2021-04-23   19:48:29
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-H 2019 1. Division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 4

Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM Hold - 1. DIVISION    Udskriftsdato  15 december 2019   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  10:15   
  Arrangør  KVIK Kastrup & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  13 december 2019         
 
 
Løb 32, 100m Medley Damer, Finaler 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 57.92 15-12-2017 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.34 05-10-2014 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.97 24-11-2011 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    764  28.17        1:01.79   
  Gentofte Svømme Klub  59:59.04                 
                     
Caroline Erichsen  1998    759  28.22        1:01.93   
  Sigma Swim  59:59.03                 
                     
Thea Blomsterberg  2002    693  30.48        1:03.85   
  Sigma Swim  59:59.04                 
                     
Jessica Yu Mortensen  2000    691  29.31        1:03.91   
  Lyngby Svømmeklub  59:59.04                 
                     
Victoria Haahr Pallesen  2002    688  29.77        1:04.00   
  Aalborg Svømmeklub  59:59.04                 
                     
Mia Borgensgaard  2003    680  30.11        1:04.24   
  Agfs Svømmeafdeling  59:59.04                 
                     
Christina Kaas Elmgreen  1996    671  29.69        1:04.53   
  Lyngby Svømmeklub  59:59.03                 
                     
Sofie Hansen  2002    663  29.83        1:04.78   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.04                 
                     
Johanne Hingebjerg  2002    662  29.46        1:04.82   
  Hovedstadens Svømmeklub  59:59.03                 
                     
10  Ellen Nielsen  2001    650  30.09        1:05.21   
  Esbjerg Svømmeklub  59:59.03                 
                     
11  Pernille Rasmussen  1996    646  29.40        1:05.36   
  Agfs Svømmeafdeling  59:59.03                 
                     
12  Vera Staun Hansen  1999    645  29.93        1:05.38   
  Hovedstadens Svømmeklub  59:59.04                 
                     
13  Katrine Holm Sørensen  1992    645  29.70        1:05.39   
  Esbjerg Svømmeklub  59:59.04                 
                     
14  Isabella K. Sørensen  1994    645  29.15        1:05.40   
  Aalborg Svømmeklub  59:59.03                 
                     
15  Liva Stjernholm  2004    631  29.88        1:05.88   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  59:59.03                 
                     
16  Mia Rindshøj  2003    629  30.12        1:05.93   
  Gentofte Svømme Klub  59:59.03                 
                     
17  Liva Schmid  2000    616  30.55        1:06.41   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.03                 
                     
18  Josephine G. Lauridsen  2001    588  30.66        1:07.43   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  59:59.04                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  15 december 2019 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  10:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner