88   
  Emil Lejbølle  2007      32.17        32.17   
  Sebastian Aunt  2007      31.65        1:03.82   
  Merle Blomberg Jensen  2008      33.07        1:36.89   
  Cecilie Jakobsen  2008      33.99        2:10.88   
                     
16  Kalundborg Mix 5  2001  Kalundborg SK            2:10.91   
  Jakob Bagge  2006      35.12        35.12   
  Morten Broni Simonsen  2005      29.51        1:04.63