2021-04-12   05:58:51
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Åkeshov invitational

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 3,Söndag 15dec

Document
Resultat
Åkeshov invitational
Plats: Åkeshov simhall Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 14 dec 2019 till den 15 dec 2019
Gren 32, 100m Frisim Damer 13-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Johanna Bagelius 2004 Stockholms Kappsimningsklubb 564 1:00.81
50m: 29.51
100m: 1:00.81
(31.30)
2 Ella  Bolmstrand 2004 Stockholms Kappsimningsklubb 557 1:01.06 +0.25
50m: 29.91
100m: 1:01.06
(31.15)
3 Sara Torstensson 2004 Stockholms Kappsimningsklubb 553 1:01.20 +0.39
50m: 29.73
100m: 1:01.20
(31.47)
4 Tea Angerfelt 2004 Tyresö Simsällskap 522 1:02.40 +1.59
50m: 30.35
100m: 1:02.40
(32.05)
5 Moa Zetterström 2005 Norrtälje Simklubb 505 1:03.09 +2.28
50m: 30.61
100m: 1:03.09
(32.48)
6 Elvira Montes 2004 Solna Sundbyberg SS 04 504 1:03.14 +2.33
50m: 30.15
100m: 1:03.14
(32.99)
7 Amanda Bäck 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 489 1:03.74 +2.93
50m: 30.50
100m: 1:03.74
(33.24)
8 Klara Svenheim 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 478 1:04.26 +3.45
50m: 30.85
100m: 1:04.26
(33.41)
9 Mira Wallin 2006 Järfälla Simsällskap 477 1:04.30 +3.49
50m: 31.04
100m: 1:04.30
(33.26)
10 Maja Frejd 2004 Södertörns Simsällskap 473 1:04.45 +3.64
50m: 30.73
100m: 1:04.45
(33.72)
11 Hilma Hagberg Moberg 2003 Södertörns Simsällskap 473 1:04.49 +3.68
50m: 30.91
100m: 1:04.49
(33.58)
12 Emilia Lind 2006 Simklubben Neptun 471 1:04.56 +3.75
50m: 30.10
100m: 1:04.56
(34.46)
13 Elsa Kärvestedt 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 466 1:04.80 +3.99
50m: 31.14
100m: 1:04.80
(33.66)
14 Lilly Eriksson 2004 Simklubben Neptun 465 1:04.82 +4.01
50m: 31.09
100m: 1:04.82
(33.73)
14 Johanna Claesson 2006 Spårvägen Simförening 465 1:04.82 +4.01
50m: 31.15
100m: 1:04.82
(33.67)
16 Ida Nygren 2004 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 459 1:05.13 +4.32
50m: 30.97
100m: 1:05.13
(34.16)
17 Elsa Lövquist 2004 Simklubben Neptun 449 1:05.58 +4.77
50m: 31.69
100m: 1:05.58
(33.89)
18 Vida Haesert 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 444 1:05.83 +5.02
50m: 31.60
100m: 1:05.83
(34.23)
19 Frida Loqvist 2006 Spårvägen Simförening 441 1:05.98 +5.17
50m: 31.69
100m: 1:05.98
(34.29)
20 Lina Ahlström 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 441 1:05.99 +5.18
50m: 31.72
100m: 1:05.99
(34.27)
21 Leia Ångman 2006 Järfälla Simsällskap 440 1:06.06 +5.25
50m: 31.75
100m: 1:06.06
(34.31)
22 Erica Griberg 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 437 1:06.20 +5.39
50m: 31.35
100m: 1:06.20
(34.85)
23 Sofia Lövqvist 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 436 1:06.25 +5.44
50m: 31.45
100m: 1:06.25
(34.80)
24 Sigrid Bengtsson 2005 Eskilstuna Simklubb 413 1:07.47 +6.66
50m: 32.25
100m: 1:07.47
(35.22)
25 Fanny Cao 2005 Järfälla Simsällskap 407 1:07.78 +6.97
50m: 31.87
100m: 1:07.78
(35.91)
26 Cecilia Krans 2005 Solna Sundbyberg SS 04 405 1:07.87 +7.06
50m: 32.80
100m: 1:07.87
(35.07)
27 Li Elveskog 2004 Simklubben Neptun 399 1:08.23 +7.42
50m: 32.48
100m: 1:08.23
(35.75)
28 Emilia Lingman 2006 Solna Sundbyberg SS 04 393 1:08.55 +7.74
50m: 32.40
100m: 1:08.55
(36.15)
29 Ester Costa 2006 Eskilstuna Simklubb 390 1:08.73 +7.92
50m: 32.37
100m: 1:08.73
(36.36)
30 Tilja Stålnacke 2005 Södertörns Simsällskap 388 1:08.89 +8.08
50m: 32.66
100m: 1:08.89
(36.23)
31 Frida Karlsson 2005 Eskilstuna Simklubb 387 1:08.93 +8.12
50m: 33.42
100m: 1:08.93
(35.51)
32 Stella  Egmar 2006 Spårvägen Simförening 386 1:08.97 +8.16
50m: 33.25
100m: 1:08.97
(35.72)
33 Lovisa Klingberg 2004 Lidingö Simklubb 383 1:09.14 +8.33
50m: 33.30
100m: 1:09.14
(35.84)
34 Emelie Sidén 2005 Järfälla Simsällskap 383 1:09.17 +8.36
50m: 32.21
100m: 1:09.17
(36.96)
35 Elsa Axvik Reutergårdh 2004 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 379 1:09.41 +8.60
50m: 32.66
100m: 1:09.41
(36.75)
36 Willma Hållinder 2004 Norrtälje Simklubb 374 1:09.70 +8.89
50m: 32.92
100m: 1:09.70
(36.78)
37 Linn Lynch 2005 Solna Sundbyberg SS 04 368 1:10.11 +9.30
50m: 33.25
100m: 1:10.11
(36.86)
38 Boel Jägerskog 2005 Järfälla Simsällskap 365 1:10.25 +9.44
50m: 33.32
100m: 1:10.25
(36.93)
39 Amelie Jäntti 2005 Solna Sundbyberg SS 04 360 1:10.58 +9.77
50m: 33.26
100m: 1:10.58
(37.32)
40 Emelie Bilands 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 352 1:11.16 +10.35
50m: 33.87
100m: 1:11.16
(37.29)
41 Liv Dahl 2005 Spårvägen Simförening 348 1:11.39 +10.58
50m: 34.49
100m: 1:11.39
(36.90)
42 Gry Hellgren Möller 2003 Simklubben Neptun 348 1:11.42 +10.61
50m: 33.84
100m: 1:11.42
(37.58)
43 Natalie Nilsson 2005 Södertörns Simsällskap 345 1:11.63 +10.82
50m: 33.48
100m: 1:11.63
(38.15)
44 Stella Finnhammar 2005 Järfälla Simsällskap 342 1:11.83 +11.02
50m: 34.22
100m: 1:11.83
(37.61)
45 Frida Wilmo Johansson 2004 Solna Sundbyberg SS 04 342 1:11.85 +11.04
50m: 34.47
100m: 1:11.85
(37.38)
46 Elin Glifberg 2004 Lidingö Simklubb 327 1:12.89 +12.08
50m: 34.93
100m: 1:12.89
(37.96)
47 Elina Darvish 2005 Solna Sundbyberg SS 04 310 1:14.21 +13.40
50m: 35.61
100m: 1:14.21
(38.60)
48 Felicia Rydsheim 2005 Solna Sundbyberg SS 04 308 1:14.39 +13.58
50m: 35.81
100m: 1:14.39
(38.58)
49 Adéla Darvish 2003 Solna Sundbyberg SS 04 303 1:14.79 +13.98
50m: 35.20
100m: 1:14.79
(39.59)
50 Amanda Hörberg 2006 Solna Sundbyberg SS 04 269 1:17.78 +16.97
50m: 37.12
100m: 1:17.78
(40.66)
51 Sofie Helgstrand 2006 Älvsjö AIK Simförening 268 1:17.93 +17.12
50m: 37.62
100m: 1:17.93
(40.31)
52 Clara Högqvist 2005 Spårvägen Simförening 236 1:21.27 +20.46 S7
50m: 37.90
100m: 1:21.27
(43.37)
53 Anna Malmring 2006 Spårvägen Simförening 218 1:23.39 +22.58
50m: 38.68
100m: 1:23.39
(44.71)
Grenen officiell:  2019-12-15 12:07:44
Gren 32, 100m Frisim Damer 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Smilla Lönnberg 2001 Stockholms Kappsimningsklubb 575 1:00.42
50m: 29.67
100m: 1:00.42
(30.75)
2 Amanda Nilsson 2002 Södertörns Simsällskap 545 1:01.50 +1.08
50m: 29.60
100m: 1:01.50
(31.90)
3 Nora Segerström 2002 Stockholms Kappsimningsklubb 537 1:01.80 +1.38
50m: 29.57
100m: 1:01.80
(32.23)
4 Therese Baltzarsson 2001 Solna Sundbyberg SS 04 524 1:02.29 +1.87
50m: 30.54
100m: 1:02.29
(31.75)
5 Isabel Nordström 2001 Solna Sundbyberg SS 04 480 1:04.14 +3.72
50m: 31.40
100m: 1:04.14
(32.74)
6 Jemina Granholm 2002 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 428 1:06.66 +6.24
50m: 31.09
100m: 1:06.66
(35.57)
7 Pernilla Hemmälin 2001 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 388 1:08.88 +8.46
50m: 32.83
100m: 1:08.88
(36.05)
Grenen officiell:  2019-12-15 12:07:44
2019-12-15 12:07:47 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner