2020-07-09   04:44:34
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Höstsimiaden 2019, Linköping

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 lördag kl 10.00

Document
Resultat
Höstsimiaden
Plats: Arrangör: LASS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 24, 100m Frisim Damer 12 oä 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Althaea Süsskind 2007 Linköpings Allmänna SS +0.66 487 1:03.84
50m: 30.14
100m: 1:03.84
(33.70)
2 Greta Sjögren 2007 Motala Simsällskap 389 1:08.78 +4.94
50m: 33.17
100m: 1:08.78
(35.61)
3 Filippa  Andersson-Lundin 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.59 340 1:11.98 +8.14
50m: 34.67
100m: 1:11.98
(37.31)
4 Julia Almquist 2007 Oskarshamns Simsällskap 338 1:12.07 +8.23
50m: 34.93
100m: 1:12.07
(37.14)
5 Elma Halak 2007 Linköpings Allmänna SS +0.71 337 1:12.20 +8.36
50m: 35.47
100m: 1:12.20
(36.73)
6 Fanny Ivarsson 2007 Linköpings Allmänna SS +0.79 299 1:15.12 +11.28
50m: 36.25
100m: 1:15.12
(38.87)
7 Ella Hagström 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb 297 1:15.29 +11.45
50m: 35.96
100m: 1:15.29
(39.33)
8 Edith Nyman 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.64 288 1:16.06 +12.22
50m: 35.46
100m: 1:16.06
(40.60)
9 Alice Holmberg 2007 Linköpings Allmänna SS +0.38 287 1:16.11 +12.27
50m: 35.85
100m: 1:16.11
(40.26)
10 Emma Persson 2007 Linköpings Allmänna SS +0.94 280 1:16.75 +12.91
50m: 37.03
100m: 1:16.75
(39.72)
11 Viola Högberg 2007 Linköpings Allmänna SS +0.66 273 1:17.44 +13.60
50m: 37.51
100m: 1:17.44
(39.93)
12 Hanna Oehm 2007 Linköpings Allmänna SS 272 1:17.47 +13.63
50m: 36.32
100m: 1:17.47
(41.15)
13 Angelica Hietanen 2007 Linköpings Allmänna SS +0.71 263 1:18.38 +14.54
50m: 38.11
100m: 1:18.38
(40.27)
14 Alicia Wallberg 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.69 246 1:20.13 +16.29
50m: 38.00
100m: 1:20.13
(42.13)
15 Ella Veenhuis 2007 Simklubben Blåkulla Oskarsham +0.72 225 1:22.56 +18.72
50m: 38.95
100m: 1:22.56
(43.61)
16 Nora Grönberg 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb 205 1:25.18 +21.34
50m: 40.49
100m: 1:25.18
(44.69)
17 Meja Askebring 2007 Oskarshamns Simsällskap 202 1:25.63 +21.79
50m: 41.67
100m: 1:25.63
(43.96)
18 Julia Carmström 2007 Oskarshamns Simsällskap +0.74 195 1:26.55 +22.71
50m: 41.88
100m: 1:26.55
(44.67)
19 Majken Hamstedt 2007 Västerviks Simsällskap 182 1:28.65 +24.81
50m: 42.11
100m: 1:28.65
(46.54)
20 Selma Malminger 2007 Västerviks Simsällskap 172 1:30.24 +26.40
50m: 41.75
100m: 1:30.24
(48.49)
21 Mea Bovinder 2007 Västerviks Simsällskap +0.71 144 1:35.67 +31.83
50m: 44.89
100m: 1:35.67
(50.78)
- Julia Karlberg 2007 Linköpings Allmänna SS DNF
Grenen officiell:  2019-11-30 12:54:08
Gren 24, 100m Frisim Damer 12 oä 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ylva Andersson 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.68 473 1:04.48
50m: 31.46
100m: 1:04.48
(33.02)
2 Klara Blickfors 2006 Oskarshamns Simsällskap +0.63 463 1:04.93 +0.45
50m: 31.60
100m: 1:04.93
(33.33)
3 Julia Arildsson 2005 Linköpings Allmänna SS +0.61 441 1:06.01 +1.53
50m: 31.68
100m: 1:06.01
(34.33)
4 Darya Abbaspour 2005 Linköpings Allmänna SS +0.84 437 1:06.17 +1.69
50m: 31.44
100m: 1:06.17
(34.73)
5 Emma Werner 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.65 429 1:06.61 +2.13
50m: 32.10
100m: 1:06.61
(34.51)
6 Engla Dunhagen 2006 Finspångs Simklubb 399 1:08.21 +3.73
50m: 32.95
100m: 1:08.21
(35.26)
7 Felicia Gustavsson 2006 Finspångs Simklubb +0.72 397 1:08.35 +3.87
50m: 32.83
100m: 1:08.35
(35.52)
8 Emma Liis Eerik 2006 Linköpings Allmänna SS +0.73 392 1:08.65 +4.17
50m: 32.45
100m: 1:08.65
(36.20)
9 Henny Paläng 2006 Linköpings Allmänna SS 391 1:08.69 +4.21
50m: 32.79
100m: 1:08.69
(35.90)
10 Hanna Manninen 2006 Motala Simsällskap +0.75 378 1:09.47 +4.99
50m: 33.66
100m: 1:09.47
(35.81)
11 Elsa Björnholm 2006 Linköpings Allmänna SS +0.82 375 1:09.63 +5.15
50m: 33.32
100m: 1:09.63
(36.31)
12 Alice Johansson 2005 Linköpings Allmänna SS +0.77 360 1:10.60 +6.12
50m: 34.04
100m: 1:10.60
(36.56)
13 Alva Bernsholt 2005 Simklubben Blåkulla Oskarsham +0.62 356 1:10.84 +6.36
50m: 33.90
100m: 1:10.84
(36.94)
14 Alwa Merenius 2006 Linköpings Allmänna SS 354 1:10.98 +6.50
50m: 34.60
100m: 1:10.98
(36.38)
15 Majken Alvehus 2005 Linköpings Allmänna SS +0.81 327 1:12.87 +8.39
50m: 34.96
100m: 1:12.87
(37.91)
16 Ellen Arnell 2006 Linköpings Allmänna SS +0.70 327 1:12.90 +8.42
50m: 35.26
100m: 1:12.90
(37.64)
17 Alwa Lundberg 2006 Simklubben Blåkulla Oskarsham +0.78 316 1:13.72 +9.24
50m: 34.50
100m: 1:13.72
(39.22)
18 Emma Rosenström 2005 Linköpings Allmänna SS +0.73 301 1:14.97 +10.49
50m: 35.19
100m: 1:14.97
(39.78)
19 Esther Mira Nath 2005 Linköpings Allmänna SS 296 1:15.32 +10.84
50m: 36.48
100m: 1:15.32
(38.84)
20 Tualie Hörnell 2006 Västerviks Simsällskap +0.61 281 1:16.63 +12.15
50m: 36.38
100m: 1:16.63
(40.25)
21 Hanna Johansson 2005 Finspångs Simklubb +0.74 277 1:17.00 +12.52
50m: 36.38
100m: 1:17.00
(40.62)
22 Alfrida Lagström 2006 Oskarshamns Simsällskap +0.84 258 1:18.92 +14.44
50m: 36.60
100m: 1:18.92
(42.32)
23 My Wallin 2006 Oskarshamns Simsällskap 243 1:20.43 +15.95
50m: 38.46
100m: 1:20.43
(41.97)
24 Anna Söderqvist 2006 Motala Simsällskap 231 1:21.84 +17.36
50m: 38.75
100m: 1:21.84
(43.09)
25 Moa Olehag-Fornander 2005 Linköpings Allmänna SS +0.53 224 1:22.66 +18.18
50m: 38.97
100m: 1:22.66
(43.69)
26 Filippa Andersson 2006 Linköpings Allmänna SS 194 1:26.73 +22.25
50m: 40.20
100m: 1:26.73
(46.53)
27 Agnes Aurell 2006 Linköpings Allmänna SS 193 1:26.95 +22.47
50m: 39.59
100m: 1:26.95
(47.36)
- Anna Oscarsson 2005 Linköpings Allmänna SS DSQ
- Oliwia Koniusz 2005 Linköpings Allmänna SS DNS
- Josefin  Klintåker 2006 Linköpings Allmänna SS DNS
Grenen officiell:  2019-11-30 12:54:08
Gren 24, 100m Frisim Damer 12 oä 15 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Darja Koutchinskaia 2003 Linköpings Allmänna SS +0.64 535 1:01.88
50m: 29.64
100m: 1:01.88
(32.24)
2 Ebba Bladh Hazard 2004 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.66 490 1:03.72 +1.84
50m: 30.80
100m: 1:03.72
(32.92)
3 Elsa  Linné 2003 Linköpings Allmänna SS +0.68 473 1:04.45 +2.57
50m: 30.86
100m: 1:04.45
(33.59)
4 Alice Fransson 2004 Linköpings Allmänna SS +0.73 459 1:05.13 +3.25
50m: 30.96
100m: 1:05.13
(34.17)
5 Annie Westerlund 2002 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.76 442 1:05.93 +4.05
50m: 31.57
100m: 1:05.93
(34.36)
6 Alva Högberg 2002 Linköpings Allmänna SS +0.73 411 1:07.58 +5.70
50m: 32.63
100m: 1:07.58
(34.95)
7 Stefanie Petrovic 2003 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.74 408 1:07.75 +5.87
50m: 32.70
100m: 1:07.75
(35.05)
8 Maria Dehgani 2003 Linköpings Allmänna SS +0.70 335 1:12.31 +10.43
50m: 34.72
100m: 1:12.31
(37.59)
9 Ebba Håkansson 2003 Oskarshamns Simsällskap +0.65 275 1:17.23 +15.35
50m: 35.92
100m: 1:17.23
(41.31)
10 Wilma Silvander 2003 Tranås Simsällskap +0.70 247 1:20.04 +18.16
50m: 38.10
100m: 1:20.04
(41.94)
11 Elin Mattsson 2004 Linköpings Allmänna SS +0.85 192 1:26.98 +25.10
50m: 40.88
100m: 1:26.98
(46.10)
- Sophia Kinney 2004 Linköpings Allmänna SS +0.33 DSQ
- Anna Vikström 2004 Linköpings Allmänna SS DNS
- Amanda Wärn 2004 Finspångs Simklubb DNS
Grenen officiell:  2019-11-30 12:54:08
2019-11-30 12:54:48 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Linköpings Allmänna SS

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner