2021-03-08   10:31:59
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Tonntu-uinnit 2019

Alla l÷ytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

lauantai

Document
Results
Tonttu-uinnit
Place: Pirkkolan uimahalli Organizer: HTU Stadi
Pool: 25m Competition Date: Dec 14, 2019 to Dec 14, 2019
Event 15, 200m Sekauinti Naiset Tytöt 12 - Finaali
ME 2:01.86 Katinka HOSSZU 1989 HUN HUN Doha, QAT 6.12.2014
SE 2:10.51 Tanja Kylliäinen 1993 Louisville FIN Doha, QAT 6.12.2014
NSE 2:12.38 Emilia Pikkarainen 1992 VanVe FIN Jyväskylä 31.10.2009
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Polina Sovtsa 2008 TOP Ujumisklubi 330 2:56.34
50m: 38.23
100m: 1:20.51
(42.28)
150m: 2:14.80
(54.29)
200m: 2:56.34
(41.54)
2 Lilja Hirsikko 2008 ORCA Helsinki 297 3:02.57 +6.23
50m: 43.72
100m: 1:28.06
(44.34)
150m: 2:24.01
(55.95)
200m: 3:02.57
(38.56)
3 Ella Haavisto 2007 Gladius Kirkkonummi 292 3:03.52 +7.18
50m: 37.89
100m: 1:27.26
(49.37)
150m: 2:20.95
(53.69)
200m: 3:03.52
(42.57)
4 Ines Elisabeth Raidma 2009 Kalevi Ujumiskool 269 3:08.66 +12.32
50m: 44.53
100m: 1:33.13
(48.60)
150m: 2:24.20
(51.07)
200m: 3:08.66
(44.46)
5 Lotta Järvinen 2008 Lahden Uimaseura 252 3:12.81 +16.47
100m: 1:32.07
(1:32.07)
150m: 2:28.12
(56.05)
200m: 3:12.81
(44.69)
6 Siiri Tapaninen 2009 HTU Stadi 228 3:19.44 +23.10
50m: 40.71
100m: 1:31.09
(50.38)
150m: 2:30.48
(59.39)
200m: 3:19.44
(48.96)
7 Saaga Pitkänen 2008 Lahden Uimaseura 208 3:25.41 +29.07
50m: 47.49
100m: 1:41.54
(54.05)
150m: 2:36.69
(55.15)
200m: 3:25.41
(48.72)
8 Skylar Graves 2009 Tuusulan Uimaseura ry 199 3:28.64 +32.30
50m: 49.69
100m: 1:45.43
(55.74)
150m: 2:40.49
(55.06)
200m: 3:28.64
(48.15)
9 Ava Herranen 2009 Gladius Kirkkonummi 131 3:59.68 +1:03.34
50m: 56.03
100m: 1:55.32
(59.29)
150m: 3:03.07
(1:07.75)
200m: 3:59.68
(56.61)
Event official at: 14.12.2019 14.51.18
Event 15, 200m Sekauinti Naiset Tytöt 14 - Finaali
ME 2:01.86 Katinka HOSSZU 1989 HUN HUN Doha, QAT 6.12.2014
SE 2:10.51 Tanja Kylliäinen 1993 Louisville FIN Doha, QAT 6.12.2014
NSE 2:12.38 Emilia Pikkarainen 1992 VanVe FIN Jyväskylä 31.10.2009
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Emma-Lotta Ahola 2005 Järvenpään Uintiklubi ry 456 2:38.29
50m: 33.60
100m: 1:13.14
(39.54)
150m: 2:01.92
(48.78)
200m: 2:38.29
(36.37)
2 Kaarina Rihte 2005 Cetus Espoo 432 2:41.20 +2.91
50m: 36.36
100m: 1:18.16
(41.80)
150m: 2:03.60
(45.44)
200m: 2:41.20
(37.60)
3 Annaliina Mänttäri 2006 Cetus Espoo 429 2:41.48 +3.19
50m: 35.96
100m: 1:16.96
(41.00)
150m: 2:05.12
(48.16)
200m: 2:41.48
(36.36)
4 Saara Raulos 2005 Cetus Espoo 404 2:44.79 +6.50
50m: 36.85
100m: 1:20.33
(43.48)
150m: 2:04.97
(44.64)
200m: 2:44.79
(39.82)
5 Siiri Multamäki 2006 ORCA Helsinki 380 2:48.19 +9.90
50m: 38.52
100m: 1:21.85
(43.33)
150m: 2:10.81
(48.96)
200m: 2:48.19
(37.38)
6 Peppi Virokannas 2006 ORCA Helsinki 287 3:04.66 +26.37
50m: 42.12
100m: 1:29.84
(47.72)
150m: 2:24.23
(54.39)
200m: 3:04.66
(40.43)
7 Juulia Lindfors 2005 Cetus Espoo 286 3:04.82 +26.53
50m: 45.27
100m: 1:34.49
(49.22)
150m: 2:24.67
(50.18)
200m: 3:04.82
(40.15)
8 Pinja Suominen 2006 Gladius Kirkkonummi 276 3:07.13 +28.84
50m: 39.40
100m: 1:27.75
(48.35)
150m: 2:23.32
(55.57)
200m: 3:07.13
(43.81)
9 SAARA TURUNEN 2005 HTU Stadi 264 3:09.82 +31.53
50m: 42.00
100m: 1:30.46
(48.46)
150m: 2:25.51
(55.05)
200m: 3:09.82
(44.31)
Event official at: 14.12.2019 14.51.18
Event 15, 200m Sekauinti Naiset Naiset - Finaali
ME 2:01.86 Katinka HOSSZU 1989 HUN HUN Doha, QAT 6.12.2014
SE 2:10.51 Tanja Kylliäinen 1993 Louisville FIN Doha, QAT 6.12.2014
NSE 2:12.38 Emilia Pikkarainen 1992 VanVe FIN Jyväskylä 31.10.2009
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ciara Wacklin 2004 Cetus Espoo 423 2:42.29
50m: 36.87
100m: 1:18.62
(41.75)
150m: 2:06.70
(48.08)
200m: 2:42.29
(35.59)
2 Annika Toiviainen 2002 Helsingin Uimarit 416 2:43.18 +0.89
50m: 33.38
100m: 1:17.25
(43.87)
150m: 2:05.76
(48.51)
200m: 2:43.18
(37.42)
3 Alisa Hänninen 2003 Järvenpään Uintiklubi ry 400 2:45.31 +3.02
50m: 34.77
100m: 1:16.61
(41.84)
150m: 2:06.26
(49.65)
200m: 2:45.31
(39.05)
4 Anni Seppälä 2003 Helsingin Uimarit 367 2:50.10 +7.81
50m: 35.31
100m: 1:18.74
(43.43)
150m: 2:08.48
(49.74)
200m: 2:50.10
(41.62)
5 Katarina Kobycheva 2004 Cetus Espoo 256 3:11.70 +29.41
50m: 40.45
100m: 1:29.42
(48.97)
150m: 2:22.79
(53.37)
200m: 3:11.70
(48.91)
Event official at: 14.12.2019 14.51.18
2019-12-14 14.51.22 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: HTU Stadi

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner