2021-04-14   02:00:34
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Åkeshov invitational

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 3,Söndag 15dec

Document
Resultat
Åkeshov invitational
Plats: Åkeshov simhall Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 14 dec 2019 till den 15 dec 2019
Gren 29, 100m Ryggsim Herrar 13-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Theo Djuphammar 2005 Simklubben Neptun 456 1:03.48
50m: 30.37
100m: 1:03.48
(33.11)
2 Oliver Harper 2005 Järfälla Simsällskap 402 1:06.21 +2.73
50m: 32.43
100m: 1:06.21
(33.78)
3 Vincent Flores 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 390 1:06.88 +3.40
50m: 32.25
100m: 1:06.88
(34.63)
4 William Hamilton 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 381 1:07.40 +3.92
50m: 31.91
100m: 1:07.40
(35.49)
5 Axel Lewander 2004 Stockholmspolisens IF SF 375 1:07.78 +4.30
50m: 32.20
100m: 1:07.78
(35.58)
6 Elijas Eriksson 2005 Järfälla Simsällskap 345 1:09.66 +6.18
50m: 33.82
100m: 1:09.66
(35.84)
7 Anton Lind 2006 Järfälla Simsällskap 300 1:12.98 +9.50
50m: 35.75
100m: 1:12.98
(37.23)
8 Alvin Hamzehnejad 2004 Södertörns Simsällskap 286 1:14.16 +10.68
50m: 35.53
100m: 1:14.16
(38.63)
9 Maxim Jelagin 2005 Lidingö Simklubb 280 1:14.71 +11.23
50m: 35.28
100m: 1:14.71
(39.43)
10 Martin Gertz 2005 Lidingö Simklubb 278 1:14.87 +11.39
50m: 35.97
100m: 1:14.87
(38.90)
11 Bulut Chalashkan 2006 Simklubben Neptun 268 1:15.73 +12.25
50m: 37.11
100m: 1:15.73
(38.62)
12 Adam Joseph Michel 2006 Lidingö Simklubb 254 1:17.11 +13.63
50m: 37.36
100m: 1:17.11
(39.75)
13 Simon Söderberg 2006 Järfälla Simsällskap 254 1:17.18 +13.70
50m: 37.25
100m: 1:17.18
(39.93)
14 Bilal Mustefa 2004 Järfälla Simsällskap 249 1:17.64 +14.16
50m: 36.40
100m: 1:17.64
(41.24)
15 Jakob Fridsell 2005 Solna Sundbyberg SS 04 223 1:20.53 +17.05
50m: 38.79
100m: 1:20.53
(41.74)
16 Hugo Patrikson 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 199 1:23.69 +20.21
50m: 40.69
100m: 1:23.69
(43.00)
- Joseph Aljumaah 2004 Järfälla Simsällskap DSQ Felaktig vändning
Grenen officiell:  2019-12-15 11:15:20
Gren 29, 100m Ryggsim Herrar 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Henriksen 2002 Spårvägen Simförening 639 56.74
50m: 27.83
100m: 56.74
(28.91)
2 Isak Gustafsson 2001 Simklubben Neptun 534 1:00.23 +3.49
50m: 28.79
100m: 1:00.23
(31.44)
3 Carl Wennerholm 2002 Stockholms Kappsimningsklubb 457 1:03.44 +6.70
50m: 30.66
100m: 1:03.44
(32.78)
4 Leo Jakobsson 2002 Solna Sundbyberg SS 04 455 1:03.51 +6.77
50m: 30.81
100m: 1:03.51
(32.70)
5 Johannes Fällgren 2002 Lidingö Simklubb 437 1:04.39 +7.65
50m: 30.62
100m: 1:04.39
(33.77)
6 Nils Backlund 2002 Spårvägen Simförening 416 1:05.47 +8.73
50m: 31.87
100m: 1:05.47
(33.60)
7 Marcus Hedlund 2002 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 273 1:15.34 +18.60
50m: 36.23
100m: 1:15.34
(39.11)
Grenen officiell:  2019-12-15 11:15:20
2019-12-15 11:15:23 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner