Resultater for Vattenfall Swim Cup 2010 Morning CVU
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Friday Morning
Results Event 2 (Heats) - Per Age Group with Points and lap times |
Competition name | Vattenfall Swim Cup 2010 (CVU) | Print Date | 16 May 2010 | |||
Competition place | Esbjerg | Print Time | 23:07 | |||
Organizer | West Swim Esbjerg | |||||
Pool | 25m | |||||
Competition date | 2010-05-14 |
Event 2, 50m Breaststroke Men, Heats 14 years |
Place | Name | Born | Points | FINA | Finish | Status | ||||
Club | ||||||||||
1 | Alexander Morgan | 1996 | 598 | 31.34 | ||||||
Stockholms Kappsimnings | ||||||||||
2 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 424 | 35.16 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Teddi Rasmussen | 1996 | 419 | 35.30 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
4 | Magnus Yde | 1996 | 416 | 35.39 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Mikkel Stavngaard | 1996 | 396 | 35.96 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Benjamin R. Vinterberg | 1996 | 395 | 36.00 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maximilian Prügel | 1996 | 383 | 36.38 | ||||||
Esv Frankfurt(oder) 48 | ||||||||||
8 | Nicholas Lloyd Krasuski | 1996 | 371 | 36.76 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
9 | Jesper Skovbo Hansen | 1996 | 369 | 36.82 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
10 | Roope Lehtonen | 1996 | 358 | 37.18 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
11 | Johannes Wagner | 1996 | 349 | 37.52 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
12 | Casper Forsblad | 1996 | 343 | 37.72 | ||||||
Tyresö Simsällskap | ||||||||||
13 | Sune Kokholm | 1996 | 340 | 37.84 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
14 | Fin Conje | 1996 | 335 | 38.01 | ||||||
Sc Seevetal | ||||||||||
15 | Timo Schuett | 1996 | 331 | 38.17 | ||||||
Tura Meldorf | ||||||||||
16 | Eeli Aavasalo | 1996 | 327 | 38.33 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
17 | Robin Thorsen | 1996 | 327 | 38.35 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Simon Lundmark | 1996 | 326 | 38.38 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
19 | Daniel Harsfort | 1996 | 324 | 38.45 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
20 | Paul Ehmke | 1996 | 311 | 39.00 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
21 | Johannes Kyas | 1996 | 303 | 39.31 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
22 | Peter Højberg | 1996 | 300 | 39.46 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
23 | Christoffer Beck | 1996 | 254 | 41.68 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
24 | Oliver Degn | 1996 | 240 | 42.49 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
25 | Max-Maik Fritzsche | 1996 | 238 | 42.63 | ||||||
Potsdamer Sv | ||||||||||
26 | Morten Baxter | 1996 | 237 | 42.70 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
27 | Piers Wermbter | 1996 | 223 | 43.58 | ||||||
Tsv Over/bullenhausen | ||||||||||
28 | Fabian Garin | 1996 | 218 | 43.89 | ||||||
Sösdala Simsällskap | ||||||||||
29 | Linus-Alexander Storm | 1996 | 209 | 44.50 | ||||||
Preetzer Tsv | ||||||||||
30 | Thorben Lobisch | 1996 | 197 | 45.37 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
31 | Nicolai Bøving | 1996 | 195 | 45.51 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
32 | Felix Koenecke | 1996 | 189 | 45.99 | ||||||
Tsv Over/bullenhausen | ||||||||||
33 | Niklas Jürs | 1996 | 184 | 46.43 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
34 | Jesper Hansen | 1996 | 182 | 46.64 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
35 | Lasse Jacobsen | 1996 | 153 | 49.37 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
36 | Joachim Raahauge | 1996 | 149 | 49.78 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
37 | Pascal Harder | 1996 | 118 | 53.86 | ||||||
Tvv Neu Wulmstorf | ||||||||||
- | Troels Hansen | 1996 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Sebastian Bejer | 1996 | DSQ | False start | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Event 2, 50m Breaststroke Men, Heats 13 years |
Place | Name | Born | Points | FINA | Finish | Status | ||||
Club | ||||||||||
1 | Sendyk Pawel | 1997 | 397 | 35.93 | ||||||
Marlin | ||||||||||
2 | Oliver Gustafsson | 1997 | 387 | 36.23 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
3 | Lasse Brock | 1997 | 371 | 36.74 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Paul Wohlrabe | 1997 | 334 | 38.06 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Till Wichmann | 1997 | 334 | 38.07 | ||||||
Sc Seevetal | ||||||||||
6 | Janne Lahrssen | 1997 | 292 | 39.79 | ||||||
Wesselburn | ||||||||||
7 | Nikolaj Borup | 1997 | 268 | 40.97 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
8 | Alexander Reppin | 1997 | 264 | 41.19 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
9 | Henri Hellsröm | 1997 | 259 | 41.44 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
10 | Simon Juhl Schmidt | 1997 | 254 | 41.72 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
11 | Alexander Kleinwächter | 1997 | 233 | 42.90 | ||||||
Sc Seevetal | ||||||||||
12 | Lucas Claesson | 1997 | 223 | 43.56 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
13 | Julian Thomas | 1997 | 221 | 43.67 | ||||||
Esv Frankfurt(oder) 48 | ||||||||||
14 | Josef Isaksson | 1997 | 211 | 44.34 | ||||||
S71 | ||||||||||
15 | Julian Wolf | 1997 | 211 | 44.36 | ||||||
Esv Frankfurt(oder) 48 | ||||||||||
16 | Alexander Piihl Hansen | 1997 | 210 | 44.43 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
17 | Daniel Poulsen | 1997 | 201 | 45.09 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
18 | Daniel Matthiesen | 1997 | 200 | 45.15 | ||||||
Skærbæk Svømmeklub | ||||||||||
19 | Marcus Brandborg | 1997 | 190 | 45.91 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
20 | Lucas Persson | 1997 | 172 | 47.52 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
21 | Adam Jørgensen | 1997 | 161 | 48.57 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
22 | Jacob Hunsballe | 1997 | 150 | 49.75 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
23 | Joe Phoomkhonsan | 1997 | 146 | 50.16 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
24 | Mark Simonsen | 1997 | 144 | 50.33 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
25 | Frederik Rasmussen | 1997 | 129 | 52.23 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
26 | Alexander Dahlgaard | 1997 | 104 | 56.17 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
27 | Oscar Albertsen | 1997 | 85 | 1:00.17 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Asger A. Schäfer | 1997 | DNS | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Jasper Vogels | 1997 | DSQ | Cr. legs at end | ||||||
de Waalstroom | ||||||||||
- | Lucas Bruun | 1997 | DSQ | False start | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Event 2, 50m Breaststroke Men, Heats 12 years |
Place | Name | Born | Points | FINA | Finish | Status | ||||
Club | ||||||||||
1 | Oliver Leupold | 1998 | 405 | 35.71 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
2 | Kristian Hermiz | 1998 | 325 | 38.40 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Nic Wetzel | 1998 | 281 | 40.30 | ||||||
Berliner Tsc | ||||||||||
4 | Maurice Rothkegel | 1998 | 268 | 40.95 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Nico Faßhauer | 1998 | 246 | 42.13 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
6 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 244 | 42.25 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Nicolai Grene | 1998 | 240 | 42.47 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Lars Donath | 1998 | 239 | 42.56 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
9 | Felix Borck | 1998 | 219 | 43.81 | ||||||
Potsdamer Sv | ||||||||||
10 | Noah Thompson | 1998 | 209 | 44.51 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
11 | Jonas Bruun Sleimann | 1998 | 196 | 45.46 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | 190 | 45.92 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
13 | Nils Beyer | 1998 | 178 | 46.95 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
14 | Niclas Franke | 1998 | 177 | 47.08 | ||||||
Esv Frankfurt(oder) 48 | ||||||||||
15 | Frederik Knudsen | 1998 | 169 | 47.74 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
16 | Nikita Markowskiy | 1998 | 169 | 47.76 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
17 | Joey Ketzscher | 1998 | 160 | 48.68 | ||||||
Tsv Rotweiß Niebüll | ||||||||||
18 | Felix Jahnke | 1998 | 152 | 49.47 | ||||||
Sösdala Simsällskap | ||||||||||
19 | Mathias Edvardsen | 1998 | 147 | 50.07 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
20 | Sverre van Brink | 1998 | 145 | 50.22 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
21 | Anes Jahic | 1998 | 136 | 51.40 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
22 | Christian Nielsen | 1998 | 122 | 53.21 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
23 | Jens Elkjær Nielsen | 1998 | 117 | 54.01 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
24 | Marcus Dam Enkebølle | 1998 | 93 | 58.33 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
25 | Maximillian Jahnke | 1998 | 88 | 59.34 | ||||||
Sösdala Simsällskap | ||||||||||
26 | Mikkel Andersen | 1998 | 73 | 1:03.05 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
27 | Marcus Møgelmose-Andersen | 1998 | 45 | 1:14.31 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Ben Fahrenkrug | 1998 | DSQ | False start | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
- | Thor Erik Andreasen | 1998 | DSQ | One hand at end | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Thor Madsen | 1998 | DSQ | Cr legs after turn | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Event 2, 50m Breaststroke Men, Heats 11 years and younger |
Place | Name | Born | Points | FINA | Finish | Status | ||||
Club | ||||||||||
1 | Justin Speer | 1999 | 256 | 41.59 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
2 | Johann-Ludwig Herzog | 1999 | 251 | 41.89 | ||||||
Esv Frankfurt(oder) 48 | ||||||||||
3 | Philipp Albert | 1999 | 232 | 42.98 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Jonas Jahnel | 1999 | 222 | 43.59 | ||||||
Sv Halle E.v. | ||||||||||
5 | Elias Richter | 1999 | 217 | 43.95 | ||||||
Berliner Tsc | ||||||||||
6 | Alexander Müller | 2000 | 211 | 44.35 | ||||||
Esv Frankfurt(oder) 48 | ||||||||||
7 | Filip Lindell-Strömblad | 1999 | 207 | 44.67 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
8 | Dominique Renné | 2000 | 206 | 44.71 | ||||||
Esv Frankfurt(oder) 48 | ||||||||||
9 | Mark Hülsmeyer | 1999 | 203 | 44.93 | ||||||
Sc Seevetal | ||||||||||
10 | Luca Zmatlik | 1999 | 199 | 45.27 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
11 | Yannick Neue | 2000 | 191 | 45.89 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
12 | Tim Julian Steinhorst | 2000 | 188 | 46.07 | ||||||
Esv Frankfurt(oder) 48 | ||||||||||
13 | Vincent Radach | 1999 | 183 | 46.51 | ||||||
Sv Neptun Kiel | ||||||||||
14 | Lukas Glasewald | 2000 | 177 | 47.08 | ||||||
Sv Halle E.v. | ||||||||||
15 | Leif Peters | 1999 | 176 | 47.09 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
16 | Moritz Mauer | 2000 | 176 | 47.16 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
17 | Loris Kaminski | 1999 | 174 | 47.33 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
18 | Hannes Jakubczyk | 2001 | 169 | 47.75 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
19 | Frederik Brun Nielsen | 1999 | 166 | 48.02 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
20 | Sören Förster | 2000 | 160 | 48.69 | ||||||
Berliner Tsc | ||||||||||
21 | Niclas Luedtke | 1999 | 159 | 48.70 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
22 | Gustav Yde | 2000 | 155 | 49.21 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
23 | Elias Christiansen | 1999 | 151 | 49.56 | ||||||
Tsv Rotweiß Niebüll | ||||||||||
24 | Tilmann Schmidt | 1999 | 146 | 50.14 | ||||||
Esv Frankfurt(oder) 48 | ||||||||||
25 | Joel Mörck | 1999 | 143 | 50.47 | ||||||
S71 | ||||||||||
26 | Markus Engert | 2000 | 143 | 50.56 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
27 | Martin Engstrand | 1999 | 136 | 51.33 | ||||||
Tyresö Simsällskap | ||||||||||
28 | Valentin Pimpels | 1999 | 136 | 51.37 | ||||||
Sc Seevetal | ||||||||||
29 | Nils Linka | 1999 | 133 | 51.69 | ||||||
Sv Neptun Kiel | ||||||||||
30 | Nemanja Jankovic | 1999 | 132 | 51.91 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
31 | Max Pfeiffer | 2000 | 131 | 51.99 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
32 | Maximilian Haack | 2001 | 130 | 52.18 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
33 | Jonte Petersen | 2000 | 127 | 52.56 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
34 | Victor Ravnkilde Kristens | 1999 | 126 | 52.73 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
35 | Andreas Wilson | 1999 | 123 | 53.11 | ||||||
Sösdala Simsällskap | ||||||||||
36 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 119 | 53.70 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
37 | Elias Törnqvist | 1999 | 118 | 53.83 | ||||||
Tyresö Simsällskap | ||||||||||
38 | Max Müller | 2001 | 116 | 54.11 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
39 | Jakob Kyas | 2000 | 115 | 54.26 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
40 | Oskar Harrit | 1999 | 110 | 55.14 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
41 | Svend Matzen | 1999 | 106 | 55.74 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
42 | Sebastian Tullberg | 2000 | 99 | 57.03 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
43 | Simon Reichelt | 2000 | 97 | 57.56 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
44 | Yannik D‹outrelepont | 1999 | 95 | 57.94 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
45 | Thomas Frausing Sørensen | 1999 | 92 | 58.49 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
46 | Bjørn Kristensen | 1999 | 85 | 1:00.15 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
47 | Thorben Richert | 2000 | 83 | 1:00.59 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
48 | Johan Flores | 1999 | 80 | 1:01.21 | ||||||
Tyresö Simsällskap | ||||||||||
49 | Rasmus Emil Nielsen | 2000 | 69 | 1:04.44 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
50 | Macus Buus Nielsen | 2000 | 52 | 1:10.59 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
51 | Carl Peter Vittrup | 2001 | 52 | 1:10.64 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
52 | Oliver Christensen | 2000 | 44 | 1:14.78 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Daniel Labuschagne | 1999 | DNS | |||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
- | William Sebastian Christi | 2001 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Etienne Weinbach | 2002 | DSQ | One hand in turn | ||||||
Tsv Rotweiß Niebüll | ||||||||||
- | Kenan Kaya | 2001 | DSQ | Assym. legs in br. | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Kristoffer Højfeldt | 1999 | DSQ | Assym. legs in br. | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Mikkel Juhl Schmidt | 2001 | DSQ | Assym. legs in br. | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
- | Philip Chen | 2000 | DSQ | False start | ||||||
S71 | ||||||||||
Generated by WinGrodan 1.18.00 | Print Date | 16 May 2010 |
Licensed to: West Swim Esbjerg | Print Time | 23:07 |