Tulokset Vattenfall Swim Cup 2010 Morning CVU
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Results Event 30 (Heats) - Per Age Group with Points and lap times |
Competition name | Vattenfall Swim Cup 2010 (CVU) | Print Date | 16 May 2010 | |||
Competition place | Esbjerg | Print Time | 23:08 | |||
Organizer | West Swim Esbjerg | |||||
Pool | 25m | |||||
Competition date | 2010-05-14 |
Event 30, 25m Backstroke Men, Heats 14 years |
Place | Name | Born | Points | FINA | Finish | Status | ||||
Club | ||||||||||
1 | Erik Wetzstein | 1996 | 414 | 15.55 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
2 | Aaro Liitti | 1996 | 403 | 15.69 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Chris Johansen | 1996 | 397 | 15.77 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Sven- Torben Lesny | 1996 | 352 | 16.42 | ||||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
5 | Casper Forsblad | 1996 | 350 | 16.44 | Not in final | |||||
Tyresö Simsällskap | ||||||||||
6 | Jonathan Juraschek | 1996 | 350 | 16.45 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
7 | Eeli Aavasalo | 1996 | 348 | 16.47 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Jesper Skovbo Hansen | 1996 | 346 | 16.51 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Martin Nielsen | 1996 | 335 | 16.69 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
10 | Dimitri Maul | 1996 | 320 | 16.94 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
11 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 297 | 17.38 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Christoph Lorenzen | 1996 | 287 | 17.58 | ||||||
Tvv Neu Wulmstorf | ||||||||||
12 | Nicholas Lloyd Krasuski | 1996 | 287 | 17.58 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
14 | Daniel Thörnqvist | 1996 | 278 | 17.76 | ||||||
Tyresö Simsällskap | ||||||||||
15 | Thorben Lobisch | 1996 | 261 | 18.14 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
16 | Fabian Garin | 1996 | 248 | 18.45 | ||||||
Sösdala Simsällskap | ||||||||||
17 | Rune Kay | 1996 | 247 | 18.46 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
18 | Johannes Kyas | 1996 | 242 | 18.59 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
19 | Victor Christensen | 1996 | 229 | 18.94 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Linus-Alexander Storm | 1996 | 224 | 19.09 | ||||||
Preetzer Tsv | ||||||||||
21 | Piers Wermbter | 1996 | 193 | 20.05 | ||||||
Tsv Over/bullenhausen | ||||||||||
22 | Niklas Jürs | 1996 | 177 | 20.66 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
- | Alexander R. Schleimann | 1996 | DNS | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Troels Hansen | 1996 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | DSQ | False start | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Event 30, 25m Backstroke Men, Heats 13 years |
Place | Name | Born | Points | FINA | Finish | Status | ||||
Club | ||||||||||
1 | Joshua Petersen | 1997 | 385 | 15.93 | ||||||
Tura Meldorf | ||||||||||
2 | Oliver Gustafsson | 1997 | 379 | 16.02 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
3 | Maxim Davydytchev | 1997 | 348 | 16.48 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Felix Reinhardt | 1997 | 344 | 16.54 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Henri Hellsröm | 1997 | 326 | 16.84 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
6 | Marcus Alexandersson | 1997 | 324 | 16.87 | ||||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
7 | Onni Vuorinen | 1997 | 295 | 17.42 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Tom Heilmann | 1997 | 282 | 17.68 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Lucas Claesson | 1997 | 263 | 18.10 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
10 | Julian Wolf | 1997 | 247 | 18.48 | ||||||
Esv Frankfurt(oder) 48 | ||||||||||
11 | Alexander Kleinwächter | 1997 | 242 | 18.59 | ||||||
Sc Seevetal | ||||||||||
12 | Lucas Persson | 1997 | 220 | 19.21 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
13 | Jasper Pendorf | 1997 | 214 | 19.39 | ||||||
Sc Seevetal | ||||||||||
14 | Julian Thomas | 1997 | 207 | 19.58 | ||||||
Esv Frankfurt(oder) 48 | ||||||||||
15 | Oscar Melin | 1997 | 168 | 20.99 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
16 | Daniel Matthiesen | 1997 | 168 | 21.01 | ||||||
Skærbæk Svømmeklub | ||||||||||
17 | Jacob Hunsballe | 1997 | 163 | 21.22 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
18 | John-Paul Vollert | 1997 | 161 | 21.30 | ||||||
Tvv Neu Wulmstorf | ||||||||||
19 | Oscar Albertsen | 1997 | 156 | 21.55 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
20 | Jesper Løbner | 1997 | 152 | 21.73 | ||||||
Skærbæk Svømmeklub | ||||||||||
21 | Bosse Feddersen | 1997 | 138 | 22.44 | ||||||
Tsv Rotweiß Niebüll | ||||||||||
22 | Joe Phoomkhonsan | 1997 | 121 | 23.42 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
- | Alexander Dahlgaard | 1997 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Alexander Kalisch | 1997 | DNS | |||||||
Esv Frankfurt(oder) 48 | ||||||||||
- | Matthias Bach | 1997 | DNS | |||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
- | Sendyk Pawel | 1997 | DNS | |||||||
Marlin | ||||||||||
- | Lucas Bruun | 1997 | DSQ | False start | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Event 30, 25m Backstroke Men, Heats 12 years |
Place | Name | Born | Points | FINA | Finish | Status | ||||
Club | ||||||||||
1 | Oliver Leupold | 1998 | 390 | 15.86 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
2 | Felix Habl | 1998 | 294 | 17.43 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | 266 | 18.03 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Gregor Gottschalk | 1998 | 256 | 18.25 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
5 | Sverre van Brink | 1998 | 225 | 19.05 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
6 | Stefan Martin Lara | 1998 | 217 | 19.28 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Mads Holm | 1998 | 206 | 19.62 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
8 | Florian Kuß | 1998 | 201 | 19.80 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
9 | Nico Faßhauer | 1998 | 194 | 20.01 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
10 | Noah Thompson | 1998 | 184 | 20.37 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
11 | Nikita Markowskiy | 1998 | 183 | 20.40 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
12 | Mathias Edvardsen | 1998 | 179 | 20.55 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
13 | Joey Ketzscher | 1998 | 171 | 20.87 | ||||||
Tsv Rotweiß Niebüll | ||||||||||
14 | Mikkel Andersen | 1998 | 171 | 20.88 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
15 | Ben Fahrenkrug | 1998 | 160 | 21.33 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
16 | Felix Jahnke | 1998 | 152 | 21.70 | ||||||
Sösdala Simsällskap | ||||||||||
17 | Maximillian Jahnke | 1998 | 145 | 22.04 | ||||||
Sösdala Simsällskap | ||||||||||
18 | Christian Nielsen | 1998 | 141 | 22.26 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
19 | Thor Madsen | 1998 | 137 | 22.46 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
20 | Marcus Møgelmose-Andersen | 1998 | 111 | 24.13 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
21 | Andreas Krogstrup | 1998 | 93 | 25.58 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
22 | Thor Erik Andreasen | 1998 | 53 | 30.89 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Simon Vingolf Larsen | 1998 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Event 30, 25m Backstroke Men, Heats 11 years and younger |
Place | Name | Born | Points | FINA | Finish | Status | ||||
Club | ||||||||||
1 | Johann-Ludwig Herzog | 1999 | 314 | 17.05 | ||||||
Esv Frankfurt(oder) 48 | ||||||||||
2 | Niclas Budek | 1999 | 292 | 17.47 | ||||||
Esv Frankfurt(oder) 48 | ||||||||||
3 | Jonas Krüger | 1999 | 280 | 17.71 | ||||||
Sv Halle E.v. | ||||||||||
4 | Patrick Tayfun Stüwe | 2000 | 266 | 18.02 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
5 | Filip Lindell-Strömblad | 1999 | 248 | 18.44 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
6 | Luca Zmatlik | 1999 | 236 | 18.76 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
7 | Mark Hülsmeyer | 1999 | 234 | 18.80 | ||||||
Sc Seevetal | ||||||||||
8 | Lasse Eckert | 1999 | 219 | 19.23 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
9 | Pavel Makarchuk | 1999 | 206 | 19.62 | ||||||
Berliner Tsc | ||||||||||
10 | Jan Niklas Kalisch | 2000 | 203 | 19.71 | ||||||
Esv Frankfurt(oder) 48 | ||||||||||
11 | Jeffrey Ciomber | 1999 | 201 | 19.77 | ||||||
Sv Halle E.v. | ||||||||||
12 | Hannes Jakubczyk | 2001 | 198 | 19.87 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
13 | Alexander Müller | 2000 | 198 | 19.90 | ||||||
Esv Frankfurt(oder) 48 | ||||||||||
14 | Lukas Hoellge | 1999 | 196 | 19.94 | ||||||
Berliner Tsc | ||||||||||
15 | Yannick Neue | 2000 | 195 | 19.98 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
16 | Markus Engert | 2000 | 195 | 19.99 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
17 | Ben Fredrich | 2000 | 194 | 20.01 | ||||||
Esv Frankfurt(oder) 48 | ||||||||||
18 | Elias Christiansen | 1999 | 191 | 20.13 | ||||||
Tsv Rotweiß Niebüll | ||||||||||
19 | Loris Kaminski | 1999 | 190 | 20.16 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
20 | Paul Buchmüller | 1999 | 185 | 20.33 | ||||||
Sv Halle E.v. | ||||||||||
21 | Leif Peters | 1999 | 183 | 20.40 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
22 | Rasmus Emil Nielsen | 2000 | 181 | 20.50 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
23 | Jonte Petersen | 2000 | 180 | 20.54 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
23 | Tim Julian Steinhorst | 2000 | 180 | 20.54 | ||||||
Esv Frankfurt(oder) 48 | ||||||||||
25 | Philip Chen | 2000 | 179 | 20.58 | ||||||
S71 | ||||||||||
26 | Moritz Mauer | 2000 | 176 | 20.68 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
27 | Yannik D‹outrelepont | 1999 | 173 | 20.79 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
28 | Max Pfeiffer | 2000 | 166 | 21.10 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
29 | Sören Förster | 2000 | 162 | 21.26 | ||||||
Berliner Tsc | ||||||||||
30 | Elias Richter | 1999 | 154 | 21.63 | ||||||
Berliner Tsc | ||||||||||
30 | Max Müller | 2001 | 154 | 21.63 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
32 | Maximilian Haack | 2001 | 149 | 21.88 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
33 | Franz Schmude | 2000 | 147 | 21.94 | ||||||
Sv Halle E.v. | ||||||||||
34 | Laurits Kenskov | 2001 | 139 | 22.37 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
35 | Vincent Radach | 1999 | 138 | 22.45 | ||||||
Sv Neptun Kiel | ||||||||||
36 | Nemanja Jankovic | 1999 | 134 | 22.63 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
37 | Nils Linka | 1999 | 134 | 22.66 | ||||||
Sv Neptun Kiel | ||||||||||
38 | Tim Queiss | 1999 | 133 | 22.70 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
39 | Svend Matzen | 1999 | 133 | 22.73 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
40 | Thomas Frausing Sørensen | 1999 | 130 | 22.85 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
41 | Elias Törnqvist | 1999 | 126 | 23.09 | ||||||
Tyresö Simsällskap | ||||||||||
42 | Andreas Wilson | 1999 | 123 | 23.29 | ||||||
Sösdala Simsällskap | ||||||||||
43 | Valentin Pimpels | 1999 | 119 | 23.54 | ||||||
Sc Seevetal | ||||||||||
44 | Tilmann Schmidt | 1999 | 119 | 23.56 | ||||||
Esv Frankfurt(oder) 48 | ||||||||||
45 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 115 | 23.84 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
46 | Kristoffer Højfeldt | 1999 | 115 | 23.85 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
47 | Simon Reichelt | 2000 | 109 | 24.23 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
48 | Macus Buus Nielsen | 2000 | 108 | 24.36 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
49 | Jakob Kyas | 2000 | 101 | 24.87 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
50 | Thorben Richert | 2000 | 99 | 25.03 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
51 | Johan Flores | 1999 | 94 | 25.52 | ||||||
Tyresö Simsällskap | ||||||||||
52 | Henrik Lundby Pedersen | 1999 | 93 | 25.57 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
53 | Mikkel Juhl Schmidt | 2001 | 84 | 26.51 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
54 | Jakob Grene | 2001 | 77 | 27.24 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
55 | Bjørn Kristensen | 1999 | 76 | 27.42 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
56 | Oliver Christensen | 2000 | 74 | 27.61 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
57 | Mathias Honore Sørensen | 1999 | 59 | 29.79 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
58 | Etienne Weinbach | 2002 | 59 | 29.84 | ||||||
Tsv Rotweiß Niebüll | ||||||||||
59 | Carl Peter Vittrup | 2001 | 51 | 31.34 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
60 | Joshua Neue | 2002 | 37 | 34.66 | ||||||
Bssc 05 | ||||||||||
- | Florian Haselbach | 1999 | DNS | |||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
- | Justin Ehser | 2000 | DNS | |||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
- | William Sebastian Christi | 2001 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Daniel Labuschagne | 1999 | DSQ | False start | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
Generated by WinGrodan 1.18.00 | Print Date | 16 May 2010 |
Licensed to: West Swim Esbjerg | Print Time | 23:08 |