Resultater for Midsommercup 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2010 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:28 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jacob Jensen | 1998 | 285 | 1:09.93 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
2 | Jonas Junge | 1998 | 245 | 1:13.54 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
3 | Jonas Priess Sørensen | 1998 | 245 | 1:13.58 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
4 | Martin Larsen | 1998 | 238 | 1:14.26 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 232 | 1:14.93 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Martin Harder Bruun | 1998 | 229 | 1:15.23 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Bertil Binau-Uldal | 1998 | 219 | 1:16.41 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jacob S. Madsen | 1998 | 218 | 1:16.46 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
9 | Michael Terp Olesen | 1999 | 212 | 1:17.22 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Gustav Yde | 2000 | 208 | 1:17.65 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Anders Laursen | 1998 | 205 | 1:18.10 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 203 | 1:18.29 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jakob Riisgaard Nielsen | 1998 | 202 | 1:18.52 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 195 | 1:19.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Felix Burmester | 1999 | 188 | 1:20.40 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Ludvig Lind | 1998 | 183 | 1:21.15 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
17 | Toke Cramer | 1998 | 182 | 1:21.22 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Vitus Milver Bollerslev | 1998 | 174 | 1:22.39 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
19 | Oskar Lilleøre | 1998 | 166 | 1:23.73 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | 163 | 1:24.34 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
21 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 161 | 1:24.67 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
22 | Kartikey Nandgave | 1998 | 156 | 1:25.44 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 156 | 1:25.50 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 155 | 1:25.77 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 152 | 1:26.25 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Malik Tappert | 1998 | 150 | 1:26.70 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
27 | Holger Boe Krogh | 1998 | 149 | 1:26.75 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
28 | Emil Houlborg | 1998 | 146 | 1:27.46 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
29 | Laurits B. Henriksen | 1998 | 141 | 1:28.40 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Rasmus D. Jensen | 1998 | 139 | 1:28.92 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
31 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 132 | 1:30.49 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
32 | Viktor Weilert | 1998 | 131 | 1:30.73 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
33 | Sebastian Brun Koch | 1998 | 131 | 1:30.76 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Anders Jepsen | 1998 | 130 | 1:30.91 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
35 | Mathias H Christensen | 1999 | 129 | 1:31.18 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Andreas M. Porsmose | 1998 | 128 | 1:31.40 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Nicolai Mikkelsen | 1998 | 124 | 1:32.28 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
38 | Marcus Ø. Lauritsen | 1998 | 121 | 1:33.15 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
39 | Sigurd Huulgaard Sørensen | 1999 | 120 | 1:33.33 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
40 | Jonas Poulsen | 1998 | 119 | 1:33.59 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
41 | Jakob Vingborg | 1998 | 119 | 1:33.62 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
42 | Kasper Bundgaard | 1998 | 114 | 1:34.87 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
43 | Kasper Aaberg | 1999 | 112 | 1:35.55 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
44 | Mikkel K Lauridsen | 1998 | 109 | 1:36.35 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
45 | Lasse Skovsbøll | 2000 | 106 | 1:37.18 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
46 | Macus Buus Nielsen | 2000 | 104 | 1:37.98 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
47 | Alexander Stær | 2001 | 103 | 1:38.12 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
48 | Mads L. Werther | 2000 | 98 | 1:39.73 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
49 | Bjørn Kristensen | 1999 | 97 | 1:40.20 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
50 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 94 | 1:41.12 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
51 | Christian Bøgsted | 2000 | 92 | 1:42.07 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
52 | Simon Steen Andersen | 1999 | 89 | 1:43.15 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
53 | Rune Nørgaard | 2000 | 82 | 1:46.00 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
54 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 81 | 1:46.55 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
55 | Lasse Bach | 1998 | 79 | 1:47.19 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
56 | Johan Noesgaard Nielsen | 1999 | 77 | 1:48.13 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
57 | Niels Aagaard | 1999 | 68 | 1:52.95 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
58 | Johannes Hjetmann | 1998 | 63 | 1:55.72 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
59 | Christian Mønster | 2000 | 54 | 2:02.00 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
- | Jonas Sander | 1999 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Nicklas Nonbo | 1998 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Emil Parnel | 1999 | DNF | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads D. Kristensen | 1998 | DNF | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Jacob L. Hansen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Søren P. Rasmussen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | William Schwab | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Yde | 1996 | 511 | 57.58 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Mathias Beck | 1996 | 430 | 1:01.00 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Teddi Rasmussen | 1996 | 391 | 1:02.95 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
4 | Casper Trier Jensen | 1996 | 377 | 1:03.74 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 354 | 1:05.07 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mikkel Vølund | 1997 | 344 | 1:05.69 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
7 | Albert Grahn-Frankil | 1996 | 340 | 1:05.97 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Nikolaj Borup | 1997 | 338 | 1:06.12 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
9 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | 328 | 1:06.75 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
10 | Max Tellefsen | 1996 | 326 | 1:06.87 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Jens N. Nielsen | 1997 | 326 | 1:06.90 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Morten Thomsen | 1997 | 322 | 1:07.15 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emil Deleuran Hansen | 1997 | 315 | 1:07.67 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
14 | Frederik Knudsen | 1997 | 312 | 1:07.85 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
15 | Mikkel Grønbo | 1996 | 312 | 1:07.89 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jesper Jensen | 1996 | 305 | 1:08.43 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
17 | Malthe Lindquist | 1996 | 301 | 1:08.72 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
18 | Morten Baxter | 1996 | 301 | 1:08.73 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
19 | Mikkel Strand | 1997 | 293 | 1:09.34 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
20 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 291 | 1:09.44 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Martin Yde | 1996 | 285 | 1:09.93 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Anders L. Mogensen | 1996 | 282 | 1:10.21 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Phillip Lundquist | 1996 | 272 | 1:11.09 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Jannik Skov | 1997 | 271 | 1:11.15 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Jonatan Balladone | 1997 | 260 | 1:12.11 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Jacob Dam Larsen | 1996 | 256 | 1:12.50 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Peter Guldberg | 1996 | 241 | 1:14.02 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
28 | Thomas Svankjær | 1997 | 239 | 1:14.17 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Mathias Tougaard Sørensen | 1997 | 239 | 1:14.21 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Mikkel Boisen | 1997 | 239 | 1:14.21 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
31 | Ingo Eriksen | 1996 | 238 | 1:14.33 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
32 | Isak Gadegaard | 1996 | 232 | 1:14.89 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
33 | Emil Hjermitslev | 1997 | 229 | 1:15.22 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
34 | Tobias G. Larsen | 1996 | 228 | 1:15.35 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Rune K. Jensen | 1997 | 224 | 1:15.83 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Steffen Carlsen | 1996 | 210 | 1:17.49 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
37 | Lasse Dall | 1997 | 199 | 1:18.87 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
38 | Nicolai Madsen | 1997 | 198 | 1:19.05 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
38 | Tobias Iversen | 1996 | 198 | 1:19.05 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
40 | Johnnie Zûlau | 1997 | 195 | 1:19.41 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
41 | Frederik Linck | 1997 | 193 | 1:19.66 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
42 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 190 | 1:20.04 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
43 | Frederik Rasmussen | 1997 | 174 | 1:22.46 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
44 | Tobias Jensen | 1997 | 173 | 1:22.69 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
45 | Mathias Mozart Thomsen | 1997 | 166 | 1:23.69 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
46 | Simon Nørgård | 1997 | 166 | 1:23.77 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
47 | Jeppe Skaftved | 1996 | 150 | 1:26.59 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
48 | Bastian Kristensen | 1997 | 144 | 1:27.92 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
49 | Morten Lambertsen | 1997 | 114 | 1:34.85 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
50 | Patrick Strandlyst | 1997 | 110 | 1:36.22 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
51 | Martin Seatan | 1996 | 107 | 1:37.10 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
52 | Sune Noel N. Kjær | 1997 | 105 | 1:37.53 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
53 | Mikkel Engsvang | 1997 | 103 | 1:38.07 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
54 | Sangkaran Illankumaran | 1997 | 98 | 1:39.81 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
55 | Aravinth Sivarajah | 1997 | 68 | 1:52.80 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
- | Emil Træholt | 1997 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Dyrhave Lindberg | 1996 | DNS | |||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Anton Løbner | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 653 | 53.08 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jacob Mikkelsen | 1994 | 502 | 57.92 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Kasper Sørensen | 1994 | 486 | 58.54 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik F. Nielsen | 1994 | 479 | 58.86 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
5 | Anders Lyhne | 1994 | 448 | 1:00.18 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
6 | Jeppe Klemmensen | 1994 | 447 | 1:00.22 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nicklas Trier Hansen | 1994 | 440 | 1:00.53 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
8 | Jonas Vilhelmsen | 1995 | 439 | 1:00.60 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jacob Grove | 1994 | 435 | 1:00.78 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Malte Lund Rasmussen | 1994 | 432 | 1:00.91 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Marcus Thøgersen | 1995 | 432 | 1:00.92 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Michael R. Olesen | 1995 | 418 | 1:01.56 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Joachim Lindquist | 1994 | 416 | 1:01.69 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
14 | Martin Christensen | 1995 | 413 | 1:01.80 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jakob Kornmaaler | 1995 | 408 | 1:02.05 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Marc Abel | 1995 | 404 | 1:02.29 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mathias Petersen | 1995 | 399 | 1:02.56 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
18 | Jens Christian Olsen | 1995 | 396 | 1:02.72 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
19 | Kristian Broløs | 1995 | 394 | 1:02.82 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Jannick Maesen | 1995 | 384 | 1:03.33 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mads Sørensen | 1995 | 382 | 1:03.47 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
22 | Ricco Gade | 1995 | 381 | 1:03.49 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Søren Brinkmann Nielsen | 1994 | 380 | 1:03.57 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
24 | Lasse Christensen | 1994 | 371 | 1:04.05 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Tobias Skov | 1995 | 369 | 1:04.19 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
26 | Alexander Frederiksen | 1994 | 368 | 1:04.26 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
27 | Martin S. Madsen | 1995 | 365 | 1:04.45 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
28 | Frederik Bendix | 1995 | 350 | 1:05.36 | ||||||
Ebeltoft Svømme Klub | ||||||||||
29 | Sebastian Larsen | 1995 | 334 | 1:06.34 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
30 | Kenneth Aaberg | 1995 | 333 | 1:06.45 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
31 | Frederik Overbye | 1995 | 328 | 1:06.73 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | James Boyes | 1995 | 328 | 1:06.74 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
33 | Niels Mortensen | 1995 | 322 | 1:07.17 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
34 | Alexander Gilberg | 1995 | 322 | 1:07.18 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Jacob Mortensen | 1994 | 317 | 1:07.50 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
36 | Mathias Ryssel | 1995 | 316 | 1:07.60 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Rasmus Bjerre Knudsen | 1994 | 309 | 1:08.09 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
38 | Steffan C. S. Jørgensen | 1994 | 306 | 1:08.33 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
39 | Michael Sørensen | 1995 | 305 | 1:08.40 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
40 | Jonathan Bitsch Holm | 1994 | 305 | 1:08.43 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
41 | Christian Jørgensen | 1995 | 297 | 1:09.00 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
42 | Niels Rasmussen | 1995 | 296 | 1:09.06 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
43 | Frederik Møller Iversen | 1994 | 287 | 1:09.76 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
44 | Frederik Poulsen | 1994 | 285 | 1:09.99 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
45 | Jacob Sørensen | 1995 | 280 | 1:10.41 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
46 | Jacob Ankjær | 1995 | 276 | 1:10.68 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
47 | Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | 274 | 1:10.86 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
48 | Tobias Asp | 1994 | 258 | 1:12.30 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
49 | Frederik C. Østergaard | 1994 | 244 | 1:13.69 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
50 | Simon Hansen | 1995 | 239 | 1:14.24 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
51 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 232 | 1:14.96 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
52 | Jonas Sørensen | 1995 | 226 | 1:15.59 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
53 | Vishnu Illankumaran | 1995 | 211 | 1:17.35 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Christian H. Mikkelsen | 1995 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Daniel Højer Nielsen | 1995 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | David Jensen | 1994 | DNS | |||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Kasper Sørensen | 1994 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tonni Kristensen | 1992 | 662 | 52.82 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Morten Riemenschneider | 1989 | 660 | 52.87 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | 593 | 54.80 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Marcus Zobbe Noer | 1992 | 543 | 56.43 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Mai | 1989 | 531 | 56.87 | ||||||
Ebeltoft Svømme Klub | ||||||||||
6 | Christian Rasmussen | 1993 | 501 | 57.97 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
7 | Søren Larsen | 1993 | 483 | 58.66 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Henrik Højberg Ozol | 1993 | 470 | 59.23 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederik H. Lyngdorf | 1992 | 468 | 59.30 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Nikolaj Kühn | 1993 | 454 | 59.92 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
11 | Jesper Dam Karlsen | 1991 | 450 | 1:00.09 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Morten Rask Jensen | 1993 | 411 | 1:01.92 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Peter Sønderskov | 1990 | 409 | 1:02.04 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Anders I. Lauridsen | 1992 | 406 | 1:02.18 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
15 | Thomas Sønderskov | 1974 | 339 | 1:06.06 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
16 | Peter Kragelund | 1993 | 313 | 1:07.82 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
17 | Daniel Mandrup | 1991 | 303 | 1:08.51 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
18 | Mathias Als | 1993 | 276 | 1:10.69 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Michael Bechsgaard | 1993 | 275 | 1:10.78 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
20 | Michael Jørgensen | 1981 | 275 | 1:10.84 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
21 | Stefan Gram Hansen | 1990 | 264 | 1:11.81 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
22 | Mads Larsen | 1993 | 183 | 1:21.15 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:28 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2010 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:28 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 306 | 1:17.49 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 237 | 1:24.30 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 231 | 1:25.04 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 209 | 1:27.93 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Amalie Bærentsen | 2000 | 206 | 1:28.42 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nikita Pedersen | 2000 | 204 | 1:28.74 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Matilde Snitgaard | 2000 | 196 | 1:29.81 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sara Frank Plath | 2000 | 186 | 1:31.43 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Line Thomsen | 2000 | 173 | 1:33.73 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Julie Kristensen | 2000 | 129 | 1:43.25 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 117 | 1:46.71 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anna Mors | 2001 | 115 | 1:47.38 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Elisabeth Pedersen | 2000 | 106 | 1:50.16 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
14 | Katja Vandana | 2000 | 100 | 1:52.44 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Anne Rytter | 2000 | 97 | 1:53.43 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
16 | Maria Boye Kristiansen | 2001 | 97 | 1:53.55 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
17 | Laura Jensen | 2000 | 88 | 1:57.22 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anne Tollerup | 1998 | 398 | 1:10.98 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 390 | 1:11.44 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | 352 | 1:13.90 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Celinn M. T. Larsen | 1998 | 326 | 1:15.84 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lisa Terp | 1999 | 288 | 1:19.07 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jackie Gade | 1998 | 273 | 1:20.49 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Michelle Hansen | 1998 | 272 | 1:20.55 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
8 | Josefine B. Rasmussen | 1998 | 266 | 1:21.20 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
9 | Camilla Puk Jensen | 1998 | 252 | 1:22.62 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Camilla Feldmann | 1999 | 249 | 1:22.95 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 242 | 1:23.82 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
12 | Lærke Marie Bentsen | 1998 | 240 | 1:24.05 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | 239 | 1:24.14 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
14 | Celia Erikstad | 1999 | 232 | 1:24.92 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Laura B. Rasmussen | 1999 | 231 | 1:25.06 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
16 | Caroline Mikkelsen | 1998 | 231 | 1:25.12 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
17 | Amanda Leweson | 1999 | 230 | 1:25.23 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
18 | Rikke M Pedersen | 1998 | 229 | 1:25.34 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Anne Sofie Holm Hansen | 1998 | 225 | 1:25.88 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
20 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | 224 | 1:25.95 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
21 | Mathilde Skjødt Mikkelsen | 1998 | 217 | 1:26.85 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Sille Raahede Nielsen | 1998 | 216 | 1:27.03 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
23 | Ida Marie Ø. Nielsen | 1998 | 213 | 1:27.38 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Ida Kristensen | 1998 | 210 | 1:27.80 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
25 | Mette Flaskager | 1999 | 209 | 1:27.98 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
26 | Anna Baagøe Frandsen | 1998 | 208 | 1:28.09 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Liselotte Baxter | 1998 | 206 | 1:28.34 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
28 | Gloria Gardner | 1999 | 204 | 1:28.66 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Julie Broekhoff | 1999 | 200 | 1:29.32 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | 199 | 1:29.42 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
31 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 196 | 1:29.82 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Camilla M Kristensen | 1998 | 194 | 1:30.16 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
33 | Signe Tange Jørgensen | 1999 | 194 | 1:30.17 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Sofie Frank Plath | 1998 | 186 | 1:31.40 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Linette Johansen | 1998 | 182 | 1:32.05 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Louise Heiberg | 1998 | 182 | 1:32.17 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
37 | Anna Christiansen | 1998 | 179 | 1:32.54 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
38 | Lea Føste Andersen | 1998 | 173 | 1:33.61 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
39 | Julie Dahl Schneider | 1998 | 173 | 1:33.64 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
40 | Emma Louise Frohn | 1998 | 169 | 1:34.37 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
41 | Vicki Jensen | 1998 | 167 | 1:34.77 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
42 | Stine Boye Kristiansen | 1998 | 160 | 1:36.09 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
43 | Katja Fuglsang Frandsen | 1999 | 160 | 1:36.14 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
44 | Line Hesselvang | 1998 | 153 | 1:37.54 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
45 | Sigrid Jensen | 1999 | 147 | 1:38.80 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
46 | Anna Sommer Harrits | 1999 | 145 | 1:39.36 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
47 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | 120 | 1:45.82 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
48 | Simran Kholi | 1999 | 119 | 1:46.15 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
49 | Frederikke Nielsen | 1998 | 114 | 1:47.76 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
50 | Emma Lange | 1999 | 113 | 1:47.94 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
51 | Amalie Mejer | 1998 | 112 | 1:48.43 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
52 | Ditte Røjkjær Rasmussen | 1998 | 109 | 1:49.17 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
53 | Mie Johansen | 1999 | 100 | 1:52.31 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
54 | Rebekka Kusk | 1998 | 34 | 2:40.99 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Cecilie Bisgaard | 1998 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Julie Larsen | 1999 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Louise Elvstrøm | 1998 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Nicoline Pontoppidan | 1998 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Gynn Davidsen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maja L. Brinch | 1996 | 457 | 1:07.75 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 453 | 1:07.97 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christine Hansen | 1996 | 444 | 1:08.40 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lonnie Meineche | 1996 | 433 | 1:08.99 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christine Holm Egebæk | 1996 | 430 | 1:09.15 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
6 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | 418 | 1:09.84 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Cecilie Pedersen | 1996 | 411 | 1:10.21 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
8 | Nanna H Andersen | 1996 | 408 | 1:10.36 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
9 | Julie Storgaard | 1996 | 405 | 1:10.58 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Sofie Aaquist | 1996 | 403 | 1:10.66 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
11 | Maria Nielsen | 1996 | 401 | 1:10.80 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anne Henriksen | 1996 | 390 | 1:11.42 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
13 | Johanne Kølbæk | 1996 | 389 | 1:11.48 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anne V Mikkelsen | 1997 | 377 | 1:12.27 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
15 | Celine Drivsholm | 1996 | 376 | 1:12.31 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Nana Skovbæk Krainert | 1996 | 372 | 1:12.57 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Sille Brolykke Bjerrum | 1996 | 369 | 1:12.77 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
18 | Kristina Korshøj Adsbøl | 1997 | 359 | 1:13.44 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Ditte V. Hansen | 1997 | 353 | 1:13.85 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Anne Dahl | 1996 | 349 | 1:14.13 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
21 | Nia Jørgensen | 1996 | 346 | 1:14.33 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Sofie Boel Torp | 1997 | 346 | 1:14.33 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
23 | Maj Brohus | 1996 | 343 | 1:14.57 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Emma Krintel | 1996 | 338 | 1:14.97 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Julie D. Hald | 1996 | 334 | 1:15.27 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Line Augustesen Obel | 1996 | 333 | 1:15.31 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
27 | Janni Andreasen | 1997 | 331 | 1:15.43 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
27 | Maria Fuglsang Frandsen | 1997 | 331 | 1:15.43 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
29 | Emma Marie Amdisen | 1997 | 329 | 1:15.61 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
30 | Rikke Glinvad | 1997 | 322 | 1:16.16 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Laura Cebula | 1997 | 319 | 1:16.41 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Lis N. Duc | 1997 | 302 | 1:17.82 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
33 | Ana Cecilia Woetmann | 1996 | 297 | 1:18.25 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
34 | Celilia Højbjerg | 1997 | 292 | 1:18.65 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
35 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | 282 | 1:19.60 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Trine G. Sørensen | 1997 | 277 | 1:20.12 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
37 | Laura Koch Sørensen | 1997 | 276 | 1:20.18 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
38 | Karen Frederikke Hansen | 1996 | 274 | 1:20.40 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
39 | Julie Rishøj Andersen | 1997 | 273 | 1:20.45 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
40 | Emma Hiltmar | 1996 | 271 | 1:20.69 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
41 | Signe Warncke | 1997 | 261 | 1:21.63 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
42 | Anastasia Mortensen | 1996 | 261 | 1:21.65 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
43 | Emilie Aagaard | 1997 | 261 | 1:21.72 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
44 | Kathrine Trøster | 1997 | 260 | 1:21.74 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
45 | Caroline Kjeldsen | 1997 | 244 | 1:23.48 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
46 | Emma Rohde | 1997 | 244 | 1:23.51 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
47 | Sofie Skibsted | 1997 | 238 | 1:24.25 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
48 | Tanja Lauersen | 1997 | 233 | 1:24.85 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
49 | Cecilie Rishøj Andersen | 1997 | 233 | 1:24.89 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
50 | Astrid Dahl Uth | 1996 | 228 | 1:25.45 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
51 | Shannie Zülau | 1996 | 223 | 1:26.04 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
52 | Camilla Jørgensen | 1997 | 222 | 1:26.22 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
53 | Julie Sofie Nielsen | 1997 | 221 | 1:26.35 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
54 | Sigrid Mogensen | 1997 | 218 | 1:26.75 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
55 | Line Meldgaard | 1997 | 212 | 1:27.55 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
56 | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | 209 | 1:27.92 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
57 | Kamilla Langeland Toft | 1996 | 208 | 1:28.14 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
58 | Rikke Blach | 1997 | 207 | 1:28.18 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
59 | Christine Dissing | 1997 | 205 | 1:28.58 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
60 | Joelle Nieûandt | 1996 | 204 | 1:28.72 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
61 | Emma Thomsen | 1996 | 186 | 1:31.49 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
62 | Marie Juhl Jensen | 1996 | 181 | 1:32.27 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
63 | Grace Gardner | 1997 | 167 | 1:34.88 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
64 | Laura Christensen | 1997 | 165 | 1:35.08 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
65 | Sarah Nørhave | 1997 | 142 | 1:40.02 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
66 | Ida Kaaber | 1997 | 129 | 1:43.22 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
67 | Christina Nielsen | 1997 | 102 | 1:51.80 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
- | Emma Josefsen | 1996 | DNS | |||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
- | Monica Aloysius | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
- | Nina Paulsen | 1996 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Or-Emilie Yonah | 1996 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sophie Outzen | 1997 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Tatiana Amurugam | 1996 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ann-Louise Nielsen | 1993 | 585 | 1:02.40 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
2 | Louise Frederiksen | 1995 | 582 | 1:02.51 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Trine Kristensen | 1995 | 563 | 1:03.20 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | 556 | 1:03.49 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Sarah Harder Bruun | 1993 | 554 | 1:03.57 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christina Arent Sørensen | 1994 | 552 | 1:03.62 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
7 | Line Aamann | 1993 | 552 | 1:03.65 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Simone Friis Hansen | 1995 | 548 | 1:03.79 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Signe V. Henriksen | 1994 | 531 | 1:04.48 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
10 | Cecilie Schmidt | 1995 | 510 | 1:05.33 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | 510 | 1:05.34 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | 503 | 1:05.62 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Thea Nørgaard | 1995 | 478 | 1:06.76 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mia Kynde | 1994 | 457 | 1:07.79 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
15 | Matilde Christensen | 1992 | 454 | 1:07.93 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
16 | Mie Munkholt | 1995 | 452 | 1:08.03 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
17 | Alberte Bæk Hejlesen | 1992 | 450 | 1:08.12 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
18 | Ann Østergaard Nielsen | 1994 | 446 | 1:08.31 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
19 | Tine Trolle | 1991 | 445 | 1:08.39 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
20 | Nadja Christiansen | 1995 | 435 | 1:08.87 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
21 | Anne Brandt Nielsen | 1992 | 434 | 1:08.92 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
22 | Johanne Brahe | 1995 | 412 | 1:10.18 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
23 | Ida Lyngbeck Jensen | 1993 | 405 | 1:10.53 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
24 | Michelle Strand | 1994 | 399 | 1:10.91 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
25 | Nanna N. Nielsen | 1993 | 397 | 1:11.02 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Lea Spang Holm | 1994 | 394 | 1:11.18 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Camilla Svane | 1995 | 392 | 1:11.35 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
28 | Camilla Ramsgaard | 1995 | 389 | 1:11.52 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Louise Holm | 1994 | 379 | 1:12.15 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Lone Vølund | 1965 | 376 | 1:12.32 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
31 | Betina K. Pedersen | 1994 | 375 | 1:12.41 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
32 | Cornelia Buus | 1994 | 374 | 1:12.44 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
33 | Emma Ø. Nielsen | 1995 | 357 | 1:13.59 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Helene Siggaard | 1995 | 332 | 1:15.37 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
35 | Sofie Grønlund | 1995 | 330 | 1:15.50 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
36 | Louise Andersen | 1994 | 329 | 1:15.65 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
37 | Maria Møldrup | 1995 | 327 | 1:15.80 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
38 | Marie Kristine Steen | 1994 | 323 | 1:16.07 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
39 | Amalie Bøgebjerg | 1995 | 322 | 1:16.13 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
40 | Maria Andreasen | 1994 | 314 | 1:16.84 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
41 | Anne Bredegaard | 1995 | 311 | 1:17.04 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
42 | Charlotte Risager | 1994 | 307 | 1:17.41 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
43 | Sofie Holde | 1992 | 302 | 1:17.84 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
44 | Katrine Siggaard | 1995 | 297 | 1:18.25 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
45 | Louise Sander | 1995 | 295 | 1:18.43 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
46 | Pernille Röhling | 1995 | 285 | 1:19.30 | ||||||
Ebeltoft Svømme Klub | ||||||||||
47 | Ditte A. Christiansen | 1995 | 259 | 1:21.94 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
48 | Louise Andreasen | 1995 | 225 | 1:25.88 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
49 | Caroline Bugge | 1995 | 183 | 1:32.00 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Iben Rohde | 1994 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Katrine Christiansen | 1994 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Laura Jeppesen | 1995 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Malene Dahlhus | 1995 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Mette Hansen | 1992 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Michelle Lesler | 1994 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Regitze Madsen | 1994 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:28 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2010 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:28 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Reese | 1998 | 267 | 2:55.69 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jacob Jensen | 1998 | 260 | 2:57.33 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
3 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 250 | 2:59.61 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jacob S. Madsen | 1998 | 234 | 3:03.51 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
5 | Magnus B. Høgild | 1999 | 201 | 3:13.11 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 185 | 3:18.40 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Morten Due Nielsen | 1999 | 175 | 3:22.15 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 168 | 3:25.17 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sander Schmidt | 1999 | 161 | 3:27.96 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Casper Lund | 1998 | 160 | 3:28.26 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
11 | Christoffer Elkjær | 1998 | 148 | 3:33.81 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Malik Tappert | 1998 | 124 | 3:47.00 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 113 | 3:54.27 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Martin Harder Bruun | 1998 | DSQ | crawl 125m | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Yde | 1996 | 457 | 2:26.88 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Mathias Beck | 1996 | 408 | 2:32.58 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nikolaj Borup | 1997 | 352 | 2:40.28 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
4 | Alex Terp | 1997 | 293 | 2:50.37 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mikkel Strand | 1997 | 282 | 2:52.45 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
6 | Morten Baxter | 1996 | 279 | 2:53.09 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
7 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 252 | 2:59.03 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Christian Gamst | 1996 | 238 | 3:02.48 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Niclas Henriksen | 1997 | 232 | 3:04.21 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
10 | Martin Grønning | 1997 | 184 | 3:18.88 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Richart Jensen | 1997 | 141 | 3:37.35 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
12 | Marcus Frederiksen | 1997 | 138 | 3:39.06 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Tougaard Sørensen | 1997 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 590 | 2:14.93 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | 462 | 2:26.31 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | 397 | 2:33.95 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Casper G. Kristensen | 1995 | 376 | 2:36.69 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Anders Lyhne | 1994 | 370 | 2:37.54 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
6 | Janus Meinert | 1995 | 364 | 2:38.51 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kristian Ranghøj | 1995 | 362 | 2:38.78 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
8 | Martin S. Madsen | 1995 | 356 | 2:39.70 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
9 | Martin Eghøj | 1994 | 346 | 2:41.10 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
10 | Ricco Gade | 1995 | 340 | 2:42.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Michael Bruun Sørensen | 1995 | 339 | 2:42.19 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Sylvester Andersen | 1995 | 328 | 2:44.10 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | David Jensen | 1994 | 318 | 2:45.73 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
14 | Kenneth Aaberg | 1995 | 315 | 2:46.26 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
15 | Niels Mortensen | 1995 | 305 | 2:48.06 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
16 | Alexander Gilberg | 1995 | 289 | 2:51.04 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Jesper Bojesen | 1995 | 266 | 2:55.96 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
18 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 222 | 3:06.98 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
19 | Rasmus Bjerre Knudsen | 1994 | 208 | 3:10.90 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Simon Underlien | 1995 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | David Adelskov | 1987 | 616 | 2:12.96 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | 580 | 2:15.63 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Nikolaj Kühn | 1993 | 409 | 2:32.38 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Jacob Brask Pedersen | 1993 | 255 | 2:58.33 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:28 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2010 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:28 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 297 | 3:10.88 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 226 | 3:29.11 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathilde Kaadtmann | 2000 | 202 | 3:37.04 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mie Mellerup | 2000 | 201 | 3:37.60 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anne Tollerup | 1998 | 383 | 2:55.33 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | 319 | 3:06.35 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | 312 | 3:07.71 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Marie Eske | 1999 | 307 | 3:08.81 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
5 | Jackie Gade | 1998 | 296 | 3:11.03 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 282 | 3:14.26 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Camilla Mikkelsen | 1998 | 282 | 3:14.34 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Camilla Tromborg | 1998 | 266 | 3:18.08 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Camilla Puk Jensen | 1998 | 257 | 3:20.42 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Liselotte Baxter | 1998 | 252 | 3:21.59 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
11 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 225 | 3:29.35 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
12 | Sofie Marie Kølbæk | 1998 | 222 | 3:30.40 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Martha Andersen | 1999 | 219 | 3:31.19 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
14 | Sofie W. Bunten | 1999 | 217 | 3:32.07 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Helena Rasmussen | 1998 | 210 | 3:34.23 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
16 | Amanda Leweson | 1999 | 208 | 3:35.14 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
17 | Celia Erikstad | 1999 | 206 | 3:35.72 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | 203 | 3:36.84 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
- | Lisa Schøn | 1999 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Josefine B. Rasmussen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Katrine M. Johannsen | 1996 | 478 | 2:42.91 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma Sørensen | 1997 | 452 | 2:45.99 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Laura K. Westergaard | 1997 | 437 | 2:47.87 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | 422 | 2:49.78 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Tine Christensen | 1996 | 402 | 2:52.57 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Line Hatting | 1996 | 390 | 2:54.32 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maria Nielsen | 1996 | 381 | 2:55.65 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emma Rasmussen | 1996 | 342 | 3:02.15 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anne Henriksen | 1996 | 335 | 3:03.32 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
10 | Ditte V. Hansen | 1997 | 326 | 3:05.07 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Charina Arent Sørensen | 1997 | 307 | 3:08.73 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
12 | Emma Krintel | 1996 | 302 | 3:09.77 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Tashia Lundvig | 1996 | 296 | 3:11.05 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
14 | Maria Fuglsang Frandsen | 1997 | 295 | 3:11.37 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
15 | Anne K. Larsen | 1997 | 288 | 3:12.88 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Katja Timmermann | 1996 | 254 | 3:21.25 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
17 | Sofie Skibsted | 1997 | 246 | 3:23.24 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
18 | Emma Rohde | 1997 | 238 | 3:25.44 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
19 | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | 172 | 3:49.13 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Line Augustesen Obel | 1996 | DNS | |||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Mette H Larsen | 1997 | DNS | |||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Nanna H Andersen | 1996 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sarah Harder Bruun | 1993 | 620 | 2:29.36 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | 487 | 2:41.87 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
3 | Laura Bornhøft | 1995 | 481 | 2:42.56 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mia Kynde | 1994 | 463 | 2:44.66 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Laura Westergaard | 1995 | 448 | 2:46.52 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kamille Bager Herskind | 1995 | 430 | 2:48.71 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Matilde Christensen | 1992 | 378 | 2:56.22 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
8 | Louise Sander | 1995 | 320 | 3:06.27 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Maria Møldrup | 1995 | 308 | 3:08.67 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anne Bredegaard | 1995 | 295 | 3:11.25 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
11 | Pernille Højland Jensen | 1994 | 286 | 3:13.36 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:28 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2010 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:36 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 254 | 41.71 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Mads D. Kristensen | 1998 | 198 | 45.29 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Emil Parnel | 1999 | 196 | 45.50 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jacob S. Madsen | 1998 | 187 | 46.18 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
5 | Toke Cramer | 1998 | 186 | 46.30 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Mads Storgaard | 1998 | 176 | 47.14 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Bertil Binau-Uldal | 1998 | 168 | 47.91 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Magnus B. Høgild | 1999 | 158 | 48.86 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Andreas Prior | 1999 | 139 | 51.02 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
10 | Vitus Milver Bollerslev | 1998 | 137 | 51.22 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
11 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 130 | 52.10 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jakob Vingborg | 1998 | 127 | 52.51 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Sigurd Huulgaard Sørensen | 1999 | 125 | 52.80 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
14 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 124 | 52.93 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Andreas Aastrup | 1999 | 121 | 53.46 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
16 | Christian Mønster | 2000 | 119 | 53.75 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
17 | Michael Vibæk | 1998 | 111 | 54.94 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
18 | Lasse Skovsbøll | 2000 | 110 | 55.09 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
19 | Christoffer Møldrup | 1998 | 107 | 55.65 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
20 | Niels Aagaard | 1999 | 107 | 55.67 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
21 | Johannes Hjetmann | 1998 | 106 | 55.75 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 106 | 55.81 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
23 | Marcus Ø. Lauritsen | 1998 | 105 | 55.95 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
24 | Alexander Stær | 2001 | 99 | 57.06 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
25 | Christian Bøgsted | 2000 | 97 | 57.50 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
26 | Frederik Krigbaum Madsen | 1999 | 96 | 57.61 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
27 | Christopher Arnholtz | 1998 | 91 | 58.62 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
28 | Bjørn Kristensen | 1999 | 88 | 59.33 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
29 | Kasper Aaberg | 1999 | 88 | 59.37 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
30 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 78 | 1:01.72 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
31 | Johan Noesgaard Nielsen | 1999 | 61 | 1:07.17 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
32 | Lasse Bach | 1998 | 59 | 1:07.76 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
33 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | 58 | 1:08.30 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
34 | Macus Buus Nielsen | 2000 | 57 | 1:08.71 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Jeppe S. Krag | 1999 | DNS | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Jonas Sander | 1999 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Nicklas Nonbo | 1998 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Emil Houlborg | 1998 | DSQ | |||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Yde | 1996 | 418 | 35.32 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Teddi Rasmussen | 1996 | 401 | 35.81 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
3 | Thomas Birkkjær | 1996 | 375 | 36.61 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Mathias Beck | 1996 | 312 | 38.94 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alex Terp | 1997 | 283 | 40.23 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anders Laursen | 1996 | 281 | 40.31 | ||||||
Ebeltoft Svømme Klub | ||||||||||
7 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | 271 | 40.79 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
8 | Frederik Knudsen | 1997 | 262 | 41.25 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
9 | Peter Guldberg | 1996 | 258 | 41.49 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Magnus B. Wichmann | 1997 | 238 | 42.64 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mathias Tougaard Sørensen | 1997 | 229 | 43.16 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Morten Thomsen | 1997 | 228 | 43.21 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anders Husted | 1997 | 212 | 44.28 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
14 | Johnnie Zûlau | 1997 | 206 | 44.69 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
15 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 204 | 44.87 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Anton Løbner | 1997 | 184 | 46.41 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
17 | Steffen Carlsen | 1996 | 175 | 47.20 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
18 | Simon Nørgård | 1997 | 175 | 47.22 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
19 | Jeppe Skaftved | 1996 | 167 | 47.99 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
20 | Tobias Jensen | 1997 | 161 | 48.55 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
21 | Martin Seatan | 1996 | 154 | 49.24 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
22 | Frederik Rasmussen | 1997 | 153 | 49.43 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
23 | Anekkash Derasakayam | 1997 | 152 | 49.46 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
24 | Frederik Linck | 1997 | 147 | 49.99 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
25 | Lasse Dall | 1997 | 147 | 50.01 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Morten Lambertsen | 1997 | 122 | 53.20 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
27 | Sangkaran Illankumaran | 1997 | 119 | 53.67 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
28 | Bastian Kristensen | 1997 | 114 | 54.44 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
29 | Patrick Strandlyst | 1997 | 110 | 55.06 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
30 | Mathias Mozart Thomsen | 1997 | 104 | 56.22 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
31 | Mikkel Engsvang | 1997 | 101 | 56.77 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
32 | Sune Noel N. Kjær | 1997 | 76 | 1:02.38 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
33 | Aravinth Sivarajah | 1997 | 40 | 1:17.52 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
- | Max Tellefsen | 1996 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Claes Heide Pinnerup | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Tobias G. Larsen | 1996 | DSQ | 2 arm tag under vand | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 564 | 31.97 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | 475 | 33.86 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
3 | Jannick Maesen | 1995 | 473 | 33.90 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | 437 | 34.80 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | 386 | 36.26 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Joachim Lindquist | 1994 | 385 | 36.31 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
7 | Simon Underlien | 1995 | 364 | 36.98 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Alexander Frederiksen | 1994 | 353 | 37.37 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lasse Christensen | 1994 | 329 | 38.27 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | David Tørring | 1995 | 318 | 38.71 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Mathias Madsen | 1995 | 315 | 38.80 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Simon Hansen | 1995 | 286 | 40.08 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Frederik Møller Iversen | 1994 | 285 | 40.12 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Rasmus Bjerre Knudsen | 1994 | 273 | 40.73 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
15 | Jacob Ankjær | 1995 | 265 | 41.11 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
16 | Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | 264 | 41.15 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
17 | Frederik Poulsen | 1994 | 250 | 41.92 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
18 | Christian Jørgensen | 1995 | 245 | 42.21 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
19 | Jonas Sørensen | 1995 | 231 | 43.05 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
20 | Mathias Ryssel | 1995 | 218 | 43.85 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mikkel Kristensen | 1995 | 211 | 44.38 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Tobias Asp | 1994 | 202 | 45.04 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
23 | Jacob Sørensen | 1995 | 200 | 45.16 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
24 | Vishnu Illankumaran | 1995 | 186 | 46.23 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | David Jensen | 1994 | DNS | |||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Nicklas B. Nielsen | 1995 | DSQ | drejer sig før start | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | David Adelskov | 1987 | 674 | 30.12 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jesper Dam Karlsen | 1991 | 531 | 32.61 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christian Rasmussen | 1993 | 505 | 33.16 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
4 | Daniel Mandrup | 1991 | 497 | 33.34 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
5 | Søren Larsen | 1993 | 497 | 33.35 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathias Pedersen | 1992 | 414 | 35.44 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
7 | Jacob Moos Larsen | 1993 | 372 | 36.72 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Frederik H. Lyngdorf | 1992 | 350 | 37.48 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Thomas Sønderskov | 1974 | 346 | 37.62 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
10 | Thomas Skov | 1993 | 338 | 37.93 | ||||||
Ebeltoft Svømme Klub | ||||||||||
11 | Joachim Beck | 1993 | 318 | 38.69 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Mads Larsen | 1993 | 231 | 43.03 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
13 | Michael Bechsgaard | 1993 | 221 | 43.69 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Marius Nørgaard | 1993 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:36 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2010 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 12:49 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 249 | 47.63 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 213 | 50.19 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Helena Eriksen | 2000 | 198 | 51.46 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Matilde Snitgaard | 2000 | 191 | 52.05 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anna Mors | 2001 | 170 | 54.13 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Maria M. Porsmose | 2000 | 157 | 55.54 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Katja Vandana | 2000 | 127 | 59.65 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Cecilie Eskesen | 2000 | 110 | 1:02.46 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Line Thomsen | 2000 | 104 | 1:03.64 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Maria Boye Kristiansen | 2001 | 89 | 1:07.17 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Stefanie Brun Koch | 2001 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Nikita Pedersen | 2000 | DSQ | 1 hånd i vending | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 359 | 42.16 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Amanda Leweson | 1999 | 272 | 46.26 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
3 | Camilla Tromborg | 1998 | 267 | 46.52 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Camilla Puk Jensen | 1998 | 259 | 46.99 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anne Sofie Holm Hansen | 1998 | 253 | 47.40 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
6 | Michelle Hansen | 1998 | 249 | 47.66 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
7 | Caroline Beck | 1998 | 236 | 48.50 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Anna Baagøe Frandsen | 1998 | 235 | 48.55 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sille Raahede Nielsen | 1998 | 235 | 48.56 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
10 | Camilla M Kristensen | 1998 | 234 | 48.66 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Liselotte Baxter | 1998 | 212 | 50.30 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
12 | Mette Flaskager | 1999 | 207 | 50.69 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sofie Marie Kølbæk | 1998 | 205 | 50.80 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Gynn Davidsen | 1998 | 203 | 51.02 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
15 | Anja Neergaard | 1998 | 202 | 51.05 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
16 | Emma Sand Majlund | 1999 | 201 | 51.16 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Astrid Beck | 1998 | 196 | 51.62 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
18 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | 195 | 51.67 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
19 | Lisa Terp | 1999 | 194 | 51.77 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
20 | Emma Louise Frohn | 1998 | 183 | 52.77 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
21 | Rikke Strømbeck | 1998 | 180 | 53.11 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
22 | Amalie Mejer | 1998 | 178 | 53.25 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
23 | Celia Erikstad | 1999 | 176 | 53.45 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Frederikke Nielsen | 1998 | 173 | 53.79 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
24 | Vicki Jensen | 1998 | 173 | 53.79 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
26 | Sofie Rasmussen | 1999 | 171 | 53.97 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
27 | Nicole Simone Christensen | 1998 | 168 | 54.31 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
28 | Anna Christiansen | 1998 | 166 | 54.48 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
29 | Josefine Knudsen | 1998 | 160 | 55.18 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
30 | Louise Heiberg | 1998 | 158 | 55.42 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
31 | Laura B. Rasmussen | 1999 | 152 | 56.17 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
32 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | 150 | 56.44 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
33 | Caroline Mosegaard Knudse | 1999 | 144 | 57.15 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
34 | Lærke Marie Bentsen | 1998 | 125 | 1:00.01 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
35 | Sigrid Jensen | 1999 | 119 | 1:00.85 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
36 | Anna Sommer Harrits | 1999 | 117 | 1:01.21 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
37 | Stine Boye Kristiansen | 1998 | 112 | 1:02.25 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
38 | Line Hesselvang | 1998 | 108 | 1:02.99 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
39 | Rebekka Kusk | 1998 | 100 | 1:04.61 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Cecilie Bisgaard | 1998 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Jonanne Juul Petersen | 1999 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Julie Larsen | 1999 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Karoline Larsen | 1998 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Emma Lange | 1999 | DSQ | 1 hånd i vending | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Louise Elvstrøm | 1998 | DSQ | 1 hånd i vending | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Mie Johansen | 1999 | DSQ | asyncrom benspark | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Simran Kholi | 1999 | DSQ | a symetrisk benspark | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Trine Guldberg | 1999 | DSQ | ret på bril eft star | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christine Hansen | 1996 | 494 | 37.92 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Johanne Kølbæk | 1996 | 429 | 39.74 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lise L. Nielsen | 1996 | 409 | 40.38 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | 404 | 40.53 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 402 | 40.61 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Tashia Lundvig | 1996 | 396 | 40.82 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | 395 | 40.85 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
8 | Julie D. Hald | 1996 | 386 | 41.17 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Rikke Mouritsen | 1997 | 382 | 41.32 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
10 | Marie Kjeldgaard | 1996 | 377 | 41.49 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
11 | Anne Dahl | 1996 | 359 | 42.16 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
12 | Sofie Aaquist | 1996 | 347 | 42.66 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
13 | Sarah Brejnholt | 1996 | 344 | 42.78 | ||||||
H.G.F. Svømning | ||||||||||
14 | Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | 341 | 42.88 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sille Brolykke Bjerrum | 1996 | 341 | 42.88 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
16 | Karen Frederikke Hansen | 1996 | 331 | 43.31 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
16 | Laura Cebula | 1997 | 331 | 43.31 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Anne K. Larsen | 1997 | 321 | 43.79 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Celilia Højbjerg | 1997 | 319 | 43.85 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
19 | Julie Storgaard | 1996 | 319 | 43.85 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
21 | Anastasia Mortensen | 1996 | 315 | 44.04 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
22 | Christine Dissing | 1997 | 294 | 45.05 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Pernille Agerlin | 1997 | 293 | 45.11 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
24 | Sine Højgaard Sørensen | 1997 | 288 | 45.38 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Cecilie S. Nielsen | 1996 | 279 | 45.89 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Lis N. Duc | 1997 | 273 | 46.22 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
27 | Emma Marie Amdisen | 1997 | 264 | 46.71 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
28 | Emilie Aagaard | 1997 | 252 | 47.42 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Astrid Skjoldborg | 1997 | 250 | 47.59 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
30 | Janni Andreasen | 1997 | 249 | 47.62 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
31 | Alberte R. Sørensen | 1996 | 245 | 47.88 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
32 | Sabina Christensen | 1997 | 245 | 47.89 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
33 | Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | 243 | 48.03 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Shannie Zülau | 1996 | 239 | 48.30 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
35 | Emma Josefsen | 1996 | 237 | 48.41 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
36 | Trine G. Sørensen | 1997 | 235 | 48.58 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
37 | Signe Warncke | 1997 | 233 | 48.67 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
38 | Tanja Lauersen | 1997 | 231 | 48.83 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
39 | Sofie Ridderholm | 1997 | 223 | 49.40 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
40 | Ana Cecilia Woetmann | 1996 | 220 | 49.68 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
41 | Kathrine Trøster | 1997 | 217 | 49.89 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
42 | Maria Fuglsang Frandsen | 1997 | 215 | 50.05 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
43 | Katrine Aastrup | 1997 | 211 | 50.36 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
44 | Joelle Nieûandt | 1996 | 210 | 50.40 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
45 | Julie Rishøj Andersen | 1997 | 210 | 50.42 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
46 | Signe Knøsen | 1997 | 208 | 50.56 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
47 | Maria Ingvardsen | 1997 | 195 | 51.69 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
48 | Cecilie Rishøj Andersen | 1997 | 191 | 52.01 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
49 | Sarah Nørhave | 1997 | 183 | 52.77 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
50 | Caroline Kjeldsen | 1997 | 180 | 53.10 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
51 | Laura Christensen | 1997 | 177 | 53.34 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
52 | Meile Bendikas | 1997 | 168 | 54.35 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
53 | Rikke Blach | 1997 | 153 | 55.99 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
54 | Christina Nielsen | 1997 | 142 | 57.47 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
55 | Ida Kaaber | 1997 | 138 | 58.05 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Sofie Korreborg | 1997 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Tatiana Amurugam | 1996 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Thilde Søborg Pedersen | 1996 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Hannah Ibsen | 1997 | DSQ | to fly spark v start | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Line Meldgaard | 1997 | DSQ | 2 bentag under vand | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | 643 | 34.72 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Olivia Larsen | 1995 | 528 | 37.07 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Amalie Klitgaard | 1994 | 471 | 38.53 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cornelia Buus | 1994 | 451 | 39.08 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Diana Rank | 1991 | 451 | 39.08 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Louise Holm | 1994 | 429 | 39.74 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emma Ø. Nielsen | 1995 | 413 | 40.24 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nadja Christiansen | 1995 | 396 | 40.82 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
9 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | 395 | 40.86 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Tina Bæk | 1994 | 393 | 40.93 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nanna Wilenski | 1995 | 386 | 41.17 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
12 | Sandra Bram Madsen | 1995 | 377 | 41.49 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Ann-Louise Nielsen | 1993 | 373 | 41.62 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
14 | Lone Vølund | 1965 | 357 | 42.25 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
15 | Camilla Christensen | 1995 | 315 | 44.04 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Charlotte Risager | 1994 | 303 | 44.61 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
17 | Louise Andreasen | 1995 | 216 | 49.96 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
18 | Caroline Bugge | 1995 | 208 | 50.62 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Marie Pehn | 1992 | DNS | |||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
- | Michelle Strand | 1994 | DNS | |||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
- | Signe Yder | 1995 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:49 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2010 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 12:18 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 206 | 1:24.52 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jakob Riisgaard Nielsen | 1998 | 190 | 1:26.83 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Martin Larsen | 1998 | 189 | 1:27.06 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Magnus B. Høgild | 1999 | 177 | 1:29.03 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anders Laursen | 1998 | 175 | 1:29.36 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 171 | 1:29.91 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 165 | 1:31.08 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Ludvig Lind | 1998 | 163 | 1:31.53 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
9 | Holger Boe Krogh | 1998 | 158 | 1:32.34 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 156 | 1:32.84 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 155 | 1:33.04 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | 152 | 1:33.65 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
13 | Gustav Yde | 2000 | 151 | 1:33.83 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 139 | 1:36.45 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Malik Tappert | 1998 | 136 | 1:37.08 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Bertil Binau-Uldal | 1998 | 134 | 1:37.68 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Felix Burmester | 1999 | 130 | 1:38.69 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Oskar Lilleøre | 1998 | 130 | 1:38.69 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
19 | Jonas Junge | 1998 | 130 | 1:38.71 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
20 | Sebastian Brun Koch | 1998 | 129 | 1:38.75 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 122 | 1:40.84 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Nicolai Mikkelsen | 1998 | 117 | 1:42.25 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
23 | Mikkel K Lauridsen | 1998 | 115 | 1:42.74 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Rasmus D. Jensen | 1998 | 113 | 1:43.44 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
25 | Jonas Poulsen | 1998 | 107 | 1:45.14 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
26 | Viktor Weilert | 1998 | 98 | 1:48.25 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
27 | Mathias H Christensen | 1999 | 92 | 1:50.56 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Alexander Stær | 2001 | 92 | 1:50.64 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
29 | Søren P. Rasmussen | 2000 | 90 | 1:51.58 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Jacob L. Hansen | 1998 | 89 | 1:51.90 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
31 | Christoffer Møldrup | 1998 | 86 | 1:53.22 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
32 | Andreas M. Porsmose | 1998 | 84 | 1:53.91 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Simon Steen Andersen | 1999 | 82 | 1:54.86 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
34 | Mads L. Werther | 2000 | 76 | 1:57.86 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Kasper Bundgaard | 1998 | 76 | 1:58.01 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
36 | Lasse Bach | 1998 | 61 | 2:07.18 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Jeppe S. Krag | 1999 | DNS | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Johan Noesgaard Nielsen | 1999 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Jonas Sander | 1999 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Jonas Terpager Hansen | 2000 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anders L. Mogensen | 1996 | 316 | 1:13.36 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Casper Trier Jensen | 1996 | 307 | 1:14.06 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathias Beck | 1996 | 306 | 1:14.12 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 304 | 1:14.27 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik M. Mortensen | 1996 | 300 | 1:14.58 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Morten Thomsen | 1997 | 295 | 1:15.06 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mikkel Grønbo | 1996 | 279 | 1:16.47 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Christoffer Beck | 1996 | 272 | 1:17.09 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | 266 | 1:17.69 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
10 | Mikkel Vølund | 1997 | 264 | 1:17.85 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
11 | Martin Yde | 1996 | 259 | 1:18.37 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 250 | 1:19.26 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 249 | 1:19.41 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Victor Christensen | 1996 | 233 | 1:21.20 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Jonatan Balladone | 1997 | 223 | 1:22.32 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Morten Baxter | 1996 | 223 | 1:22.38 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
17 | Jannik Skov | 1997 | 222 | 1:22.48 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | 219 | 1:22.87 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
19 | Jacob Dam Larsen | 1996 | 213 | 1:23.68 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Malthe Lindquist | 1996 | 211 | 1:23.84 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
21 | Philip Færch | 1996 | 210 | 1:24.08 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
22 | Emil Deleuran Hansen | 1997 | 202 | 1:25.10 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
23 | Phillip Lundquist | 1996 | 200 | 1:25.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 197 | 1:25.80 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Emil Hjermitslev | 1997 | 196 | 1:26.00 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
26 | Rune K. Jensen | 1997 | 191 | 1:26.79 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Mikkel Boisen | 1997 | 183 | 1:27.91 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
28 | Jesper Jensen | 1996 | 183 | 1:28.02 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
29 | Thomas Svankjær | 1997 | 165 | 1:31.04 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Martin Grønning | 1997 | 162 | 1:31.55 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Anekkash Derasakayam | 1997 | 156 | 1:32.82 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
32 | Marcus Frederiksen | 1997 | 147 | 1:34.64 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
33 | Richart Jensen | 1997 | 138 | 1:36.72 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
34 | Frederik Rasmussen | 1997 | 134 | 1:37.68 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
35 | Sangkaran Illankumaran | 1997 | 71 | 2:00.57 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Emil Træholt | 1997 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kasper Sørensen | 1994 | 402 | 1:07.70 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
1 | Søren Brinkmann Nielsen | 1994 | 402 | 1:07.70 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
3 | Jonas Vilhelmsen | 1995 | 391 | 1:08.30 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kristian Ranghøj | 1995 | 367 | 1:09.77 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
5 | Nicklas Trier Hansen | 1994 | 359 | 1:10.26 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
6 | Jakob Kornmaaler | 1995 | 357 | 1:10.42 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Kristian Broløs | 1995 | 354 | 1:10.64 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Malte Lund Rasmussen | 1994 | 340 | 1:11.55 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | David Tørring | 1995 | 325 | 1:12.66 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Frederik Bendix | 1995 | 325 | 1:12.68 | ||||||
Ebeltoft Svømme Klub | ||||||||||
11 | Marc Abel | 1995 | 323 | 1:12.77 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Martin Eghøj | 1994 | 312 | 1:13.61 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
13 | Casper G. Kristensen | 1995 | 311 | 1:13.71 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Tobias Skov | 1995 | 306 | 1:14.16 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jens Christian Olsen | 1995 | 286 | 1:15.82 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
16 | Kenneth Aaberg | 1995 | 273 | 1:17.02 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
17 | Jesper Bojesen | 1995 | 266 | 1:17.63 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
18 | Martin S. Madsen | 1995 | 263 | 1:17.92 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
19 | Steffan C. S. Jørgensen | 1994 | 263 | 1:17.94 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
20 | Nicolaj Thostrup | 1995 | 260 | 1:18.24 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Frederik Overbye | 1995 | 256 | 1:18.67 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Jonathan Bitsch Holm | 1994 | 254 | 1:18.83 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Jacob Mortensen | 1994 | 251 | 1:19.21 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
24 | Mathias Ryssel | 1995 | 237 | 1:20.72 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | 235 | 1:20.90 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
26 | Sebastian Larsen | 1995 | 226 | 1:22.01 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
27 | James Boyes | 1995 | 200 | 1:25.47 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
28 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 184 | 1:27.79 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
29 | Mikkel Kristensen | 1995 | 182 | 1:28.11 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
30 | Frederik C. Østergaard | 1994 | 147 | 1:34.62 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Daniel Højer Nielsen | 1995 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Kasper Sørensen | 1994 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Petersen | 1995 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Nicklas B. Nielsen | 1995 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christian Rasmussen | 1993 | 368 | 1:09.69 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
2 | Henrik Højberg Ozol | 1993 | 354 | 1:10.64 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
3 | Stefan Gram Hansen | 1990 | 185 | 1:27.59 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:18 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2010 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 12:54 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 220 | 1:34.32 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathilde Kaadtmann | 2000 | 184 | 1:40.19 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 180 | 1:40.90 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Matilde Snitgaard | 2000 | 168 | 1:43.17 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Julie Kristensen | 2000 | 121 | 1:55.17 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Laura Jensen | 2000 | 113 | 1:57.79 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
7 | Maria Boye Kristiansen | 2001 | 113 | 1:58.01 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Anne Rytter | 2000 | DSQ | |||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 303 | 1:24.82 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | 272 | 1:27.93 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | 265 | 1:28.66 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 248 | 1:30.68 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Laura B. Rasmussen | 1999 | 240 | 1:31.70 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
6 | Michelle Hansen | 1998 | 236 | 1:32.19 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
7 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 219 | 1:34.52 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
8 | Anja Neergaard | 1998 | 215 | 1:35.11 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
9 | Sofie Rasmussen | 1999 | 208 | 1:36.15 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Gloria Gardner | 1999 | 206 | 1:36.53 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ida Marie Ø. Nielsen | 1998 | 202 | 1:37.07 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Camilla Feldmann | 1999 | 199 | 1:37.50 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mette Flaskager | 1999 | 194 | 1:38.48 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
14 | Camilla Mikkelsen | 1998 | 192 | 1:38.67 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Rikke M Pedersen | 1998 | 189 | 1:39.30 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Julie Broekhoff | 1999 | 188 | 1:39.48 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Caroline Mikkelsen | 1998 | 183 | 1:40.37 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
18 | Celia Erikstad | 1999 | 182 | 1:40.59 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Anne Sofie Holm Hansen | 1998 | 176 | 1:41.70 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
20 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | 174 | 1:42.01 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
21 | Helena Rasmussen | 1998 | 172 | 1:42.47 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
22 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | 172 | 1:42.51 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
23 | Emma Sand Majlund | 1999 | 170 | 1:42.83 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
24 | Lea Føste Andersen | 1998 | 162 | 1:44.52 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
25 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 157 | 1:45.51 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Sofie W. Bunten | 1999 | 157 | 1:45.52 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Sofie Frank Plath | 1998 | 157 | 1:45.62 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Frederikke Nielsen | 1998 | 140 | 1:49.73 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
28 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | 140 | 1:49.73 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
30 | Vicki Jensen | 1998 | 135 | 1:50.93 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
31 | Katja Fuglsang Frandsen | 1999 | 134 | 1:51.21 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
32 | Stine Boye Kristiansen | 1998 | 119 | 1:55.84 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Cecilie Bisgaard | 1998 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Julie Larsen | 1999 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Ditte Røjkjær Rasmussen | 1998 | DSQ | |||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
- | Emma Lange | 1999 | DSQ | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Sigrid Jensen | 1999 | DSQ | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Sørensen | 1997 | 428 | 1:15.59 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Laura K. Westergaard | 1997 | 406 | 1:16.96 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Katrine M. Johannsen | 1996 | 388 | 1:18.08 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Celine Drivsholm | 1996 | 382 | 1:18.52 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Mia Louise Møller | 1996 | 367 | 1:19.56 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lonnie Meineche | 1996 | 352 | 1:20.72 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anne Henriksen | 1996 | 344 | 1:21.33 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
8 | Maja L. Brinch | 1996 | 335 | 1:22.02 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Cecilie Pedersen | 1996 | 334 | 1:22.14 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
10 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | 326 | 1:22.74 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Cecilie S. Nielsen | 1996 | 301 | 1:24.97 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emma Rasmussen | 1996 | 298 | 1:25.30 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Kristina Korshøj Adsbøl | 1997 | 294 | 1:25.72 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emma Krintel | 1996 | 291 | 1:25.98 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Maria Fuglsang Frandsen | 1997 | 291 | 1:26.01 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sarah Brejnholt | 1996 | 290 | 1:26.02 | ||||||
H.G.F. Svømning | ||||||||||
17 | Maj Brohus | 1996 | 289 | 1:26.16 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Christine Holm Egebæk | 1996 | 284 | 1:26.66 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
19 | Ana Cecilia Woetmann | 1996 | 280 | 1:27.11 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
20 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | 278 | 1:27.27 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Ditte V. Hansen | 1997 | 276 | 1:27.46 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Sofie Boel Torp | 1997 | 264 | 1:28.82 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
23 | Julie Rishøj Andersen | 1997 | 260 | 1:29.21 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
24 | Emma Hiltmar | 1996 | 256 | 1:29.77 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
25 | Anne V Mikkelsen | 1997 | 250 | 1:30.39 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
26 | Laura Koch Sørensen | 1997 | 243 | 1:31.30 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Lis N. Duc | 1997 | 235 | 1:32.30 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
28 | Astrid Dahl Uth | 1996 | 232 | 1:32.75 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Pernille Agerlin | 1997 | 222 | 1:34.11 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
30 | Emilie Aagaard | 1997 | 211 | 1:35.64 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Shannie Zülau | 1996 | 207 | 1:36.37 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
32 | Trine G. Sørensen | 1997 | 200 | 1:37.38 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
33 | Sofie Ridderholm | 1997 | 180 | 1:40.84 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
34 | Emma Thomsen | 1996 | 178 | 1:41.25 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Marie Juhl Jensen | 1996 | 174 | 1:41.97 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
36 | Caroline Kjeldsen | 1997 | 167 | 1:43.35 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Tanja Lauersen | 1997 | 164 | 1:44.10 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
38 | Julie Sofie Nielsen | 1997 | 148 | 1:47.82 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
39 | Christina Nielsen | 1997 | 113 | 1:57.90 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
- | Astrid Skjoldborg | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Frederikke Nedergaard | 1996 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Louise Vibæk | 1996 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
- | Mette H Larsen | 1997 | DNS | |||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Monica Aloysius | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
- | Nina Paulsen | 1996 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Or-Emilie Yonah | 1996 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sophie Outzen | 1997 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | DSQ | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Joelle Nieûandt | 1996 | DSQ | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Meile Bendikas | 1997 | DSQ | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Rikke Glinvad | 1997 | DSQ | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Simone Friis Hansen | 1995 | 491 | 1:12.23 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | 475 | 1:13.00 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Laura Bornhøft | 1995 | 457 | 1:13.95 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Camilla Svane | 1995 | 457 | 1:13.97 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Tine Trolle | 1991 | 432 | 1:15.35 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Signe V. Henriksen | 1994 | 431 | 1:15.42 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
7 | Christina Lund | 1993 | 425 | 1:15.80 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Betina K. Pedersen | 1994 | 419 | 1:16.15 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Thea Nørgaard | 1995 | 412 | 1:16.59 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nanna N. Nielsen | 1993 | 388 | 1:18.08 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Alberte Bæk Hejlesen | 1992 | 388 | 1:18.09 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Line Aamann | 1993 | 379 | 1:18.75 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Kamille Bager Herskind | 1995 | 377 | 1:18.88 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Trine Kristensen | 1995 | 372 | 1:19.18 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
15 | Anne Brandt Nielsen | 1992 | 365 | 1:19.70 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
16 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | 352 | 1:20.66 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
17 | Cecilie Christensen | 1995 | 349 | 1:20.92 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Johanne Brahe | 1995 | 336 | 1:21.93 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
19 | Amalie Bøgebjerg | 1995 | 333 | 1:22.19 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
20 | Louise Sander | 1995 | 315 | 1:23.76 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mie Munkholt | 1995 | 307 | 1:24.47 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
22 | Lone Vølund | 1965 | 296 | 1:25.45 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
23 | Marie Kristine Steen | 1994 | 272 | 1:27.88 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
24 | Louise Andersen | 1994 | 266 | 1:28.56 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
25 | Anne Bredegaard | 1995 | 255 | 1:29.88 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
26 | Katrine Siggaard | 1995 | 253 | 1:30.06 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
27 | Maria Andreasen | 1994 | 239 | 1:31.74 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Amalie Klitgaard | 1994 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Ditte A. Christiansen | 1995 | DNS | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Iben Rohde | 1994 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Katrine Christiansen | 1994 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Michelle Lesler | 1994 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Regitze Madsen | 1994 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Sandra Bram Madsen | 1995 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Anne Sofie J. Brund | 1995 | DSQ | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Nanna Wilenski | 1995 | DSQ | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:54 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2010 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 16:59 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Harder Bruun | 1998 | 256 | 3:15.51 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 247 | 3:17.86 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Sebastian Reese | 1998 | 223 | 3:24.76 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jacob Jensen | 1998 | 214 | 3:27.62 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
5 | Toke Cramer | 1998 | 211 | 3:28.64 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Anders Laursen | 1998 | 202 | 3:31.79 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Morten Due Nielsen | 1999 | 165 | 3:46.29 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Søren Christensen | 1998 | 138 | 4:00.29 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 124 | 4:09.20 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Michael Vibæk | 1998 | 110 | 4:18.94 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
11 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 107 | 4:21.80 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Bjørn Kristensen | 1999 | 78 | 4:50.53 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | August Stamp Kirkeby | 1999 | DNF | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Christoffer Elkjær | 1998 | DSQ | 2 armt u vand 1 vend | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Christoffer Møldrup | 1998 | DSQ | Asynkrone ben | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads Storgaard | 1998 | DSQ | Sakseben | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Teddi Rasmussen | 1996 | 383 | 2:50.95 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
2 | Alex Terp | 1997 | 320 | 3:01.64 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik Knudsen | 1997 | 297 | 3:06.23 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
4 | Anders Laursen | 1996 | 289 | 3:07.90 | ||||||
Ebeltoft Svømme Klub | ||||||||||
5 | Peter Guldberg | 1996 | 280 | 3:09.80 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christoffer Beck | 1996 | 266 | 3:13.01 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Christian Gamst | 1996 | 246 | 3:18.26 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nicolai Madsen | 1997 | 214 | 3:27.60 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 193 | 3:34.91 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Niclas Henriksen | 1997 | 193 | 3:34.94 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
11 | Jeppe Skaftved | 1996 | 168 | 3:44.86 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | Martin Seatan | 1996 | 154 | 3:51.84 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
13 | Anekkash Derasakayam | 1997 | 134 | 4:02.45 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Bastian Kristensen | 1997 | 112 | 4:17.77 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mikkel Engsvang | 1997 | 98 | 4:29.52 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Johnnie Zûlau | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Morten Lambertsen | 1997 | DSQ | Asymetrisk armtag | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | 445 | 2:42.68 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Janus Meinert | 1995 | 414 | 2:46.64 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | 379 | 2:51.55 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Jannick Maesen | 1995 | 349 | 2:56.37 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sylvester Andersen | 1995 | 342 | 2:57.61 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | David Tørring | 1995 | 330 | 2:59.73 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Christian Jørgensen | 1995 | 274 | 3:11.13 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
8 | Simon Hansen | 1995 | 252 | 3:16.50 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jacob Ankjær | 1995 | 243 | 3:19.03 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | David Adelskov | 1987 | 612 | 2:26.30 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Daniel Mandrup | 1991 | 432 | 2:44.32 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
3 | Thomas Skov | 1993 | 316 | 3:02.25 | ||||||
Ebeltoft Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mads Larsen | 1993 | 231 | 3:22.41 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
5 | Jacob Brask Pedersen | 1993 | 206 | 3:30.23 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Michael Jørgensen | 1981 | 206 | 3:30.37 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
7 | Michael Bechsgaard | 1993 | 179 | 3:40.16 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:59 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2010 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 16:59 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Helena Eriksen | 2000 | 208 | 3:54.55 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Elisabeth Pedersen | 2000 | 78 | 5:24.56 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
- | Mie Mellerup | 2000 | DSQ | 1hånd i vend. v. 125 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 393 | 3:09.66 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | 329 | 3:21.18 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marie Eske | 1999 | 284 | 3:31.32 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
4 | Camilla Puk Jensen | 1998 | 281 | 3:31.96 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Linette Johansen | 1998 | 255 | 3:39.05 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Camilla Tromborg | 1998 | 253 | 3:39.57 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anna Baagøe Frandsen | 1998 | 247 | 3:41.42 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Camilla M Kristensen | 1998 | 230 | 3:46.62 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Trine Guldberg | 1999 | 230 | 3:46.64 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | 216 | 3:51.40 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
11 | Martha Andersen | 1999 | 216 | 3:51.52 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
12 | Mathilde Skjødt Mikkelsen | 1998 | 213 | 3:52.45 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mette Flaskager | 1999 | 212 | 3:52.96 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emma Louise Frohn | 1998 | 197 | 3:58.76 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
15 | Rikke Strømbeck | 1998 | 195 | 3:59.30 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
16 | Julie Dahl Schneider | 1998 | 195 | 3:59.67 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Sofie Marie Kølbæk | 1998 | 189 | 4:02.12 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Amalie Mejer | 1998 | 188 | 4:02.45 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
19 | Frederikke Nielsen | 1998 | 178 | 4:06.92 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
20 | Josefine Knudsen | 1998 | 160 | 4:15.65 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
21 | Jonanne Juul Petersen | 1999 | 139 | 4:28.38 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Mie Johansen | 1999 | 133 | 4:31.96 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Lisa Schøn | 1999 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tine Christensen | 1996 | 404 | 3:07.84 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma Sørensen | 1997 | 401 | 3:08.40 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Aaquist | 1996 | 388 | 3:10.41 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
4 | Anne K. Larsen | 1997 | 365 | 3:14.35 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Julie Storgaard | 1996 | 358 | 3:15.63 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Sille Brolykke Bjerrum | 1996 | 355 | 3:16.14 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
7 | Anne Dahl | 1996 | 343 | 3:18.48 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
8 | Tashia Lundvig | 1996 | 337 | 3:19.61 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Marie Kjeldgaard | 1996 | 313 | 3:24.59 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
10 | Karen Frederikke Hansen | 1996 | 301 | 3:27.12 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
11 | Emilie Aagaard | 1997 | 282 | 3:31.76 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sine Højgaard Sørensen | 1997 | 271 | 3:34.52 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Marie Henriksen | 1997 | 262 | 3:37.15 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | 259 | 3:37.83 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Christine Dissing | 1997 | 249 | 3:40.71 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Lis N. Duc | 1997 | 247 | 3:41.22 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
17 | Sofie Skibsted | 1997 | 238 | 3:44.16 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
18 | Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | 229 | 3:47.03 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
19 | Katrine Aastrup | 1997 | 227 | 3:47.73 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
20 | Signe Knøsen | 1997 | 225 | 3:48.18 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
21 | Grace Gardner | 1997 | 222 | 3:49.34 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Sigrid Mogensen | 1997 | 214 | 3:52.14 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Laura Christensen | 1997 | 195 | 3:59.31 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
24 | Line Meldgaard | 1997 | 188 | 4:02.41 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Line Augustesen Obel | 1996 | DNS | |||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Tatiana Amurugam | 1996 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Thilde Søborg Pedersen | 1996 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Anastasia Mortensen | 1996 | DSQ | 2 br.tag under vand | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Camilla Jørgensen | 1997 | DSQ | 1 hånd i vend. 125m | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Cecilie Rishøj Andersen | 1997 | DSQ | 1hånd i vend | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Maria Ingvardsen | 1997 | DSQ | ret bril 25m | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | 616 | 2:43.18 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Olivia Larsen | 1995 | 567 | 2:47.79 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Louise Frederiksen | 1995 | 520 | 2:52.70 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christina Lund | 1993 | 431 | 3:03.90 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Amalie Klitgaard | 1994 | 409 | 3:07.14 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nadja Christiansen | 1995 | 404 | 3:07.87 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
7 | Cornelia Buus | 1994 | 397 | 3:09.00 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Kamille Bager Herskind | 1995 | 395 | 3:09.32 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Laura Westergaard | 1995 | 381 | 3:11.61 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Louise Holm | 1994 | 357 | 3:15.86 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nanna Wilenski | 1995 | 349 | 3:17.18 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
12 | Pernille Højland Jensen | 1994 | 325 | 3:22.03 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Michelle Strand | 1994 | DNS | |||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
- | Sandra Bram Madsen | 1995 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Signe Yder | 1995 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:59 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2010 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 16:59 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jacob Jensen | 1998 | 285 | 31.68 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
2 | Mads D. Kristensen | 1998 | 276 | 32.02 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Jonas Priess Sørensen | 1998 | 259 | 32.71 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
4 | Bertil Binau-Uldal | 1998 | 243 | 33.44 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Gustav Yde | 2000 | 241 | 33.54 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Jonas Junge | 1998 | 237 | 33.71 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
7 | Ludvig Lind | 1998 | 234 | 33.85 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
8 | Emil Parnel | 1999 | 232 | 33.95 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 213 | 34.95 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Anders Laursen | 1998 | 212 | 34.96 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sander Schmidt | 1999 | 209 | 35.13 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Michael Terp Olesen | 1999 | 203 | 35.50 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Vitus Milver Bollerslev | 1998 | 195 | 35.96 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
14 | Felix Burmester | 1999 | 189 | 36.38 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | 186 | 36.52 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
16 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 183 | 36.77 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Kartikey Nandgave | 1998 | 174 | 37.34 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Rasmus D. Jensen | 1998 | 172 | 37.48 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
19 | Oskar Lilleøre | 1998 | 167 | 37.90 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Holger Boe Krogh | 1998 | 160 | 38.46 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
20 | Laurits B. Henriksen | 1998 | 160 | 38.46 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 157 | 38.66 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Emil Houlborg | 1998 | 149 | 39.31 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
23 | Viktor Weilert | 1998 | 149 | 39.31 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
25 | Jakob Vingborg | 1998 | 146 | 39.66 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
26 | Nicolai Mikkelsen | 1998 | 143 | 39.91 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
27 | Andreas M. Porsmose | 1998 | 140 | 40.13 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Anders Jepsen | 1998 | 139 | 40.23 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
29 | William Schwab | 2000 | 138 | 40.41 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
30 | Christoffer Elkjær | 1998 | 129 | 41.29 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Marcus Ø. Lauritsen | 1998 | 128 | 41.42 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
32 | Jacob L. Hansen | 1998 | 127 | 41.54 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
33 | Christopher Arnholtz | 1998 | 124 | 41.83 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
34 | Jonas Poulsen | 1998 | 123 | 41.89 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
35 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 123 | 41.92 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
36 | Sigurd Huulgaard Sørensen | 1999 | 123 | 41.93 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
37 | Mathias H Christensen | 1999 | 123 | 41.96 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
38 | Simon Steen Andersen | 1999 | 120 | 42.26 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
39 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 119 | 42.43 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
40 | Sebastian Brun Koch | 1998 | 118 | 42.58 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
41 | Andreas Aastrup | 1999 | 116 | 42.78 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
42 | Alexander Stær | 2001 | 110 | 43.60 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
43 | Michael Vibæk | 1998 | 104 | 44.31 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
44 | Christoffer Møldrup | 1998 | 104 | 44.33 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
45 | Macus Buus Nielsen | 2000 | 104 | 44.35 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
46 | Lasse Skovsbøll | 2000 | 96 | 45.51 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
47 | Christian Bøgsted | 2000 | 93 | 46.03 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
48 | Kasper Aaberg | 1999 | 92 | 46.27 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
49 | Bjørn Kristensen | 1999 | 90 | 46.52 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
50 | Lasse Bach | 1998 | 88 | 46.90 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
51 | Rune Nørgaard | 2000 | 87 | 47.07 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
52 | Søren P. Rasmussen | 2000 | 85 | 47.45 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
53 | Johan Noesgaard Nielsen | 1999 | 85 | 47.51 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
54 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 78 | 48.78 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
55 | Johannes Hjetmann | 1998 | 74 | 49.59 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
56 | Niels Aagaard | 1999 | 74 | 49.74 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
57 | Andreas Prior | 1999 | 69 | 50.80 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
58 | Frederik Krigbaum Madsen | 1999 | 65 | 52.01 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
59 | Christian Mønster | 2000 | 58 | 53.98 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
60 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | 54 | 55.02 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Jakob Riisgaard Nielsen | 1998 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Jonas Sander | 1999 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Malik Tappert | 1998 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Nicklas Nonbo | 1998 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Yde | 1996 | 487 | 26.52 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Thomas Birkkjær | 1996 | 462 | 26.99 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
3 | Mathias Beck | 1996 | 397 | 28.39 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Casper Trier Jensen | 1996 | 367 | 29.13 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Albert Grahn-Frankil | 1996 | 351 | 29.56 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Mikkel Vølund | 1997 | 342 | 29.82 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
7 | Alex Terp | 1997 | 336 | 30.01 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emil Deleuran Hansen | 1997 | 336 | 30.01 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
9 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 330 | 30.18 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Martin Yde | 1996 | 327 | 30.28 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Morten Thomsen | 1997 | 326 | 30.30 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jens N. Nielsen | 1997 | 321 | 30.48 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jesper Jensen | 1996 | 309 | 30.86 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
14 | Nikolaj Borup | 1997 | 303 | 31.07 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
15 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | 300 | 31.17 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
16 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | 298 | 31.24 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
17 | Malthe Lindquist | 1996 | 290 | 31.53 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
18 | Frederik Knudsen | 1997 | 288 | 31.60 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
19 | Steffen Carlsen | 1996 | 285 | 31.68 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mikkel Strand | 1997 | 285 | 31.70 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
21 | Mikkel Grønbo | 1996 | 281 | 31.83 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Victor Christensen | 1996 | 276 | 32.03 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Mathias Dyrhave Lindberg | 1996 | 265 | 32.47 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
24 | Tobias G. Larsen | 1996 | 261 | 32.63 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Ingo Eriksen | 1996 | 260 | 32.68 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
26 | Anton Løbner | 1997 | 260 | 32.69 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
27 | Jacob Dam Larsen | 1996 | 256 | 32.85 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Isak Gadegaard | 1996 | 255 | 32.90 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
29 | Peter Guldberg | 1996 | 248 | 33.18 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
30 | Rune K. Jensen | 1997 | 239 | 33.60 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Lasse Dall | 1997 | 239 | 33.61 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Mikkel Boisen | 1997 | 238 | 33.66 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
33 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 235 | 33.78 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Mathias Tougaard Sørensen | 1997 | 235 | 33.82 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Martin Grønning | 1997 | 226 | 34.24 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Johnnie Zûlau | 1997 | 224 | 34.34 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
37 | Tobias Iversen | 1996 | 213 | 34.92 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
38 | Magnus B. Wichmann | 1997 | 212 | 34.98 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
39 | Anekkash Derasakayam | 1997 | 208 | 35.20 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
40 | Frederik Linck | 1997 | 202 | 35.57 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
41 | Anders Husted | 1997 | 201 | 35.62 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
42 | Thomas Svankjær | 1997 | 200 | 35.68 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
43 | Simon Nørgård | 1997 | 184 | 36.69 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
44 | Tobias Jensen | 1997 | 170 | 37.69 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
45 | Frederik Rasmussen | 1997 | 169 | 37.75 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
46 | Mathias Mozart Thomsen | 1997 | 168 | 37.81 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
47 | Richart Jensen | 1997 | 165 | 38.03 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
48 | Jeppe Skaftved | 1996 | 162 | 38.25 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
49 | Martin Seatan | 1996 | 128 | 41.42 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
50 | Bastian Kristensen | 1997 | 127 | 41.48 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
51 | Patrick Strandlyst | 1997 | 124 | 41.80 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
52 | Sune Noel N. Kjær | 1997 | 107 | 43.91 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
53 | Sangkaran Illankumaran | 1997 | 100 | 45.01 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
54 | Aravinth Sivarajah | 1997 | 98 | 45.31 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
- | Emil Træholt | 1997 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Max Tellefsen | 1996 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Claes Heide Pinnerup | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 600 | 24.73 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik F. Nielsen | 1994 | 486 | 26.53 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
3 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | 478 | 26.68 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anders Lyhne | 1994 | 466 | 26.90 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
5 | Simon Underlien | 1995 | 463 | 26.97 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | David Jensen | 1994 | 462 | 26.98 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
7 | Marcus Thøgersen | 1995 | 459 | 27.05 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Jacob Mikkelsen | 1994 | 450 | 27.22 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Søren Bak Larsen | 1994 | 436 | 27.52 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Mads Sørensen | 1995 | 433 | 27.58 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
11 | Malte Lund Rasmussen | 1994 | 421 | 27.83 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Marc Abel | 1995 | 419 | 27.88 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Michael R. Olesen | 1995 | 418 | 27.91 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Jeppe Klemmensen | 1994 | 416 | 27.95 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Nicklas Trier Hansen | 1994 | 414 | 27.98 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
16 | Joachim Lindquist | 1994 | 406 | 28.18 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
17 | Jacob Grove | 1994 | 405 | 28.20 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
18 | Jonas Vilhelmsen | 1995 | 395 | 28.44 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Alexander Frederiksen | 1994 | 390 | 28.56 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Jens Christian Olsen | 1995 | 382 | 28.74 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
21 | Søren Brinkmann Nielsen | 1994 | 376 | 28.90 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
22 | Kristian Broløs | 1995 | 374 | 28.96 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Jacob Mortensen | 1994 | 364 | 29.22 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
24 | Lasse Christensen | 1994 | 359 | 29.35 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Jakob Kornmaaler | 1995 | 358 | 29.38 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Kristian Ranghøj | 1995 | 351 | 29.56 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
26 | Ricco Gade | 1995 | 351 | 29.56 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Sylvester Andersen | 1995 | 348 | 29.65 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Frederik Bendix | 1995 | 345 | 29.75 | ||||||
Ebeltoft Svømme Klub | ||||||||||
30 | James Boyes | 1995 | 343 | 29.79 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
31 | Michael Sørensen | 1995 | 329 | 30.22 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
32 | Mathias Ryssel | 1995 | 322 | 30.43 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Tobias Skov | 1995 | 321 | 30.47 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
34 | Frederik Overbye | 1995 | 321 | 30.48 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Nicolaj Thostrup | 1995 | 320 | 30.50 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
36 | Alexander Gilberg | 1995 | 312 | 30.75 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Frederik Poulsen | 1994 | 309 | 30.85 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
38 | Tobias Asp | 1994 | 304 | 31.01 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
39 | Rasmus Bjerre Knudsen | 1994 | 300 | 31.15 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
40 | Jacob Sørensen | 1995 | 295 | 31.32 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
41 | Jonas Sørensen | 1995 | 292 | 31.44 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
42 | Frederik Møller Iversen | 1994 | 292 | 31.45 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
43 | Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | 285 | 31.68 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
44 | Christian Jørgensen | 1995 | 283 | 31.76 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
45 | Mathias Madsen | 1995 | 283 | 31.78 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
46 | Frederik C. Østergaard | 1994 | 274 | 32.10 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
47 | Vishnu Illankumaran | 1995 | 251 | 33.08 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
48 | Mikkel Kristensen | 1995 | 241 | 33.50 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Christian H. Mikkelsen | 1995 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Daniel Højer Nielsen | 1995 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Martin Christensen | 1995 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Petersen | 1995 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Steffan C. S. Jørgensen | 1994 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Morten Riemenschneider | 1989 | 678 | 23.74 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Tonni Kristensen | 1992 | 600 | 24.73 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | 570 | 25.16 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Marcus Zobbe Noer | 1992 | 549 | 25.47 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jesper Dam Karlsen | 1991 | 540 | 25.62 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | David Adelskov | 1987 | 539 | 25.63 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Christian Rasmussen | 1993 | 496 | 26.36 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
8 | Frederik H. Lyngdorf | 1992 | 475 | 26.74 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Jacob Moos Larsen | 1993 | 465 | 26.93 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Henrik Højberg Ozol | 1993 | 462 | 26.99 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nikolaj Kühn | 1993 | 458 | 27.06 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | Peter Sønderskov | 1990 | 422 | 27.81 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Morten Rask Jensen | 1993 | 395 | 28.43 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Anders I. Lauridsen | 1992 | 393 | 28.47 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
15 | Mathias Pedersen | 1992 | 376 | 28.91 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
16 | Daniel Mandrup | 1991 | 373 | 28.97 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
17 | Thomas Sønderskov | 1974 | 350 | 29.61 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
18 | Simon Olesen | 1993 | 341 | 29.87 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Peter Kragelund | 1993 | 311 | 30.79 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
20 | Mathias Als | 1993 | 297 | 31.28 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Michael Bechsgaard | 1993 | 289 | 31.56 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
22 | Mads Larsen | 1993 | 200 | 35.67 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Marius Nørgaard | 1993 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:59 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2010 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 16:59 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 277 | 36.50 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 275 | 36.55 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 232 | 38.70 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Amalie Bærentsen | 2000 | 207 | 40.18 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Matilde Snitgaard | 2000 | 200 | 40.67 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anna Mors | 2001 | 153 | 44.50 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Helena Eriksen | 2000 | 138 | 46.02 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Katja Vandana | 2000 | 122 | 48.00 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Elisabeth Pedersen | 2000 | 104 | 50.52 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
10 | Anne Rytter | 2000 | 104 | 50.64 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
11 | Maria Boye Kristiansen | 2001 | 83 | 54.46 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
12 | Laura Jensen | 2000 | 82 | 54.77 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Cecilie Eskesen | 2000 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Maria M. Porsmose | 2000 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sara Frank Plath | 2000 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Julie Warncke | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 363 | 33.34 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anne Tollerup | 1998 | 357 | 33.52 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | 338 | 34.14 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Celinn M. T. Larsen | 1998 | 336 | 34.19 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Camilla Mikkelsen | 1998 | 329 | 34.44 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 303 | 35.40 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Marie Eske | 1999 | 300 | 35.51 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
8 | Camilla Tromborg | 1998 | 300 | 35.52 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Caroline Beck | 1998 | 299 | 35.55 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Josefine B. Rasmussen | 1998 | 285 | 36.15 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
11 | Camilla Feldmann | 1999 | 284 | 36.18 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sille Raahede Nielsen | 1998 | 284 | 36.19 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
13 | Trine Guldberg | 1999 | 266 | 36.96 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Lisa Terp | 1999 | 264 | 37.05 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
15 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | 263 | 37.11 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | 263 | 37.12 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
17 | Michelle Hansen | 1998 | 243 | 38.11 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
18 | Lærke Marie Bentsen | 1998 | 242 | 38.18 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
19 | Anne Sofie Holm Hansen | 1998 | 240 | 38.26 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
19 | Mette Flaskager | 1999 | 240 | 38.26 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
21 | Liselotte Baxter | 1998 | 234 | 38.61 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
22 | Helena Rasmussen | 1998 | 233 | 38.67 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
23 | Gynn Davidsen | 1998 | 230 | 38.81 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
24 | Sofie W. Bunten | 1999 | 228 | 38.91 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 226 | 39.04 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Anna Baagøe Frandsen | 1998 | 221 | 39.32 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Caroline Mikkelsen | 1998 | 221 | 39.36 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
28 | Sofie Marie Kølbæk | 1998 | 216 | 39.62 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
29 | Sofie Rasmussen | 1999 | 215 | 39.67 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
30 | Astrid Beck | 1998 | 205 | 40.31 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
31 | Anna Christiansen | 1998 | 199 | 40.71 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
32 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | 197 | 40.87 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
33 | Signe Tange Jørgensen | 1999 | 196 | 40.96 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | 194 | 41.09 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
35 | Camilla M Kristensen | 1998 | 192 | 41.25 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
36 | Rikke Strømbeck | 1998 | 191 | 41.27 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
37 | Emma Louise Frohn | 1998 | 185 | 41.72 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
38 | Vicki Jensen | 1998 | 184 | 41.81 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
39 | Emma Sand Majlund | 1999 | 181 | 42.05 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
40 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | 177 | 42.34 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
41 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | 171 | 42.88 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
42 | Louise Heiberg | 1998 | 166 | 43.31 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
43 | Stine Boye Kristiansen | 1998 | 163 | 43.54 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
44 | Nicole Simone Christensen | 1998 | 156 | 44.22 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
45 | Josefine Knudsen | 1998 | 145 | 45.26 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
46 | Simran Kholi | 1999 | 140 | 45.79 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
47 | Frederikke Nielsen | 1998 | 139 | 45.95 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
48 | Caroline Mosegaard Knudse | 1999 | 135 | 46.41 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
49 | Anna Sommer Harrits | 1999 | 134 | 46.45 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
50 | Mie Johansen | 1999 | 130 | 46.89 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
51 | Ditte Røjkjær Rasmussen | 1998 | 113 | 49.20 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
52 | Amalie Mejer | 1998 | 112 | 49.27 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
53 | Jonanne Juul Petersen | 1999 | 79 | 55.38 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
54 | Rebekka Kusk | 1998 | 61 | 1:00.38 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Lange | 1999 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Julie Larsen | 1999 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Karoline Larsen | 1998 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Katja Fuglsang Frandsen | 1999 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Louise Elvstrøm | 1998 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Sigrid Jensen | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 529 | 29.40 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
2 | Lise L. Nielsen | 1996 | 499 | 29.99 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
3 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 473 | 30.51 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christine Hansen | 1996 | 445 | 31.14 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | 428 | 31.56 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lonnie Meineche | 1996 | 426 | 31.61 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maria Nielsen | 1996 | 425 | 31.64 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Maja L. Brinch | 1996 | 421 | 31.73 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nanna H Andersen | 1996 | 400 | 32.27 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
10 | Christine Holm Egebæk | 1996 | 398 | 32.34 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
11 | Line Hatting | 1996 | 396 | 32.37 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Johanne Kølbæk | 1996 | 392 | 32.48 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Cecilie Pedersen | 1996 | 383 | 32.74 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
14 | Line Augustesen Obel | 1996 | 378 | 32.89 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
15 | Tashia Lundvig | 1996 | 375 | 32.97 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sofie Aaquist | 1996 | 375 | 32.98 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
17 | Julie D. Hald | 1996 | 373 | 33.04 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Julie Storgaard | 1996 | 366 | 33.23 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
19 | Laura Cebula | 1997 | 359 | 33.47 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Anne Henriksen | 1996 | 355 | 33.57 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
21 | Charina Arent Sørensen | 1997 | 354 | 33.62 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
22 | Celine Drivsholm | 1996 | 354 | 33.63 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
23 | Rikke Mouritsen | 1997 | 349 | 33.76 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
24 | Nana Skovbæk Krainert | 1996 | 348 | 33.81 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Emma Rasmussen | 1996 | 342 | 33.99 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
26 | Anne V Mikkelsen | 1997 | 340 | 34.08 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
27 | Karen Frederikke Hansen | 1996 | 336 | 34.20 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
28 | Sofie Boel Torp | 1997 | 329 | 34.45 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
29 | Nia Jørgensen | 1996 | 327 | 34.50 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Celilia Højbjerg | 1997 | 327 | 34.51 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
31 | Ana Cecilia Woetmann | 1996 | 324 | 34.63 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
32 | Emma Marie Amdisen | 1997 | 324 | 34.64 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
33 | Pernille Agerlin | 1997 | 320 | 34.76 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
34 | Astrid Skjoldborg | 1997 | 313 | 35.02 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
35 | Rikke Glinvad | 1997 | 313 | 35.04 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | 312 | 35.07 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Janni Andreasen | 1997 | 311 | 35.09 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
38 | Katja Timmermann | 1996 | 308 | 35.23 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
39 | Ditte V. Hansen | 1997 | 304 | 35.37 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
40 | Maria Fuglsang Frandsen | 1997 | 302 | 35.43 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
41 | Hannah Ibsen | 1997 | 296 | 35.69 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
42 | Kathrine Trøster | 1997 | 295 | 35.73 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
43 | Lis N. Duc | 1997 | 293 | 35.82 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
44 | Marie Henriksen | 1997 | 289 | 35.98 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
45 | Cecilie S. Nielsen | 1996 | 287 | 36.06 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
46 | Laura Koch Sørensen | 1997 | 273 | 36.64 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
47 | Shannie Zülau | 1996 | 268 | 36.90 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
48 | Emma Hiltmar | 1996 | 262 | 37.18 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
49 | Sabina Christensen | 1997 | 261 | 37.22 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
50 | Julie Rishøj Andersen | 1997 | 260 | 37.25 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
51 | Trine G. Sørensen | 1997 | 260 | 37.26 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
52 | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | 257 | 37.42 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
53 | Kamilla Langeland Toft | 1996 | 255 | 37.52 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
54 | Sofie Korreborg | 1997 | 254 | 37.54 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
55 | Emma Rohde | 1997 | 253 | 37.58 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
56 | Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | 245 | 37.98 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
57 | Astrid Dahl Uth | 1996 | 244 | 38.06 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
58 | Signe Knøsen | 1997 | 239 | 38.30 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
59 | Cecilie Rishøj Andersen | 1997 | 239 | 38.33 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
60 | Sofie Ridderholm | 1997 | 231 | 38.73 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
61 | Caroline Kjeldsen | 1997 | 230 | 38.79 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
62 | Rikke Blach | 1997 | 215 | 39.68 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
63 | Alberte R. Sørensen | 1996 | 207 | 40.19 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
64 | Emma Thomsen | 1996 | 206 | 40.24 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
65 | Camilla Jørgensen | 1997 | 205 | 40.31 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
66 | Meile Bendikas | 1997 | 180 | 42.12 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
67 | Sarah Nørhave | 1997 | 163 | 43.57 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
68 | Maria Ingvardsen | 1997 | 159 | 43.90 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
69 | Ida Kaaber | 1997 | 144 | 45.38 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
70 | Christina Nielsen | 1997 | 112 | 49.33 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
- | Julie Sofie Nielsen | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Katrine Aastrup | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Louise Vibæk | 1996 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
- | Mette H Larsen | 1997 | DNS | |||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Monica Aloysius | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
- | Nina Paulsen | 1996 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Or-Emilie Yonah | 1996 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Tatiana Amurugam | 1996 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Thilde Søborg Pedersen | 1996 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Anne Dahl | 1996 | DSQ | tyvstat | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
- | Signe Warncke | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Tanja Lauersen | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ann-Louise Nielsen | 1993 | 561 | 28.83 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
2 | Louise Frederiksen | 1995 | 543 | 29.14 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christina Arent Sørensen | 1994 | 530 | 29.38 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
4 | Trine Kristensen | 1995 | 522 | 29.53 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Signe V. Henriksen | 1994 | 511 | 29.75 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
6 | Thea Nørgaard | 1995 | 501 | 29.94 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Line Aamann | 1993 | 494 | 30.09 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Sarah Harder Bruun | 1993 | 488 | 30.20 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ann Østergaard Nielsen | 1994 | 483 | 30.31 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
10 | Diana Rank | 1991 | 482 | 30.32 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | 480 | 30.37 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Cecilie Schmidt | 1995 | 455 | 30.92 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anne Brandt Nielsen | 1992 | 447 | 31.10 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
14 | Tine Trolle | 1991 | 444 | 31.16 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Lea Spang Holm | 1994 | 442 | 31.22 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Alberte Bæk Hejlesen | 1992 | 440 | 31.26 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
17 | Mie Munkholt | 1995 | 436 | 31.37 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
18 | Matilde Christensen | 1992 | 422 | 31.70 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
19 | Lone Vølund | 1965 | 417 | 31.83 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sofie Grønlund | 1995 | 402 | 32.22 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
21 | Nadja Christiansen | 1995 | 400 | 32.28 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
22 | Johanne Brahe | 1995 | 387 | 32.64 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
23 | Mette Hansen | 1992 | 383 | 32.75 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
24 | Tina Bæk | 1994 | 381 | 32.81 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
25 | Pernille Röhling | 1995 | 376 | 32.95 | ||||||
Ebeltoft Svømme Klub | ||||||||||
26 | Nanna N. Nielsen | 1993 | 368 | 33.19 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Camilla Ramsgaard | 1995 | 365 | 33.28 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Helene Siggaard | 1995 | 361 | 33.39 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
29 | Ida Lyngbeck Jensen | 1993 | 355 | 33.58 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
30 | Camilla Christensen | 1995 | 352 | 33.68 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Cornelia Buus | 1994 | 335 | 34.23 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
32 | Charlotte Risager | 1994 | 330 | 34.40 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
33 | Emma Ø. Nielsen | 1995 | 325 | 34.57 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Maria Andreasen | 1994 | 319 | 34.79 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
35 | Louise Andersen | 1994 | 316 | 34.92 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
36 | Anne Bredegaard | 1995 | 313 | 35.02 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
37 | Marie Kristine Steen | 1994 | 311 | 35.11 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
38 | Cecilie Christensen | 1995 | 307 | 35.24 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
39 | Sofie Holde | 1992 | 304 | 35.35 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
40 | Katrine Siggaard | 1995 | 298 | 35.62 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
41 | Louise Andreasen | 1995 | 261 | 37.22 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
42 | Caroline Bugge | 1995 | 196 | 40.96 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Ditte A. Christiansen | 1995 | DNS | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Katrine Christiansen | 1994 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Laura Jeppesen | 1995 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Malene Dahlhus | 1995 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Michelle Lesler | 1994 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Michelle Strand | 1994 | DNS | |||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
- | Regitze Madsen | 1994 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:59 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2010 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 16:59 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Priess Sørensen | 1998 | 194 | 3:11.98 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | 174 | 3:19.17 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 168 | 3:21.46 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jacob S. Madsen | 1998 | 154 | 3:27.63 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
5 | Alexander Jensen | 1998 | 138 | 3:35.44 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | 122 | 3:44.09 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
7 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 110 | 3:52.10 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Morten Baxter | 1996 | 282 | 2:49.66 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
2 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 265 | 2:53.19 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Teddi Rasmussen | 1996 | 256 | 2:55.10 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
4 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | 253 | 2:55.92 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
5 | Phillip Lundquist | 1996 | 205 | 3:08.55 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jonatan Balladone | 1997 | 181 | 3:16.46 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Philip Færch | 1996 | 163 | 3:23.74 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
8 | Marcus Frederiksen | 1997 | 130 | 3:39.71 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Dyrhave Lindberg | 1996 | DNF | |||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Thøgersen | 1995 | 438 | 2:26.44 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Frederik Boelt Larsen | 1994 | 383 | 2:33.06 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Jeppe Klemmensen | 1994 | 381 | 2:33.36 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Joachim Lindquist | 1994 | 347 | 2:38.22 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
5 | Niels Mortensen | 1995 | 329 | 2:41.01 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
6 | Jannick Maesen | 1995 | 316 | 2:43.26 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Martin S. Madsen | 1995 | 272 | 2:51.62 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
8 | Michael Bruun Sørensen | 1995 | 271 | 2:51.88 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Kenneth Aaberg | 1995 | 211 | 3:06.83 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
10 | Jonathan Bitsch Holm | 1994 | 196 | 3:11.31 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | DNF | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nikolaj Kühn | 1993 | 459 | 2:24.16 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
2 | Anders I. Lauridsen | 1992 | 304 | 2:45.41 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
3 | Peter Kragelund | 1993 | 263 | 2:53.60 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
- | Jacob Pedersen | 1989 | DSQ | hænger i b.tov v.150 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:59 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2010 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 16:59 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Kaadtmann | 2000 | 124 | 4:08.46 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Celinn M. T. Larsen | 1998 | 187 | 3:36.40 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | 345 | 2:56.40 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Tine Christensen | 1996 | 327 | 2:59.70 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 311 | 3:02.62 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederikke Nedergaard | 1996 | 269 | 3:11.58 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | 262 | 3:13.26 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Line Hatting | 1996 | 255 | 3:15.12 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lonnie Meineche | 1996 | 242 | 3:18.64 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Charina Arent Sørensen | 1997 | 209 | 3:28.61 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | 451 | 2:41.35 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
2 | Christina Arent Sørensen | 1994 | 449 | 2:41.60 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
3 | Mia Kynde | 1994 | 405 | 2:47.28 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Laura Westergaard | 1995 | 340 | 2:57.31 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | 326 | 2:59.83 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Betina K. Pedersen | 1994 | 299 | 3:05.07 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Pernille Röhling | 1995 | 216 | 3:26.12 | ||||||
Ebeltoft Svømme Klub | ||||||||||
8 | Anne Bredegaard | 1995 | 215 | 3:26.68 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
9 | Maria Møldrup | 1995 | 196 | 3:33.02 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Amalie Bøgebjerg | 1995 | DNF | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Nanett Brik | 1995 | DSQ | ej kontinuerlig | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:59 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2010 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 17:17 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 15, 100m Medley Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 255 | 1:22.05 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Emil Parnel | 1999 | 236 | 1:24.25 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 235 | 1:24.27 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Martin Harder Bruun | 1998 | 224 | 1:25.63 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sebastian Reese | 1998 | 224 | 1:25.63 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mads D. Kristensen | 1998 | 209 | 1:27.73 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Martin Larsen | 1998 | 208 | 1:27.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Magnus B. Høgild | 1999 | 207 | 1:27.97 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mads Storgaard | 1998 | 204 | 1:28.34 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Anders Laursen | 1998 | 195 | 1:29.69 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Vitus Milver Bollerslev | 1998 | 191 | 1:30.35 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | Felix Burmester | 1999 | 183 | 1:31.66 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jonas Junge | 1998 | 178 | 1:32.48 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
14 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 176 | 1:32.82 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
15 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 174 | 1:33.14 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Gustav Yde | 2000 | 172 | 1:33.49 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
17 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 171 | 1:33.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Jakob Riisgaard Nielsen | 1998 | 167 | 1:34.40 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Casper Lund | 1998 | 167 | 1:34.46 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
20 | Sander Schmidt | 1999 | 164 | 1:35.05 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 152 | 1:37.59 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Søren Christensen | 1998 | 150 | 1:37.84 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Morten Due Nielsen | 1999 | 148 | 1:38.35 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Oskar Lilleøre | 1998 | 139 | 1:40.34 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
25 | Kartikey Nandgave | 1998 | 138 | 1:40.63 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 136 | 1:41.07 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
27 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 136 | 1:41.16 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | Emil Houlborg | 1998 | 135 | 1:41.49 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
28 | Rasmus D. Jensen | 1998 | 135 | 1:41.49 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
30 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 125 | 1:44.15 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
31 | Anders Jepsen | 1998 | 121 | 1:45.06 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
32 | Mikkel K Lauridsen | 1998 | 121 | 1:45.33 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Mads L. Werther | 2000 | 110 | 1:48.58 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 109 | 1:48.94 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
35 | Christoffer Møldrup | 1998 | 108 | 1:49.26 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
36 | Marcus Ø. Lauritsen | 1998 | 105 | 1:50.23 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
37 | Rune Nørgaard | 2000 | 85 | 1:58.35 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
38 | William Schwab | 2000 | 82 | 1:59.55 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
39 | Jacob L. Hansen | 1998 | 70 | 2:06.30 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
40 | Niels Aagaard | 1999 | 51 | 2:20.71 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Johan Noesgaard Nielsen | 1999 | DNF | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Holger Boe Krogh | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Johannes Hjetmann | 1998 | DSQ | afslut på mave i ryg | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Laurits B. Henriksen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Michael Vibæk | 1998 | DSQ | 1 hånd i bryst vendi | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
- | Niklas T. Kristiansen | 2000 | DSQ | Afslutter ryg på mav | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 100m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Yde | 1996 | 446 | 1:08.11 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Mathias Beck | 1996 | 395 | 1:10.93 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Casper Trier Jensen | 1996 | 327 | 1:15.53 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik M. Mortensen | 1996 | 311 | 1:16.81 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Alex Terp | 1997 | 305 | 1:17.27 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nikolaj Borup | 1997 | 299 | 1:17.78 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
7 | Mikkel Grønbo | 1996 | 291 | 1:18.50 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Albert Grahn-Frankil | 1996 | 288 | 1:18.76 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 287 | 1:18.89 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Morten Thomsen | 1997 | 284 | 1:19.12 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anders L. Mogensen | 1996 | 283 | 1:19.21 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | 271 | 1:20.38 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
13 | Jannik Skov | 1997 | 269 | 1:20.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Frederik Knudsen | 1997 | 266 | 1:20.90 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
15 | Jens N. Nielsen | 1997 | 265 | 1:20.96 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mikkel Strand | 1997 | 253 | 1:22.26 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
17 | Peter Guldberg | 1996 | 246 | 1:23.09 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 234 | 1:24.42 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Magnus B. Wichmann | 1997 | 234 | 1:24.42 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Malthe Lindquist | 1996 | 227 | 1:25.26 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
21 | Jesper Jensen | 1996 | 227 | 1:25.30 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
22 | Philip Færch | 1996 | 227 | 1:25.31 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
23 | Christian Gamst | 1996 | 225 | 1:25.54 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Anders Laursen | 1996 | 223 | 1:25.81 | ||||||
Ebeltoft Svømme Klub | ||||||||||
25 | Mikkel Boisen | 1997 | 206 | 1:28.09 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
26 | Victor Christensen | 1996 | 203 | 1:28.46 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
27 | Mathias Tougaard Sørensen | 1997 | 203 | 1:28.48 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Isak Gadegaard | 1996 | 203 | 1:28.57 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
29 | Rune K. Jensen | 1997 | 199 | 1:29.07 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Ingo Eriksen | 1996 | 198 | 1:29.33 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
31 | Steffen Carlsen | 1996 | 197 | 1:29.42 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
32 | Nicolai Madsen | 1997 | 196 | 1:29.50 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Mathias Dyrhave Lindberg | 1996 | 196 | 1:29.55 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
34 | Johnnie Zûlau | 1997 | 194 | 1:29.84 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
35 | Anton Løbner | 1997 | 194 | 1:29.90 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
36 | Niclas Henriksen | 1997 | 192 | 1:30.19 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
37 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 191 | 1:30.28 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
38 | Tobias G. Larsen | 1996 | 182 | 1:31.81 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
39 | Emil Hjermitslev | 1997 | 178 | 1:32.53 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
40 | Frederik Linck | 1997 | 174 | 1:33.15 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
41 | Martin Grønning | 1997 | 167 | 1:34.42 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
42 | Simon Nørgård | 1997 | 166 | 1:34.58 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
43 | Tobias Iversen | 1996 | 155 | 1:36.93 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
44 | Frederik Rasmussen | 1997 | 152 | 1:37.39 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
45 | Tobias Jensen | 1997 | 146 | 1:38.80 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
46 | Richart Jensen | 1997 | 136 | 1:41.16 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
47 | Mathias Mozart Thomsen | 1997 | 116 | 1:46.70 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
48 | Martin Seatan | 1996 | 115 | 1:47.13 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
49 | Bastian Kristensen | 1997 | 103 | 1:51.07 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Emil Træholt | 1997 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Aravinth Sivarajah | 1997 | DSQ | forkert stilart i br | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
- | Mikkel Engsvang | 1997 | DSQ | afslut på mave v. 50 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Sangkaran Illankumaran | 1997 | DSQ | Ej kontinurelig | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Sune Noel N. Kjær | 1997 | DSQ | -luft under vinger | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
Løb 15, 100m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 572 | 1:02.68 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | 475 | 1:06.68 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | 465 | 1:07.16 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nicklas Trier Hansen | 1994 | 454 | 1:07.69 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
5 | Kasper Sørensen | 1994 | 430 | 1:08.92 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jacob Mikkelsen | 1994 | 425 | 1:09.23 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Søren Bak Larsen | 1994 | 424 | 1:09.26 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | 417 | 1:09.66 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Marcus Thøgersen | 1995 | 413 | 1:09.85 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Anders Lyhne | 1994 | 379 | 1:11.87 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
11 | David Jensen | 1994 | 375 | 1:12.14 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
12 | Frederik F. Nielsen | 1994 | 375 | 1:12.15 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
13 | Frederik Boelt Larsen | 1994 | 374 | 1:12.24 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Joachim Lindquist | 1994 | 371 | 1:12.39 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
15 | Janus Meinert | 1995 | 371 | 1:12.40 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Martin Eghøj | 1994 | 353 | 1:13.62 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
17 | Martin S. Madsen | 1995 | 351 | 1:13.78 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
18 | Malte Lund Rasmussen | 1994 | 351 | 1:13.79 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
19 | Michael R. Olesen | 1995 | 347 | 1:14.01 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
20 | Casper G. Kristensen | 1995 | 347 | 1:14.04 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Marc Abel | 1995 | 334 | 1:14.96 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Alexander Frederiksen | 1994 | 320 | 1:16.05 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
23 | Alexander Gilberg | 1995 | 311 | 1:16.81 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Mads Sørensen | 1995 | 304 | 1:17.42 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
25 | Jens Christian Olsen | 1995 | 294 | 1:18.21 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
26 | Kenneth Aaberg | 1995 | 281 | 1:19.41 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
27 | Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | 273 | 1:20.23 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
28 | Jesper Bojesen | 1995 | 267 | 1:20.83 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
29 | Tobias Skov | 1995 | 263 | 1:21.21 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
30 | Jacob Mortensen | 1994 | 263 | 1:21.26 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
31 | Steffan C. S. Jørgensen | 1994 | 260 | 1:21.47 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
32 | Rasmus Bjerre Knudsen | 1994 | 246 | 1:23.02 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
33 | Mathias Ryssel | 1995 | 242 | 1:23.47 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Jonas Sørensen | 1995 | 238 | 1:23.90 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
35 | Simon Hansen | 1995 | 208 | 1:27.86 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Vishnu Illankumaran | 1995 | 192 | 1:30.26 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Christian H. Mikkelsen | 1995 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Kasper Sørensen | 1994 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Mathias Petersen | 1995 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik Poulsen | 1994 | DSQ | glid på maven v. 50m | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Tobias Asp | 1994 | DSQ | bryst efter 75m | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 15, 100m Medley Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | David Adelskov | 1987 | 636 | 1:00.49 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | 608 | 1:01.40 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Morten Riemenschneider | 1989 | 568 | 1:02.82 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Søren Larsen | 1993 | 480 | 1:06.47 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christian Rasmussen | 1993 | 464 | 1:07.23 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
6 | Frederik H. Lyngdorf | 1992 | 445 | 1:08.14 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Jacob Moos Larsen | 1993 | 431 | 1:08.88 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Henrik Højberg Ozol | 1993 | 397 | 1:10.82 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
9 | Daniel Mandrup | 1991 | 379 | 1:11.88 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
10 | Morten Rask Jensen | 1993 | 357 | 1:13.36 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Joachim Beck | 1993 | 342 | 1:14.42 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Mathias Pedersen | 1992 | 338 | 1:14.67 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
13 | Thomas Skov | 1993 | 338 | 1:14.71 | ||||||
Ebeltoft Svømme Klub | ||||||||||
14 | Martin Simonsen | 1985 | 283 | 1:19.29 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
15 | Peter Kragelund | 1993 | 270 | 1:20.46 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
16 | Stefan Gram Hansen | 1990 | 199 | 1:29.12 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
- | Mathias Als | 1993 | DSQ | Crawl efer 25m | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Peter Sønderskov | 1990 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:17 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2010 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 18:10 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 268 | 1:32.04 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 245 | 1:34.88 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 228 | 1:37.09 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 221 | 1:38.18 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sara Frank Plath | 2000 | 169 | 1:47.36 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nikita Pedersen | 2000 | 167 | 1:47.67 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mie Mellerup | 2000 | 166 | 1:47.91 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Amalie Bærentsen | 2000 | 163 | 1:48.55 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Maria M. Porsmose | 2000 | 156 | 1:50.24 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Helena Eriksen | 2000 | 153 | 1:51.03 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Julie Kristensen | 2000 | 151 | 1:51.57 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Julie Warncke | 2000 | 145 | 1:52.89 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
13 | Anna Mors | 2001 | 130 | 1:57.15 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Katja Vandana | 2000 | 128 | 1:57.91 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 78 | 2:19.17 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Laura Jensen | 2000 | 70 | 2:24.32 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Line Thomsen | 2000 | DSQ | - luft under vinger | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anne Tollerup | 1998 | 381 | 1:21.87 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 358 | 1:23.62 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jackie Gade | 1998 | 318 | 1:26.99 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Marie Eske | 1999 | 295 | 1:29.20 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
5 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | 287 | 1:29.99 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Celinn M. T. Larsen | 1998 | 286 | 1:30.12 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | 283 | 1:30.39 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Camilla Puk Jensen | 1998 | 274 | 1:31.35 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 270 | 1:31.80 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lisa Terp | 1999 | 269 | 1:31.91 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Liselotte Baxter | 1998 | 250 | 1:34.25 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
12 | Amanda Leweson | 1999 | 249 | 1:34.37 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
13 | Laura B. Rasmussen | 1999 | 232 | 1:36.53 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
14 | Sofie Marie Kølbæk | 1998 | 224 | 1:37.74 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Julie Broekhoff | 1999 | 223 | 1:37.81 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mette Flaskager | 1999 | 218 | 1:38.55 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
17 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 218 | 1:38.63 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
18 | Camilla Feldmann | 1999 | 218 | 1:38.66 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
19 | Helena Rasmussen | 1998 | 217 | 1:38.71 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mathilde Skjødt Mikkelsen | 1998 | 217 | 1:38.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Rikke M Pedersen | 1998 | 216 | 1:38.88 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Gloria Gardner | 1999 | 216 | 1:38.97 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Sofie W. Bunten | 1999 | 215 | 1:39.13 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Camilla M Kristensen | 1998 | 212 | 1:39.55 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
25 | Sille Raahede Nielsen | 1998 | 210 | 1:39.85 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
26 | Ida Marie Ø. Nielsen | 1998 | 209 | 1:39.96 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | 208 | 1:40.19 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
28 | Anja Neergaard | 1998 | 207 | 1:40.32 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
29 | Sofie Rasmussen | 1999 | 207 | 1:40.37 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
30 | Emma Sand Majlund | 1999 | 207 | 1:40.38 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
31 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | 207 | 1:40.41 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
32 | Linette Johansen | 1998 | 204 | 1:40.76 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Josefine B. Rasmussen | 1998 | 202 | 1:41.21 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
34 | Martha Andersen | 1999 | 201 | 1:41.33 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
35 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 193 | 1:42.72 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Astrid Beck | 1998 | 192 | 1:42.89 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
37 | Lea Føste Andersen | 1998 | 192 | 1:42.92 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
38 | Signe Tange Jørgensen | 1999 | 191 | 1:43.11 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
39 | Anna Christiansen | 1998 | 188 | 1:43.54 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
40 | Gynn Davidsen | 1998 | 185 | 1:44.09 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
41 | Lærke Marie Bentsen | 1998 | 179 | 1:45.29 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
42 | Rikke Strømbeck | 1998 | 171 | 1:46.89 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
43 | Sofie Frank Plath | 1998 | 171 | 1:46.93 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
44 | Louise Heiberg | 1998 | 158 | 1:49.68 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
45 | Vicki Jensen | 1998 | 154 | 1:50.69 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
46 | Josefine Knudsen | 1998 | 151 | 1:51.48 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
47 | Anna Sommer Harrits | 1999 | 146 | 1:52.60 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
48 | Line Hesselvang | 1998 | 134 | 1:55.84 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
49 | Mie Johansen | 1999 | 100 | 2:07.92 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Cecilie Bisgaard | 1998 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Jonanne Juul Petersen | 1999 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Trine Guldberg | 1999 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Cathrine Skau Hansen | 1999 | DSQ | afslut ryg på maven | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Emma Lange | 1999 | DSQ | Crawlben i fly | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Julie Dahl Schneider | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Katrine M. Johannsen | 1996 | 477 | 1:15.96 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | 439 | 1:18.12 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Johanne Kølbæk | 1996 | 404 | 1:20.31 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maria Nielsen | 1996 | 402 | 1:20.41 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christine Hansen | 1996 | 400 | 1:20.54 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Laura K. Westergaard | 1997 | 391 | 1:21.15 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sille Brolykke Bjerrum | 1996 | 380 | 1:21.92 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
8 | Nanna H Andersen | 1996 | 380 | 1:21.94 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
9 | Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | 366 | 1:22.94 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Line Hatting | 1996 | 363 | 1:23.23 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emma Rasmussen | 1996 | 351 | 1:24.15 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sarah Brejnholt | 1996 | 342 | 1:24.84 | ||||||
H.G.F. Svømning | ||||||||||
13 | Christine Holm Egebæk | 1996 | 338 | 1:25.24 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
14 | Nia Jørgensen | 1996 | 330 | 1:25.88 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mia Louise Møller | 1996 | 328 | 1:26.06 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Kristina Korshøj Adsbøl | 1997 | 326 | 1:26.24 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Laura Cebula | 1997 | 325 | 1:26.28 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Line Augustesen Obel | 1996 | 322 | 1:26.55 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
19 | Emma Marie Amdisen | 1997 | 321 | 1:26.66 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
20 | Emma Krintel | 1996 | 319 | 1:26.82 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Maj Brohus | 1996 | 316 | 1:27.15 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Celilia Højbjerg | 1997 | 309 | 1:27.81 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
23 | Anne Henriksen | 1996 | 305 | 1:28.19 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
24 | Marie Kjeldgaard | 1996 | 299 | 1:28.75 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
25 | Anne V Mikkelsen | 1997 | 297 | 1:28.91 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
26 | Janni Andreasen | 1997 | 290 | 1:29.64 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
27 | Emilie Aagaard | 1997 | 289 | 1:29.77 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Sofie Boel Torp | 1997 | 284 | 1:30.28 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
29 | Emma Hiltmar | 1996 | 280 | 1:30.74 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
30 | Maria Fuglsang Frandsen | 1997 | 276 | 1:31.18 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
31 | Sabina Christensen | 1997 | 276 | 1:31.21 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
32 | Anne K. Larsen | 1997 | 270 | 1:31.87 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Katja Timmermann | 1996 | 255 | 1:33.65 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
34 | Signe Warncke | 1997 | 251 | 1:34.12 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
35 | Marie Henriksen | 1997 | 243 | 1:35.17 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
36 | Pernille Agerlin | 1997 | 237 | 1:35.86 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
37 | Ana Cecilia Woetmann | 1996 | 236 | 1:35.98 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
38 | Sofie Skibsted | 1997 | 235 | 1:36.24 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
39 | Trine G. Sørensen | 1997 | 232 | 1:36.58 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
40 | Sofie Korreborg | 1997 | 227 | 1:37.26 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
41 | Sine Højgaard Sørensen | 1997 | 223 | 1:37.80 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
42 | Emma Rohde | 1997 | 221 | 1:38.20 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
42 | Joelle Nieûandt | 1996 | 221 | 1:38.20 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
44 | Sigrid Mogensen | 1997 | 219 | 1:38.43 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
45 | Cecilie Rishøj Andersen | 1997 | 216 | 1:38.96 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
46 | Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | 210 | 1:39.78 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
47 | Shannie Zülau | 1996 | 205 | 1:40.70 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
48 | Grace Gardner | 1997 | 197 | 1:42.04 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
49 | Tanja Lauersen | 1997 | 191 | 1:43.05 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
50 | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | 183 | 1:44.50 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
51 | Marie Juhl Jensen | 1996 | 178 | 1:45.54 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
52 | Maria Ingvardsen | 1997 | 176 | 1:45.94 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Sanne Lindblad | 1996 | 1:17.88 | EXTRA | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Josefsen | 1996 | DNS | |||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
- | Louise Vibæk | 1996 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
- | Mette H Larsen | 1997 | DNS | |||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Monica Aloysius | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
- | Nina Paulsen | 1996 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Sophie Outzen | 1997 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Tashia Lundvig | 1996 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Tatiana Amurugam | 1996 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Cecilie Pedersen | 1996 | DSQ | ik samtd. indsl. 75 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
- | Julie D. Hald | 1996 | DSQ | Ej berør v 50m | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Kamilla Langeland Toft | 1996 | DSQ | 1 hånd i brystvendin | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Laura Koch Sørensen | 1997 | DSQ | cr ben i bryst | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Frederiksen | 1995 | 598 | 1:10.45 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
1 | Sarah Harder Bruun | 1993 | 598 | 1:10.45 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Simone Friis Hansen | 1995 | 592 | 1:10.67 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | 578 | 1:11.26 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Ann-Louise Nielsen | 1993 | 531 | 1:13.28 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
6 | Diana Rank | 1991 | 496 | 1:14.97 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | 478 | 1:15.88 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Signe V. Henriksen | 1994 | 466 | 1:16.56 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
9 | Olivia Larsen | 1995 | 441 | 1:17.95 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Cecilie Schmidt | 1995 | 437 | 1:18.19 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Tina Bæk | 1994 | 429 | 1:18.72 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Tine Trolle | 1991 | 428 | 1:18.76 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Camilla Christensen | 1995 | 421 | 1:19.16 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Alberte Bæk Hejlesen | 1992 | 419 | 1:19.33 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Laura Bornhøft | 1995 | 417 | 1:19.42 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mia Kynde | 1994 | 411 | 1:19.80 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
17 | Cecilie Møller | 1990 | 403 | 1:20.36 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
18 | Nadja Christiansen | 1995 | 401 | 1:20.49 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
19 | Camilla Svane | 1995 | 396 | 1:20.85 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Lise Meng | 1994 | 392 | 1:21.11 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
21 | Ann Østergaard Nielsen | 1994 | 387 | 1:21.46 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
22 | Emma Ø. Nielsen | 1995 | 379 | 1:22.03 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Anne Brandt Nielsen | 1992 | 361 | 1:23.33 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
24 | Mie Munkholt | 1995 | 359 | 1:23.47 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
25 | Lea Spang Holm | 1994 | 357 | 1:23.66 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Trine Kristensen | 1995 | 350 | 1:24.23 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
27 | Nanna Wilenski | 1995 | 345 | 1:24.61 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
28 | Johanne Brahe | 1995 | 344 | 1:24.70 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
29 | Louise Holm | 1994 | 338 | 1:25.17 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Camilla Ramsgaard | 1995 | 336 | 1:25.37 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Mette Hansen | 1992 | 334 | 1:25.53 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
32 | Matilde Christensen | 1992 | 328 | 1:26.08 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
33 | Marie Kristine Steen | 1994 | 315 | 1:27.24 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
34 | Sofie Grønlund | 1995 | 314 | 1:27.36 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
35 | Louise Sander | 1995 | 313 | 1:27.38 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
36 | Pernille Højland Jensen | 1994 | 298 | 1:28.89 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
37 | Louise Andersen | 1994 | 297 | 1:28.99 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
38 | Ida Lyngbeck Jensen | 1993 | 266 | 1:32.23 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
39 | Sofie Holde | 1992 | 260 | 1:33.02 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Katrine Christiansen | 1994 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Laura Jeppesen | 1995 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Lone Vølund | 1965 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Maria Møldrup | 1995 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Marie Pehn | 1992 | DNS | |||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
- | Michelle Strand | 1994 | DNS | |||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
- | Regitze Madsen | 1994 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:10 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2010 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 18:11 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 17, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lyseng Herrer | 0 | 541 | 3:52.79 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Aalborg Wonderboys 1 | 0 | 510 | 3:57.32 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ikast Herrer | 0 | 489 | 4:00.71 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | S68 1 S68 1 | 0 | 479 | 4:02.29 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Egif Herrer Hold 1 | 0 | 447 | 4:08.08 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
6 | S68 2 S68 2 | 0 | 446 | 4:08.24 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Herning Killerwhales 1 | 0 | 394 | 4:18.67 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Visk Drenge 5 | 0 | 389 | 4:19.68 | ||||||
Startfælleskabet VISK | ||||||||||
9 | Agf Drenge1 | 0 | 387 | 4:20.32 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Ebeltoft Lynegern | 1989 | 386 | 4:20.37 | ||||||
Ebeltoft Svømme Klub | ||||||||||
11 | Silkeborg Herrer | 1995 | 366 | 4:25.12 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Aalborg Wonderboys 2 | 0 | 358 | 4:27.00 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nordmænd 1 | 1995 | 357 | 4:27.33 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
14 | de Vilde Kaniner Herrer | 0 | 349 | 4:29.41 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
15 | Munkebo Drenge | 0 | 333 | 4:33.47 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
16 | Kong Neptuns Sønner | 0 | 319 | 4:37.48 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
17 | Deltaboys | 0 | 302 | 4:42.56 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
18 | Visk Drenge 4 | 0 | 284 | 4:48.57 | ||||||
Startfælleskabet VISK | ||||||||||
19 | Munkebo Drenge2 | 0 | 197 | 5:25.75 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
20 | Fars Knægte Bsk 2 | 2009 | 181 | 5:35.47 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | de Hotte Drenge 1 | 1990 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Horsens Drenge | 1995 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:11 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2010 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 18:59 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 18, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lyseng Damer 1 | 0 | 554 | 4:21.93 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Horsens Piger | 1997 | 515 | 4:28.38 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Herning Killerwhales 1 | 0 | 479 | 4:35.07 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Agf Piger1 | 0 | 472 | 4:36.28 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | S68 1 S68 1 | 0 | 444 | 4:41.92 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Silkeborg Damer 1 | 1997 | 406 | 4:50.56 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Egif Damer Hold 1 | 0 | 396 | 4:52.90 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
8 | de Seje Piger 1 | 1992 | 382 | 4:56.46 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
9 | Aalborg Wonderladys 2 | 0 | 363 | 5:01.60 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Visk Piger | 0 | 361 | 5:02.22 | ||||||
Startfælleskabet VISK | ||||||||||
11 | Aalborg Wonderladys 1 | 0 | 357 | 5:03.20 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | S68 2 S68 2 | 0 | 332 | 5:10.78 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Wildmountain Splashers | 1995 | 330 | 5:11.24 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Lyseng Damer 2 | 0 | 316 | 5:15.98 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
15 | Fars Tøser Bsk 4 | 1996 | 291 | 5:24.49 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
16 | Ikast Delfiner | 0 | 281 | 5:28.30 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
17 | Silkeborg Damer 2 | 1997 | 278 | 5:29.60 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Valkyrer 1 | 1996 | 272 | 5:32.02 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
19 | Egif Damer Hold 3 | 0 | 262 | 5:36.16 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
20 | Herning Killerwhales 2 | 0 | 249 | 5:41.92 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
21 | S68 3 S68 3 | 0 | 227 | 5:52.92 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
22 | Agf Piger2 | 0 | 223 | 5:54.95 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Opnørs Dreamteam | 1997 | 219 | 5:56.74 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
24 | Tunkræs 1 | 0 | 211 | 6:01.20 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
25 | Skanderborg Piger | 0 | 205 | 6:05.06 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Deltagirls | 0 | 198 | 6:08.85 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
27 | de Vilde Kaniner Damer | 0 | 191 | 6:13.34 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
28 | Valkyrer 2 | 1996 | 186 | 6:17.18 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Ikast Havfruer | 0 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Opnørs Powerteam | 1996 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:59 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2010 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 18:50 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 19, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Struer Herrer 2 | 0 | 381 | 1:58.57 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Silkeborg Dregne 2 | 1996 | 314 | 2:06.36 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Aalborg Superkids 1 | 0 | 289 | 2:09.99 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Agf Drenge1 | 0 | 284 | 2:10.78 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Skanderborg Drenge | 1996 | 279 | 2:11.47 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Egif Herrer Hold 1 | 0 | 263 | 2:14.05 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
7 | Wildmountain Splashers | 1996 | 230 | 2:20.26 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lyseng Drenge 1 | 0 | 223 | 2:21.68 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Visk Drenge 3 | 0 | 214 | 2:23.74 | ||||||
Startfælleskabet VISK | ||||||||||
10 | Nordmænd 2 | 1996 | 205 | 2:25.64 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
11 | Aalborg Superkids 2 | 0 | 191 | 2:29.18 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Horsens Drenge Gr 2 | 1996 | 191 | 2:29.34 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Agf Drenge2 | 0 | 188 | 2:30.03 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Opnør Gangsterz | 1996 | 152 | 2:41.07 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
15 | Nordmænd 3 | 1996 | 128 | 2:50.53 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
16 | Aalborg Superkids 4 | 0 | 127 | 2:51.15 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | de Hotte Drenge 2 | 1998 | 116 | 2:56.11 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
18 | Agf Drenge3 | 0 | 105 | 3:01.92 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Ikast Hajer | 0 | 100 | 3:05.44 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
20 | Ikast Søheste | 0 | 98 | 3:06.13 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
21 | Aalborg Superkids 5 | 0 | 88 | 3:13.15 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Deltaboys | 1996 | 2:07.62 | EXTRA | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | S68 Grp 2-3 S68 Grp 2-3 | 0 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Silkeborg Dregne 1 | 1996 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Aalborg Superkids 6 | 0 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Aalborg Superkids 3 | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:50 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2010 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 18:58 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 20, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Struer Damer 1 | 0 | 304 | 2:25.78 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ikast Små Delfiner | 1998 | 266 | 2:32.40 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Silkeborg Damer | 1998 | 252 | 2:35.05 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Aalborg Supergirls 1 | 0 | 238 | 2:38.04 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Helsingør Piger | 1998 | 229 | 2:40.09 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Deltagirls | 1998 | 228 | 2:40.40 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
7 | de Seje Piger 3 | 1998 | 220 | 2:42.38 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
8 | Aalborg Supergirls 4 | 0 | 216 | 2:43.34 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Tunkræs 2 | 1998 | 195 | 2:48.93 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
10 | Aalborg Supergirls 2 | 0 | 194 | 2:49.32 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Aalborg Supergirls 3 | 0 | 161 | 2:59.91 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Ikast Små Havfruer | 1998 | 156 | 3:01.86 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
13 | Tunkræs 3 | 1998 | 136 | 3:10.61 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
14 | Agf Piger1 | 0 | 133 | 3:11.72 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Fars Tøser Bsk 3 | 2009 | 2:44.60 | EXTRA | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Horsens Piger Gr 2 | 1998 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Ikast Små Friske Rejer | 1998 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Aalborg Supergirls 5 | 0 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:58 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2010 | Udskriftsdato | 13 juni 2010 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 08:49 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Priess Sørensen | 1998 | 221 | 38.35 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
2 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 211 | 38.91 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Jakob Riisgaard Nielsen | 1998 | 198 | 39.78 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jacob S. Madsen | 1998 | 196 | 39.93 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
4 | Magnus B. Høgild | 1999 | 196 | 39.93 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Michael Terp Olesen | 1999 | 195 | 39.94 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ludvig Lind | 1998 | 176 | 41.33 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
8 | Emil Parnel | 1999 | 173 | 41.62 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Gustav Yde | 2000 | 172 | 41.68 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Mads Storgaard | 1998 | 171 | 41.74 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 167 | 42.11 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Holger Boe Krogh | 1998 | 164 | 42.38 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | 157 | 42.95 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
14 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 151 | 43.52 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 146 | 44.01 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Oskar Lilleøre | 1998 | 142 | 44.47 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Bertil Binau-Uldal | 1998 | 138 | 44.88 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sebastian Brun Koch | 1998 | 137 | 45.00 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Jonas Junge | 1998 | 135 | 45.22 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
20 | Felix Burmester | 1999 | 133 | 45.39 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
21 | Emil Houlborg | 1998 | 131 | 45.62 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
22 | Malik Tappert | 1998 | 129 | 45.82 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
23 | Vitus Milver Bollerslev | 1998 | 127 | 46.10 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
24 | Sigurd Huulgaard Sørensen | 1999 | 125 | 46.32 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
25 | Jakob Vingborg | 1998 | 122 | 46.73 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
26 | Mikkel K Lauridsen | 1998 | 121 | 46.89 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Rasmus D. Jensen | 1998 | 117 | 47.37 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
28 | Laurits B. Henriksen | 1998 | 117 | 47.39 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 115 | 47.60 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Nicolai Mikkelsen | 1998 | 112 | 48.02 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
31 | Anders Jepsen | 1998 | 111 | 48.30 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
32 | Mathias H Christensen | 1999 | 110 | 48.36 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 108 | 48.68 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
34 | Christoffer Elkjær | 1998 | 107 | 48.85 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Alexander Stær | 2001 | 105 | 49.16 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
36 | Jonas Poulsen | 1998 | 102 | 49.68 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
37 | Andreas M. Porsmose | 1998 | 100 | 50.00 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
38 | Simon Steen Andersen | 1999 | 98 | 50.26 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
39 | Marcus Ø. Lauritsen | 1998 | 98 | 50.33 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
40 | Christian Bøgsted | 2000 | 98 | 50.35 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
41 | Andreas Aastrup | 1999 | 92 | 51.34 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
42 | Viktor Weilert | 1998 | 89 | 51.91 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
43 | William Schwab | 2000 | 86 | 52.42 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
44 | Jonas Sander | 1999 | 84 | 52.97 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
45 | Rune Nørgaard | 2000 | 81 | 53.59 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
46 | Jacob L. Hansen | 1998 | 81 | 53.65 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
46 | Johan Noesgaard Nielsen | 1999 | 81 | 53.65 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
48 | Macus Buus Nielsen | 2000 | 79 | 53.93 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
49 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 77 | 54.56 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
50 | Frederik Krigbaum Madsen | 1999 | 75 | 55.06 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
51 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | 74 | 55.26 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
52 | Bjørn Kristensen | 1999 | 68 | 56.92 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
53 | Johannes Hjetmann | 1998 | 61 | 58.83 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
54 | Lasse Bach | 1998 | 61 | 58.87 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
55 | Christian Mønster | 2000 | 59 | 59.70 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
56 | Niels Aagaard | 1999 | 39 | 1:08.43 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Christopher Arnholtz | 1998 | DNS | |||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
- | Jeppe S. Krag | 1999 | DNS | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Karl Meisner-Jensen | 1999 | DSQ | Afslut på mave | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Kasper Aaberg | 1999 | DSQ | Afslut på mave | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Mads L. Werther | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Søren P. Rasmussen | 2000 | DSQ | - fort. bevæg 25m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Toke Cramer | 1998 | DSQ | Sv på mave | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Birkkjær | 1996 | 395 | 31.60 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
2 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 312 | 34.17 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anders L. Mogensen | 1996 | 299 | 34.68 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Martin Yde | 1996 | 292 | 34.95 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mikkel Grønbo | 1996 | 280 | 35.42 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Casper Trier Jensen | 1996 | 280 | 35.45 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Morten Baxter | 1996 | 264 | 36.12 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
8 | Mikkel Vølund | 1997 | 257 | 36.46 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | 253 | 36.64 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
10 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 247 | 36.95 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jens N. Nielsen | 1997 | 234 | 37.61 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jannik Skov | 1997 | 230 | 37.82 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Frederik Knudsen | 1997 | 219 | 38.45 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
14 | Victor Christensen | 1996 | 210 | 38.98 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Peter Guldberg | 1996 | 209 | 39.05 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Christian Gamst | 1996 | 209 | 39.06 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mikkel Boisen | 1997 | 204 | 39.40 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
18 | Malthe Lindquist | 1996 | 199 | 39.73 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
19 | Martin Grønning | 1997 | 196 | 39.89 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Jesper Jensen | 1996 | 196 | 39.91 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
20 | Phillip Lundquist | 1996 | 196 | 39.91 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Max Tellefsen | 1996 | 196 | 39.92 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
23 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 196 | 39.93 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Jacob Dam Larsen | 1996 | 194 | 40.03 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Rune K. Jensen | 1997 | 192 | 40.17 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Emil Hjermitslev | 1997 | 179 | 41.10 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
27 | Mathias Dyrhave Lindberg | 1996 | 179 | 41.15 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
28 | Thomas Svankjær | 1997 | 176 | 41.40 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Johnnie Zûlau | 1997 | 175 | 41.42 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
30 | Tobias G. Larsen | 1996 | 166 | 42.18 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Lasse Dall | 1997 | 162 | 42.53 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Steffen Carlsen | 1996 | 157 | 42.94 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
33 | Simon Nørgård | 1997 | 152 | 43.48 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
34 | Anders Husted | 1997 | 151 | 43.49 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
35 | Tobias Iversen | 1996 | 142 | 44.47 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
36 | Claes Heide Pinnerup | 1997 | 139 | 44.76 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
36 | Richart Jensen | 1997 | 139 | 44.76 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
38 | Jeppe Skaftved | 1996 | 135 | 45.20 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
39 | Tobias Jensen | 1997 | 125 | 46.32 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
40 | Mathias Mozart Thomsen | 1997 | 109 | 48.52 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
41 | Morten Lambertsen | 1997 | 105 | 49.16 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
42 | Sune Noel N. Kjær | 1997 | 96 | 50.65 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
43 | Bastian Kristensen | 1997 | 88 | 52.10 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
44 | Martin Seatan | 1996 | 79 | 54.09 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
44 | Patrick Strandlyst | 1997 | 79 | 54.09 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
46 | Sangkaran Illankumaran | 1997 | 79 | 54.10 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
47 | Mikkel Engsvang | 1997 | 78 | 54.23 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
48 | Aravinth Sivarajah | 1997 | 53 | 1:01.78 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
- | Emil Træholt | 1997 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Anekkash Derasakayam | 1997 | DSQ | To tag før vend | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik Linck | 1997 | DSQ | ov på modsat bane | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
- | Rasmus Jørgensen | 1996 | DSQ | Ej berør vend | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 584 | 27.73 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Michael R. Olesen | 1995 | 441 | 30.46 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Søren Brinkmann Nielsen | 1994 | 409 | 31.22 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
4 | Frederik Boelt Larsen | 1994 | 399 | 31.49 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Søren Bak Larsen | 1994 | 392 | 31.66 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | 382 | 31.96 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | 378 | 32.05 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jonas Vilhelmsen | 1995 | 362 | 32.51 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kristian Ranghøj | 1995 | 357 | 32.69 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
10 | Jakob Kornmaaler | 1995 | 347 | 33.00 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Marc Abel | 1995 | 346 | 33.03 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Malte Lund Rasmussen | 1994 | 345 | 33.04 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | 338 | 33.27 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | David Jensen | 1994 | 337 | 33.30 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
15 | Alexander Frederiksen | 1994 | 334 | 33.41 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jacob Mikkelsen | 1994 | 330 | 33.53 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
17 | David Tørring | 1995 | 329 | 33.59 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Anders Lyhne | 1994 | 323 | 33.80 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
19 | Frederik Bendix | 1995 | 320 | 33.88 | ||||||
Ebeltoft Svømme Klub | ||||||||||
20 | Tobias Skov | 1995 | 314 | 34.11 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
21 | Casper G. Kristensen | 1995 | 309 | 34.29 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Jacob Mortensen | 1994 | 300 | 34.62 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
23 | Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | 259 | 36.36 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
24 | Steffan C. S. Jørgensen | 1994 | 258 | 36.41 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
25 | Mads Sørensen | 1995 | 254 | 36.61 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
26 | Lasse Christensen | 1994 | 242 | 37.20 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Mathias Ryssel | 1995 | 241 | 37.26 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Frederik Overbye | 1995 | 234 | 37.63 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Mikkel Kristensen | 1995 | 218 | 38.53 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
30 | Jonas Sørensen | 1995 | 203 | 39.43 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
31 | James Boyes | 1995 | 183 | 40.80 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
32 | Jacob Sørensen | 1995 | 183 | 40.84 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
33 | Vishnu Illankumaran | 1995 | 164 | 42.36 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Daniel Højer Nielsen | 1995 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Kasper Sørensen | 1994 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Petersen | 1995 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Simon Underlien | 1995 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik Poulsen | 1994 | DSQ | - fort. bevæg 25m | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Mai | 1989 | 444 | 30.39 | ||||||
Ebeltoft Svømme Klub | ||||||||||
2 | Jacob Moos Larsen | 1993 | 436 | 30.57 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Henrik Højberg Ozol | 1993 | 360 | 32.57 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jesper Dam Karlsen | 1991 | 358 | 32.63 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik H. Lyngdorf | 1992 | 353 | 32.80 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Peter Kragelund | 1993 | 244 | 37.10 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
7 | Mathias Als | 1993 | 220 | 38.40 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Simon Olesen | 1993 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 13 juni 2010 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:49 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2010 | Udskriftsdato | 13 juni 2010 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 09:16 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 22, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 250 | 42.28 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 213 | 44.59 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 209 | 44.89 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Line Thomsen | 2000 | 191 | 46.28 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Matilde Snitgaard | 2000 | 162 | 48.89 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Julie Warncke | 2000 | 153 | 49.86 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
7 | Amalie Bærentsen | 2000 | 148 | 50.40 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 137 | 51.70 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Maria M. Porsmose | 2000 | 128 | 52.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Helena Eriksen | 2000 | 126 | 53.15 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Julie Kristensen | 2000 | 123 | 53.62 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Maria Boye Kristiansen | 2001 | 111 | 55.49 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
13 | Anne Rytter | 2000 | 104 | 56.69 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
14 | Laura Jensen | 2000 | 102 | 57.00 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
15 | Katja Vandana | 2000 | 97 | 57.98 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Cecilie Eskesen | 2000 | 64 | 1:06.79 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Nikita Pedersen | 2000 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Anna Mors | 2001 | DSQ | på mave efter vend | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anne Tollerup | 1998 | 318 | 39.05 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Michelle Hansen | 1998 | 285 | 40.51 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
3 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | 269 | 41.26 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Laura B. Rasmussen | 1999 | 254 | 42.09 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
5 | Celinn M. T. Larsen | 1998 | 254 | 42.10 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ida Marie Ø. Nielsen | 1998 | 241 | 42.81 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Trine Guldberg | 1999 | 236 | 43.10 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anja Neergaard | 1998 | 227 | 43.70 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
9 | Camilla Mikkelsen | 1998 | 225 | 43.80 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mette Flaskager | 1999 | 221 | 44.11 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sofie Rasmussen | 1999 | 218 | 44.25 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Camilla Feldmann | 1999 | 212 | 44.69 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sofie Marie Kølbæk | 1998 | 209 | 44.94 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Camilla M Kristensen | 1998 | 206 | 45.09 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 206 | 45.09 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
16 | Gloria Gardner | 1999 | 205 | 45.17 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Camilla Tromborg | 1998 | 203 | 45.31 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
18 | Anne Sofie Holm Hansen | 1998 | 200 | 45.60 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
19 | Josefine B. Rasmussen | 1998 | 199 | 45.63 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
20 | Rikke M Pedersen | 1998 | 196 | 45.89 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Caroline Mikkelsen | 1998 | 195 | 45.96 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
22 | Sille Raahede Nielsen | 1998 | 193 | 46.10 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
23 | Emma Sand Majlund | 1999 | 192 | 46.21 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
24 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 187 | 46.60 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Mathilde Skjødt Mikkelsen | 1998 | 186 | 46.72 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Cecilie Bisgaard | 1998 | 181 | 47.07 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
27 | Amanda Leweson | 1999 | 172 | 47.91 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
28 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | 171 | 48.05 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
29 | Louise Heiberg | 1998 | 170 | 48.14 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
30 | Sofie Frank Plath | 1998 | 168 | 48.25 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | 167 | 48.42 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
32 | Signe Tange Jørgensen | 1999 | 164 | 48.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Linette Johansen | 1998 | 163 | 48.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Astrid Beck | 1998 | 162 | 48.93 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
35 | Rikke Strømbeck | 1998 | 159 | 49.16 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
36 | Lea Føste Andersen | 1998 | 159 | 49.24 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
37 | Gynn Davidsen | 1998 | 157 | 49.42 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
38 | Louise Elvstrøm | 1998 | 155 | 49.58 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
39 | Frederikke Nielsen | 1998 | 152 | 49.98 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
40 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | 150 | 50.12 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
41 | Anna Sommer Harrits | 1999 | 149 | 50.27 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
42 | Josefine Knudsen | 1998 | 147 | 50.55 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
43 | Amalie Mejer | 1998 | 145 | 50.78 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
44 | Anna Baagøe Frandsen | 1998 | 143 | 50.94 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
45 | Katja Fuglsang Frandsen | 1999 | 142 | 51.11 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
46 | Julie Dahl Schneider | 1998 | 140 | 51.33 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
46 | Stine Boye Kristiansen | 1998 | 140 | 51.33 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
48 | Line Hesselvang | 1998 | 136 | 51.88 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
49 | Ditte Røjkjær Rasmussen | 1998 | 134 | 52.13 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
50 | Emma Louise Frohn | 1998 | 131 | 52.44 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
51 | Sigrid Jensen | 1999 | 130 | 52.67 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
52 | Simran Kholi | 1999 | 118 | 54.36 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
53 | Emma Lange | 1999 | 100 | 57.34 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
54 | Jonanne Juul Petersen | 1999 | 77 | 1:02.59 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
55 | Mie Johansen | 1999 | 76 | 1:02.95 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Julie Larsen | 1999 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Nicole Simone Christensen | 1998 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | DSQ | Ingen berør. 25m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Vicki Jensen | 1998 | DSQ | udsvøm på mave 25m | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | 510 | 33.36 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lise L. Nielsen | 1996 | 482 | 34.00 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
3 | Amalie Østrup | 1997 | 452 | 34.72 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 448 | 34.83 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Frederikke Nedergaard | 1996 | 421 | 35.56 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Maria Nielsen | 1996 | 421 | 35.56 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Signe B. Thomasen | 1996 | 414 | 35.76 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emma Sørensen | 1997 | 410 | 35.88 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Celine Drivsholm | 1996 | 385 | 36.64 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Katrine M. Johannsen | 1996 | 373 | 37.02 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Maja L. Brinch | 1996 | 369 | 37.15 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Lonnie Meineche | 1996 | 367 | 37.21 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Celilia Højbjerg | 1997 | 362 | 37.40 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
14 | Nanna H Andersen | 1996 | 358 | 37.54 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
15 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | 355 | 37.62 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mia Louise Møller | 1996 | 353 | 37.70 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Sille Brolykke Bjerrum | 1996 | 352 | 37.73 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
18 | Anne Henriksen | 1996 | 351 | 37.77 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
19 | Sarah Brejnholt | 1996 | 340 | 38.17 | ||||||
H.G.F. Svømning | ||||||||||
20 | Julie Storgaard | 1996 | 340 | 38.20 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
21 | Cecilie S. Nielsen | 1996 | 333 | 38.46 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Sofie Aaquist | 1996 | 333 | 38.46 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
23 | Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | 330 | 38.55 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Rikke Mouritsen | 1997 | 330 | 38.57 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
25 | Cecilie Pedersen | 1996 | 329 | 38.61 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
26 | Christine Hansen | 1996 | 318 | 39.05 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
27 | Maj Brohus | 1996 | 310 | 39.39 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Rikke Glinvad | 1997 | 304 | 39.64 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Maria Fuglsang Frandsen | 1997 | 303 | 39.69 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
30 | Charina Arent Sørensen | 1997 | 298 | 39.92 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
31 | Tashia Lundvig | 1996 | 287 | 40.40 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
32 | Nia Jørgensen | 1996 | 282 | 40.63 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Christine Holm Egebæk | 1996 | 276 | 40.92 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
34 | Emma Marie Amdisen | 1997 | 273 | 41.09 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
35 | Nana Skovbæk Krainert | 1996 | 270 | 41.25 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
36 | Ana Cecilia Woetmann | 1996 | 267 | 41.37 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
37 | Julie Rishøj Andersen | 1997 | 264 | 41.55 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
38 | Signe Knøsen | 1997 | 263 | 41.60 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
39 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | 260 | 41.75 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
40 | Hannah Ibsen | 1997 | 257 | 41.90 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
41 | Sofie Boel Torp | 1997 | 257 | 41.92 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
42 | Sabina Christensen | 1997 | 257 | 41.93 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
43 | Laura Koch Sørensen | 1997 | 255 | 42.03 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
44 | Line Hatting | 1996 | 252 | 42.18 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
45 | Kathrine Trøster | 1997 | 252 | 42.20 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
46 | Lis N. Duc | 1997 | 250 | 42.28 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
47 | Karen Frederikke Hansen | 1996 | 244 | 42.66 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
48 | Tanja Lauersen | 1997 | 242 | 42.74 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
49 | Janni Andreasen | 1997 | 242 | 42.77 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
50 | Pernille Agerlin | 1997 | 237 | 43.05 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
51 | Anne V Mikkelsen | 1997 | 236 | 43.12 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
52 | Tatiana Amurugam | 1996 | 235 | 43.16 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
53 | Astrid Dahl Uth | 1996 | 234 | 43.22 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
54 | Christine Dissing | 1997 | 233 | 43.31 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
55 | Emilie Aagaard | 1997 | 233 | 43.32 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
56 | Sofie Korreborg | 1997 | 230 | 43.51 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
57 | Anne K. Larsen | 1997 | 225 | 43.83 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
58 | Marie Henriksen | 1997 | 223 | 43.95 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
59 | Katrine Aastrup | 1997 | 214 | 44.54 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
60 | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | 213 | 44.59 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
61 | Caroline Kjeldsen | 1997 | 206 | 45.13 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
62 | Cecilie Rishøj Andersen | 1997 | 204 | 45.25 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
63 | Alberte R. Sørensen | 1996 | 200 | 45.59 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
64 | Anastasia Mortensen | 1996 | 197 | 45.80 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
65 | Emma Thomsen | 1996 | 194 | 46.01 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
66 | Emma Rohde | 1997 | 193 | 46.09 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
67 | Marie Juhl Jensen | 1996 | 190 | 46.33 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
68 | Sofie Ridderholm | 1997 | 188 | 46.51 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
69 | Joelle Nieûandt | 1996 | 186 | 46.70 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
70 | Sigrid Mogensen | 1997 | 183 | 46.94 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
71 | Sine Højgaard Sørensen | 1997 | 180 | 47.18 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
72 | Line Meldgaard | 1997 | 178 | 47.34 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
73 | Signe Warncke | 1997 | 178 | 47.36 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
74 | Maria Ingvardsen | 1997 | 172 | 47.88 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
75 | Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | 171 | 48.03 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
76 | Meile Bendikas | 1997 | 169 | 48.17 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
77 | Camilla Jørgensen | 1997 | 164 | 48.73 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
78 | Julie Sofie Nielsen | 1997 | 154 | 49.75 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
79 | Laura Christensen | 1997 | 153 | 49.88 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
80 | Rikke Blach | 1997 | 140 | 51.37 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
81 | Sarah Nørhave | 1997 | 131 | 52.50 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
82 | Ida Kaaber | 1997 | 101 | 57.30 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Astrid Skjoldborg | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Emma Rasmussen | 1996 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Monica Aloysius | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
- | Nina Paulsen | 1996 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Sanne Lindblad | 1996 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sophie Outzen | 1997 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Grace Gardner | 1997 | DSQ | udsvøm på mave i ven | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Kamilla Langeland Toft | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Laura Cebula | 1997 | DSQ | dbl armtag 25m | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Shannie Zülau | 1996 | DSQ | ej fort. bevæg 25m | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Trine G. Sørensen | 1997 | DSQ | ej berør i vend | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Heidi Mikkelsen | 1985 | 551 | 32.50 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | 533 | 32.86 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | 527 | 33.00 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Diana Rank | 1991 | 497 | 33.65 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Camilla Svane | 1995 | 486 | 33.89 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Laura Bornhøft | 1995 | 465 | 34.40 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Christina Arent Sørensen | 1994 | 464 | 34.43 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
8 | Simone Friis Hansen | 1995 | 449 | 34.79 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christina Lund | 1993 | 446 | 34.87 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
10 | Thea Nørgaard | 1995 | 442 | 34.99 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Tine Trolle | 1991 | 424 | 35.48 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Betina K. Pedersen | 1994 | 421 | 35.55 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Camilla Christensen | 1995 | 411 | 35.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Signe V. Henriksen | 1994 | 400 | 36.16 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
15 | Line Aamann | 1993 | 389 | 36.50 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Alberte Bæk Hejlesen | 1992 | 389 | 36.51 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
17 | Anne Brandt Nielsen | 1992 | 387 | 36.58 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
18 | Cecilie Møller | 1990 | 383 | 36.69 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
19 | Cecilie Schmidt | 1995 | 362 | 37.38 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Cecilie Christensen | 1995 | 356 | 37.59 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Johanne Brahe | 1995 | 355 | 37.63 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
22 | Nanna N. Nielsen | 1993 | 352 | 37.74 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Olivia Larsen | 1995 | 338 | 38.24 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
24 | Amalie Bøgebjerg | 1995 | 337 | 38.29 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
25 | Nadja Christiansen | 1995 | 336 | 38.33 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
26 | Matilde Christensen | 1992 | 324 | 38.81 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
27 | Louise Sander | 1995 | 317 | 39.07 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
28 | Lone Vølund | 1965 | 315 | 39.16 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
29 | Mie Munkholt | 1995 | 295 | 40.05 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
30 | Charlotte Risager | 1994 | 294 | 40.06 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
31 | Nanna Wilenski | 1995 | 284 | 40.54 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
32 | Camilla Ramsgaard | 1995 | 277 | 40.88 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Sofie Grønlund | 1995 | 268 | 41.34 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
34 | Katrine Siggaard | 1995 | 260 | 41.76 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
35 | Maria Andreasen | 1994 | 253 | 42.13 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
36 | Marie Kristine Steen | 1994 | 237 | 43.09 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
37 | Ditte A. Christiansen | 1995 | 221 | 44.06 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
38 | Louise Holm | 1994 | 210 | 44.82 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Iben Rohde | 1994 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Katrine Christiansen | 1994 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Malene Dahlhus | 1995 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Michelle Lesler | 1994 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Mette Hansen | 1992 | DSQ | tyvstart | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 13 juni 2010 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:16 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2010 | Udskriftsdato | 13 juni 2010 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 09:37 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 23, 100m Butterfly Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jacob S. Madsen | 1998 | 208 | 1:24.03 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
2 | Jonas Priess Sørensen | 1998 | 203 | 1:24.78 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
3 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 195 | 1:25.93 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emil Parnel | 1999 | 185 | 1:27.40 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sebastian Reese | 1998 | 182 | 1:27.94 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Martin Larsen | 1998 | 171 | 1:29.75 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Martin Harder Bruun | 1998 | 159 | 1:31.88 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Felix Burmester | 1999 | 149 | 1:34.02 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Michael Terp Olesen | 1999 | 147 | 1:34.36 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Alexander Jensen | 1998 | 140 | 1:36.03 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 125 | 1:39.67 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | 117 | 1:41.90 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
13 | Kartikey Nandgave | 1998 | 83 | 1:54.00 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Søren Christensen | 1998 | 75 | 1:58.00 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sander Schmidt | 1999 | 71 | 2:00.25 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 62 | 2:05.97 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Christoffer Møldrup | 1998 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Oskar Lilleøre | 1998 | DSQ | asnkron arme | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Yde | 1996 | 428 | 1:06.11 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Albert Grahn-Frankil | 1996 | 330 | 1:12.06 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 296 | 1:14.70 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nikolaj Borup | 1997 | 290 | 1:15.29 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
5 | Morten Baxter | 1996 | 282 | 1:15.94 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
6 | Teddi Rasmussen | 1996 | 276 | 1:16.50 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
7 | Casper Trier Jensen | 1996 | 246 | 1:19.47 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | 243 | 1:19.87 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
9 | Mikkel Vølund | 1997 | 239 | 1:20.30 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
10 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 213 | 1:23.45 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Phillip Lundquist | 1996 | 201 | 1:25.02 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Malthe Lindquist | 1996 | 196 | 1:25.71 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
13 | Jonatan Balladone | 1997 | 190 | 1:26.60 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Anton Løbner | 1997 | 190 | 1:26.70 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
15 | Emil Deleuran Hansen | 1997 | 174 | 1:29.19 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
16 | Mathias Dyrhave Lindberg | 1996 | 154 | 1:32.83 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
17 | Jesper Jensen | 1996 | 143 | 1:35.29 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
18 | Marcus Frederiksen | 1997 | 139 | 1:36.08 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Isak Gadegaard | 1996 | 132 | 1:37.73 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Richart Jensen | 1997 | 93 | 1:49.80 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Ingo Eriksen | 1996 | DNS | |||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
- | Nicolai Madsen | 1997 | DSQ | Asynkrone arme | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 627 | 58.19 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marcus Thøgersen | 1995 | 461 | 1:04.50 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Kasper Sørensen | 1994 | 459 | 1:04.59 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | 399 | 1:07.68 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Jeppe Klemmensen | 1994 | 372 | 1:09.28 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kristian Broløs | 1995 | 352 | 1:10.52 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Frederik Boelt Larsen | 1994 | 346 | 1:10.95 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Martin S. Madsen | 1995 | 336 | 1:11.63 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
9 | Nicklas Trier Hansen | 1994 | 336 | 1:11.66 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
10 | Nicolaj Thostrup | 1995 | 325 | 1:12.44 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Niels Mortensen | 1995 | 324 | 1:12.50 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
12 | Jannick Maesen | 1995 | 303 | 1:14.19 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mathias Madsen | 1995 | 294 | 1:14.94 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Kristian Ranghøj | 1995 | 292 | 1:15.05 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
15 | Jens Christian Olsen | 1995 | 291 | 1:15.14 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
16 | Marc Abel | 1995 | 284 | 1:15.79 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Ricco Gade | 1995 | 283 | 1:15.85 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Anders Lyhne | 1994 | 274 | 1:16.65 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
19 | Michael Bruun Sørensen | 1995 | 268 | 1:17.23 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Jonathan Bitsch Holm | 1994 | 243 | 1:19.85 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Janus Meinert | 1995 | 236 | 1:20.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Alexander Gilberg | 1995 | 203 | 1:24.74 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Kenneth Aaberg | 1995 | 195 | 1:25.96 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
24 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 151 | 1:33.50 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
25 | Simon Hansen | 1995 | 119 | 1:41.39 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 23, 100m Butterfly Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | 606 | 58.85 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Tonni Kristensen | 1992 | 581 | 59.69 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Søren Larsen | 1993 | 494 | 1:03.00 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Morten Riemenschneider | 1989 | 482 | 1:03.52 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nikolaj Kühn | 1993 | 446 | 1:05.21 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Christian Rasmussen | 1993 | 412 | 1:06.94 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
7 | Frederik H. Lyngdorf | 1992 | 369 | 1:09.47 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Morten Rask Jensen | 1993 | 335 | 1:11.75 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Marcus Zobbe Noer | 1992 | 332 | 1:11.96 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anders I. Lauridsen | 1992 | 329 | 1:12.13 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
11 | Martin Simonsen | 1985 | 291 | 1:15.13 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
12 | Daniel Mandrup | 1991 | 287 | 1:15.55 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
13 | Peter Kragelund | 1993 | 253 | 1:18.75 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
- | Joachim Beck | 1993 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 13 juni 2010 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:37 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2010 | Udskriftsdato | 13 juni 2010 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 09:50 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 24, 100m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 164 | 1:42.88 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 157 | 1:44.29 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathilde Kaadtmann | 2000 | 119 | 1:54.63 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sara Frank Plath | 2000 | 111 | 1:57.07 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 106 | 1:59.01 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 24, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | 183 | 1:39.29 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
2 | Marie Eske | 1999 | 182 | 1:39.32 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
3 | Jackie Gade | 1998 | 168 | 1:41.99 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | 153 | 1:45.30 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
5 | Liselotte Baxter | 1998 | 150 | 1:46.05 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
6 | Helena Rasmussen | 1998 | 142 | 1:48.02 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Celia Erikstad | 1999 | 141 | 1:48.11 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 134 | 1:50.00 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Julie Broekhoff | 1999 | 131 | 1:50.86 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Louise Heiberg | 1998 | 100 | 2:01.26 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
- | Lærke Marie Bentsen | 1998 | DSQ | - arme over vand | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Sofie Rasmussen | 1999 | DSQ | - samt. berør 25m | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 24, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | 360 | 1:19.18 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 328 | 1:21.68 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Tine Christensen | 1996 | 327 | 1:21.74 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Laura K. Westergaard | 1997 | 319 | 1:22.42 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mia Louise Møller | 1996 | 306 | 1:23.62 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lonnie Meineche | 1996 | 304 | 1:23.72 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Charina Arent Sørensen | 1997 | 296 | 1:24.55 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
8 | Frederikke Nedergaard | 1996 | 281 | 1:25.98 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Ditte V. Hansen | 1997 | 265 | 1:27.69 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emma Marie Amdisen | 1997 | 255 | 1:28.85 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Or-Emilie Yonah | 1996 | 252 | 1:29.14 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Line Hatting | 1996 | 239 | 1:30.79 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Kristina Korshøj Adsbøl | 1997 | 236 | 1:31.08 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emma Rohde | 1997 | 224 | 1:32.68 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Celilia Højbjerg | 1997 | 206 | 1:35.43 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
16 | Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | 205 | 1:35.52 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Kathrine Trøster | 1997 | 176 | 1:40.49 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
18 | Katja Timmermann | 1996 | 156 | 1:44.63 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Astrid Skjoldborg | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Nanna H Andersen | 1996 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 24, 100m Butterfly Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Heidi Mikkelsen | 1985 | 568 | 1:08.01 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sarah Harder Bruun | 1993 | 553 | 1:08.60 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christina Arent Sørensen | 1994 | 474 | 1:12.23 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
4 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | 440 | 1:14.06 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Mia Kynde | 1994 | 439 | 1:14.13 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | 426 | 1:14.85 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | 382 | 1:17.59 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Tina Bæk | 1994 | 380 | 1:17.77 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Alberte Bæk Hejlesen | 1992 | 373 | 1:18.23 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Ann Østergaard Nielsen | 1994 | 363 | 1:18.95 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
11 | Laura Westergaard | 1995 | 358 | 1:19.30 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Trine Kristensen | 1995 | 356 | 1:19.45 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | Nanett Brik | 1995 | 322 | 1:22.15 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
14 | Anne Brandt Nielsen | 1992 | 300 | 1:24.16 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
15 | Louise Andersen | 1994 | 258 | 1:28.43 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
16 | Anne Bredegaard | 1995 | 243 | 1:30.21 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
17 | Pernille Röhling | 1995 | 222 | 1:33.04 | ||||||
Ebeltoft Svømme Klub | ||||||||||
18 | Maria Møldrup | 1995 | 201 | 1:36.22 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
19 | Maria Andreasen | 1994 | 199 | 1:36.50 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
20 | Amalie Bøgebjerg | 1995 | 175 | 1:40.73 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
21 | Pernille Højland Jensen | 1994 | 162 | 1:43.23 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Iben Rohde | 1994 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Katrine Christiansen | 1994 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Helene Siggaard | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Nanna N. Nielsen | 1993 | DSQ | En hånd i vend | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 13 juni 2010 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:50 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2010 | Udskriftsdato | 13 juni 2010 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:14 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 25, 4X100m Medley Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | S68 1 S68 1 | 0 | 443 | 4:31.80 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Lyseng Herrer | 0 | 434 | 4:33.64 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Ikast Boyband | 1995 | 416 | 4:37.45 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | S68 2 S68 2 | 0 | 377 | 4:46.77 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Nordmænd 1 | 1995 | 375 | 4:47.16 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Agf Drenge1 | 0 | 363 | 4:50.51 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Kong Neptuns Væbnere | 0 | 352 | 4:53.34 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
8 | Ebeltoft Lynegern | 1989 | 351 | 4:53.78 | ||||||
Ebeltoft Svømme Klub | ||||||||||
9 | de Vilde Kaniner Herrer | 0 | 329 | 5:00.22 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
10 | Aalborg Wonderboys 2 | 0 | 320 | 5:02.98 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Egif Herrer Hold 1 | 0 | 287 | 5:13.97 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
12 | Munkebo Drenge | 0 | 275 | 5:18.70 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
13 | Visk Drenge 4 | 0 | 268 | 5:21.38 | ||||||
Startfælleskabet VISK | ||||||||||
14 | Deltaboys | 0 | 221 | 5:42.57 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
15 | Fars Knægte Bsk 2 | 2009 | 184 | 6:03.88 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
16 | Munkebo Drenge2 | 0 | 175 | 6:10.30 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
17 | Visk Drenge 5 | 0 | 100 | 7:25.59 | ||||||
Startfælleskabet VISK | ||||||||||
- | de Hotte Drenge 1 | 1990 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Horsens Drenge | 1995 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Silkeborg Herrer | 1995 | DSQ | ingen berø. i vend.1 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Aalborg Wonderboys 1 | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 13 juni 2010 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:14 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2010 | Udskriftsdato | 13 juni 2010 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:39 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 26, 4X100m Medley Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lyseng Damer 1 | 0 | 556 | 4:47.31 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Horsens Piger | 1997 | 514 | 4:54.94 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Valkyrer 1 | 1996 | 508 | 4:56.04 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Agf Piger1 | 0 | 486 | 5:00.40 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Havfruer 1 | 0 | 463 | 5:05.30 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
6 | Aalborg Wonderladys 1 | 0 | 381 | 5:25.84 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Silkeborg Damer 1 | 1997 | 374 | 5:27.93 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Visk Piger | 0 | 372 | 5:28.52 | ||||||
Startfælleskabet VISK | ||||||||||
9 | S68 1 S68 1 | 0 | 361 | 5:31.78 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Wildmountain Splashers | 1995 | 351 | 5:34.90 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | de Seje Piger 1 | 1992 | 335 | 5:40.12 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
12 | Helsingør Damer | 0 | 331 | 5:41.61 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Skanderborg Piger | 0 | 329 | 5:42.15 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Egif Damer Hold 1 | 0 | 319 | 5:45.79 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
15 | Lyseng Damer 2 | 0 | 316 | 5:46.60 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
16 | Silkeborg Damer 2 | 1997 | 307 | 5:50.25 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | S68 2 S68 2 | 0 | 302 | 5:52.14 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
18 | Havfruer 2 | 0 | 287 | 5:58.14 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
19 | Egif Damer Hold 2 | 0 | 264 | 6:08.04 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
20 | Fars Tøser Bsk 4 | 1996 | 251 | 6:14.64 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
21 | Ikast Delfiner | 0 | 239 | 6:20.80 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
22 | Deltagirls | 0 | 225 | 6:28.17 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
23 | de Vilde Kaniner Damer | 0 | 185 | 6:54.17 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
24 | Valkyrer 2 | 1996 | 164 | 7:11.28 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Opnørs Powerteam | 1996 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | S68 3 S68 3 | 0 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Opnørs Dreamteam | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Aalborg Wonderladys 2 | 0 | DSQ | assy. arme | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 13 juni 2010 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:39 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2010 | Udskriftsdato | 13 juni 2010 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:57 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 27, 4X50m Medley Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Agf Drenge1 | 0 | 298 | 2:20.56 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Visk Drenge 3 | 0 | 281 | 2:23.34 | ||||||
Startfælleskabet VISK | ||||||||||
3 | Aalborg Superkids 1 | 0 | 258 | 2:27.45 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Silkeborg Dregne 1 | 1996 | 243 | 2:30.34 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Wildmountain Splashers | 1996 | 238 | 2:31.50 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Egif Herrer Hold 1 | 0 | 236 | 2:31.90 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
7 | Struer Herrer 3 | 0 | 231 | 2:33.02 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Skanderborg Drenge | 1996 | 227 | 2:33.92 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Tunfræs 1 | 1996 | 219 | 2:35.78 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
10 | Agf Drenge2 | 0 | 198 | 2:40.95 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Aalborg Superkids 2 | 0 | 197 | 2:41.26 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nordmænd 2 | 1996 | 184 | 2:45.11 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
13 | Helsingør Drenge 2 | 0 | 159 | 2:53.26 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Horsens Drenge Gr 2 | 1996 | 159 | 2:53.36 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Aalborg Superkids 3 | 0 | 144 | 2:59.02 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Aalborg Superkids 4 | 0 | 138 | 3:01.72 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | S68 Grp 2-3 S68 Grp 2-3 | 0 | 134 | 3:03.63 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
18 | Ikast Små Søheste | 0 | 98 | 3:23.77 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
19 | Nordmænd 3 | 1996 | 97 | 3:24.13 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
20 | Aalborg Superkids 5 | 0 | 74 | 3:43.42 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | de Hotte Drenge 2 | 1998 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Silkeborg Dregne 2 | 1996 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Tunfræs 2 | 1996 | DNS | |||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
- | Aalborg Superkids 6 | 0 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Deltaboys | 1996 | DSQ | tyvstart | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Ikast Små Friske Rejer | 0 | DSQ | asynkrone arme | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Lyseng Drenge 1 | 0 | DSQ | crawlben i fly | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Opnør Gangsterz | 1996 | DSQ | ingen berør. v. vend | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 13 juni 2010 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:57 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2010 | Udskriftsdato | 13 juni 2010 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:09 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 28, 4X50m Medley Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Aalborg Supergirls 2 | 0 | 358 | 2:31.43 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ikast Små Delfiner | 0 | 237 | 2:53.87 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Aalborg Supergirls 1 | 0 | 225 | 2:56.70 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Helsingør Piger | 1998 | 224 | 2:57.18 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Silkeborg Damer | 1998 | 209 | 3:01.16 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Agf Piger1 | 0 | 193 | 3:06.15 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Aalborg Supergirls 3 | 0 | 159 | 3:18.45 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Aalborg Supergirls 4 | 0 | 144 | 3:25.40 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Fars Tøser Bsk 3 | 2009 | 3:01.35 | EXTRA | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Aalborg Supergirls 5 | 0 | 3:10.32 | EXTRA | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Deltagirls | 1998 | DNS | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Horsens Piger Gr 2 | 1998 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Ikast Små Søheste | 0 | DSQ | assym arm 37-40m | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Struer Damer 1 | 0 | DSQ | Forkert svømmer | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 13 juni 2010 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:09 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2010 | Udskriftsdato | 13 juni 2010 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 12:12 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jacob Jensen | 1998 | 249 | 1:31.53 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
2 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 240 | 1:32.60 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Martin Harder Bruun | 1998 | 236 | 1:33.16 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sebastian Reese | 1998 | 226 | 1:34.55 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emil Parnel | 1999 | 204 | 1:37.83 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Toke Cramer | 1998 | 202 | 1:38.03 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Mads D. Kristensen | 1998 | 198 | 1:38.75 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Ludvig Lind | 1998 | 196 | 1:39.04 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
9 | Mads Storgaard | 1998 | 187 | 1:40.59 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Jacob S. Madsen | 1998 | 168 | 1:44.34 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
11 | Emil Houlborg | 1998 | 168 | 1:44.35 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
12 | Morten Due Nielsen | 1999 | 162 | 1:45.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 158 | 1:46.57 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Bertil Binau-Uldal | 1998 | 155 | 1:47.19 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Christoffer Elkjær | 1998 | 152 | 1:47.79 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Alexander Jensen | 1998 | 131 | 1:53.21 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Felix Burmester | 1999 | 128 | 1:54.22 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Andreas Aastrup | 1999 | 126 | 1:54.86 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
19 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 124 | 1:55.35 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Malik Tappert | 1998 | 124 | 1:55.40 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
21 | Jakob Vingborg | 1998 | 123 | 1:55.67 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Mikkel K Lauridsen | 1998 | 121 | 1:56.28 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Andreas Prior | 1999 | 119 | 1:56.96 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
24 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 119 | 1:57.11 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | 114 | 1:58.79 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
26 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 113 | 1:58.95 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 110 | 1:59.95 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Marcus Ø. Lauritsen | 1998 | 109 | 2:00.39 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
29 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 108 | 2:00.92 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
30 | Michael Vibæk | 1998 | 103 | 2:02.66 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
31 | Alexander Stær | 2001 | 99 | 2:04.51 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
32 | Jonas Sander | 1999 | 97 | 2:05.16 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
33 | Christian Mønster | 2000 | 95 | 2:05.96 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
34 | Johannes Hjetmann | 1998 | 95 | 2:06.32 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
35 | Christian Bøgsted | 2000 | 91 | 2:08.03 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
36 | Kasper Bundgaard | 1998 | 87 | 2:10.03 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
37 | Niels Aagaard | 1999 | 86 | 2:10.63 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
38 | Bjørn Kristensen | 1999 | 85 | 2:11.05 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
39 | Rune Nørgaard | 2000 | 82 | 2:12.53 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
40 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 64 | 2:23.76 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
41 | Macus Buus Nielsen | 2000 | 58 | 2:28.73 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Christoffer Møldrup | 1998 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Jeppe S. Krag | 1999 | DNS | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Anders Laursen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads L. Werther | 2000 | DSQ | Flyben efter start | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sigurd Huulgaard Sørensen | 1999 | DSQ | Fejl i sv. art (cr) | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
- | Søren P. Rasmussen | 2000 | DSQ | En hånd i afsl. | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Yde | 1996 | 406 | 1:17.71 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Teddi Rasmussen | 1996 | 392 | 1:18.66 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
3 | Nikolaj Borup | 1997 | 310 | 1:25.01 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
4 | Anders Laursen | 1996 | 295 | 1:26.51 | ||||||
Ebeltoft Svømme Klub | ||||||||||
5 | Albert Grahn-Frankil | 1996 | 280 | 1:28.01 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | 274 | 1:28.65 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
7 | Frederik Knudsen | 1997 | 269 | 1:29.13 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
8 | Peter Guldberg | 1996 | 262 | 1:29.92 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Max Tellefsen | 1996 | 258 | 1:30.36 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Magnus B. Wichmann | 1997 | 250 | 1:31.35 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Victor Christensen | 1996 | 229 | 1:34.13 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Philip Færch | 1996 | 221 | 1:35.17 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
13 | Christian Gamst | 1996 | 218 | 1:35.63 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mathias Tougaard Sørensen | 1997 | 200 | 1:38.38 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Johnnie Zûlau | 1997 | 197 | 1:38.96 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
16 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 193 | 1:39.65 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Nicolai Madsen | 1997 | 192 | 1:39.77 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Niclas Henriksen | 1997 | 187 | 1:40.66 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
19 | Simon Nørgård | 1997 | 180 | 1:41.93 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
20 | Mathias Dyrhave Lindberg | 1996 | 172 | 1:43.48 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
21 | Tobias Jensen | 1997 | 156 | 1:46.98 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
22 | Jeppe Skaftved | 1996 | 153 | 1:47.52 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
23 | Frederik Linck | 1997 | 152 | 1:47.83 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
24 | Martin Seatan | 1996 | 147 | 1:49.05 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
25 | Anekkash Derasakayam | 1997 | 146 | 1:49.34 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
26 | Lasse Dall | 1997 | 134 | 1:52.51 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Thomas Svankjær | 1997 | 131 | 1:53.28 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Claes Heide Pinnerup | 1997 | 129 | 1:53.80 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
29 | Bastian Kristensen | 1997 | 112 | 1:59.44 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
30 | Sangkaran Illankumaran | 1997 | 107 | 2:01.33 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
31 | Patrick Strandlyst | 1997 | 103 | 2:02.98 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
32 | Mikkel Engsvang | 1997 | 89 | 2:08.89 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
33 | Sune Noel N. Kjær | 1997 | 65 | 2:23.02 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
34 | Aravinth Sivarajah | 1997 | 52 | 2:34.48 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
- | Emil Træholt | 1997 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Morten Lambertsen | 1997 | DNF | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Frederik Rasmussen | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Marcus Frederiksen | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 493 | 1:12.84 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | 452 | 1:15.00 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | 421 | 1:16.78 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | 417 | 1:17.03 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | 399 | 1:18.21 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Janus Meinert | 1995 | 396 | 1:18.37 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jannick Maesen | 1995 | 391 | 1:18.72 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kristian Broløs | 1995 | 332 | 1:23.12 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Alexander Frederiksen | 1994 | 331 | 1:23.20 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jeppe Klemmensen | 1994 | 330 | 1:23.26 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | David Tørring | 1995 | 319 | 1:24.25 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Lasse Christensen | 1994 | 306 | 1:25.42 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Frederik Poulsen | 1994 | 283 | 1:27.66 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | 268 | 1:29.31 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
15 | James Boyes | 1995 | 261 | 1:30.12 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
16 | Rasmus Bjerre Knudsen | 1994 | 260 | 1:30.16 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
17 | Simon Hansen | 1995 | 259 | 1:30.27 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Christian Jørgensen | 1995 | 258 | 1:30.44 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
19 | Niels Rasmussen | 1995 | 237 | 1:33.07 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
20 | Jonas Sørensen | 1995 | 211 | 1:36.68 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
21 | Vishnu Illankumaran | 1995 | 189 | 1:40.37 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Jacob Ankjær | 1995 | DNS | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Sylvester Andersen | 1995 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Jacob Grove | 1994 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Jacob Sørensen | 1995 | DSQ | 1 hånd v 75m | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | David Adelskov | 1987 | 685 | 1:05.29 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | 570 | 1:09.44 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Christian Rasmussen | 1993 | 494 | 1:12.80 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
4 | Søren Larsen | 1993 | 492 | 1:12.89 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Daniel Mandrup | 1991 | 491 | 1:12.94 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
6 | Jesper Dam Karlsen | 1991 | 448 | 1:15.20 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathias Pedersen | 1992 | 378 | 1:19.60 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
8 | Thomas Skov | 1993 | 347 | 1:21.94 | ||||||
Ebeltoft Svømme Klub | ||||||||||
9 | Jacob Moos Larsen | 1993 | 305 | 1:25.55 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Thomas Sønderskov | 1974 | 286 | 1:27.40 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
11 | Mads Larsen | 1993 | 246 | 1:31.81 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
12 | Michael Bechsgaard | 1993 | 188 | 1:40.48 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Marius Nørgaard | 1993 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Jacob Brask Pedersen | 1993 | DSQ | Fly b.sp. efter armt | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 13 juni 2010 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:12 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2010 | Udskriftsdato | 13 juni 2010 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:09 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 30, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 242 | 1:43.85 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 237 | 1:44.57 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Helena Eriksen | 2000 | 211 | 1:48.61 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 193 | 1:51.95 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Matilde Snitgaard | 2000 | 176 | 1:55.48 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anna Mors | 2001 | 170 | 1:56.70 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Maria M. Porsmose | 2000 | 155 | 2:00.36 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Line Thomsen | 2000 | 128 | 2:08.27 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Katja Vandana | 2000 | 121 | 2:10.75 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Elisabeth Pedersen | 2000 | 86 | 2:26.87 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
11 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 28 | 3:32.95 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Maria Boye Kristiansen | 2001 | DNS | |||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Nikita Pedersen | 2000 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Mie Mellerup | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amanda Leweson | 1999 | 301 | 1:36.58 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
2 | Camilla Mikkelsen | 1998 | 291 | 1:37.67 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Celinn M. T. Larsen | 1998 | 285 | 1:38.37 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Michelle Hansen | 1998 | 259 | 1:41.58 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
5 | Camilla Tromborg | 1998 | 253 | 1:42.38 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Linette Johansen | 1998 | 242 | 1:43.81 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | 239 | 1:44.27 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anna Baagøe Frandsen | 1998 | 238 | 1:44.42 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Gloria Gardner | 1999 | 232 | 1:45.28 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Caroline Beck | 1998 | 224 | 1:46.54 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Emma Sand Majlund | 1999 | 224 | 1:46.62 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Camilla M Kristensen | 1998 | 220 | 1:47.12 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sofie Marie Kølbæk | 1998 | 220 | 1:47.22 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Trine Guldberg | 1999 | 214 | 1:48.23 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sille Raahede Nielsen | 1998 | 214 | 1:48.26 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
16 | Mathilde Skjødt Mikkelsen | 1998 | 210 | 1:48.89 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mette Flaskager | 1999 | 208 | 1:49.29 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
18 | Lea Føste Andersen | 1998 | 200 | 1:50.73 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
19 | Signe Tange Jørgensen | 1999 | 195 | 1:51.51 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Martha Andersen | 1999 | 193 | 1:52.00 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
21 | Cecilie Bisgaard | 1998 | 192 | 1:52.09 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
22 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 192 | 1:52.16 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Camilla Feldmann | 1999 | 192 | 1:52.20 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
24 | Liselotte Baxter | 1998 | 190 | 1:52.63 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
25 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 189 | 1:52.69 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
26 | Helena Rasmussen | 1998 | 188 | 1:52.91 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
27 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | 186 | 1:53.46 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
28 | Julie Dahl Schneider | 1998 | 182 | 1:54.13 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Rikke Strømbeck | 1998 | 181 | 1:54.42 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
30 | Astrid Beck | 1998 | 180 | 1:54.63 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
31 | Frederikke Nielsen | 1998 | 177 | 1:55.17 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
32 | Amalie Mejer | 1998 | 164 | 1:58.26 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
33 | Emma Louise Frohn | 1998 | 161 | 1:58.98 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
34 | Ida Marie Ø. Nielsen | 1998 | 158 | 1:59.72 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
35 | Josefine Knudsen | 1998 | 153 | 2:01.09 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
36 | Sofie Rasmussen | 1999 | 151 | 2:01.52 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
37 | Jonanne Juul Petersen | 1999 | 150 | 2:01.91 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
38 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | 144 | 2:03.36 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
39 | Louise Elvstrøm | 1998 | 136 | 2:05.79 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
40 | Mie Johansen | 1999 | 133 | 2:06.87 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
41 | Caroline Mosegaard Knudse | 1999 | 128 | 2:08.50 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
42 | Sigrid Jensen | 1999 | 121 | 2:10.78 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
43 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | 119 | 2:11.44 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
44 | Stine Boye Kristiansen | 1998 | 112 | 2:14.35 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
45 | Rebekka Kusk | 1998 | 105 | 2:17.01 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
46 | Lærke Marie Bentsen | 1998 | 101 | 2:18.74 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
47 | Line Hesselvang | 1998 | 97 | 2:20.89 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Gynn Davidsen | 1998 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
- | Julie Larsen | 1999 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Lisa Schøn | 1999 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Louise Heiberg | 1998 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
- | Sofie W. Bunten | 1999 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Anna Sommer Harrits | 1999 | DSQ | Asymetriske arme | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Karoline Larsen | 1998 | DSQ | asynk. arme 50m | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Vicki Jensen | 1998 | DSQ | asynkrone arme | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christine Hansen | 1996 | 504 | 1:21.30 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Signe B. Thomasen | 1996 | 469 | 1:23.30 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emma Nørgaard | 1997 | 441 | 1:25.03 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 415 | 1:26.77 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Johanne Kølbæk | 1996 | 414 | 1:26.80 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | 398 | 1:27.94 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Tine Christensen | 1996 | 387 | 1:28.82 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Julie D. Hald | 1996 | 381 | 1:29.29 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emma Sørensen | 1997 | 364 | 1:30.64 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sille Brolykke Bjerrum | 1996 | 353 | 1:31.54 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
11 | Tashia Lundvig | 1996 | 352 | 1:31.66 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sofie Aaquist | 1996 | 351 | 1:31.72 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
13 | Anastasia Mortensen | 1996 | 339 | 1:32.80 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
14 | Julie Storgaard | 1996 | 336 | 1:33.04 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Anne K. Larsen | 1997 | 334 | 1:33.25 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Karen Frederikke Hansen | 1996 | 322 | 1:34.44 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
17 | Anne Dahl | 1996 | 321 | 1:34.46 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
18 | Sarah Brejnholt | 1996 | 302 | 1:36.47 | ||||||
H.G.F. Svømning | ||||||||||
19 | Marie Kjeldgaard | 1996 | 298 | 1:36.87 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
20 | Maria Nielsen | 1996 | 297 | 1:37.04 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Laura Cebula | 1997 | 288 | 1:37.97 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Cecilie S. Nielsen | 1996 | 281 | 1:38.75 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Emma Krintel | 1996 | 279 | 1:39.03 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Sine Højgaard Sørensen | 1997 | 276 | 1:39.33 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Tatiana Amurugam | 1996 | 274 | 1:39.58 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
26 | Christine Dissing | 1997 | 269 | 1:40.30 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Hannah Ibsen | 1997 | 267 | 1:40.52 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
28 | Pernille Agerlin | 1997 | 264 | 1:40.91 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
29 | Alberte R. Sørensen | 1996 | 260 | 1:41.43 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
30 | Kristina Korshøj Adsbøl | 1997 | 253 | 1:42.33 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Sabina Christensen | 1997 | 253 | 1:42.34 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
32 | Lis N. Duc | 1997 | 242 | 1:43.81 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
33 | Sofie Skibsted | 1997 | 242 | 1:43.84 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
34 | Janni Andreasen | 1997 | 241 | 1:43.95 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
35 | Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | 241 | 1:44.05 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
36 | Trine G. Sørensen | 1997 | 226 | 1:46.24 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
37 | Katrine Aastrup | 1997 | 225 | 1:46.33 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
38 | Julie Rishøj Andersen | 1997 | 222 | 1:46.92 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
39 | Astrid Dahl Uth | 1996 | 221 | 1:47.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
40 | Sigrid Mogensen | 1997 | 218 | 1:47.57 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
41 | Celilia Højbjerg | 1997 | 215 | 1:47.97 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
41 | Signe Knøsen | 1997 | 215 | 1:47.97 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
43 | Camilla Jørgensen | 1997 | 213 | 1:48.32 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
44 | Grace Gardner | 1997 | 210 | 1:48.80 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
45 | Sarah Nørhave | 1997 | 206 | 1:49.49 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
46 | Shannie Zülau | 1996 | 206 | 1:49.57 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
47 | Joelle Nieûandt | 1996 | 204 | 1:49.89 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
48 | Cecilie Rishøj Andersen | 1997 | 193 | 1:51.96 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
49 | Maria Ingvardsen | 1997 | 192 | 1:52.21 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
50 | Kathrine Trøster | 1997 | 190 | 1:52.61 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
51 | Sofie Ridderholm | 1997 | 188 | 1:52.95 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
52 | Laura Christensen | 1997 | 174 | 1:55.82 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
53 | Meile Bendikas | 1997 | 171 | 1:56.66 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
54 | Emma Thomsen | 1996 | 170 | 1:56.91 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
55 | Sofie Korreborg | 1997 | 169 | 1:56.93 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
56 | Line Meldgaard | 1997 | 168 | 1:57.22 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
57 | Marie Juhl Jensen | 1996 | 163 | 1:58.55 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
58 | Rikke Blach | 1997 | 152 | 2:01.29 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
59 | Ida Kaaber | 1997 | 142 | 2:04.16 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Josefsen | 1996 | DNS | |||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
- | Line Augustesen Obel | 1996 | DNS | |||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Nina Paulsen | 1996 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Sanne Lindblad | 1996 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Tanja Lauersen | 1997 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Thilde Søborg Pedersen | 1996 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Caroline Kjeldsen | 1997 | DSQ | Asynk. ben | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Marie Henriksen | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | 614 | 1:16.15 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Olivia Larsen | 1995 | 572 | 1:17.94 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Louise Frederiksen | 1995 | 553 | 1:18.86 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cornelia Buus | 1994 | 452 | 1:24.29 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Kamille Bager Herskind | 1995 | 425 | 1:26.07 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Tina Bæk | 1994 | 424 | 1:26.12 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sarah Harder Bruun | 1993 | 422 | 1:26.28 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emma Ø. Nielsen | 1995 | 417 | 1:26.64 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ann-Louise Nielsen | 1993 | 411 | 1:27.02 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
10 | Nadja Christiansen | 1995 | 409 | 1:27.18 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
11 | Laura Westergaard | 1995 | 387 | 1:28.80 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nanna Wilenski | 1995 | 355 | 1:31.39 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
13 | Louise Holm | 1994 | 350 | 1:31.82 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Camilla Christensen | 1995 | 339 | 1:32.81 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Lone Vølund | 1965 | 312 | 1:35.41 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
16 | Charlotte Risager | 1994 | 289 | 1:37.91 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
17 | Pernille Højland Jensen | 1994 | 287 | 1:38.12 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
18 | Louise Andreasen | 1995 | 239 | 1:44.27 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
19 | Anne Bredegaard | 1995 | 223 | 1:46.73 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
20 | Maria Møldrup | 1995 | 211 | 1:48.77 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
21 | Caroline Bugge | 1995 | 177 | 1:55.24 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Regitze Madsen | 1994 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Sandra Bram Madsen | 1995 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Amalie Klitgaard | 1994 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 13 juni 2010 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:09 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2010 | Udskriftsdato | 13 juni 2010 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:27 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 31, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Larsen | 1998 | 231 | 2:58.50 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus B. Høgild | 1999 | 223 | 3:00.61 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Holger Boe Krogh | 1998 | 191 | 3:10.31 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 189 | 3:10.74 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 176 | 3:15.32 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | 174 | 3:16.22 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Gustav Yde | 2000 | 166 | 3:19.26 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 160 | 3:21.66 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sebastian Brun Koch | 1998 | 143 | 3:29.36 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 127 | 3:37.64 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Viktor Weilert | 1998 | 114 | 3:45.83 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | 94 | 4:01.26 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
13 | Lasse Bach | 1998 | 69 | 4:27.03 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Ludvig Lind | 1998 | DSQ | svømning på maven | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Tobias B. Bjerg | 1998 | DSQ | -fort bevæg 75m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 31, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 368 | 2:32.81 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik M. Mortensen | 1996 | 362 | 2:33.69 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Casper Trier Jensen | 1996 | 347 | 2:35.79 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 343 | 2:36.48 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anders L. Mogensen | 1996 | 332 | 2:38.18 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Mikkel Vølund | 1997 | 299 | 2:43.85 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
7 | Morten Baxter | 1996 | 287 | 2:46.02 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
8 | Christoffer Beck | 1996 | 284 | 2:46.64 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 274 | 2:48.62 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jens N. Nielsen | 1997 | 272 | 2:48.92 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jannik Skov | 1997 | 262 | 2:51.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Phillip Lundquist | 1996 | 242 | 2:55.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Martin Yde | 1996 | 237 | 2:56.84 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emil Hjermitslev | 1997 | 215 | 3:02.80 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
15 | Niclas Henriksen | 1997 | 197 | 3:08.30 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
16 | Richart Jensen | 1997 | 150 | 3:25.96 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
17 | Mathias Mozart Thomsen | 1997 | 127 | 3:37.79 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Emil Træholt | 1997 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik Rasmussen | 1997 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Mikkel Grønbo | 1996 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 31, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Boelt Larsen | 1994 | 502 | 2:17.80 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Søren Bak Larsen | 1994 | 471 | 2:20.77 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Michael R. Olesen | 1995 | 468 | 2:21.00 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Jacob Mikkelsen | 1994 | 462 | 2:21.67 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Jakob Kornmaaler | 1995 | 421 | 2:26.14 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Jonas Vilhelmsen | 1995 | 406 | 2:27.90 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Casper G. Kristensen | 1995 | 382 | 2:30.96 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Kristian Broløs | 1995 | 380 | 2:31.19 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Kasper Sørensen | 1994 | 372 | 2:32.26 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederik Bendix | 1995 | 362 | 2:33.67 | ||||||
Ebeltoft Svømme Klub | ||||||||||
10 | Kristian Ranghøj | 1995 | 362 | 2:33.67 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
12 | Tobias Skov | 1995 | 342 | 2:36.63 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Marc Abel | 1995 | 325 | 2:39.36 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kenneth Aaberg | 1995 | 315 | 2:40.98 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
15 | Malte Lund Rasmussen | 1994 | 314 | 2:41.09 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
16 | Frederik Overbye | 1995 | 298 | 2:43.91 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Steffan C. S. Jørgensen | 1994 | 297 | 2:44.07 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
18 | Jesper Bojesen | 1995 | 296 | 2:44.28 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
19 | Jacob Mortensen | 1994 | 295 | 2:44.53 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
20 | Nicolaj Thostrup | 1995 | 293 | 2:44.87 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 235 | 2:57.50 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
22 | James Boyes | 1995 | 187 | 3:11.60 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Daniel Højer Nielsen | 1995 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Kasper Sørensen | 1994 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Mathias Petersen | 1995 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Michael Bruun Sørensen | 1995 | DSQ | svøm på maven | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 13 juni 2010 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:27 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2010 | Udskriftsdato | 13 juni 2010 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 14:07 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 249 | 3:15.29 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathilde Kaadtmann | 2000 | 198 | 3:30.70 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Julie Warncke | 2000 | DSQ | ej fors bevæg v 100m | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Laura Jensen | 2000 | DSQ | ej fors bevæg v 100m | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | 307 | 3:02.15 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marie Eske | 1999 | 278 | 3:08.21 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
3 | Laura B. Rasmussen | 1999 | 255 | 3:13.72 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
4 | Trine Guldberg | 1999 | 247 | 3:15.86 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Michelle Hansen | 1998 | 247 | 3:15.97 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
6 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 245 | 3:16.51 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
7 | Anja Neergaard | 1998 | 230 | 3:20.51 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
8 | Ida Marie Ø. Nielsen | 1998 | 206 | 3:28.20 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Gloria Gardner | 1999 | 197 | 3:31.25 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emma Sand Majlund | 1999 | 190 | 3:33.92 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Celia Erikstad | 1999 | 184 | 3:36.06 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Cecilie Bisgaard | 1998 | 182 | 3:37.03 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Josefine Knudsen | 1998 | 170 | 3:41.96 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
14 | Sofie Frank Plath | 1998 | 165 | 3:44.11 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sofie W. Bunten | 1999 | 163 | 3:45.15 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Caroline Beck | 1998 | DSQ | ej fors bevæg v 150m | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Helena Rasmussen | 1998 | DSQ | svømning på maven | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Østrup | 1997 | 483 | 2:36.59 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma Sørensen | 1997 | 471 | 2:37.88 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Signe B. Thomasen | 1996 | 455 | 2:39.80 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Katrine M. Johannsen | 1996 | 389 | 2:48.34 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maja L. Brinch | 1996 | 381 | 2:49.44 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | 376 | 2:50.28 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anne Henriksen | 1996 | 369 | 2:51.36 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
8 | Frederikke Nedergaard | 1996 | 364 | 2:52.06 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | 357 | 2:53.16 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Cecilie Pedersen | 1996 | 356 | 2:53.33 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
11 | Rikke Glinvad | 1997 | 346 | 2:55.00 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Maria Fuglsang Frandsen | 1997 | 306 | 3:02.32 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | 304 | 3:02.81 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Ditte V. Hansen | 1997 | 303 | 3:02.90 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Cecilie S. Nielsen | 1996 | 301 | 3:03.38 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Anne V Mikkelsen | 1997 | 295 | 3:04.55 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | Nia Jørgensen | 1996 | 294 | 3:04.90 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Maj Brohus | 1996 | 286 | 3:06.40 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Julie Rishøj Andersen | 1997 | 267 | 3:10.75 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
20 | Laura Koch Sørensen | 1997 | 264 | 3:11.66 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Ana Cecilia Woetmann | 1996 | 257 | 3:13.32 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
22 | Karen Frederikke Hansen | 1996 | 215 | 3:25.17 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
23 | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | 213 | 3:25.66 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
24 | Sofie Korreborg | 1997 | 192 | 3:32.96 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Grace Gardner | 1997 | 175 | 3:39.66 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Rasmussen | 1996 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Nina Paulsen | 1996 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Laura K. Westergaard | 1997 | DSQ | ej fors bevæg v.125m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | DSQ | ej fors bevæg v100m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Skibsted | 1997 | DSQ | ej fors bevæg v 100m | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Simone Friis Hansen | 1995 | 541 | 2:30.82 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | 522 | 2:32.60 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Laura Bornhøft | 1995 | 507 | 2:34.14 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Camilla Svane | 1995 | 486 | 2:36.29 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | 476 | 2:37.41 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | 456 | 2:39.67 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Thea Nørgaard | 1995 | 454 | 2:39.84 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Tine Trolle | 1991 | 450 | 2:40.36 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Betina K. Pedersen | 1994 | 437 | 2:41.88 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Christina Lund | 1993 | 433 | 2:42.42 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
11 | Lise Meng | 1994 | 423 | 2:43.74 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
12 | Nanna N. Nielsen | 1993 | 403 | 2:46.34 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Matilde Christensen | 1992 | 391 | 2:48.11 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
14 | Johanne Brahe | 1995 | 374 | 2:50.56 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
15 | Anne Brandt Nielsen | 1992 | 351 | 2:54.14 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
16 | Nanna Wilenski | 1995 | 331 | 2:57.56 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
17 | Louise Sander | 1995 | 331 | 2:57.67 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
18 | Amalie Bøgebjerg | 1995 | 322 | 2:59.19 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
19 | Marie Kristine Steen | 1994 | 301 | 3:03.30 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
20 | Katrine Siggaard | 1995 | 280 | 3:07.91 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
21 | Pernille Højland Jensen | 1994 | 222 | 3:22.93 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Amalie Klitgaard | 1994 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Ditte A. Christiansen | 1995 | DNS | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Iben Rohde | 1994 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Line Aamann | 1993 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Michelle Lesler | 1994 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 13 juni 2010 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:07 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2010 | Udskriftsdato | 13 juni 2010 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 14:22 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 33, 50m Butterfly Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 233 | 36.55 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jonas Priess Sørensen | 1998 | 231 | 36.65 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
3 | Jacob S. Madsen | 1998 | 222 | 37.18 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
4 | Mads D. Kristensen | 1998 | 197 | 38.67 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Michael Terp Olesen | 1999 | 187 | 39.34 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Vitus Milver Bollerslev | 1998 | 167 | 40.86 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | 163 | 41.19 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
8 | Felix Burmester | 1999 | 162 | 41.25 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jonas Junge | 1998 | 155 | 41.93 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
10 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 141 | 43.27 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jakob Riisgaard Nielsen | 1998 | 137 | 43.63 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Alexander Jensen | 1998 | 135 | 43.88 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Gustav Yde | 2000 | 125 | 45.01 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Søren Christensen | 1998 | 123 | 45.30 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Magnus B. Høgild | 1999 | 120 | 45.63 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 117 | 45.96 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Kartikey Nandgave | 1998 | 111 | 46.81 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Morten Due Nielsen | 1999 | 97 | 48.89 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Rasmus D. Jensen | 1998 | 95 | 49.31 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
20 | Anders Jepsen | 1998 | 94 | 49.51 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
21 | Laurits B. Henriksen | 1998 | 88 | 50.61 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Oskar Lilleøre | 1998 | 80 | 52.19 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
23 | Sigurd Huulgaard Sørensen | 1999 | 74 | 53.65 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
24 | Michael Vibæk | 1998 | 72 | 54.11 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
25 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 71 | 54.22 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Macus Buus Nielsen | 2000 | 40 | 1:05.79 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Christoffer Møldrup | 1998 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Andreas M. Porsmose | 1998 | DSQ | ikke arme over vand | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias H Christensen | 1999 | DSQ | forkert stilart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | William Schwab | 2000 | DSQ | arme ikke over vand | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 33, 50m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Birkkjær | 1996 | 398 | 30.59 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
2 | Teddi Rasmussen | 1996 | 324 | 32.77 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
3 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 308 | 33.30 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Morten Baxter | 1996 | 267 | 34.94 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
5 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | 259 | 35.29 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
6 | Steffen Carlsen | 1996 | 227 | 36.90 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
7 | Malthe Lindquist | 1996 | 218 | 37.36 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
8 | Ingo Eriksen | 1996 | 208 | 37.95 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
9 | Jonatan Balladone | 1997 | 205 | 38.14 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | 205 | 38.17 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
11 | Anton Løbner | 1997 | 203 | 38.28 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Tobias G. Larsen | 1996 | 194 | 38.89 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Isak Gadegaard | 1996 | 185 | 39.49 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Magnus B. Wichmann | 1997 | 185 | 39.49 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Anekkash Derasakayam | 1997 | 183 | 39.62 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emil Deleuran Hansen | 1997 | 179 | 39.91 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
17 | Nicolai Madsen | 1997 | 178 | 40.00 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mathias Tougaard Sørensen | 1997 | 176 | 40.13 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Jesper Jensen | 1996 | 173 | 40.38 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
20 | Jacob Dam Larsen | 1996 | 172 | 40.48 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Martin Grønning | 1997 | 171 | 40.53 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Mathias Dyrhave Lindberg | 1996 | 170 | 40.58 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
22 | Simon Nørgård | 1997 | 170 | 40.58 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
24 | Johnnie Zûlau | 1997 | 137 | 43.61 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
25 | Richart Jensen | 1997 | 127 | 44.80 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
26 | Tobias Jensen | 1997 | 87 | 50.83 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
27 | Frederik Linck | 1997 | 84 | 51.40 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
28 | Frederik Rasmussen | 1997 | 83 | 51.51 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
29 | Patrick Strandlyst | 1997 | 48 | 1:02.05 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Mikkel Boisen | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
- | Tobias Iversen | 1996 | DSQ | arme ikke over vand | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 33, 50m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 616 | 26.44 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marcus Thøgersen | 1995 | 480 | 28.74 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | 457 | 29.21 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Jacob Mikkelsen | 1994 | 389 | 30.82 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | 378 | 31.11 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | 375 | 31.20 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anders Lyhne | 1994 | 375 | 31.21 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
8 | Martin S. Madsen | 1995 | 370 | 31.34 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
9 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | 369 | 31.37 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jens Christian Olsen | 1995 | 369 | 31.37 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
11 | Søren Brinkmann Nielsen | 1994 | 368 | 31.40 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
12 | Michael Sørensen | 1995 | 354 | 31.82 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
13 | Michael R. Olesen | 1995 | 336 | 32.35 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Jannick Maesen | 1995 | 332 | 32.49 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mathias Madsen | 1995 | 330 | 32.56 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | David Jensen | 1994 | 329 | 32.60 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
17 | Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | 325 | 32.72 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
18 | Ricco Gade | 1995 | 316 | 33.04 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Niels Mortensen | 1995 | 312 | 33.19 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
20 | Marc Abel | 1995 | 304 | 33.46 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Jonathan Bitsch Holm | 1994 | 290 | 33.98 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Tobias Asp | 1994 | 285 | 34.20 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
23 | Alexander Gilberg | 1995 | 277 | 34.51 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Alexander Frederiksen | 1994 | 276 | 34.55 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
25 | Rasmus Bjerre Knudsen | 1994 | 260 | 35.25 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
26 | Niels Rasmussen | 1995 | 246 | 35.93 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
27 | Mads Sørensen | 1995 | 239 | 36.26 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
28 | Frederik Poulsen | 1994 | 217 | 37.44 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
29 | Jonas Sørensen | 1995 | 217 | 37.46 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
30 | Vishnu Illankumaran | 1995 | 194 | 38.84 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
31 | Tobias Skov | 1995 | 185 | 39.46 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
32 | Jacob Sørensen | 1995 | 171 | 40.57 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Frederik Møller Iversen | 1994 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Simon Underlien | 1995 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Steffan C. S. Jørgensen | 1994 | DNS | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Løb 33, 50m Butterfly Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | 582 | 26.95 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | David Adelskov | 1987 | 548 | 27.49 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Morten Riemenschneider | 1989 | 548 | 27.49 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jesper Dam Karlsen | 1991 | 520 | 27.98 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Søren Larsen | 1993 | 500 | 28.35 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jacob Moos Larsen | 1993 | 466 | 29.02 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Christian Rasmussen | 1993 | 465 | 29.05 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
8 | Nikolaj Kühn | 1993 | 457 | 29.22 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
9 | Martin Simonsen | 1985 | 445 | 29.47 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
10 | Marcus Zobbe Noer | 1992 | 444 | 29.49 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mathias Pedersen | 1992 | 421 | 30.02 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
12 | Frederik H. Lyngdorf | 1992 | 410 | 30.29 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | Henrik Højberg Ozol | 1993 | 391 | 30.77 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
14 | Daniel Mandrup | 1991 | 381 | 31.03 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
15 | Thomas Skov | 1993 | 343 | 32.14 | ||||||
Ebeltoft Svømme Klub | ||||||||||
16 | Anders I. Lauridsen | 1992 | 336 | 32.38 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
17 | Morten Rask Jensen | 1993 | 332 | 32.49 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
18 | Mathias Als | 1993 | 294 | 33.82 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Peter Kragelund | 1993 | 274 | 34.64 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
- | Joachim Beck | 1993 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 13 juni 2010 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:22 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2010 | Udskriftsdato | 13 juni 2010 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 14:42 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 34, 50m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Bærentsen | 2000 | 175 | 45.37 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 166 | 46.10 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 166 | 46.15 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 133 | 49.65 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sara Frank Plath | 2000 | 124 | 50.91 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Julie Kristensen | 2000 | 116 | 52.05 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mie Mellerup | 2000 | 104 | 53.95 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Helena Eriksen | 2000 | 99 | 54.74 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Maria M. Porsmose | 2000 | 90 | 56.53 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 34, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anne Tollerup | 1998 | 273 | 39.11 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Celinn M. T. Larsen | 1998 | 261 | 39.70 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Camilla Tromborg | 1998 | 247 | 40.44 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jackie Gade | 1998 | 219 | 42.05 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 218 | 42.15 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Josefine B. Rasmussen | 1998 | 214 | 42.43 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
7 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | 203 | 43.14 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
8 | Camilla Mikkelsen | 1998 | 201 | 43.27 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Helena Rasmussen | 1998 | 197 | 43.57 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | 195 | 43.76 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
11 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | 179 | 45.03 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Liselotte Baxter | 1998 | 171 | 45.68 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
13 | Camilla Feldmann | 1999 | 160 | 46.71 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Lea Føste Andersen | 1998 | 157 | 46.97 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
15 | Sofie Rasmussen | 1999 | 153 | 47.43 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Camilla M Kristensen | 1998 | 149 | 47.84 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | Sofie Marie Kølbæk | 1998 | 145 | 48.26 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Astrid Beck | 1998 | 145 | 48.32 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
19 | Lærke Marie Bentsen | 1998 | 144 | 48.42 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
20 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 141 | 48.72 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
21 | Celia Erikstad | 1999 | 141 | 48.73 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Louise Heiberg | 1998 | 140 | 48.80 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
23 | Rikke M Pedersen | 1998 | 138 | 49.05 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Julie Broekhoff | 1999 | 133 | 49.64 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Emma Sand Majlund | 1999 | 129 | 50.23 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
26 | Rikke Strømbeck | 1998 | 127 | 50.40 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
27 | Karoline Larsen | 1998 | 127 | 50.49 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
28 | Amanda Leweson | 1999 | 116 | 51.94 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
29 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | 116 | 51.97 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
30 | Cecilie Bisgaard | 1998 | 108 | 53.20 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
31 | Vicki Jensen | 1998 | 103 | 54.14 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
32 | Josefine Knudsen | 1998 | 101 | 54.52 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
33 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | 81 | 58.63 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
34 | Amalie Mejer | 1998 | 71 | 1:01.35 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
35 | Emma Louise Frohn | 1998 | 66 | 1:02.70 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Lisa Schøn | 1999 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Mie Johansen | 1999 | DSQ | asym. arme | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 34, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 505 | 31.85 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
2 | Lise L. Nielsen | 1996 | 422 | 33.81 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
3 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | 412 | 34.08 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 403 | 34.33 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma Nørgaard | 1997 | 390 | 34.71 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maria Nielsen | 1996 | 373 | 35.22 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maja L. Brinch | 1996 | 360 | 35.66 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lonnie Meineche | 1996 | 355 | 35.80 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederikke Nedergaard | 1996 | 353 | 35.88 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Charina Arent Sørensen | 1997 | 346 | 36.14 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
11 | Ditte V. Hansen | 1997 | 305 | 37.67 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Or-Emilie Yonah | 1996 | 301 | 37.86 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Laura Cebula | 1997 | 296 | 38.04 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mia Louise Møller | 1996 | 296 | 38.04 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Christine Holm Egebæk | 1996 | 295 | 38.11 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
16 | Nanna H Andersen | 1996 | 294 | 38.13 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
17 | Line Hatting | 1996 | 285 | 38.55 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
18 | Cecilie Pedersen | 1996 | 271 | 39.19 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
19 | Celilia Højbjerg | 1997 | 263 | 39.59 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
20 | Julie D. Hald | 1996 | 260 | 39.71 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Anne Dahl | 1996 | 260 | 39.72 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
22 | Kathrine Trøster | 1997 | 260 | 39.73 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
23 | Christine Hansen | 1996 | 259 | 39.76 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
24 | Tashia Lundvig | 1996 | 257 | 39.87 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
25 | Sille Brolykke Bjerrum | 1996 | 251 | 40.22 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
26 | Emma Marie Amdisen | 1997 | 250 | 40.23 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
27 | Katja Timmermann | 1996 | 244 | 40.61 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
28 | Sofie Boel Torp | 1997 | 235 | 41.10 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
29 | Emma Rohde | 1997 | 218 | 42.13 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
30 | Anne Henriksen | 1996 | 209 | 42.72 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
31 | Tatiana Amurugam | 1996 | 201 | 43.29 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
32 | Shannie Zülau | 1996 | 201 | 43.31 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
33 | Anne V Mikkelsen | 1997 | 198 | 43.51 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
34 | Trine G. Sørensen | 1997 | 184 | 44.62 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
35 | Lis N. Duc | 1997 | 181 | 44.80 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
36 | Emma Rasmussen | 1996 | 181 | 44.82 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
37 | Joelle Nieûandt | 1996 | 174 | 45.41 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
38 | Marie Henriksen | 1997 | 166 | 46.11 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
39 | Sofie Skibsted | 1997 | 165 | 46.20 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
40 | Sabina Christensen | 1997 | 165 | 46.23 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
41 | Anastasia Mortensen | 1996 | 147 | 48.10 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
42 | Pernille Agerlin | 1997 | 137 | 49.25 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
43 | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | 113 | 52.38 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
44 | Laura Christensen | 1997 | 105 | 53.76 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
45 | Tanja Lauersen | 1997 | 96 | 55.43 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
46 | Ida Kaaber | 1997 | 86 | 57.39 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Astrid Skjoldborg | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Emma Josefsen | 1996 | DNS | |||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
- | Line Augustesen Obel | 1996 | DNS | |||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Monica Aloysius | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
- | Sanne Lindblad | 1996 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Kamilla Langeland Toft | 1996 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | DSQ | usymetriske arme | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Rikke Mouritsen | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 34, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Heidi Mikkelsen | 1985 | 629 | 29.60 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Louise Frederiksen | 1995 | 619 | 29.75 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sarah Harder Bruun | 1993 | 539 | 31.16 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ann-Louise Nielsen | 1993 | 528 | 31.38 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
5 | Christina Arent Sørensen | 1994 | 485 | 32.27 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
6 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | 453 | 33.01 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | 446 | 33.18 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
8 | Mia Kynde | 1994 | 446 | 33.19 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | 445 | 33.21 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Tine Trolle | 1991 | 425 | 33.73 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Alberte Bæk Hejlesen | 1992 | 405 | 34.28 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Tina Bæk | 1994 | 404 | 34.31 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Diana Rank | 1991 | 391 | 34.68 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Nanett Brik | 1995 | 375 | 35.17 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
15 | Anne Brandt Nielsen | 1992 | 374 | 35.20 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
15 | Lea Spang Holm | 1994 | 374 | 35.20 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Trine Kristensen | 1995 | 372 | 35.26 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
18 | Olivia Larsen | 1995 | 360 | 35.65 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
19 | Camilla Christensen | 1995 | 347 | 36.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Louise Holm | 1994 | 333 | 36.58 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Cecilie Møller | 1990 | 330 | 36.68 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
21 | Emma Ø. Nielsen | 1995 | 330 | 36.68 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Pernille Röhling | 1995 | 328 | 36.76 | ||||||
Ebeltoft Svømme Klub | ||||||||||
24 | Mie Munkholt | 1995 | 320 | 37.08 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
25 | Matilde Christensen | 1992 | 317 | 37.18 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
26 | Nadja Christiansen | 1995 | 309 | 37.53 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
27 | Betina K. Pedersen | 1994 | 298 | 37.97 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
28 | Louise Andersen | 1994 | 298 | 37.98 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
29 | Anne Bredegaard | 1995 | 291 | 38.27 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
30 | Camilla Ramsgaard | 1995 | 275 | 39.00 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Nanna Wilenski | 1995 | 244 | 40.61 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
32 | Johanne Brahe | 1995 | 243 | 40.64 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
32 | Sofie Grønlund | 1995 | 243 | 40.64 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
34 | Sofie Holde | 1992 | 243 | 40.66 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Helene Siggaard | 1995 | 242 | 40.69 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
36 | Marie Kristine Steen | 1994 | 230 | 41.37 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
37 | Amalie Bøgebjerg | 1995 | 228 | 41.49 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
38 | Katrine Siggaard | 1995 | 228 | 41.50 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
39 | Maria Andreasen | 1994 | 210 | 42.69 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Katrine Christiansen | 1994 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Malene Dahlhus | 1995 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Maria Møldrup | 1995 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Regitze Madsen | 1994 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 13 juni 2010 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:42 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2010 | Udskriftsdato | 13 juni 2010 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 16:00 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jacob Jensen | 1998 | 325 | 2:28.53 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
2 | Sebastian Reese | 1998 | 294 | 2:33.58 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Martin Harder Bruun | 1998 | 265 | 2:38.96 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Martin Larsen | 1998 | 265 | 2:38.97 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Bertil Binau-Uldal | 1998 | 254 | 2:41.32 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emil Parnel | 1999 | 253 | 2:41.52 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jonas Junge | 1998 | 250 | 2:42.22 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
8 | Mads D. Kristensen | 1998 | 244 | 2:43.58 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Sander Schmidt | 1999 | 242 | 2:43.88 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 235 | 2:45.59 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Alexander Jensen | 1998 | 227 | 2:47.45 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Casper Lund | 1998 | 217 | 2:50.11 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
13 | Mads Storgaard | 1998 | 211 | 2:51.48 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Michael Terp Olesen | 1999 | 210 | 2:51.79 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 210 | 2:51.83 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Gustav Yde | 2000 | 208 | 2:52.30 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
17 | Anders Laursen | 1998 | 206 | 2:52.84 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 200 | 2:54.67 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Toke Cramer | 1998 | 199 | 2:54.98 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 195 | 2:56.19 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Morten Due Nielsen | 1999 | 172 | 3:03.61 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 172 | 3:03.72 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | 166 | 3:05.87 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
24 | Oskar Lilleøre | 1998 | 160 | 3:08.18 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
25 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 155 | 3:10.19 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Laurits B. Henriksen | 1998 | 152 | 3:11.26 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Rasmus D. Jensen | 1998 | 152 | 3:11.37 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
28 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 145 | 3:14.64 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
29 | Sebastian Brun Koch | 1998 | 140 | 3:16.75 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Viktor Weilert | 1998 | 139 | 3:16.99 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
31 | Kartikey Nandgave | 1998 | 137 | 3:18.21 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Andreas M. Porsmose | 1998 | 134 | 3:19.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Mathias H Christensen | 1999 | 130 | 3:21.64 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Christoffer Elkjær | 1998 | 129 | 3:22.20 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Mikkel K Lauridsen | 1998 | 118 | 3:28.25 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Kasper Bundgaard | 1998 | 114 | 3:30.52 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
37 | Mads L. Werther | 2000 | 111 | 3:32.56 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
38 | Macus Buus Nielsen | 2000 | 102 | 3:38.70 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
39 | Simon Steen Andersen | 1999 | 100 | 3:40.21 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
40 | Jonas Poulsen | 1998 | 98 | 3:41.82 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
41 | Bjørn Kristensen | 1999 | 91 | 3:47.21 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
42 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 86 | 3:51.13 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
43 | Søren P. Rasmussen | 2000 | 73 | 4:04.46 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Rune Nørgaard | 2000 | DSQ | Stop eft 150m +i tov | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Yde | 1996 | 481 | 2:10.40 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 423 | 2:16.11 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Casper Trier Jensen | 1996 | 403 | 2:18.29 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 394 | 2:19.33 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik M. Mortensen | 1996 | 383 | 2:20.73 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Nikolaj Borup | 1997 | 373 | 2:21.96 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
7 | Max Tellefsen | 1996 | 366 | 2:22.87 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | 361 | 2:23.42 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
9 | Jesper Jensen | 1996 | 359 | 2:23.76 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
10 | Albert Grahn-Frankil | 1996 | 353 | 2:24.49 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Christoffer Beck | 1996 | 339 | 2:26.50 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Jonatan Balladone | 1997 | 329 | 2:28.03 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Jens N. Nielsen | 1997 | 326 | 2:28.38 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emil Deleuran Hansen | 1997 | 325 | 2:28.62 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
15 | Frederik Knudsen | 1997 | 321 | 2:29.20 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
16 | Anders L. Mogensen | 1996 | 321 | 2:29.28 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Jannik Skov | 1997 | 319 | 2:29.57 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 317 | 2:29.90 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Mikkel Strand | 1997 | 295 | 2:33.53 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
20 | Malthe Lindquist | 1996 | 283 | 2:35.60 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
21 | Christian Gamst | 1996 | 269 | 2:38.30 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Mikkel Boisen | 1997 | 265 | 2:39.00 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
23 | Jacob Dam Larsen | 1996 | 261 | 2:39.85 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Philip Færch | 1996 | 260 | 2:40.15 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
25 | Peter Guldberg | 1996 | 259 | 2:40.33 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
26 | Martin Grønning | 1997 | 246 | 2:43.15 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Anders Laursen | 1996 | 243 | 2:43.67 | ||||||
Ebeltoft Svømme Klub | ||||||||||
28 | Isak Gadegaard | 1996 | 242 | 2:43.90 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
29 | Thomas Svankjær | 1997 | 235 | 2:45.62 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Rune K. Jensen | 1997 | 234 | 2:45.74 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Tobias G. Larsen | 1996 | 220 | 2:49.29 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Niclas Henriksen | 1997 | 217 | 2:49.98 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
33 | Ingo Eriksen | 1996 | 215 | 2:50.47 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
34 | Frederik Linck | 1997 | 211 | 2:51.56 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
35 | Emil Hjermitslev | 1997 | 211 | 2:51.61 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
36 | Tobias Jensen | 1997 | 205 | 2:53.18 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
37 | Tobias Iversen | 1996 | 205 | 2:53.38 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
38 | Lasse Dall | 1997 | 193 | 2:56.73 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
39 | Marcus Frederiksen | 1997 | 168 | 3:05.03 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
40 | Anekkash Derasakayam | 1997 | 164 | 3:06.45 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
41 | Bastian Kristensen | 1997 | 149 | 3:12.69 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
42 | Simon Nørgård | 1997 | 141 | 3:16.47 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
43 | Sune Noel N. Kjær | 1997 | 106 | 3:36.16 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
44 | Aravinth Sivarajah | 1997 | 81 | 3:55.90 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
- | Anders Husted | 1997 | DNS | |||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
- | Emil Træholt | 1997 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Mikkel Grønbo | 1996 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Martin Seatan | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Mikkel Vølund | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 695 | 1:55.32 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jacob Mikkelsen | 1994 | 531 | 2:06.18 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Kasper Sørensen | 1994 | 514 | 2:07.54 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jeppe Klemmensen | 1994 | 485 | 2:10.07 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nicklas Trier Hansen | 1994 | 465 | 2:11.90 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
6 | David Jensen | 1994 | 454 | 2:12.91 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
7 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | 445 | 2:13.84 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jacob Grove | 1994 | 441 | 2:14.17 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Jonas Vilhelmsen | 1995 | 424 | 2:15.98 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jakob Kornmaaler | 1995 | 422 | 2:16.21 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Casper G. Kristensen | 1995 | 415 | 2:16.95 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Anders Lyhne | 1994 | 408 | 2:17.71 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
13 | Kristian Ranghøj | 1995 | 401 | 2:18.49 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
14 | Tobias Skov | 1995 | 399 | 2:18.72 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Janus Meinert | 1995 | 387 | 2:20.14 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | David Tørring | 1995 | 385 | 2:20.39 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Jens Christian Olsen | 1995 | 373 | 2:21.86 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
18 | Ricco Gade | 1995 | 372 | 2:22.10 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Frederik Bendix | 1995 | 369 | 2:22.42 | ||||||
Ebeltoft Svømme Klub | ||||||||||
20 | Frederik Overbye | 1995 | 362 | 2:23.28 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Kenneth Aaberg | 1995 | 359 | 2:23.75 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
22 | Martin S. Madsen | 1995 | 354 | 2:24.48 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
23 | Jacob Mortensen | 1994 | 349 | 2:25.09 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
24 | Alexander Frederiksen | 1994 | 325 | 2:28.61 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
25 | Sebastian Larsen | 1995 | 323 | 2:28.90 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
26 | James Boyes | 1995 | 321 | 2:29.20 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
27 | Alexander Gilberg | 1995 | 314 | 2:30.23 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Mathias Ryssel | 1995 | 310 | 2:30.95 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Christian Jørgensen | 1995 | 308 | 2:31.31 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
30 | Lasse Christensen | 1994 | 306 | 2:31.60 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Jonathan Bitsch Holm | 1994 | 304 | 2:31.93 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
32 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 267 | 2:38.65 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
33 | Rasmus Bjerre Knudsen | 1994 | 262 | 2:39.66 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
34 | Simon Hansen | 1995 | 252 | 2:41.81 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Frederik C. Østergaard | 1994 | 246 | 2:43.08 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Kasper Sørensen | 1994 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Petersen | 1995 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Sylvester Andersen | 1995 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tonni Kristensen | 1992 | 658 | 1:57.44 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | 623 | 1:59.62 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Nikolaj Kühn | 1993 | 466 | 2:11.81 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Morten Rask Jensen | 1993 | 436 | 2:14.77 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Peter Sønderskov | 1990 | 416 | 2:16.90 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Henrik Højberg Ozol | 1993 | 411 | 2:17.42 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anders I. Lauridsen | 1992 | 394 | 2:19.35 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
8 | Peter Kragelund | 1993 | 364 | 2:23.03 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
9 | Jacob Brask Pedersen | 1993 | 300 | 2:32.58 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Michael Jørgensen | 1981 | 246 | 2:43.11 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
11 | Michael Bechsgaard | 1993 | 217 | 2:49.90 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 13 juni 2010 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:00 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2010 | Udskriftsdato | 13 juni 2010 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 17:31 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 294 | 2:50.61 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 219 | 3:08.18 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathilde Kaadtmann | 2000 | 213 | 3:10.06 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 208 | 3:11.43 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Amalie Bærentsen | 2000 | 200 | 3:14.10 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sara Frank Plath | 2000 | 185 | 3:19.17 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Matilde Snitgaard | 2000 | 184 | 3:19.38 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Line Thomsen | 2000 | 163 | 3:27.95 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mie Mellerup | 2000 | 149 | 3:34.22 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Julie Kristensen | 2000 | 136 | 3:40.51 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Nikita Pedersen | 2000 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Stefanie Brun Koch | 2001 | DNF | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Natascha Alexandra Green | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anne Tollerup | 1998 | 410 | 2:32.78 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Celinn M. T. Larsen | 1998 | 331 | 2:44.07 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Michelle Hansen | 1998 | 325 | 2:45.14 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
4 | Marie Eske | 1999 | 301 | 2:49.28 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
5 | Jackie Gade | 1998 | 285 | 2:52.43 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Caroline Beck | 1998 | 255 | 2:58.98 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Trine Guldberg | 1999 | 247 | 3:00.92 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Camilla Feldmann | 1999 | 239 | 3:03.00 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | 234 | 3:04.04 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
10 | Sofie W. Bunten | 1999 | 230 | 3:05.32 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Martha Andersen | 1999 | 228 | 3:05.64 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
12 | Laura B. Rasmussen | 1999 | 225 | 3:06.73 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
13 | Ida Kristensen | 1998 | 219 | 3:08.35 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Rikke M Pedersen | 1998 | 216 | 3:09.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mathilde Skjødt Mikkelsen | 1998 | 209 | 3:11.26 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Julie Broekhoff | 1999 | 201 | 3:13.61 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Signe Tange Jørgensen | 1999 | 196 | 3:15.43 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sofie Frank Plath | 1998 | 192 | 3:16.82 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Sille Raahede Nielsen | 1998 | 190 | 3:17.28 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
20 | Linette Johansen | 1998 | 182 | 3:20.40 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Gynn Davidsen | 1998 | 172 | 3:24.10 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
22 | Julie Dahl Schneider | 1998 | 171 | 3:24.46 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Katja Fuglsang Frandsen | 1999 | 169 | 3:25.22 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
24 | Emma Louise Frohn | 1998 | 138 | 3:39.50 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
25 | Line Hesselvang | 1998 | 136 | 3:40.46 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | DNF | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Signe B. Thomasen | 1996 | 542 | 2:19.23 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Amalie Østrup | 1997 | 521 | 2:21.04 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Katrine M. Johannsen | 1996 | 490 | 2:23.95 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emma Nørgaard | 1997 | 457 | 2:27.33 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maja L. Brinch | 1996 | 453 | 2:27.75 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Laura K. Westergaard | 1997 | 448 | 2:28.27 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lonnie Meineche | 1996 | 438 | 2:29.40 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Julie Storgaard | 1996 | 423 | 2:31.14 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Christine Hansen | 1996 | 419 | 2:31.67 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | 418 | 2:31.80 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 404 | 2:33.58 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Maria Nielsen | 1996 | 402 | 2:33.73 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Johanne Kølbæk | 1996 | 390 | 2:35.33 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Line Hatting | 1996 | 385 | 2:36.07 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sofie Aaquist | 1996 | 385 | 2:36.07 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
16 | Anne V Mikkelsen | 1997 | 382 | 2:36.44 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | 378 | 2:36.91 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Christine Holm Egebæk | 1996 | 375 | 2:37.35 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
19 | Rikke Glinvad | 1997 | 374 | 2:37.47 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Tine Christensen | 1996 | 374 | 2:37.51 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Nia Jørgensen | 1996 | 368 | 2:38.31 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | 368 | 2:38.41 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Or-Emilie Yonah | 1996 | 359 | 2:39.64 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Emma Marie Amdisen | 1997 | 359 | 2:39.68 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
25 | Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | 343 | 2:42.18 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Maj Brohus | 1996 | 335 | 2:43.49 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Kristina Korshøj Adsbøl | 1997 | 324 | 2:45.19 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Sofie Boel Torp | 1997 | 313 | 2:47.18 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
29 | Pernille Agerlin | 1997 | 309 | 2:47.87 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
30 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | 298 | 2:49.91 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Emilie Aagaard | 1997 | 267 | 2:56.26 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Ana Cecilia Woetmann | 1996 | 260 | 2:57.91 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
33 | Anne K. Larsen | 1997 | 246 | 3:01.13 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Laura Koch Sørensen | 1997 | 244 | 3:01.57 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Emma Rohde | 1997 | 237 | 3:03.30 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
36 | Line Meldgaard | 1997 | 219 | 3:08.22 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
37 | Sigrid Mogensen | 1997 | 214 | 3:09.67 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
38 | Astrid Dahl Uth | 1996 | 212 | 3:10.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
39 | Sofie Skibsted | 1997 | 206 | 3:12.30 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
40 | Julie Sofie Nielsen | 1997 | 204 | 3:12.82 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
41 | Joelle Nieûandt | 1996 | 203 | 3:13.09 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
42 | Camilla Jørgensen | 1997 | 200 | 3:14.01 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
43 | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | 200 | 3:14.05 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
44 | Sine Højgaard Sørensen | 1997 | 194 | 3:16.08 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
45 | Marie Juhl Jensen | 1996 | 191 | 3:17.06 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
46 | Emma Thomsen | 1996 | 178 | 3:21.89 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Astrid Skjoldborg | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Emma Rasmussen | 1996 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Line Augustesen Obel | 1996 | DNS | |||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Monica Aloysius | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
- | Nanna H Andersen | 1996 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Nina Paulsen | 1996 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Sophie Outzen | 1997 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Trine Kristensen | 1995 | 563 | 2:17.43 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Line Aamann | 1993 | 552 | 2:18.39 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Cecilie Schmidt | 1995 | 547 | 2:18.80 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Simone Friis Hansen | 1995 | 532 | 2:20.04 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Signe V. Henriksen | 1994 | 492 | 2:23.74 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
6 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | 473 | 2:25.64 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | 442 | 2:28.94 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
8 | Mette Hansen | 1992 | 435 | 2:29.82 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
9 | Lise Meng | 1994 | 430 | 2:30.41 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
10 | Laura Bornhøft | 1995 | 428 | 2:30.65 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Camilla Svane | 1995 | 426 | 2:30.80 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Ann Østergaard Nielsen | 1994 | 425 | 2:30.91 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
13 | Laura Westergaard | 1995 | 421 | 2:31.42 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Cornelia Buus | 1994 | 408 | 2:33.00 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Mie Munkholt | 1995 | 397 | 2:34.42 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
16 | Louise Holm | 1994 | 385 | 2:35.94 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Camilla Ramsgaard | 1995 | 379 | 2:36.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Amalie Klitgaard | 1994 | 340 | 2:42.53 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Maria Møldrup | 1995 | 325 | 2:45.05 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
20 | Marie Kristine Steen | 1994 | 322 | 2:45.63 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
21 | Sofie Grønlund | 1995 | 309 | 2:47.80 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
22 | Louise Andersen | 1994 | 299 | 2:49.69 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
23 | Louise Sander | 1995 | 272 | 2:55.10 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
24 | Pernille Højland Jensen | 1994 | 256 | 2:58.69 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Ditte A. Christiansen | 1995 | DNS | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Kamille Bager Herskind | 1995 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Michelle Lesler | 1994 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Sandra Bram Madsen | 1995 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 13 juni 2010 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:31 |