2020-04-05   12:29:22
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arena Open 2020

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Arena Open
Plats: Eddahallen Arrangör: Skellefteå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 25 jan 2020
Gren 1, 50m Frisim Damer 1-10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ottilia Persson 2010 Bureå Simsällskap +0.83 154 42.76
2 Kitty Högdahl 2010 Piteå Sim +0.98 119 46.56 +3.80
3 Ewy Öström 2011 Skellefteå Simklubb -.-- 109 47.94 +5.18
4 Lisa Gotthold 2010 Piteå Sim +0.76 105 48.47 +5.71
5 Enya Holmström 2010 Piteå Sim +0.97 92 50.73 +7.97
6 Alice Hofverberg 2010 Skellefteå Simklubb +0.67 73 54.82 +12.06
Grenen officiell:  2020-01-25 10:12:44
Gren 1, 50m Frisim Damer 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sofia Izarra 2008 Umeå Simsällskap +0.79 347 32.63
2 Alva Löfgren 2008 Umeå Simsällskap +0.80 277 35.15 +2.52
3 Nelly Brevemark 2009 Luleå Simsällskap +0.77 272 35.37 +2.74
4 Lilly Marklund 2008 Piteå Sim +0.86 259 35.97 +3.34
5 Hanna Svan 2009 Bureå Simsällskap +0.87 257 36.04 +3.41
6 Miranda Henriksson 2009 Piteå Sim +1.08 244 36.68 +4.05
7 Tyra Vidman 2009 Luleå Simsällskap +0.81 240 36.86 +4.23
8 Lova Grimborg 2009 Gällivare Sportklubb +0.92 230 37.39 +4.76
9 Elin Bäcklund 2008 Piteå Sim +0.85 226 37.64 +5.01
10 Wilma Mostén 2008 Umeå Simsällskap +0.89 203 38.98 +6.35
11 Ellen Gotthold 2008 Piteå Sim +0.99 190 39.88 +7.25
12 Elsa Nyberg 2009 Piteå Sim +0.91 179 40.63 +8.00
13 Disa Bengtson 2008 Umeå Simsällskap +0.97 152 42.91 +10.28
14 Nathalie Säfsten 2009 Umeå Simsällskap +0.76 141 43.96 +11.33
15 Olivia Granberg 2009 Burträsk Simpolare +0.89 139 44.24 +11.61
16 Leia Ekberg 2009 Piteå Sim +1.01 126 45.73 +13.10
17 Nanna Åström 2008 Burträsk Simpolare +0.97 117 46.87 +14.24
- Emelie Hedberg 2009 Bureå Simsällskap +0.91 DSQ
Grenen officiell:  2020-01-25 10:12:44
Gren 1, 50m Frisim Damer 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Millie Eriksson 2007 Skellefteå Simklubb +0.76 429 30.38
2 Felicia Svan 2007 Bureå Simsällskap +0.78 386 31.49 +1.11
3 Alva Stenerås Strand 2007 Umeå Simsällskap +0.72 371 31.90 +1.52
4 Fanny Landstedt Aldengren 2006 Luleå Simsällskap +0.82 366 32.04 +1.66
5 Linnea Larsson 2006 Skellefteå Simklubb +0.66 338 32.89 +2.51
6 Stina Koskenniemi 2006 Umeå Simsällskap +0.75 337 32.92 +2.54
7 Marie Nilsson 2006 Umeå Simsällskap +0.85 314 33.73 +3.35
8 Ella Marklund 2006 Piteå Sim +0.82 281 34.99 +4.61
9 Stina  Westerlund 2007 Skellefteå Simklubb +0.70 255 36.12 +5.74
10 Nova Markstedt 2006 Piteå Sim +0.86 248 36.46 +6.08
11 Nora Marklund 2006 Bureå Simsällskap +0.88 238 36.96 +6.58
12 Adina Persson 2007 Bureå Simsällskap +0.81 217 38.12 +7.74
13 Hilma Bergman 2006 Skellefteå Simklubb +0.76 204 38.91 +8.53
14 Molly Nilsson 2007 Piteå Sim +0.92 162 42.05 +11.67
- Embla Nilsson 2006 Bureå Simsällskap -.-- DNS
Grenen officiell:  2020-01-25 10:12:44
Gren 1, 50m Frisim Damer 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Randi Arnesen 2005 Luleå Simsällskap +0.78 583 27.44
2 Agnes Olsson 2004 Bureå Simsällskap +0.85 508 28.72 +1.28
3 Cajsa Waller 2005 Skellefteå Simklubb +0.80 367 32.02 +4.58
4 Olivia Lundberg 2005 Skellefteå Simklubb +0.69 354 32.41 +4.97
5 Selma Westerlund 2004 Skellefteå Simklubb +0.75 325 33.34 +5.90
6 Felicia Hopkins 2005 Skellefteå Simklubb +0.67 323 33.39 +5.95
7 Tyra Eriksson 2005 Luleå Simsällskap +0.81 320 33.50 +6.06
8 Amanda Hedberg 2004 Bureå Simsällskap +0.71 298 34.31 +6.87
9 Thyra Eriksson 2005 Luleå Simsällskap +0.84 269 35.50 +8.06
10 Linnea Forsman 2005 Skellefteå Simklubb +0.94 170 41.38 +13.94
Grenen officiell:  2020-01-25 10:12:44
Gren 1, 50m Frisim Damer 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Wilma Wenden 2002 Bureå Simsällskap +0.71 555 27.90
2 Felicia Hjälte 2002 Luleå Simsällskap +0.78 457 29.76 +1.86
3 Ebba Lundström 2001 Skellefteå Simklubb +0.75 437 30.21 +2.31
4 Ellen Larsson 2001 Skellefteå Simklubb +0.64 415 30.73 +2.83 S10
5 Petra Andersson 2001 Bureå Simsällskap +0.71 395 31.25 +3.35
6 Linn Lidström 2001 Umeå Simsällskap +0.81 387 31.44 +3.54
7 Lisa Karlström 1986 Piteå Sim +0.90 377 31.73 +3.83
8 Nelly Viklund 1997 Piteå Sim +0.84 310 33.87 +5.97
9 Astrid Löfgren 2002 Skellefteå Simklubb +0.73 269 35.52 +7.62
Grenen officiell:  2020-01-25 10:12:44
2020-01-25 10:13:14 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Skellefteå Simklubb
Document
Resultat
Arena Open
Plats: Eddahallen Arrangör: Skellefteå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 25 jan 2020
Gren 2, 50m Frisim Herrar 1-10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Cewin Nilsson 2011 Piteå Sim +0.40 54 53.56
Grenen officiell:  2020-01-25 10:20:13
Gren 2, 50m Frisim Herrar 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Melvin Hellström 2008 Umeå Simsällskap +0.82 248 32.21
2 Samuel Henze 2008 Umeå Simsällskap +0.67 241 32.53 +0.32
3 Theodore Brändström 2009 Umeå Simsällskap +0.71 195 34.93 +2.72
4 Per Lindqvist 2008 Luleå Simsällskap +0.83 193 35.05 +2.84
5 Emil Taavo 2008 Luleå Simsällskap +0.70 184 35.61 +3.40
6 Malte Magnusson 2008 Skellefteå Simklubb +0.78 159 37.35 +5.14
7 Johannes Persson 2008 Piteå Sim +0.94 158 37.44 +5.23
8 Emil Lundkvist 2008 Luleå Simsällskap +0.89 154 37.75 +5.54
9 Edvard Waller 2009 Burträsk Simpolare +0.67 137 39.26 +7.05
10 Olle Grahn 2008 Umeå Simsällskap +0.57 135 39.49 +7.28
11 Tim Danielsson 2008 Umeå Simsällskap +0.80 132 39.74 +7.53
11 Kevin Andersson 2009 Skellefteå Simklubb +0.79 132 39.74 +7.53
13 Morgan Kemppe 2008 Umeå Simsällskap +0.68 107 42.57 +10.36
14 Joel Lindmark 2008 Burträsk Simpolare +0.75 96 44.13 +11.92
Grenen officiell:  2020-01-25 10:20:13
Gren 2, 50m Frisim Herrar 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Måns  Hallgren 2006 Umeå Simsällskap +0.84 308 30.00
2 Philip Sandström 2006 Skellefteå Simklubb +0.89 275 31.12 +1.12
3 Khaled Ahmed 2007 Luleå Simsällskap +0.70 242 32.50 +2.50
4 Elliot Lundberg 2007 Skellefteå Simklubb +0.64 228 33.15 +3.15
5 Sixten Isaksson 2006 Luleå Simsällskap +0.89 166 36.84 +6.84
6 Lucas Berg 2007 Piteå Sim +1.04 100 43.53 +13.53
Grenen officiell:  2020-01-25 10:20:13
Gren 2, 50m Frisim Herrar 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Magnus Lindström 2004 Skellefteå Simklubb +0.68 469 26.06
2 Theo Ylipää 2004 Luleå Simsällskap +0.70 462 26.19 +0.13
3 Arvid Holmlund 2004 Dorotea IF +0.74 355 28.59 +2.53
4 William Lundmark 2004 Skellefteå Simklubb +0.83 334 29.19 +3.13
5 Simon Eriksson 2004 Piteå Sim +0.92 295 30.41 +4.35
6 Melwin Magnusson 2005 Skellefteå Simklubb +0.79 266 31.50 +5.44
Grenen officiell:  2020-01-25 10:20:13
Gren 2, 50m Frisim Herrar 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Henrik Lidström 2003 Umeå Simsällskap +0.78 446 26.51
2 Oskar Albinsson 2003 Umeå Simsällskap +0.71 439 26.65 +0.14
3 Marcus Lundmark 2002 Skellefteå Simklubb +0.78 360 28.47 +1.96
4 Olle Ferm 2002 Skellefteå Simklubb +0.87 338 29.06 +2.55
Grenen officiell:  2020-01-25 10:20:13
2020-01-25 10:20:19 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Skellefteå Simklubb
Document
Resultat
Arena Open
Plats: Eddahallen Arrangör: Skellefteå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 25 jan 2020
Gren 3, 200m Medley Damer 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Marie Nilsson 2006 Umeå Simsällskap +0.85 292 3:03.48
50m: 42.32
100m: 1:29.22
(46.90)
150m: 2:21.30
(52.08)
200m: 3:03.48
(42.18)
2 Alva Stenerås Strand 2007 Umeå Simsällskap +0.75 290 3:04.00 +0.52
50m: 38.32
100m: 1:24.98
(46.66)
150m: 2:21.70
(56.72)
200m: 3:04.00
(42.30)
3 Felicia Svan 2007 Bureå Simsällskap +0.82 258 3:11.27 +7.79
50m: 41.55
100m: 1:31.03
(49.48)
150m: 2:30.05
(59.02)
200m: 3:11.27
(41.22)
Grenen officiell:  2020-01-25 10:28:38
Gren 3, 200m Medley Damer 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Heidi Nilsson 2005 Piteå Sim +0.77 367 2:50.10
50m: 35.10
100m: 1:18.55
(43.45)
150m: 2:10.73
(52.18)
200m: 2:50.10
(39.37)
2 Agnes Löfgren 2005 Umeå Simsällskap +0.87 363 2:50.75 +0.65
50m: 37.68
100m: 1:21.47
(43.79)
150m: 2:13.13
(51.66)
200m: 2:50.75
(37.62)
3 Alice Nyström 2005 Umeå Simsällskap +0.80 322 2:57.64 +7.54
50m: 38.51
100m: 1:24.73
(46.22)
150m: 2:17.51
(52.78)
200m: 2:57.64
(40.13)
4 Amanda Hedberg 2004 Bureå Simsällskap +0.75 229 3:19.06 +28.96
50m: 46.53
100m: 1:37.83
(51.30)
150m: 2:37.01
(59.18)
200m: 3:19.06
(42.05)
Grenen officiell:  2020-01-25 10:28:38
Gren 3, 200m Medley Damer 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linn Lidström 2001 Umeå Simsällskap +0.80 371 2:49.58
50m: 36.66
100m: 1:19.34
(42.68)
150m: 2:10.44
(51.10)
200m: 2:49.58
(39.14)
2 Astrid Löfgren 2002 Skellefteå Simklubb +0.73 236 3:16.94 +27.36
50m: 43.55
100m: 1:38.38
(54.83)
150m: 2:31.30
(52.92)
200m: 3:16.94
(45.64)
Grenen officiell:  2020-01-25 10:28:38
2020-01-25 10:28:43 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Skellefteå Simklubb
Document
Resultat
Arena Open
Plats: Eddahallen Arrangör: Skellefteå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 25 jan 2020
Gren 4, 200m Medley Herrar 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Erik Andersson 2006 Luleå Simsällskap +0.86 301 2:43.55
50m: 33.93
100m: 1:17.13
(43.20)
150m: 2:05.76
(48.63)
200m: 2:43.55
(37.79)
2 Leo Nordberg 2006 Umeå Simsällskap +0.80 136 3:32.70 +49.15
50m: 48.66
100m: 1:40.86
(52.20)
150m: 2:41.03
(1:00.17)
200m: 3:32.70
(51.67)
- Patrick Rojrung 2007 Luleå Simsällskap +0.67 DSQ
Grenen officiell:  2020-01-25 10:34:51
Gren 4, 200m Medley Herrar 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
- Magnus Lindström 2004 Skellefteå Simklubb -.-- DNS
Grenen officiell:  2020-01-25 10:34:51
Gren 4, 200m Medley Herrar 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Olle Ferm 2002 Skellefteå Simklubb +0.82 278 2:47.78
50m: 33.30
100m: 1:18.38
(45.08)
150m: 2:10.74
(52.36)
200m: 2:47.78
(37.04)
Grenen officiell:  2020-01-25 10:34:51
2020-01-25 10:40:06 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Skellefteå Simklubb
Document
Resultat
Arena Open
Plats: Eddahallen Arrangör: Skellefteå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 25 jan 2020
Gren 5, 100m Bröstsim Damer 1-10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Kitty Högdahl 2010 Piteå Sim +0.88 105 2:11.87
50m: 1:00.96
100m: 2:11.87
(1:10.91)
2 Lisa Gotthold 2010 Piteå Sim +0.79 73 2:28.75 +16.88
50m: 1:10.15
100m: 2:28.75
(1:18.60)
3 Enya Holmström 2010 Piteå Sim +0.99 61 2:38.08 +26.21
50m: 1:13.21
100m: 2:38.08
(1:24.87)
Grenen officiell:  2020-01-25 10:57:48
Gren 5, 100m Bröstsim Damer 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sofia Izarra 2008 Umeå Simsällskap +0.75 310 1:32.12
50m: 43.32
100m: 1:32.12
(48.80)
2 Alva Löfgren 2008 Umeå Simsällskap +0.89 251 1:38.83 +6.71
50m: 47.37
100m: 1:38.83
(51.46)
3 Lilly Marklund 2008 Piteå Sim +0.85 245 1:39.64 +7.52
50m: 46.91
100m: 1:39.64
(52.73)
4 Miranda Henriksson 2009 Piteå Sim +0.93 224 1:42.57 +10.45
50m: 48.13
100m: 1:42.57
(54.44)
5 Wilma Mostén 2008 Umeå Simsällskap +0.74 212 1:44.51 +12.39
50m: 48.49
100m: 1:44.51
(56.02)
6 Nelly Brevemark 2009 Luleå Simsällskap +0.77 201 1:46.38 +14.26
50m: 50.66
100m: 1:46.38
(55.72)
7 Elsa Nyberg 2009 Piteå Sim +0.91 198 1:46.93 +14.81
50m: 51.88
100m: 1:46.93
(55.05)
8 Hanna Svan 2009 Bureå Simsällskap +0.87 181 1:50.23 +18.11
50m: 51.44
100m: 1:50.23
(58.79)
9 Nathalie Säfsten 2009 Umeå Simsällskap -.-- 165 1:53.47 +21.35
50m: 55.55
100m: 1:53.47
(57.92)
10 Disa Bengtson 2008 Umeå Simsällskap +0.98 152 1:56.77 +24.65
50m: 56.55
100m: 1:56.77
(1:00.22)
11 Ellen Gotthold 2008 Piteå Sim +0.96 145 1:58.51 +26.39
50m: 56.02
100m: 1:58.51
(1:02.49)
12 Leia Ekberg 2009 Piteå Sim +1.15 110 2:10.04 +37.92
50m: 1:00.82
100m: 2:10.04
(1:09.22)
13 Nanna Åström 2008 Burträsk Simpolare +0.97 109 2:10.19 +38.07
50m: 1:00.94
100m: 2:10.19
(1:09.25)
14 Emelie Hedberg 2009 Bureå Simsällskap +0.93 76 2:26.74 +54.62
50m: 1:06.87
100m: 2:26.74
(1:19.87)
- Elin Bäcklund 2008 Piteå Sim -.-- DNS
Grenen officiell:  2020-01-25 10:57:48
Gren 5, 100m Bröstsim Damer 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mirjam Edin 2006 Luleå Simsällskap +0.77 334 1:29.87
50m: 42.17
100m: 1:29.87
(47.70)
2 Klara Åström 2006 Luleå Simsällskap +0.90 294 1:33.78 +3.91
50m: 44.56
100m: 1:33.78
(49.22)
3 Stina  Westerlund 2007 Skellefteå Simklubb +0.73 241 1:40.08 +10.21
50m: 47.21
100m: 1:40.08
(52.87)
4 Nova Markstedt 2006 Piteå Sim +0.83 205 1:45.60 +15.73
50m: 50.99
100m: 1:45.60
(54.61)
5 Adina Persson 2007 Bureå Simsällskap +0.81 198 1:46.93 +17.06
50m: 50.97
100m: 1:46.93
(55.96)
6 Nora Marklund 2006 Bureå Simsällskap +0.96 195 1:47.49 +17.62
50m: 50.66
100m: 1:47.49
(56.83)
7 Molly Nilsson 2007 Piteå Sim +1.00 95 2:16.51 +46.64
50m: 1:02.87
100m: 2:16.51
(1:13.64)
- Embla Nilsson 2006 Bureå Simsällskap -.-- DNS
Grenen officiell:  2020-01-25 10:57:48
Gren 5, 100m Bröstsim Damer 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Randi Arnesen 2005 Luleå Simsällskap +0.69 577 1:14.90
50m: 35.66
100m: 1:14.90
(39.24)
2 Klara Lindqvist 2005 Luleå Simsällskap +0.86 562 1:15.56 +0.66
50m: 35.54
100m: 1:15.56
(40.02)
3 Agnes Olsson 2004 Bureå Simsällskap +0.80 384 1:25.75 +10.85
50m: 40.16
100m: 1:25.75
(45.59)
4 Selma Westerlund 2004 Skellefteå Simklubb +0.74 329 1:30.29 +15.39
50m: 41.22
100m: 1:30.29
(49.07)
5 Heidi Nilsson 2005 Piteå Sim +0.85 319 1:31.23 +16.33
50m: 42.62
100m: 1:31.23
(48.61)
6 Felicia Hopkins 2005 Skellefteå Simklubb +0.68 314 1:31.67 +16.77
50m: 43.85
100m: 1:31.67
(47.82)
7 Tyra Eriksson 2005 Luleå Simsällskap +0.79 289 1:34.25 +19.35
50m: 43.90
100m: 1:34.25
(50.35)
8 Thyra Eriksson 2005 Luleå Simsällskap +0.83 189 1:48.60 +33.70
50m: 50.92
100m: 1:48.60
(57.68)
9 Linnea Forsman 2005 Skellefteå Simklubb +0.90 150 1:57.13 +42.23
50m: 55.14
100m: 1:57.13
(1:01.99)
Grenen officiell:  2020-01-25 10:57:48
Gren 5, 100m Bröstsim Damer 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alva Gonzalez-Glanberg 2002 Luleå Simsällskap +0.70 475 1:19.87
50m: 36.81
100m: 1:19.87
(43.06)
2 Lisa Karlström 1986 Piteå Sim +0.88 365 1:27.18 +7.31
50m: 41.05
100m: 1:27.18
(46.13)
3 Petra Andersson 2001 Bureå Simsällskap +0.80 337 1:29.54 +9.67
50m: 41.81
100m: 1:29.54
(47.73)
4 Ebba Lundström 2001 Skellefteå Simklubb +0.66 320 1:31.11 +11.24
50m: 41.82
100m: 1:31.11
(49.29)
5 Nelly Viklund 1997 Piteå Sim +0.80 259 1:37.77 +17.90
50m: 46.88
100m: 1:37.77
(50.89)
Grenen officiell:  2020-01-25 10:57:48
2020-01-25 10:58:29 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Skellefteå Simklubb
Document
Resultat
Arena Open
Plats: Eddahallen Arrangör: Skellefteå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 25 jan 2020
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Samuel Henze 2008 Umeå Simsällskap +0.65 236 1:29.98
50m: 41.53
100m: 1:29.98
(48.45)
2 Emil Lundkvist 2008 Luleå Simsällskap +0.99 143 1:46.34 +16.36
50m: 47.43
100m: 1:46.34
(58.91)
2 Per Lindqvist 2008 Luleå Simsällskap +0.85 143 1:46.34 +16.36
50m: 50.00
100m: 1:46.34
(56.34)
4 Theodore Brändström 2009 Umeå Simsällskap +0.67 137 1:47.64 +17.66
50m: 50.47
100m: 1:47.64
(57.17)
5 Tim Danielsson 2008 Umeå Simsällskap +0.78 128 1:50.30 +20.32
50m: 53.76
100m: 1:50.30
(56.54)
6 Johannes Persson 2008 Piteå Sim +1.01 104 1:58.13 +28.15
50m: 57.91
100m: 1:58.13
(1:00.22)
7 Joel Lindmark 2008 Burträsk Simpolare +0.89 84 2:06.80 +36.82
50m: 59.53
100m: 2:06.80
(1:07.27)
Grenen officiell:  2020-01-25 11:06:39
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sixten Isaksson 2006 Luleå Simsällskap +0.98 168 1:40.71
50m: 47.24
100m: 1:40.71
(53.47)
2 Leo Nordberg 2006 Umeå Simsällskap +0.77 136 1:48.01 +7.30
50m: 50.61
100m: 1:48.01
(57.40)
- Philip Sandström 2006 Skellefteå Simklubb +0.87 DSQ
- Lucas Berg 2007 Piteå Sim +0.99 DSQ
Grenen officiell:  2020-01-25 11:06:39
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Arvid Holmlund 2004 Dorotea IF +0.67 290 1:23.97
50m: 39.03
100m: 1:23.97
(44.94)
2 Melwin Magnusson 2005 Skellefteå Simklubb +0.83 246 1:28.69 +4.72
50m: 40.76
100m: 1:28.69
(47.93)
3 Simon Eriksson 2004 Piteå Sim +0.94 214 1:32.94 +8.97
50m: 43.23
100m: 1:32.94
(49.71)
Grenen officiell:  2020-01-25 11:06:39
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Henrik Lidström 2003 Umeå Simsällskap +0.82 435 1:13.38
50m: 34.74
100m: 1:13.38
(38.64)
2 Oskar Albinsson 2003 Umeå Simsällskap +0.69 425 1:13.96 +0.58
50m: 34.72
100m: 1:13.96
(39.24)
3 Olle Ferm 2002 Skellefteå Simklubb +0.82 211 1:33.36 +19.98
50m: 43.57
100m: 1:33.36
(49.79)
Grenen officiell:  2020-01-25 11:06:39
2020-01-25 11:06:43 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Skellefteå Simklubb
Document
Resultat
Arena Open
Plats: Eddahallen Arrangör: Skellefteå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 25 jan 2020
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
- Stina Koskenniemi 2006 Umeå Simsällskap +0.78 DNF
Grenen officiell:  2020-01-25 11:11:32
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Wilma Wenden 2002 Bureå Simsällskap +0.66 328 2:53.29
50m: 34.16
100m: 1:17.40
(43.24)
150m: 2:04.87
(47.47)
200m: 2:53.29
(48.42)
Grenen officiell:  2020-01-25 11:11:32
2020-01-25 11:11:36 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Skellefteå Simklubb
Document
Resultat
Arena Open
Plats: Eddahallen Arrangör: Skellefteå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 25 jan 2020
Gren 8, 200m Fjärilsim Herrar 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Olle Ferm 2002 Skellefteå Simklubb +0.80 196 3:06.13
50m: 35.67
100m: 1:26.02
(50.35)
150m: 2:18.10
(52.08)
200m: 3:06.13
(48.03)
Grenen officiell:  2020-01-25 11:14:14
2020-01-25 11:14:28 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Skellefteå Simklubb
Document
Resultat
Arena Open
Plats: Eddahallen Arrangör: Skellefteå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 25 jan 2020
Gren 9, 100m Ryggsim Damer 1-10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Kitty Högdahl 2010 Piteå Sim +0.66 88 2:03.42
50m: 59.11
100m: 2:03.42
(1:04.31)
Grenen officiell:  2020-01-25 11:33:24
Gren 9, 100m Ryggsim Damer 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sofia Izarra 2008 Umeå Simsällskap +0.64 266 1:25.54
50m: 42.43
100m: 1:25.54
(43.11)
2 Hanna Svan 2009 Bureå Simsällskap +0.70 189 1:35.84 +10.30
50m: 47.02
100m: 1:35.84
(48.82)
3 Alva Löfgren 2008 Umeå Simsällskap +0.80 183 1:36.81 +11.27
50m: 46.93
100m: 1:36.81
(49.88)
4 Ellen Gotthold 2008 Piteå Sim +0.99 123 1:50.52 +24.98
50m: 53.71
100m: 1:50.52
(56.81)
5 Nathalie Säfsten 2009 Umeå Simsällskap +0.62 114 1:53.38 +27.84
50m: 54.68
100m: 1:53.38
(58.70)
6 Nanna Åström 2008 Burträsk Simpolare +0.86 91 2:02.05 +36.51
50m: 1:01.34
100m: 2:02.05
(1:00.71)
- Tyra Vidman 2009 Luleå Simsällskap +0.59 DSQ
Grenen officiell:  2020-01-25 11:33:24
Gren 9, 100m Ryggsim Damer 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alva Stenerås Strand 2007 Umeå Simsällskap +0.65 308 1:21.42
50m: 38.92
100m: 1:21.42
(42.50)
2 Mirjam Edin 2006 Luleå Simsällskap +0.64 304 1:21.83 +0.41
50m: 39.53
100m: 1:21.83
(42.30)
3 Linnea Larsson 2006 Skellefteå Simklubb +0.59 297 1:22.45 +1.03
50m: 39.61
100m: 1:22.45
(42.84)
4 Felicia Svan 2007 Bureå Simsällskap +0.63 275 1:24.56 +3.14
50m: 40.98
100m: 1:24.56
(43.58)
5 Marie Nilsson 2006 Umeå Simsällskap +0.81 268 1:25.35 +3.93
50m: 41.20
100m: 1:25.35
(44.15)
6 Fanny Landstedt Aldengren 2006 Luleå Simsällskap +0.78 236 1:29.03 +7.61
50m: 43.87
100m: 1:29.03
(45.16)
7 Klara Åström 2006 Luleå Simsällskap +0.77 234 1:29.23 +7.81
50m: 43.44
100m: 1:29.23
(45.79)
8 Ella Marklund 2006 Piteå Sim +0.72 222 1:30.75 +9.33
50m: 44.79
100m: 1:30.75
(45.96)
9 Adina Persson 2007 Bureå Simsällskap +0.67 183 1:36.92 +15.50
50m: 46.55
100m: 1:36.92
(50.37)
10 Hilma Bergman 2006 Skellefteå Simklubb +0.69 143 1:45.15 +23.73
50m: 51.42
100m: 1:45.15
(53.73)
11 Nora Marklund 2006 Bureå Simsällskap +0.63 133 1:47.66 +26.24
50m: 51.13
100m: 1:47.66
(56.53)
12 Molly Nilsson 2007 Piteå Sim +0.78 120 1:51.54 +30.12
50m: 52.14
100m: 1:51.54
(59.40)
Grenen officiell:  2020-01-25 11:33:24
Gren 9, 100m Ryggsim Damer 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Agnes Olsson 2004 Bureå Simsällskap +0.67 435 1:12.62
50m: 35.59
100m: 1:12.62
(37.03)
2 Heidi Nilsson 2005 Piteå Sim +0.85 335 1:19.20 +6.58
50m: 38.65
100m: 1:19.20
(40.55)
3 Cajsa Waller 2005 Skellefteå Simklubb +0.61 326 1:19.88 +7.26
50m: 39.34
100m: 1:19.88
(40.54)
4 Agnes Löfgren 2005 Umeå Simsällskap +0.70 326 1:19.94 +7.32
50m: 38.65
100m: 1:19.94
(41.29)
5 Olivia Lundberg 2005 Skellefteå Simklubb +0.68 310 1:21.28 +8.66
50m: 39.18
100m: 1:21.28
(42.10)
6 Alice Nyström 2005 Umeå Simsällskap +0.61 265 1:25.58 +12.96
50m: 41.42
100m: 1:25.58
(44.16)
Grenen officiell:  2020-01-25 11:33:24
Gren 9, 100m Ryggsim Damer 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felicia Hjälte 2002 Luleå Simsällskap +0.75 423 1:13.30
50m: 36.01
100m: 1:13.30
(37.29)
2 Linn Lidström 2001 Umeå Simsällskap +0.76 365 1:16.94 +3.64
50m: 37.29
100m: 1:16.94
(39.65)
3 Ellen Larsson 2001 Skellefteå Simklubb +0.59 300 1:22.18 +8.88 S10
50m: 39.68
100m: 1:22.18
(42.50)
Grenen officiell:  2020-01-25 11:33:24
2020-01-25 11:40:35 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Skellefteå Simklubb
Document
Resultat
Arena Open
Plats: Eddahallen Arrangör: Skellefteå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 25 jan 2020
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Melvin Hellström 2008 Umeå Simsällskap +0.66 204 1:22.95
50m: 39.68
100m: 1:22.95
(43.27)
2 Samuel Henze 2008 Umeå Simsällskap +0.64 181 1:26.37 +3.42
50m: 42.50
100m: 1:26.37
(43.87)
3 Theodore Brändström 2009 Umeå Simsällskap +0.71 132 1:35.98 +13.03
50m: 47.27
100m: 1:35.98
(48.71)
4 Olle Grahn 2008 Umeå Simsällskap +0.57 131 1:36.13 +13.18
50m: 46.58
100m: 1:36.13
(49.55)
5 Malte Magnusson 2008 Skellefteå Simklubb +0.81 125 1:37.67 +14.72
50m: 47.18
100m: 1:37.67
(50.49)
6 Emil Taavo 2008 Luleå Simsällskap +0.63 115 1:40.47 +17.52
50m: 49.08
100m: 1:40.47
(51.39)
7 Morgan Kemppe 2008 Umeå Simsällskap +0.95 114 1:40.65 +17.70
50m: 47.98
100m: 1:40.65
(52.67)
8 Tim Danielsson 2008 Umeå Simsällskap +0.71 98 1:45.79 +22.84
50m: 50.50
100m: 1:45.79
(55.29)
9 Kevin Andersson 2009 Skellefteå Simklubb +0.80 89 1:49.37 +26.42
50m: 51.17
100m: 1:49.37
(58.20)
Grenen officiell:  2020-01-25 11:43:33
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Måns  Hallgren 2006 Umeå Simsällskap +0.67 264 1:16.18
50m: 36.98
100m: 1:16.18
(39.20)
2 Khaled Ahmed 2007 Luleå Simsällskap +0.57 173 1:27.56 +11.38
50m: 41.92
100m: 1:27.56
(45.64)
3 Elliot Lundberg 2007 Skellefteå Simklubb +0.78 165 1:29.02 +12.84
50m: 43.18
100m: 1:29.02
(45.84)
4 Patrick Rojrung 2007 Luleå Simsällskap +0.94 117 1:39.77 +23.59
50m: 48.42
100m: 1:39.77
(51.35)
5 Lucas Berg 2007 Piteå Sim +0.75 74 1:56.00 +39.82
50m: 56.69
100m: 1:56.00
(59.31)
Grenen officiell:  2020-01-25 11:43:33
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Theo Ylipää 2004 Luleå Simsällskap +0.65 397 1:06.47
50m: 31.97
100m: 1:06.47
(34.50)
2 Axel Andersson 2004 Umeå Simsällskap +0.67 383 1:07.30 +0.83
50m: 32.69
100m: 1:07.30
(34.61)
- Magnus Lindström 2004 Skellefteå Simklubb -.-- DNS
Grenen officiell:  2020-01-25 11:43:33
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Olle Ferm 2002 Skellefteå Simklubb +0.90 190 1:24.88
50m: 41.11
100m: 1:24.88
(43.77)
Grenen officiell:  2020-01-25 11:43:33
2020-01-25 11:43:38 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Skellefteå Simklubb
Document
Resultat
Arena Open
Plats: Eddahallen Arrangör: Skellefteå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 25 jan 2020
Gren 11, 800m Frisim Damer 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Millie Eriksson 2007 Skellefteå Simklubb +0.71 467 10:17.72
50m: 32.58
100m: 1:09.93
(37.35)
150m: 1:48.84
(38.91)
200m: 2:27.54
(38.70)
250m: 3:06.46
(38.92)
300m: 3:45.60
(39.14)
350m: 4:24.64
(39.04)
400m: 5:03.98
(39.34)
450m: 5:43.10
(39.12)
500m: 6:22.49
(39.39)
550m: 7:02.38
(39.89)
600m: 7:42.03
(39.65)
650m: 8:21.64
(39.61)
700m: 9:01.01
(39.37)
750m: 9:39.87
(38.86)
800m: 10:17.72
(37.85)
Grenen officiell:  2020-01-25 11:53:50
Gren 11, 800m Frisim Damer 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Klara Lindqvist 2005 Luleå Simsällskap +0.70 557 9:42.50
50m: 30.42
100m: 1:05.32
(34.90)
150m: 1:41.70
(36.38)
200m: 2:18.45
(36.75)
250m: 2:55.04
(36.59)
300m: 3:31.94
(36.90)
350m: 4:08.84
(36.90)
400m: 4:45.91
(37.07)
450m: 5:23.01
(37.10)
500m: 6:00.32
(37.31)
550m: 6:37.26
(36.94)
600m: 7:15.13
(37.87)
650m: 7:52.27
(37.14)
700m: 8:29.38
(37.11)
750m: 9:06.75
(37.37)
800m: 9:42.50
(35.75)
Grenen officiell:  2020-01-25 11:53:50
2020-01-25 11:53:58 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Skellefteå Simklubb
Document
Resultat
Arena Open
Plats: Eddahallen Arrangör: Skellefteå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 25 jan 2020
Gren 12, 800m Frisim Herrar 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 William Lundmark 2004 Skellefteå Simklubb +0.86 413 9:55.38
50m: 33.95
100m: 1:11.48
(37.53)
150m: 1:49.54
(38.06)
200m: 2:27.38
(37.84)
250m: 3:05.32
(37.94)
300m: 3:42.17
(36.85)
350m: 4:19.82
(37.65)
400m: 4:56.26
(36.44)
450m: 5:32.72
(36.46)
500m: 6:10.85
(38.13)
550m: 6:48.74
(37.89)
600m: 7:26.24
(37.50)
650m: 8:03.34
(37.10)
700m: 8:41.28
(37.94)
750m: 9:18.60
(37.32)
800m: 9:55.38
(36.78)
Grenen officiell:  2020-01-25 12:05:54
Gren 12, 800m Frisim Herrar 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Henrik Lidström 2003 Umeå Simsällskap +0.79 500 9:18.57
50m: 30.71
100m: 1:04.06
(33.35)
150m: 1:37.95
(33.89)
200m: 2:12.28
(34.33)
250m: 2:47.37
(35.09)
300m: 3:22.65
(35.28)
350m: 3:58.18
(35.53)
400m: 4:33.96
(35.78)
450m: 5:09.60
(35.64)
500m: 5:45.28
(35.68)
550m: 6:21.49
(36.21)
600m: 6:57.30
(35.81)
650m: 7:33.29
(35.99)
700m: 8:08.70
(35.41)
750m: 8:44.33
(35.63)
800m: 9:18.57
(34.24)
2 Jakob Nyström 2003 Umeå Simsällskap +0.86 405 9:59.09 +40.52
50m: 31.84
100m: 1:08.02
(36.18)
150m: 1:45.01
(36.99)
200m: 2:23.21
(38.20)
250m: 3:01.62
(38.41)
300m: 3:39.94
(38.32)
350m: 4:18.21
(38.27)
400m: 4:56.57
(38.36)
450m: 5:34.82
(38.25)
500m: 6:13.23
(38.41)
550m: 6:51.69
(38.46)
600m: 7:29.97
(38.28)
650m: 8:08.22
(38.25)
700m: 8:46.21
(37.99)
750m: 9:23.59
(37.38)
800m: 9:59.09
(35.50)
3 Robin  Andersson 2003 Umeå Simsällskap +0.74 405 9:59.11 +40.54
50m: 32.10
100m: 1:08.38
(36.28)
150m: 1:45.06
(36.68)
200m: 2:23.22
(38.16)
250m: 3:01.71
(38.49)
300m: 3:40.27
(38.56)
350m: 4:18.37
(38.10)
400m: 4:57.11
(38.74)
450m: 5:35.77
(38.66)
500m: 6:13.83
(38.06)
550m: 6:52.43
(38.60)
600m: 7:30.60
(38.17)
650m: 8:09.08
(38.48)
700m: 8:47.00
(37.92)
750m: 9:24.16
(37.16)
800m: 9:59.11
(34.95)
- Marcus Lundmark 2002 Skellefteå Simklubb +0.54 DSQ
Grenen officiell:  2020-01-25 12:05:54
2020-01-25 12:06:04 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Skellefteå Simklubb
Document
Resultat
Arena Open
Plats: Eddahallen Arrangör: Skellefteå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 25 jan 2020
Gren 13, 25m Frisim Damer 1-10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ottilia Persson 2010 Bureå Simsällskap -.-- 19.52
2 Alice Hofverberg 2010 Skellefteå Simklubb -.-- 21.62 +2.10
3 Enya Holmström 2010 Piteå Sim -.-- 22.14 +2.62
4 Elin Wolter 2010 Skellefteå Simklubb -.-- 22.94 +3.42
5 Fae Dixon 2011 Skellefteå Simklubb -.-- 24.29 +4.77
6 Isabelle Holmefur 2011 Skellefteå Simklubb -.-- 28.18 +8.66
- Lisa Gotthold 2010 Piteå Sim -.-- DNS
- Bianca Vemba 2010 Skellefteå Simklubb -.-- DNS
Grenen officiell:  2020-01-25 16:11:35
Gren 13, 25m Frisim Damer 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sofia Izarra 2008 Umeå Simsällskap -.-- 15.38
2 Miranda Henriksson 2009 Piteå Sim -.-- 15.83 +0.45
3 Alva Löfgren 2008 Umeå Simsällskap -.-- 15.92 +0.54
4 Hanna Svan 2009 Bureå Simsällskap -.-- 16.07 +0.69
5 Lilly Marklund 2008 Piteå Sim -.-- 16.26 +0.88
6 Nelly Brevemark 2009 Luleå Simsällskap -.-- 16.46 +1.08
7 Tyra Vidman 2009 Luleå Simsällskap -.-- 16.52 +1.14
8 Lova Grimborg 2009 Gällivare Sportklubb -.-- 16.62 +1.24
9 Wilma Mostén 2008 Umeå Simsällskap -.-- 17.34 +1.96
10 Elin Bäcklund 2008 Piteå Sim -.-- 17.64 +2.26
11 Elsa Nyberg 2009 Piteå Sim -.-- 17.78 +2.40
12 Disa Bengtson 2008 Umeå Simsällskap -.-- 18.78 +3.40
13 Nathalie Säfsten 2009 Umeå Simsällskap -.-- 19.74 +4.36
14 Olivia Granberg 2009 Burträsk Simpolare -.-- 19.95 +4.57
15 Leia Ekberg 2009 Piteå Sim -.-- 20.26 +4.88
16 Nanna Åström