Resultater for Dansk Ã…rgangsmesterskab gruppe 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 1 | Udskriftsdato | 20 juni 2010 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:25 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-06-18 |
Løb 25, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Johansen | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.45 | 58.30 | 1:28.13 | 1:58.46 | |||
2 | Thomas Steenberg | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 27.95 | 57.71 | 1:27.95 | 1:58.88 | |||
3 | Frederik A. Mariegaard | 1994 | Swim Team Tåstrup | 28.38 | 58.69 | 1:29.66 | 2:01.37 | |||
4 | Martin Mathiesen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 28.33 | 58.81 | 1:30.06 | 2:01.41 | |||
5 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 28.61 | 59.01 | 1:29.79 | 2:01.42 | |||
6 | Nicolaj Kildevang Nielsen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 28.54 | 59.04 | 1:30.74 | 2:02.68 | |||
7 | Alexander Højen Månsson | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 29.22 | 1:00.83 | 1:33.20 | 2:04.63 | |||
8 | Magnus B. Pedersen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 29.04 | 1:00.58 | 1:32.74 | 2:04.82 | |||
9 | Alexander Mundt | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 29.76 | 1:01.55 | 1:33.57 | 2:05.48 | |||
10 | Sebastian Ovesen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 29.16 | 1:00.85 | 1:33.51 | 2:05.52 | |||
11 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | West Swim Esbjerg | 29.21 | 1:00.81 | 1:33.59 | 2:06.48 | |||
12 | Marc Bach Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.06 | 1:00.97 | 1:34.10 | 2:06.58 | |||
13 | Mads Larsen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 29.15 | 1:00.86 | 1:34.38 | 2:07.35 | |||
14 | Casper S. Korch | 1994 | Allerød Svømmeklub | 29.64 | 1:01.49 | 1:34.81 | 2:07.87 | |||
15 | Nicolai Pedersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.58 | 1:02.92 | 1:35.77 | 2:07.91 | |||
16 | Niels Breum Hansen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 30.11 | 1:02.22 | 1:35.64 | 2:08.20 | |||
17 | William Hagemann | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.17 | 1:02.84 | 1:36.37 | 2:08.57 | |||
18 | Niclas Bro Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 29.45 | 1:01.76 | 1:35.28 | 2:08.58 | |||
19 | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 29.74 | 1:02.30 | 1:35.67 | 2:09.71 | |||
20 | Jensjakob Kristiansen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 30.33 | 1:02.78 | 1:36.56 | 2:10.86 | |||
21 | Oliver Grodt | 1994 | Greve Svømmeklub | 30.00 | 1:03.63 | 1:36.91 | 2:11.78 | |||
22 | Tobias Nordbo | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 30.54 | 1:03.95 | 1:38.33 | 2:12.76 | |||
23 | Jacob Mikkelsen | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 31.19 | 1:04.92 | 1:40.22 | 2:13.98 | |||
- | Heðin L. Olsen | 1994 | Ægir Klaksvik | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 25, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Westermann | 1995 | Herlev Svømning | 27.60 | 58.62 | 1:29.00 | 2:00.58 | |||
2 | Morten Bak Hansen | 1995 | Svømmeklubben Laksen | 28.13 | 58.32 | 1:29.72 | 2:01.16 | |||
3 | Tobias Gjerløff | 1995 | JGI Svømning | 28.00 | 58.91 | 1:31.29 | 2:02.87 | |||
4 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 28.18 | 58.91 | 1:31.24 | 2:02.99 | |||
5 | Andreas Sandbirk | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 28.06 | 59.43 | 1:32.49 | 2:04.92 | |||
6 | Ulrik Peter Willén | 1995 | Farum Svømmeklub | 29.69 | 1:01.52 | 1:34.54 | 2:06.18 | |||
7 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 29.73 | 1:01.83 | 1:34.92 | 2:07.37 | |||
8 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 28.61 | 59.91 | 1:33.16 | 2:07.77 | |||
9 | Malte Karklinat | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 29.72 | 1:01.73 | 1:34.79 | 2:08.27 | |||
10 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 29.99 | 1:02.87 | 1:36.23 | 2:08.36 | |||
11 | Christian Røssel | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 29.68 | 1:02.08 | 1:36.16 | 2:09.01 | |||
12 | Rasmus Ejby Nyeland | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 28.57 | 1:00.61 | 1:34.60 | 2:09.20 | |||
13 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 30.45 | 1:02.70 | 1:36.61 | 2:09.58 | |||
14 | Esben Bragason | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.99 | 1:03.01 | 1:37.16 | 2:09.61 | |||
15 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 29.88 | 1:03.02 | 1:38.32 | 2:12.54 | |||
16 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.19 | 1:03.67 | 1:39.02 | 2:12.84 | |||
17 | Nikolai Sjælland | 1995 | Svømmeklubben Laksen | 29.60 | 1:02.39 | 1:37.91 | 2:14.44 | |||
18 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 31.30 | 1:05.18 | 1:40.67 | 2:15.23 | |||
- | Sigmund Mørkøre | 1995 | Ægir Klaksvik | 30.94 | 1:05.35 | 1:40.99 | 2:14.49 | EXTRA | ||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 20 juni 2010 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:25 |