2021-04-14   15:31:40
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Åkeshov invitational

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1,Lördag 14dec

Document
Resultat
Åkeshov invitational
Plats: Åkeshov simhall Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 14 dec 2019 till den 15 dec 2019
Gren 1, 400m Frisim Damer 13-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Wilma Åhlén 2005 Simklubben Neptun 4:43.48
50m: 31.59
100m: 1:07.17
(35.58)
150m: 1:43.28
(36.11)
200m: 2:19.83
(36.55)
250m: 2:56.38
(36.55)
300m: 3:33.37
(36.99)
350m: 4:09.20
(35.83)
400m: 4:43.48
(34.28)
2 Ella Törnqvist 2003 Tyresö Simsällskap 4:44.69 +1.21
50m: 31.61
100m: 1:06.70
(35.09)
150m: 1:43.27
(36.57)
200m: 2:20.13
(36.86)
250m: 2:56.73
(36.60)
300m: 3:33.67
(36.94)
350m: 4:09.54
(35.87)
400m: 4:44.69
(35.15)
3 Elsa Kärvestedt 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 4:48.01 +4.53
50m: 32.64
100m: 1:09.01
(36.37)
150m: 1:46.32
(37.31)
200m: 2:23.19
(36.87)
250m: 2:59.93
(36.74)
300m: 3:36.57
(36.64)
350m: 4:13.00
(36.43)
400m: 4:48.01
(35.01)
4 Moa Zetterström 2005 Norrtälje Simklubb 4:49.18 +5.70
50m: 32.08
100m: 1:07.61
(35.53)
150m: 1:44.60
(36.99)
200m: 2:21.86
(37.26)
250m: 2:59.45
(37.59)
300m: 3:36.59
(37.14)
350m: 4:13.37
(36.78)
400m: 4:49.18
(35.81)
5 Hannah Kinane 2006 Järfälla Simsällskap 4:51.75 +8.27
50m: 33.77
100m: 1:11.43
(37.66)
150m: 1:49.12
(37.69)
200m: 2:26.92
(37.80)
250m: 3:02.50
(35.58)
300m: 3:38.88
(36.38)
350m: 4:15.78
(36.90)
400m: 4:51.75
(35.97)
6 Hilma Hagberg Moberg 2003 Södertörns Simsällskap 4:54.63 +11.15
50m: 33.47
100m: 1:10.18
(36.71)
150m: 1:47.40
(37.22)
200m: 2:25.14
(37.74)
250m: 3:02.34
(37.20)
300m: 3:39.72
(37.38)
350m: 4:17.54
(37.82)
400m: 4:54.63
(37.09)
7 Moa Arvehed 2003 Järfälla Simsällskap 4:54.93 +11.45
50m: 33.05
100m: 1:08.91
(35.86)
150m: 1:46.23
(37.32)
200m: 2:23.92
(37.69)
250m: 3:01.57
(37.65)
300m: 3:39.39
(37.82)
350m: 4:17.32
(37.93)
400m: 4:54.93
(37.61)
8 Iris Martinsson 2005 Simklubben Neptun 4:56.32 +12.84
50m: 32.53
100m: 1:08.73
(36.20)
150m: 1:45.92
(37.19)
200m: 2:23.50
(37.58)
250m: 3:01.70
(38.20)
300m: 3:40.27
(38.57)
350m: 4:19.40
(39.13)
400m: 4:56.32
(36.92)
9 Molly Rantil 2005 Simklubben Neptun 4:56.55 +13.07
50m: 32.40
100m: 1:09.65
(37.25)
150m: 1:48.33
(38.68)
200m: 2:27.50
(39.17)
250m: 3:05.59
(38.09)
300m: 3:43.50
(37.91)
350m: 4:21.10
(37.60)
400m: 4:56.55
(35.45)
10 Elvira Montes 2004 Solna Sundbyberg SS 04 5:03.02 +19.54
50m: 33.28
100m: 1:10.63
(37.35)
150m: 1:48.41
(37.78)
200m: 2:26.57
(38.16)
250m: 3:04.62
(38.05)
300m: 3:43.11
(38.49)
350m: 4:22.29
(39.18)
400m: 5:03.02
(40.73)
11 Ronja Eir Kristjánsdóttir-Larsén 2006 Eskilstuna Simklubb 5:09.26 +25.78
50m: 34.80
100m: 1:13.21
(38.41)
150m: 1:52.19
(38.98)
200m: 2:31.85
(39.66)
250m: 3:11.21
(39.36)
300m: 3:50.98
(39.77)
350m: 4:30.85
(39.87)
400m: 5:09.26
(38.41)
12 Leia Ångman 2006 Järfälla Simsällskap 5:10.18 +26.70
50m: 34.29
100m: 1:13.17
(38.88)
150m: 1:53.17
(40.00)
200m: 2:32.75
(39.58)
250m: 3:12.30
(39.55)
300m: 3:51.35
(39.05)
350m: 4:31.34
(39.99)
400m: 5:10.18
(38.84)
13 Emelie Sidén 2005 Järfälla Simsällskap 5:11.28 +27.80
50m: 33.40
100m: 1:13.59
(40.19)
150m: 1:54.57
(40.98)
200m: 2:34.28
(39.71)
250m: 3:14.27
(39.99)
300m: 3:54.64
(40.37)
350m: 4:34.42
(39.78)
400m: 5:11.28
(36.86)
14 Hanna Carlberg 2003 Lidingö Simklubb 5:12.33 +28.85
50m: 34.72
100m: 1:14.23
(39.51)
150m: 1:53.57
(39.34)
200m: 2:33.33
(39.76)
250m: 3:13.40
(40.07)
300m: 3:53.69
(40.29)
350m: 4:33.59
(39.90)
400m: 5:12.33
(38.74)
15 Signe Lundh 2005 Väsby Simsällskap 5:13.89 +30.41
50m: 35.12
100m: 1:14.02
(38.90)
150m: 1:53.41
(39.39)
200m: 2:33.81
(40.40)
250m: 3:14.41
(40.60)
300m: 3:55.28
(40.87)
350m: 4:35.28
(40.00)
400m: 5:13.89
(38.61)
16 Johanna Torell 2005 Lidingö Simklubb 5:16.92 +33.44
50m: 35.09
100m: 1:14.72
(39.63)
150m: 1:55.86
(41.14)
200m: 2:37.07
(41.21)
250m: 3:17.84
(40.77)
300m: 3:58.80
(40.96)
350m: 4:38.76
(39.96)
400m: 5:16.92
(38.16)
17 Maja Wallberg 2005 Simklubben Neptun 5:18.01 +34.53
50m: 34.98
100m: 1:14.39
(39.41)
150m: 1:55.48
(41.09)
200m: 2:36.12
(40.64)
250m: 3:17.07
(40.95)
300m: 3:58.58
(41.51)
350m: 4:39.25
(40.67)
400m: 5:18.01
(38.76)
18 Frida Karlsson 2005 Eskilstuna Simklubb 5:21.37 +37.89
50m: 35.26
100m: 1:14.92
(39.66)
150m: 1:55.80
(40.88)
200m: 2:37.59
(41.79)
250m: 3:18.67
(41.08)
300m: 4:00.19
(41.52)
350m: 4:42.03
(41.84)
400m: 5:21.37
(39.34)
19 Sigrid Bengtsson 2005 Eskilstuna Simklubb 5:21.68 +38.20
50m: 35.90
100m: 1:15.59
(39.69)
150m: 1:55.75
(40.16)
200m: 2:36.35
(40.60)
250m: 3:17.39
(41.04)
300m: 3:58.78
(41.39)
350m: 4:39.95
(41.17)
400m: 5:21.68
(41.73)
20 Amanda Wensmark 2005 Järfälla Simsällskap 5:24.06 +40.58
50m: 35.13
100m: 1:15.71
(40.58)
150m: 1:57.59
(41.88)
200m: 2:39.83
(42.24)
250m: 3:22.10
(42.27)
300m: 4:03.43
(41.33)
350m: 4:44.94
(41.51)
400m: 5:24.06
(39.12)
21 Ida Nygren 2004 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 5:26.00 +42.52
50m: 34.24
100m: 1:12.17
(37.93)
150m: 1:52.33
(40.16)
200m: 2:33.63
(41.30)
250m: 3:16.61
(42.98)
300m: 4:00.41
(43.80)
350m: 4:43.99
(43.58)
400m: 5:26.00
(42.01)
- Ebba Mattisson 2006 Södertörns Simsällskap DNF
Grenen officiell:  2019-12-14 09:59:52
Gren 1, 400m Frisim Damer 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Smilla Lönnberg 2001 Stockholms Kappsimningsklubb 4:42.06
50m: 32.59
100m: 1:08.84
(36.25)
150m: 1:45.02
(36.18)
200m: 2:20.91
(35.89)
250m: 2:56.52
(35.61)
300m: 3:31.68
(35.16)
350m: 4:07.10
(35.42)
400m: 4:42.06
(34.96)
2 Louise Larsson 2002 Järfälla Simsällskap 4:44.01 +1.95
50m: 32.85
100m: 1:08.81
(35.96)
150m: 1:45.16
(36.35)
200m: 2:21.32
(36.16)
250m: 2:57.37
(36.05)
300m: 3:33.16
(35.79)
350m: 4:09.14
(35.98)
400m: 4:44.01
(34.87)
3 Felicia Östlund 2002 Spårvägen Simförening 4:44.55 +2.49
50m: 33.22
100m: 1:09.09
(35.87)
150m: 1:45.36
(36.27)
200m: 2:21.41
(36.05)
250m: 2:57.31
(35.90)
300m: 3:33.52
(36.21)
350m: 4:09.99
(36.47)
400m: 4:44.55
(34.56)
4 Klara Eklöf 2002 Stockholms Kappsimningsklubb 4:47.04 +4.98
50m: 33.43
100m: 1:09.20
(35.77)
150m: 1:45.65
(36.45)
200m: 2:22.23
(36.58)
250m: 2:58.21
(35.98)
300m: 3:34.47
(36.26)
350m: 4:11.10
(36.63)
400m: 4:47.04
(35.94)
5 Isabel Nordström 2001 Solna Sundbyberg SS 04 4:54.80 +12.74
50m: 32.78
100m: 1:09.25
(36.47)
150m: 1:46.84
(37.59)
200m: 2:25.01
(38.17)
250m: 3:03.02
(38.01)
300m: 3:40.91
(37.89)
350m: 4:18.33
(37.42)
400m: 4:54.80
(36.47)
6 Josefine Torell 2002 Lidingö Simklubb 5:06.42 +24.36
50m: 32.68
100m: 1:10.60
(37.92)
150m: 1:50.50
(39.90)
200m: 2:30.03
(39.53)
250m: 3:09.35
(39.32)
300m: 3:48.52
(39.17)
350m: 4:28.03
(39.51)
400m: 5:06.42
(38.39)
7 Astrid Blomberg 2000 Solna Sundbyberg SS 04 5:21.13 +39.07
50m: 33.54
100m: 1:13.48
(39.94)
150m: 1:54.63
(41.15)
200m: 2:36.68
(42.05)
250m: 3:16.93
(40.25)
300m: 3:59.03
(42.10)
350m: 4:41.04
(42.01)
400m: 5:21.13
(40.09)
Grenen officiell:  2019-12-14 09:59:52
2019-12-14 10:00:01 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner