2021-03-08   23:24:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Anders Olsson Cup 2020

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Session 1

Document
Resultat
Anders Olsson Cup 2020
Arrangör:
Plats: Deje SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 jan 2020 till den 5 jan 2020
Gren 13, 400m Frisim Herrar 12 år OÄ 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hektor Dagson 2007 Simklubben Vänersborg +0.87 187 6:10.62
50m: 39.32
100m: 1:24.43
(45.11)
150m: 2:12.04
(47.61)
200m: 2:59.60
(47.56)
250m: 3:48.11
(48.51)
300m: 4:37.27
(49.16)
350m: 5:26.41
(49.14)
400m: 6:10.62
(44.21)
2 Joel Andersson 2007 Grums Simsällskap +0.91 147 6:41.82 +31.20
50m: 45.06
100m: 1:36.79
(51.73)
150m: 2:32.10
(55.31)
200m: 3:22.57
(50.47)
250m: 4:15.74
(53.17)
300m: 5:08.40
(52.66)
350m: 5:56.67
(48.27)
400m: 6:41.82
(45.15)
Grenen officiell:  2020-01-05 11:05:15
Gren 13, 400m Frisim Herrar 12 år OÄ 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hayk Hakobyan 2006 Åmåls Simsällskap +0.80 318 5:10.72
50m: 32.79
100m: 1:10.75
(37.96)
150m: 1:51.19
(40.44)
200m: 2:32.36
(41.17)
250m: 3:13.33
(40.97)
300m: 3:54.72
(41.39)
350m: 4:33.94
(39.22)
400m: 5:10.72
(36.78)
2 Tommy Lundberg 2005 Simklubben Vänersborg +0.69 278 5:25.10 +14.38
50m: 34.08
100m: 1:14.10
(40.02)
150m: 1:56.50
(42.40)
200m: 2:38.99
(42.49)
250m: 3:22.12
(43.13)
300m: 4:03.85
(41.73)
350m: 4:45.68
(41.83)
400m: 5:25.10
(39.42)
3 Pontus Grönlund 2005 Simklubben Vänersborg +0.79 212 5:55.78 +45.06
50m: 35.10
100m: 1:18.27
(43.17)
150m: 2:05.45
(47.18)
200m: 2:52.23
(46.78)
250m: 3:39.00
(46.77)
300m: 4:26.10
(47.10)
350m: 5:11.78
(45.68)
400m: 5:55.78
(44.00)
4 Melwin Pihlgren 2006 Arvika Simsällskap 186 6:11.72 +1:01.00
50m: 42.82
100m: 1:29.01
(46.19)
150m: 2:17.59
(48.58)
200m: 3:05.94
(48.35)
250m: 3:53.66
(47.72)
300m: 4:42.15
(48.49)
350m: 5:29.73
(47.58)
400m: 6:11.72
(41.99)
Grenen officiell:  2020-01-05 11:05:15
Gren 13, 400m Frisim Herrar 12 år OÄ 16 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alexander Lundberg 2002 Simklubben Vänersborg +0.79 438 4:39.39
50m: 29.58
100m: 1:04.14
(34.56)
150m: 1:40.44
(36.30)
200m: 2:17.09
(36.65)
250m: 2:53.47
(36.38)
300m: 3:31.42
(37.95)
350m: 4:07.00
(35.58)
400m: 4:39.39
(32.39)
2 Felix Persson 2000 Simklubben Vänersborg +0.86 292 5:19.89 +40.50 S14
50m: 33.90
100m: 1:12.26
(38.36)
150m: 1:52.37
(40.11)
200m: 2:33.18
(40.81)
250m: 3:15.25
(42.07)
300m: 3:56.82
(41.57)
350m: 4:38.88
(42.06)
400m: 5:19.89
(41.01)
3 Ludvig Skoglund 2002 Simklubben Solsta 56 9:13.20 +4:33.81 S7
50m: 59.81
100m: 2:05.56
(1:05.75)
150m: 3:12.74
(1:07.18)
200m: 4:21.91
(1:09.17)
250m: 5:34.60
(1:12.69)
300m: 6:46.87
(1:12.27)
350m: 7:59.38
(1:12.51)
400m: 9:13.20
(1:13.82)
Grenen officiell:  2020-01-05 11:05:15
2020-01-05 12:27:56 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner