2018-12-13   12:56:01
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vattenfall Swim Cup 2010 Morning CVU

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Friday Morning

Results Event 3 (Finals) - Per Age Group with Points and lap times
Results Event 3 (Finals) - Per Age Group with Points and lap times 
 
  Competition name  Vattenfall Swim Cup 2010 (CVU)    Print Date  16 May 2010   
  Competition place  Esbjerg    Print Time  23:07   
  Organizer  West Swim Esbjerg         
  Pool  25m         
  Competition date  2010-05-14         
 
 
Event 3, 200m Freestyle Women, Finals 11 years 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m  100m  150m    Finish  Status 
  Club                   











 
Franziska Fischer  1999  389  34.04  1:15.10  1:56.89    2:35.50   
  Team Westsachsen                   
                     
Tosca Schmidt  1999  380  34.86  1:16.40  1:58.31    2:36.74   
  Team Westsachsen                   
                     
Charlotte Wendlandt  1999  379  35.47  1:16.99  1:58.22    2:36.80   
  Berliner Tsc                   
                     
Simone Lauridsen  1999  347  37.38  1:17.34  2:00.02    2:41.47   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Louise Kronborg Frandsen  1999  319  38.77  1:20.10  2:03.14    2:46.06   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Anne Huse Gaarde-Hansen  1999  318  37.76  1:20.78  2:04.79    2:46.27   
  Allerød Svømmeklub                   
                     
Jasmin Bahr  1999  307  38.65  1:22.52  2:07.33    2:48.23   
  Ssv 70 Halle-Neustadt                   
                     
Jamie Verebelyi  1999  288  36.16  1:20.74  2:04.70    2:51.85   
  Team Westsachsen                   
                     
Marie Weinbach  1999    271  40.20  1:26.03  2:12.14    2:55.41   
  Tsv Rotweiß Niebüll                   
                     
10  Anne Sofie Nielsen  1999    251  40.54  1:25.64  2:13.31    2:59.82   
  Allerød Svømmeklub                   
                     
11  Maria Meißner  1999    250  37.64  1:23.00  2:12.82    3:00.09   
  Esv Frankfurt(oder) 48                   
                     
12  Martha Andersen  1999    232  43.72  1:30.24  2:19.37    3:04.57   
  Delta Svøm                   
                     
13  Cayanne Kjær Knoth  1999    223  40.40  1:27.26  2:17.42    3:07.16   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
                     
14  Anne Sofie Rasmussen  1999    208  41.48  1:30.86  2:22.74    3:11.66   
  Swim Team Esbjerg                   
                     
15  Lilly-Sophie Groß  1999    205  43.24  1:33.74  2:23.83    3:12.62   
  Team Westsachsen                   
                     
16  Alexandra Penzold  1999    193  42.62  1:32.56  2:25.47    3:16.30   
  Team Westsachsen                   
                     
17  Kira Ernst  1999    150  44.45  1:40.97  2:40.54    3:33.42   
  Tsv Over/bullenhausen                   
                     
18  Ema Mae Damisch  1999    101  53.37  1:56.75  3:03.95    4:03.77   
  Tsv Over/bullenhausen                   
                     
Mie Johansen  1999              DSQ  No touch at 50 m 
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Stefanie Jorga  1999              DSQ  False start 
  Sc Seevetal                   
                     
 
Event 3, 200m Freestyle Women, Finals 10 years 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m  100m  150m    Finish  Status 
  Club                   











 
Michelle Thiele  2000  292  36.49  1:21.03  2:07.40    2:51.01   
  Team Westsachsen                   
                     
Viktoria Trommer  2000  287  38.42  1:24.74  2:11.58    2:52.06   
  Team Westsachsen                   
                     
Marlene Schmidt  2000  259  37.64  1:23.15  2:12.02    2:58.07   
  Team Westsachsen                   
                     
Katrine Knudsen  2000  232  42.39  1:30.76  2:20.42    3:04.82   
  Swim Team Esbjerg                   
                     
Emily Schröder  2000  213  41.38  1:32.07  2:22.45    3:10.07   
  Sv Eidelstedt Hamburg                   
                     
Celine Brock  2000  212  39.19  1:26.74  2:19.54    3:10.31   
  Herlev Svømning                   
                     
Sarah Schumann  2000  192  41.83  1:35.54  2:29.14    3:16.60   
  Team Westsachsen                   
                     
Nicole Schmid  2000  186  47.24  1:40.09  2:33.83    3:18.99   
  Team Westsachsen                   
                     
Luna Juul Lentoft  2000    184  44.16  1:35.34  2:27.62    3:19.36   
  Birkerød Svømmeklub                   
                     
10  Antonia Schierloh  2000    182  45.66  1:38.13  2:31.98    3:20.21   
  Sv Neptun Kiel                   
                     
11  Johanna Mau  2000    173  43.74  1:37.19  2:32.10    3:23.79   
  Hamburger Sc                   
                     
12  Deborah Hentschel  2000    159  44.96  1:40.47  2:36.22    3:29.56   
  Team Westsachsen                   
                     
13  Annalena Wolter  2000    158  44.39  1:40.36  2:36.96    3:30.14   
  Ssv 70 Halle-Neustadt                   
                     
14  Lotta Zürcher  2000    136  44.51  1:43.48  2:44.79    3:40.51   
  Hamburger Sc                   
                     
15  Anneke Becker  2000    125  47.19  1:46.11  2:47.03    3:46.99   
  Tsv Over/bullenhausen                   
                     
 
Event 3, 200m Freestyle Women, Finals 9 years and younger 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m  100m  150m    Finish  Status 
  Club                   











 
Saskia Ahrens  2001  190  41.22  1:32.95  2:26.64    3:17.46   
  Sv Neptun Kiel                   
                     
Elea Linka  2001  183  42.86  1:34.62  2:27.59    3:19.98   
  Sv Neptun Kiel                   
                     
Theresa Freytag  2001  177  43.08  1:33.95  2:28.27    3:21.98   
  Team Westsachsen                   
                     
Luca Isa Gorzolla  2001  126  49.86  1:51.77  3:46.58    3:46.58   
  Team Westsachsen                   
                     
Nina Peuker  2001  90  54.21  2:01.60  3:10.45    4:13.24   
  Team Westsachsen                   
                     
Maya Bellmann  2001  83  56.98  2:05.21  3:14.67    4:20.64   
  Team Westsachsen                   
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.18.00  Print Date  16 May 2010 
Licensed to: West Swim Esbjerg  Print Time  23:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark