2018-12-16   14:04:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vattenfall Swim Cup 2010 Morning CVU

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Friday Morning

Results Event 2 (Heats) - Per Age Group with Points and lap times
Results Event 2 (Heats) - Per Age Group with Points and lap times 
 
  Competition name  Vattenfall Swim Cup 2010 (CVU)    Print Date  16 May 2010   
  Competition place  Esbjerg    Print Time  23:07   
  Organizer  West Swim Esbjerg         
  Pool  25m         
  Competition date  2010-05-14         
 
 
Event 2, 50m Breaststroke Men, Heats 14 years 
 
Place  Name  Born  Points  FINA          Finish  Status 
  Club                   











 
Alexander Morgan  1996    598          31.34   
  Stockholms Kappsimnings                   
Andreas Borre Heltborg  1996    424          35.16   
  Allerød Svømmeklub                   
Teddi Rasmussen  1996    419          35.30   
  Svømmeklubben Grindsted                   
Magnus Yde  1996    416          35.39   
  Svømmeklubben S 68                   
Mikkel Stavngaard  1996    396          35.96   
  Allerød Svømmeklub                   
Benjamin R. Vinterberg  1996    395          36.00   
  Allerød Svømmeklub                   
Maximilian Prügel  1996    383          36.38   
  Esv Frankfurt(oder) 48                   
Nicholas Lloyd Krasuski  1996    371          36.76   
  Herlev Svømning                   
Jesper Skovbo Hansen  1996    369          36.82   
  Odder IGF                   
10  Roope Lehtonen  1996    358          37.18   
  Raision Urheilijat                   
11  Johannes Wagner  1996    349          37.52   
  Team Westsachsen                   
12  Casper Forsblad  1996    343          37.72   
  Tyresö Simsällskap                   
13  Sune Kokholm  1996    340          37.84   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
14  Fin Conje  1996    335          38.01   
  Sc Seevetal                   
15  Timo Schuett  1996    331          38.17   
  Tura Meldorf                   
16  Eeli Aavasalo  1996    327          38.33   
  Raision Urheilijat                   
17  Robin Thorsen  1996    327          38.35   
  Birkerød Svømmeklub                   
18  Simon Lundmark  1996    326          38.38   
  Landskrona Simsällskap                   
19  Daniel Harsfort  1996    324          38.45   
  Støvring Svømmeklub Pin                   
20  Paul Ehmke  1996    311          39.00   
  Sv Eidelstedt Hamburg                   
21  Johannes Kyas  1996    303          39.31   
  Ahrensburger Tsv                   
22  Peter Højberg  1996    300          39.46   
  Hobro Svømmeklub                   
23  Christoffer Beck  1996    254          41.68   
  Viborg Svømme Klub                   
24  Oliver Degn  1996    240          42.49   
  Odder IGF                   
25  Max-Maik Fritzsche  1996    238          42.63   
  Potsdamer Sv                   
26  Morten Baxter  1996    237          42.70   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
27  Piers Wermbter  1996    223          43.58   
  Tsv Over/bullenhausen                   
28  Fabian Garin  1996    218          43.89   
  Sösdala Simsällskap                   
29  Linus-Alexander Storm  1996    209          44.50   
  Preetzer Tsv                   
30  Thorben Lobisch  1996    197          45.37   
  Ahrensburger Tsv                   
31  Nicolai Bøving  1996    195          45.51   
  Svendborg Svømme Klub                   
32  Felix Koenecke  1996    189          45.99   
  Tsv Over/bullenhausen                   
33  Niklas Jürs  1996    184          46.43   
  Ahrensburger Tsv                   
34  Jesper Hansen  1996    182          46.64   
  West Swim Esbjerg                   
35  Lasse Jacobsen  1996    153          49.37   
  Rødding Svømmeklub                   
36  Joachim Raahauge  1996    149          49.78   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
37  Pascal Harder  1996    118          53.86   
  Tvv Neu Wulmstorf                   
Troels Hansen  1996              DNS   
  West Swim Esbjerg                   
Sebastian Bejer  1996              DSQ  False start 
  West Swim Esbjerg                   
 
Event 2, 50m Breaststroke Men, Heats 13 years 
 
Place  Name  Born  Points  FINA          Finish  Status 
  Club                   











 
Sendyk Pawel  1997    397          35.93   
  Marlin                   
Oliver Gustafsson  1997    387          36.23   
  Simsällskapet Delfin                   
Lasse Brock  1997    371          36.74   
  Herlev Svømning                   
Paul Wohlrabe  1997    334          38.06   
  Team Westsachsen                   
Till Wichmann  1997    334          38.07   
  Sc Seevetal                   
Janne Lahrssen  1997    292          39.79   
  Wesselburn                   
Nikolaj Borup  1997    268          40.97   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
Alexander Reppin  1997    264          41.19   
  Ssv 70 Halle-Neustadt                   
Henri Hellsröm  1997    259          41.44   
  Raision Urheilijat                   
10  Simon Juhl Schmidt  1997    254          41.72   
  Rødding Svømmeklub                   
11  Alexander Kleinwächter  1997    233          42.90   
  Sc Seevetal                   
12  Lucas Claesson  1997    223          43.56   
  Simsällskapet Delfin                   
13  Julian Thomas  1997    221          43.67   
  Esv Frankfurt(oder) 48                   
14  Josef Isaksson  1997    211          44.34   
  S71                   
15  Julian Wolf  1997    211          44.36   
  Esv Frankfurt(oder) 48                   
16  Alexander Piihl Hansen  1997    210          44.43   
  Nakskov Svømme Klub                   
17  Daniel Poulsen  1997    201          45.09   
  Støvring Svømmeklub Pin                   
18  Daniel Matthiesen  1997    200          45.15   
  Skærbæk Svømmeklub                   
19  Marcus Brandborg  1997    190          45.91   
  Støvring Svømmeklub Pin                   
20  Lucas Persson  1997    172          47.52   
  Osby Simsällskap                   
21  Adam Jørgensen  1997    161          48.57   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
22  Jacob Hunsballe  1997    150          49.75   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
23  Joe Phoomkhonsan  1997    146          50.16   
  Ahrensburger Tsv                   
24  Mark Simonsen  1997    144          50.33   
  Odder IGF                   
25  Frederik Rasmussen  1997    129          52.23   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
26  Alexander Dahlgaard  1997    104          56.17   
  West Swim Esbjerg                   
27  Oscar Albertsen  1997    85          1:00.17   
  Odder IGF                   
Asger A. Schäfer  1997              DNS   
  Birkerød Svømmeklub                   
Jasper Vogels  1997              DSQ  Cr. legs at end 
  de Waalstroom                   
Lucas Bruun  1997              DSQ  False start 
  West Swim Esbjerg                   
 
Event 2, 50m Breaststroke Men, Heats 12 years 
 
Place  Name  Born  Points  FINA          Finish  Status 
  Club                   











 
Oliver Leupold  1998    405          35.71   
  Team Westsachsen                   
Kristian Hermiz  1998    325          38.40   
  Swim Team Esbjerg                   
Nic Wetzel  1998    281          40.30   
  Berliner Tsc                   
Maurice Rothkegel  1998    268          40.95   
  Team Westsachsen                   
Nico Faßhauer  1998    246          42.13   
  Ssv 70 Halle-Neustadt                   
Simon Lundby Pedersen  1998    244          42.25   
  West Swim Esbjerg                   
Nicolai Grene  1998    240          42.47   
  West Swim Esbjerg                   
Lars Donath  1998    239          42.56   
  Sv Eidelstedt Hamburg                   
Felix Borck  1998    219          43.81   
  Potsdamer Sv                   
10  Noah Thompson  1998    209          44.51   
  Herlev Svømning                   
11  Jonas Bruun Sleimann  1998    196          45.46   
  West Swim Esbjerg                   
12  Thomas Uttrup Ludwig  1998    190          45.92   
  Herlev Svømning                   
13  Nils Beyer  1998    178          46.95   
  Ssv 70 Halle-Neustadt                   
14  Niclas Franke  1998    177          47.08   
  Esv Frankfurt(oder) 48                   
15  Frederik Knudsen  1998    169          47.74   
  Swim Team Esbjerg                   
16  Nikita Markowskiy  1998    169          47.76   
  Csv Berlin                   
17  Joey Ketzscher  1998    160          48.68   
  Tsv Rotweiß Niebüll                   
18  Felix Jahnke  1998    152          49.47   
  Sösdala Simsällskap                   
19  Mathias Edvardsen  1998    147          50.07   
  Nakskov Svømme Klub                   
20  Sverre van Brink  1998    145          50.22   
  Osby Simsällskap                   
21  Anes Jahic  1998    136          51.40   
  Swim Team Esbjerg                   
22  Christian Nielsen  1998    122          53.21   
  Nakskov Svømme Klub                   
23  Jens Elkjær Nielsen  1998    117          54.01   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
24  Marcus Dam Enkebølle  1998    93          58.33   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
25  Maximillian Jahnke  1998    88          59.34   
  Sösdala Simsällskap                   
26  Mikkel Andersen  1998    73          1:03.05   
  West Swim Esbjerg                   
27  Marcus Møgelmose-Andersen  1998    45          1:14.31   
  West Swim Esbjerg                   
Ben Fahrenkrug  1998              DSQ  False start 
  Ahrensburger Tsv                   
Thor Erik Andreasen  1998              DSQ  One hand at end 
  West Swim Esbjerg                   
Thor Madsen  1998              DSQ  Cr legs after turn 
  West Swim Esbjerg                   
 
Event 2, 50m Breaststroke Men, Heats 11 years and younger 
 
Place  Name  Born  Points  FINA          Finish  Status 
  Club                   











 
Justin Speer  1999    256          41.59   
  Team Westsachsen                   
Johann-Ludwig Herzog  1999    251          41.89   
  Esv Frankfurt(oder) 48                   
Philipp Albert  1999    232          42.98   
  Team Westsachsen                   
Jonas Jahnel  1999    222          43.59   
  Sv Halle E.v.                   
Elias Richter  1999    217          43.95   
  Berliner Tsc                   
Alexander Müller  2000    211          44.35   
  Esv Frankfurt(oder) 48                   
Filip Lindell-Strömblad  1999    207          44.67   
  Landskrona Simsällskap                   
Dominique Renné  2000    206          44.71   
  Esv Frankfurt(oder) 48                   
Mark Hülsmeyer  1999    203          44.93   
  Sc Seevetal                   
10  Luca Zmatlik  1999    199          45.27   
  Hamburger Sc                   
11  Yannick Neue  2000    191          45.89   
  Osc Bremerhaven                   
12  Tim Julian Steinhorst  2000    188          46.07   
  Esv Frankfurt(oder) 48                   
13  Vincent Radach  1999    183          46.51   
  Sv Neptun Kiel                   
14  Lukas Glasewald  2000    177          47.08   
  Sv Halle E.v.                   
15  Leif Peters  1999    176          47.09   
  Ahrensburger Tsv                   
16  Moritz Mauer  2000    176          47.16   
  Osc Bremerhaven                   
17  Loris Kaminski  1999    174          47.33   
  Osc Bremerhaven                   
18  Hannes Jakubczyk  2001    169          47.75   
  Ssv 70 Halle-Neustadt                   
19  Frederik Brun Nielsen  1999    166          48.02   
  Nakskov Svømme Klub                   
20  Sören Förster  2000    160          48.69   
  Berliner Tsc                   
21  Niclas Luedtke  1999    159          48.70   
  Sv Eidelstedt Hamburg                   
22  Gustav Yde  2000    155          49.21   
  Svømmeklubben S 68                   
23  Elias Christiansen  1999    151          49.56   
  Tsv Rotweiß Niebüll                   
24  Tilmann Schmidt  1999    146          50.14   
  Esv Frankfurt(oder) 48                   
25  Joel Mörck  1999    143          50.47   
  S71                   
26  Markus Engert  2000    143          50.56   
  Team Westsachsen                   
27  Martin Engstrand  1999    136          51.33   
  Tyresö Simsällskap                   
28  Valentin Pimpels  1999    136          51.37   
  Sc Seevetal                   
29  Nils Linka  1999    133          51.69   
  Sv Neptun Kiel                   
30  Nemanja Jankovic  1999    132          51.91   
  Csv Berlin                   
31  Max Pfeiffer  2000    131          51.99   
  Ssv 70 Halle-Neustadt                   
32  Maximilian Haack  2001    130          52.18   
  Ssv 70 Halle-Neustadt                   
33  Jonte Petersen  2000    127          52.56   
  Hamburger Sc                   
34  Victor Ravnkilde Kristens  1999    126          52.73   
  Rødding Svømmeklub                   
35  Andreas Wilson  1999    123          53.11   
  Sösdala Simsällskap                   
36  Nikolaj Isdahl  1999    119          53.70   
  Odder IGF                   
37  Elias Törnqvist  1999    118          53.83   
  Tyresö Simsällskap                   
38  Max Müller  2001    116          54.11   
  Team Westsachsen                   
39  Jakob Kyas  2000    115          54.26   
  Ahrensburger Tsv                   
40  Oskar Harrit  1999    110          55.14   
  Birkerød Svømmeklub                   
41  Svend Matzen  1999    106          55.74   
  Rødding Svømmeklub                   
42  Sebastian Tullberg  2000    99          57.03   
  Birkerød Svømmeklub                   
43  Simon Reichelt  2000    97          57.56   
  Hamburger Sc                   
44  Yannik D‹outrelepont  1999    95          57.94   
  Ahrensburger Tsv                   
45  Thomas Frausing Sørensen  1999    92          58.49   
  West Swim Esbjerg                   
46  Bjørn Kristensen  1999    85          1:00.15   
  Ikast Svømmeklub                   
47  Thorben Richert  2000    83          1:00.59   
  Team Westsachsen                   
48  Johan Flores  1999    80          1:01.21   
  Tyresö Simsällskap                   
49  Rasmus Emil Nielsen  2000    69          1:04.44   
  West Swim Esbjerg                   
50  Macus Buus Nielsen  2000    52          1:10.59   
  Ikast Svømmeklub                   
51  Carl Peter Vittrup  2001    52          1:10.64   
  Herlev Svømning                   
52  Oliver Christensen  2000    44          1:14.78   
  West Swim Esbjerg                   
Daniel Labuschagne  1999              DNS   
  Støvring Svømmeklub Pin                   
William Sebastian Christi  2001              DNS   
  Odder IGF                   
Etienne Weinbach  2002              DSQ  One hand in turn 
  Tsv Rotweiß Niebüll                   
Kenan Kaya  2001              DSQ  Assym. legs in br. 
  Odder IGF                   
Kristoffer Højfeldt  1999              DSQ  Assym. legs in br. 
  Odder IGF                   
Mikkel Juhl Schmidt  2001              DSQ  Assym. legs in br. 
  Rødding Svømmeklub                   
Philip Chen  2000              DSQ  False start 
  S71                   
 
 

Generated by WinGrodan 1.18.00  Print Date  16 May 2010 
Licensed to: West Swim Esbjerg  Print Time  23:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark