2020-02-17   01:46:29
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sum-Sim riksfinal 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag 8 december 2019 kl. 09:00

Document
Resultat
Sum-Sim (25m) 2019 riksfinal
Plats: Navet Arrangör: Svensk Simidrott & Umeå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 6 dec 2019 till den 8 dec 2019
Gren 30, 100m frisim flickor 15-16 - Direktfinal
Sponsor: Din EkonomiResurs
15-16 54.73 Louise Hansson 1996 Helsingborgs S SWE Helsingborg SWE 2011-12-18
FM: Trine Forss (2003) 56.26
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sofia Åstedt 2003 Simklubben Elfsborg +0.74 726 55.90
50m: 26.96
100m: 55.90
(28.94)
2 Trine Forss 2003 Skövde Simsällskap +0.70 714 56.21 +0.31
50m: 27.14
100m: 56.21
(29.07)
3 Kristina Orban 2004 Malmö Kappsimningsklubb +0.70 688 56.90 +1.00
50m: 27.70
100m: 56.90
(29.20)
4 Elvira Mörtstrand 2003 Västerås Simsällskap +0.76 676 57.24 +1.34
50m: 27.80
100m: 57.24
(29.44)
5 Hilja Schimmel 2003 Skövde Simsällskap +0.70 675 57.26 +1.36
50m: 27.71
100m: 57.26
(29.55)
6 Linnéa Englund 2003 Föreningen Varbergs Sim +0.66 669 57.43 +1.53
50m: 27.90
100m: 57.43
(29.53)
7 Olivia Hansson 2003 Kiviks Simklubb +0.75 644 58.16 +2.26
50m: 28.18
100m: 58.16
(29.98)
8 Angelina Agrell 2003 Helsingborgs Simsällskap +0.72 641 58.25 +2.35
50m: 28.23
100m: 58.25
(30.02)
9 Selma Holmer 2004 Turebergs Simklubb +0.69 637 58.39 +2.49
50m: 27.93
100m: 58.39
(30.46)
10 Karin Widerberg 2003 Simklubben Laxen +0.66 633 58.51 +2.61
50m: 28.26
100m: 58.51
(30.25)
11 Julia Lindgren 2004 Falu Simsällskap +0.66 633 58.52 +2.62
50m: 27.67
100m: 58.52
(30.85)
12 Linn Thid 2003 Simklubben Elfsborg +0.71 622 58.85 +2.95
50m: 28.33
100m: 58.85
(30.52)
13 Tyra Littorin 2004 Helsingborgs Simsällskap +0.71 616 59.03 +3.13
50m: 28.32
100m: 59.03
(30.71)
14 Mollie Morfelt 2003 Malmö Kappsimningsklubb +0.76 612 59.18 +3.28
50m: 28.54
100m: 59.18
(30.64)
15 Sabina Alman 2003 Helsingborgs Simsällskap +0.71 611 59.20 +3.30
50m: 28.52
100m: 59.20
(30.68)
16 Clara Sjöstedt 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.77 610 59.22 +3.32
50m: 28.64
100m: 59.22
(30.58)
17 Elsa Andersson 2004 Helsingborgs Simsällskap +0.67 608 59.31 +3.41
50m: 28.42
100m: 59.31
(30.89)
18 Thea Brünjes 2004 Kiviks Simklubb +0.67 607 59.32 +3.42
50m: 28.78
100m: 59.32
(30.54)
19 Moa Holmquist 2004 Jönköpings Simsällskap +0.69 601 59.53 +3.63
50m: 28.86
100m: 59.53
(30.67)
20 Maja Blomliden 2004 Simklubben Triton +0.72 594 59.76 +3.86
50m: 28.30
100m: 59.76
(31.46)
21 Magdalena Hagsten Skarda 2003 Örebro Simallians +0.74 590 59.91 +4.01
50m: 28.95
100m: 59.91
(30.96)
22 Johanna Edgren 2004 Föreningen Göteborg Sim +0.81 589 59.92 +4.02
50m: 29.18
100m: 59.92
(30.74)
23 Olivia Gustafsson 2004 Linköpings Allmänna SS +0.73 584 1:00.11 +4.21
50m: 28.78
100m: 1:00.11
(31.33)
23 Julia Häglund 2003 Turebergs Simklubb +0.64 584 1:00.11 +4.21
50m: 28.90
100m: 1:00.11
(31.21)
Grenen officiell:  2019-12-08 09:19:59
2019-12-08 09:20:02 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner