Resultater for Dansk Ã…rgangsmesterskab gruppe 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag formiddag
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 1 | Udskriftsdato | 20 juni 2010 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:15 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-06-18 |
Løb 26, 400m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Præmie løb 23-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 1:04.26 | 2:13.06 | 3:21.89 | 4:29.15 | |||
2 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 1:05.04 | 2:13.80 | 3:23.27 | 4:32.28 | |||
3 | Julie Marie Gadfelt | 1996 | Farum Svømmeklub | 1:07.51 | 2:18.26 | 3:29.66 | 4:40.04 | |||
4 | Amalie Wied-Christiansen | 1996 | Farum Svømmeklub | 1:08.19 | 2:19.35 | 3:31.55 | 4:43.30 | |||
5 | Stephanie Hansen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 1:09.57 | 2:23.21 | 3:35.39 | 4:46.02 | |||
6 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:09.03 | 2:22.22 | 3:35.45 | 4:46.86 | |||
7 | Line Kjær | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:08.87 | 2:22.91 | 3:36.40 | 4:47.12 | |||
8 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | Slangerup Svømmeklub | 1:07.75 | 2:20.56 | 3:34.16 | 4:47.54 | |||
9 | Rikke Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Syd | 1:08.43 | 2:21.31 | 3:34.77 | 4:47.69 | |||
10 | Mie Astrup Dresler | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 1:08.73 | 2:21.95 | 3:36.26 | 4:48.63 | |||
11 | Lise L. Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:08.08 | 2:20.98 | 3:36.75 | 4:51.43 | |||
12 | Mia Egholm Andersen | 1996 | West Swim Esbjerg | 1:10.21 | 2:25.83 | 3:40.75 | 4:54.13 | |||
13 | Simone Nicolajsen | 1996 | O.S.L.F. | 1:10.09 | 2:25.94 | 3:41.48 | 4:54.27 | |||
14 | Julie Lamberth | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 1:09.90 | 2:25.03 | 3:40.74 | 4:55.86 | |||
15 | Rikke Blemholt | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.62 | 2:26.51 | 3:44.02 | 5:01.09 | |||
16 | Ida Schütt | 1996 | Dragør Svømmeklub | 1:11.33 | 2:28.56 | 3:46.91 | 5:04.23 | |||
- | Eva Trygvadóttir | 1996 | Ægir Klaksvik | 1:15.83 | 2:37.84 | 3:58.90 | 5:15.86 | EXTRA | ||
- | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | Allerød Svømmeklub | Akut syg | ||||||
- | Cecilia Eysturdal | 1996 | Ægir Klaksvik | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Freja Helene Kall | 1996 | GI-40 Hermes | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 26, 400m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: Præmie løb 23-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mette Haagen Larsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 1:07.44 | 2:18.77 | 3:29.71 | 4:39.20 | |||
2 | Emilie Eskildsen | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:08.54 | 2:21.48 | 3:33.92 | 4:44.51 | |||
3 | Lisa Steen Duus | 1997 | Farum Svømmeklub | 1:08.09 | 2:21.33 | 3:35.10 | 4:45.48 | |||
4 | Louise Møller Jessen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.99 | 2:21.31 | 3:35.14 | 4:46.17 | |||
5 | Tatjana Hansen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:07.47 | 2:20.85 | 3:36.77 | 4:52.46 | |||
6 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:13.64 | 2:29.63 | 3:45.30 | 4:59.83 | |||
7 | Maj Howardsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 1:12.86 | 2:30.19 | 3:46.04 | 5:00.34 | |||
8 | Sofie Sørensen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:12.30 | 2:29.56 | 3:46.20 | 5:01.12 | |||
9 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:12.80 | 2:29.38 | 3:46.21 | 5:01.46 | |||
10 | Kristina Delff Andersen | 1997 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:13.68 | 2:29.73 | 3:47.38 | 5:04.45 | |||
11 | Emma Jensen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 1:13.60 | 2:31.65 | 3:50.40 | 5:08.02 | |||
- | Óluva Jacobsen | 1997 | Ægir Klaksvik | 1:15.24 | 2:33.72 | 3:54.93 | 5:15.13 | EXTRA | ||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 20 juni 2010 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:15 |