2021-03-09   12:11:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Region Syd Turnering 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

04-01-2020

Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Region Syd Turnering 2    Udskriftsdato  04 januar 2020   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  15:34   
  Arrangør  Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 januar 2020         
 
 
Løb 15, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Elias Marius Elsgaard  2004  Esbjerg Svømmeklub    1:04.56  2:12.96  3:20.46    4:26.67   
Jonathan Nejmann  2004  H2Odense    1:09.26  2:24.80  3:41.53    4:57.54   
                     
 
Løb 15, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Andreas Nikolajsen  2005  Esbjerg Svømmeklub    1:07.17  2:18.66  3:30.11    4:41.37   
Malthe Elias Wolgast  2006  Vejle Svømmeklub    1:08.83  2:22.38  3:36.33    4:49.55   
Nicolas Duvander  2005  Esbjerg Svømmeklub    1:13.10  2:29.36  3:45.48    5:00.36   
Nikolai Uekermann Olsen  2006  Vejle Svømmeklub    1:09.16  2:26.23  3:44.10    5:02.03   
Magnus Marschall  2005  Esbjerg Svømmeklub    1:13.86  2:30.91  3:48.34    5:04.01   
Anders Bank Hansen  2006  Vejle Svømmeklub    1:14.15  2:34.15  3:54.04    5:10.63   
Toke Østergaard Pedersen  2007  Vejle Svømmeklub    1:14.13  2:37.64  4:00.15    5:19.62   
Sofus Funder  2005  Vejle Svømmeklub    1:13.56        5:19.75   
Noah Høier  2006  Vejen Svømmeklub    1:29.41  3:10.91  4:52.23    6:26.74   
10  Felix Nielsen  2006  Erritsø Gymnastik Og IF    1:29.92  3:09.80  4:49.13    6:40.99   
11  Mikkel Kallestrup Thomsen  2007  Vejle Svømmeklub    1:40.72  3:26.90  5:12.82    6:58.71   
Frederik Klinkby  2007  Vejle Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 15, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Mads Emil Schwartz  2008  Vejle Svømmeklub    1:24.79  2:59.09  4:31.74    6:03.14   
Hjalte Gregersen  2008  Esbjerg Svømmeklub    1:25.73  3:02.12  4:39.58    6:11.75   
Jeppe Bech Bøgedal  2008  Esbjerg Svømmeklub    1:27.09  3:02.66  4:39.40    6:12.55   
Alexander Breinholt  2008  Vejle Svømmeklub    1:32.49  3:13.89  5:44.47    6:27.02   
Gustav Hansen  2008  Vejle Svømmeklub    1:34.52  3:16.93  4:58.50    6:35.78   
Hektor Bjerre  2008  Vejle Svømmeklub    1:39.22  4:22.68  6:58.78    6:58.78   
Rasmus Wadskjær  2008  Vejen Svømmeklub    1:39.81  3:34.09  5:27.18    7:16.78   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  04 januar 2020 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner