Resultater for SB Cup 2020
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 10:39 | |||
Arrangør | Svøm Slagelse Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 1, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 0-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vsk Mix 1 | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 1:50.11 | ||||||
Rasmus Capion | 2005 | |||||||||
Magnus Juul Hansen | 2003 | |||||||||
Amanda F. Christiansen | 2005 | |||||||||
Freja Petersen | 2000 | 1:50.11 | 1:50.11 | |||||||
2 | A6 Seje Mix 1 | 2006 | A6 | 1:52.99 | ||||||
Harald Rasmus Svendsen | 2007 | |||||||||
Ida Skov Kragh | 2006 | |||||||||
SIF Bramm | 2006 | |||||||||
Jonas Tornow Rasmussen | 2007 | 1:52.99 | 1:52.99 | |||||||
3 | Vsk Mix 2 | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 2:00.69 | ||||||
Frederik Miland | 2005 | |||||||||
William Larsen | 2006 | |||||||||
Mille-Mai Krog | 2007 | |||||||||
Signe Gyldenkærne | 2006 | 2:00.69 | 2:00.69 | |||||||
4 | A6 Super Mix 2 | 2006 | A6 | 2:02.06 | ||||||
Naya Høi Greve | 2007 | |||||||||
Frederik Damsgaard | 2006 | |||||||||
Anna Dietrichsen | 2006 | |||||||||
Jacob Uldall-Jessen | 2007 | 2:02.06 | 2:02.06 | |||||||
5 | Triton Mix 3 | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:02.95 | ||||||
Amalie Carlsen Risager | 2006 | |||||||||
Philip Rindum | 2005 | |||||||||
Daniel Thilker | 2006 | |||||||||
Erica Veggerby Grønlund | 2007 | 2:02.95 | 2:02.95 | |||||||
6 | Triton Mix 1 | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:08.22 | ||||||
Ida Hinchely | 2008 | |||||||||
Mads Emil Wohlfahrt | 2006 | |||||||||
Sarah Rindum | 2009 | |||||||||
Alexander Ravn Borch | 2001 | 2:08.22 | 2:08.22 | |||||||
6 | Triton Mix 2 | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:08.22 | ||||||
Alexander Nielsen | 2006 | |||||||||
Josefine Nyegaard | 2008 | |||||||||
Noah Sanchez | 2006 | |||||||||
Emilie Wilms Jensen | 2006 | 2:08.22 | 2:08.22 | |||||||
8 | Vsk Mix 3 | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 2:12.41 | ||||||
Thor Hoffgaard | 2006 | |||||||||
Asger Friis Justesen | 2008 | |||||||||
Laura Friis Justesen | 2006 | |||||||||
Malou Danefred Nielsen | 2007 | 2:12.41 | 2:12.41 | |||||||
9 | Ssk Mix 1 | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 2:18.33 | ||||||
Emilia Pico | 2008 | |||||||||
Alberte Rosenstand | 2007 | |||||||||
Mikkel Prüsse-Olsen | 2009 | |||||||||
Mikkel Augustesen | 2008 | 2:18.33 | 2:18.33 | |||||||
10 | Ssk Mix 2 | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 2:32.28 | ||||||
Amalie Sams | 2007 | |||||||||
Laura Storm Frimann | 2009 | |||||||||
Jonatan Thrysøe | 2009 | |||||||||
Amil Alibasic | 2009 | 2:32.28 | 2:32.28 | |||||||
11 | Ssk Mis 4 | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 2:59.69 | ||||||
Maria Gandrup Nygaard | 2010 | |||||||||
Sophia Augustesen | 2009 | |||||||||
Traian Zacharias Pedersen | 2011 | |||||||||
Louis Nielsen | 2008 | 2:59.69 | 2:59.69 | |||||||
12 | Ssk Mix 3 | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 3:15.70 | ||||||
Adrianna Pedersen | 2009 | |||||||||
Asbjørn Kristiansen | 2010 | |||||||||
Jeppe Denholt | 2010 | |||||||||
Laura Keller Thorgrimson | 2010 | 3:15.70 | 3:15.70 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:39 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:15 | |||
Arrangør | Svøm Slagelse Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 2, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Piotr Stadnicki | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 2:29.01 | ||||||
Løb 2, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Calvin Konge Neess | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 2:22.83 | ||||||
2 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:24.40 | ||||||
3 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 2:36.49 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:15 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:15 | |||
Arrangør | Svøm Slagelse Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 3, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Randi Jørgensen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 2:42.29 | ||||||
Løb 3, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Liva Gydesen | 2005 | A6 | 3:00.09 | ||||||
- | Julie Merl Larsen | 2005 | A6 | DNF | ||||||
Løb 3, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:43.99 | ||||||
2 | SIF Bramm | 2006 | A6 | 2:47.69 | ||||||
3 | Anna Dietrichsen | 2006 | A6 | 2:54.83 | ||||||
4 | Anna Merl Larsen | 2006 | A6 | 3:06.30 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:15 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:43 | |||
Arrangør | Svøm Slagelse Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 4, 25m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 12.43 | ||||||
Løb 4, 25m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 12.52 | ||||||
2 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 13.27 | ||||||
- | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 4, 25m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Nielsen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 18.32 | ||||||
Løb 4, 25m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas M. Nielsen | 2008 | Næstved IF | 21.01 | ||||||
Løb 4, 25m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Poulsen | 2010 | Dragsholm Svømmeklub | 20.82 | ||||||
2 | Ivan Chen | 2010 | Næstved IF | 22.70 | ||||||
3 | Lucas Bendtsen | 2010 | Næstved IF | 23.78 | ||||||
4 | Asbjørn Kristiansen | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 24.41 | ||||||
5 | Jeppe Denholt | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 25.68 | ||||||
6 | Zander Hjorth | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 36.45 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:43 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:44 | |||
Arrangør | Svøm Slagelse Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 5, 25m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Dietrichsen | 2006 | A6 | 15.90 | ||||||
Løb 5, 25m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Munkholm Larsen | 2009 | Næstved IF | 17.21 | ||||||
2 | Ida Hinchely | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 17.34 | ||||||
3 | Liva Heitmann Kjærulf | 2009 | Dragsholm Svømmeklub | 18.35 | ||||||
4 | Josefine Nyegaard | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 18.96 | ||||||
5 | Mathilde Ørum Tribler | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 19.85 | ||||||
6 | Freja Fogde | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 20.63 | ||||||
7 | Rosa Sofie Wismarch Mørch | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 21.76 | ||||||
8 | Klara Overlade | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 22.06 | ||||||
9 | Sara Poulsgaard Sværke | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 24.22 | ||||||
10 | Gine Juul Martins | 2009 | Vordingborg Svømme Klub | 25.34 | ||||||
11 | Sophia Augustesen | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 29.65 | ||||||
Løb 5, 25m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilia Klarskov | 2011 | Slagelse Svømmeklub | 28.23 | ||||||
2 | Rosa Pico | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 28.59 | ||||||
3 | Laura Keller Thorgrimson | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 28.75 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:44 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:44 | |||
Arrangør | Svøm Slagelse Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 1:05.61 | ||||||
2 | Gustav Nissen | 2001 | Næstved IF | 1:10.67 | ||||||
3 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 1:16.26 | ||||||
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 1:13.22 | ||||||
2 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 1:15.46 | ||||||
3 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 1:17.26 | ||||||
4 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:24.75 | ||||||
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Emil Wohlfahrt | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:20.68 | ||||||
2 | Marius Danielsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 1:27.85 | ||||||
3 | Frederik Miland | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 1:28.53 | ||||||
4 | Thor Hoffgaard | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 1:29.42 | ||||||
5 | Emil Hass | 2006 | Næstved IF | 1:30.53 | ||||||
6 | Frederik Damsgaard | 2006 | A6 | 1:33.48 | ||||||
7 | Alexander Nielsen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:36.31 | ||||||
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Tornow Rasmussen | 2007 | A6 | 1:16.45 | ||||||
2 | Harald Rasmus Svendsen | 2007 | A6 | 1:24.22 | ||||||
3 | Oscar David Morthorst | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:26.68 | ||||||
4 | Jeppe Nielsen | 2007 | Næstved IF | 1:36.53 | ||||||
5 | Asger Friis Justesen | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | 1:38.33 | ||||||
6 | Mikkel Augustesen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 1:46.12 | ||||||
7 | Louis Nielsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 1:52.00 | ||||||
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Prüsse-Olsen | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 1:45.93 | ||||||
2 | Jonatan Thrysøe | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 2:03.70 | ||||||
3 | Amil Alibasic | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 2:08.83 | ||||||
4 | Traian Zacharias Pedersen | 2011 | Slagelse Svømmeklub | 2:28.48 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:44 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 12:21 | |||
Arrangør | Svøm Slagelse Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 1:20.46 | ||||||
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 1:15.29 | ||||||
2 | Freja Threms | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 1:20.84 | ||||||
3 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 1:21.43 | ||||||
4 | Amalie Østerlund | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:23.47 | ||||||
5 | Karoline Holm Hilkjær | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 1:29.47 | ||||||
6 | Liva Gydesen | 2005 | A6 | 1:30.61 | ||||||
- | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | A6 | 1:14.65 | ||||||
2 | Naya Høi Greve | 2007 | A6 | 1:19.10 | ||||||
3 | SIF Bramm | 2006 | A6 | 1:21.14 | ||||||
4 | Laura Friis Justesen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 1:22.88 | ||||||
5 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 1:24.08 | ||||||
6 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 1:25.68 | ||||||
7 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | A6 | 1:26.29 | ||||||
8 | Katrine Hansen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 1:27.12 | ||||||
9 | Sophie Nielsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 1:27.51 | ||||||
10 | Mira Capito | 2007 | A6 | 1:27.69 | ||||||
11 | Signe Gyldenkærne | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 1:31.43 | ||||||
12 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | A6 | 1:35.30 | ||||||
13 | Masha Jul Pedersen | 2006 | Næstved IF | 1:35.69 | ||||||
14 | Amalie Sams | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 1:37.68 | ||||||
15 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 1:38.72 | ||||||
16 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 1:40.90 | ||||||
17 | Alberte Rosenstand | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 1:42.01 | ||||||
18 | Mie Visler | 2006 | Næstved IF | 1:43.68 | ||||||
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Louise Olsen | 2008 | A6 | 1:29.48 | ||||||
2 | Asta Lund Nielsen | 2008 | Næstved IF | 1:30.49 | ||||||
3 | Silje Rasmussen | 2008 | A6 | 1:32.12 | ||||||
4 | Emilia Pico | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 1:32.40 | ||||||
5 | Sofie Lykke | 2008 | A6 | 1:34.64 | ||||||
6 | Johanne Højer | 2008 | A6 | 1:35.37 | ||||||
7 | Lina Thejlman | 2008 | A6 | 1:36.85 | ||||||
8 | Ida Hinchely | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:38.12 | ||||||
9 | Freya Runoberg Lind | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | 1:38.83 | ||||||
10 | Signe W Kjær Larsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 1:40.26 | ||||||
11 | Selma Ganci Frederiksen | 2008 | Næstved IF | 1:46.15 | ||||||
12 | Lucca Skaarup Ulnits Jensen | 2008 | Næstved IF | 1:47.64 | ||||||
13 | Freja Fogde | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 1:48.49 | ||||||
14 | Laura Storm Frimann | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 1:50.66 | ||||||
15 | Caroline Munkholm | 2009 | Dragsholm Svømmeklub | 1:51.83 | ||||||
15 | Ester Ganci Frederiksen | 2009 | Næstved IF | 1:51.83 | ||||||
17 | Martine Foged | 2009 | Næstved IF | 1:53.38 | ||||||
18 | Mathilde Ørum Tribler | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 2:03.45 | ||||||
19 | Adrianna Pedersen | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 2:13.79 | ||||||
20 | Rosa Sofie Wismarch Mørch | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 2:18.96 | ||||||
- | Liva Heitmann Kjærulf | 2009 | Dragsholm Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Klara Overlade | 2008 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i ven v 50m | |||||
- | Sara Poulsgaard Sværke | 2009 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | ej samt berø v 50m | |||||
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maja Lund Nielsen | 2010 | Næstved IF | 2:00.16 | ||||||
2 | Rosa Pico | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 2:18.41 | ||||||
3 | Alberte Hjarbæk | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 2:20.32 | ||||||
4 | Emilia Klarskov | 2011 | Slagelse Svømmeklub | 2:31.06 | ||||||
- | Laura Keller Thorgrimson | 2010 | Slagelse Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Maria Gandrup Nygaard | 2010 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Ej samt berør 100m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:21 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 12:21 | |||
Arrangør | Svøm Slagelse Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 26.54 | 56.61 | 1:28.18 | 2:00.72 | |||
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emil Hass | 2006 | Næstved IF | 36.70 | 1:17.44 | 1:59.78 | 2:41.82 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:21 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 12:21 | |||
Arrangør | Svøm Slagelse Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kamille Lundberg | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 32.90 | 1:09.29 | 1:46.00 | 2:22.57 | |||
2 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.09 | 1:09.53 | 1:46.75 | 2:22.95 | |||
3 | Amanda F. Christiansen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 33.91 | 1:11.49 | 1:49.81 | 2:26.76 | |||
4 | Fanta O. Petersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.61 | 1:10.98 | 1:52.36 | 2:34.55 | |||
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Naya Høi Greve | 2007 | A6 | 32.50 | 1:07.08 | 1:42.50 | 2:16.59 | |||
2 | Anna Dietrichsen | 2006 | A6 | 33.86 | 1:09.91 | 1:46.58 | 2:23.15 | |||
3 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.52 | 1:10.37 | 1:48.07 | 2:24.31 | |||
4 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.66 | 1:11.26 | 1:48.76 | 2:24.59 | |||
5 | K-Lee Hansen | 2007 | A6 | 34.72 | 1:13.42 | 1:53.23 | 2:30.27 | |||
6 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 33.89 | 1:11.92 | 1:51.32 | 2:31.15 | |||
7 | Anna Merl Larsen | 2006 | A6 | 35.49 | 1:14.03 | 1:53.51 | 2:32.72 | |||
8 | Mille-Mai Krog | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 36.11 | 1:15.33 | 1:55.64 | 2:34.69 | |||
9 | Malou Danefred Nielsen | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 35.56 | 1:15.92 | 1:56.34 | 2:35.30 | |||
10 | Natalie Dang N. Larsen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 38.37 | 1:22.42 | 2:07.78 | 2:51.02 | |||
11 | Merle Dahlmann | 2007 | Næstved IF | 36.96 | 1:20.95 | 2:08.17 | 2:52.90 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:21 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 12:22 | |||
Arrangør | Svøm Slagelse Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 10, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 1:09.98 | 2:30.79 | 3:56.20 | 5:07.79 | |||
2 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:19.00 | 2:47.77 | 4:23.17 | 5:45.67 | |||
Løb 10, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.99 | 2:30.62 | 4:01.85 | 5:12.06 | |||
2 | Noah Sanchez | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:22.71 | 2:52.40 | 4:29.01 | 5:50.05 | |||
3 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | Næstved IF | 1:24.34 | 2:59.68 | 4:41.68 | 6:05.98 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:22 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 13:00 | |||
Arrangør | Svøm Slagelse Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 11, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 1:14.00 | 2:40.47 | 4:09.70 | 5:26.45 | |||
- | Julie Merl Larsen | 2005 | A6 | DNS | ||||||
Løb 11, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | A6 | 1:11.73 | 2:31.35 | 3:56.14 | 5:08.26 | |||
2 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:22.95 | 2:53.60 | 4:28.07 | 5:48.38 | |||
3 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | A6 | 1:24.47 | 2:53.58 | 4:32.19 | 5:53.59 | |||
4 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 1:20.15 | 2:47.54 | 4:37.92 | 5:58.01 | |||
5 | Mira Capito | 2007 | A6 | 1:34.47 | 3:10.44 | 4:45.88 | 6:10.86 | |||
6 | Mie Visler | 2006 | Næstved IF | 1:29.87 | 3:02.32 | 5:01.74 | 6:24.37 | |||
- | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:00 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:00 | |||
Arrangør | Svøm Slagelse Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.90 | ||||||
2 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 27.93 | ||||||
3 | Gustav Nissen | 2001 | Næstved IF | 28.43 | ||||||
4 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 28.96 | ||||||
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.06 | ||||||
2 | Piotr Stadnicki | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 28.96 | ||||||
3 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 29.17 | ||||||
4 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 29.89 | ||||||
5 | Sammi Asker Andersen | 2003 | Næstved IF | 31.72 | ||||||
6 | Silas Plaetner | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 31.87 | ||||||
- | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Capion | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 28.76 | ||||||
2 | Calvin Konge Neess | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 29.63 | ||||||
3 | Marius Danielsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 30.24 | ||||||
4 | Mads Emil Wohlfahrt | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.12 | ||||||
5 | Frederik Miland | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 31.84 | ||||||
6 | William Larsen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 32.66 | ||||||
7 | Frederik Damsgaard | 2006 | A6 | 36.23 | ||||||
8 | Daniel Thilker | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.62 | ||||||
9 | Thor Hoffgaard | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 39.09 | ||||||
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Tornow Rasmussen | 2007 | A6 | 30.39 | ||||||
2 | Harald Rasmus Svendsen | 2007 | A6 | 31.57 | ||||||
3 | Asger Friis Justesen | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | 35.74 | ||||||
4 | Oscar David Morthorst | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.92 | ||||||
5 | Mikkel Augustesen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 54.44 | ||||||
6 | Louis Nielsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 56.57 | ||||||
- | Jacob Uldall-Jessen | 2007 | A6 | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Prüsse-Olsen | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 41.17 | ||||||
2 | Jonatan Thrysøe | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 42.80 | ||||||
3 | Jeppe Denholt | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 1:05.85 | ||||||
- | Amil Alibasic | 2009 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Asynkro ben | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:00 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 13:54 | |||
Arrangør | Svøm Slagelse Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
- | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.75 | ||||||
2 | Amalie Østerlund | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.20 | ||||||
3 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.44 | ||||||
4 | Amanda F. Christiansen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 32.96 | ||||||
5 | Nina Seirup | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 33.09 | ||||||
6 | Thea Torndal Jensen | 2004 | Næstved IF | 35.15 | ||||||
7 | Karoline Holm Hilkjær | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 35.61 | ||||||
8 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.98 | ||||||
9 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 36.88 | ||||||
10 | Kamille Lundberg | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 37.32 | ||||||
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Hansen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 31.89 | ||||||
2 | Daniella Li West | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.42 | ||||||
3 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.04 | ||||||
4 | Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | A6 | 33.46 | ||||||
5 | K-Lee Hansen | 2007 | A6 | 33.76 | ||||||
6 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 34.26 | ||||||
7 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.45 | ||||||
8 | Laura Friis Justesen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 35.76 | ||||||
9 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 36.32 | ||||||
10 | Malou Danefred Nielsen | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 36.39 | ||||||
11 | Anna Merl Larsen | 2006 | A6 | 36.53 | ||||||
12 | Mille-Mai Krog | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 37.39 | ||||||
13 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 37.43 | ||||||
14 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 38.06 | ||||||
15 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | A6 | 38.26 | ||||||
16 | Alberte Rosenstand | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 38.29 | ||||||
17 | Klara Fris Ottosen | 2007 | Dragsholm Svømmeklub | 39.42 | ||||||
18 | Signe Gyldenkærne | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 39.53 | ||||||
19 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 40.11 | ||||||
20 | Amalie Sams | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 41.31 | ||||||
21 | Masha Jul Pedersen | 2006 | Næstved IF | 41.42 | ||||||
- | Natalie Dang N. Larsen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilia Pico | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 35.92 | ||||||
2 | Sofie Lykke | 2008 | A6 | 35.94 | ||||||
3 | Signe W Kjær Larsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 39.80 | ||||||
4 | Lina Thejlman | 2008 | A6 | 40.05 | ||||||
5 | Asta Lund Nielsen | 2008 | Næstved IF | 40.61 | ||||||
6 | Louise Olsen | 2008 | A6 | 41.37 | ||||||
7 | Liv Frost Juhler | 2008 | A6 | 42.88 | ||||||
8 | Freya Runoberg Lind | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | 43.14 | ||||||
9 | Laura Storm Frimann | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 48.40 | ||||||
10 | Vigga Petersen | 2009 | Næstved IF | 48.82 | ||||||
11 | Adrianna Pedersen | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 51.78 | ||||||
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maria Gandrup Nygaard | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 56.18 | ||||||
2 | Maja Lund Nielsen | 2010 | Næstved IF | 58.23 | ||||||
- | Alberte Hjarbæk | 2010 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Crawlben efter 35m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:54 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 13:56 | |||
Arrangør | Svøm Slagelse Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 14, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louis Nielsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 23.13 | ||||||
2 | Julius Thyrrestrup | 2008 | Dragsholm Svømmeklub | 24.66 | ||||||
Løb 14, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Poulsen | 2010 | Dragsholm Svømmeklub | 20.83 | ||||||
2 | Ivan Chen | 2010 | Næstved IF | 21.65 | ||||||
3 | Traian Zacharias Pedersen | 2011 | Slagelse Svømmeklub | 24.65 | ||||||
4 | Jeppe Denholt | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 26.03 | ||||||
5 | Asbjørn Kristiansen | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 27.36 | ||||||
6 | Zander Hjorth | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 29.10 | ||||||
7 | Valdemar Harrild | 2011 | Slagelse Svømmeklub | 30.00 | ||||||
8 | Frederik Vinter | 2011 | Slagelse Svømmeklub | 30.59 | ||||||
9 | Niels Vester | 2011 | Slagelse Svømmeklub | 30.72 | ||||||
10 | Elias Gram Michaelsen | 2012 | Slagelse Svømmeklub | 31.49 | ||||||
11 | Elias Wisweh | 2011 | Slagelse Svømmeklub | 31.89 | ||||||
12 | David Brandstrup | 2012 | Slagelse Svømmeklub | 37.63 | ||||||
- | Marcus Suadicani | 2012 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Oliver Wagner Kronevald | 2012 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:56 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 13:56 | |||
Arrangør | Svøm Slagelse Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 15, 25m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniella Li West | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 18.74 | ||||||
2 | Merle Dahlmann | 2007 | Næstved IF | 20.58 | ||||||
Løb 15, 25m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sarah Rindum | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 20.02 | ||||||
2 | Freja Fogde | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 20.21 | ||||||
3 | Lucca Skaarup Ulnits Jensen | 2008 | Næstved IF | 20.93 | ||||||
4 | Rosa Sofie Wismarch Mørch | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 21.26 | ||||||
5 | Caroline Munkholm | 2009 | Dragsholm Svømmeklub | 21.48 | ||||||
6 | Bella Boysen | 2009 | Vordingborg Svømme Klub | 22.63 | ||||||
7 | Mathilde Ørum Tribler | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 22.82 | ||||||
8 | Gine Juul Martins | 2009 | Vordingborg Svømme Klub | 23.94 | ||||||
9 | Klara Overlade | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 25.91 | ||||||
10 | Sara Poulsgaard Sværke | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 27.72 | ||||||
11 | Sophia Augustesen | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 28.13 | OD1 | |||||
Løb 15, 25m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilia Klarskov | 2011 | Slagelse Svømmeklub | 28.13 | OD2 | |||||
2 | Mynte Wisweh | 2013 | Slagelse Svømmeklub | 29.47 | ||||||
3 | Lærke Stengaard | 2011 | Slagelse Svømmeklub | 31.12 | ||||||
4 | Annalaura R Svenstrup | 2011 | Slagelse Svømmeklub | 32.37 | ||||||
5 | Silya Palle Pedersen | 2011 | Slagelse Svømmeklub | 37.08 | ||||||
6 | Caroline Vielsted | 2012 | Slagelse Svømmeklub | 37.31 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:56 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 13:56 | |||
Arrangør | Svøm Slagelse Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 31.49 | 1:05.15 | 1:40.74 | 2:16.52 | |||
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.86 | 1:11.91 | 1:49.40 | 2:25.23 | |||
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 33.95 | 1:11.12 | 1:48.95 | 2:24.98 | |||
2 | Thor Hoffgaard | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 49.13 | 1:41.00 | 2:33.05 | 3:29.20 | |||
- | Frederik Miland | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | efb v175m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:56 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 13:56 | |||
Arrangør | Svøm Slagelse Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Randi Jørgensen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 38.91 | 1:19.78 | 2:01.88 | 2:43.19 | |||
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 36.05 | 1:14.21 | 1:53.64 | 2:32.69 | |||
2 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 36.16 | 1:15.65 | 1:55.33 | 2:34.24 | |||
3 | Cathrine Høst | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 37.63 | 1:16.83 | 1:56.94 | 2:36.24 | |||
4 | Thea Torndal Jensen | 2004 | Næstved IF | 37.85 | 1:18.59 | 2:00.43 | 2:40.73 | |||
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | SIF Bramm | 2006 | A6 | 36.23 | 1:13.78 | 1:51.92 | 2:29.05 | |||
2 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.60 | 1:19.64 | 2:01.00 | 2:40.66 | |||
3 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 38.19 | 1:18.93 | 2:00.05 | 2:41.36 | |||
4 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 38.25 | 1:18.46 | 2:00.14 | 2:41.96 | |||
5 | Anna Dietrichsen | 2006 | A6 | 37.80 | 1:19.04 | 2:01.23 | 2:43.17 | |||
6 | Klara Fris Ottosen | 2007 | Dragsholm Svømmeklub | 40.19 | 1:23.46 | 2:07.24 | 2:49.01 | |||
7 | Mille-Mai Krog | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 40.30 | 1:24.30 | 2:09.83 | 2:50.64 | |||
8 | Mie Visler | 2006 | Næstved IF | 39.58 | 1:23.52 | 2:09.45 | 2:53.28 | |||
9 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | A6 | 41.95 | 1:25.40 | 2:10.41 | 2:54.64 | |||
10 | Malou Danefred Nielsen | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 41.99 | 1:28.60 | 2:17.45 | 3:04.74 | |||
11 | Signe Gyldenkærne | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 45.44 | 1:34.63 | 2:23.67 | 3:11.06 | |||
- | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:56 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:13 | |||
Arrangør | Svøm Slagelse Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 18, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 29.56 | 1:03.19 | |||||
2 | Gustav Nissen | 2001 | Næstved IF | 30.19 | 1:03.59 | |||||
Løb 18, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sammi Asker Andersen | 2003 | Næstved IF | 32.22 | 1:11.21 | |||||
2 | Silas Plaetner | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 33.34 | 1:12.43 | |||||
3 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.86 | 1:13.06 | |||||
Løb 18, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Emil Wohlfahrt | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.76 | 1:10.67 | |||||
2 | William Larsen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 34.92 | 1:13.46 | |||||
3 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | Næstved IF | 36.11 | 1:18.95 | |||||
4 | Frederik Damsgaard | 2006 | A6 | 37.62 | 1:22.17 | |||||
5 | Daniel Thilker | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.92 | 1:24.85 | |||||
6 | Emil Hass | 2006 | Næstved IF | 42.26 | 1:25.44 | |||||
7 | Alexander Nielsen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.25 | 1:25.77 | |||||
- | Rasmus Capion | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | svøm på modsat bane | |||||
Løb 18, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Tornow Rasmussen | 2007 | A6 | 32.69 | 1:10.96 | |||||
2 | Harald Rasmus Svendsen | 2007 | A6 | 34.40 | 1:14.86 | |||||
3 | Oscar David Morthorst | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.83 | 1:18.44 | |||||
4 | Jacob Uldall-Jessen | 2007 | A6 | 37.00 | 1:23.17 | |||||
5 | Asger Friis Justesen | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | 38.60 | 1:24.23 | |||||
6 | Andreas M. Nielsen | 2008 | Næstved IF | 46.67 | 1:36.84 | |||||
7 | Mikkel Augustesen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 47.94 | 1:38.27 | |||||
- | Jeppe Nielsen | 2007 | Næstved IF | DSQ | TYVSTART | |||||
Løb 18, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Prüsse-Olsen | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 46.16 | 1:34.63 | |||||
2 | Jonatan Thrysøe | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 45.75 | 1:39.08 | |||||
3 | Amil Alibasic | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 1:01.09 | 1:58.82 | |||||
4 | Lucas Bendtsen | 2010 | Næstved IF | 57.12 | 1:59.92 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:13 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:44 | |||
Arrangør | Svøm Slagelse Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 32.26 | 1:09.69 | |||||
2 | Amalie Østerlund | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.24 | 1:12.00 | |||||
3 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.28 | 1:12.37 | |||||
4 | Freja Threms | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 36.95 | 1:15.89 | |||||
5 | Amanda F. Christiansen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 34.76 | 1:16.97 | |||||
6 | Fanta O. Petersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.69 | 1:17.96 | |||||
7 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.66 | 1:20.88 | |||||
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | A6 | 30.98 | 1:06.94 | |||||
2 | Katrine Hansen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 34.07 | 1:14.62 | |||||
3 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 36.77 | 1:15.50 | |||||
4 | Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | A6 | 34.49 | 1:17.74 | |||||
5 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 36.13 | 1:17.92 | |||||
6 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 34.77 | 1:18.50 | |||||
7 | Laura Friis Justesen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 38.14 | 1:19.32 | |||||
8 | Anna Merl Larsen | 2006 | A6 | 37.66 | 1:20.65 | |||||
9 | Sophie Nielsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 38.56 | 1:21.23 | |||||
10 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 36.64 | 1:22.22 | |||||
11 | Mira Capito | 2007 | A6 | 39.78 | 1:23.19 | |||||
12 | Masha Jul Pedersen | 2006 | Næstved IF | 39.89 | 1:25.42 | |||||
13 | Alberte Rosenstand | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 40.54 | 1:26.95 | |||||
14 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 40.55 | 1:27.74 | |||||
15 | Amalie Sams | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 1:29.42 | ||||||
16 | Natalie Dang N. Larsen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 1:33.60 | ||||||
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Louise Olsen | 2008 | A6 | 40.61 | 1:21.79 | |||||
2 | Sofie Lykke | 2008 | A6 | 39.04 | 1:23.41 | |||||
3 | Emilia Pico | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 38.89 | 1:23.44 | |||||
4 | Johanne Højer | 2008 | A6 | 38.65 | 1:23.79 | |||||
5 | Asta Lund Nielsen | 2008 | Næstved IF | 38.82 | 1:25.13 | |||||
6 | Ida Hinchely | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.75 | 1:26.21 | |||||
7 | Lina Thejlman | 2008 | A6 | 40.04 | 1:26.42 | |||||
8 | Selma Ganci Frederiksen | 2008 | Næstved IF | 39.34 | 1:28.26 | |||||
9 | Freya Runoberg Lind | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | 41.92 | 1:30.79 | |||||
10 | Signe W Kjær Larsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 42.57 | 1:31.30 | |||||
11 | Clara Munkholm Larsen | 2009 | Næstved IF | 1:31.63 | ||||||
12 | Martine Foged | 2009 | Næstved IF | 1:33.78 | ||||||
13 | Sarah Rindum | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:34.08 | ||||||
14 | Ester Ganci Frederiksen | 2009 | Næstved IF | 1:34.14 | ||||||
15 | Josefine Nyegaard | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.21 | 1:35.09 | |||||
16 | Liv Frost Juhler | 2008 | A6 | 46.64 | 1:36.46 | |||||
17 | Caroline Munkholm | 2009 | Dragsholm Svømmeklub | 46.27 | 1:39.03 | |||||
18 | Vigga Petersen | 2009 | Næstved IF | 47.69 | 1:39.56 | |||||
19 | Laura Storm Frimann | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 48.13 | 1:39.94 | |||||
- | Silje Rasmussen | 2008 | A6 | DSQ | TYVSTART | |||||
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maria Gandrup Nygaard | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 50.72 | 1:47.54 | |||||
2 | Maja Lund Nielsen | 2010 | Næstved IF | 53.82 | 1:48.54 | |||||
- | Alberte Hjarbæk | 2010 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | TYVSTART | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:44 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:36 | |||
Arrangør | Svøm Slagelse Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 24.90 | ||||||
2 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 26.40 | ||||||
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 25.43 | ||||||
2 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 26.07 | ||||||
3 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 26.35 | ||||||
4 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.72 | ||||||
5 | Piotr Stadnicki | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 26.80 | ||||||
6 | Sammi Asker Andersen | 2003 | Næstved IF | 28.14 | ||||||
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 26.57 | ||||||
2 | Calvin Konge Neess | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 27.17 | ||||||
3 | Rasmus Capion | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 27.20 | ||||||
4 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.75 | ||||||
5 | Marius Danielsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 29.98 | ||||||
6 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | Næstved IF | 30.37 | ||||||
7 | Noah Sanchez | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.71 | ||||||
8 | Frederik Damsgaard | 2006 | A6 | 31.57 | ||||||
9 | Daniel Thilker | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.42 | ||||||
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Tornow Rasmussen | 2007 | A6 | 28.74 | ||||||
2 | Jeppe Nielsen | 2007 | Næstved IF | 32.39 | ||||||
3 | Jacob Uldall-Jessen | 2007 | A6 | 33.02 | ||||||
4 | Julius Thyrrestrup | 2008 | Dragsholm Svømmeklub | 42.64 | ||||||
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ivan Chen | 2010 | Næstved IF | 39.71 | ||||||
2 | Casper Konge Neess | 2009 | Dragsholm Svømmeklub | 39.83 | ||||||
3 | Gustav Poulsen | 2010 | Dragsholm Svømmeklub | 39.98 | ||||||
4 | Carl Trier Ankjær Sørensen | 2010 | Dragsholm Svømmeklub | 43.23 | ||||||
5 | Noah Johansen | 2009 | Dragsholm Svømmeklub | 45.51 | ||||||
6 | Lucas Bendtsen | 2010 | Næstved IF | 47.78 | ||||||
7 | Traian Zacharias Pedersen | 2011 | Slagelse Svømmeklub | 50.12 | ||||||
8 | Asbjørn Kristiansen | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 52.54 | ||||||
9 | Niels Vester | 2011 | Slagelse Svømmeklub | 1:01.04 | ||||||
10 | Zander Hjorth | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 1:01.20 | ||||||
11 | Elias Gram Michaelsen | 2012 | Slagelse Svømmeklub | 1:01.75 | ||||||
12 | Valdemar Harrild | 2011 | Slagelse Svømmeklub | 1:05.20 | ||||||
13 | Frederik Vinter | 2011 | Slagelse Svømmeklub | 1:05.24 | ||||||
14 | Elias Wisweh | 2011 | Slagelse Svømmeklub | 1:06.29 | ||||||
15 | David Brandstrup | 2012 | Slagelse Svømmeklub | 1:23.24 | ||||||
- | Marcus Suadicani | 2012 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Oliver Wagner Kronevald | 2012 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:36 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:58 | |||
Arrangør | Svøm Slagelse Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 28.07 | ||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 29.25 | ||||||
2 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 29.44 | ||||||
3 | Kamille Lundberg | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 29.59 | ||||||
4 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.99 | ||||||
5 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.18 | ||||||
6 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 30.61 | ||||||
7 | Nina Seirup | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 30.78 | ||||||
8 | Liva Gydesen | 2005 | A6 | 31.22 | ||||||
9 | Julie Merl Larsen | 2005 | A6 | 31.27 | ||||||
10 | Thea Torndal Jensen | 2004 | Næstved IF | 31.32 | ||||||
11 | Freja Threms | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 32.04 | ||||||
12 | Cathrine Høst | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 33.08 | ||||||
- | Karoline Holm Hilkjær | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | TYVSTART | |||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | A6 | 27.73 | ||||||
2 | Naya Høi Greve | 2007 | A6 | 28.58 | ||||||
3 | Katrine Hansen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 28.82 | ||||||
4 | SIF Bramm | 2006 | A6 | 28.85 | ||||||
5 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.69 | ||||||
6 | K-Lee Hansen | 2007 | A6 | 29.97 | ||||||
7 | Daniella Li West | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.03 | ||||||
8 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 30.48 | ||||||
9 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 30.96 | ||||||
10 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.25 | ||||||
11 | Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | A6 | 31.29 | ||||||
12 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 31.30 | ||||||
13 | Anna Dietrichsen | 2006 | A6 | 31.40 | ||||||
14 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | A6 | 31.49 | ||||||
15 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | A6 | 31.88 | ||||||
16 | Klara Fris Ottosen | 2007 | Dragsholm Svømmeklub | 32.75 | ||||||
17 | Sophie Nielsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 33.20 | ||||||
18 | Merle Dahlmann | 2007 | Næstved IF | 36.26 | ||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johanne Højer | 2008 | A6 | 33.45 | ||||||
2 | Louise Olsen | 2008 | A6 | 33.53 | ||||||
3 | Silje Rasmussen | 2008 | A6 | 33.60 | ||||||
4 | Sofie Lykke | 2008 | A6 | 34.79 | ||||||
5 | Clara Munkholm Larsen | 2009 | Næstved IF | 35.75 | ||||||
6 | Martine Foged | 2009 | Næstved IF | 36.17 | ||||||
7 | Liv Frost Juhler | 2008 | A6 | 36.38 | ||||||
8 | Liva Heitmann Kjærulf | 2009 | Dragsholm Svømmeklub | 36.94 | ||||||
9 | Lucca Skaarup Ulnits Jensen | 2008 | Næstved IF | 37.43 | ||||||
10 | Josefine Nyegaard | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.16 | ||||||
11 | Caroline Munkholm | 2009 | Dragsholm Svømmeklub | 38.91 | ||||||
12 | Vigga Petersen | 2009 | Næstved IF | 40.04 | ||||||
13 | Sarah Rindum | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.29 | ||||||
14 | Bella Boysen | 2009 | Vordingborg Svømme Klub | 40.72 | ||||||
15 | Adrianna Pedersen | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 42.87 | ||||||
16 | Gine Juul Martins | 2009 | Vordingborg Svømme Klub | 47.83 | ||||||
17 | Sophia Augustesen | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 55.09 | ||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rosa Pico | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 50.04 | ||||||
2 | Laura Keller Thorgrimson | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 50.96 | ||||||
3 | Lærke Stengaard | 2011 | Slagelse Svømmeklub | 1:01.47 | ||||||
4 | Annalaura R Svenstrup | 2011 | Slagelse Svømmeklub | 1:11.93 | ||||||
5 | Caroline Vielsted | 2012 | Slagelse Svømmeklub | 1:20.77 | ||||||
6 | Silya Palle Pedersen | 2011 | Slagelse Svømmeklub | 1:26.98 | ||||||
- | Mynte Wisweh | 2013 | Slagelse Svømmeklub | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:58 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:58 | |||
Arrangør | Svøm Slagelse Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 22, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 1921-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nif Mix 1 | 1997 | Næstved IF | 1:56.94 | ||||||
Agnes Barner Hansen | 2005 | 31.66 | 31.66 | |||||||
Mads Ingeman Hansen | 1997 | 28.83 | 1:00.49 | |||||||
Lauge Bastian Maar | 2001 | 27.91 | 1:28.40 | |||||||
Katrine Duus | 2003 | 28.54 | 1:56.94 | |||||||
2 | Nif Mix 3 | 2003 | Næstved IF | 2:05.08 | ||||||
Thea Torndal Jensen | 2004 | 33.75 | 33.75 | |||||||
Freja Juul | 2006 | 36.57 | 1:10.32 | |||||||
Malthe Foged | 2005 | 30.08 | 1:40.40 | |||||||
Lucas Jul Pedersen | 2003 | 24.68 | 2:05.08 | |||||||
3 | Nif Mix 2 | 2001 | Næstved IF | 2:07.08 | ||||||
Gustav Nissen | 2001 | 31.86 | 31.86 | |||||||
Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 36.10 | 1:07.96 | |||||||
Harald Franck | 2003 | 29.08 | 1:37.04 | |||||||
Katrine Mørkeberg | 2004 | 30.04 | 2:07.08 | |||||||
4 | Vsk Mix 1 | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 2:08.38 | ||||||
Freja Petersen | 2000 | 32.78 | 32.78 | |||||||
Magnus Juul Hansen | 2003 | 32.60 | 1:05.38 | |||||||
Amanda F. Christiansen | 2005 | 34.10 | 1:39.48 | |||||||
Frederik Miland | 2005 | 28.90 | 2:08.38 | |||||||
5 | A6 Seje Mix 1 | 2006 | A6 | 2:09.29 | ||||||
Anna Dietrichsen | 2006 | 34.69 | 34.69 | |||||||
Ida Skov Kragh | 2006 | 33.78 | 1:08.47 | |||||||
Harald Rasmus Svendsen | 2007 | 32.29 | 1:40.76 | |||||||
Jonas Tornow Rasmussen | 2007 | 28.53 | 2:09.29 | |||||||
6 | Vsk Mix 2 | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 2:11.90 | ||||||
Mille-Mai Krog | 2007 | 35.56 | 35.56 | |||||||
William Larsen | 2006 | 35.23 | 1:10.79 | |||||||
Rasmus Capion | 2005 | 29.19 | 1:39.98 | |||||||
Signe Gyldenkærne | 2006 | 31.92 | 2:11.90 | |||||||
7 | Triton Mix 1 | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:13.93 | ||||||
Magnus Ravn Borch | 2003 | 32.41 | 32.41 | |||||||
Andrea Strandby | 2007 | 37.84 | 1:10.25 | |||||||
Mathias Toft Nørskov | 2003 | 27.24 | 1:37.49 | |||||||
Josefine Nyegaard | 2008 | 36.44 | 2:13.93 | |||||||
8 | Nyborg Mix | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 2:14.91 | ||||||
Cathrine Høst | 2004 | 36.24 | 36.24 | |||||||
Nina Seirup | 2005 | 41.33 | 1:17.57 | |||||||
Piotr Stadnicki | 2004 | 28.82 | 1:46.39 | |||||||
Silas Plaetner | 2003 | 28.52 | 2:14.91 | |||||||
9 | A6 Super Mix 2 | 2006 | A6 | 2:15.33 | ||||||
SIF Bramm | 2006 | 33.87 | 33.87 | |||||||
Naya Høi Greve | 2007 | 35.94 | 1:09.81 | |||||||
Jacob Uldall-Jessen | 2007 | 34.26 | 1:44.07 | |||||||
Frederik Damsgaard | 2006 | 31.26 | 2:15.33 | |||||||
10 | Nif Mix 4 | 2004 | Næstved IF | 2:23.00 | ||||||
Mathilde Ludvigsen | 2006 | 35.97 | 35.97 | |||||||
Emil Hass | 2006 | 41.25 | 1:17.22 | |||||||
Mads G. Skovly Larsen | 2006 | 34.41 | 1:51.63 | |||||||
Leonora Franck | 2006 | 31.37 | 2:23.00 | |||||||
11 | Vsk Mix 3 | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 2:29.09 | ||||||
Silje Egeberg Nordhald | 2007 | 37.51 | 37.51 | |||||||
Laura Friis Justesen | 2006 | 39.12 | 1:16.63 | |||||||
Asger Friis Justesen | 2008 | 38.09 | 1:54.72 | |||||||
Thor Hoffgaard | 2006 | 34.37 | 2:29.09 | |||||||
12 | Triton Mix 2 | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:29.70 | ||||||
Ida Hinchely | 2008 | 46.27 | 46.27 | |||||||
Mads Emil Wohlfahrt | 2006 | 37.50 | 1:23.77 | |||||||
Daniella Li West | 2006 | 33.13 | 1:56.90 | |||||||
Oscar David Morthorst | 2007 | 32.80 | 2:29.70 | |||||||
13 | Triton Mix 3 | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:29.79 | ||||||
Sarah Rindum | 2009 | 43.99 | 43.99 | |||||||
Philip Rindum | 2005 | 38.99 | 1:22.98 | |||||||
Amalie Carlsen Risager | 2006 | 32.89 | 1:55.87 | |||||||
Daniel Thilker | 2006 | 33.92 | 2:29.79 | |||||||
14 | Ssk Mix 1 | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 2:43.22 | ||||||
Alberte Rosenstand | 2007 | 40.94 | 40.94 | |||||||
Emilia Pico | 2008 | 42.74 | 1:23.68 | |||||||
Mikkel Prüsse-Olsen | 2009 | 41.57 | 2:05.25 | |||||||
Mikkel Augustesen | 2008 | 37.97 | 2:43.22 | |||||||
15 | Ssk Mix 2 | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 3:07.27 | ||||||
Laura Storm Frimann | 2009 | 46.86 | 46.86 | |||||||
Amalie Sams | 2007 | 44.79 | 1:31.65 | |||||||
Jonatan Thrysøe | 2009 | 46.86 | 2:18.51 | |||||||
Amil Alibasic | 2009 | 48.76 | 3:07.27 | |||||||
16 | Ssk Mix 3 | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 3:59.59 | ||||||
Alberte Hjarbæk | 2010 | 2:01.29 | 2:01.29 | |||||||
Traian Zacharias Pedersen | 2011 | 1:58.30 | 3:59.59 | |||||||
Sara Poulsgaard Sværke | 2009 | |||||||||
Zander Hjorth | 2009 | 3:59.59 | 3:59.59 | |||||||
- | Ssk Mis 4 | 2000 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Ej 2 drenge - 2 pige | |||||
Rosa Sofie Wismarch Mørch | 2009 | 46.52 | 46.52 | |||||||
Louis Nielsen | 2008 | 49.50 | 1:36.02 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:58 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:18 | |||
Arrangør | Svøm Slagelse Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 23, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | A6 Piger 1 | 2006 | A6 | 1:54.57 | ||||||
Ida Skov Kragh | 2006 | 27.65 | 27.65 | |||||||
SIF Bramm | 2006 | |||||||||
Naya Høi Greve | 2007 | |||||||||
Anna Dietrichsen | 2006 | 1:54.57 | 1:54.57 | |||||||
2 | Draggirls 1 | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 1:59.92 | ||||||
Karoline Holm Hilkjær | 2005 | 30.01 | 30.01 | |||||||
Katrine Hansen | 2006 | |||||||||
Frederikke Poulsen | 2006 | |||||||||
Freja Threms | 2005 | 1:59.92 | 1:59.92 | |||||||
3 | A6 Piger 2 | 2005 | A6 | 2:01.42 | ||||||
Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | 31.23 | 31.23 | |||||||
Lærke Stenholt Røpke | 2006 | |||||||||
K-Lee Hansen | 2007 | |||||||||
Liva Gydesen | 2005 | 2:01.42 | 2:01.42 | |||||||
4 | Vsk Piger 1 | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 2:05.36 | ||||||
Laura Friis Justesen | 2006 | 31.35 | 31.35 | |||||||
Signe Gyldenkærne | 2006 | |||||||||
Malou Danefred Nielsen | 2007 | |||||||||
Mille-Mai Krog | 2007 | 2:05.36 | 2:05.36 | |||||||
5 | A6 Piger 3 | 2005 | A6 | 2:08.44 | ||||||
Julie Merl Larsen | 2005 | 31.69 | 31.69 | |||||||
Jasmin Kjærsgaard | 2006 | |||||||||
Anna Merl Larsen | 2006 | |||||||||
Mira Capito | 2007 | 2:08.44 | 2:08.44 | |||||||
6 | Triton Piger 2 | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:10.67 | ||||||
Emilie Wilms Jensen | 2006 | 31.40 | 31.40 | |||||||
Sarah Rindum | 2009 | |||||||||
Andrea Strandby | 2007 | |||||||||
Amalie Carlsen Risager | 2006 | 2:10.67 | 2:10.67 | |||||||
7 | Ssk Piger 1 | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 2:12.16 | ||||||
Emilia Pico | 2008 | 31.43 | 31.43 | |||||||
Alberte Rosenstand | 2007 | |||||||||
Amalie Sams | 2007 | |||||||||
Laura Storm Frimann | 2009 | 2:12.16 | 2:12.16 | |||||||
8 | Vsk Piger 2 | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 2:12.41 | ||||||
Amanda F. Christiansen | 2005 | 30.09 | 30.09 | |||||||
Silje Egeberg Nordhald | 2007 | |||||||||
Natalie Dang N. Larsen | 2006 | |||||||||
Freya Runoberg Lind | 2008 | 2:12.41 | 2:12.41 | |||||||
9 | Triton Piger 1 | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:14.52 | ||||||
Sofie Kohave Sørensen | 2007 | 35.19 | 35.19 | |||||||
Ida Hinchely | 2008 | |||||||||
Daniella Li West | 2006 | |||||||||
Katrine Johanne Grovn | 2008 | 2:14.52 | 2:14.52 | |||||||
10 | Draggirls 2 | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 2:18.15 | ||||||
Sophie Nielsen | 2006 | |||||||||
Klara Fris Ottosen | 2007 | |||||||||
Caroline Munkholm | 2009 | |||||||||
Liva Heitmann Kjærulf | 2009 | 2:18.15 | 2:18.15 | |||||||
11 | Ssk Piger 2 | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 2:50.71 | ||||||
Signe W Kjær Larsen | 2008 | 35.77 | 35.77 | |||||||
Mathilde Ørum Tribler | 2008 | |||||||||
Rosa Pico | 2010 | |||||||||
Maria Gandrup Nygaard | 2010 | 2:50.71 | 2:50.71 | |||||||
12 | Ssk Piger 4 | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 3:12.79 | ||||||
Adrianna Pedersen | 2009 | 43.17 | 43.17 | |||||||
Sophia Augustesen | 2009 | |||||||||
Freja Fogde | 2008 | |||||||||
Laura Keller Thorgrimson | 2010 | 3:12.79 | 3:12.79 | |||||||
- | A6 Piger 4 | 2008 | A6 | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Ssk Piger 3 | 2000 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Sara Poulsgaard Sværke | 2009 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:18 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:18 | |||
Arrangør | Svøm Slagelse Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 24, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vsk Drenge 1 | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 1:47.76 | ||||||
William Larsen | 2006 | 28.65 | 28.65 | |||||||
Magnus Juul Hansen | 2003 | |||||||||
Rasmus Capion | 2005 | |||||||||
Gustav B. Frederiksen | 2004 | 1:47.76 | 1:47.76 | |||||||
2 | Dragboys 1 | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 1:49.15 | ||||||
Marcus Madsen | 2005 | 27.58 | 27.58 | |||||||
Calvin Konge Neess | 2005 | |||||||||
Andreas Ingvordsen | 1996 | |||||||||
Marius Danielsen | 2005 | 1:49.15 | 1:49.15 | |||||||
3 | A6 Drenge 1 | 2006 | A6 | 1:58.82 | ||||||
Frederik Damsgaard | 2006 | 30.78 | 30.78 | |||||||
Jacob Uldall-Jessen | 2007 | |||||||||
Jonas Tornow Rasmussen | 2007 | |||||||||
Harald Rasmus Svendsen | 2007 | 1:58.82 | 1:58.82 | |||||||
4 | Triton Piger 3 | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:06.08 | ||||||
Mads Emil Wohlfahrt | 2006 | 28.96 | 28.96 | |||||||
Noah Sanchez | 2006 | |||||||||
Alexander Nielsen | 2006 | |||||||||
Daniel Thilker | 2006 | 2:06.08 | 2:06.08 | |||||||
5 | Vsk Drenge 2 | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 2:09.83 | ||||||
Frederik Miland | 2005 | 28.90 | 28.90 | |||||||
Thor Hoffgaard | 2006 | |||||||||
Asger Friis Justesen | 2008 | |||||||||
Lukas Hansen | 2008 | 2:09.83 | 2:09.83 | |||||||
6 | Ssk Drenge 1 | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 2:34.57 | ||||||
Jonatan Thrysøe | 2009 | 35.08 | 35.08 | |||||||
Mikkel Prüsse-Olsen | 2009 | |||||||||
Mikkel Augustesen | 2008 | |||||||||
Amil Alibasic | 2009 | 2:34.57 | 2:34.57 | |||||||
7 | Ssk Drenge 2 | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 3:27.35 | ||||||
Asbjørn Kristiansen | 2010 | 48.24 | 48.24 | |||||||
Traian Zacharias Pedersen | 2011 | |||||||||
Jeppe Bülow Møller | 2010 | |||||||||
Zander Hjorth | 2009 | 3:27.35 | 3:27.35 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:18 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:18 | |||
Arrangør | Svøm Slagelse Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 2:40.03 | ||||||
2 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 2:45.48 | ||||||
3 | Barbara Ammentorp | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 2:55.99 | ||||||
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | A6 | 2:43.97 | ||||||
2 | SIF Bramm | 2006 | A6 | 2:54.04 | ||||||
3 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 2:55.83 | ||||||
4 | Laura Friis Justesen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 2:58.53 | ||||||
5 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:59.31 | ||||||
6 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 3:04.00 | ||||||
7 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 3:09.98 | ||||||
8 | Amalie Sams | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 3:22.89 | ||||||
9 | Sofie Kohave Sørensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:25.66 | ||||||
10 | Masha Jul Pedersen | 2006 | Næstved IF | 3:32.15 | ||||||
11 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 3:32.28 | ||||||
12 | Alberte Rosenstand | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 3:33.17 | ||||||
13 | Natalie Dang N. Larsen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 4:07.62 | ||||||
- | Mira Capito | 2007 | A6 | DSQ | ej samt berør.v 175m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:18 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:19 | |||
Arrangør | Svøm Slagelse Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 26, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 2:47.91 | ||||||
2 | Mads Munksgaard | 2004 | Næstved IF | 2:52.37 | ||||||
Løb 26, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 2:45.61 | ||||||
2 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:55.76 | ||||||
3 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | Næstved IF | 3:06.40 | ||||||
4 | Thor Hoffgaard | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 3:11.41 | ||||||
- | Alexander Nielsen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | 2 flyben v 150m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:19 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 12:27 | |||
Arrangør | Svøm Slagelse Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 27, 25m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniella Li West | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 17.63 | ||||||
Løb 27, 25m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Hinchely | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 18.41 | ||||||
2 | Freja Fogde | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 20.23 | ||||||
3 | Freya Runoberg Lind | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | 20.30 | ||||||
4 | Liva Heitmann Kjærulf | 2009 | Dragsholm Svømmeklub | 21.80 | ||||||
5 | Josefine Nyegaard | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 21.84 | ||||||
6 | Lucca Skaarup Ulnits Jensen | 2008 | Næstved IF | 22.21 | ||||||
7 | Mathilde Ørum Tribler | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 22.22 | ||||||
8 | Sara Poulsgaard Sværke | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 23.09 | ||||||
9 | Klara Overlade | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 23.45 | ||||||
10 | Freja Schou Rybka | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | 24.61 | ||||||
11 | Nanna Bøchman Pheiffer | 2009 | Næstved IF | 24.80 | ||||||
12 | Sophia Augustesen | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 24.94 | ||||||
13 | Adrianna Pedersen | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 27.09 | ||||||
14 | Rosa Sofie Wismarch Mørch | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 28.17 | ||||||
Løb 27, 25m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maria Gandrup Nygaard | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 22.09 | ||||||
2 | Rosa Pico | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 26.31 | ||||||
3 | Alberte Hjarbæk | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 27.38 | ||||||
4 | Mejse Kamper Thomsen | 2011 | Næstved IF | 28.28 | ||||||
5 | Emilia Klarskov | 2011 | Slagelse Svømmeklub | 29.09 | ||||||
6 | Laura Keller Thorgrimson | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 31.68 | ||||||
7 | Alba Mayland | 2010 | Næstved IF | 36.83 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:27 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 12:27 | |||
Arrangør | Svøm Slagelse Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 28, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 14.80 | ||||||
Løb 28, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Thilker | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 20.10 | ||||||
Løb 28, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ivan Chen | 2010 | Næstved IF | 24.08 | ||||||
2 | Gustav Poulsen | 2010 | Dragsholm Svømmeklub | 26.36 | ||||||
3 | Amil Alibasic | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 26.68 | ||||||
4 | Traian Zacharias Pedersen | 2011 | Slagelse Svømmeklub | 28.23 | ||||||
5 | Lucas Bendtsen | 2010 | Næstved IF | 28.59 | ||||||
6 | Jeppe Denholt | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 34.50 | ||||||
7 | Zander Hjorth | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 35.97 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:27 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 12:36 | |||
Arrangør | Svøm Slagelse Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Randi Jørgensen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 1:13.25 | ||||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amanda F. Christiansen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 1:13.82 | ||||||
2 | Nina Seirup | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 1:17.81 | ||||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | A6 | 1:09.39 | ||||||
2 | Naya Høi Greve | 2007 | A6 | 1:10.55 | ||||||
3 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:18.55 | ||||||
4 | K-Lee Hansen | 2007 | A6 | 1:21.85 | ||||||
5 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 1:22.41 | ||||||
6 | Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | A6 | 1:22.58 | ||||||
7 | Mille-Mai Krog | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 1:25.29 | ||||||
8 | Malou Danefred Nielsen | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 1:25.46 | ||||||
- | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | ej samt. berør v 75m | |||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Silje Rasmussen | 2008 | A6 | 1:26.89 | ||||||
2 | Lina Thejlman | 2008 | A6 | 1:27.87 | ||||||
3 | Louise Olsen | 2008 | A6 | 1:32.31 | ||||||
4 | Katrine Johanne Grovn | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:33.80 | ||||||
5 | Selma Ganci Frederiksen | 2008 | Næstved IF | 1:34.98 | ||||||
6 | Sarah Rindum | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:38.98 | ||||||
7 | Ester Ganci Frederiksen | 2009 | Næstved IF | 1:42.38 | MD1 | |||||
7 | Martine Foged | 2009 | Næstved IF | 1:42.38 | MD2 | |||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Milla Kragsskjold | 2010 | Næstved IF | 1:41.38 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:36 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | Svøm Slagelse Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 1:04.47 | MD2 | |||||
1 | Piotr Stadnicki | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:04.47 | MD1 | |||||
3 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 1:05.26 | ||||||
4 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 1:11.81 | ||||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marius Danielsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 1:07.99 | ||||||
2 | Frederik Miland | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 32.96 | 1:13.05 | |||||
3 | William Larsen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 34.52 | 1:17.50 | |||||
4 | Noah Sanchez | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.37 | 1:19.02 | |||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jacob Uldall-Jessen | 2007 | A6 | 1:20.06 | ||||||
2 | Jeppe Nielsen | 2007 | Næstved IF | 37.57 | 1:23.37 | |||||
3 | Lukas Hansen | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | 40.26 | 1:29.87 | |||||
4 | Asger Friis Justesen | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | 40.41 | 1:30.11 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:37 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | Svøm Slagelse Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 31, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 2:39.42 | ||||||
Løb 31, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 2:29.95 | ||||||
2 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 2:36.78 | ||||||
3 | Liva Gydesen | 2005 | A6 | 2:40.94 | ||||||
4 | Julie Merl Larsen | 2005 | A6 | 2:49.42 | ||||||
- | Freja Threms | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | ej samt. berør v125m | |||||
Løb 31, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | SIF Bramm | 2006 | A6 | 2:33.41 | ||||||
2 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:40.40 | ||||||
3 | Katrine Hansen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 2:41.94 | ||||||
4 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | A6 | 2:42.09 | ||||||
5 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 2:45.25 | ||||||
6 | Daniella Li West | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:49.28 | ||||||
7 | Anna Merl Larsen | 2006 | A6 | 2:51.27 | ||||||
8 | Mira Capito | 2007 | A6 | 2:51.73 | ||||||
9 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 2:52.43 | ||||||
10 | Sophie Nielsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 2:56.46 | ||||||
11 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | A6 | 2:59.79 | ||||||
12 | Alberte Rosenstand | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 3:01.72 | ||||||
13 | Signe Gyldenkærne | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 3:03.66 | ||||||
14 | Sofie Kohave Sørensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:09.51 | ||||||
15 | Amalie Sams | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 3:13.50 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:37 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 13:14 | |||
Arrangør | Svøm Slagelse Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 32, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Gustav Nissen | 2001 | Næstved IF | 29.49 | 1:06.10 | 1:45.68 | 2:19.56 | |||
2 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 31.43 | 1:07.36 | 1:52.24 | 2:25.83 | |||
Løb 32, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Calvin Konge Neess | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 30.19 | 1:06.18 | 1:51.24 | 2:23.94 | |||
2 | Marcus Madsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 34.03 | 1:13.37 | 1:57.37 | 2:31.65 | |||
3 | Mads Emil Wohlfahrt | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.68 | 1:14.52 | 1:59.88 | 2:35.18 | |||
4 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | Næstved IF | 35.98 | 1:19.39 | 2:08.21 | 2:47.54 | |||
5 | Thor Hoffgaard | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 39.63 | 1:31.74 | 2:20.77 | 3:01.05 | |||
6 | Emil Hass | 2006 | Næstved IF | 45.46 | 1:35.37 | 2:25.46 | 3:06.27 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:14 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:39 | |||
Arrangør | Svøm Slagelse Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 33, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 32.31 | ||||||
2 | Thea Torndal Jensen | 2004 | Næstved IF | 33.73 | ||||||
3 | Cathrine Høst | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 35.06 | ||||||
4 | Karoline Holm Hilkjær | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 35.60 | ||||||
5 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 36.47 | ||||||
6 | Amanda F. Christiansen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 37.21 | ||||||
Løb 33, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Naya Høi Greve | 2007 | A6 | 34.28 | ||||||
2 | Katrine Hansen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 35.01 | ||||||
3 | Klara Fris Ottosen | 2007 | Dragsholm Svømmeklub | 35.93 | ||||||
4 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 36.11 | ||||||
5 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | A6 | 37.70 | ||||||
6 | Mira Capito | 2007 | A6 | 39.95 | ||||||
7 | Natalie Dang N. Larsen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 40.35 | ||||||
Løb 33, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilia Pico | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 38.75 | ||||||
2 | Johanne Højer | 2008 | A6 | 38.96 | ||||||
3 | Freya Runoberg Lind | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | 41.31 | ||||||
4 | Josefine Nyegaard | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.71 | ||||||
5 | Clara Munkholm Larsen | 2009 | Næstved IF | 42.33 | ||||||
6 | Signe W Kjær Larsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 42.35 | ||||||
7 | Liv Frost Juhler | 2008 | A6 | 43.19 | ||||||
8 | Laura Storm Frimann | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 44.62 | ||||||
9 | Rosa Sofie Wismarch Mørch | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 46.34 | ||||||
10 | Caroline Munkholm | 2009 | Dragsholm Svømmeklub | 47.88 | ||||||
11 | Freja Fogde | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 48.62 | ||||||
12 | Mathilde Ørum Tribler | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 49.39 | ||||||
13 | Nanna Bøchman Pheiffer | 2009 | Næstved IF | 50.31 | ||||||
14 | Sara Poulsgaard Sværke | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 52.37 | ||||||
15 | Freja Schou Rybka | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | 57.40 | ||||||
16 | Sophia Augustesen | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 1:04.10 | ||||||
- | Klara Overlade | 2008 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | ej berør v25m | |||||
Løb 33, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maja Lund Nielsen | 2010 | Næstved IF | 48.86 | ||||||
2 | Mejse Kamper Thomsen | 2011 | Næstved IF | 51.83 | ||||||
- | Emilia Klarskov | 2011 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | sv på mave v25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:39 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 13:27 | |||
Arrangør | Svøm Slagelse Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 34, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sammi Asker Andersen | 2003 | Næstved IF | 32.47 | ||||||
2 | Piotr Stadnicki | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 34.36 | ||||||
Løb 34, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Calvin Konge Neess | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 31.49 | ||||||
2 | Rasmus Capion | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 31.91 | ||||||
3 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.00 | ||||||
4 | Mads Emil Wohlfahrt | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.47 | ||||||
5 | Noah Sanchez | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.56 | ||||||
6 | Marius Danielsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 35.32 | ||||||
7 | Frederik Damsgaard | 2006 | A6 | 37.03 | ||||||
8 | Daniel Thilker | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.36 | ||||||
9 | Alexander Nielsen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.09 | ||||||
Løb 34, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Tornow Rasmussen | 2007 | A6 | 32.62 | ||||||
2 | Harald Rasmus Svendsen | 2007 | A6 | 35.10 | ||||||
3 | Jacob Uldall-Jessen | 2007 | A6 | 35.11 | ||||||
4 | Oscar David Morthorst | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.91 | ||||||
5 | Lukas Hansen | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | 40.29 | ||||||
6 | Jeppe Nielsen | 2007 | Næstved IF | 40.49 | ||||||
7 | Mikkel Augustesen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 44.57 | ||||||
8 | Louis Nielsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 44.63 | ||||||
9 | Julius Thyrrestrup | 2008 | Dragsholm Svømmeklub | 53.85 | ||||||
Løb 34, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonatan Thrysøe | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 43.01 | ||||||
2 | Gustav Poulsen | 2010 | Dragsholm Svømmeklub | 45.40 | ||||||
3 | Mikkel Prüsse-Olsen | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 47.28 | ||||||
4 | Asbjørn Kristiansen | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 56.45 | ||||||
5 | Jeppe Bülow Møller | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 1:00.07 | ||||||
6 | Jeppe Denholt | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 1:02.45 | ||||||
7 | Zander Hjorth | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 1:10.04 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:27 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Svøm Slagelse Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 35, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | SIF Bramm | 2006 | A6 | 1:07.93 | 2:20.56 | 3:33.87 | 4:44.86 | |||
2 | Anna Dietrichsen | 2006 | A6 | 1:11.83 | 2:28.02 | 3:44.16 | 5:00.01 | |||
3 | Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | A6 | 1:12.72 | 2:29.69 | 3:46.47 | 5:00.33 | |||
4 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:12.09 | 2:29.11 | 3:46.35 | 5:00.57 | |||
5 | Laura Friis Justesen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 1:12.29 | 2:29.71 | 3:46.76 | 5:01.63 | |||
6 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 1:15.26 | 2:35.40 | 3:55.93 | 5:15.80 | |||
7 | Anna Merl Larsen | 2006 | A6 | 1:15.76 | 2:38.01 | 4:00.84 | 5:21.92 | |||
8 | Malou Danefred Nielsen | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 1:21.24 | 2:45.63 | 4:10.90 | 5:32.11 | |||
9 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 1:21.82 | 2:50.65 | 4:21.54 | 5:47.59 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:06 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:07 | |||
Arrangør | Svøm Slagelse Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 36, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 1:03.54 | 2:11.74 | 3:19.03 | 4:26.78 | |||
2 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 1:04.72 | 2:14.52 | 3:26.44 | 4:39.45 | |||
Løb 36, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Marcus Madsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 1:04.38 | 2:13.66 | 3:23.47 | 4:32.27 | |||
2 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 1:04.63 | 2:15.37 | 3:26.33 | 4:32.89 | |||
3 | Frederik Miland | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 1:10.78 | 2:31.52 | 3:53.89 | 5:13.37 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:07 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:07 | |||
Arrangør | Svøm Slagelse Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 37, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 34.23 | 1:09.96 | |||||
2 | Randi Jørgensen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 36.82 | 1:16.53 | |||||
Løb 37, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 34.72 | 1:12.61 | |||||
2 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 35.76 | 1:13.38 | |||||
3 | Thea Torndal Jensen | 2004 | Næstved IF | 36.86 | 1:14.70 | |||||
4 | Cathrine Høst | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 36.33 | 1:14.92 | |||||
5 | Karoline Holm Hilkjær | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 36.39 | 1:15.28 | |||||
6 | Liva Gydesen | 2005 | A6 | 37.70 | 1:17.53 | |||||
7 | Julie Merl Larsen | 2005 | A6 | 39.73 | 1:21.91 | |||||
Løb 37, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | A6 | 34.40 | 1:08.52 | |||||
2 | Naya Høi Greve | 2007 | A6 | 36.11 | 1:13.61 | |||||
3 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.52 | 1:14.54 | |||||
4 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 36.65 | 1:15.04 | |||||
5 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.16 | 1:16.77 | |||||
6 | Klara Fris Ottosen | 2007 | Dragsholm Svømmeklub | 37.43 | 1:17.97 | |||||
7 | Mille-Mai Krog | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 38.13 | 1:18.89 | |||||
8 | K-Lee Hansen | 2007 | A6 | 39.32 | 1:19.82 | |||||
9 | Sofie Kohave Sørensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.47 | 1:24.09 | |||||
10 | Alberte Rosenstand | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 41.58 | 1:26.70 | |||||
11 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 38.79 | 1:27.86 | |||||
12 | Signe Gyldenkærne | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 43.74 | 1:30.40 | |||||
13 | Amalie Sams | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 46.51 | 1:35.57 | |||||
Løb 37, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Silje Rasmussen | 2008 | A6 | 39.48 | 1:19.98 | |||||
2 | Lina Thejlman | 2008 | A6 | 41.28 | 1:24.93 | |||||
3 | Sofie Lykke | 2008 | A6 | 40.96 | 1:25.33 | |||||
4 | Emilia Pico | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 42.75 | 1:27.96 | |||||
5 | Josefine Nyegaard | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.61 | 1:29.65 | |||||
6 | Ida Hinchely | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.67 | 1:30.88 | |||||
7 | Ester Ganci Frederiksen | 2009 | Næstved IF | 44.64 | 1:31.29 | |||||
8 | Katrine Johanne Grovn | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.60 | 1:31.30 | |||||
9 | Signe W Kjær Larsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 44.74 | 1:31.44 | |||||
10 | Vigga Petersen | 2009 | Næstved IF | 45.72 | 1:32.02 | |||||
11 | Laura Storm Frimann | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 47.81 | 1:39.28 | |||||
12 | Rosa Sofie Wismarch Mørch | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 50.77 | 1:44.56 | |||||
13 | Adrianna Pedersen | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 53.24 | 1:50.83 | |||||
- | Liv Frost Juhler | 2008 | A6 | DSQ | e forst. bev v50m | |||||
- | Martine Foged | 2009 | Næstved IF | DSQ | svøm på mave før 75m | |||||
Løb 37, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maria Gandrup Nygaard | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 52.38 | 1:49.83 | |||||
2 | Alberte Hjarbæk | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 55.93 | 1:57.13 | |||||
3 | Laura Keller Thorgrimson | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 1:01.31 | 2:08.18 | |||||
- | Alba Mayland | 2010 | Næstved IF | DSQ | ej berør v75m | |||||
- | Rosa Pico | 2010 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | afslut på maven | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:07 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:07 | |||
Arrangør | Svøm Slagelse Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 38, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 30.98 | 1:03.41 | |||||
Løb 38, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Silas Plaetner | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 34.55 | 1:11.64 | |||||
Løb 38, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Calvin Konge Neess | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 32.12 | 1:06.92 | |||||
2 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.72 | 1:10.01 | |||||
3 | Thor Hoffgaard | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 47.89 | 1:34.80 | |||||
Løb 38, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Asger Friis Justesen | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | 40.19 | 1:22.93 | |||||
2 | Nicolai Molter Petersen | 2008 | Næstved IF | 41.98 | 1:25.75 | |||||
3 | Mikkel Augustesen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 47.41 | 1:35.04 | |||||
Løb 38, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonatan Thrysøe | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 48.28 | 1:37.01 | |||||
2 | Mikkel Prüsse-Olsen | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 49.57 | 1:41.72 | |||||
3 | Traian Zacharias Pedersen | 2011 | Slagelse Svømmeklub | 58.16 | 1:58.40 | |||||
4 | Amil Alibasic | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 58.84 | 2:03.78 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:07 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:30 | |||
Arrangør | Svøm Slagelse Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 39, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 34.84 | ||||||
2 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 35.68 | ||||||
3 | Barbara Ammentorp | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 37.05 | ||||||
4 | Freja Threms | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 37.89 | ||||||
Løb 39, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Naya Høi Greve | 2007 | A6 | 36.80 | ||||||
2 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 37.74 | ||||||
3 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | A6 | 39.23 | ||||||
4 | Katrine Hansen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 39.49 | ||||||
5 | Laura Friis Justesen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 39.58 | ||||||
6 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.36 | ||||||
7 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.74 | ||||||
8 | Sophie Nielsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 40.76 | ||||||
9 | Mira Capito | 2007 | A6 | 41.39 | ||||||
10 | Signe Gyldenkærne | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 41.68 | ||||||
11 | Mille-Mai Krog | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 42.47 | ||||||
12 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | A6 | 43.12 | ||||||
13 | Masha Jul Pedersen | 2006 | Næstved IF | 43.22 | ||||||
14 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 45.35 | ||||||
15 | Malou Danefred Nielsen | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 46.23 | ||||||
16 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 47.39 | ||||||
17 | Natalie Dang N. Larsen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 53.39 | ||||||
Løb 39, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Olsen | 2008 | A6 | 41.16 | ||||||
2 | Sofie Lykke | 2008 | A6 | 44.24 | ||||||
3 | Johanne Højer | 2008 | A6 | 45.49 | ||||||
4 | Freja Fogde | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 47.91 | ||||||
5 | Liva Heitmann Kjærulf | 2009 | Dragsholm Svømmeklub | 49.51 | ||||||
6 | Caroline Munkholm | 2009 | Dragsholm Svømmeklub | 50.44 | ||||||
7 | Lucca Skaarup Ulnits Jensen | 2008 | Næstved IF | 50.92 | ||||||
8 | Clara Munkholm Larsen | 2009 | Næstved IF | 51.24 | ||||||
9 | Sara Poulsgaard Sværke | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 51.64 | ||||||
10 | Mathilde Ørum Tribler | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 52.79 | ||||||
11 | Vigga Petersen | 2009 | Næstved IF | 53.31 | ||||||
12 | Liv Frost Juhler | 2008 | A6 | 54.25 | ||||||
13 | Sarah Rindum | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.77 | ||||||
- | Klara Overlade | 2008 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | crawlben efter start | |||||
Løb 39, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Milla Kragsskjold | 2010 | Næstved IF | 53.02 | ||||||
2 | Maja Lund Nielsen | 2010 | Næstved IF | 55.10 | ||||||
3 | Emilia Klarskov | 2011 | Slagelse Svømmeklub | 1:06.57 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:30 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:30 | |||
Arrangør | Svøm Slagelse Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 40, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 29.03 | ||||||
2 | Gustav Nissen | 2001 | Næstved IF | 32.65 | ||||||
Løb 40, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 32.84 | ||||||
2 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 32.90 | ||||||
3 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.05 | ||||||
4 | Sammi Asker Andersen | 2003 | Næstved IF | 35.84 | ||||||
5 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 35.99 | ||||||
6 | Mads Munksgaard | 2004 | Næstved IF | 37.81 | ||||||
Løb 40, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Capion | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 36.49 | ||||||
2 | Frederik Miland | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 39.86 | ||||||
3 | Emil Hass | 2006 | Næstved IF | 41.42 | ||||||
4 | Frederik Damsgaard | 2006 | A6 | 43.29 | ||||||
Løb 40, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Tornow Rasmussen | 2007 | A6 | 35.37 | ||||||
2 | Oscar David Morthorst | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.63 | ||||||
3 | Harald Rasmus Svendsen | 2007 | A6 | 39.50 | ||||||
4 | Nicolai Molter Petersen | 2008 | Næstved IF | 45.75 | ||||||
5 | Louis Nielsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 47.95 | ||||||
6 | Lukas Hansen | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | 48.22 | ||||||
7 | Jacob Uldall-Jessen | 2007 | A6 | 49.89 | ||||||
8 | Julius Thyrrestrup | 2008 | Dragsholm Svømmeklub | 1:01.47 | ||||||
Løb 40, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ivan Chen | 2010 | Næstved IF | 54.23 | ||||||
2 | Jeppe Bülow Møller | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 58.51 | ||||||
3 | Lucas Bendtsen | 2010 | Næstved IF | 1:03.62 | ||||||
- | Asbjørn Kristiansen | 2010 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | crawl forkert sv art | |||||
- | Gustav Poulsen | 2010 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | ej synkro. ben | |||||
- | Zander Hjorth | 2009 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | ej samt berør v25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:30 |
Resultat Løb 41 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:38 | |||
Arrangør | Svøm Slagelse Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 41, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | A6 | 12.77 | ||||||
Løb 41, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lucca Skaarup Ulnits Jensen | 2008 | Næstved IF | 16.56 | ||||||
2 | Freja Schou Rybka | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | 19.18 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:38 |
Resultat Løb 42 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:38 | |||
Arrangør | Svøm Slagelse Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 42, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 11.42 | ||||||
Løb 42, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ivan Chen | 2010 | Næstved IF | 18.40 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:38 |
Resultat Løb 43 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:22 | |||
Arrangør | Svøm Slagelse Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 43, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 29.83 | 1:01.95 | |||||
2 | Amanda F. Christiansen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 31.94 | 1:06.74 | |||||
3 | Thea Torndal Jensen | 2004 | Næstved IF | 32.55 | 1:06.80 | |||||
4 | Nina Seirup | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 32.79 | 1:07.24 | |||||
5 | Julie Merl Larsen | 2005 | A6 | 32.80 | 1:07.44 | |||||
6 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 32.50 | 1:08.58 | |||||
7 | Cathrine Høst | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 33.45 | 1:10.47 | |||||
8 | Freja Threms | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 34.14 | 1:10.93 | |||||
- | Karoline Holm Hilkjær | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 43, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.85 | 1:04.71 | |||||
2 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 32.16 | 1:06.82 | |||||
3 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 32.25 | 1:07.03 | |||||
4 | Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | A6 | 32.54 | 1:07.30 | |||||
5 | Daniella Li West | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.26 | 1:07.64 | |||||
6 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 31.90 | 1:07.81 | |||||
7 | K-Lee Hansen | 2007 | A6 | 33.29 | 1:08.19 | |||||
8 | Anna Dietrichsen | 2006 | A6 | 33.31 | 1:08.88 | |||||
9 | Klara Fris Ottosen | 2007 | Dragsholm Svømmeklub | 33.79 | 1:10.58 | |||||
10 | Anna Merl Larsen | 2006 | A6 | 34.28 | 1:11.62 | |||||
11 | Sophie Nielsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 34.15 | 1:12.49 | |||||
12 | Mira Capito | 2007 | A6 | 35.15 | 1:12.85 | |||||
13 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | A6 | 35.08 | 1:13.32 | |||||
14 | Masha Jul Pedersen | 2006 | Næstved IF | 35.86 | 1:14.40 | |||||
15 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 37.19 | 1:17.81 | |||||
- | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | DNF | ||||||
Løb 43, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilia Pico | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 34.98 | 1:11.52 | |||||
2 | Silje Rasmussen | 2008 | A6 | 34.82 | 1:11.70 | |||||
3 | Johanne Højer | 2008 | A6 | 34.83 | 1:11.76 | |||||
4 | Louise Olsen | 2008 | A6 | 36.32 | 1:12.44 | |||||
5 | Sofie Lykke | 2008 | A6 | 36.65 | 1:17.23 | |||||
6 | Signe W Kjær Larsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 37.36 | 1:17.40 | |||||
7 | Liv Frost Juhler | 2008 | A6 | 38.17 | 1:17.82 | |||||
8 | Lina Thejlman | 2008 | A6 | 38.10 | 1:18.07 | |||||
9 | Ida Hinchely | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.22 | 1:19.49 | |||||
10 | Clara Munkholm Larsen | 2009 | Næstved IF | 37.40 | 1:19.69 | |||||
11 | Katrine Johanne Grovn | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.75 | 1:19.70 | |||||
12 | Freya Runoberg Lind | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | 39.57 | 1:20.69 | |||||
13 | Laura Storm Frimann | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 39.71 | 1:23.39 | |||||
14 | Ester Ganci Frederiksen | 2009 | Næstved IF | 40.58 | 1:25.44 | |||||
15 | Martine Foged | 2009 | Næstved IF | 38.88 | 1:26.08 | |||||
16 | Caroline Munkholm | 2009 | Dragsholm Svømmeklub | 40.26 | 1:26.73 | |||||
17 | Vigga Petersen | 2009 | Næstved IF | 42.43 | 1:27.41 | |||||
18 | Nanna Bøchman Pheiffer | 2009 | Næstved IF | 44.45 | 1:33.87 | |||||
19 | Sophia Augustesen | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 57.81 | 2:03.67 | |||||
- | Liva Heitmann Kjærulf | 2009 | Dragsholm Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Adrianna Pedersen | 2009 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Selma Ganci Frederiksen | 2008 | Næstved IF | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 43, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Milla Kragsskjold | 2010 | Næstved IF | 41.75 | 1:31.01 | |||||
2 | Mejse Kamper Thomsen | 2011 | Næstved IF | 45.01 | 1:36.74 | |||||
3 | Maja Lund Nielsen | 2010 | Næstved IF | 43.79 | 1:37.00 | |||||
4 | Maria Gandrup Nygaard | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 45.23 | 1:40.04 | |||||
5 | Alba Mayland | 2010 | Næstved IF | 49.63 | 1:46.35 | |||||
6 | Alberte Hjarbæk | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 49.46 | 1:48.54 | |||||
7 | Rosa Pico | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 56.21 | 2:00.67 | |||||
8 | Laura Keller Thorgrimson | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 1:00.54 | 2:03.15 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:22 |
Resultat Løb 44 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:23 | |||
Arrangør | Svøm Slagelse Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 44, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 26.10 | 54.79 | |||||
2 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 27.42 | 57.60 | |||||
3 | Gustav Nissen | 2001 | Næstved IF | 27.89 | 57.65 | |||||
Løb 44, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 27.08 | 56.23 | |||||
2 | Piotr Stadnicki | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 27.80 | 58.28 | |||||
3 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.66 | 58.89 | |||||
4 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 29.19 | 1:00.25 | |||||
5 | Sammi Asker Andersen | 2003 | Næstved IF | 29.36 | 1:01.73 | |||||
6 | Silas Plaetner | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 29.54 | 1:02.70 | |||||
7 | Mads Munksgaard | 2004 | Næstved IF | 30.38 | 1:04.21 | |||||
Løb 44, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 28.02 | 57.60 | |||||
2 | Calvin Konge Neess | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 28.47 | 58.83 | |||||
3 | Marcus Madsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 28.48 | 59.22 | |||||
4 | Rasmus Capion | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 28.79 | 59.41 | |||||
5 | Mads Emil Wohlfahrt | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.52 | 1:03.72 | |||||
6 | William Larsen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 29.88 | 1:04.77 | |||||
7 | Marius Danielsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 31.07 | 1:05.24 | |||||
8 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | Næstved IF | 31.86 | 1:07.07 | |||||
9 | Frederik Damsgaard | 2006 | A6 | 32.80 | 1:09.21 | |||||
10 | Emil Hass | 2006 | Næstved IF | 35.59 | 1:12.59 | |||||
11 | Daniel Thilker | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.50 | 1:15.68 | |||||
12 | Alexander Nielsen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.23 | 1:19.52 | |||||
Løb 44, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Tornow Rasmussen | 2007 | A6 | 29.41 | 1:02.19 | |||||
2 | Harald Rasmus Svendsen | 2007 | A6 | 31.61 | 1:05.38 | |||||
3 | Jeppe Nielsen | 2007 | Næstved IF | 33.53 | 1:10.13 | |||||
4 | Jacob Uldall-Jessen | 2007 | A6 | 33.12 | 1:10.86 | |||||
5 | Oscar David Morthorst | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.74 | 1:11.32 | |||||
6 | Nicolai Molter Petersen | 2008 | Næstved IF | 34.72 | 1:12.75 | |||||
7 | Asger Friis Justesen | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | 37.52 | 1:14.99 | |||||
8 | Louis Nielsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 39.23 | 1:20.50 | |||||
9 | Mikkel Augustesen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 40.13 | 1:23.06 | |||||
10 | Julius Thyrrestrup | 2008 | Dragsholm Svømmeklub | 44.18 | 1:36.35 | |||||
Løb 44, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Prüsse-Olsen | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 37.96 | 1:19.00 | |||||
2 | Jonatan Thrysøe | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 40.29 | 1:21.83 | |||||
3 | Lucas Bendtsen | 2010 | Næstved IF | 48.40 | 1:42.94 | |||||
4 | Amil Alibasic | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 48.64 | 1:46.38 | |||||
5 | Traian Zacharias Pedersen | 2011 | Slagelse Svømmeklub | 54.06 | 1:52.75 | |||||
6 | Asbjørn Kristiansen | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 53.52 | 1:52.95 | |||||
7 | Jeppe Denholt | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 55.34 | 1:58.37 | |||||
8 | Jeppe Bülow Møller | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 55.37 | 2:04.71 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:23 |
Resultat Løb 45 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:23 | |||
Arrangør | Svøm Slagelse Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 45, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 1921-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | A6 Piger 1 | 2006 | A6 | 2:05.48 | ||||||
Anna Dietrichsen | 2006 | 34.20 | 34.20 | |||||||
Ida Skov Kragh | 2006 | 33.32 | 1:07.52 | |||||||
Naya Høi Greve | 2007 | 29.54 | 1:37.06 | |||||||
SIF Bramm | 2006 | 28.42 | 2:05.48 | |||||||
2 | Nif Piger 1 | 2003 | Næstved IF | 2:09.05 | ||||||
Agnes Barner Hansen | 2005 | 32.02 | 32.02 | |||||||
Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 35.32 | 1:07.34 | |||||||
Thea Torndal Jensen | 2004 | 33.46 | 1:40.80 | |||||||
Katrine Duus | 2003 | 28.25 | 2:09.05 | |||||||
3 | Draggirls 1 | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 2:15.01 | ||||||
Klara Fris Ottosen | 2007 | 35.80 | 35.80 | |||||||
Frederikke Poulsen | 2006 | 38.33 | 1:14.13 | |||||||
Katrine Hansen | 2006 | 31.62 | 1:45.75 | |||||||
Karoline Holm Hilkjær | 2005 | 29.26 | 2:15.01 | |||||||
4 | A6 Piger 2 | 2005 | A6 | 2:17.21 | ||||||
Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | 34.30 | 34.30 | |||||||
Lærke Stenholt Røpke | 2006 | 38.86 | 1:13.16 | |||||||
K-Lee Hansen | 2007 | 34.12 | 1:47.28 | |||||||
Liva Gydesen | 2005 | 29.93 | 2:17.21 | |||||||
5 | Nif Piger 2 | 2004 | Næstved IF | 2:19.28 | ||||||
Katrine Mørkeberg | 2004 | 37.30 | 37.30 | |||||||
Freja Juul | 2006 | 37.93 | 1:15.23 | |||||||
Iben Lund Nielsen | 2006 | 32.83 | 1:48.06 | |||||||
Leonora Franck | 2006 | 31.22 | 2:19.28 | |||||||
6 | Vsk Piger 2 | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 2:20.45 | ||||||
Mille-Mai Krog | 2007 | 35.40 | 35.40 | |||||||
Laura Friis Justesen | 2006 | 39.32 | 1:14.72 | |||||||
Amanda F. Christiansen | 2005 | 33.85 | 1:48.57 | |||||||
Signe Gyldenkærne | 2006 | 31.88 | 2:20.45 | |||||||
7 | A6 Piger 3 | 2005 | A6 | 2:22.38 | ||||||
Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 36.25 | 36.25 | |||||||
Mira Capito | 2007 | 39.92 | 1:16.17 | |||||||
Anna Merl Larsen | 2006 | 35.42 | 1:51.59 | |||||||
Julie Merl Larsen | 2005 | 30.79 | 2:22.38 | |||||||
8 | Triton Piger 2 | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:27.68 | ||||||
Daniella Li West | 2006 | 37.41 | 37.41 | |||||||
Andrea Strandby | 2007 | 37.31 | 1:14.72 | |||||||
Josefine Nyegaard | 2008 | 1:12.96 | 2:27.68 | |||||||
Amalie Carlsen Risager | 2006 | 2:27.68 | ||||||||
9 | A6 Piger 4 | 2008 | A6 | 2:30.76 | ||||||
Sofie Lykke | 2008 | 40.78 | 40.78 | |||||||
Louise Olsen | 2008 | 40.58 | 1:21.36 | |||||||
Silje Rasmussen | 2008 | 37.03 | 1:58.39 | |||||||
Johanne Højer | 2008 | 32.37 | 2:30.76 | |||||||
10 | Ssk Piger 1 | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 2:31.38 | ||||||
Alberte Rosenstand | 2007 | 39.25 | 39.25 | |||||||
Amalie Sams | 2007 | 43.56 | 1:22.81 | |||||||
Emilia Pico | 2008 | 34.81 | 1:57.62 | |||||||
Laura Storm Frimann | 2009 | 33.76 | 2:31.38 | |||||||
11 | Vsk Piger 1 | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 2:32.03 | ||||||
Silje Egeberg Nordhald | 2007 | 37.47 | 37.47 | |||||||
Freya Runoberg Lind | 2008 | 45.43 | 1:22.90 | |||||||
Malou Danefred Nielsen | 2007 | 34.49 | 1:57.39 | |||||||
Natalie Dang N. Larsen | 2006 | 34.64 | 2:32.03 | |||||||
12 | Nif Piger 3 | 2004 | Næstved IF | 2:33.51 | ||||||
Mathilde Ludvigsen | 2006 | 36.31 | 36.31 | |||||||
Masha Jul Pedersen | 2006 | 43.37 | 1:19.68 | |||||||
Mathilde Bendtsen | 2007 | 39.60 | 1:59.28 | |||||||
Selma Ganci Frederiksen | 2008 | 34.23 | 2:33.51 | |||||||
13 | Triton Piger 1 | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:36.32 | ||||||
Sofie Kohave Sørensen | 2007 | 39.29 | 39.29 | |||||||
Emilie Wilms Jensen | 2006 | 40.66 | 1:19.95 | |||||||
Ida Hinchely | 2008 | 40.56 | 2:00.51 | |||||||
Katrine Johanne Grovn | 2008 | 35.81 | 2:36.32 | |||||||
14 | Draggirls 2 | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 2:40.28 | ||||||
Caroline Munkholm | 2009 | 46.37 | 46.37 | |||||||
Freja Threms | 2005 | 37.59 | 1:23.96 | |||||||
Sophie Nielsen | 2006 | 39.49 | 2:03.45 | |||||||
Liva Heitmann Kjærulf | 2009 | 36.83 | 2:40.28 | |||||||
15 | Nif Piger 4 | 2006 | Næstved IF | 2:55.27 | ||||||
Vigga Petersen | 2009 | 43.50 | 43.50 | |||||||
Ester Ganci Frederiksen | 2009 | 51.53 | 1:35.03 | |||||||
Martine Foged | 2009 | 44.11 | 2:19.14 | |||||||
Clara Munkholm Larsen | 2009 | 36.13 | 2:55.27 | |||||||
16 | Ssk Piger 4 | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 3:25.64 | ||||||
Rosa Sofie Wismarch Mørch | 2009 | 46.54 | 46.54 | |||||||
Maria Gandrup Nygaard | 2010 | 54.25 | 1:40.79 | |||||||
Sara Poulsgaard Sværke | 2009 | 1:00.92 | 2:41.71 | |||||||
Adrianna Pedersen | 2009 | 43.93 | 3:25.64 | |||||||
17 | Ssk Piger 3 | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 3:47.83 | ||||||
Alberte Hjarbæk | 2010 | 57.24 | 57.24 | |||||||
Mathilde Ørum Tribler | 2008 | 51.70 | 1:48.94 | |||||||
Rosa Pico | 2010 | 1:07.33 | 2:56.27 | |||||||
Emilia Klarskov | 2011 | 51.56 | 3:47.83 | |||||||
- | Ssk Piger 2 | 2008 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:23 |
Resultat Løb 46 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:23 | |||
Arrangør | Svøm Slagelse Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 46, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 1921-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nif Drenge 1 | 1997 | Næstved IF | 1:52.82 | ||||||
Gustav Nissen | 2001 | 30.61 | 30.61 | |||||||
Mads Ingeman Hansen | 1997 | 28.44 | 59.05 | |||||||
Harald Franck | 2003 | 29.01 | 1:28.06 | |||||||
Lucas Jul Pedersen | 2003 | 24.76 | 1:52.82 | |||||||
2 | Vsk Drenge 1 | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 2:02.97 | ||||||
Magnus Juul Hansen | 2003 | 30.66 | 30.66 | |||||||
William Larsen | 2006 | 35.11 | 1:05.77 | |||||||
Rasmus Capion | 2005 | 29.19 | 1:34.96 | |||||||
Gustav B. Frederiksen | 2004 | 28.01 | 2:02.97 | |||||||
3 | Dragboys 1 | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 2:06.95 | ||||||
Marius Danielsen | 2005 | 34.74 | 34.74 | |||||||
Andreas Ingvordsen | 1996 | 35.11 | 1:09.85 | |||||||
Calvin Konge Neess | 2005 | 29.97 | 1:39.82 | |||||||
Marcus Madsen | 2005 | 27.13 | 2:06.95 | |||||||
4 | Nif Drenge 2 | 2003 | Næstved IF | 2:10.19 | ||||||
Malthe Foged | 2005 | 31.97 | 31.97 | |||||||
Mads Munksgaard | 2004 | 36.80 | 1:08.77 | |||||||
Mads G. Skovly Larsen | 2006 | 33.09 | 1:41.86 | |||||||
Sammi Asker Andersen | 2003 | 28.33 | 2:10.19 | |||||||
5 | A6 Drenge 1 | 2006 | A6 | 2:13.56 | ||||||
Jacob Uldall-Jessen | 2007 | 35.70 | 35.70 | |||||||
Jonas Tornow Rasmussen | 2007 | 11.22 | ||||||||
Harald Rasmus Svendsen | 2007 | 1:31.85 | 1:43.07 | |||||||
Frederik Damsgaard | 2006 | 30.49 | 2:13.56 | |||||||
6 | Triton Piger 3 | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:23.43 | ||||||
Oscar David Morthorst | 2007 | 39.48 | 39.48 | |||||||
Alexander Nielsen | 2006 | 41.82 | 1:21.30 | |||||||
Noah Sanchez | 2006 | 34.66 | 1:55.96 | |||||||
Philip Rindum | 2005 | 27.47 | 2:23.43 | |||||||
7 | Vsk Drenge 2 | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 2:25.94 | ||||||
Frederik Miland | 2005 | 35.29 | 35.29 | |||||||
Thor Hoffgaard | 2006 | 40.33 | 1:15.62 | |||||||
Lukas Hansen | 2008 | 36.73 | 1:52.35 | |||||||
Asger Friis Justesen | 2008 | 33.59 | 2:25.94 | |||||||
8 | Nif Drenge 3 | 2006 | Næstved IF | 2:44.45 | ||||||
Jeppe Nielsen | 2007 | 40.96 | 40.96 | |||||||
Emil Hass | 2006 | 41.99 | 1:22.95 | |||||||
Nicolai Molter Petersen | 2008 | 41.16 | 2:04.11 | |||||||
Ivan Chen | 2010 | 40.34 | 2:44.45 | |||||||
9 | Ssk Drenge 1 | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 2:59.71 | ||||||
Jonatan Thrysøe | 2009 | 44.45 | 44.45 | |||||||
Mikkel Augustesen | 2008 | 48.50 | 1:32.95 | |||||||
Mikkel Prüsse-Olsen | 2009 | 40.95 | 2:13.90 | |||||||
Amil Alibasic | 2009 | 45.81 | 2:59.71 | |||||||
10 | Ssk Drenge 2 | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 3:49.95 | ||||||
Amil Alibasic | 2009 | 58.99 | 58.99 | |||||||
Louis Nielsen | 2008 | 48.51 | 1:47.50 | |||||||
Asbjørn Kristiansen | 2010 | 1:07.82 | 2:55.32 | |||||||
Zander Hjorth | 2009 | 54.63 | 3:49.95 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:23 |
Resultat Løb 101 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | Svøm Slagelse Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 101, 50m Fri Challenge Damer, Finaler Årg. 1921-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | A6 | 27.38 | ||||||
2 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 28.77 | ||||||
3 | Naya Høi Greve | 2007 | A6 | 28.86 | ||||||
4 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 28.97 | ||||||
5 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 29.09 | ||||||
6 | SIF Bramm | 2006 | A6 | 29.31 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:37 |
Resultat Løb 102 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 12:38 | |||
Arrangør | Svøm Slagelse Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 102, 50m Fri Challenge Herrer, Finaler Årg. 1921-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 25.40 | ||||||
2 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 26.09 | ||||||
3 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 26.20 | ||||||
4 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 26.46 | ||||||
4 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 26.46 | ||||||
6 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.57 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:38 |