2021-04-20   06:32:45
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Puurovinstat (seurakilpailut)

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Kilpailut

Document
Results
Puurovinstat
Place: Hakunilan uimahalli Organizer: Simmis Wanda
Pool: 25m Competition Date: Dec 14, 2019 to Dec 14, 2019
Event 10, 50m Freestyle Women 9 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Eva Maarit Virolainen 2010 Simmis Wanda ry 49.11
2 Emilia Lindroos 2011 Simmis Wanda ry 56.11 +7.00
3 Sara Pynnönen 2010 Simmis Wanda ry 59.54 +10.43
- Oona-Ilona Orava 2011 Simmis Wanda ry DNS
- Enni Sjölund 2010 Simmis Wanda ry DNS
Event official at: 14.12.2019 20.03.35
Event 10, 50m Freestyle Women 10-11 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Emilia Wall 2008 Simmis Wanda ry 31.85
2 Sanni Aarnivuo 2008 Simmis Wanda ry 34.49 +2.64
3 alisa myllykoski 2009 Simmis Wanda ry 36.20 +4.35
4 Iiris Pajamo 2008 Simmis Wanda ry 36.59 +4.74
5 Irina Karvonen 2008 Simmis Wanda ry 38.10 +6.25
6 Mikaela Heiman 2008 Simmis Wanda ry 38.66 +6.81
7 Lotta Jokinen 2009 Simmis Wanda ry 38.67 +6.82
8 Hanna Reinikainen 2008 Simmis Wanda ry 39.77 +7.92
9 Milda Leppäluoto 2009 Simmis Wanda ry 40.31 +8.46
10 Lumia Malmström 2008 Simmis Wanda ry 40.83 +8.98
11 Liina Nykänen 2008 Simmis Wanda ry 40.99 +9.14
12 Noora Kuosmanen 2009 Simmis Wanda ry 41.24 +9.39
13 Mea Ingram 2008 Simmis Wanda ry 41.86 +10.01
14 Julia Vainio 2009 Simmis Wanda ry 43.40 +11.55
15 Siiri Pynnönen 2008 Simmis Wanda ry 44.32 +12.47
16 Maria Pilz 2009 Simmis Wanda ry 47.27 +15.42
17 Helmi Onkamo 2009 Simmis Wanda ry 54.08 +22.23
18 Emma Onnela 2009 Simmis Wanda ry 54.70 +22.85
19 Veera Komulainen 2009 Simmis Wanda ry 54.72 +22.87
20 Iina Taiminen 2008 Simmis Wanda ry 54.90 +23.05
- Noora Ajoviita 2008 Simmis Wanda ry DNS
Event official at: 14.12.2019 20.03.35
Event 10, 50m Freestyle Women 12-13 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Susanna Ryynänen 2006 Simmis Wanda ry 30.62
2 Iina Vänttinen 2006 Simmis Wanda ry 30.79 +0.17
3 Maria Karvonen 2006 Simmis Wanda ry 31.00 +0.38
4 Oosa Mattila 2006 Simmis Wanda ry 32.83 +2.21
5 Viia Tossavainen 2007 Simmis Wanda ry 34.89 +4.27
6 Josefina Vainio 2007 Simmis Wanda ry 35.15 +4.53
7 Nea Vilén 2007 Simmis Wanda ry 35.64 +5.02
8 Milma Tammikorpi 2006 Simmis Wanda ry 35.66 +5.04
9 Aura Haunia 2007 Simmis Wanda ry 36.63 +6.01
10 Säde Tuisku 2006 Simmis Wanda ry 37.56 +6.94
11 Isa Hamström 2007 Simmis Wanda ry 38.53 +7.91
12 Laura Komu 2007 Simmis Wanda ry 40.74 +10.12
13 Veea Laakso 2007 Simmis Wanda ry 45.47 +14.85
14 Milla Jatkola 2007 Simmis Wanda ry 47.70 +17.08
- Anna Sofia Korhonen 2007 Simmis Wanda ry DNS
Event official at: 14.12.2019 20.03.35
Event 10, 50m Freestyle Women 14-15 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Jenni Kurki 2005 Simmis Wanda ry 29.36
2 Milja Aarnivuo 2005 Simmis Wanda ry 30.11 +0.75
3 Siiri Pekkala 2005 Simmis Wanda ry 30.26 +0.90
4 Emilia Hakala 2005 Simmis Wanda ry 30.80 +1.44
5 Oona Eriksson 2004 Simmis Wanda ry 31.40 +2.04
6 Henni Havén 2004 Simmis Wanda ry 31.89 +2.53
7 Iida Herrala 2004 Simmis Wanda ry 32.40 +3.04
8 Mandi Lindroos 2004 Simmis Wanda ry 32.67 +3.31
9 Peppi Siurola 2004 Simmis Wanda ry 34.52 +5.16
10 Deniz Keteli 2005 Simmis Wanda ry 35.87 +6.51
- Peppi Ala-Turkia 2005 Simmis Wanda ry DNS
Event official at: 14.12.2019 20.03.35
Event 10, 50m Freestyle Women 16 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Päivi Steffen 1971 Simmis Wanda ry 31.62
2 Sini Aarnivuo 2003 Simmis Wanda ry 31.80 +0.18
3 Laura Hautamäki 2002 Simmis Wanda ry 31.89 +0.27
4 Carrie Turunen 1973 Simmis Wanda ry 34.62 +3.00
5 Eveliina Puustjärvi 1985 Simmis Wanda ry 35.59 +3.97
Event official at: 14.12.2019 20.03.35
2019-12-14 20.04.14 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Simmis Wanda

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner