2021-03-07   07:53:08
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för SM/JSM (25m) 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Onsdag 13 november 2019 kl. 09:30

Document
Resultat
SM/JSM (25m) 2019
Plats: Munktellbadet Arrangör: Svensk Simidrott & Eskilstuna SK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 nov 2019 till den 17 nov 2019
Gren 7, 200m Bröstsim Herrar Junior - Final
Sponsor: Biff & Grill
WR 2:00.16 Kirill Prigoda 1995 Ryssland RUS Hangzhou CHN 2018-12-13
WJ 2:03.23 JWB 1900 2015-01-01
ER 2:00.16 Kirill Prigoda 1995 Ryssland RUS Hangzhou CHN 2018-12-13
EJ 2:03.76 JEB 1900 2015-01-01
NR 2:03.51 Erik Persson 1994 Sverige SWE Hangzhou CHN 2018-12-13
NJ 2:07.49 Tomoe Zenimoto Hvas 2000 Norge NOR Kristiansand NOR 2017-11-04
SR 2:03.51 Erik Persson 1994 Kungsbacka SS SWE Hangzhou CHN 2018-12-13
SJ 2:07.07 Erik Persson 1994 Kungsbacka SS SWE Göteborg SWE 2013-11-20
MR 2:04.95 Erik Persson 1994 SWE Munktellbadet SWE 2019-11-13
EM 2:06.44
FM: Erik Persson (1994) 2:04.96 FJ: Daniel Räisänen (1999) 2:09.65
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linus Kahl 2001 Landskrona Simsällskap +0.64 766 2:11.28
50m: 30.13
100m: 1:03.67
(33.54)
150m: 1:37.42
(33.75)
200m: 2:11.28
(33.86)
2 Tor Leander 1999 Simklubben Neptun +0.70 739 2:12.87 +1.59
50m: 30.81
100m: 1:04.34
(33.53)
150m: 1:38.36
(34.02)
200m: 2:12.87
(34.51)
3 Gustav Persson 2000 Helsingborgs Simsällskap +0.61 716 2:14.31 +3.03
50m: 30.00
100m: 1:04.22
(34.22)
150m: 1:39.01
(34.79)
200m: 2:14.31
(35.30)
4 August Mathisen 2001 Helsingborgs Simsällskap +0.68 687 2:16.15 +4.87
50m: 30.04
100m: 1:04.64
(34.60)
150m: 1:39.81
(35.17)
200m: 2:16.15
(36.34)
5 Lucas Lindblom 2000 Landskrona Simsällskap +0.71 677 2:16.79 +5.51
50m: 30.73
100m: 1:05.62
(34.89)
150m: 1:41.10
(35.48)
200m: 2:16.79
(35.69)
6 Gustav Englund 2001 Malmö Kappsimningsklubb +0.69 650 2:18.71 +7.43
50m: 31.05
100m: 1:05.92
(34.87)
150m: 1:41.45
(35.53)
200m: 2:18.71
(37.26)
7 Anton Dahlgren 1999 Kungsbacka Simsällskap +0.66 622 2:20.72 +9.44
50m: 31.85
100m: 1:07.11
(35.26)
150m: 1:43.38
(36.27)
200m: 2:20.72
(37.34)
8 Oskar Gustafson 2002 Föreningen Uddevalla Sim +0.77 621 2:20.79 +9.51
50m: 31.32
100m: 1:06.49
(35.17)
150m: 1:43.06
(36.57)
200m: 2:20.79
(37.73)
9 Mikael Söderberg 2003 Upsala Simsällskap +0.61 609 2:21.74 +10.46
50m: 31.94
100m: 1:08.11
(36.17)
150m: 1:44.89
(36.78)
200m: 2:21.74
(36.85)
10 Axel Witt 2000 Eskilstuna Simklubb +0.66 592 2:23.05 +11.77
50m: 32.34
100m: 1:08.63
(36.29)
150m: 1:45.73
(37.10)
200m: 2:23.05
(37.32)
11 David Neuhardt 2003 Spårvägen Simförening +0.76 592 2:23.07 +11.79
50m: 32.68
100m: 1:08.86
(36.18)
150m: 1:45.80
(36.94)
200m: 2:23.07
(37.27)
12 Martin Schön 2003 Bollnäs Simsällskap +0.71 591 2:23.13 +11.85
50m: 32.43
100m: 1:08.86
(36.43)
150m: 1:46.17
(37.31)
200m: 2:23.13
(36.96)
13 Richard Ekholm 2002 Kungsbacka Simsällskap +0.62 591 2:23.18 +11.90
50m: 31.72
100m: 1:08.12
(36.40)
150m: 1:45.38
(37.26)
200m: 2:23.18
(37.80)
14 Marcus Nykvist 2004 Järfälla Simsällskap +0.69 587 2:23.43 +12.15
50m: 31.90
100m: 1:07.96
(36.06)
150m: 1:44.97
(37.01)
200m: 2:23.43
(38.46)
15 William Lernå 2002 Väsby Simsällskap +0.68 586 2:23.53 +12.25
50m: 31.46
100m: 1:07.99
(36.53)
150m: 1:45.68
(37.69)
200m: 2:23.53
(37.85)
16 Måns Evertsson 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.71 578 2:24.18 +12.90
50m: 31.91
100m: 1:08.07
(36.16)
150m: 1:45.73
(37.66)
200m: 2:24.18
(38.45)
17 Elliot Fielder 2003 Motala Simsällskap +0.71 575 2:24.44 +13.16
50m: 31.89
100m: 1:08.10
(36.21)
150m: 1:45.86
(37.76)
200m: 2:24.44
(38.58)
18 Elias Lyth 2004 Wisby Simsällskap +0.70 574 2:24.54 +13.26
50m: 32.46
100m: 1:09.29
(36.83)
150m: 1:47.15
(37.86)
200m: 2:24.54
(37.39)
19 Theodor Fridh 2002 Södertörns Simsällskap +0.71 571 2:24.78 +13.50
50m: 31.44
100m: 1:07.25
(35.81)
150m: 1:44.94
(37.69)
200m: 2:24.78
(39.84)
20 August Eriksson 2004 Turebergs Simklubb +0.71 568 2:25.04 +13.76
50m: 32.15
100m: 1:08.46
(36.31)
150m: 1:46.14
(37.68)
200m: 2:25.04
(38.90)
21 Jakub Majta 2003 Spårvägen Simförening +0.70 554 2:26.24 +14.96
50m: 32.18
100m: 1:07.95
(35.77)
150m: 1:46.15
(38.20)
200m: 2:26.24
(40.09)
22 Leonardo Montes 2002 Solna Sundbyberg SS 04 +0.69 553 2:26.33 +15.05
50m: 34.20
100m: 1:11.37
(37.17)
150m: 1:48.25
(36.88)
200m: 2:26.33
(38.08)
23 Oliver Erneholm 2003 Spårvägen Simförening +0.59 550 2:26.58 +15.30
50m: 32.49
100m: 1:09.43
(36.94)
150m: 1:47.72
(38.29)
200m: 2:26.58
(38.86)
24 Ruben Staaf 2002 Linköpings Allmänna SS +0.66 480 2:33.36 +22.08
50m: 33.61
100m: 1:11.74
(38.13)
150m: 1:51.52
(39.78)
200m: 2:33.36
(41.84)
25 Max Persson 2001 Ystads Simsällskap +0.76 454 2:36.29 +25.01
50m: 34.30
100m: 1:13.20
(38.90)
150m: 1:54.23
(41.03)
200m: 2:36.29
(42.06)
Grenen officiell:  2019-11-13 11:24:07
2019-11-17 15:35:26 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner