2021-03-05   12:03:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Roslagsmästerskapen 2020

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Roslagsmästerskapen
Plats: Arrangör: Norrtälje Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020
Gren 1, 30x50m Frisim - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Täby 1 0 Täby Sim 15:19.17
2 Danderyd 0 Danderyds Simförening 17:18.91 +1:59.7
3 Norrtälje 0 Norrtälje Simklubb 17:42.63 +2:23.4
4 Åkersberga 0 Åkersberga Simsällskap 18:06.59 +2:47.4
5 Täby 2 0 Täby Sim 18:25.33 +3:06.1
6 Täby 3 0 Täby Sim 19:37.92 +4:18.7
Grenen officiell:  2020-02-01 09:23:18
2020-02-01 09:25:18 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Norrtälje Simklubb
Document
Resultat
Roslagsmästerskapen
Plats: Arrangör: Norrtälje Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 15 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Andersson 2001 Norrtälje Simklubb 1:00.88
50m: 28.03
100m: 1:00.88
(32.85)
2 Hampus Wikner 2002 Åkersberga Simsällskap 1:03.93 +3.05
50m: 28.85
100m: 1:03.93
(35.08)
3 Ludvig Berndtsson 2005 Täby Sim 1:07.93 +7.05
50m: 30.89
100m: 1:07.93
(37.04)
4 Victor Karell 2003 Norrtälje Simklubb 1:09.43 +8.55
50m: 30.89
100m: 1:09.43
(38.54)
5 Johannes Barkarö 2004 Åkersberga Simsällskap 1:12.38 +11.50
50m: 32.36
100m: 1:12.38
(40.02)
6 Oliver Haux 2005 Täby Sim 1:13.15 +12.27
50m: 33.94
100m: 1:13.15
(39.21)
7 Oliver Aalto-Hardy 2005 Ålands Simförening 1:13.94 +13.06
50m: 31.42
100m: 1:13.94
(42.52)
8 Joa Metsola 2005 Ålands Simförening 1:15.00 +14.12
50m: 34.32
100m: 1:15.00
(40.68)
9 Arvid Thoresson 2005 Täby Sim 1:24.27 +23.39
50m: 37.57
100m: 1:24.27
(46.70)
10 Kevin Lenstad 2005 Täby Sim 1:35.16 +34.28
50m: 42.57
100m: 1:35.16
(52.59)
Grenen officiell:  2020-02-01 09:29:39
2020-02-01 09:30:26 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Norrtälje Simklubb
Document
Resultat
Roslagsmästerskapen
Plats: Arrangör: Norrtälje Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020
Gren 3, 100m Fjärilsim Damer 15 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Moa Zetterström 2005 Norrtälje Simklubb 546 1:06.80
50m: 30.55
100m: 1:06.80
(36.25)
2 Ellen Woivalin 2001 Ålands Simförening 396 1:14.35 +7.55
50m: 33.34
100m: 1:14.35
(41.01)
3 Hannah Haux 2004 Täby Sim 393 1:14.50 +7.70
50m: 34.04
100m: 1:14.50
(40.46)
4 Linnea Sjöström 2005 Norrtälje Simklubb 369 1:16.09 +9.29
50m: 34.53
100m: 1:16.09
(41.56)
5 Amanda Borgfors 2004 Täby Sim 332 1:18.80 +12.00
50m: 35.91
100m: 1:18.80
(42.89)
6 Clara Westerdahl 2005 Täby Sim 320 1:19.83 +13.03
50m: 36.25
100m: 1:19.83
(43.58)
7 Louise Franks 2005 Täby Sim 314 1:20.30 +13.50
50m: 35.57
100m: 1:20.30
(44.73)
8 Filippa Bonorden 2005 Danderyds Simförening 306 1:20.97 +14.17
50m: 37.72
100m: 1:20.97
(43.25)
9 Emma Pettersson 2001 Norrtälje Simklubb 303 1:21.24 +14.44
50m: 37.79
100m: 1:21.24
(43.45)
10 Nora Rönnbro 2004 Åkersberga Simsällskap 277 1:23.76 +16.96
50m: 38.75
100m: 1:23.76
(45.01)
11 Signe Kling 2005 Åkersberga Simsällskap 266 1:24.82 +18.02
50m: 38.32
100m: 1:24.82
(46.50)
12 Nora Lundberg 2003 Åkersberga Simsällskap 237 1:28.22 +21.42
50m: 39.46
100m: 1:28.22
(48.76)
13 Alice Davies 2004 Täby Sim 226 1:29.54 +22.74
50m: 40.50
100m: 1:29.54
(49.04)
14 Tindra Sjöström 2005 Ålands Simförening 218 1:30.62 +23.82
50m: 39.18
100m: 1:30.62
(51.44)
15 Wilma Danielsson 2005 Ålands Simförening 215 1:31.15 +24.35
50m: 41.51
100m: 1:31.15
(49.64)
16 Ella Bäckman 2005 Ålands Simförening 204 1:32.64 +25.84
50m: 42.49
100m: 1:32.64
(50.15)
17 Emma Olsson Sande 2005 Täby Sim 192 1:34.66 +27.86
50m: 42.65
100m: 1:34.66
(52.01)
18 Julia Eriksson 2005 Ålands Simförening 188 1:35.19 +28.39
50m: 44.76
100m: 1:35.19
(50.43)
- Felicia Malkan-Juvelin 2005 Danderyds Simförening DSQ
Grenen officiell:  2020-02-01 09:37:54
2020-02-01 09:45:20 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Norrtälje Simklubb
Document
Resultat
Roslagsmästerskapen
Plats: Arrangör: Norrtälje Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Troy Sevonen 2008 Täby Sim 234 35.29
2 Edward Watson 2008 Täby Sim 167 39.49 +4.20
3 Noah Almén 2008 Norrtälje Simklubb 154 40.56 +5.27
4 Tor Carlén 2008 Täby Sim 136 42.26 +6.97
5 Carl Olsson 2008 Täby Sim 136 42.27 +6.98
6 Peter Oechtering 2008 Danderyds Simförening 128 43.07 +7.78
7 Jonatan Lönngren 2009 Ålands Simförening 109 45.42 +10.13
8 Vilhelm Perrier 2009 Täby Sim 104 46.23 +10.94
9 Adrian Fardi 2008 Danderyds Simförening 101 46.62 +11.33
10 Oliver Bronsdon 2008 Täby Sim 94 47.83 +12.54
11 Amaury Lacaze 2008 Danderyds Simförening 86 49.22 +13.93
12 Anton Thermaenius 2009 Täby Sim 79 50.67 +15.38
13 Max Alsen 2009 Täby Sim 73 51.86 +16.57
14 Arvid Larsson 2009 Täby Sim 70 52.70 +17.41
15 Loke Sjöman 2008 Åkersberga Simsällskap 28 1:11.09 +35.80
- Albin Söderström 2008 Åkersberga Simsällskap DSQ
- Loke Beronius 2008 Norrtälje Simklubb DSQ
Grenen officiell:  2020-02-01 09:44:12
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Benjamin Todorovac Hallongre 2006 Täby Sim 343 31.07
2 William Lagerlöf 2007 Danderyds Simförening 340 31.15 +0.08
3 Robin Suves 2006 Täby Sim 310 32.11 +1.04
4 Melvin Bosson 2006 Åkersberga Simsällskap 285 33.05 +1.98
5 Arvid Andersson 2006 Norrtälje Simklubb 257 34.20 +3.13
6 Sixten Ersson 2007 Täby Sim 250 34.52 +3.45
7 Eric Fransson 2006 Täby Sim 202 37.01 +5.94
8 Johannes Lörinc 2007 Täby Sim 196 37.42 +6.35
9 MÅNS AXEL DENNIS MANELIU 2006 Ålands Simförening 194 37.55 +6.48
10 Erik Talipov 2007 Täby Sim 178 38.64 +7.57
11 Anton  Kamakin 2007 Åkersberga Simsällskap 174 38.89 +7.82
12 Arvid Larsson 2007 Täby Sim 173 39.00 +7.93
13 Milo Bergman 2006 Ålands Simförening 156 40.38 +9.31
14 Noel Lundström 2007 Täby Sim 135 42.39 +11.32
15 Linus Alm 2007 Åkersberga Simsällskap 132 42.63 +11.56
16 Erik Rosander 2007 Danderyds Simförening 129 42.99 +11.92
17 Hugo Zuhr 2007 Täby Sim 123 43.64 +12.57
18 William Ridderstad 2007 Norrtälje Simklubb 122 43.83 +12.76
19 Simon Ericsson 2006 Åkersberga Simsällskap 103 46.28 +15.21
20 Olle Hägerman 2006 Åkersberga Simsällskap 75 51.38 +20.31
21 Vide Kling 2007 Åkersberga Simsällskap 73 51.95 +20.88
- Emil Andersson 2007 Ålands Simförening DNS
Grenen officiell:  2020-02-01 09:44:12
2020-02-01 09:44:43 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Norrtälje Simklubb
Document
Resultat
Roslagsmästerskapen
Plats: Arrangör: Norrtälje Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emmy Hällkvist 2008 Täby Sim 494 30.83
2 Isabelle Nilsson 2008 Danderyds Simförening 296 36.58 +5.75
3 Elin Javehed 2009 Täby Sim 276 37.41 +6.58
4 Sofia Sundström Curstedt 2008 Danderyds Simförening 266 37.88 +7.05
5 Emilia Rylander 2008 Täby Sim 241 39.14 +8.31
6 Micaela Donoso Hammar 2008 Danderyds Simförening 239 39.25 +8.42
7 Natalie Donoso Hammar 2008 Danderyds Simförening 228 39.85 +9.02
8 Nora Mikalsen 2008 Täby Sim 217 40.52 +9.69
9 Tianjiao Luo 2008 Täby Sim 197 41.88 +11.05
10 Lovisa Silverbratt 2009 Täby Sim 191 42.29 +11.46
11 Moa Eiving 2008 Åkersberga Simsällskap 186 42.64 +11.81
12 Greta Bruzelius 2008 Danderyds Simförening 185 42.71 +11.88
13 Caitlin Lenstad 2008 Täby Sim 180 43.14 +12.31
14 Malin Blomgren 2008 Norrtälje Simklubb 173 43.69 +12.86
15 Ellen Rosander 2009 Danderyds Simförening 171 43.86 +13.03
16 Emma von Sydow 2009 Danderyds Simförening 163 44.61 +13.78
17 Ellen Franzén 2009 Täby Sim 162 44.70 +13.87
18 Alma Löfgren 2008 Täby Sim 162 44.72 +13.89
19 Elisa Andersson Darin 2008 Täby Sim 159 44.95 +14.12
20 Julia Dijkstra 2009 Danderyds Simförening 152 45.59 +14.76
21 Alexandra Sandberg 2009 Täby Sim 133 47.67 +16.84
22 Signe Roos 2009 Danderyds Simförening 128 48.34 +17.51
23 Mathilda Sterner 2009 Täby Sim 125 48.66 +17.83
24 Isabelle Isufi Berlin 2008 Täby Sim 121 49.27 +18.44
25 Hedda Härning-Nilsson 2008 Täby Sim 114 50.20 +19.37
26 Cornelia Sjöberg 2008 Täby Sim 98 52.78 +21.95
27 Alva Björk 2008 Täby Sim 93 53.75 +22.92
28 Olivia Blom 2008 Åkersberga Simsällskap 87 54.83 +24.00
Grenen officiell:  2020-02-01 09:55:00
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hanna Gong 2007 Täby Sim 426 32.40
2 Karolina Tylets 2006 Åkersberga Simsällskap 399 33.11 +0.71
3 Amanda Björklund 2006 Täby Sim 397 33.17 +0.77
4 Olivia Allert 2007 Täby Sim 374 33.81 +1.41
5 Tuva Lundberg 2006 Täby Sim 373 33.85 +1.45
6 Nicole Dvali 2007 Täby Sim 368 34.01 +1.61
7 Rose Li 2006 Täby Sim 350 34.58 +2.18
8 Stina Pedersen 2007 Täby Sim 349 34.60 +2.20
9 Ida Osund-Ireland 2007 Täby Sim 320 35.64 +3.24
10 Emma Mathilda Wahlstedt 2006 Ålands Simförening 264 37.97 +5.57
11 Hanna Wickström 2007 Danderyds Simförening 261 38.11 +5.71
12 Agnes Arver 2006 Danderyds Simförening 259 38.24 +5.84
13 Theresia Lindholm 2006 Ålands Simförening 250 38.65 +6.25
14 Viola Blomberg 2007 Norrtälje Simklubb 249 38.74 +6.34
15 Linnea Wiberg 2006 Täby Sim 233 39.57 +7.17
16 Bea Hellborg 2006 Täby Sim 232 39.66 +7.26
17 Tyra Hållinder 2007 Norrtälje Simklubb 222 40.25 +7.85
18 Amanda Lindberg 2006 Täby Sim 215 40.68 +8.28
19 Emma Wahlqvist 2007 Täby Sim 211 40.94 +8.54
20 Evelina Dahlberg 2007 Åkersberga Simsällskap 207 41.21 +8.81
21 Nova Larsson 2007 Ålands Simförening 201 41.56 +9.16
22 Molly Ju 2007 Täby Sim 196 41.94 +9.54
23 Ceverina Lindström 2007 Åkersberga Simsällskap 170 43.96 +11.56
24 Amelia Fricker 2007 Ålands Simförening 164 44.52 +12.12
25 Milou Rönnbro 2006 Åkersberga Simsällskap 153 45.55 +13.15
26 Sara Norman Widell 2006 Norrtälje Simklubb 117 49.71 +17.31
27 Edna Obradovac 2007 Norrtälje Simklubb 116 49.94 +17.54
28 Matilda Von Scherling 2007 Åkersberga Simsällskap 112 50.51 +18.11
29 Astrid Enbom 2006 Täby Sim 111 50.70 +18.30
30 Embla Thorgrimsdottir 2006 Täby Sim 103 51.98 +19.58
31 Vilma Rejås 2007 Norrtälje Simklubb 71 58.70 +26.30
- Rebecka Barkvall 2007 Danderyds Simförening DNS
Grenen officiell:  2020-02-01 09:55:00
2020-02-01 09:55:27 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Norrtälje Simklubb
Document
Resultat
Roslagsmästerskapen
Plats: Arrangör: Norrtälje Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020
Gren 6, 25m Fjärilsim Herrar 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tage Carlén 2010 Täby Sim 22.70
2 David Sommar 2010 Täby Sim 27.02 +4.32
- Bamse Karjanmaa 2010 Täby Sim DSQ
Grenen officiell:  2020-02-01 09:59:07
2020-02-01 09:59:40 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Norrtälje Simklubb
Document
Resultat
Roslagsmästerskapen
Plats: Arrangör: Norrtälje Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020
Gren 7, 25m Fjärilsim Damer 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
- Maria Bebenek 2010 Täby Sim 22.04
- Hedvig Flossing 2010 Täby Sim 22.70 +0.66
- Nilla Nirling 2010 Norrtälje Simklubb 23.85 +1.81
- Linnéa Berndtsson 2010 Täby Sim 25.72 +3.68
- Anna Olsson 2010 Täby Sim 25.81 +3.77
- Moa Sparf 2010 Åkersberga Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2020-02-01 10:00:58
2020-02-01 10:03:38 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Norrtälje Simklubb
Document
Resultat
Roslagsmästerskapen
Plats: Arrangör: Norrtälje Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Robin Suves 2006 Täby Sim +0.83 306 1:12.50
50m: 35.25
100m: 1:12.50
(37.25)
2 Benjamin Todorovac Hallongre 2006 Täby Sim +0.70 301 1:12.89 +0.39
50m: 36.19
100m: 1:12.89
(36.70)
3 Melvin Bosson 2006 Åkersberga Simsällskap +0.77 300 1:12.97 +0.47
50m: 35.96
100m: 1:12.97
(37.01)
4 William Lagerlöf 2007 Danderyds Simförening +0.77 236 1:19.00 +6.50
50m: 38.31
100m: 1:19.00
(40.69)
5 Eric Fransson 2006 Täby Sim +0.78 229 1:19.80 +7.30
50m: 39.30
100m: 1:19.80
(40.50)
6 Milo Bergman 2006 Ålands Simförening +0.86 217 1:21.27 +8.77
50m: 40.11
100m: 1:21.27
(41.16)
7 Sixten Ersson 2007 Täby Sim +0.73 209 1:22.26 +9.76
50m: 39.59
100m: 1:22.26
(42.67)
8 Arvid Andersson 2006 Norrtälje Simklubb +0.77 198 1:23.76 +11.26
50m: 41.09
100m: 1:23.76
(42.67)
9 Vilmer Sundman 2006 Danderyds Simförening +0.66 168 1:28.55 +16.05
50m: 43.45
100m: 1:28.55
(45.10)
10 Erik Talipov 2007 Täby Sim +0.77 165 1:28.95 +16.45
50m: 44.03
100m: 1:28.95
(44.92)
11 Simon Ericsson 2006 Åkersberga Simsällskap +0.76 160 1:29.97 +17.47
50m: 44.16
100m: 1:29.97
(45.81)
12 Erik Rosander 2007 Danderyds Simförening +0.66 158 1:30.25 +17.75
50m: 43.27
100m: 1:30.25
(46.98)
13 Arvid Larsson 2007 Täby Sim +0.91 135 1:35.26 +22.76
50m: 45.36
100m: 1:35.26
(49.90)
14 Noel Lundström 2007 Täby Sim +0.82 120 1:38.90 +26.40
50m: 48.25
100m: 1:38.90
(50.65)
15 Hugo Zuhr 2007 Täby Sim +0.72 120 1:38.99 +26.49
50m: 47.84
100m: 1:38.99
(51.15)
16 Vide Kling 2007 Åkersberga Simsällskap +0.80 115 1:40.34 +27.84
50m: 48.10
100m: 1:40.34
(52.24)
17 Olle Hägerman 2006 Åkersberga Simsällskap +0.45 102 1:44.41 +31.91
50m: 49.99
100m: 1:44.41
(54.42)
- Johannes Lörinc 2007 Täby Sim +0.82 DSQ
- William Ridderstad 2007 Norrtälje Simklubb +0.79 DSQ
- Carl Brennwald 2007 Åkersberga Simsällskap DNS
- Emil Andersson 2007 Ålands Simförening DNS
Grenen officiell:  2020-02-01 10:19:42
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar 15 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ludvig Berndtsson 2005 Täby Sim +0.62 415 1:05.52
50m: 31.54
100m: 1:05.52
(33.98)
2 Victor Karell 2003 Norrtälje Simklubb +0.64 347 1:09.55 +4.03
50m: 33.63
100m: 1:09.55
(35.92)
3 Johannes Barkarö 2004 Åkersberga Simsällskap +0.67 318 1:11.61 +6.09
50m: 35.38
100m: 1:11.61
(36.23)
4 Oliver Aalto-Hardy 2005 Ålands Simförening +0.72 312 1:12.06 +6.54
50m: 35.22
100m: 1:12.06
(36.84)
5 Isak Widstrand 2004 Åkersberga Simsällskap +0.72 307 1:12.40 +6.88
50m: 35.94
100m: 1:12.40
(36.46)
6 Joa Metsola 2005 Ålands Simförening +0.66 265 1:16.06 +10.54
50m: 36.95
100m: 1:16.06
(39.11)
7 Kenan Obradovac 2005 Norrtälje Simklubb +0.81 225 1:20.26 +14.74
50m: 38.77
100m: 1:20.26
(41.49)
8 Oliver Haux 2005 Täby Sim +0.80 200 1:23.56 +18.04
50m: 41.01
100m: 1:23.56
(42.55)
9 Kevin Lenstad 2005 Täby Sim +0.87 193 1:24.50 +18.98
50m: 41.28
100m: 1:24.50
(43.22)
10 Arvid Thoresson 2005 Täby Sim +0.85 191 1:24.77 +19.25
50m: 39.98
100m: 1:24.77
(44.79)
11 Victor Kumlin 2005 Åkersberga Simsällskap +0.69 141 1:33.80 +28.28
50m: 44.05
100m: 1:33.80
(49.75)
Grenen officiell:  2020-02-01 10:19:42
2020-02-01 10:20:06 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Norrtälje Simklubb
Document
Resultat
Roslagsmästerskapen
Plats: Arrangör: Norrtälje Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020
Gren 9, 100m Ryggsim Damer 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amanda Björklund 2006 Täby Sim +0.66 435 1:12.59
50m: 34.74
100m: 1:12.59
(37.85)
2 Rose Li 2006 Täby Sim +0.76 423 1:13.28 +0.69
50m: 35.45
100m: 1:13.28
(37.83)
3 Tuva Lundberg 2006 Täby Sim +0.69 401 1:14.60 +2.01
50m: 35.95
100m: 1:14.60
(38.65)
4 Stina Pedersen 2007 Täby Sim +0.52 398 1:14.77 +2.18
50m: 36.32
100m: 1:14.77
(38.45)
5 Ida Osund-Ireland 2007 Täby Sim +0.84 359 1:17.37 +4.78
50m: 38.26
100m: 1:17.37
(39.11)
6 Olivia Allert 2007 Täby Sim +0.80 351 1:17.96 +5.37
50m: 38.11
100m: 1:17.96
(39.85)
7 Rebecka Barkvall 2007 Danderyds Simförening +0.67 349 1:18.10 +5.51
50m: 38.11
100m: 1:18.10
(39.99)
8 Nicole Dvali 2007 Täby Sim +0.82 327 1:19.87 +7.28
50m: 37.97
100m: 1:19.87
(41.90)
9 Viola Blomberg 2007 Norrtälje Simklubb +0.88 305 1:21.70 +9.11
50m: 39.15
100m: 1:21.70
(42.55)
10 Nova Larsson 2007 Ålands Simförening +0.69 302 1:22.01 +9.42
50m: 40.92
100m: 1:22.01
(41.09)
11 Linnea Wiberg 2006 Täby Sim +0.68 279 1:24.19 +11.60
50m: 41.11
100m: 1:24.19
(43.08)
12 Hanna Wickström 2007 Danderyds Simförening +0.65 250 1:27.32 +14.73
50m: 41.96
100m: 1:27.32
(45.36)
13 Molly Ju 2007 Täby Sim +0.79 232 1:29.50 +16.91
50m: 43.97
100m: 1:29.50
(45.53)
13 Bea Hellborg 2006 Täby Sim +0.86 232 1:29.50 +16.91
50m: 45.58
100m: 1:29.50
(43.92)
15 Amanda Lindberg 2006 Täby Sim +0.73 232 1:29.55 +16.96
50m: 44.51
100m: 1:29.55
(45.04)
16 Tyra Hållinder 2007 Norrtälje Simklubb +0.32 230 1:29.73 +17.14
50m: 44.37
100m: 1:29.73
(45.36)
17 Emma Wahlqvist 2007 Täby Sim +0.82 212 1:32.17 +19.58
50m: 45.48
100m: 1:32.17
(46.69)
18 Sara Norman Widell 2006 Norrtälje Simklubb +0.75 173 1:38.61 +26.02
50m: 49.00
100m: 1:38.61
(49.61)
19 Astrid Enbom 2006 Täby Sim +0.78 166 1:40.04 +27.45
50m: 48.79
100m: 1:40.04
(51.25)
20 Milou Rönnbro 2006 Åkersberga Simsällskap +0.82 159 1:41.51 +28.92
50m: 48.97
100m: 1:41.51
(52.54)
21 Matilda Elofsson 2007 Täby Sim +0.77 158 1:41.63 +29.04
50m: 48.40
100m: 1:41.63
(53.23)
22 Edna Obradovac 2007 Norrtälje Simklubb +0.74 155 1:42.38 +29.79
50m: 48.30
100m: 1:42.38
(54.08)
23 Matilda Von Scherling 2007 Åkersberga Simsällskap +0.84 153 1:42.74 +30.15
50m: 51.23
100m: 1:42.74
(51.51)
24 Beatrice Haddleton 2007 Åkersberga Simsällskap +0.81 152 1:43.05 +30.46
50m: 50.06
100m: 1:43.05
(52.99)
25 Embla Thorgrimsdottir 2006 Täby Sim +0.51 149 1:43.61 +31.02
50m: 51.36
100m: 1:43.61
(52.25)
26 Amelia Fricker 2007 Ålands Simförening +0.84 138 1:46.27 +33.68
50m: 54.70
100m: 1:46.27
(51.57)
27 Vilma Rejås 2007 Norrtälje Simklubb +0.92 98 1:59.12 +46.53
50m: 56.25
100m: 1:59.12
(1:02.87)
- Hanna Gong 2007 Täby Sim +0.70 DSQ
Grenen officiell:  2020-02-01 10:37:49
Gren 9, 100m Ryggsim Damer 15 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Moa Zetterström 2005 Norrtälje Simklubb 441 1:12.26
50m: 34.71
100m: 1:12.26
(37.55)
2 Louise Franks 2005 Täby Sim +0.60 414 1:13.83 +1.57
50m: 36.16
100m: 1:13.83
(37.67)
3 Linnea Sjöström 2005 Norrtälje Simklubb +0.73 412 1:13.90 +1.64
50m: 36.02
100m: 1:13.90
(37.88)
4 Jessica Lindholm 2001 Ålands Simförening +0.77 398 1:14.77 +2.51
50m: 35.48
100m: 1:14.77
(39.29)
5 Ellen Woivalin 2001 Ålands Simförening +0.82 397 1:14.82 +2.56
50m: 36.62
100m: 1:14.82
(38.20)
6 Nora Rönnbro 2004 Åkersberga Simsällskap +0.81 382 1:15.79 +3.53
50m: 36.89
100m: 1:15.79
(38.90)
7 Filippa Bonorden 2005 Danderyds Simförening +0.58 378 1:16.10 +3.84
50m: 37.72
100m: 1:16.10
(38.38)
8 Clara Westerdahl 2005 Täby Sim +0.58 363 1:17.13 +4.87
50m: 37.71
100m: 1:17.13
(39.42)
9 Hannah Haux 2004 Täby Sim +0.85 344 1:18.48 +6.22
50m: 38.74
100m: 1:18.48
(39.74)
10 Felicia Malkan-Juvelin 2005 Danderyds Simförening +0.68 343 1:18.56 +6.30
50m: 37.18
100m: 1:18.56
(41.38)
11 Elina Szeplaky 2004 Åkersberga Simsällskap +0.67 335 1:19.22 +6.96
50m: 38.36
100m: 1:19.22
(40.86)
12 Alice Davies 2004 Täby Sim +0.77 333 1:19.32 +7.06
50m: 38.02
100m: 1:19.32
(41.30)
13 Lova Åhlén 2004 Norrtälje Simklubb +0.68 325 1:19.99 +7.73
50m: 38.42
100m: 1:19.99
(41.57)
14 Signe Kling 2005 Åkersberga Simsällskap +0.69 322 1:20.26 +8.00
50m: 37.66
100m: 1:20.26
(42.60)
15 Amanda Borgfors 2004 Täby Sim +0.77 320 1:20.38 +8.12
50m: 38.92
100m: 1:20.38
(41.46)
16 Ebba Rosander 2005 Danderyds Simförening +0.63 318 1:20.57 +8.31
50m: 39.44
100m: 1:20.57
(41.13)
17 Nora Lundberg 2003 Åkersberga Simsällskap +0.54 295 1:22.62 +10.36
50m: 40.17
100m: 1:22.62
(42.45)
18 Embla Stendrake 2005 Åkersberga Simsällskap +0.70 283 1:23.76 +11.50
50m: 39.43
100m: 1:23.76
(44.33)
19 Emma Olsson Sande 2005 Täby Sim +0.80 280 1:24.10 +11.84
50m: 41.39
100m: 1:24.10
(42.71)
20 Frida Wilmo Johansson 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.85 273 1:24.81 +12.55
50m: 42.13
100m: 1:24.81
(42.68)
21 Leah Schöneberg 2004 Norrtälje Simklubb +0.74 264 1:25.71 +13.45
50m: 40.00
100m: 1:25.71
(45.71)
22 Ella Olsson 2004 Åkersberga Simsällskap +0.72 244 1:27.97 +15.71
50m: 42.27
100m: 1:27.97
(45.70)
23 Tindra Sjöström 2005 Ålands Simförening +0.86 243 1:28.16 +15.90
50m: 43.45
100m: 1:28.16
(44.71)
24 Julia Eriksson 2005 Ålands Simförening +0.76 229 1:29.90 +17.64
50m: 45.85
100m: 1:29.90
(44.05)
25 Lisa  Palo 2004 Åkersberga Simsällskap +0.81 207 1:32.98 +20.72
50m: 44.22
100m: 1:32.98
(48.76)
26 Denise Frejd 2003 Åkersberga Simsällskap +0.99 184 1:36.58 +24.32
50m: 47.44
100m: 1:36.58
(49.14)
27 Belma Obradovac 2005 Norrtälje Simklubb +0.75 116 1:52.80 +40.54
50m: 56.26
100m: 1:52.80
(56.54)
- Ella Bäckman 2005 Ålands Simförening DSQ
Grenen officiell:  2020-02-01 10:37:49
2020-02-01 10:38:13 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Norrtälje Simklubb
Document
Resultat
Roslagsmästerskapen
Plats: Arrangör: Norrtälje Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Troy Sevonen 2008 Täby Sim +0.72 239 35.79
2 Tor Carlén 2008 Täby Sim +0.78 192 38.47 +2.68
3 Peter Oechtering 2008 Danderyds Simförening +0.67 181 39.27 +3.48
4 Jonatan Lönngren 2009 Ålands Simförening +0.87 158 41.09 +5.30
5 Vilhelm Perrier 2009 Täby Sim +0.84 143 42.49 +6.70
6 Carl Olsson 2008 Täby Sim +0.78 137 43.02 +7.23
7 Oliver Bronsdon 2008 Täby Sim +0.75 131 43.67 +7.88
8 Edward Watson 2008 Täby Sim +0.78 129 43.92 +8.13
9 Amaury Lacaze 2008 Danderyds Simförening +0.76 115 45.66 +9.87
10 Anton Thermaenius 2009 Täby Sim +0.96 108 46.65 +10.86
11 Loke Beronius 2008 Norrtälje Simklubb +0.76 103 47.28 +11.49
12 Arvid Larsson 2009 Täby Sim +0.73 101 47.56 +11.77
13 Adrian Fardi 2008 Danderyds Simförening +0.81 101 47.62 +11.83
14 Max Alsen 2009 Täby Sim +0.60 100 47.83 +12.04
15 Christoffer Lenstad 2008 Täby Sim +0.68 85 50.49 +14.70
16 Hugo Hedqvist 2009 Norrtälje Simklubb +0.69 82 50.99 +15.20
17 Tobias Westerdahl 2009 Täby Sim +0.75 79 51.63 +15.84
18 Raoul Danes 2008 Täby Sim +0.68 77 52.08 +16.29
19 Vincent Ridderstad 2009 Norrtälje Simklubb +0.75 71 53.54 +17.75
20 Loke Sjöman 2008 Åkersberga Simsällskap +0.69 70 53.82 +18.03
21 Erik Sundby 2008 Åkersberga Simsällskap +0.82 63 55.63 +19.84
22 Filip Romatowski 2008 Åkersberga Simsällskap +0.89 59 57.04 +21.25
23 Younis Mohamed El-Ridi 2009 Åkersberga Simsällskap +0.85 42 1:03.85 +28.06
- Johan Carlander 2009 Danderyds Simförening +0.62 DSQ
- Noah Almén 2008 Norrtälje Simklubb +0.67 DSQ
- Viggo Nielsen 2009 Danderyds Simförening +0.59 DSQ
- Liam Hilbig 2008 Norrtälje Simklubb DSQ
Grenen officiell:  2020-02-01 10:47:20
2020-02-01 10:47:42 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Norrtälje Simklubb
Document
Resultat
Roslagsmästerskapen
Plats: Arrangör: Norrtälje Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020
Gren 11, 50m Ryggsim Damer 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emmy Hällkvist 2008 Täby Sim +0.76 454 33.38
2 Elin Javehed 2009 Täby Sim +0.70 327 37.26 +3.88
3 Sofia Sundström Curstedt 2008 Danderyds Simförening +0.69 307 38.05 +4.67
4 Emilia Rylander 2008 Täby Sim +0.84 288 38.86 +5.48
5 Lovisa Silverbratt 2009 Täby Sim +0.66 269 39.73 +6.35
6 Nora Mikalsen 2008 Täby Sim +0.67 266 39.88 +6.50
7 Isabelle Nilsson 2008 Danderyds Simförening +0.76 264 40.01 +6.63
8 Natalie Donoso Hammar 2008 Danderyds Simförening +0.75 237 41.45 +8.07
9 Micaela Donoso Hammar 2008 Danderyds Simförening +0.66 228 41.98 +8.60
10 Greta Bruzelius 2008 Danderyds Simförening +0.76 223 42.28 +8.90
11 Elisa Andersson Darin 2008 Täby Sim +0.79 216 42.74 +9.36
12 Moa Eiving 2008 Åkersberga Simsällskap +0.86 214 42.91 +9.53
13 Tianjiao Luo 2008 Täby Sim +0.83 211 43.10 +9.72
14 Caitlin Lenstad 2008 Täby Sim +0.76 209 43.23 +9.85
15 Julia Dijkstra 2009 Danderyds Simförening +0.79 205 43.51 +10.13
16 Alma Löfgren 2008 Täby Sim +0.81 189 44.71 +11.33
17 Clara Elander 2008 Täby Sim +0.71 174 45.94 +12.56
18 Signe Roos 2009 Danderyds Simförening +0.96 168 46.44 +13.06
19 Emma von Sydow 2009 Danderyds Simförening +0.67 163 46.97 +13.59
20 Alva Björk 2008 Täby Sim +0.84 161 47.12 +13.74
21 Ellen Rosander 2009 Danderyds Simförening +0.74 160 47.22 +13.84
22 Cornelia Sjöberg 2008 Täby Sim +0.82 158 47.44 +14.06
23 Ellen Franzén 2009 Täby Sim +0.95 157 47.55 +14.17
24 Hedda Härning-Nilsson 2008 Täby Sim +0.90 151 48.14 +14.76
25 Julia Sieppi 2008 Täby Sim +0.77 150 48.22 +14.84
26 Olivia Blom 2008 Åkersberga Simsällskap +0.78 145 48.80 +15.42
27 Sara Hellström 2008 Täby Sim +0.67 131 50.51 +17.13
28 Astrid Flossing 2008 Täby Sim +0.69 125 51.22 +17.84
29 Mathilda Sterner 2009 Täby Sim +0.87 119 52.07 +18.69
30 Elly Lundström 2009 Täby Sim +0.67 94 56.42 +23.04
31 Stina Bentley 2009 Täby Sim +0.79 93 56.64 +23.26
32 Vera Lundin 2008 Åkersberga Simsällskap +0.96 89 57.36 +23.98
- Isabelle Isufi Berlin 2008 Täby Sim +0.86 DSQ
- Malin Blomgren 2008 Norrtälje Simklubb +0.92 DSQ
Grenen officiell:  2020-02-01 10:54:12
2020-02-01 10:54:36 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Norrtälje Simklubb
Document
Resultat
Roslagsmästerskapen
Plats: Arrangör: Norrtälje Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020
Gren 13, 25m Ryggsim Damer 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Maria Bebenek 2010 Täby Sim +0.62 21.88
2 Alicia Arnesson 2010 Åkersberga Simsällskap +0.71 23.07 +1.19
3 Kristina Tylets 2010 Åkersberga Simsällskap +0.71 23.12 +1.24
4 Linnéa Berndtsson 2010 Täby Sim 23.72 +1.84
5 Hedvig Flossing 2010 Täby Sim +0.83 24.91 +3.03
6 Nilla Nirling 2010 Norrtälje Simklubb +0.66 25.09 +3.21
7 Anna Olsson 2010 Täby Sim +0.70 25.49 +3.61
8 Moa Sparf 2010 Åkersberga Simsällskap +0.98 26.34 +4.46
9 Agnes Åkerlund 2010 Norrtälje Simklubb +0.65 28.03 +6.15
Grenen officiell:  2020-02-01 11:00:04
2020-02-01 11:00:22 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Norrtälje Simklubb
Document
Resultat
Roslagsmästerskapen
Plats: Arrangör: Norrtälje Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Benjamin Todorovac Hallongre 2006 Täby Sim 415 1:14.50
50m: 34.68
100m: 1:14.50
(39.82)
2 Robin Suves 2006 Täby Sim 358 1:18.30 +3.80
50m: 36.99
100m: 1:18.30
(41.31)
3 Melvin Bosson 2006 Åkersberga Simsällskap 282 1:24.78 +10.28
50m: 40.02
100m: 1:24.78
(44.76)
4 William Lagerlöf 2007 Danderyds Simförening 271 1:25.90 +11.40
50m: 39.81
100m: 1:25.90
(46.09)
5 Milo Bergman 2006 Ålands Simförening 268 1:26.25 +11.75
50m: 39.91
100m: 1:26.25
(46.34)
6 Eric Fransson 2006 Täby Sim 230 1:30.68 +16.18
50m: 42.53
100m: 1:30.68
(48.15)
7 Anton  Kamakin 2007 Åkersberga Simsällskap 223 1:31.60 +17.10
50m: 43.67
100m: 1:31.60
(47.93)
8 Arvid Andersson 2006 Norrtälje Simklubb 217 1:32.41 +17.91
50m: 43.78
100m: 1:32.41
(48.63)
9 Sixten Ersson 2007 Täby Sim 212 1:33.18 +18.68
50m: 44.23
100m: 1:33.18
(48.95)
10 Johannes Lörinc 2007 Täby Sim 200 1:35.09 +20.59
50m: 44.89