2021-04-18   20:19:10
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-H 2019 1. Division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 4

Resultat Løb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM Hold - 1. DIVISION    Udskriftsdato  15 december 2019   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  11:25   
  Arrangør  KVIK Kastrup & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  13 december 2019         
 
 
Løb 37, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 
Nordisk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:36.82 10-12-2009 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:36.82 10-12-2009 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:45.45 10-12-2009 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alexander Aslak Nørgaard  2000    820  53.81  1:51.02  2:49.31    3:46.73   
  Sigma Swim  59:59.04                 
                     
Mikkel Gadgaard  1999    765  55.58  1:53.02  2:52.02    3:51.99   
  Esbjerg Svømmeklub  59:59.04                 
                     
Nicolas Blanch  1997    756  55.44  1:54.91  2:54.41    3:52.97   
  Aalborg Svømmeklub  59:59.04                 
                     
Mads Holm  1998    726  56.33  1:56.17  2:56.46    3:56.05   
  Esbjerg Svømmeklub  59:59.03                 
                     
Marcus Krøyer Svendsen  1997    723  54.76  1:53.47  2:54.34    3:56.41   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.04                 
                     
Mads Rishøj  1999    720  56.63  1:56.61  2:56.45    3:56.76   
  Sigma Swim  59:59.03                 
                     
Christian Rasmussen  1998    716  57.20  1:56.86  2:57.22    3:57.24   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.03                 
                     
Christian L H Frederiksen  2001    710  56.59  1:56.31  2:56.94    3:57.88   
  Agfs Svømmeafdeling  59:59.04                 
                     
Simon B. Jeppesen  1997    662  56.31  1:59.16  3:02.13    4:03.42   
  Agfs Svømmeafdeling  59:59.03                 
                     
10  Jens Bomgaard  2002    643  58.66  2:01.67  3:04.98    4:05.82   
  Hovedstadens Svømmeklub  59:59.03                 
                     
11  Lasse Darlem Brandt  2003    628  58.53  2:01.43  3:04.93    4:07.75   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  59:59.04                 
                     
12  Marcus Skøtt Haslev  2002    626  1:00.03  2:02.42  3:05.65    4:08.01   
  Hovedstadens Svømmeklub  59:59.04                 
                     
13  Christoffer Weiss  2001    623  58.20  2:01.67  3:04.48    4:08.46   
  Gentofte Svømme Klub  59:59.04                 
                     
14  Rune Nørgaard  2000    620  59.26  2:02.52  3:06.20    4:08.81   
  Aalborg Svømmeklub  59:59.03                 
                     
15  Niels Paulli Sparholt  2000    605  58.40  2:00.86  3:03.92    4:10.89   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  59:59.03                 
                     
16  Valdemar Birn-Bringgaard  2004    542  1:00.36  2:05.07  3:12.66    4:20.32   
  Gentofte Svømme Klub  59:59.03                 
                     
17  Phillip Niemann Madsen  2004    511  1:01.04  2:07.84  3:16.69    4:25.33   
  Lyngby Svømmeklub  59:59.03                 
                     
18  Albert Frydensberg  2001    478  1:02.32  2:11.03  3:21.86    4:31.36   
  Lyngby Svømmeklub  59:59.04                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  15 december 2019 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  11:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner