2021-03-05   08:43:02
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för TYR SWIM 2020

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
TYR Swim
Plats: Arrangör: Karlskrona Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020
Gren 1, 25m Frisim Herrar E - 10-11 år - Final
Sponsor: TYR
Osanktionerad
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Montague Vesti-Sekula 2010 Karlshamns Simklubb 24.16
2 August Svensson 2010 Karlskrona Simsällskap 29.51 +5.35
3 Jousef Mousa 2010 Karlskrona Simsällskap 38.97 +14.81
- Max Löfgren 2009 Karlskrona Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2020-02-01 10:04:00
Gren 1, 25m Frisim Herrar F - 9 och yngre - Final
Sponsor: TYR
Osanktionerad
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Leo Binders 2011 Karlshamns Simklubb 18.95
2 Roman Persson Crespo 2012 Karlskrona Simsällskap 28.68 +9.73
3 William Skogersson 2011 Karlskrona Simsällskap 30.41 +11.46
4 Olle Sandin 2011 Karlskrona Simsällskap 34.03 +15.08
- Einar Eriksson 2011 Karlskrona Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2020-02-01 10:04:00
2020-02-01 10:04:21 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Karlskrona Simsällskap
Document
Resultat
TYR Swim
Plats: Arrangör: Karlskrona Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020
Gren 2, 25m Frisim Damer E - 10-11 år - Final
Sponsor: TYR
Osanktionerad
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Minela Causevic 2010 Simsällskapet Delfin 18.87
2 Noelle Svensson 2010 Karlskrona Simsällskap 22.01 +3.14
3 Siri Hilmersson 2009 Karlskrona Simsällskap 30.52 +11.65
- Augusta Kläfverud 2010 Karlshamns Simklubb DNS
Grenen officiell:  2020-02-01 10:07:09
Gren 2, 25m Frisim Damer F - 9 och yngre - Final
Sponsor: TYR
Osanktionerad
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Siri Olofsson 2011 Ronneby Simsällskap 23.82
2 Zoe Petersson 2011 Karlshamns Simklubb 25.46 +1.64
3 Josefine Wallgren 2011 Karlskrona Simsällskap 30.55 +6.73
4 Amanda Olsson 2011 Simsällskapet Delfin 31.13 +7.31
- Nala Savic 2011 Karlskrona Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2020-02-01 10:07:09
2020-02-01 10:08:27 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Karlskrona Simsällskap
Document
Resultat
TYR Swim
Plats: Arrangör: Karlskrona Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020
Gren 3, 50m Frisim Herrar D: 11 och yngre - Final
Sponsor: TYR
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Joel Petersson 2009 Karlskrona Simsällskap 196 34.84
50m: 34.84
(34.84)
2 Gabriel Sellgren 2009 Karlskrona Simsällskap 196 34.87 +0.03
50m: 34.87
(34.87)
3 Mohamad Albaloush 2011 Ronneby Simsällskap 103 43.10 +8.26
50m: 43.10
(43.10)
4 Leo Binders 2011 Karlshamns Simklubb 101 43.45 +8.61
50m: 43.45
(43.45)
5 Aivaras Mikonis 2010 Ronneby Simsällskap 85 46.00 +11.16
50m: 46.00
(46.00)
6 Oscar Hertzberg 2009 Karlskrona Simsällskap 79 47.06 +12.22
25m: 24.47
50m: 47.06
(22.59)
7 Ture Nolte 2009 Karlskrona Simsällskap 60 51.70 +16.86
50m: 51.70
(51.70)
- Erfan Naderi 2011 Karlskrona Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2020-02-01 10:12:03
2020-02-01 10:12:09 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Karlskrona Simsällskap
Document
Resultat
TYR Swim
Plats: Arrangör: Karlskrona Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020
Gren 4, 50m Frisim Damer D: 11 och yngre - Final
Sponsor: TYR
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linnea Svennesson 2009 Karlskrona Simsällskap 235 37.13
50m: 37.13
(37.13)
2 Ylva Linder 2009 Karlskrona Simsällskap 231 37.34 +0.21
50m: 37.34
(37.34)
3 Tove Banérsson 2009 Simklubben Blåkulla Oskarsham 208 38.68 +1.55
50m: 38.68
(38.68)
4 Emilia Gustafsson 2009 Karlskrona Simsällskap 207 38.76 +1.63
50m: 38.76
(38.76)
5 Ruth Vendel 2009 Karlshamns Simklubb 195 39.49 +2.36
50m: 39.49
(39.49)
6 Maja Henrysson 2009 Karlskrona Simsällskap 184 40.30 +3.17
50m: 40.30
(40.30)
7 Linnèa Eriksson 2010 Karlshamns Simklubb 170 41.34 +4.21
50m: 41.34
(41.34)
8 Livia Thaung 2010 Karlskrona Simsällskap 168 41.54 +4.41
50m: 41.54
(41.54)
9 Nora Savic 2009 Karlskrona Simsällskap 164 41.81 +4.68
50m: 41.81
(41.81)
10 Minela Causevic 2010 Simsällskapet Delfin 158 42.38 +5.25
50m: 42.38
(42.38)
11 Hala Albaloush 2010 Ronneby Simsällskap 155 42.64 +5.51
50m: 42.64
(42.64)
12 Nathalie Persson 2009 Karlskrona Simsällskap 149 43.25 +6.12
50m: 43.25
(43.25)
13 Lovelia Sköld 2010 Ronneby Simsällskap 113 47.36 +10.23
50m: 47.36
(47.36)
14 Nelly Berggren 2009 Karlshamns Simklubb 100 49.30 +12.17
50m: 49.30
(49.30)
15 Sofie Nilsson 2010 Karlskrona Simsällskap 63 57.43 +20.30
50m: 57.43
(57.43)
- Maya Svensson 2009 Karlshamns Simklubb DNS
- Ebba Ryman 2009 Karlskrona Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2020-02-01 10:14:48
2020-02-01 10:14:52 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Karlskrona Simsällskap
Document
Resultat
TYR Swim
Plats: Arrangör: Karlskrona Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020
Gren 5, 100m Frisim Herrar A - 16 och äldre - Final
Sponsor: TYR
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Marcus Barkrot 2002 Karlskrona Simsällskap 515 56.06
50m: 27.69
(27.69)
100m: 56.06
(56.06)
2 Dennis Micin 2002 Karlskrona Simsällskap 505 56.42 +0.36
50m: 27.72
(27.72)
100m: 56.42
(56.42)
3 William Svensson 2003 Karlskrona Simsällskap 485 57.19 +1.13
50m: 27.47
(27.47)
100m: 57.19
(57.19)
4 Hannes Wrenne 2004 Karlskrona Simsällskap 466 57.96 +1.90
50m: 28.03
(28.03)
100m: 57.96
(57.96)
5 Elias Nilsson 2002 Karlskrona Simsällskap 408 1:00.55 +4.49
50m: 28.35
(28.35)
100m: 1:00.55
(1:00.55)
6 Emil Lindquist 2004 Ronneby Simsällskap 281 1:08.60 +12.54
50m: 31.72
(31.72)
100m: 1:08.60
(1:08.60)
Grenen officiell:  2020-02-01 10:24:50
Gren 5, 100m Frisim Herrar B - 14-15 år - Final
Sponsor: TYR
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Axel Gladher 2006 Karlskrona Simsällskap 467 57.89
50m: 28.20
(28.20)
100m: 57.89
(57.89)
2 Yousef Abu Hajaj 2005 Karlskrona Simsällskap 425 59.75 +1.86
50m: 28.44
(28.44)
100m: 59.75
(59.75)
3 Måns Fridström 2006 Karlskrona Simsällskap 367 1:02.75 +4.86
50m: 29.47
(29.47)
100m: 1:02.75
(1:02.75)
4 Carl Rexeke 2006 Karlskrona Simsällskap 280 1:08.66 +10.77
50m: 32.96
(32.96)
100m: 1:08.66
(1:08.66)
5 Malte Olsson 2005 Karlshamns Simklubb 271 1:09.44 +11.55
50m: 32.66
(32.66)
100m: 1:09.44
(1:09.44)
6 Benjamin Olsson 2006 Simsällskapet Delfin 257 1:10.66 +12.77
50m: 33.07
(33.07)
100m: 1:10.66
(1:10.66)
7 Oliver Bergstedt 2006 Karlshamns Simklubb 221 1:14.28 +16.39
50m: 35.39
(35.39)
100m: 1:14.28
(1:14.28)
8 Jacob Edlund 2006 Ronneby Simsällskap 221 1:14.32 +16.43
50m: 36.40
(36.40)
100m: 1:14.32
(1:14.32)
9 Bastian Durdel 2006 Karlskrona Simsällskap 189 1:18.26 +20.37
50m: 36.83
(36.83)
100m: 1:18.26
(1:18.26)
Grenen officiell:  2020-02-01 10:24:50
Gren 5, 100m Frisim Herrar C - 12-13 år - Final
Sponsor: TYR
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felix Hoffmann 2007 Karlskrona Simsällskap 292 1:07.68
50m: 32.56
(32.56)
100m: 1:07.68
(1:07.68)
2 Neo Evertsson 2007 Karlskrona Simsällskap 264 1:09.98 +2.30
50m: 32.75
(32.75)
100m: 1:09.98
(1:09.98)
3 Victor Andersson 2007 Karlskrona Simsällskap 1:20.27 +12.59
50m: 39.21
(39.21)
100m: 1:20.27
(1:20.27)
4 Riccardo Byggeth 2007 Karlskrona Simsällskap 163 1:22.26 +14.58
50m: 38.99
(38.99)
100m: 1:22.26
(1:22.26)
5 Axel Persson 2007 Ronneby Simsällskap 1:24.86 +17.18
50m: 37.75
(37.75)
100m: 1:24.86
(1:24.86)
6 Hjalmar Aldrin 2007 Västerviks Simsällskap 138 1:26.85 +19.17
50m: 39.76
(39.76)
100m: 1:26.85
(1:26.85)
7 Vidar Nilsson 2007 Karlskrona Simsällskap 1:27.41 +19.73
50m: 41.75
(41.75)
100m: 1:27.41
(1:27.41)
8 Benjamin Bohlin 2008 Karlskrona Simsällskap 111 1:33.45 +25.77
50m: 42.23
(42.23)
100m: 1:33.45
(1:33.45)
9 Alexandru Leonte 2007 Karlskrona Simsällskap 60 1:54.70 +47.02
50m: 50.68
(50.68)
100m: 1:54.70
(1:54.70)
- Hugo Jeppsson 2008 Karlskrona Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2020-02-01 10:24:50
2020-02-01 10:39:16 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Karlskrona Simsällskap
Document
Resultat
TYR Swim
Plats: Arrangör: Karlskrona Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020
Gren 6, 100m Frisim Damer A - 16 och äldre - Final
Sponsor: TYR
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Aurora Nilsson 2002 Karlskrona Simsällskap 529 1:02.12
50m: 29.82
(29.82)
100m: 1:02.12
(1:02.12)
2 Tuva Pålsson 2003 Karlskrona Simsällskap 487 1:03.85 +1.73
50m: 29.70
(29.70)
100m: 1:03.85
(1:03.85)
3 Tove Lindén 2002 Karlskrona Simsällskap 443 1:05.91 +3.79
50m: 31.05
(31.05)
100m: 1:05.91
(1:05.91)
4 Saga Evertsson 2003 Karlskrona Simsällskap 423 1:06.89 +4.77
50m: 31.67
(31.67)
100m: 1:06.89
(1:06.89)
5 Emmy Johansson 2004 Karlskrona Simsällskap 340 1:11.95 +9.83
50m: 33.97
(33.97)
100m: 1:11.95
(1:11.95)
Grenen officiell:  2020-02-01 10:36:37
Gren 6, 100m Frisim Damer B - 14-15 år - Final
Sponsor: TYR
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Siri Lindén 2005 Karlskrona Simsällskap 601 59.52
50m: 28.60
(28.60)
100m: 59.52
(59.52)
2 Lovisa Nilsson 2006 Karlskrona Simsällskap 529 1:02.12 +2.60
50m: 29.56
(29.56)
100m: 1:02.12
(1:02.12)
3 Myra Ramström-Andersson 2005 Karlskrona Simsällskap 503 1:03.16 +3.64
50m: 29.94
(29.94)
100m: 1:03.16
(1:03.16)
4 Nora Briskog 2006 Karlshamns Simklubb 497 1:03.40 +3.88
50m: 30.45
(30.45)
100m: 1:03.40
(1:03.40)
5 Alma Larsson 2006 Karlshamns Simklubb 378 1:09.49 +9.97
50m: 32.31
(32.31)
100m: 1:09.49
(1:09.49)
6 Alva Bernsholt 2005 Simklubben Blåkulla Oskarsham 359 1:10.66 +11.14
50m: 33.51
(33.51)
100m: 1:10.66
(1:10.66)
7 Josefina Andrae 2006 Karlshamns Simklubb 352 1:11.16 +11.64
50m: 33.48
(33.48)
100m: 1:11.16
(1:11.16)
8 Matilda Chenon Samuelsson 2006 Karlskrona Simsällskap 337 1:12.15 +12.63
50m: 34.71
(34.71)
100m: 1:12.15
(1:12.15)
9 Selma Argenius 2006 Karlskrona Simsällskap 277 1:17.06 +17.54
50m: 36.62
(36.62)
100m: 1:17.06
(1:17.06)
10 Emmy Hulte 2005 Karlshamns Simklubb 256 1:19.05 +19.53
50m: 38.07
(38.07)
100m: 1:19.05
(1:19.05)
11 Emilia Blomé 2006 Karlshamns Simklubb 224 1:22.63 +23.11
50m: 37.77
(37.77)
100m: 1:22.63
(1:22.63)
12 Selma Bergström 2006 Simsällskapet Delfin 174 1:29.97 +30.45
50m: 42.00
(42.00)
100m: 1:29.97
(1:29.97)
13 Moa Girfalk 2006 Karlskrona Simsällskap 163 1:31.82 +32.30
50m: 42.24
(42.24)
100m: 1:31.82
(1:31.82)
Grenen officiell:  2020-02-01 10:36:37
Gren 6, 100m Frisim Damer C - 12-13 år - Final
Sponsor: TYR
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Andersson 2007 Ronneby Simsällskap 457 1:05.19
50m: 31.10
(31.10)
100m: 1:05.19
(1:05.19)
2 Emina Wigow 2007 Karlskrona Simsällskap 367 1:10.13 +4.94
50m: 33.26
(33.26)
100m: 1:10.13
(1:10.13)
3 Penny Kennerwall 2008 Ronneby Simsällskap 355 1:10.91 +5.72
50m: 33.34
(33.34)
100m: 1:10.91
(1:10.91)
4 Alma Olofsson 2007 Ronneby Simsällskap 332 1:12.56 +7.37
50m: 34.23
(34.23)
100m: 1:12.56
(1:12.56)
5 Axelina Kläfverud 2007 Karlshamns Simklubb 330 1:12.66 +7.47
50m: 34.26
(34.26)
100m: 1:12.66
(1:12.66)
6 Elsa Källemark 2007 Karlskrona Simsällskap 330 1:12.71 +7.52
50m: 34.06
(34.06)
100m: 1:12.71
(1:12.71)
7 Ella Veenhuis 2007 Simklubben Blåkulla Oskarsham 286 1:16.21 +11.02
50m: 34.92
(34.92)
100m: 1:16.21
(1:16.21)
8 Alva Mikonyte 2007 Ronneby Simsällskap 280 1:16.77 +11.58
50m: 37.79
(37.79)
100m: 1:16.77
(1:16.77)
9 Selma Malminger 2007 Västerviks Simsällskap 247 1:20.05 +14.86
50m: 37.39
(37.39)
100m: 1:20.05
(1:20.05)
10 Minéa Bergstedt 2008 Karlshamns Simklubb 244 1:20.32 +15.13
50m: 38.80
(38.80)
100m: 1:20.32
(1:20.32)
11 Emelie Persson 2008 Karlskrona Simsällskap 197 1:26.28 +21.09
50m: 41.61
(41.61)
100m: 1:26.28
(1:26.28)
12 Denise Brönjemark 2008 Simsällskapet Delfin 159 1:32.62 +27.43
50m: 41.32
(41.32)
100m: 1:32.62
(1:32.62)
13 Delia Svensson 2008 Karlskrona Simsällskap 117 1:42.58 +37.39
50m: 47.09
(47.09)
100m: 1:42.58
(1:42.58)
14 Anna Abrahamsson 2008 Ronneby Simsällskap 74 1:59.40 +54.21
50m: 53.72
(53.72)
100m: 1:59.40
(1:59.40)
- Isabell Eliasson 2008 Karlskrona Simsällskap DSQ
- Filippa Lindell 2007 Karlskrona Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2020-02-01 10:36:37
2020-02-01 10:41:13 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Karlskrona Simsällskap
Document
Resultat
TYR Swim
Plats: Arrangör: Karlskrona Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020
Gren 7, 25m Ryggsim Herrar E - 10-11 år - Final
Sponsor: TYR
Osanktionerad
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 August Svensson 2010 Karlskrona Simsällskap 26.74
2 Montague Vesti-Sekula 2010 Karlshamns Simklubb 29.93 +3.19
3 Jousef Mousa 2010 Karlskrona Simsällskap 35.38 +8.64
- Max Löfgren 2009 Karlskrona Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2020-02-01 10:57:02
Gren 7, 25m Ryggsim Herrar F - 9 och yngre - Final
Sponsor: TYR
Osanktionerad
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mohamad Albaloush 2011 Ronneby Simsällskap 25.36
2 Leo Binders 2011 Karlshamns Simklubb 29.17 +3.81
3 Roman Persson Crespo 2012 Karlskrona Simsällskap 30.53 +5.17
4 Olle Sandin 2011 Karlskrona Simsällskap 32.38 +7.02
5 William Skogersson 2011 Karlskrona Simsällskap 38.57 +13.21
- Lukas Lindau 2011 Karlskrona Simsällskap DNS
- Einar Eriksson 2011 Karlskrona Simsällskap DNS
- Benjamin Jamaly 2011 Karlskrona Simsällskap DNS
- Erfan Naderi 2011 Karlskrona Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2020-02-01 10:57:02
2020-02-01 10:57:18 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Karlskrona Simsällskap
Document
Resultat
TYR Swim
Plats: Arrangör: Karlskrona Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020
Gren 8, 25m Ryggsim Damer E - 10-11 år - Final
Sponsor: TYR
Osanktionerad
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Minela Causevic 2010 Simsällskapet Delfin 24.78
2 Nelly Berggren 2009 Karlshamns Simklubb 24.94 +0.16
3 Siri Hilmersson 2009 Karlskrona Simsällskap 27.29 +2.51
4 Noelle Svensson 2010 Karlskrona Simsällskap 27.36 +2.58
5 Altina Krasniqi 2010 Karlskrona Simsällskap 39.05 +14.27
Grenen officiell:  2020-02-01 11:01:17
Gren 8, 25m Ryggsim Damer F - 9 och yngre - Final
Sponsor: TYR
Osanktionerad
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Siri Olofsson 2011 Ronneby Simsällskap 26.10
2 Zoe Petersson 2011 Karlshamns Simklubb 27.14 +1.04
3 Josefine Wallgren 2011 Karlskrona Simsällskap 29.18 +3.08
4 Amanda Olsson 2011 Simsällskapet Delfin 30.68 +4.58
5 Astrid Byheden 2011 Karlskrona Simsällskap 33.11 +7.01
- Nala Savic 2011 Karlskrona Simsällskap DNS
- Elina Prekaj 2011 Karlskrona Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2020-02-01 11:01:17
2020-02-01 11:01:28 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Karlskrona Simsällskap
Document
Resultat
TYR Swim
Plats: Arrangör: Karlskrona Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020
Gren 9, 50m Ryggsim Herrar D: 11 och yngre - Final
Sponsor: TYR
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Joel Petersson 2009 Karlskrona Simsällskap 141 42.69
50m: 42.69
(42.69)
2 Ture Nolte 2009 Karlskrona Simsällskap 68 54.42 +11.73
50m: 54.42
(54.42)
3 Aivaras Mikonis 2010 Ronneby Simsällskap 64 55.30 +12.61
50m: 55.30
(55.30)
4 Leo Binders 2011 Karlshamns Simklubb 41 1:03.98 +21.29
50m: 1:03.98
(1:03.98)
- Gabriel Sellgren 2009 Karlskrona Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2020-02-01 11:05:15
2020-02-01 11:05:27 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Karlskrona Simsällskap
Document
Resultat
TYR Swim
Plats: Arrangör: Karlskrona Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020
Gren 10, 50m Ryggsim Damer D: 11 och yngre - Final
Sponsor: TYR
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Maja Henrysson 2009 Karlskrona Simsällskap 207 43.34
50m: 43.34
(43.34)
2 Ylva Linder 2009 Karlskrona Simsällskap 207 43.38 +0.04
50m: 43.38
(43.38)
3 Linnea Svennesson 2009 Karlskrona Simsällskap 194 44.27 +0.93
50m: 44.27
(44.27)
4 Ruth Vendel 2009 Karlshamns Simklubb 163 46.96 +3.62
50m: 46.96
(46.96)
5 Linnèa Eriksson 2010 Karlshamns Simklubb 156 47.64 +4.30
50m: 47.64
(47.64)
6 Livia Thaung 2010 Karlskrona Simsällskap 143 48.99 +5.65
50m: 48.99
(48.99)
7 Nora Savic 2009 Karlskrona Simsällskap 143 49.02 +5.68
50m: 49.02
(49.02)
8 Tove Banérsson 2009 Simklubben Blåkulla Oskarsham 141 49.30 +5.96
50m: 49.30
(49.30)
9 Nathalie Persson 2009 Karlskrona Simsällskap 130 50.59 +7.25
50m: 50.59
(50.59)
10 Emilia Gustafsson 2009 Karlskrona Simsällskap 129 50.77 +7.43
50m: 50.77
(50.77)
11 Minela Causevic 2010 Simsällskapet Delfin 116 52.58 +9.24
50m: 52.58
(52.58)
12 Hala Albaloush 2010 Ronneby Simsällskap 104 54.46 +11.12
50m: 54.46
(54.46)
13 Lovelia Sköld 2010 Ronneby Simsällskap 103 54.65 +11.31
50m: 54.65
(54.65)
14 Sofie Nilsson 2010 Karlskrona Simsällskap 69 1:02.57 +19.23
50m: 1:02.57
(1:02.57)
- Maya Svensson 2009 Karlshamns Simklubb DNS
- Ebba Ryman 2009 Karlskrona Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2020-02-01 11:09:06
2020-02-01 11:09:15 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Karlskrona Simsällskap
Document
Resultat
TYR Swim
Plats: Arrangör: Karlskrona Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar A - 16 och äldre - Final
Sponsor: TYR
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 William Svensson 2003 Karlskrona Simsällskap 447 1:03.91
50m: 32.03
(32.03)
100m: 1:03.91
(1:03.91)
2 Marcus Barkrot 2002 Karlskrona Simsällskap 381 1:07.42 +3.51
50m: 32.24
(32.24)
100m: 1:07.42
(1:07.42)
3 Elias Nilsson 2002 Karlskrona Simsällskap 331 1:10.61 +6.70
50m: 33.76
(33.76)
100m: 1:10.61
(1:10.61)
4 Emil Lindquist 2004 Ronneby Simsällskap 237 1:18.88 +14.97
50m: 38.08
(38.08)
100m: 1:18.88
(1:18.88)
Grenen officiell:  2020-02-01 11:17:45
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar B - 14-15 år - Final
Sponsor: TYR
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Axel Gladher 2006 Karlskrona Simsällskap 385 1:07.17
50m: 33.59
(33.59)
100m: 1:07.17
(1:07.17)
2 Yousef Abu Hajaj 2005 Karlskrona Simsällskap 336 1:10.26 +3.09
50m: 33.76
(33.76)
100m: 1:10.26
(1:10.26)
3 Benjamin Olsson 2006 Simsällskapet Delfin 193 1:24.55 +17.38
50m: 40.93
(40.93)
100m: 1:24.55
(1:24.55)
4 Bastian Durdel 2006 Karlskrona Simsällskap 160 1:29.86 +22.69
50m: 44.30
(44.30)
100m: 1:29.86
(1:29.86)
5 Jacob Edlund 2006 Ronneby Simsällskap 159 1:30.18 +23.01
50m: 43.70
(43.70)
100m: 1:30.18
(1:30.18)
6 Oliver Bergstedt 2006 Karlshamns Simklubb 156 1:30.62 +23.45
50m: 44.41
(44.41)
100m: 1:30.62
(1:30.62)
Grenen officiell:  2020-02-01 11:17:45
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar C - 12-13 år - Final
Sponsor: TYR
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felix Hoffmann 2007 Karlskrona Simsällskap 290 1:13.82
50m: 36.60
(36.60)
100m: 1:13.82
(1:13.82)
2 Neo Evertsson 2007 Karlskrona Simsällskap 247 1:17.84 +4.02
50m: 37.83
(37.83)
100m: 1:17.84
(1:17.84)
3 Riccardo Byggeth 2007 Karlskrona Simsällskap 157 1:30.44 +16.62
50m: 44.17
(44.17)
100m: 1:30.44
(1:30.44)
4 Axel Persson 2007 Ronneby Simsällskap 139 1:34.31 +20.49
50m: 44.33
(44.33)
100m: 1:34.31
(1:34.31)
5 Victor Andersson 2007 Karlskrona Simsällskap 121 1:38.66 +24.84
50m: 47.59
(47.59)
100m: 1:38.66
(1:38.66)
6 Hjalmar Aldrin 2007 Västerviks Simsällskap 108 1:42.43 +28.61
50m: 48.89
(48.89)
100m: 1:42.43
(1:42.43)
7 Benjamin Bohlin 2008 Karlskrona Simsällskap 105 1:43.46 +29.64
50m: 49.69
(49.69)
100m: 1:43.46
(1:43.46)
8 Vidar Nilsson 2007 Karlskrona Simsällskap 91 1:48.54 +34.72
50m: 53.28
(53.28)
100m: 1:48.54
(1:48.54)
- Hugo Jeppsson 2008 Karlskrona Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2020-02-01 11:17:45
2020-02-01 11:18:13 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Karlskrona Simsällskap
Document
Resultat
TYR Swim
Plats: Arrangör: Karlskrona Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020
Gren 12, 100m Ryggsim Damer A - 16 och äldre - Final
Sponsor: TYR
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linn Rosenius 2002 Karlskrona Simsällskap 496 1:09.50
50m: 33.17
(33.17)
100m: 1:09.50
(1:09.50)
2 Saga Evertsson 2003 Karlskrona Simsällskap 425 1:13.14 +3.64
50m: 35.54
(35.54)
100m: 1:13.14
(1:13.14)
3 Tufva Alexandersson 2002 Karlskrona Simsällskap 418 1:13.58 +4.08
50m: 35.31
(35.31)
100m: 1:13.58
(1:13.58)
4 Tove Lindén 2002 Karlskrona Simsällskap 355 1:17.71 +8.21
50m: 38.05
(38.05)
100m: 1:17.71
(1:17.71)
5 Alva Evertsson 2003 Karlskrona Simsällskap 340 1:18.80 +9.30
50m: 38.09
(38.09)
100m: 1:18.80
(1:18.80)
6 Elsa Bergelin 2004 Karlskrona Simsällskap 265 1:25.64 +16.14
50m: 42.47
(42.47)
100m: 1:25.64
(1:25.64)
Grenen officiell:  2020-02-01 11:30:49
Gren 12, 100m Ryggsim Damer B - 14-15 år - Final
Sponsor: TYR
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Siri Lindén 2005 Karlskrona Simsällskap 527 1:08.12
50m: 33.04
(33.04)
100m: 1:08.12
(1:08.12)
2 Lovisa Nilsson 2006 Karlskrona Simsällskap 466 1:10.97 +2.85
50m: 34.05
(34.05)
100m: 1:10.97
(1:10.97)
3 Myra Ramström-Andersson 2005 Karlskrona Simsällskap 375 1:16.25 +8.13
50m: 36.73
(36.73)
100m: 1:16.25
(1:16.25)
4 Nora Briskog 2006 Karlshamns Simklubb 351 1:18.01 +9.89
50m: 38.28
(38.28)
100m: 1:18.01
(1:18.01)
5 Josefina Andrae 2006 Karlshamns Simklubb 286 1:23.48 +15.36
50m: 40.09
(40.09)
100m: 1:23.48
(1:23.48)
6 Alva Bernsholt 2005 Simklubben Blåkulla Oskarsham 269 1:25.17 +17.05
50m: 41.50
(41.50)
100m: 1:25.17
(1:25.17)
7 Alma Larsson 2006 Karlshamns Simklubb 263 1:25.79 +17.67
50m: 40.37
(40.37)
100m: 1:25.79
(1:25.79)
8 Selma Bergström 2006 Simsällskapet Delfin 150 1:43.55 +35.43
50m: 50.20
(50.20)
100m: 1:43.55
(1:43.55)
- Moa Girfalk 2006 Karlskrona Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2020-02-01 11:30:49
Gren 12, 100m Ryggsim Damer C - 12-13 år - Final
Sponsor: TYR
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Andersson 2007 Ronneby Simsällskap 327 1:19.80
50m: 37.59
(37.59)
100m: 1:19.80
(1:19.80)
2 Alma Olofsson 2007 Ronneby Simsällskap 286 1:23.51 +3.71
50m: 40.65
(40.65)
100m: 1:23.51
(1:23.51)
3 Elsa Källemark 2007 Karlskrona Simsällskap 280 1:24.04 +4.24
50m: 40.77
(40.77)
100m: 1:24.04
(1:24.04)
4 Emina Wigow 2007 Karlskrona Simsällskap 262 1:25.94 +6.14
50m: 41.28
(41.28)
100m: 1:25.94
(1:25.94)
5 Axelina Kläfverud 2007 Karlshamns Simklubb 250 1:27.34 +7.54
50m: 42.56
(42.56)
100m: 1:27.34
(1:27.34)
6 Ella Veenhuis 2007 Simklubben Blåkulla Oskarsham 244 1:27.99 +8.19
50m: 42.71
(42.71)
100m: 1:27.99
(1:27.99)
7 Penny Kennerwall 2008 Ronneby Simsällskap 229 1:29.93 +10.13
50m: 43.24
(43.24)
100m: 1:29.93
(1:29.93)
8 Alva Mikonyte 2007 Ronneby Simsällskap 218 1:31.31 +11.51
50m: 44.63
(44.63)
100m: 1:31.31
(1:31.31)
9 Minéa Bergstedt 2008 Karlshamns Simklubb 175 1:38.28 +18.48
50m: 48.23
(48.23)
100m: 1:38.28
(1:38.28)
10 Denise Brönjemark 2008 Simsällskapet Delfin 145 1:44.63 +24.83
50m: 50.28
(50.28)
100m: 1:44.63
(1:44.63)
11 Anna Abrahamsson 2008 Ronneby Simsällskap 91 2:02.08 +42.28
50m: 58.28
(58.28)
100m: 2:02.08
(2:02.08)
- Selma Malminger 2007 Västerviks Simsällskap DSQ
- Isabell Eliasson 2008 Karlskrona Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2020-02-01 11:30:49
2020-02-01 11:42:41 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Karlskrona Simsällskap
Document
Resultat
TYR Swim
Plats: Arrangör: Karlskrona Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020
Gren 13, 25m Bröstsim Herrar E - 10-11 år - Final
Sponsor: TYR
Osanktionerad
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Montague Vesti-Sekula 2010 Karlshamns Simklubb 27.74
2 Aivaras Mikonis 2010 Ronneby Simsällskap 28.11 +0.37
3 August Svensson 2010 Karlskrona Simsällskap 31.27 +3.53
- Jousef Mousa 2010 Karlskrona Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2020-02-01 11:51:48
Gren 13, 25m Bröstsim Herrar F - 9 och yngre - Final
Sponsor: TYR
Osanktionerad
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Leo Binders 2011 Karlshamns Simklubb 27.58
2 Roman Persson Crespo 2012 Karlskrona Simsällskap 35.59 +8.01
3 Olle Sandin 2011 Karlskrona Simsällskap 39.96 +12.38
- Einar Eriksson 2011 Karlskrona Simsällskap DNS
- Lukas Lindau 2011 Karlskrona Simsällskap DNS
- Erfan Naderi 2011 Karlskrona Simsällskap DNS
- Benjamin Jamaly 2011 Karlskrona Simsällskap DNS
- Sigge Svensson 2012 Karlskrona Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2020-02-01 11:51:48
2020-02-01 11:52:01 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Karlskrona Simsällskap
Document
Resultat
TYR Swim
Plats: Arrangör: Karlskrona Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020
Gren 14, 25m Bröstsim Damer E - 10-11 år - Final
Sponsor: TYR
Osanktionerad
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Augusta Kläfverud 2010 Karlshamns Simklubb 25.44
2 Minela Causevic 2010 Simsällskapet Delfin 25.69 +0.25
3 Livia Thaung 2010 Karlskrona Simsällskap 25.87 +0.43
4 Tove Banérsson 2009 Simklubben Blåkulla Oskarsham 26.49 +1.05
5 Noelle Svensson 2010 Karlskrona Simsällskap 29.12 +3.68
6 Sofie Nilsson 2010 Karlskrona Simsällskap 31.26 +5.82
Grenen officiell:  2020-02-01 11:55:30
Gren 14, 25m Bröstsim Damer F - 9 och yngre - Final
Sponsor: TYR
Osanktionerad
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Siri Olofsson 2011 Ronneby Simsällskap 28.71
2 Josefine Wallgren 2011 Karlskrona Simsällskap 35.52 +6.81
3 Zoe Petersson 2011 Karlshamns Simklubb 37.95 +9.24
4 Amanda Olsson 2011 Simsällskapet Delfin 38.77 +10.06
4 Astrid Byheden 2011 Karlskrona Simsällskap 38.77 +10.06
- Nala Savic 2011 Karlskrona Simsällskap DNS
- Elina Prekaj 2011 Karlskrona Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2020-02-01 11:55:30
2020-02-01 11:55:38 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Karlskrona Simsällskap
Document
Resultat
TYR Swim
Plats: Arrangör: Karlskrona Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020
Gren 15, 50m Bröstsim Herrar D: 11 och yngre - Final
Sponsor: TYR
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Joel Petersson 2009 Karlskrona Simsällskap 162 46.27
50m: 46.27
(46.27)
2 Gabriel Sellgren 2009 Karlskrona Simsällskap 109 52.71 +6.44
50m: 52.71
(52.71)
3 Mohamad Albaloush 2011 Ronneby Simsällskap 83 57.71 +11.44
50m: 57.71
(57.71)
4 Montague Vesti-Sekula 2010 Karlshamns Simklubb 68 1:01.68 +15.41
50m: 1:01.68
(1:01.68)
5 Leo Binders 2011 Karlshamns Simklubb 67 1:02.02 +15.75
50m: 1:02.02
(1:02.02)
- Oscar Hertzberg 2009 Karlskrona Simsällskap DSQ
- William Skogersson 2011 Karlskrona Simsällskap DSQ
- Ture Nolte 2009 Karlskrona Simsällskap DSQ
- August Svensson 2010 Karlskrona Simsällskap DSQ
- Max Löfgren 2009 Karlskrona Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2020-02-01 12:00:40
2020-02-01 12:00:56 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Karlskrona Simsällskap
Document
Resultat
TYR Swim
Plats: Arrangör: Karlskrona Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020
Gren 16, 50m Bröstsim Damer D: 11 och yngre - Final
Sponsor: TYR
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Maja Henrysson 2009 Karlskrona Simsällskap 233 46.39
50m: 46.39
(46.39)
2 Ruth Vendel 2009 Karlshamns Simklubb 214 47.69 +1.30
50m: 47.69
(47.69)
3 Ylva Linder 2009 Karlskrona Simsällskap 206 48.34 +1.95
50m: 48.34
(48.34)
4 Nathalie Persson 2009 Karlskrona Simsällskap 166 51.93 +5.54
50m: 51.93
(51.93)
5 Hala Albaloush 2010 Ronneby Simsällskap 157 52.88 +6.49
50m: 52.88
(52.88)
6 Nora Savic 2009 Karlskrona Simsällskap 150 53.68 +7.29
50m: 53.68
(53.68)