Results for DM-H 2019 3. Division
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja 2
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Hold - 3. DIVISION | Udskriftsdato | 14 december 2019 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 16:18 | |||
Arrangør | RSK & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 december 2019 |
Løb 18, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:32.00 17-12-2016 |
Dansk Rekord Junior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 3:41.71 19-12-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hørsholm Svømmeforening - Herrer | 1998 | 695 | 3:44.76 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 59:59.54 | |||||||||
Mathias Zander Rysgaard | 1998 | 25.90 | 54.88 | 54.88 | ||||||
Asger Væver Hartvig | 2002 | 28.93 | 1:02.64 | 1:57.52 | ||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 26.31 | 56.68 | 2:54.20 | ||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 23.63 | 50.56 | 3:44.76 | ||||||
2 | Slagelse - Herrer | 2000 | 636 | 3:51.47 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.54 | |||||||||
Jonas Hansen | 2001 | 27.74 | 57.53 | 57.53 | ||||||
Elias Rought | 2003 | 30.56 | 1:06.35 | 2:03.88 | ||||||
Matthias Hansen | 2001 | 26.13 | 56.07 | 2:59.95 | ||||||
Gustav Jørgensen | 2000 | 24.90 | 51.52 | 3:51.47 | ||||||
3 | Ssk 3. Div - Herrer | 2000 | 605 | 3:55.41 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 59:59.54 | |||||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 27.29 | 56.39 | 56.39 | ||||||
Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 30.89 | 1:06.36 | 2:02.75 | ||||||
Jens Riisgaard | 2000 | 27.45 | 59.44 | 3:02.19 | ||||||
Frederik Venø Elling | 2003 | 25.67 | 53.22 | 3:55.41 | ||||||
4 | Rsk - Herrer | 1999 | 583 | 3:58.31 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 59:59.54 | |||||||||
Kristoffer Desmareth | 2000 | 28.86 | 1:00.37 | 1:00.37 | ||||||
Oliver Phil Langsted | 1999 | 30.44 | 1:05.57 | 2:05.94 | ||||||
Christian Landtved | 2004 | 26.55 | 58.91 | 3:04.85 | ||||||
Sander Linde | 2002 | 25.78 | 53.46 | 3:58.31 | ||||||
5 | Hvidovre Svømmeklub - Herrer | 1997 | 565 | 4:00.86 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 59:59.54 | |||||||||
Oscar Cleemann | 2003 | 30.29 | 1:03.06 | 1:03.06 | ||||||
Owais Hamid | 2000 | 31.11 | 1:07.64 | 2:10.70 | ||||||
Gustav Haugård Hansen | 2002 | 27.21 | 59.66 | 3:10.36 | ||||||
Oliver Jacobsen | 1997 | 23.40 | 50.50 | 4:00.86 | ||||||
6 | Deltaswim - Herrer | 2001 | 546 | 4:03.67 | ||||||
DeltaSwim | 59:59.54 | |||||||||
Christian Damborg Thomsen | 2005 | 29.01 | 1:01.11 | 1:01.11 | ||||||
Martin Broch | 2001 | 31.59 | 1:09.52 | 2:10.63 | ||||||
Malthe Lindeblad | 2001 | 25.16 | 54.23 | 3:04.86 | ||||||
Jonatan Lyck Falk | 2006 | 27.72 | 58.81 | 4:03.67 | ||||||
7 | Viborg - Herrer | 2000 | 438 | 4:22.21 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 59:59.54 | |||||||||
Daniel Østerballe | 2003 | 31.25 | 1:04.45 | 1:04.45 | ||||||
Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 34.91 | 1:15.90 | 2:20.35 | ||||||
Johannes Forsbæk | 2004 | 28.10 | 1:03.50 | 3:23.85 | ||||||
Magne Christian Hansen | 2006 | 27.12 | 58.36 | 4:22.21 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 14 december 2019 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:18 |