2020-02-27   22:10:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Julestævne 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2019    Udskriftsdato  08 december 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  14:17   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2019         
 
 
Løb 23, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1920-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Viktor Eibye  2001  Haslev Svømmeklub            27.52   
Bjørn Sabroe Simonsen  2000  Herlufsholm Svømmeklub            29.56   
Mutasem Ahmad  2001  Kalundborg SK            DNS   
                     
 
Løb 23, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Elias Rought  2003  Slagelse Svømmeklub            28.93   
Lucas Jul Pedersen  2003  Næstved IF            29.18   
                     
 
Løb 23, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tobias Rehder Knudsen  2005  Slagelse Svømmeklub            28.12   
Konrad Clausen  2005  Slagelse Svømmeklub            29.75   
Calvin Konge Neess  2005  Dragsholm Svømmeklub            30.11   
Julius Vadmand  2005  Slagelse Svømmeklub            31.41   
Malthe Lorin Rasmussen  2005  Kalundborg SK            32.92   
Laurits Thøfner  2004  Haslev Svømmeklub            33.48   
Magnus Hansen  2004  Svømmeklubben SHS Stevns            33.57   
Morten Broni Simonsen  2005  Kalundborg SK            33.72   
                     
 
Løb 23, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Aunt  2007  Herlufsholm Svømmeklub            34.58   
Jonas Rask  2006  Kalundborg SK            35.62   
Jakob Bagge  2006  Kalundborg SK            42.05   
Lucas Sibbern-Larsen  2007  Næstved IF            44.14   
Marius Sohnemann  2007  Haslev Svømmeklub            45.46   
                     
 
Løb 23, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel Prüsse-Olsen  2009  Slagelse Svømmeklub            44.94   
Jonatan Thrysøe  2009  Slagelse Svømmeklub            46.12   
Felix Schnack  2009  Svømmeklubben SHS Stevns            55.70   
Andreas Tobel Nielsen  2008  Slagelse Svømmeklub            59.83   
Nicolai Molter Petersen  2008  Næstved IF            DNS   
                     
 
Løb 23, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2010-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Bastian Johnsen  2010  Lyngby Svømmeklub            45.55   
Marvin Silfen-Jensen  2010  Lyngby Svømmeklub            52.71   
Mikkel Skou Elgaard  2010  Lyngby Svømmeklub            58.19   
Lucas Bendtsen  2010  Næstved IF            1:03.46   
Victor Ploug Mattson  2010  Lyngby Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 december 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark