2020-05-31   04:17:36
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 2 2019-2020, Karlstad

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 25/1 kl. 10.00 (Insim kl. 08.50-09.50)

Document
Resultat
Ungdoms GP 2 2019-2020 Karlstad & Karlstad Simsprint 2020
Plats: Sundstabadet Arrangör: Karlstads Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
Gren 31, 50m Frisim Damer 17-18 år - Final
Sponsor: Klaravik
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Maja Eriksson 2002 Eskilstuna Simklubb 577 27.54
2 Elsa Staaf 2003 Eskilstuna Simklubb 508 28.72 +1.18
3 Tyra Håkanson Reneström 2003 Strängnäs Simklubb 389 31.40 +3.86
4 Emma Sebelius 2002 Hallsberg Kumla Simklubb 359 32.25 +4.71
Grenen officiell:  2020-01-25 12:18:40
Gren 31, 50m Frisim Damer 16 år - Final
Sponsor: Klaravik
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alva Abrahamsson 2004 Eskilstuna Simklubb 562 27.77
2 Maja Nyberg 2004 Karlskoga Simförening 437 30.21 +2.44
3 Erica Segerström 2004 Karlstads Simsällskap 407 30.92 +3.15
4 Lora Encheva 2004 Strängnäs Simklubb 358 32.28 +4.51
5 Alice Bergström 2004 Karlskoga Simförening 343 32.75 +4.98
6 My Semstrand 2004 Nora Simsällskap 253 36.22 +8.45
Grenen officiell:  2020-01-25 12:18:40
Gren 31, 50m Frisim Damer 15 år - Final
Sponsor: Klaravik
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Sjöbom 2005 Grums Simsällskap 574 27.59
2 Agnes Wilde 2005 Karlstads Simsällskap 522 28.47 +0.88
3 Elin Logander 2005 Eskilstuna Simklubb 516 28.57 +0.98
4 Amanda Johansson 2005 Karlstads Simsällskap 508 28.73 +1.14
5 Maja Björkbacka 2005 Eskilstuna Simklubb 488 29.12 +1.53
6 Isabelle Johansson 2005 Karlskoga Simförening 475 29.37 +1.78
7 Tilde Halldan 2005 Säffle Simsällskap 472 29.44 +1.85
8 My Larsson 2005 Eskilstuna Simklubb 464 29.60 +2.01
9 Sammi Thai 2005 Eskilstuna Simklubb 460 29.69 +2.10
10 Linnéa Bruce-Holm 2005 Säffle Simsällskap 439 30.17 +2.58
11 Amanda Orban 2005 Säffle Simsällskap 431 30.34 +2.75
12 Alice Johnson 2005 Karlstads Simsällskap 425 30.49 +2.90
13 Lovisa Laine 2005 Eskilstuna Simklubb 407 30.93 +3.34
14 Runa Eriksson 2005 Hallsberg Kumla Simklubb 398 31.16 +3.57
15 Frida Karlsson 2005 Eskilstuna Simklubb 386 31.49 +3.90
16 Vera Romin 2005 Strängnäs Simklubb 381 31.61 +4.02
17 Linnéa Magnusson 2005 Eskilstuna Simklubb 326 33.31 +5.72
18 Sofie Engvall 2005 Karlstads Simsällskap 307 33.97 +6.38
19 Mari Sletvold-Walby 2005 Karlskoga Simförening 210 38.54 +10.95
Grenen officiell:  2020-01-25 12:18:40
Gren 31, 50m Frisim Damer 14 år - Final
Sponsor: Klaravik
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Miranda Wahlstedt 2006 Karlstads Simsällskap 474 29.40
2 Ronja Eir Kristjánsdóttir-Larsén 2006 Eskilstuna Simklubb 461 29.67 +0.27
3 Sara Sjölander 2006 Karlstads Simsällskap 460 29.70 +0.30
4 Ebba Locken 2006 Säffle Simsällskap 442 30.08 +0.68
5 Ester Costa 2006 Eskilstuna Simklubb 433 30.30 +0.90
6 Nathalie Johansson 2006 Karlskoga Simförening 393 31.30 +1.90
7 Thea Eriksson 2006 Åmåls Simsällskap 385 31.51 +2.11
8 Alva Granzell 2006 Karlstads Simsällskap 384 31.54 +2.14
9 Wilma Umeland 2006 Grums Simsällskap 364 32.09 +2.69
10 Vilma Thorpman 2006 Åmåls Simsällskap 350 32.53 +3.13
11 Emilia  Tallberg 2006 Karlstads Simsällskap 345 32.68 +3.28
12 Ida Emilsson 2006 Nora Simsällskap 314 33.71 +4.31
- Boglarka Biro 2006 Karlstads Simsällskap DNS
- Alva Krona 2006 Karlskoga Simförening DNS
Grenen officiell:  2020-01-25 12:18:40
Gren 31, 50m Frisim Damer 13 år - Final
Sponsor: Klaravik
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elin Segerström 2007 Karlstads Simsällskap 465 29.58
2 Ella Bäcker 2007 Grums Simsällskap 394 31.26 +1.68
3 Alice Roos 2007 Eskilstuna Simklubb 383 31.57 +1.99
4 Cornelia Sörqvist 2007 Åmåls Simsällskap 334 33.04 +3.46
5 Amanda Malmström 2007 Eskilstuna Simklubb 331 33.13 +3.55
6 Ellen Aronsson 2007 Grums Simsällskap 315 33.70 +4.12
7 ELLEN Lundgren 2007 Arvika Simsällskap 314 33.73 +4.15
8 Hilda Karlsson 2007 Åmåls Simsällskap 291 34.59 +5.01
9 Allis Vernersson 2007 Arvika Simsällskap 263 35.76 +6.18
10 Julia  Ljunggren 2007 Arvika Simsällskap 151 42.97 +13.39
Grenen officiell:  2020-01-25 12:18:40
Gren 31, 50m Frisim Damer 12 år - Final
Sponsor: Klaravik
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabelle Bohlemark 2008 Karlstads Simsällskap 325 33.34
2 Moa Englund 2008 Grums Simsällskap 325 33.35 +0.01
3 Moa Granzell 2008 Karlstads Simsällskap 322 33.43 +0.09
4 Signe Lindberg 2008 Karlstads Simsällskap 296 34.37 +1.03
5 Lova Jansson 2008 Karlskoga Simförening 293 34.49 +1.15
6 Noa van Balen 2008 Arvika Simsällskap 248 36.47 +3.13
7 Elin Wilde 2008 Karlstads Simsällskap 239 36.94 +3.60
8 Elisabeth Öhlin 2008 Arvika Simsällskap 182 40.43 +7.09
Grenen officiell:  2020-01-25 12:18:40
Gren 31, 50m Frisim Damer 11 och yngre - Final
Sponsor: Klaravik
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nefeli Maria Blithikiotis 2011 Karlstads Simsällskap 277 35.15
2 Maja Englund 2010 Grums Simsällskap 200 39.18 +4.03
3 Patricia Andersson Johansson 2009 Karlstads Simsällskap 125 45.84 +10.69
4 Josefine Spjut 2009 Arvika Simsällskap 109 47.88 +12.73
Grenen officiell:  2020-01-25 12:18:40
2020-01-25 19:08:17 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner