2021-02-26   11:54:59
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Region Syd Turnering 2

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Resultat LÝb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Region Syd Turnering 2    Udskriftsdato  04 januar 2020   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  10:38   
  ArrangÝr  Region Syddanmark & Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  04 januar 2020         
 
 
LÝb 1, 100m Medley Herrer, Finaler Ňrg. 0-2001 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tobias BjÝrnskov Pedersen  2000    237  34.69        1:21.19   
  BlŚvandshuk SvÝmmeklub  1:23.99                 
                     
 
LÝb 1, 100m Medley Herrer, Finaler Ňrg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elias Marius Elsgaard  2004    587  28.65        1:00.06   
  Esbjerg SvÝmmeklub  59.62                 
                     
Aske Sommerlund Pedersen  2003    490  28.81        1:03.77   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:01.80                 
                     
Mathias Marbśk Nielsen  2004    460  30.76        1:05.15   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:04.10                 
                     
Jonas Krammer Knudsen  2003    452  30.54        1:05.54   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:03.19                 
                     
Simon Sandal  2003    392  32.28        1:08.68   
  Vejle SvÝmmeklub  1:08.22                 
                     
Esben Breum Lau  2003    345  33.69        1:11.66   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:11.05                 
                     
Markus Jessen  2003    328  34.16        1:12.91   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:11.30                 
                     
Oliver Londero  2004    301  34.74        1:15.00   
  H2Odense  1:11.69                 
                     
Lasse Metz Mondrup  2004              DSQ  mavelig v 50 m 
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:10.17                 
                     
 
LÝb 1, 100m Medley Herrer, Finaler Ňrg. 2005-2007 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Nikolajsen  2005    382  31.84        1:09.29   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:11.22                 
                     
Max Venborg Kromann  2005    351  31.33        1:11.29   
  Vejle SvÝmmeklub  1:11.62                 
                     
Sofus Funder  2005    321  34.42        1:13.40   
  Vejle SvÝmmeklub  1:18.44                 
                     
Tobias StaghÝj Andersen  2006    321  34.67        1:13.46   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:18.08                 
                     
Alexander Drachmann  2005    320  33.68        1:13.50   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:13.55                 
                     
Tobias Holt Poulsen  2005    307  33.92        1:14.52   
  Vejle SvÝmmeklub  1:13.36                 
                     
Anton Egholm Husted  2006    302  33.60        1:14.94   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:14.00                 
                     
Magnus Marschall  2005    287  36.36        1:16.17   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:15.49                 
                     
Malthe Elias Wolgast  2006    282  35.51        1:16.62   
  Vejle SvÝmmeklub  1:14.78                 
                     
10  Erik Hauge SÝrensen  2007    266  36.87        1:18.19   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:19.72                 
                     
11  Jacob Timmermand  2006    262  35.64        1:18.58   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:20.95                 
                     
12  Frederik MÝhring Madsen  2007    251  37.50        1:19.67   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:19.00                 
                     
13  Rasmus Egebjerg Lauridsen  2005    251  36.50        1:19.74   
  SvÝmmeklubben Grindsted  1:18.17                 
                     
14  Toke ōstergaard Pedersen  2007    247  35.62        1:20.09   
  Vejle SvÝmmeklub  1:17.18                 
                     
15  Alexander R. S. Pedersen  2006    235  36.54        1:21.41   
  H2Odense  1:20.99                 
                     
16  Malte Riegels-Jakobsen  2006    216  39.49        1:23.74   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:23.08                 
                     
17  Terkel Klinkowsky  2007    207  38.70        1:24.99   
  Vejle SvÝmmeklub  1:27.83                 
                     
18  Sebastian Holt Poulsen  2007    204  40.76        1:25.33   
  Vejle SvÝmmeklub  1:30.20                 
                     
19  Tobias Holt  2006    204  41.09        1:25.37   
  SvÝmmeklubben Grindsted  1:27.68                 
                     
20  Toke Gormsen  2006    180  40.91        1:28.94   
  Vejen SvÝmmeklub  1:33.70                 
                     
21  Niels Bjerrum  2005    180  44.06        1:28.96   
  SvÝmmeklubben Grindsted  1:33.31                 
                     
22  Phillip Gram  2006    178  42.85        1:29.31   
  H2Odense  1:31.63                 
                     
23  Christian Christensen  2007    160  41.44        1:32.60   
  Vejle SvÝmmeklub  1:36.44                 
                     
24  Mikkel Bro Christensen  2007    159  44.39        1:32.84   
  Vejle SvÝmmeklub  1:32.35                 
                     
25  Besian Selaci  2007    155  44.71        1:33.44   
  H2Odense  1:34.14                 
                     
26  Noah HÝier  2006    150  43.07        1:34.51   
  Vejen SvÝmmeklub  1:35.98                 
                     
27  Niels Peter E. SÝrensen  2007    139  46.66        1:36.95   
  SvÝmmeklubben Grindsted  1:38.84                 
                     
28  Jesper Grosse-SchŁtte  2007    130  46.87        1:39.16   
  ErritsÝ Gymnastik Og IF  1:44.51                 
                     
29  Jonas Cheuk Lam Tse  2007    118  49.85        1:42.29   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:40.83                 
                     
30  Mikkel Kallestrup Thomsen  2007    99  52.94        1:48.64   
  Vejle SvÝmmeklub  1:43.26                 
                     
Simon Paschke  2007              DNS   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:36.51                 
                     
Christian Pedersen  2007              DSQ  mavelig v 50 m 
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:19.07                 
                     
Jonas Mathiasen  2006              DSQ  mavelig v 50 m 
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:15.06                 
                     
Jonas Sandal  2007              DSQ  Tyvstart 
  Vejle SvÝmmeklub  1:47.72                 
                     
Martin Kjeldsen  2007              DSQ  Mavelig vend, 25 m 
  H2Odense  1:33.62                 
                     
Nikolai Uekermann Olsen  2006              DSQ  mavelig v 50 m 
  Vejle SvÝmmeklub  1:16.24                 
                     
Sigurd Salskov Iversen  2006              DSQ  mavelig v 50 m 
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:22.74                 
                     
Villads Isko Pimenta  2007              DSQ  Mavelig v. 50 m 
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:29.90                 
                     
 
LÝb 1, 100m Medley Herrer, Finaler Ňrg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Noah Junior Grene  2008    220  38.76        1:23.32   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:24.30                 
                     
Hjalte Gregersen  2008    187  39.37        1:27.86   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:29.87                 
                     
Nikolai Elgaard  2009    174  39.66        1:30.01   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:34.43                 
                     
Simon Christensen  2009    172  41.20        1:30.32   
  Vejle SvÝmmeklub  1:36.71                 
                     
Mads Emil Schwartz  2008    165  42.30        1:31.65   
  Vejle SvÝmmeklub  1:30.18                 
                     
Sebastian Schmidt  2008    163  43.71        1:31.94   
  BlŚvandshuk SvÝmmeklub  1:43.90                 
                     
Frederik JÝrgensen  2008    162  40.47        1:32.16   
  Vejle SvÝmmeklub  1:28.41                 
                     
Toke Kousgaard  2008    153  42.36        1:33.99   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:34.09                 
                     
Emil Asger MÝller  2009    145  42.69        1:35.56   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:51.90                 
                     
10  Hjalmer Lunden  2008    138  45.96        1:37.32   
  H2Odense                   
                     
11  Alexander Breinholt  2008    134  43.48        1:38.16   
  Vejle SvÝmmeklub  1:42.20                 
                     
12  Rasmus Wadskjśr  2008    127  46.78        1:39.85   
  Vejen SvÝmmeklub  1:56.13                 
                     
13  Silas Elving Kristiansen  2008    126  46.69        1:40.09   
  H2Odense  1:37.48                 
                     
14  Hektor Bjerre  2008    120  44.98        1:41.75   
  Vejle SvÝmmeklub  1:38.03                 
                     
15  AsbjÝrn Kousgaard  2008    109  47.79        1:45.28   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:47.18                 
                     
16  Sebastian Drachmann  2008    99  49.87        1:48.41   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:58.87                 
                     
17  Hjalte Vinther-Okholm  2008    90  48.88        1:52.21   
  H2Odense  2:00.73                 
                     
18  Malthe Petersen  2009    89  49.04        1:52.38   
  DeltaSwim                   
                     
19  Jens Reintoft  2008    89  1:52.52        1:52.52   
  Vejle SvÝmmeklub  2:02.16                 
                     
Daniel Lyngbo  2008              DSQ  Tyvstart 
  BlŚvandshuk SvÝmmeklub  1:55.93                 
                     
Simon Nissum  2008              DSQ  Trśk i banetov v 50 
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:46.87                 
                     
Theodor van Den Berg  2008              DSQ  Tyvstart 
  Vejle SvÝmmeklub  1:37.73                 
                     
Tobias MÝller Jespersen  2009              DSQ  Crawlben efter start 
  DeltaSwim  2:11.42                 
                     
 
LÝb 1, 100m Medley Herrer, Finaler Ňrg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas StaghÝj Andersen  2010    137  46.49        1:37.35   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:41.58                 
                     
Louis Stśhr Bentsen  2010    136  46.21        1:37.63   
  H2Odense  1:40.46                 
                     
Louie Lindblad  2010    93  57.20        1:50.86   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:50.00                 
                     
Junior Jittipat Nielsen  2012    91  51.15        1:51.60   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  04 januar 2020 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:38 
 
Resultat LÝb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Region Syd Turnering 2    Udskriftsdato  04 januar 2020   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  11:08   
  ArrangÝr  Region Syddanmark & Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  04 januar 2020         
 
 
LÝb 2, 100m Medley Damer, Finaler Ňrg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Signe Schwartz  2002    341  37.75        1:21.10   
  Vejle SvÝmmeklub  1:18.94                 
                     
Luna Marcher  2002    163  48.12        1:43.60   
  BlŚvandshuk SvÝmmeklub  1:42.15                 
                     
 
LÝb 2, 100m Medley Damer, Finaler Ňrg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie StaghÝj Andersen  2004    578  30.75        1:08.00   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:04.62                 
                     
SÝs Freund  2004    543  33.73        1:09.44   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:09.16                 
                     
Mathilde ōstergaard  2004    483  34.03        1:12.21   
  SvÝmmeklubben Grindsted  1:11.76                 
                     
Natalie Da Silva Jensen  2004    454  34.61        1:13.68   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:12.52                 
                     
Sandy Ngoc Hoang Tran  2005    449  33.00        1:13.99   
  H2Odense  1:12.82                 
                     
Victoria Underbjerg  2004    436  34.17        1:14.68   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:14.95                 
                     
Anna Bjerrum MÝller  2004    436  33.54        1:14.69   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:13.08                 
                     
Katrine Bech Poulsen  2004    394  35.31        1:17.30   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:12.50                 
                     
Mathilde Hedekśr Mischorr  2005    377  36.34        1:18.42   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:16.68                 
                     
10  Astrid Gregersen  2005    377  37.10        1:18.44   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:18.01                 
                     
11  Lizette Nikolajsen  2003    322  37.12        1:22.65   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:20.66                 
                     
12  Marie NÝrskov Andersen  2005    243  41.69        1:30.80   
  BlŚvandshuk SvÝmmeklub  1:29.21                 
                     
13  Nanna W Povlsen  2005    224  46.34        1:33.20   
  ErritsÝ Gymnastik Og IF  1:34.76                 
                     
14  Lśrke Jepsen  2005    122  50.85        1:53.98   
  Vejen SvÝmmeklub                   
                     
15  Sola Marcher  2004    78  1:05.39        2:12.44   
  BlŚvandshuk SvÝmmeklub  2:10.57                 
                     
Stephanie de Bruijn  2005              DNS   
  SvÝmmeklubben Grindsted  1:20.13                 
                     
Victoria Klinkby  2004              DNS   
  Vejle SvÝmmeklub                   
                     
 
LÝb 2, 100m Medley Damer, Finaler Ňrg. 2006-2008 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sophia Jochumsen  2006    415  35.82        1:15.97   
  Vejle SvÝmmeklub  1:15.48                 
                     
Karoline HellesÝe  2006    389  35.09        1:17.57   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  1:18.25                 
                     
Cecilie Baltzer Pedersen  2006    354  36.70        1:20.04   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:17.53                 
                     
Lśrke Jervelund  2007    339  37.89        1:21.22   
  Vejle SvÝmmeklub  1:20.94                 
                     
Laura Worm Glśsner  2006    334  38.60        1:21.67   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:20.94                 
                     
Line Bach-Henriksen  2007    281  42.41        1:26.48   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:24.74                 
                     
Carolina Schlander  2007    272  41.71        1:27.45   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:28.73                 
                     
Kira Wolter  2007    270  41.52        1:27.64   
  Vejle SvÝmmeklub  1:32.44                 
                     
Alista Maslobojeva  2007    265  41.05        1:28.17   
  Vejle SvÝmmeklub  1:26.34                 
                     
10  Matilde A. B. Buch  2008    252  41.49        1:29.62   
  H2Odense  1:31.12                 
                     
11  Alberte Andersen  2008    248  43.00        1:30.18   
  Vejle SvÝmmeklub  1:32.48                 
                     
12  Mathilde Sofie Karmar  2008    242  43.12        1:30.83   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:33.95                 
                     
13  Dagmar Stahl  2007    237  43.97        1:31.53   
  H2Odense  1:26.83                 
                     
14  Olivia Funder  2006    234  42.44        1:31.89   
  H2Odense  1:30.27                 
                     
15  Ea Gram MÝller  2006    230  41.67        1:32.42   
  Vejle SvÝmmeklub  1:30.58                 
                     
16  Andrea Wagner  2008    229  42.02        1:32.54   
  H2Odense  1:31.32                 
                     
17  Atalie R. L. Pedersen  2007    219  46.76        1:33.88   
  H2Odense  1:32.00                 
                     
18  Astrid Hansen  2006    218  44.65        1:34.05   
  Vejle SvÝmmeklub  1:33.58                 
                     
19  Mikkeline Fugleberg  2007    218  44.35        1:34.12   
  BlŚvandshuk SvÝmmeklub  1:46.11                 
                     
20  Karla NÝhr Rixen  2008    206  45.74        1:35.84   
  Vejle SvÝmmeklub  1:36.80                 
                     
21  Emilia Daa Andersen  2008    202  44.95        1:36.48   
  Vejle SvÝmmeklub  1:38.67                 
                     
22  Cornelia Gardias Peters  2008    187  45.46        1:39.07   
  H2Odense  1:38.35                 
                     
23  Lejla Lagumdzija  2006    185  43.31        1:39.42   
  Vejen SvÝmmeklub  1:32.52                 
                     
24  Lea Timmermand  2008    182  46.83        1:39.91   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:38.99                 
                     
25  Sofia BjÝrnkjśr Nielsen  2008    180  47.60        1:40.31   
  Vejle SvÝmmeklub                   
                     
26  Lise Serritzlew-Kristense  2006    178  45.84        1:40.73   
  BlŚvandshuk SvÝmmeklub  1:44.91                 
                     
27  Rosa Algren  2007    176  46.65        1:41.04   
  Vejen SvÝmmeklub                   
                     
28  Johanne Falkenby Skytte  2008    153  51.55        1:45.90   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:58.53                 
                     
29  Asta Sofia Lauridsen  2008    151  52.13        1:46.27   
  Vejle SvÝmmeklub  1:42.22                 
                     
30  Emilie Jensen  2007    141  49.33        1:48.87   
  Vejen SvÝmmeklub  1:55.62                 
                     
31  Naya Davidsen  2008    137  52.15        1:49.86   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:50.70                 
                     
32  Kristine WallÝe Poulsen  2007    124  50.97        1:53.58   
  ErritsÝ Gymnastik Og IF  1:55.40                 
                     
33  Hannah Egeberg Lauridesn  2008    98  59.52        2:02.66   
  SvÝmmeklubben Grindsted  2:03.68                 
                     
34  Clara Darville  2008    97  58.98        2:03.24   
  Vejle SvÝmmeklub                   
                     
Adda Henriksen  2006              DNS   
  Vejen SvÝmmeklub                   
                     
Andrea HÝjbjerg  2007              DNS   
  Vejle SvÝmmeklub  1:25.21                 
                     
Christina Dracea HorsbÝl  2007              DNS   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:32.05                 
                     
Anne SÝrensen  2008              DSQ  Tyvstart 
  SvÝmmeklubben Grindsted  1:39.73                 
                     
Marie Thorup  2006              DSQ  Maveliggende v 50m 
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:28.53                 
                     
Sara Schlander  2008              DSQ  Asynk ben i bryst 
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:55.00                 
                     
Signe SÝgaard  2007              DSQ  Maveliggende v 50m 
  SvÝmmeklubben Grindsted  2:03.48                 
                     
Sofie Barack SÝe  2008              DSQ  Maveliggende v 50m 
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:39.72                 
                     
 
LÝb 2, 100m Medley Damer, Finaler Ňrg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline SÝlbech Larsen  2009    270  38.14        1:27.65   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:29.37                 
                     
Isabel Qvist Jensen  2009    232  40.97        1:32.14   
  Vejle SvÝmmeklub  1:32.63                 
                     
Olivia Holmberg  2009    195  48.18        1:37.72   
  Vejle SvÝmmeklub  1:41.19                 
                     
Asta-Marie Rasmussen  2009    183  49.69        1:39.70   
  Vejle SvÝmmeklub  1:40.42                 
                     
Alberte Knudsen  2009    181  45.91        1:40.03   
  Vejle SvÝmmeklub  1:41.59                 
                     
Filuka Lolk Frederiksen  2009    181  49.88        1:40.07   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:41.17                 
                     
Meiko Nakatani  2010    166  49.59        1:42.91   
  Vejle SvÝmmeklub  1:47.87                 
                     
Svea ArlbjÝrn  2009    154  47.10        1:45.57   
  Vejle SvÝmmeklub  1:49.63                 
                     
Alberte Hansen  2009    149  49.74        1:46.66   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:50.00                 
                     
10  Mie Bech BÝgedal  2010    149  50.17        1:46.72   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:54.21                 
                     
11  Dicte Underbjerg  2010    144  48.15        1:47.95   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:46.82                 
                     
12  Helene Seidler Madsen  2009    143  49.04        1:48.20   
  Vejle SvÝmmeklub  1:51.57                 
                     
13  Thea Aggerholm  2009    138  52.44        1:49.57   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:02.91                 
                     
14  Bell MÝller-Jacobsen  2010    132  50.41        1:51.12   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:10.61                 
                     
15  Olivia BśkkegŚrd Svendsen  2009    124  1:53.58        1:53.58   
  Vejle SvÝmmeklub  2:01.11                 
                     
16  Ida Riddersholm  2009    123  55.41        1:53.72   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:52.50                 
                     
17  Ann-Maria Malou Windfeld  2009    114  53.13        1:56.66   
  Vejle SvÝmmeklub  2:00.87                 
                     
18  Liv Rong Hansen  2010    112  55.26        1:57.53   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:10.00                 
                     
19  Sasha Lee T SÝrensen  2010    110  56.02        1:58.22   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:16.04                 
                     
20  Gabriele Garbacenka  2009    108  1:58.89        1:58.89   
  DeltaSwim                   
                     
21  Caroline Trolle Pedersen  2009    108  56.68        1:58.99   
  DeltaSwim  2:06.48                 
                     
22  Kaya Bull-SÝrensen  2009    107  1:59.01        1:59.01   
  Vejle SvÝmmeklub  2:00.13                 
                     
23  Malou Bjerre  2010    95  58.32        2:04.10   
  Vejle SvÝmmeklub  2:01.41                 
                     
24  Gry Skou Mortensen  2009    92  58.68        2:05.32   
  DeltaSwim                   
                     
25  SIF Bruhn  2010    90  1:05.21        2:06.36   
  DeltaSwim                   
                     
26  Maja Bach-Henriksen  2010    88  1:01.09        2:06.96   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:10.00                 
                     
27  Julie HÝirup  2009    75  1:04.25        2:14.15   
  DeltaSwim  2:17.30                 
                     
Filippa Victoria Pascu  2009              DSQ  Asynk ben i bryst 
  SvÝmmeklubben Grindsted                   
                     
Sofie JerlÝv  2009              DSQ  maveliggende v 50m 
  DeltaSwim  2:39.89                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  04 januar 2020 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:08 
 
Resultat LÝb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Region Syd Turnering 2    Udskriftsdato  04 januar 2020   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  11:15   
  ArrangÝr  Region Syddanmark & Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  04 januar 2020         
 
 
LÝb 3, 200m BrystsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas Kjśr  2003    500  34.50  1:13.54  1:52.57    2:31.67   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:39.21                 
                     
Tobias Svenningsen  2003    447  35.27  1:14.78  1:55.38    2:37.46   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:33.25                 
                     
Mathias E. Kristiansen  2004    323  39.77  1:24.93  2:10.35    2:55.53   
  H2Odense  2:53.78                 
                     
 
LÝb 3, 200m BrystsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2005-2007 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marius Dyrgaard Tholstrup  2005    336  38.32  1:22.50  2:08.00    2:53.17   
  H2Odense  2:47.69                 
                     
Karl Heeb  2005    324  37.87  1:22.53  2:09.04    2:55.34   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:50.30                 
                     
Martin Christensen  2006    307  40.09  1:26.06  2:12.98    2:58.36   
  Vejle SvÝmmeklub  2:56.89                 
                     
Magnus Tranekjer  2005    306  40.88  1:26.79  2:13.30    2:58.70   
  H2Odense  3:21.55                 
                     
Tobias Holt Poulsen  2005    298  39.61  1:24.95  2:12.09    3:00.29   
  Vejle SvÝmmeklub  2:51.23                 
                     
Anders Bank Hansen  2006    258  43.34  1:31.65  2:20.54    3:08.98   
  Vejle SvÝmmeklub  3:31.27                 
                     
Anders Mosbśk Johannessen  2005    226  44.42  1:34.29  2:26.50    3:17.45   
  H2Odense  3:10.00                 
                     
Terkel Klinkowsky  2007    182  49.64  1:44.31  2:38.38    3:32.19   
  Vejle SvÝmmeklub  3:32.49                 
                     
Niels Bjerrum  2005  25  168  50.01  1:46.87  2:44.30    3:37.89   
  SvÝmmeklubben Grindsted  4:13.74                 
                     
10  Jesper Grosse-SchŁtte  2007  15  115  51.60  1:55.99  3:01.33    4:07.63   
  ErritsÝ Gymnastik Og IF  3:58.27                 
                     
11  Christian Christensen  2007  12  115  57.35  2:02.40  3:09.97    4:07.66   
  Vejle SvÝmmeklub                   
                     
Marcus GrÝnholt  2005              DNS   
  Vejen SvÝmmeklub  3:26.94                 
                     
 
LÝb 3, 200m BrystsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Simon Christensen  2009  20  133  52.77  1:52.63  2:54.90    3:55.61   
  Vejle SvÝmmeklub  3:57.39                 
                     
Theodor van Den Berg  2008              DSQ  Tyvstart 
  Vejle SvÝmmeklub  3:43.62                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  04 januar 2020 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:15 
 
Resultat LÝb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Region Syd Turnering 2    Udskriftsdato  04 januar 2020   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  11:36   
  ArrangÝr  Region Syddanmark & Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  04 januar 2020         
 
 
LÝb 4, 200m BrystsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Stilund  2005    387  41.10  1:28.26  2:16.55    3:04.51   
  H2Odense  3:06.76                 
                     
Emily Schjelderup Pederse  2004    274  46.69  1:39.45  2:33.84    3:27.04   
  BlŚvandshuk SvÝmmeklub  3:36.95                 
                     
 
LÝb 4, 200m BrystsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2006-2008 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emilie ōhlenschlśger  2006    468  38.70  1:22.62  2:07.32    2:53.25   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:49.63                 
                     
Ann-Katrine Windfeld  2006    457  38.94  1:22.40  2:07.96    2:54.69   
  Vejle SvÝmmeklub  2:48.55                 
                     
Mille Holmberg  2006    423  40.95  1:27.04  2:13.20    2:59.14   
  Vejle SvÝmmeklub  2:58.20                 
                     
Mejse Vinther-Okholm  2006    385  41.69  1:28.94  2:17.04    3:04.91   
  H2Odense  3:14.56                 
                     
Amalie F. Piiters  2006    383  42.18  1:29.66  2:17.86    3:05.16   
  H2Odense                   
                     
Sophia Jochumsen  2006    361  42.48  1:30.89  2:19.38    3:08.89   
  Vejle SvÝmmeklub  3:04.61                 
                     
Vigga Londero  2006    331  43.60  1:33.25  2:24.14    3:14.37   
  H2Odense  3:09.67                 
                     
Mille A. B. Buch  2006    330  44.43  1:32.89  2:23.45    3:14.73   
  H2Odense  3:10.07                 
                     
Nicoline Lee T. SÝrensen  2008    322  45.36  1:35.62  2:25.64    3:16.20   
  Esbjerg SvÝmmeklub  3:17.04                 
                     
10  Alista Maslobojeva  2007    301  43.12  1:32.87  2:26.68    3:20.71   
  Vejle SvÝmmeklub  3:11.61                 
                     
11  Anne Stśhr  2008    287  46.50  1:38.71  2:31.21    3:24.00   
  Vejle SvÝmmeklub  3:24.10                 
                     
12  Rosa Ella Kjems  2008    273  47.69  1:40.41  2:34.38    3:27.20   
  Esbjerg SvÝmmeklub  3:28.94                 
                     
13  Olivia Macartney  2008    253  47.61  1:43.64  2:39.55    3:32.60   
  Esbjerg SvÝmmeklub  3:30.77                 
                     
14  Lisbeth Seidler Madsen  2007    194  51.66  1:49.54  2:50.58    3:52.27   
  Vejle SvÝmmeklub  3:57.06                 
                     
15  Kamma K Bundsgaard  2007    172  50.92  1:53.13  2:58.38    4:01.66   
  Vejen SvÝmmeklub                   
                     
16  Mie Elliot Krog-Meyer  2007    168  55.48  1:58.37  3:02.48    4:03.84   
  Esbjerg SvÝmmeklub  4:01.65                 
                     
17  Clara Darville  2008    101  1:03.78  2:20.66  3:34.27    4:48.96   
  Vejle SvÝmmeklub                   
                     
Adda Henriksen  2006              DNS   
  Vejen SvÝmmeklub                   
                     
Carolina Schlander  2007              DSQ  Tyvstart 
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
 
LÝb 4, 200m BrystsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Olivia Holmberg  2009    233  52.92  1:48.49  2:44.06    3:38.61   
  Vejle SvÝmmeklub  3:38.45                 
                     
Mille NÝrskov Kaltoft  2009    207  51.79  1:50.29  2:49.86    3:47.43   
  Esbjerg SvÝmmeklub  3:54.70                 
                     
Olivia BśkkegŚrd Svendsen  2009    149  59.84  2:05.72  3:11.82    4:13.61   
  Vejle SvÝmmeklub  4:19.99                 
                     
Alberte Hansen  2009    134  56.56  2:03.10  3:13.02    4:22.43   
  Esbjerg SvÝmmeklub  4:15.00                 
                     
Ann-Maria Malou Windfeld  2009    96  1:05.97  2:23.31  3:38.14    4:53.14   
  Vejle SvÝmmeklub  4:39.63                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  04 januar 2020 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:36 
 
Resultat LÝb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Region Syd Turnering 2    Udskriftsdato  04 januar 2020   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  11:50   
  ArrangÝr  Region Syddanmark & Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  04 januar 2020         
 
 
LÝb 5, 50m FrisvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 0-2001 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Johan KÝrvel SÝrensen  1999    376          28.07   
  BlŚvandshuk SvÝmmeklub  29.36                 
Tobias BjÝrnskov Pedersen  2000    350          28.73   
  BlŚvandshuk SvÝmmeklub  31.04                 
Oliver Buskbjerg  2000    229          33.10   
  BlŚvandshuk SvÝmmeklub  43.68                 
 
LÝb 5, 50m FrisvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Marbśk Nielsen  2004    482          25.83   
  Esbjerg SvÝmmeklub  25.46                 
Simon Sandal  2003    425          26.94   
  Vejle SvÝmmeklub  26.45                 
Lasse Metz Mondrup  2004    383          27.89   
  Esbjerg SvÝmmeklub  27.61                 
Anders Mose  2004    377          28.03   
  Esbjerg SvÝmmeklub  28.09                 
Markus Jessen  2003    375          28.08   
  Esbjerg SvÝmmeklub  28.04                 
Esben Breum Lau  2003    348          28.79   
  Esbjerg SvÝmmeklub  29.26                 
 
LÝb 5, 50m FrisvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2005-2007 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicolas Duvander  2005    349          28.75   
  Esbjerg SvÝmmeklub  28.80                 
Karl Heeb  2005    332          29.23   
  Esbjerg SvÝmmeklub  28.08                 
Max Venborg Kromann  2005    330          29.31   
  Vejle SvÝmmeklub  29.23                 
Sofus Funder  2005    330          29.31   
  Vejle SvÝmmeklub  29.36                 
Rasmus Egebjerg Lauridsen  2005    321          29.56   
  SvÝmmeklubben Grindsted  28.86                 
Alexander Drachmann  2005    317          29.71   
  Esbjerg SvÝmmeklub  29.98                 
Nikolai Uekermann Olsen  2006    312          29.84   
  Vejle SvÝmmeklub  28.98                 
Christian Pedersen  2007    298          30.31   
  Esbjerg SvÝmmeklub  31.73                 
Jacob Timmermand  2006    291          30.57   
  Esbjerg SvÝmmeklub  30.73                 
10  Sigurd Salskov Iversen  2006    276          31.11   
  Esbjerg SvÝmmeklub  31.90                 
11  Frederik MÝhring Madsen  2007    258          31.80   
  Esbjerg SvÝmmeklub  31.61                 
12  Martin Christensen  2006    254          31.99   
  Vejle SvÝmmeklub  31.19                 
13  Tobias Holt  2006    247          32.27   
  SvÝmmeklubben Grindsted  30.52                 
14  Toke Gormsen  2006    243          32.43   
  Vejen SvÝmmeklub  32.70                 
15  Felix Nielsen  2006    230          33.03   
  ErritsÝ Gymnastik Og IF  34.25                 
16  Villads Isko Pimenta  2007    230          33.04   
  Esbjerg SvÝmmeklub  34.03                 
17  Christian Christensen  2007    220          33.54   
  Vejle SvÝmmeklub  34.19                 
18  Sebastian Holt Poulsen  2007    220          33.55   
  Vejle SvÝmmeklub  34.56                 
19  Mikkel Bro Christensen  2007    208          34.15   
  Vejle SvÝmmeklub  35.38                 
20  Niels Peter E. SÝrensen  2007    188          35.34   
  SvÝmmeklubben Grindsted  35.69                 
21  Terkel Klinkowsky  2007    181          35.77   
  Vejle SvÝmmeklub  35.60                 
22  Jesper Grosse-SchŁtte  2007    162          37.13   
  ErritsÝ Gymnastik Og IF  39.29                 
23  Jonas Sandal  2007    137          39.23   
  Vejle SvÝmmeklub  38.91                 
24  Jakub Ciarcinski  2007    132          39.77   
  Esbjerg SvÝmmeklub  40.59                 
25  Gustav Fredsholt Svendsen  2007    88          45.50   
  Vejen SvÝmmeklub  48.03                 
Rasmus Thy  2007              DSQ  Tyvstart 
  ErritsÝ Gymnastik Og IF                   
 
LÝb 5, 50m FrisvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Noah Junior Grene  2008    231          33.01   
  Esbjerg SvÝmmeklub  33.36                 
Sebastian Schmidt  2008    224          33.35   
  BlŚvandshuk SvÝmmeklub  34.43                 
Hjalte Gregersen  2008    214          33.86   
  Esbjerg SvÝmmeklub  33.87                 
Frederik JÝrgensen  2008    191          35.15   
  Vejle SvÝmmeklub  36.10                 
Nikolai Elgaard  2009    187          35.39   
  Esbjerg SvÝmmeklub  35.23                 
Toke Kousgaard  2008    180          35.86   
  Esbjerg SvÝmmeklub  35.66                 
Christian Opstrup Bjergbśk  2009    178          35.96   
  BlŚvandshuk SvÝmmeklub  37.65                 
Simon Christensen  2009    176          36.12   
  Vejle SvÝmmeklub  35.82                 
Daniel Lyngbo  2008    175          36.18   
  BlŚvandshuk SvÝmmeklub  35.46                 
10  Simon Nissum  2008    173          36.32   
  Esbjerg SvÝmmeklub  37.01                 
11  Gustav Hansen  2008    166          36.83   
  Vejle SvÝmmeklub  36.45                 
12  Emil Asger MÝller  2009    164          37.00   
  Esbjerg SvÝmmeklub  40.16                 
13  Theodor van Den Berg  2008    145          38.52   
  Vejle SvÝmmeklub  37.92                 
14  Rasmus Wadskjśr  2008    144          38.65   
  Vejen SvÝmmeklub  40.83                 
15  Hektor Bjerre  2008    143          38.74   
  Vejle SvÝmmeklub  37.61                 
16  Alexander Breinholt  2008    137          39.24   
  Vejle SvÝmmeklub  39.65                 
17  Sebastian Drachmann  2008    122          40.80   
  Esbjerg SvÝmmeklub  39.78                 
18  AsbjÝrn Kousgaard  2008    112          42.00   
  Esbjerg SvÝmmeklub  41.23                 
19  Malthe Petersen  2009    105          42.86   
  DeltaSwim  43.91                 
20  Jens Reintoft  2008    91          44.88   
  Vejle SvÝmmeklub  48.30                 
21  Aksel Fredsholt Svendsen  2009    67          49.76   
  Vejen SvÝmmeklub  51.46                 
22  Daniel SchjÝdt Kristensen  2008    63          50.67   
  DeltaSwim                   
23  Tobias MÝller Jespersen  2009    58          52.16   
  DeltaSwim  51.62                 
 
LÝb 5, 50m FrisvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas StaghÝj Andersen  2010    170          36.54   
  Esbjerg SvÝmmeklub  40.03                 
Louie Lindblad  2010    104          42.95   
  Esbjerg SvÝmmeklub  43.96                 
Junior Jittipat Nielsen  2012    84          46.09   
  Esbjerg SvÝmmeklub  44.03                 
Nicklas Kampmann  2010    43          57.47   
  Vejen SvÝmmeklub  49.77                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  04 januar 2020 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:50 
 
Resultat LÝb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat LÝb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stśvne navn  Region Syd Turnering 2    Udskriftsdato  04 januar 2020   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  12:17   
  ArrangÝr  Region Syddanmark & Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  04 januar 2020         
 
 
LÝb 6, 50m FrisvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Emma JÝrgensen  2001  Esbjerg SvÝmmeklub            28.56   
Signe Schwartz  2002  Vejle SvÝmmeklub            31.39   
Luna Marcher  2002  BlŚvandshuk SvÝmmeklub            41.50   
                     
 
LÝb 6, 50m FrisvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Amalie StaghÝj Andersen  2004  Esbjerg SvÝmmeklub            28.41   
Amanda Busk Olesen  2005  Esbjerg SvÝmmeklub            29.05   
Stephanie de Bruijn  2005  SvÝmmeklubben Grindsted            30.17   
Anna Bjerrum MÝller  2004  Esbjerg SvÝmmeklub            30.51   
Sandy Ngoc Hoang Tran  2005  H2Odense            31.16   
Astrid Gregersen  2005  Esbjerg SvÝmmeklub            31.43   
Mathilde Hedekśr Mischorr  2005  Esbjerg SvÝmmeklub            31.45   
Lizette Nikolajsen  2003  Esbjerg SvÝmmeklub            31.90   
Marie NÝrskov Andersen  2005  BlŚvandshuk SvÝmmeklub            33.84   
10  Nanna W Povlsen  2005  ErritsÝ Gymnastik Og IF            34.72   
11  Emily Schjelderup Pederse  2004  BlŚvandshuk SvÝmmeklub            35.88   
12  Lśrke Jepsen  2005  Vejen SvÝmmeklub            40.91   
13  Sola Marcher  2004  BlŚvandshuk SvÝmmeklub            47.98   
Victoria Klinkby  2004  Vejle SvÝmmeklub            DNS   
                     
 
LÝb 6, 50m FrisvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2006-2008 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Cecilie Baltzer Pedersen  2006  Esbjerg SvÝmmeklub            31.02   
Mille Holmberg  2006  Vejle SvÝmmeklub            32.87   
Karoline Poder Kristensen  2007  Vejen SvÝmmeklub            33.80   
Marie Thorup  2006  Esbjerg SvÝmmeklub            33.84   
Kristiane Kathrine Mukasa  2008  BlŚvandshuk SvÝmmeklub            34.07   
Line Bach-Henriksen  2007  Esbjerg SvÝmmeklub            35.14   
Olivia Macartney  2008  Esbjerg SvÝmmeklub            35.29   
Rosa Ella Kjems  2008  Esbjerg SvÝmmeklub            35.46   
Kira Wolter  2007  Vejle SvÝmmeklub            35.67   
10  Mathilde Sofie Karmar  2008  Esbjerg SvÝmmeklub            36.03   
11  Mikkeline Fugleberg  2007  BlŚvandshuk SvÝmmeklub            36.26   
12  Alista Maslobojeva  2007  Vejle SvÝmmeklub            36.45   
13  Sofia BjÝrnkjśr Nielsen  2008  Vejle SvÝmmeklub            36.58   
14  Lejla Lagumdzija  2006  Vejen SvÝmmeklub            36.65   
15  Ea Gram MÝller  2006  Vejle SvÝmmeklub            36.83   
16  Sofie Barack SÝe  2008  Esbjerg SvÝmmeklub            36.86   
17  Alberte Andersen  2008  Vejle SvÝmmeklub            37.06   
18  Lise Serritzlew-Kristense  2006  BlŚvandshuk SvÝmmeklub            37.12   
19  Anne Stśhr  2008  Vejle SvÝmmeklub            37.23   
20  Lea Timmermand  2008  Esbjerg SvÝmmeklub            37.47   
21  Elisabeth Quiring  2006  Vejen SvÝmmeklub            37.60   
22  Emilia Daa Andersen  2008  Vejle SvÝmmeklub            37.65   
23  Asta Sofia Lauridsen  2008  Vejle SvÝmmeklub            37.72   
24  Cathrine Boisen  2008  Esbjerg SvÝmmeklub            37.83   
25  Anne SÝrensen  2008  SvÝmmeklubben Grindsted            38.64   
26  Emilie Jensen  2007  Vejen SvÝmmeklub            39.04   
27  Mie Elliot Krog-Meyer  2007  Esbjerg SvÝmmeklub            39.41   
28  Rosa Algren  2007  Vejen SvÝmmeklub            40.11   
29  Sara Schlander  2008  Esbjerg SvÝmmeklub            40.21   
30  Kamma K Bundsgaard  2007  Vejen SvÝmmeklub            41.03   
31  Naya Davidsen  2008  Esbjerg SvÝmmeklub            41.28   
32  Kristine WallÝe Poulsen  2007  ErritsÝ Gymnastik Og IF            42.82   
33  Lisbeth Seidler Madsen  2007  Vejle SvÝmmeklub            43.33   
34  Johanne Falkenby Skytte  2008  Esbjerg SvÝmmeklub            43.92   
35  Josefine Bay  2008  Esbjerg SvÝmmeklub            44.47   
36  Rebekka From  2008  Vejle SvÝmmeklub            44.99   
37  Signe SÝgaard  2007  SvÝmmeklubben Grindsted            47.31   
38  Clara Darville  2008  Vejle SvÝmmeklub            50.12   
39  Hannah Egeberg Lauridesn  2008  SvÝmmeklubben Grindsted            50.81   
Andrea HÝjbjerg  2007  Vejle SvÝmmeklub            DNS   
Carla Vindbjerg  2008  Esbjerg SvÝmmeklub            DNS   
Christina Dracea HorsbÝl  2007  Esbjerg SvÝmmeklub            DNS   
Astrid Hansen  2006  Vejle SvÝmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
LÝb 6, 50m FrisvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Caroline SÝlbech Larsen  2009  Esbjerg SvÝmmeklub            34.16   
Isabel Qvist Jensen  2009  Vejle SvÝmmeklub            34.43   
Filuka Lolk Frederiksen  2009  Esbjerg SvÝmmeklub            38.42   
Isabelle Weber  2009  Esbjerg SvÝmmeklub            38.58   
Dicte Underbjerg  2010  Esbjerg SvÝmmeklub            38.78   
Mille NÝrskov Kaltoft  2009  Esbjerg SvÝmmeklub            39.35   
Bell MÝller-Jacobsen  2010  Esbjerg SvÝmmeklub            40.81   
Evalina Jordt-Edwards  2010  Esbjerg SvÝmmeklub            41.02   
Mie Bech BÝgedal  2010  Esbjerg SvÝmmeklub            41.33   
10  Helene Seidler Madsen  2009  Vejle SvÝmmeklub            41.78   
11  Meiko Nakatani  2010  Vejle SvÝmmeklub            42.58   
12  Alberte Hansen  2009  Esbjerg SvÝmmeklub            43.40   
13  Olivia BśkkegŚrd Svendsen  2009  Vejle SvÝmmeklub            44.58   
14  Thea Aggerholm  2009  Esbjerg SvÝmmeklub            44.69   
15  Signe Sejr Bentsen  2010  Esbjerg SvÝmmeklub            45.39   
16  Kaya Bull-SÝrensen  2009  Vejle SvÝmmeklub            45.77   
17  Gry Skou Mortensen  2009  DeltaSwim            46.15   
18  Frida Agerskov  2009  Esbjerg SvÝmmeklub            46.43   
19  Liv Rong Hansen  2010  Esbjerg SvÝmmeklub            47.12   
20  Filippa Victoria Pascu  2009  SvÝmmeklubben Grindsted            47.15   
21  Gabriele Garbacenka  2009  DeltaSwim            48.17   
22  Caroline Trolle Pedersen  2009  DeltaSwim            48.22   
23  SIF Bruhn  2010  DeltaSwim            48.41   
24  Maja Bach-Henriksen  2010  Esbjerg SvÝmmeklub            48.63   
25  Malou Bjerre  2010  Vejle SvÝmmeklub            49.10   
26  Julie HÝirup  2009  DeltaSwim            51.07   
27  Sofie JerlÝv  2009  DeltaSwim            1:01.17   
Amalie Haals Jensen  2009  Esbjerg SvÝmmeklub            DNS   
Sasha Lee T SÝrensen  2010  Esbjerg SvÝmmeklub            DNS   
Liv Veisberg Christensen  2010  Vejen SvÝmmeklub            DSQ  ej hovedspring v sta 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  04 januar 2020 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:17 
 
Resultat LÝb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat LÝb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stśvne navn  Region Syd Turnering 2    Udskriftsdato  04 januar 2020   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  12:43   
  ArrangÝr  Region Syddanmark & Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  04 januar 2020         
 
 
LÝb 7, 200m Medley Herrer, Finaler Ňrg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Mathias E. Kristiansen  2004  H2Odense    34.14  1:13.58  1:57.38    2:31.26   
                     
 
LÝb 7, 200m Medley Herrer, Finaler Ňrg. 2005-2007 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Andreas Nikolajsen  2005  Esbjerg SvÝmmeklub    33.17  1:10.72  1:52.93    2:27.19   
Marius Dyrgaard Tholstrup  2005  H2Odense    31.20  1:09.34  1:53.74    2:27.24   
Alexander Drachmann  2005  Esbjerg SvÝmmeklub    34.02  1:14.77  2:01.56    2:37.25   
Anders Bank Hansen  2006  Vejle SvÝmmeklub    34.87  1:16.04  2:03.79    2:39.38   
Max Venborg Kromann  2005  Vejle SvÝmmeklub    34.08  1:12.87  2:02.72    2:39.81   
Tobias StaghÝj Andersen  2006  Esbjerg SvÝmmeklub    34.46  1:16.64  2:03.01    2:39.97   
Jonas Mathiasen  2006  Esbjerg SvÝmmeklub    34.02  1:17.82  2:04.53    2:40.58   
Tobias Holt Poulsen  2005  Vejle SvÝmmeklub    33.59  1:16.63  2:02.72    2:41.20   
Magnus Tranekjer  2005  H2Odense    34.77  1:15.32  2:03.98    2:41.24   
10  Ludvig L. MÝller  2006  H2Odense    35.22  1:16.95  2:04.23    2:41.64   
11  Anton Egholm Husted  2006  Esbjerg SvÝmmeklub    34.81  1:16.61  2:08.74    2:45.04   
12  Erik Hauge SÝrensen  2007  Esbjerg SvÝmmeklub    36.57  1:21.61  2:12.48    2:49.58   
13  Nikolai Uekermann Olsen  2006  Vejle SvÝmmeklub    38.42  1:23.85  2:14.25    2:49.79   
14  Martin Christensen  2006  Vejle SvÝmmeklub    38.47  1:23.68  2:10.98    2:50.04   
15  Alexander R. S. Pedersen  2006  H2Odense    38.18  1:23.46  2:17.09    2:56.64   
16  Malte Riegels-Jakobsen  2006  Esbjerg SvÝmmeklub    40.39  2:17.76  2:57.16    2:57.16   
17  Sebastian Holt Poulsen  2007  Vejle SvÝmmeklub    46.90  1:36.46  2:29.47    3:11.76   
18  Phillip Gram  2006  H2Odense    45.00  1:37.64  2:32.67    3:16.29   
19  Marcus GrÝnholt  2005  Vejen SvÝmmeklub    43.82  1:38.73  2:35.42    3:21.24   
20  Mikkel Bro Christensen  2007  Vejle SvÝmmeklub    45.89  1:39.02  2:39.07    3:22.53   
21  Besian Selaci  2007  H2Odense    48.05  1:41.41  2:38.16    3:22.71   
22  Noah HÝier  2006  Vejen SvÝmmeklub    48.27  1:40.99  2:43.67    3:27.00   
23  Jonas Cheuk Lam Tse  2007  Esbjerg SvÝmmeklub    50.31  1:49.53  2:49.74    3:39.87   
24  Mikkel Kallestrup Thomsen  2007  Vejle SvÝmmeklub    57.16  1:56.68  3:01.51    3:52.49   
Frederik Klinkby  2007  Vejle SvÝmmeklub            DNS   
Simon Paschke  2007  Esbjerg SvÝmmeklub            DNS   
Magnus Marschall  2005  Esbjerg SvÝmmeklub            DSQ  Mavelig. v 100 m 
Martin Kjeldsen  2007  H2Odense            DSQ  Tyvstart 
                     
 
LÝb 7, 200m Medley Herrer, Finaler Ňrg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Mads Emil Schwartz  2008  Vejle SvÝmmeklub    46.75  1:34.63  2:33.29    3:14.78   
Frederik JÝrgensen  2008  Vejle SvÝmmeklub    44.42  1:34.13  2:34.45    3:18.20   
Jeppe Bech BÝgedal  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    44.70  1:33.64  2:36.04    3:20.30   
Toke Kousgaard  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    42.07  1:35.05  2:38.50    3:24.09   
Silas Elving Kristiansen  2008  H2Odense    49.70  1:43.43  2:45.26    3:31.31   
Alexander Breinholt  2008  Vejle SvÝmmeklub    48.72  1:40.74  2:48.13    3:35.24   
Hjalmer Lunden  2008  H2Odense    56.64  1:50.57  2:54.56    3:39.21   
Rasmus Wadskjśr  2008  Vejen SvÝmmeklub    49.68  1:45.65  2:53.77    3:44.77   
Hjalte Vinther-Okholm  2008  H2Odense            DSQ  Asynk ben i bryst 
                     
 
LÝb 7, 200m Medley Herrer, Finaler Ňrg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Louis Stśhr Bentsen  2010  H2Odense    53.75  1:41.56  2:46.90    3:33.43   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  04 januar 2020 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:43 
 
Resultat LÝb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat LÝb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stśvne navn  Region Syd Turnering 2    Udskriftsdato  04 januar 2020   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  13:03   
  ArrangÝr  Region Syddanmark & Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  04 januar 2020         
 
 
LÝb 8, 200m Medley Damer, Finaler Ňrg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Christina M. Glargaard  2004  Esbjerg SvÝmmeklub    32.31  1:09.38  1:53.99    2:28.47   
SÝs Freund  2004  Esbjerg SvÝmmeklub    32.83  1:12.70  1:56.23    2:30.26   
Ida Jacobsen  2005  Esbjerg SvÝmmeklub    33.33  1:10.32  1:58.10    2:36.51   
Mathilde ōstergaard  2004  SvÝmmeklubben Grindsted    34.69  1:18.24  2:01.73    2:39.93   
Victoria Underbjerg  2004  Esbjerg SvÝmmeklub    33.86  1:16.04  2:03.01    2:40.11   
Nanna W Povlsen  2005  ErritsÝ Gymnastik Og IF    49.98  1:41.31  2:40.03    3:25.33   
                     
 
LÝb 8, 200m Medley Damer, Finaler Ňrg. 2006-2008 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Ann-Katrine Windfeld  2006  Vejle SvÝmmeklub    34.88  1:17.63  2:03.71    2:42.96   
Karoline HellesÝe  2006  SvÝmmeklubben SÝnderborg    35.85  1:18.33  2:11.50    2:52.15   
Mille A. B. Buch  2006  H2Odense    38.58  1:24.84  2:15.30    2:56.07   
Laura Worm Glśsner  2006  Esbjerg SvÝmmeklub    38.60  1:25.74  2:15.41    2:57.02   
Kira Wolter  2007  Vejle SvÝmmeklub    43.08  1:33.92  2:25.04    3:08.38   
Olivia Funder  2006  H2Odense    44.25  1:34.58  2:31.34    3:16.72   
Matilde A. B. Buch  2008  H2Odense    42.77  1:33.43  2:31.03    3:17.05   
Atalie R. L. Pedersen  2007  H2Odense    51.33  1:40.62  2:35.21    3:18.12   
Kristiane Kathrine Mukasa  2008  BlŚvandshuk SvÝmmeklub    44.10  1:36.57  2:33.97    3:20.26   
10  Andrea Wagner  2008  H2Odense    44.77  1:37.79  2:39.21    3:26.60   
11  Elisabeth Quiring  2006  Vejen SvÝmmeklub    48.44  1:40.88  2:42.40    3:28.62   
12  Cornelia Gardias Peters  2008  H2Odense    1:48.94  2:53.14  3:42.44    3:42.44   
13  Lisbeth Seidler Madsen  2007  Vejle SvÝmmeklub    53.21  1:53.97  2:56.58    3:51.19   
14  Emilie Jensen  2007  Vejen SvÝmmeklub    55.36  1:56.84  3:16.24    4:08.04   
Adda Henriksen  2006  Vejen SvÝmmeklub            DNS   
Christina Dracea HorsbÝl  2007  Esbjerg SvÝmmeklub            DNS   
Dagmar Stahl  2007  H2Odense            DSQ  Ej samt. ber v 150 m 
                     
 
LÝb 8, 200m Medley Damer, Finaler Ňrg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Asta-Marie Rasmussen  2009  Vejle SvÝmmeklub    51.82  1:46.94  2:46.35    3:32.61   
Olivia Holmberg  2009  Vejle SvÝmmeklub    55.44  1:50.56  2:46.03    3:36.22   
Alberte Knudsen  2009  Vejle SvÝmmeklub    52.57  1:44.89  2:48.99    3:37.81   
Filuka Lolk Frederiksen  2009  Esbjerg SvÝmmeklub    55.12  1:51.53  2:55.35    3:45.59   
Ida Riddersholm  2009  Esbjerg SvÝmmeklub            DSQ  Brystliggende v 75 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  04 januar 2020 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:03 
 
Resultat LÝb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat LÝb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stśvne navn  Region Syd Turnering 2    Udskriftsdato  04 januar 2020   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  13:14   
  ArrangÝr  Region Syddanmark & Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  04 januar 2020         
 
 
LÝb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler Ňrg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Jonas Kjśr  2003  Esbjerg SvÝmmeklub    28.73        1:01.48   
Jonas Krammer Knudsen  2003  Esbjerg SvÝmmeklub    30.31        1:04.66   
Aske Sommerlund Pedersen  2003  Esbjerg SvÝmmeklub    30.07        1:05.17   
Simon Sandal  2003  Vejle SvÝmmeklub    30.06        1:05.85   
Anders Mose  2004  Esbjerg SvÝmmeklub    31.13        1:06.00   
Tobias Svenningsen  2003  Esbjerg SvÝmmeklub    30.74        1:06.53   
Esben Breum Lau  2003  Esbjerg SvÝmmeklub    35.69        1:17.69   
Oliver Londero  2004  H2Odense    36.13        1:19.10   
Jonathan Nejmann  2004  H2Odense            DSQ  Tyvstart 
                     
 
LÝb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler Ňrg. 2005-2007 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Anders Mosbśk Johannessen  2005  H2Odense    31.34        1:06.42   
Toke ōstergaard Pedersen  2007  Vejle SvÝmmeklub    34.57        1:16.11   
Frederik MÝhring Madsen  2007  Esbjerg SvÝmmeklub    34.67        1:16.87   
Tobias Holt Poulsen  2005  Vejle SvÝmmeklub    36.01        1:18.77   
Jacob Timmermand  2006  Esbjerg SvÝmmeklub    36.54        1:20.20   
Malthe Elias Wolgast  2006  Vejle SvÝmmeklub    36.47        1:20.44   
Martin Christensen  2006  Vejle SvÝmmeklub    39.53        1:25.23   
Terkel Klinkowsky  2007  Vejle SvÝmmeklub    42.34        1:32.02   
Mikkel Kallestrup Thomsen  2007  Vejle SvÝmmeklub    57.44        2:04.95   
Frederik Klinkby  2007  Vejle SvÝmmeklub            DNS   
Toke Gormsen  2006  Vejen SvÝmmeklub            DSQ  Asynk. arme v 50 m 
                     
 
LÝb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler Ňrg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Emil Asger MÝller  2009  Esbjerg SvÝmmeklub    38.15        1:28.61   
Noah Junior Grene  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    40.60        1:29.88   
Nikolai Elgaard  2009  Esbjerg SvÝmmeklub    40.54        1:33.06   
Daniel Lyngbo  2008  BlŚvandshuk SvÝmmeklub    48.90        1:50.25   
Christian Opstrup Bjergbśk  2009  BlŚvandshuk SvÝmmeklub    47.82        1:50.92   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  04 januar 2020 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:14 
 
Resultat LÝb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat LÝb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stśvne navn  Region Syd Turnering 2    Udskriftsdato  04 januar 2020   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  13:34   
  ArrangÝr  Region Syddanmark & Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  04 januar 2020         
 
 
LÝb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler Ňrg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Emma JÝrgensen  2001  Esbjerg SvÝmmeklub    32.74        1:13.08   
Luna Marcher  2002  BlŚvandshuk SvÝmmeklub    47.08        1:43.59   
                     
 
LÝb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler Ňrg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Katrine Bech Poulsen  2004  Esbjerg SvÝmmeklub    35.17        1:17.83   
Emma Nygaard  2005  H2Odense    36.17        1:21.38   
                     
 
LÝb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler Ňrg. 2006-2008 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Emilie ōhlenschlśger  2006  Esbjerg SvÝmmeklub    36.81        1:19.55   
Anne Stśhr  2008  Vejle SvÝmmeklub    41.34        1:27.67   
Emilia Daa Andersen  2008  Vejle SvÝmmeklub    45.91        1:38.04   
Line Bach-Henriksen  2007  Esbjerg SvÝmmeklub    46.59        1:42.29   
Karoline Poder Kristensen  2007  Vejen SvÝmmeklub    47.50        1:42.43   
Vigga Londero  2006  H2Odense    43.34        1:43.18   
Alberte Andersen  2008  Vejle SvÝmmeklub    47.76        1:43.42   
Lea Timmermand  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    49.02        1:46.15   
Astrid Hansen  2006  Vejle SvÝmmeklub    52.23        1:56.63   
Andrea HÝjbjerg  2007  Vejle SvÝmmeklub            DNS   
                     
 
LÝb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler Ňrg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Mie Bech BÝgedal  2010  Esbjerg SvÝmmeklub    57.36        1:58.87   
Ann-Maria Malou Windfeld  2009  Vejle SvÝmmeklub    56.78        2:05.49   
Meiko Nakatani  2010  Vejle SvÝmmeklub    57.40        2:07.26   
Svea ArlbjÝrn  2009  Vejle SvÝmmeklub            DNF   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  04 januar 2020 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:34 
 
Resultat LÝb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat LÝb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stśvne navn  Region Syd Turnering 2    Udskriftsdato  04 januar 2020   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  13:54   
  ArrangÝr  Region Syddanmark & Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  04 januar 2020         
 
 
LÝb 11, 100m RygsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 0-2001 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Johan KÝrvel SÝrensen  1999  BlŚvandshuk SvÝmmeklub    36.63        1:14.65   
                     
 
LÝb 11, 100m RygsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Mathias E. Kristiansen  2004  H2Odense    35.87        1:13.16   
                     
 
LÝb 11, 100m RygsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2005-2007 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Marius Dyrgaard Tholstrup  2005  H2Odense    33.66        1:09.18   
Nicolas Duvander  2005  Esbjerg SvÝmmeklub    34.33        1:10.25   
Max Venborg Kromann  2005  Vejle SvÝmmeklub    34.30        1:11.34   
Anders Bank Hansen  2006  Vejle SvÝmmeklub    36.66        1:13.98   
Karl Heeb  2005  Esbjerg SvÝmmeklub    37.29        1:16.35   
Magnus Tranekjer  2005  H2Odense    37.14        1:17.20   
Anton Egholm Husted  2006  Esbjerg SvÝmmeklub    38.62        1:17.39   
Ludvig L. MÝller  2006  H2Odense    38.57        1:18.83   
Alexander R. S. Pedersen  2006  H2Odense    38.78        1:20.62   
10  Toke ōstergaard Pedersen  2007  Vejle SvÝmmeklub    38.66        1:20.83   
11  Malte Riegels-Jakobsen  2006  Esbjerg SvÝmmeklub    40.78        1:23.24   
12  Rasmus Egebjerg Lauridsen  2005  SvÝmmeklubben Grindsted    40.16        1:25.01   
13  Sigurd Salskov Iversen  2006  Esbjerg SvÝmmeklub    42.22        1:25.18   
14  Toke Gormsen  2006  Vejen SvÝmmeklub    1:27.41        1:27.41   
15  Villads Isko Pimenta  2007  Esbjerg SvÝmmeklub    44.74        1:30.32   
16  Noah HÝier  2006  Vejen SvÝmmeklub    1:36.99        1:36.99   
17  Phillip Gram  2006  H2Odense    47.70        1:38.36   
18  Besian Selaci  2007  H2Odense    48.82        1:39.81   
19  Martin Kjeldsen  2007  H2Odense    49.05        1:40.61   
20  Marcus GrÝnholt  2005  Vejen SvÝmmeklub    50.07        1:43.54   
21  Jakub Ciarcinski  2007  Esbjerg SvÝmmeklub    50.76        1:47.20   
22  Jonas Cheuk Lam Tse  2007  Esbjerg SvÝmmeklub    53.30        1:48.41   
Frederik Klinkby  2007  Vejle SvÝmmeklub            DNS   
Simon Paschke  2007  Esbjerg SvÝmmeklub            DNS   
Felix Nielsen  2006  ErritsÝ Gymnastik Og IF            DNF   
Rasmus Thy  2007  ErritsÝ Gymnastik Og IF            DSQ  Ej fortsat bev v 25 
Sofus Funder  2005  Vejle SvÝmmeklub            DSQ  Crawl armtag v 25 m 
                     
 
LÝb 11, 100m RygsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Hjalte Gregersen  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    1:25.85        1:25.85   
Mads Emil Schwartz  2008  Vejle SvÝmmeklub    43.55        1:27.49   
Simon Christensen  2009  Vejle SvÝmmeklub    43.60        1:28.15   
Jeppe Bech BÝgedal  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    45.85        1:32.59   
Frederik JÝrgensen  2008  Vejle SvÝmmeklub    45.31        1:33.19   
Gustav Hansen  2008  Vejle SvÝmmeklub    46.28        1:35.12   
Hjalmer Lunden  2008  H2Odense    47.64        1:35.55   
Hektor Bjerre  2008  Vejle SvÝmmeklub    48.46        1:36.69   
Toke Kousgaard  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    46.66        1:37.06   
10  Silas Elving Kristiansen  2008  H2Odense    47.33        1:37.95   
11  Christian Opstrup Bjergbśk  2009  BlŚvandshuk SvÝmmeklub    48.24        1:38.93   
12  Simon Nissum  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    51.34        1:44.75   
13  Daniel Lyngbo  2008  BlŚvandshuk SvÝmmeklub    52.34        1:44.97   
14  AsbjÝrn Kousgaard  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    51.49        1:48.34   
15  Hjalte Vinther-Okholm  2008  H2Odense    54.61        1:50.64   
16  Sebastian Drachmann  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    55.19        1:53.20   
17  Tobias MÝller Jespersen  2009  DeltaSwim    1:03.86        2:08.02   
18  Aksel Fredsholt Svendsen  2009  Vejen SvÝmmeklub    1:02.29        2:10.30   
                     
 
LÝb 11, 100m RygsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Louis Stśhr Bentsen  2010  H2Odense    44.16        1:29.49   
Jonas StaghÝj Andersen  2010  Esbjerg SvÝmmeklub    50.08        1:45.29   
Louie Lindblad  2010  Esbjerg SvÝmmeklub    58.48        1:57.15   
Junior Jittipat Nielsen  2012  Esbjerg SvÝmmeklub            DSQ  Afslut pŚ maven 100m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  04 januar 2020 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:54 
 
Resultat LÝb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat LÝb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stśvne navn  Region Syd Turnering 2    Udskriftsdato  04 januar 2020   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  14:23   
  ArrangÝr  Region Syddanmark & Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  04 januar 2020         
 
 
LÝb 12, 100m RygsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Signe Schwartz  2002  Vejle SvÝmmeklub    39.19        1:19.85   
                     
 
LÝb 12, 100m RygsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Christina M. Glargaard  2004  Esbjerg SvÝmmeklub    33.97        1:09.75   
Anna Bjerrum MÝller  2004  Esbjerg SvÝmmeklub    35.02        1:13.00   
Mathilde Hedekśr Mischorr  2005  Esbjerg SvÝmmeklub    37.74        1:15.45   
Natalie Da Silva Jensen  2004  Esbjerg SvÝmmeklub    37.54        1:16.21   
Mathilde Stilund  2005  H2Odense    38.16        1:18.06   
Stephanie de Bruijn  2005  SvÝmmeklubben Grindsted    37.60        1:18.21   
Marie NÝrskov Andersen  2005  BlŚvandshuk SvÝmmeklub    44.86        1:33.16   
Lśrke Jepsen  2005  Vejen SvÝmmeklub    51.56        1:49.39   
Sola Marcher  2004  BlŚvandshuk SvÝmmeklub            DSQ  Ej berÝring v 50m 
                     
 
LÝb 12, 100m RygsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2006-2008 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Emilie ōhlenschlśger  2006  Esbjerg SvÝmmeklub    36.87        1:15.30   
Sophia Jochumsen  2006  Vejle SvÝmmeklub    37.11        1:16.33   
Amalie F. Piiters  2006  H2Odense    36.97        1:16.48   
Karoline HellesÝe  2006  SvÝmmeklubben SÝnderborg    37.60        1:17.96   
Lśrke Jervelund  2007  Vejle SvÝmmeklub    39.33        1:19.82   
Mejse Vinther-Okholm  2006  H2Odense    39.58        1:20.05   
Mille Holmberg  2006  Vejle SvÝmmeklub    39.60        1:20.71   
Nicoline Lee T. SÝrensen  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    40.21        1:23.04   
Marie Thorup  2006  Esbjerg SvÝmmeklub    45.13        1:29.77   
10  Karoline Poder Kristensen  2007  Vejen SvÝmmeklub    43.87        1:30.25   
11  Dagmar Stahl  2007  H2Odense    42.86        1:30.78   
12  Astrid Hansen  2006  Vejle SvÝmmeklub    44.82        1:31.76   
13  Ea Gram MÝller  2006  Vejle SvÝmmeklub    46.08        1:33.16   
14  Olivia Funder  2006  H2Odense    45.96        1:33.47   
15  Sofie Barack SÝe  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    45.72        1:33.61   
16  Andrea Wagner  2008  H2Odense    44.87        1:34.39   
17  Lejla Lagumdzija  2006  Vejen SvÝmmeklub    44.86        1:34.73   
18  Olivia Macartney  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    46.23        1:35.44   
19  Matilde A. B. Buch  2008  H2Odense    45.81        1:35.57   
20  Atalie R. L. Pedersen  2007  H2Odense    47.90        1:36.12   
21  Karla NÝhr Rixen  2008  Vejle SvÝmmeklub    47.31        1:36.48   
22  Elisabeth Quiring  2006  Vejen SvÝmmeklub    48.34        1:39.05   
23  Mathilde Sofie Karmar  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    48.02        1:40.17   
24  Cornelia Gardias Peters  2008  H2Odense    49.44        1:40.20   
25  Rosa Algren  2007  Vejen SvÝmmeklub    49.06        1:40.52   
26  Naya Davidsen  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    49.45        1:41.02   
27  Sofia BjÝrnkjśr Nielsen  2008  Vejle SvÝmmeklub    49.28        1:43.59   
28  Mie Elliot Krog-Meyer  2007  Esbjerg SvÝmmeklub    52.13        1:44.98   
29  Kristine WallÝe Poulsen  2007  ErritsÝ Gymnastik Og IF            1:47.61   
30  Sara Schlander  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    52.18        1:48.44   
31  Johanne Falkenby Skytte  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    52.98        1:49.71   
32  Cathrine Boisen  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    52.43        1:50.32   
33  Signe SÝgaard  2007  SvÝmmeklubben Grindsted    59.04        1:58.63   
Carla Vindbjerg  2008  Esbjerg SvÝmmeklub            DNS   
Carolina Schlander  2007  Esbjerg SvÝmmeklub            DSQ  Ej fort. bev v 25 m 
Kamma K Bundsgaard  2007  Vejen SvÝmmeklub            DSQ  EFB v. 50m 
                     
 
LÝb 12, 100m RygsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Caroline SÝlbech Larsen  2009  Esbjerg SvÝmmeklub    42.36        1:27.77   
Isabel Qvist Jensen  2009  Vejle SvÝmmeklub    42.78        1:27.99   
Alberte Knudsen  2009  Vejle SvÝmmeklub    47.75        1:35.41   
Svea ArlbjÝrn  2009  Vejle SvÝmmeklub    52.94        1:46.81   
Isabelle Weber  2009  Esbjerg SvÝmmeklub    51.67        1:46.87   
Meiko Nakatani  2010  Vejle SvÝmmeklub    53.43        1:47.20   
Bell MÝller-Jacobsen  2010  Esbjerg SvÝmmeklub    51.84        1:47.68   
Helene Seidler Madsen  2009  Vejle SvÝmmeklub    54.79        1:49.29   
Evalina Jordt-Edwards  2010  Esbjerg SvÝmmeklub    53.63        1:51.12   
10  Thea Aggerholm  2009  Esbjerg SvÝmmeklub    55.68        1:53.67   
11  Signe Sejr Bentsen  2010  Esbjerg SvÝmmeklub    1:54.18        1:54.18   
12  Ann-Maria Malou Windfeld  2009  Vejle SvÝmmeklub    56.08        1:54.73   
13  Sasha Lee T SÝrensen  2010  Esbjerg SvÝmmeklub    57.40        1:55.75   
14  Olivia BśkkegŚrd Svendsen  2009  Vejle SvÝmmeklub    57.35        1:56.87   
15  Malou Bjerre  2010  Vejle SvÝmmeklub    58.12        1:58.43   
16  Frida Agerskov  2009  Esbjerg SvÝmmeklub    59.34        1:59.62   
17  Maja Bach-Henriksen  2010  Esbjerg SvÝmmeklub    2:05.12        2:05.12   
18  Gabriele Garbacenka  2009  DeltaSwim    1:00.15        2:06.85   
19  Caroline Trolle Pedersen  2009  DeltaSwim    1:04.33        2:10.66   
20  Filippa Victoria Pascu  2009  SvÝmmeklubben Grindsted    1:06.29        2:13.67   
21  Sofie JerlÝv  2009  DeltaSwim    1:12.64        2:24.08   
Amalie Haals Jensen  2009  Esbjerg SvÝmmeklub            DNS   
Kaya Bull-SÝrensen  2009  Vejle SvÝmmeklub            DSQ  EFB v 50m 
Mille NÝrskov Kaltoft  2009  Esbjerg SvÝmmeklub            DSQ  Ej fort. bev. v 50 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  04 januar 2020 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:23 
 
Resultat LÝb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Region Syd Turnering 2    Udskriftsdato  04 januar 2020   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  14:37   
  ArrangÝr  Region Syddanmark & Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  04 januar 2020         
 
 
LÝb 13, 50m BrystsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 0-2001 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Buskbjerg  2000    236          40.83   
  BlŚvandshuk SvÝmmeklub  47.82                 
 
LÝb 13, 50m BrystsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas Kjśr  2003    469          32.49   
  Esbjerg SvÝmmeklub  33.20                 
Tobias Svenningsen  2003    420          33.69   
  Esbjerg SvÝmmeklub  32.04                 
Aske Sommerlund Pedersen  2003    419          33.74   
  Esbjerg SvÝmmeklub  34.72                 
Mathias Marbśk Nielsen  2004    412          33.92   
  Esbjerg SvÝmmeklub  34.37                 
Anders Mose  2004    407          34.07   
  Esbjerg SvÝmmeklub  35.29                 
Jonas Krammer Knudsen  2003    401          34.24   
  Esbjerg SvÝmmeklub  32.04                 
Lasse Metz Mondrup  2004    339          36.20   
  Esbjerg SvÝmmeklub  36.70                 
Esben Breum Lau  2003    333          36.42   
  Esbjerg SvÝmmeklub  35.62                 
Markus Jessen  2003    278          38.67   
  Esbjerg SvÝmmeklub  36.85                 
10  Oliver Londero  2004    274          38.86   
  H2Odense  36.62                 
 
LÝb 13, 50m BrystsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2005-2007 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karl Heeb  2005    325          36.72   
  Esbjerg SvÝmmeklub  35.69                 
Jonas Mathiasen  2006    283          38.43   
  Esbjerg SvÝmmeklub  39.38                 
Tobias StaghÝj Andersen  2006    281          38.55   
  Esbjerg SvÝmmeklub  37.63                 
Christian Pedersen  2007    264          39.34   
  Esbjerg SvÝmmeklub  42.44                 
Alexander Drachmann  2005    241          40.55   
  Esbjerg SvÝmmeklub  40.61                 
Erik Hauge SÝrensen  2007    236          40.85   
  Esbjerg SvÝmmeklub  40.65                 
Frederik MÝhring Madsen  2007    229          41.25   
  Esbjerg SvÝmmeklub  41.48                 
Niels Bjerrum  2005    199          43.19   
  SvÝmmeklubben Grindsted  48.39                 
Jacob Timmermand  2006    199          43.21   
  Esbjerg SvÝmmeklub  42.49                 
10  Tobias Holt  2006    168          45.68   
  SvÝmmeklubben Grindsted  44.04                 
11  Niels Peter E. SÝrensen  2007    168          45.75   
  SvÝmmeklubben Grindsted  45.07                 
12  Sebastian Holt Poulsen  2007    160          46.43   
  Vejle SvÝmmeklub  47.08                 
13  Jesper Grosse-SchŁtte  2007    120          51.06   
  ErritsÝ Gymnastik Og IF  52.49                 
14  Mikkel Bro Christensen  2007    120          51.14   
  Vejle SvÝmmeklub  51.54                 
15  Jonas Sandal  2007    113          52.10   
  Vejle SvÝmmeklub  52.77                 
16  Christian Christensen  2007    111          52.53   
  Vejle SvÝmmeklub  1:05.66                 
17  Jakub Ciarcinski  2007    91          56.13   
  Esbjerg SvÝmmeklub  58.25                 
18  Gustav Fredsholt Svendsen  2007    65          1:02.62   
  Vejen SvÝmmeklub                   
Simon Paschke  2007              DNS   
  Esbjerg SvÝmmeklub  58.92                 
Marcus GrÝnholt  2005              DSQ  Asynk arm bevśgelse 
  Vejen SvÝmmeklub  44.62                 
Rasmus Thy  2007              DSQ  Tyvstart 
  ErritsÝ Gymnastik Og IF                   
 
LÝb 13, 50m BrystsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Schmidt  2008    203          42.92   
  BlŚvandshuk SvÝmmeklub  46.53                 
Noah Junior Grene  2008    158          46.61   
  Esbjerg SvÝmmeklub  46.73                 
Gustav Hansen  2008    137          48.88   
  Vejle SvÝmmeklub  50.04                 
Theodor van Den Berg  2008    122          50.78   
  Vejle SvÝmmeklub  51.34                 
Nikolai Elgaard  2009    100          54.31   
  Esbjerg SvÝmmeklub  52.20                 
Jens Reintoft  2008    95          55.33   
  Vejle SvÝmmeklub  57.00                 
AsbjÝrn Kousgaard  2008    84          57.63   
  Esbjerg SvÝmmeklub  57.37                 
Simon Nissum  2008    79          58.81   
  Esbjerg SvÝmmeklub  58.49                 
Christian Opstrup Bjergbśk  2009    77          59.11   
  BlŚvandshuk SvÝmmeklub  59.05                 
10  Tobias MÝller Jespersen  2009    63          1:03.23   
  DeltaSwim  1:03.15                 
11  Sebastian Drachmann  2008    56          1:05.84   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:08.30                 
12  Daniel SchjÝdt Kristensen  2008    37          1:15.65   
  DeltaSwim                   
Aksel Fredsholt Svendsen  2009              DSQ  Ej samt. berÝr v 25 
  Vejen SvÝmmeklub                   
Malthe Petersen  2009              DSQ  Asyn. ben 
  DeltaSwim  1:05.59                 
 
LÝb 13, 50m BrystsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas StaghÝj Andersen  2010    99          54.55   
  Esbjerg SvÝmmeklub  53.59                 
Louie Lindblad  2010    83          57.80   
  Esbjerg SvÝmmeklub  56.57                 
Junior Jittipat Nielsen  2012    63          1:03.31   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:04.62                 
Nicklas Kampmann  2010              DSQ  Asyn ben 
  Vejen SvÝmmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  04 januar 2020 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:37 
 
Resultat LÝb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Region Syd Turnering 2    Udskriftsdato  04 januar 2020   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  14:57   
  ArrangÝr  Region Syddanmark & Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  04 januar 2020         
 
 
LÝb 14, 50m BrystsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Luna Marcher  2002    153          53.51   
  BlŚvandshuk SvÝmmeklub  52.15                 
 
LÝb 14, 50m BrystsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie StaghÝj Andersen  2004    530          35.39   
  Esbjerg SvÝmmeklub  33.29                 
Mathilde ōstergaard  2004    511          35.82   
  SvÝmmeklubben Grindsted  34.79                 
Natalie Da Silva Jensen  2004    417          38.33   
  Esbjerg SvÝmmeklub  37.68                 
Sandy Ngoc Hoang Tran  2005    388          39.26   
  H2Odense  37.52                 
Victoria Underbjerg  2004    386          39.33   
  Esbjerg SvÝmmeklub  40.23                 
Katrine Bech Poulsen  2004    369          39.90   
  Esbjerg SvÝmmeklub  38.18                 
Emily Schjelderup Pederse  2004    261          44.77   
  BlŚvandshuk SvÝmmeklub  44.88                 
Nanna W Povlsen  2005    212          48.03   
  ErritsÝ Gymnastik Og IF  48.46                 
Marie NÝrskov Andersen  2005    211          48.10   
  BlŚvandshuk SvÝmmeklub  47.18                 
10  Lśrke Jepsen  2005    103          1:00.94   
  Vejen SvÝmmeklub  1:14.26                 
11  Sola Marcher  2004    54          1:15.41   
  BlŚvandshuk SvÝmmeklub  1:16.92                 
Victoria Klinkby  2004              DNS   
  Vejle SvÝmmeklub  52.08                 
 
LÝb 14, 50m BrystsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2006-2008 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ann-Katrine Windfeld  2006    433          37.83   
  Vejle SvÝmmeklub  36.54                 
Mille Holmberg  2006    349          40.64   
  Vejle SvÝmmeklub  38.87                 
Laura Worm Glśsner  2006    337          41.12   
  Esbjerg SvÝmmeklub  40.90                 
Alista Maslobojeva  2007    301          42.70   
  Vejle SvÝmmeklub  39.81                 
Vigga Londero  2006    284          43.54   
  H2Odense  41.12                 
Anne Stśhr  2008    273          44.10   
  Vejle SvÝmmeklub  44.62                 
Mille A. B. Buch  2006    269          44.35   
  H2Odense  47.10                 
Line Bach-Henriksen  2007    255          45.16   
  Esbjerg SvÝmmeklub  43.02                 
Carolina Schlander  2007    240          46.06   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:00.67                 
10  Olivia Macartney  2008    238          46.18   
  Esbjerg SvÝmmeklub  46.62                 
11  Marie Thorup  2006    232          46.55   
  Esbjerg SvÝmmeklub  52.12                 
12  Karla NÝhr Rixen  2008    227          46.89   
  Vejle SvÝmmeklub  46.83                 
13  Alberte Andersen  2008    225          47.06   
  Vejle SvÝmmeklub  47.13                 
14  Kristiane Kathrine Mukasa  2008    222          47.23   
  BlŚvandshuk SvÝmmeklub  53.39                 
15  Mikkeline Fugleberg  2007    195          49.31   
  BlŚvandshuk SvÝmmeklub  53.63                 
16  Mathilde Sofie Karmar  2008    195          49.36   
  Esbjerg SvÝmmeklub  49.10                 
17  Rosa Ella Kjems  2008    193          49.52   
  Esbjerg SvÝmmeklub  44.86                 
18  Emilia Daa Andersen  2008    192          49.61   
  Vejle SvÝmmeklub  51.41                 
19  Anne SÝrensen  2008    185          50.24   
  SvÝmmeklubben Grindsted  50.73                 
20  Mie Elliot Krog-Meyer  2007    182          50.48   
  Esbjerg SvÝmmeklub  48.47                 
21  Kamma K Bundsgaard  2007    175          51.14   
  Vejen SvÝmmeklub  55.84                 
22  Asta Sofia Lauridsen  2008    169          51.80   
  Vejle SvÝmmeklub  48.93                 
23  Sofia BjÝrnkjśr Nielsen  2008    161          52.61   
  Vejle SvÝmmeklub  55.44                 
24  Ea Gram MÝller  2006    157          53.05   
  Vejle SvÝmmeklub  49.23                 
25  Lisbeth Seidler Madsen  2007    155          53.22   
  Vejle SvÝmmeklub  52.09                 
26  Lea Timmermand  2008    154          53.33   
  Esbjerg SvÝmmeklub  52.87                 
27  Lejla Lagumdzija  2006    142          54.89   
  Vejen SvÝmmeklub  56.89                 
28  Sofie Barack SÝe  2008    140          55.08   
  Esbjerg SvÝmmeklub  55.59                 
29  Lise Serritzlew-Kristense  2006    131          56.27   
  BlŚvandshuk SvÝmmeklub  1:01.45                 
30  Cathrine Boisen  2008    131          56.30   
  Esbjerg SvÝmmeklub  55.43                 
31  Hannah Egeberg Lauridesn  2008    117          58.54   
  SvÝmmeklubben Grindsted  56.24                 
32  Josefine Bay  2008    111          59.46   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:01.77                 
33  Kristine WallÝe Poulsen  2007    103          1:01.02   
  ErritsÝ Gymnastik Og IF  1:01.62                 
34  Johanne Falkenby Skytte  2008    93          1:03.21   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:21.42                 
Adda Henriksen  2006              DNS   
  Vejen SvÝmmeklub  52.23                 
Andrea HÝjbjerg  2007              DNS   
  Vejle SvÝmmeklub  44.80                 
Carla Vindbjerg  2008              DNS   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:05.00                 
Lśrke Jervelund  2007              DNS   
  Vejle SvÝmmeklub  47.61                 
Naya Davidsen  2008              DSQ  2 armtag UV v start 
  Esbjerg SvÝmmeklub  56.51                 
Rebekka From  2008              DSQ  Flere flyben uv v st 
  Vejle SvÝmmeklub                   
 
LÝb 14, 50m BrystsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline SÝlbech Larsen  2009    230          46.74   
  Esbjerg SvÝmmeklub  46.11                 
Olivia Holmberg  2009    194          49.45   
  Vejle SvÝmmeklub  47.01                 
Mille NÝrskov Kaltoft  2009    185          50.20   
  Esbjerg SvÝmmeklub  51.18                 
Isabelle Weber  2009    165          52.21   
  Esbjerg SvÝmmeklub  53.84                 
Isabel Qvist Jensen  2009    164          52.28   
  Vejle SvÝmmeklub  50.11                 
Gabriele Garbacenka  2009    149          53.96   
  DeltaSwim  52.22                 
Asta-Marie Rasmussen  2009    143          54.65   
  Vejle SvÝmmeklub  51.71                 
Filuka Lolk Frederiksen  2009    143          54.76   
  Esbjerg SvÝmmeklub  54.30                 
Svea ArlbjÝrn  2009    133          56.10   
  Vejle SvÝmmeklub  56.21                 
10  Dicte Underbjerg  2010    130          56.41   
  Esbjerg SvÝmmeklub  54.75                 
11  Helene Seidler Madsen  2009    126          57.02   
  Vejle SvÝmmeklub  56.98                 
12  Alberte Hansen  2009    124          57.36   
  Esbjerg SvÝmmeklub  56.61                 
13  Alberte Knudsen  2009    115          58.73   
  Vejle SvÝmmeklub  53.18                 
14  Malou Bjerre  2010    107          1:00.31   
  Vejle SvÝmmeklub  1:00.37                 
15  Mie Bech BÝgedal  2010    106          1:00.44   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:00.69                 
16  Frida Agerskov  2009    104          1:00.87   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
17  Liv Rong Hansen  2010    96          1:02.46   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:04.99                 
18  Signe Sejr Bentsen  2010    90          1:03.78   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:01.13                 
19  Bell MÝller-Jacobsen  2010    89          1:04.07   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:07.59                 
20  SIF Bruhn  2010    89          1:04.10   
  DeltaSwim  1:05.08                 
21  Caroline Trolle Pedersen  2009    88          1:04.30   
  DeltaSwim  59.27                 
22  Sasha Lee T SÝrensen  2010    84          1:05.27   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:02.05                 
23  Kaya Bull-SÝrensen  2009    82          1:05.66   
  Vejle SvÝmmeklub  1:03.31                 
24  Julie HÝirup  2009    81          1:05.96   
  DeltaSwim  1:07.95                 
25  Gry Skou Mortensen  2009    77          1:07.12   
  DeltaSwim                   
26  Maja Bach-Henriksen  2010    71          1:09.16   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:09.17                 
27  Sofie JerlÝv  2009    12          2:02.27   
  DeltaSwim  1:19.36                 
Amalie Haals Jensen  2009              DNS   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:05.00                 
Thea Aggerholm  2009              DNS   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:02.86                 
Evalina Jordt-Edwards  2010              DSQ  Flyben de sidste 25m 
  Esbjerg SvÝmmeklub  59.01                 
Liv Veisberg Christensen  2010              DSQ  Ej hovedspr v start 
  Vejen SvÝmmeklub  1:24.56                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  04 januar 2020 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:57 
 
Resultat LÝb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat LÝb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stśvne navn  Region Syd Turnering 2    Udskriftsdato  04 januar 2020   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  15:34   
  ArrangÝr  Region Syddanmark & Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  04 januar 2020         
 
 
LÝb 15, 400m FrisvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    100m  200m  300m    OpnŚet  Status 











 
Elias Marius Elsgaard  2004  Esbjerg SvÝmmeklub    1:04.56  2:12.96  3:20.46    4:26.67   
Jonathan Nejmann  2004  H2Odense    1:09.26  2:24.80  3:41.53    4:57.54   
                     
 
LÝb 15, 400m FrisvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2005-2007 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    100m  200m  300m    OpnŚet  Status 











 
Andreas Nikolajsen  2005  Esbjerg SvÝmmeklub    1:07.17  2:18.66  3:30.11    4:41.37   
Malthe Elias Wolgast  2006  Vejle SvÝmmeklub    1:08.83  2:22.38  3:36.33    4:49.55   
Nicolas Duvander  2005  Esbjerg SvÝmmeklub    1:13.10  2:29.36  3:45.48    5:00.36   
Nikolai Uekermann Olsen  2006  Vejle SvÝmmeklub    1:09.16  2:26.23  3:44.10    5:02.03   
Magnus Marschall  2005  Esbjerg SvÝmmeklub    1:13.86  2:30.91  3:48.34    5:04.01   
Anders Bank Hansen  2006  Vejle SvÝmmeklub    1:14.15  2:34.15  3:54.04    5:10.63   
Toke ōstergaard Pedersen  2007  Vejle SvÝmmeklub    1:14.13  2:37.64  4:00.15    5:19.62   
Sofus Funder  2005  Vejle SvÝmmeklub    1:13.56        5:19.75   
Noah HÝier  2006  Vejen SvÝmmeklub    1:29.41  3:10.91  4:52.23    6:26.74   
10  Felix Nielsen  2006  ErritsÝ Gymnastik Og IF    1:29.92  3:09.80  4:49.13    6:40.99   
11  Mikkel Kallestrup Thomsen  2007  Vejle SvÝmmeklub    1:40.72  3:26.90  5:12.82    6:58.71   
Frederik Klinkby  2007  Vejle SvÝmmeklub            DNS   
                     
 
LÝb 15, 400m FrisvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    100m  200m  300m    OpnŚet  Status 











 
Mads Emil Schwartz  2008  Vejle SvÝmmeklub    1:24.79  2:59.09  4:31.74    6:03.14   
Hjalte Gregersen  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    1:25.73  3:02.12  4:39.58    6:11.75   
Jeppe Bech BÝgedal  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    1:27.09  3:02.66  4:39.40    6:12.55   
Alexander Breinholt  2008  Vejle SvÝmmeklub    1:32.49  3:13.89  5:44.47    6:27.02   
Gustav Hansen  2008  Vejle SvÝmmeklub    1:34.52  3:16.93  4:58.50    6:35.78   
Hektor Bjerre  2008  Vejle SvÝmmeklub    1:39.22  4:22.68  6:58.78    6:58.78   
Rasmus Wadskjśr  2008  Vejen SvÝmmeklub    1:39.81  3:34.09  5:27.18    7:16.78   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  04 januar 2020 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  15:34 
 
Resultat LÝb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat LÝb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stśvne navn  Region Syd Turnering 2    Udskriftsdato  04 januar 2020   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  16:02   
  ArrangÝr  Region Syddanmark & Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  04 januar 2020         
 
 
LÝb 16, 400m FrisvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    100m  200m  300m    OpnŚet  Status 











 
Amanda Busk Olesen  2005  Esbjerg SvÝmmeklub    1:09.49  2:24.19  3:38.97    4:53.89   
Lizette Nikolajsen  2003  Esbjerg SvÝmmeklub    1:13.52  2:32.21  3:50.40    5:05.72   
Ida Jacobsen  2005  Esbjerg SvÝmmeklub    1:13.16  2:29.94  3:49.64    5:10.22   
Emma Nygaard  2005  H2Odense    1:17.35  2:41.19  4:05.99    5:27.29   
Astrid Gregersen  2005  Esbjerg SvÝmmeklub    1:19.78  2:45.72  4:10.53    5:33.98   
Emily Schjelderup Pederse  2004  BlŚvandshuk SvÝmmeklub    1:28.27  3:04.68  4:42.36    6:15.27   
                     
 
LÝb 16, 400m FrisvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2006-2008 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    100m  200m  300m    OpnŚet  Status 











 
Sophia Jochumsen  2006  Vejle SvÝmmeklub    1:13.59  2:31.28  3:49.43    5:06.92   
Ann-Katrine Windfeld  2006  Vejle SvÝmmeklub    1:16.37  2:38.31  3:57.26    5:16.30   
Cecilie Baltzer Pedersen  2006  Esbjerg SvÝmmeklub    1:19.17  2:43.97  4:06.51    5:29.43   
Nicoline Lee T. SÝrensen  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    1:19.98  2:45.39  4:10.56    5:32.15   
Lśrke Jervelund  2007  Vejle SvÝmmeklub    1:20.60  2:47.80  4:14.46    5:38.24   
Rosa Ella Kjems  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    1:25.57  2:55.84  4:25.83    5:52.68   
Kira Wolter  2007  Vejle SvÝmmeklub    1:24.60  2:55.58  4:25.51    5:54.09   
Karoline Poder Kristensen  2007  Vejen SvÝmmeklub    1:33.31  3:13.49  4:54.78    6:28.71   
Kristiane Kathrine Mukasa  2008  BlŚvandshuk SvÝmmeklub    1:27.16  3:05.92  4:46.08    6:31.63   
10  Mikkeline Fugleberg  2007  BlŚvandshuk SvÝmmeklub    1:34.33  3:19.03  5:55.57    6:41.64   
11  Elisabeth Quiring  2006  Vejen SvÝmmeklub    1:38.07  3:22.98  5:05.92    6:45.19   
12  Rosa Algren  2007  Vejen SvÝmmeklub    1:37.96  3:23.74  5:06.54    6:47.21   
13  Emilie Jensen  2007  Vejen SvÝmmeklub    1:40.65  3:32.32  5:24.95    7:12.01   
14  Asta Sofia Lauridsen  2008  Vejle SvÝmmeklub    1:38.55  3:28.87  5:21.54    7:12.55   
15  Karla NÝhr Rixen  2008  Vejle SvÝmmeklub    1:43.86  3:37.84  5:30.20    7:17.85   
                     
 
LÝb 16, 400m FrisvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    100m  200m  300m    OpnŚet  Status 











 
Asta-Marie Rasmussen  2009  Vejle SvÝmmeklub    1:34.74  3:15.17  4:53.20    6:27.04   
Ida Riddersholm  2009  Esbjerg SvÝmmeklub    1:40.13  3:26.69  5:13.13    6:55.87   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  04 januar 2020 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  16:02 
 
Resultat LÝb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Region Syd Turnering 2    Udskriftsdato  04 januar 2020   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  16:14   
  ArrangÝr  Region Syddanmark & Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  04 januar 2020         
 
 
LÝb 17, 4X50m Medley Mix, Finaler Ňrg. 0-2020 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Esv Mix 1  2003              2:08.00   
  Vejle SvÝmmeklub  2:09.26                 
  Max Venborg Kromann  2005      32.28        32.28   
  Ann-Katrine Windfeld  2006      37.20        1:09.48   
  Simon Sandal  2003      27.81        1:37.29   
  Sophia Jochumsen  2006      30.71        2:08.00   
                     
H2Odense Junior  2004              2:12.78   
  H2Odense  2:08.00                 
  Mathias E. Kristiansen  2004      33.76        33.76   
  Emma Nygaard  2005      39.68        1:13.44   
  Jonathan Nejmann  2004      29.42        1:42.86   
  Mathilde Stilund  2005      29.92        2:12.78   
                     
Esbjerg Sprint              2:13.50   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
  Lasse Metz Mondrup  2004      33.57        33.57   
  Astrid Gregersen  2005      39.92        1:13.49   
  Emma JÝrgensen  2001      31.53        1:45.02   
  Esben Breum Lau  2003      28.48        2:13.50   
                     
H2Odense Mix  2004              2:17.80   
  H2Odense  2:16.72                 
  Sandy Ngoc Hoang Tran  2005      33.21        33.21   
  Mille A. B. Buch  2006      45.68        1:18.89   
  Anders Mosbśk Johannessen  2005      29.80        1:48.69   
  Oliver Londero  2004      29.11        2:17.80   
                     
Grindsted Mix  2004              2:19.10   
  SvÝmmeklubben Grindsted                   
  Rasmus Egebjerg Lauridsen  2005      37.42        37.42   
  Mathilde ōstergaard  2004      36.46        1:13.88   
  Stephanie de Bruijn  2005      34.85        1:48.73   
  Tobias Holt  2006      30.37        2:19.10   
                     
H2Odense Ňrgang  2005              2:19.50   
  H2Odense  2:10.32                 
  Magnus Tranekjer  2005      35.11        35.11   
  Vigga Londero  2006      44.04        1:19.15   
  Marius Dyrgaard Tholstrup  2005      30.27        1:49.42   
  Mejse Vinther-Okholm  2006      30.08        2:19.50   
                     
Esv Mix 2  2006              2:22.99   
  Vejle SvÝmmeklub  2:19.81                 
  Anders Bank Hansen  2006      36.23        36.23   
  Mille Holmberg  2006      39.36        1:15.59   
  Anne Stśhr  2008      38.47        1:54.06   
  Nikolai Uekermann Olsen  2006      28.93        2:22.99   
                     
Esv Mix 3  2005              2:24.25   
  Vejle SvÝmmeklub  2:21.75                 
  Lśrke Jervelund  2007      37.80        37.80   
  Tobias Holt Poulsen  2005      38.52        1:16.32   
  Toke ōstergaard Pedersen  2007      33.68        1:50.00   
  Kira Wolter  2007      34.25        2:24.25   
                     
Esbjerg Bronze BÝrn 1              2:33.98   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
  Carolina Schlander  2007      41.38        41.38   
  Nicoline Lee T. SÝrensen  2008      1:20.03        2:01.41   
  Noah Junior Grene  2008      32.57        2:33.98   
  Christian Pedersen  2007              2:33.98   
                     
10  Esv Mix 4  2005              2:40.20   
  Vejle SvÝmmeklub  2:25.16                 
  Sofus Funder  2005      37.38        37.38   
  Olivia Holmberg  2009      49.06        1:26.44   
  Terkel Klinkowsky  2007      39.11        2:05.55   
  Isabel Qvist Jensen  2009      34.65        2:40.20   
                     
11  Vsk - Mix 1  2005              2:45.92   
  Vejen SvÝmmeklub                   
  Toke Gormsen  2006      39.72        39.72   
  Marcus GrÝnholt  2005      43.66        1:23.38   
  Lejla Lagumdzija  2006      44.74        2:08.12   
  Elisabeth Quiring  2006      37.80        2:45.92   
                     
12  Esbjerg Bronze BÝrn 2              2:48.57   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
  Hjalte Gregersen  2008      41.67        41.67   
  Olivia Macartney  2008      46.05        1:27.72   
  Lea Timmermand  2008      47.32        2:15.04   
  Villads Isko Pimenta  2007      33.53        2:48.57   
                     
13  " Indsśt Holdkap Navn Her"              2:48.66   
  BlŚvandshuk SvÝmmeklub                   
  Christian Opstrup Bjergbśk  2009      45.64        45.64   
  Oliver Buskbjerg  2000      42.21        1:27.85   
  Luna Marcher  2002      43.90        2:11.75   
  Lise Serritzlew-Kristense  2006      36.91        2:48.66   
                     
14  Bsk Mix              2:54.23   
  BlŚvandshuk SvÝmmeklub                   
  Daniel Lyngbo  2008      45.37        45.37   
  Mikkeline Fugleberg  2007      50.64        1:36.01   
  Kristiane Kathrine Mukasa  2008      44.28        2:20.29   
  Sebastian Schmidt  2008      33.94        2:54.23   
                     
15  Vsk - Mix 2  2006              3:02.00   
  Vejen SvÝmmeklub  3:00.64                 
  Karoline Poder Kristensen  2007      1:32.56        1:32.56   
  Noah HÝier  2006      48.57        2:21.13   
  Rasmus Wadskjśr  2008      40.87        3:02.00   
  Emilie Jensen  2007              3:02.00   
                     
16  Delta Mix  2009              3:38.74   
  DeltaSwim  3:51.40                 
  Tobias MÝller Jespersen  2009      58.64        58.64   
  Gabriele Garbacenka  2009      55.29        1:53.93   
  Caroline Trolle Pedersen  2009      1:03.08        2:57.01   
  Malthe Petersen  2009      41.73        3:38.74   
                     
Bsk Piger              DSQ  Crawl i BrystsvÝm 
  BlŚvandshuk SvÝmmeklub                   
  Johan KÝrvel SÝrensen  1999      34.53        34.53   
  Emily Schjelderup Pederse  2004      1:25.82        2:00.35   
                     
Egif Power  2005              DSQ  Tyvstart 
  ErritsÝ Gymnastik Og IF  2:41.52                 
  Felix Nielsen  2006      40.94        40.94   
  Kristine WallÝe Poulsen  2007      1:00.90        1:41.84   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  04 januar 2020 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  16:14 
 
Resultat LÝb 99 (Finaler) - Officiel
Resultat LÝb 99 (Finaler) - Officiel 
 
  Stśvne navn  Region Syd Turnering 2    Udskriftsdato  04 januar 2020   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  16:17   
  ArrangÝr  Region Syddanmark & Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  04 januar 2020         
 
 
LÝb 99, 100m Medley Herrer Extra, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Jonas Mathiasen  2006  Esbjerg SvÝmmeklub    34.52        1:13.82   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  04 januar 2020 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  16:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner