2020-03-30   00:35:04
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arena Open 2020

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag pass 1 - insim 08.45-09.45

Document
Resultat
Arena Open
Plats: Eddahallen Arrangör: Skellefteå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 25 jan 2020
Gren 9, 100m Ryggsim Damer 1-10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Kitty Högdahl 2010 Piteå Sim +0.66 88 2:03.42
50m: 59.11
100m: 2:03.42
(1:04.31)
Grenen officiell:  2020-01-25 11:33:24
Gren 9, 100m Ryggsim Damer 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sofia Izarra 2008 Umeå Simsällskap +0.64 266 1:25.54
50m: 42.43
100m: 1:25.54
(43.11)
2 Hanna Svan 2009 Bureå Simsällskap +0.70 189 1:35.84 +10.30
50m: 47.02
100m: 1:35.84
(48.82)
3 Alva Löfgren 2008 Umeå Simsällskap +0.80 183 1:36.81 +11.27
50m: 46.93
100m: 1:36.81
(49.88)
4 Ellen Gotthold 2008 Piteå Sim +0.99 123 1:50.52 +24.98
50m: 53.71
100m: 1:50.52
(56.81)
5 Nathalie Säfsten 2009 Umeå Simsällskap +0.62 114 1:53.38 +27.84
50m: 54.68
100m: 1:53.38
(58.70)
6 Nanna Åström 2008 Burträsk Simpolare +0.86 91 2:02.05 +36.51
50m: 1:01.34
100m: 2:02.05
(1:00.71)
- Tyra Vidman 2009 Luleå Simsällskap +0.59 DSQ
Grenen officiell:  2020-01-25 11:33:24
Gren 9, 100m Ryggsim Damer 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alva Stenerås Strand 2007 Umeå Simsällskap +0.65 308 1:21.42
50m: 38.92
100m: 1:21.42
(42.50)
2 Mirjam Edin 2006 Luleå Simsällskap +0.64 304 1:21.83 +0.41
50m: 39.53
100m: 1:21.83
(42.30)
3 Linnea Larsson 2006 Skellefteå Simklubb +0.59 297 1:22.45 +1.03
50m: 39.61
100m: 1:22.45
(42.84)
4 Felicia Svan 2007 Bureå Simsällskap +0.63 275 1:24.56 +3.14
50m: 40.98
100m: 1:24.56
(43.58)
5 Marie Nilsson 2006 Umeå Simsällskap +0.81 268 1:25.35 +3.93
50m: 41.20
100m: 1:25.35
(44.15)
6 Fanny Landstedt Aldengren 2006 Luleå Simsällskap +0.78 236 1:29.03 +7.61
50m: 43.87
100m: 1:29.03
(45.16)
7 Klara Åström 2006 Luleå Simsällskap +0.77 234 1:29.23 +7.81
50m: 43.44
100m: 1:29.23
(45.79)
8 Ella Marklund 2006 Piteå Sim +0.72 222 1:30.75 +9.33
50m: 44.79
100m: 1:30.75
(45.96)
9 Adina Persson 2007 Bureå Simsällskap +0.67 183 1:36.92 +15.50
50m: 46.55
100m: 1:36.92
(50.37)
10 Hilma Bergman 2006 Skellefteå Simklubb +0.69 143 1:45.15 +23.73
50m: 51.42
100m: 1:45.15
(53.73)
11 Nora Marklund 2006 Bureå Simsällskap +0.63 133 1:47.66 +26.24
50m: 51.13
100m: 1:47.66
(56.53)
12 Molly Nilsson 2007 Piteå Sim +0.78 120 1:51.54 +30.12
50m: 52.14
100m: 1:51.54
(59.40)
Grenen officiell:  2020-01-25 11:33:24
Gren 9, 100m Ryggsim Damer 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Agnes Olsson 2004 Bureå Simsällskap +0.67 435 1:12.62
50m: 35.59
100m: 1:12.62
(37.03)
2 Heidi Nilsson 2005 Piteå Sim +0.85 335 1:19.20 +6.58
50m: 38.65
100m: 1:19.20
(40.55)
3 Cajsa Waller 2005 Skellefteå Simklubb +0.61 326 1:19.88 +7.26
50m: 39.34
100m: 1:19.88
(40.54)
4 Agnes Löfgren 2005 Umeå Simsällskap +0.70 326 1:19.94 +7.32
50m: 38.65
100m: 1:19.94
(41.29)
5 Olivia Lundberg 2005 Skellefteå Simklubb +0.68 310 1:21.28 +8.66
50m: 39.18
100m: 1:21.28
(42.10)
6 Alice Nyström 2005 Umeå Simsällskap +0.61 265 1:25.58 +12.96
50m: 41.42
100m: 1:25.58
(44.16)
Grenen officiell:  2020-01-25 11:33:24
Gren 9, 100m Ryggsim Damer 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felicia Hjälte 2002 Luleå Simsällskap +0.75 423 1:13.30
50m: 36.01
100m: 1:13.30
(37.29)
2 Linn Lidström 2001 Umeå Simsällskap +0.76 365 1:16.94 +3.64
50m: 37.29
100m: 1:16.94
(39.65)
3 Ellen Larsson 2001 Skellefteå Simklubb +0.59 300 1:22.18 +8.88 S10
50m: 39.68
100m: 1:22.18
(42.50)
Grenen officiell:  2020-01-25 11:33:24
2020-01-25 11:40:35 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Skellefteå Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner