Tulokset DM-H 2019 3. Division
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Hold - 3. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
14 december 2019 |
|
|
Stævne by |
Ringe |
|
Udskriftstidspunkt |
19:09 |
|
|
Arrangør |
RSK & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
13 december 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 400m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:05.98 11-12-2009 |
Dansk Rekord Junior: Mikkel Gadgaard (1999) 4:16.13 11-11-2016 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Jørgensen |
2000 |
|
632 |
58.69 |
2:05.55 |
3:29.55 |
|
4:34.33 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Asger Væver Hartvig |
2002 |
|
578 |
1:00.55 |
2:18.86 |
3:35.94 |
|
4:42.56 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oliver Phil Langsted |
1999 |
|
571 |
1:03.11 |
2:17.29 |
3:36.88 |
|
4:43.85 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mads Lind |
2002 |
|
546 |
1:04.96 |
2:19.30 |
3:46.22 |
|
4:48.08 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anders Elsborg |
2003 |
|
542 |
1:07.20 |
2:21.52 |
3:44.75 |
|
4:48.67 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mikkel Riis |
2002 |
|
537 |
1:02.31 |
2:22.15 |
3:42.46 |
|
4:49.69 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Casper Madsen |
2004 |
|
515 |
1:06.00 |
2:24.64 |
3:50.23 |
|
4:53.62 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Gustav Haugård Hansen |
2002 |
|
496 |
1:03.91 |
2:22.26 |
3:48.76 |
|
4:57.46 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Martin Vennick Haugbølle |
2001 |
|
466 |
1:03.15 |
2:23.52 |
3:52.10 |
|
5:03.67 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kasper Hansen |
2004 |
|
457 |
1:09.86 |
2:29.10 |
3:58.08 |
|
5:05.54 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mikkel Mølgaard |
2003 |
|
443 |
1:10.09 |
2:33.96 |
3:59.57 |
|
5:08.86 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Johan Erdmann Christensen |
2005 |
|
420 |
1:12.15 |
2:32.72 |
4:03.94 |
|
5:14.30 |
|
|
DeltaSwim |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mads Himmelstrup Andersen |
2004 |
|
375 |
1:15.50 |
2:39.98 |
4:15.93 |
|
5:26.50 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jonatan Lyck Falk |
2006 |
|
344 |
1:12.61 |
3:30.58 |
4:59.43 |
|
5:36.02 |
|
|
DeltaSwim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Frederik Venø Elling |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW 6.4 150 m |
|
Silkeborg Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kresten Skau Hansen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW 6.4 150 m |
|
DeltaSwim |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Malte Egholm Brøns |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW 6.5 200 m |
|
Hørsholm Svømmeforening |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
14 december 2019 |
Licens til Ringe Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
19:09 |
|