2021-04-13   19:54:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arena Open 2020

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag pass 2 - insim 14.45-15.45

Document
Resultat
Arena Open
Plats: Eddahallen Arrangör: Skellefteå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 25 jan 2020
Gren 20, 200m Frisim Herrar 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Samuel Henze 2008 Umeå Simsällskap +0.56 240 2:39.82
50m: 35.69
100m: 1:17.55
(41.86)
150m: 1:59.63
(42.08)
200m: 2:39.82
(40.19)
2 Per Lindqvist 2008 Luleå Simsällskap +0.73 199 2:50.06 +10.24
50m: 38.80
100m: 1:22.77
(43.97)
150m: 2:07.13
(44.36)
200m: 2:50.06
(42.93)
3 Theodore Brändström 2009 Umeå Simsällskap +0.80 195 2:51.34 +11.52
50m: 38.80
100m: 1:22.40
(43.60)
150m: 2:07.95
(45.55)
200m: 2:51.34
(43.39)
4 Emil Taavo 2008 Luleå Simsällskap +0.77 172 2:58.63 +18.81
50m: 41.23
100m: 1:28.45
(47.22)
150m: 2:14.33
(45.88)
200m: 2:58.63
(44.30)
5 Emil Lundkvist 2008 Luleå Simsällskap +0.93 148 3:07.50 +27.68
50m: 41.33
100m: 1:30.99
(49.66)
150m: 2:20.18
(49.19)
200m: 3:07.50
(47.32)
Grenen officiell:  2020-01-25 17:13:08
Gren 20, 200m Frisim Herrar 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Erik Andersson 2006 Luleå Simsällskap +0.86 337 2:22.75
50m: 31.88
100m: 1:08.31
(36.43)
150m: 1:46.83
(38.52)
200m: 2:22.75
(35.92)
2 Måns  Hallgren 2006 Umeå Simsällskap +0.76 271 2:33.41 +10.66
50m: 32.93
100m: 1:11.29
(38.36)
150m: 1:51.98
(40.69)
200m: 2:33.41
(41.43)
3 Philip Sandström 2006 Skellefteå Simklubb +0.71 248 2:38.04 +15.29
50m: 36.43
100m: 1:18.54
(42.11)
150m: 1:59.84
(41.30)
200m: 2:38.04
(38.20)
4 Elliot Lundberg 2007 Skellefteå Simklubb +0.71 218 2:44.94 +22.19
50m: 38.40
100m: 1:20.74
(42.34)
150m: 2:05.64
(44.90)
200m: 2:44.94
(39.30)
5 Khaled Ahmed 2007 Luleå Simsällskap +0.67 218 2:45.04 +22.29
50m: 35.88
100m: 1:18.62
(42.74)
150m: 2:03.08
(44.46)
200m: 2:45.04
(41.96)
6 Sixten Isaksson 2006 Luleå Simsällskap +0.83 135 3:13.29 +50.54
50m: 42.13
100m: 1:31.65
(49.52)
150m: 2:24.39
(52.74)
200m: 3:13.29
(48.90)
7 Patrick Rojrung 2007 Luleå Simsällskap +0.73 109 3:27.45 +1:04.70
50m: 43.33
100m: 1:36.51
(53.18)
150m: 2:33.50
(56.99)
200m: 3:27.45
(53.95)
Grenen officiell:  2020-01-25 17:13:08
Gren 20, 200m Frisim Herrar 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Axel Andersson 2004 Umeå Simsällskap +0.73 401 2:14.65
50m: 30.52
100m: 1:05.50
(34.98)
150m: 1:41.07
(35.57)
200m: 2:14.65
(33.58)
2 William Lundmark 2004 Skellefteå Simklubb +0.86 395 2:15.39 +0.74
50m: 31.35
100m: 1:07.34
(35.99)
150m: 1:42.44
(35.10)
200m: 2:15.39
(32.95)
3 Arvid Holmlund 2004 Dorotea IF +0.69 311 2:26.59 +11.94
50m: 30.96
100m: 1:07.49
(36.53)
150m: 1:47.37
(39.88)
200m: 2:26.59
(39.22)
4 Simon Eriksson 2004 Piteå Sim +0.86 272 2:33.28 +18.63
50m: 35.21
100m: 1:14.36
(39.15)
150m: 1:54.45
(40.09)
200m: 2:33.28
(38.83)
Grenen officiell:  2020-01-25 17:13:08
Gren 20, 200m Frisim Herrar 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Henrik Lidström 2003 Umeå Simsällskap +0.78 494 2:05.66
50m: 29.23
100m: 1:00.06
(30.83)
150m: 1:32.89
(32.83)
200m: 2:05.66
(32.77)
2 Robin  Andersson 2003 Umeå Simsällskap +0.70 379 2:17.23 +11.57
50m: 30.90
100m: 1:05.95
(35.05)
150m: 1:42.04
(36.09)
200m: 2:17.23
(35.19)
3 Jakob Nyström 2003 Umeå Simsällskap +0.87 357 2:19.99 +14.33
50m: 31.30
100m: 1:06.77
(35.47)
150m: 1:43.36
(36.59)
200m: 2:19.99
(36.63)
Grenen officiell:  2020-01-25 17:13:08
2020-01-25 17:13:21 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Skellefteå Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner