2020-01-19   17:22:51
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Results for HVIDOVRE Medley Cup 2 - 2019

Below are all results from the competition shown by session.

1-dags stævne fra kl. 11

Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hvidovre Medley Cup 1    Udskriftsdato  16 november 2019   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  12:59   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 november 2019         
 
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oscaar Opperfelt  2008              35.45   
  Solrød Svømmeklub  35.28                 
Magne Waag Kallesøe  2008              DSQ  Ej berøring i vend 
  Herlev Svømning  39.27                 
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Vedtofte  2009              37.76   
  Solrød Svømmeklub  39.16                 
Thomas Rønne  2009              38.18   
  Herlev Svømning  42.38                 
Kalle Grydgaard  2009              38.62   
  Vallensbæk IF Af 1939  43.93                 
Mehmet Fener  2009              40.82   
  Herlev Svømning  43.30                 
Malthe Brun Hansen  2009              42.12   
  Slagelse Svømmeklub                   
Liam Hansen  2009              42.84   
  Herlev Svømning  46.24                 
Jonas Schmidt Larsen  2009              43.96   
  Vallensbæk IF Af 1939  57.68                 
Oliver Christensen  2009              44.94   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  46.43                 
Amil Alibasic  2009              46.10   
  Slagelse Svømmeklub  49.70                 
10  Elias Dridi  2009              46.72   
  Hvidovre Svømme Klub  47.27                 
11  Magnus Helleberg  2009              48.82   
  Hvidovre Svømme Klub  49.84                 
12  Zander Hjorth  2009              1:06.20   
  Slagelse Svømmeklub  1:20.13                 
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jacob Hapiach-Skovmand  2010              44.50   
  Solrød Svømmeklub  49.79                 
Silas Toft Hagstrøm  2010              45.87   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Filip Nielsen  2010              46.45   
  Albertslund IF  47.75                 
Asbjørn Kristiansen  2010              47.19   
  Slagelse Svømmeklub  50.09                 
Wille Ask Bargmann  2010              48.97   
  Herlev Svømning  50.39                 
Rasmus Kohave Sørensen  2010              51.88   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  57.31                 
Silas Argueta Andersen  2010              38.46  EXTRA 
  Svømmeklubben Triton Ballerup  43.34                 
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 9 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Storm Raagefelt  2011              45.68   
  Hvidovre Svømme Klub  46.47                 
Benjamin Rasmussen  2011              49.66   
  Vallensbæk IF Af 1939  58.78                 
Emil Larsen  2012              57.08   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:11.92                 
Traian Zacharias Pedersen  2011              57.76   
  Slagelse Svømmeklub  59.27                 
Victor Nielsen  2011              58.98   
  Solrød Svømmeklub  58.99                 
William Petersen  2011              1:00.94   
  Solrød Svømmeklub  1:06.06                 
Noah Agergaard  2012              1:05.03   
  Hvidovre Svømme Klub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 november 2019 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner