2020-01-21   15:24:21
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Höstsimiaden 2019, VSSF (Stenungsund)

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Höstsimiaden Stenungsund
Plats: Arrangör: VSSF & S77 Stenungsund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019
Gren 5, 100m Ryggsim Fl 12, 11 11 år - Final
Sponsor: HM-Hus
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Signe Malmeling 2008 Föreningen Uddevalla Sim 0.67 335 1:19.21
50m: 39.44
100m: 1:19.21
(39.77)
2 Frida Nielsen 2008 Föreningen Uddevalla Sim 0.67 286 1:23.43 +4.22
50m: 40.03
100m: 1:23.43
(43.40)
3 Isabell Wertheim 2008 Kungsbacka Simsällskap 0.64 282 1:23.90 +4.69
50m: 40.38
100m: 1:23.90
(43.52)
4 Tuva Honsberg 2008 Kungälvs Simsällskap 0.75 264 1:25.77 +6.56
50m: 41.28
100m: 1:25.77
(44.49)
5 Elsa Gentzel 2008 Kungsbacka Simsällskap 0.69 218 1:31.33 +12.12
50m: 43.62
100m: 1:31.33
(47.71)
6 Elin Billström 2008 Kungsbacka Simsällskap 0.64 215 1:31.72 +12.51
50m: 44.24
100m: 1:31.72
(47.48)
7 Tyra Sannehed 2008 Föreningen Uddevalla Sim 0.71 204 1:33.48 +14.27
50m: 45.50
100m: 1:33.48
(47.98)
8 Fanny Falk 2008 S 77 Stenungsund 0.76 184 1:36.61 +17.40
50m: 45.21
100m: 1:36.61
(51.40)
9 Cornelia Köpman 2008 Kungälvs Simsällskap 0.67 178 1:37.71 +18.50
50m: 46.24
100m: 1:37.71
(51.47)
10 Minnda Stude 2008 Kungälvs Simsällskap 0.65 172 1:38.92 +19.71
50m: 48.40
100m: 1:38.92
(50.52)
11 Caroline Jönsson 2008 Kungälvs Simsällskap 0.75 148 1:43.93 +24.72
50m: 49.91
100m: 1:43.93
(54.02)
12 Alima Björn 2008 S 77 Stenungsund 0.98 122 1:50.91 +31.70
50m: 1:50.91
100m: 1:50.91
()
13 Svea Agorastos 2008 S 77 Stenungsund 0.86 118 1:51.97 +32.76
50m: 53.83
100m: 1:51.97
(58.14)
14 Donya Rovik 2008 Kungsbacka Simsällskap 0.81 117 1:52.43 +33.22
50m: 52.26
100m: 1:52.43
(1:00.17)
15 Filippa Rudolfsson 2008 Kungsbacka Simsällskap 0.88 91 2:01.96 +42.75
50m: 57.86
100m: 2:01.96
(1:04.10)
- Linnea Johansson-Skarin 2008 Föreningen Uddevalla Sim 0.77 DSQ
Grenen officiell:  2019-11-30 10:57:47
Gren 5, 100m Ryggsim Fl 12, 11 12 år - Final
Sponsor: HM-Hus
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Majken Olsson 2007 Föreningen Uddevalla Sim 0.67 379 1:15.98
50m: 36.28
100m: 1:15.98
(39.70)
2 Olivia Staafgård 2007 Kungsbacka Simsällskap 0.68 351 1:17.94 +1.96
50m: 36.87
100m: 1:17.94
(41.07)
3 Elin Klerfors 2007 Föreningen Alesimmarna 0.70 306 1:21.58 +5.60
50m: 39.48
100m: 1:21.58
(42.10)
4 Hedvig Lycke 2007 S 77 Stenungsund 0.77 301 1:22.08 +6.10
50m: 40.13
100m: 1:22.08
(41.95)
5 Saga Eriksson 2007 Föreningen Uddevalla Sim 0.66 299 1:22.24 +6.26
50m: 40.29
100m: 1:22.24
(41.95)
6 Elsa Vikarand 2007 Föreningen Uddevalla Sim 0.90 299 1:22.27 +6.29
50m: 40.23
100m: 1:22.27
(42.04)
7 Freja Håkansson 2007 Kungsbacka Simsällskap 0.72 297 1:22.42 +6.44
50m: 40.77
100m: 1:22.42
(41.65)
8 Vilma Olsson 2007 Föreningen Uddevalla Sim 0.70 283 1:23.78 +7.80
50m: 40.55
100m: 1:23.78
(43.23)
9 Ebba Hellgren 2007 Föreningen Uddevalla Sim 0.66 275 1:24.60 +8.62
50m: 40.29
100m: 1:24.60
(44.31)
10 Hailey Larsson 2007 S 77 Stenungsund 0.79 274 1:24.71 +8.73
50m: 41.19
100m: 1:24.71
(43.52)
11 Saga Wallin 2007 S 77 Stenungsund 0.89 270 1:25.11 +9.13
50m: 41.58
100m: 1:25.11
(43.53)
12 Zoe Kanen 2007 Kungsbacka Simsällskap 0.73 269 1:25.16 +9.18
50m: 42.42
100m: 1:25.16
(42.74)
13 Julia Håkansson 2007 Kungsbacka Simsällskap 0.71 262 1:25.93 +9.95
50m: 42.66
100m: 1:25.93
(43.27)
14 Ella Götestam Sundén 2007 Föreningen Alesimmarna 0.58 253 1:26.90 +10.92
50m: 41.99
100m: 1:26.90
(44.91)
15 Agnes Ottosson 2007 S 77 Stenungsund 0.84 250 1:27.29 +11.31
50m: 43.54
100m: 1:27.29
(43.75)
16 Engla Back 2007 S 77 Stenungsund 0.72 237 1:28.80 +12.82
50m: 43.89
100m: 1:28.80
(44.91)
17 Tea  Jälevik 2007 Lysekils Simsällskap 0.77 231 1:29.63 +13.65
50m: 44.31
100m: 1:29.63
(45.32)
18 Stina Röhss 2007 S 77 Stenungsund 0.73 227 1:30.17 +14.19
50m: 44.65
100m: 1:30.17
(45.52)
19 Lovis Adamsson 2007 Föreningen Uddevalla Sim 0.75 225 1:30.41 +14.43
50m: 44.48
100m: 1:30.41
(45.93)
20 Elin Linders 2007 Kungsbacka Simsällskap 0.88 215 1:31.81 +15.83
50m: 44.76
100m: 1:31.81
(47.05)
21 Miriam Schedvin 2007 Kungsbacka Simsällskap 0.72 189 1:35.73 +19.75
50m: 45.40
100m: 1:35.73
(50.33)
22 Alva Dittmer 2007 Föreningen Uddevalla Sim 0.88 188 1:36.02 +20.04
50m: 47.13
100m: 1:36.02
(48.89)
23 Stella Nielsen 2007 Strömstads Simförening 0.79 171 1:39.05 +23.07
50m: 1:39.05
100m: 1:39.05
()
24 Kajsa Witthof 2007 S 77 Stenungsund 0.79 168 1:39.71 +23.73
50m: 47.80
100m: 1:39.71
(51.91)
- Tilja Wennesjö 2007 Kungsbacka Simsällskap 0.80 DSQ
- Filippa Sundqvist 2007 Kungsbacka Simsällskap 0.72 DSQ
- Felicia Haugland 2007 Kungälvs Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-11-30 10:57:47
2019-11-30 10:58:34 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: S77 Stenungsund

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner