2020-02-17   16:45:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sum-Sim riksfinal 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag 8 december 2019 kl. 09:00

Document
Resultat
Sum-Sim (25m) 2019 riksfinal
Plats: Navet Arrangör: Svensk Simidrott & Umeå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 6 dec 2019 till den 8 dec 2019
Gren 38, 400m medley flickor 15-16 - Direktfinal
Sponsor: Umeå Energi
15-16 4:42.72 Sara Thydén 1989 Kalmar SS SWE Uppsala SWE 2005-11-27
FM: Edith Jernstedt (2002) 4:46.90
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Annie Hegmegi 2003 Jönköpings Simsällskap +0.74 722 4:48.62
50m: 30.26
100m: 1:05.24
(34.98)
150m: 1:40.70
(35.46)
200m: 2:16.47
(35.77)
250m: 2:57.87
(41.40)
300m: 3:40.31
(42.44)
350m: 4:14.90
(34.59)
400m: 4:48.62
(33.72)
2 Lucie Hanquet 2003 Föreningen Göteborg Sim +0.75 681 4:54.25 +5.63
50m: 31.52
100m: 1:07.17
(35.65)
150m: 1:43.95
(36.78)
200m: 2:20.09
(36.14)
250m: 3:03.15
(43.06)
300m: 3:47.59
(44.44)
350m: 4:21.68
(34.09)
400m: 4:54.25
(32.57)
3 Linnea Gipperth 2003 Järfälla Simsällskap +0.75 649 4:58.95 +10.33
50m: 32.30
100m: 1:09.44
(37.14)
150m: 1:46.86
(37.42)
200m: 2:22.68
(35.82)
250m: 3:06.32
(43.64)
300m: 3:50.69
(44.37)
350m: 4:25.83
(35.14)
400m: 4:58.95
(33.12)
4 Thilde Smedbäck 2004 Linköpings Allmänna SS +0.69 637 5:00.91 +12.29
50m: 31.14
100m: 1:06.50
(35.36)
150m: 1:44.71
(38.21)
200m: 2:21.85
(37.14)
250m: 3:06.45
(44.60)
300m: 3:51.47
(45.02)
350m: 4:27.09
(35.62)
400m: 5:00.91
(33.82)
5 Moa Holmquist 2004 Jönköpings Simsällskap +0.73 619 5:03.72 +15.10
50m: 32.67
100m: 1:10.48
(37.81)
150m: 1:49.47
(38.99)
200m: 2:27.00
(37.53)
250m: 3:10.73
(43.73)
300m: 3:55.55
(44.82)
350m: 4:30.14
(34.59)
400m: 5:03.72
(33.58)
6 Tea Winblad 2004 Malmö Kappsimningsklubb +0.68 607 5:05.77 +17.15
50m: 31.87
100m: 1:09.64
(37.77)
150m: 1:49.29
(39.65)
200m: 2:27.50
(38.21)
250m: 3:10.86
(43.36)
300m: 3:55.35
(44.49)
350m: 4:31.89
(36.54)
400m: 5:05.77
(33.88)
7 Cornelia Johansson 2003 Jönköpings Simsällskap +0.70 583 5:09.88 +21.26
50m: 32.74
100m: 1:09.28
(36.54)
150m: 1:49.73
(40.45)
200m: 2:29.58
(39.85)
250m: 3:13.16
(43.58)
300m: 3:57.13
(43.97)
350m: 4:33.63
(36.50)
400m: 5:09.88
(36.25)
8 Selma Avdic 2003 Föreningen Göteborg Sim +0.84 582 5:10.07 +21.45
50m: 33.27
100m: 1:10.76
(37.49)
150m: 1:50.48
(39.72)
200m: 2:30.04
(39.56)
250m: 3:15.12
(45.08)
300m: 4:00.34
(45.22)
350m: 4:36.17
(35.83)
400m: 5:10.07
(33.90)
9 Amanda Takala 2004 Väsby Simsällskap +0.82 582 5:10.14 +21.52
50m: 32.55
100m: 1:10.30
(37.75)
150m: 1:49.40
(39.10)
200m: 2:27.93
(38.53)
250m: 3:13.51
(45.58)
300m: 4:00.17
(46.66)
350m: 4:36.17
(36.00)
400m: 5:10.14
(33.97)
10 Johanna Edgren 2004 Föreningen Göteborg Sim +0.82 577 5:10.93 +22.31
50m: 32.07
100m: 1:10.60
(38.53)
150m: 1:51.42
(40.82)
200m: 2:31.76
(40.34)
250m: 3:16.97
(45.21)
300m: 4:02.63
(45.66)
350m: 4:37.53
(34.90)
400m: 5:10.93
(33.40)
11 Astrid Nilsson 2003 Turebergs Simklubb +0.78 567 5:12.84 +24.22
50m: 32.67
100m: 1:10.73
(38.06)
150m: 1:51.85
(41.12)
200m: 2:32.90
(41.05)
250m: 3:17.00
(44.10)
300m: 4:02.17
(45.17)
350m: 4:38.03
(35.86)
400m: 5:12.84
(34.81)
12 Emma Ragnarsson 2004 S 71 +0.75 558 5:14.44 +25.82
50m: 31.66
100m: 1:08.67
(37.01)
150m: 1:48.66
(39.99)
200m: 2:29.16
(40.50)
250m: 3:14.65
(45.49)
300m: 4:01.78
(47.13)
350m: 4:38.56
(36.78)
400m: 5:14.44
(35.88)
13 Sofia Henningsson 2004 Skövde Simsällskap +0.63 551 5:15.67 +27.05
50m: 32.53
100m: 1:11.38
(38.85)
150m: 1:53.02
(41.64)
200m: 2:33.52
(40.50)
250m: 3:17.09
(43.57)
300m: 4:02.00
(44.91)
350m: 4:38.55
(36.55)
400m: 5:15.67
(37.12)
- Saliha Colic 2003 Södertörns Simsällskap +0.73 DSQ
- Felicia Rogell 2003 Västerås Simsällskap +0.70 DSQ
Grenen officiell:  2019-12-08 11:07:22
2019-12-08 11:07:24 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner