2018-10-17   05:33:28
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vattenfall Swim Cup 2010 Morning CVU

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Friday Morning

Results Event 7 (Heats) - Per Age Group with Points and lap times
Results Event 7 (Heats) - Per Age Group with Points and lap times 
 
  Competition name  Vattenfall Swim Cup 2010 (CVU)    Print Date  16 May 2010   
  Competition place  Esbjerg    Print Time  23:07   
  Organizer  West Swim Esbjerg         
  Pool  25m         
  Competition date  2010-05-14         
 
 
Event 7, 50m Backstroke Women, Heats 11 years 
 
Place  Name  Born  Points  FINA          Finish  Status 
  Club                   











 
Franziska Fischer  1999    419          35.61   
  Team Westsachsen                   
Sarah Gottschalk  1999    374          36.98   
  Sv Halle E.v.                   
Charlotte Wendlandt  1999    365          37.28   
  Berliner Tsc                   
Victoria Fischer  1999    364          37.33   
  Team Westsachsen                   
Tosca Schmidt  1999    357          37.58   
  Team Westsachsen                   
Susann Epperlein  1999    347          37.93   
  Team Westsachsen                   
Sophie Fischer  1999    316          39.13   
  Team Westsachsen                   
Ida Persson  1999    301          39.76   
  Sösdala Simsällskap                   
Nicola Dähn  1999    301          39.77   
  Esv Frankfurt(oder) 48                   
10  Jamie Verebelyi  1999    291          40.20   
  Team Westsachsen                   
11  Maria Meißner  1999    284          40.54   
  Esv Frankfurt(oder) 48                   
12  Lisa Bendig  1999    283          40.61   
  Tvv Neu Wulmstorf                   
12  Sophie Ritter  1999    283          40.61   
  Hamburger Sc                   
14  Emily Anding  1999    278          40.82   
  Berliner Tsc                   
15  Ellen Sandberg  1999    278          40.83   
  S71                   
16  Maria Moors  1999    267          41.40   
  Potsdamer Sv                   
17  Laura Luzie Tauschel  1999    266          41.44   
  Sv Halle E.v.                   
18  Victoria Jönsson  1999    264          41.53   
  S71                   
19  Leonie Buckwitz  1999    260          41.75   
  Sv Halle E.v.                   
20  Thereza Maria Neesgaard  1999    257          41.92   
  Birkerød Svømmeklub                   
21  Nina-Elisabeth Behnisch  1999    249          42.34   
  Esv Frankfurt(oder) 48                   
22  Lykke K. Nielsen  1999    236          43.11   
  Odder IGF                   
23  Selina Urban  1999    236          43.14   
  Ssv 70 Halle-Neustadt                   
24  Louise Kronborg Frandsen  1999    230          43.49   
  West Swim Esbjerg                   
25  Emilia Christiansen  1999    229          43.58   
  S71                   
26  Alicia Peters  1999    218          44.30   
  Berliner Tsc                   
27  Janne Reichstein  1999    217          44.32   
  Osc Bremerhaven                   
28  Kim Lekaj  1999    208          44.99   
  Berliner Tsc                   
29  Lilly-Sophie Groß  1999    208          45.01   
  Team Westsachsen                   
30  Annika Hoffmann  1999    206          45.12   
  Preetzer Tsv                   
31  Knar Mikael  1999    196          45.85   
  S71                   
32  Sara Olsson  1999    196          45.91   
  Tyresö Simsällskap                   
33  Cynthia-Marie Schubert  1999    187          46.61   
  Team Westsachsen                   
34  Martha Andersen  1999    185          46.75   
  Delta Svøm                   
35  Maxi Gläser  1999    184          46.83   
  Team Westsachsen                   
36  Maja Leth Bang  1999    182          47.00   
  Herlev Svømning                   
37  Alexandra Penzold  1999    182          47.03   
  Team Westsachsen                   
38  Cayanne Kjær Knoth  1999    177          47.47   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
39  Darcie Wichmann  1999    175          47.61   
  Sc Seevetal                   
40  Luc Cosima Schacherer  1999    171          48.05   
  Tsv Rotweiß Niebüll                   
41  Caroline Schauer  1999    169          48.22   
  Esv Frankfurt(oder) 48                   
42  Bernadett Moosdorf  1999    168          48.29   
  Esv Frankfurt(oder) 48                   
43  Kira Ernst  1999    168          48.30   
  Tsv Over/bullenhausen                   
44  Amanda Lewson  1999    167          48.44   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
45  Johanne Skovgaard Terp  1999    155          49.62   
  Odder IGF                   
46  Petrine Brandt Hansen  1999    146          50.63   
  Nakskov Svømme Klub                   
47  Philine Kupske  1999    117          54.53   
  Tsv Over/bullenhausen                   
48  Charlotte Golz  1999    115          54.78   
  Tsv Over/bullenhausen                   
49  Frida Jørgensen  1999    102          56.95   
  Nakskov Svømme Klub                   
50  Sarah Brinkmann  1999    99          57.68   
  Tsv Over/bullenhausen                   
51  Mie Johansen  1999    85          1:00.58   
  Ikast Svømmeklub                   
52  Lena Janisch  1999    78          1:02.28   
  Ahrensburger Tsv                   
53  Ema Mae Damisch  1999    76          1:02.90   
  Tsv Over/bullenhausen                   
Karoline Rasksen  1999              DNS   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Nanna Lousdal Nielsen  1999              DSQ  stops at 25 m 
  Støvring Svømmeklub Pin                   
Stine Ahlert  1999              DSQ  Sw. at br. 
  Esv Frankfurt(oder) 48                   
 
Event 7, 50m Backstroke Women, Heats 10 years 
 
Place  Name  Born  Points  FINA          Finish  Status 
  Club                   











 
Lia Neubert  2000    375          36.95   
  Sv Halle E.v.                   
Michelle Thiele  2000    289          40.30   
  Team Westsachsen                   
Charlotte Bohner  2000    286          40.47   
  Berliner Tsc                   
Katarina Tkachenko  2000    280          40.73   
  Potsdamer Sv                   
Marlene Schmidt  2000    255          42.05   
  Team Westsachsen                   
Alisa Fritzsch  2000    254          42.06   
  Team Westsachsen                   
Melina Sinkwitz  2000    243          42.73   
  Berliner Tsc                   
Sarah Seifert  2000    238          43.01   
  Berliner Tsc                   
Clara Schade Cantby  2000    235          43.16   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
10  Heather-Marie Borchardt  2000    233          43.30   
  Csv Berlin                   
11  Emily Schröder  2000    224          43.90   
  Sv Eidelstedt Hamburg                   
12  Viktoria Trommer  2000    222          44.02   
  Team Westsachsen                   
13  Vanessa Städter  2000    220          44.12   
  Team Westsachsen                   
14  Monique Petzold  2000    209          44.92   
  Team Westsachsen                   
15  Melina Hoge  2000    206          45.16   
  Sc Seevetal                   
16  Amalie L. Madsen  2000    202          45.45   
  Nakskov Svømme Klub                   
17  Zoé Cara Peucelle  2000    200          45.54   
  Berliner Tsc                   
18  Michelle Finger  2000    199          45.62   
  Sv Eidelstedt Hamburg                   
19  Michelle-Chantal Büsing  2000    197          45.79   
  Osc Bremerhaven                   
20  Felicitas Lehmann  2000    192          46.20   
  Esv Frankfurt(oder) 48                   
21  Johanna Mau  2000    190          46.34   
  Hamburger Sc                   
22  Antonia Schierloh  2000    188          46.52   
  Sv Neptun Kiel                   
22  Lilian Zuch  2000    188          46.52   
  Esv Frankfurt(oder) 48                   
24  Katrine Knudsen  2000    180          47.24   
  Swim Team Esbjerg                   
25  Laura Bartz  2000    177          47.44   
  Esv Frankfurt(oder) 48                   
26  Fenja Wineberger  2000    171          48.01   
  Tvv Neu Wulmstorf                   
27  Charlot Schoeppe  2000    161          48.95   
  Ssv 70 Halle-Neustadt                   
28  Emily Frank  2000    157          49.40   
  Sc Seevetal                   
28  Marie-Fee Tobaben  2000    157          49.40   
  Sc Seevetal                   
30  Carolin Klebert  2000    149          50.24   
  Team Westsachsen                   
31  Laura Fernandez  2000    149          50.31   
  Hamburger Sc                   
32  Deborah Hentschel  2000    146          50.66   
  Team Westsachsen                   
33  Noa Turin  2000    145          50.67   
  West Swim Esbjerg                   
34  Julie Galsgaard Hansen  2000    138          51.61   
  Nakskov Svømme Klub                   
35  Judith Jahnke  2000    137          51.71   
  Sösdala Simsällskap                   
36  Lotta Zürcher  2000    127          53.05   
  Hamburger Sc                   
37  Julie Høegh_jørgensen  2000    124          53.41   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
38  Leena Kühn  2000    118          54.37   
  Osc Bremerhaven                   
39  Sidse Juhl Schmidt  2000    112          55.29   
  Rødding Svømmeklub                   
40  Hjördis Karlsson  2000    106          56.29   
  Tsv Rotweiß Niebüll                   
41  Line Thulin  2000    104          56.70   
  West Swim Esbjerg                   
42  Camilla Heide Nielsen  2000    101          57.32   
  West Swim Esbjerg                   
43  Marie Skowronnek  2000    85          1:00.66   
  Sc Seevetal                   
44  Line Larsen  2000    80          1:01.74   
  West Swim Esbjerg                   
45  Emma Beyer  2000    59          1:08.53   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Chiara Lobsien  2000              DNS   
  Sc Seevetal                   
Janne Brun Christensen  2000              DNS   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Johanna Mohr  2000              DSQ  no touch at 25 m 
  Preetzer Tsv                   
Lisa Altenkirch  2000              DSQ  Sw. at br. 
  Sv Halle E.v.                   
Nicole Schmid  2000              DSQ  Sw. at br. 25 m 
  Team Westsachsen                   
 
Event 7, 50m Backstroke Women, Heats 9 years and younger 
 
Place  Name  Born  Points  FINA          Finish  Status 
  Club                   











 
Micaela Jönsson  2001    231          43.42   
  S71                   
Maria Tsychkova  2001    183          46.94   
  Turebergs Simklubb                   
Saskia Ahrens  2001    180          47.23   
  Sv Neptun Kiel                   
Rieke Lühr  2001    166          48.47   
  Osc Bremerhaven                   
Elea Linka  2001    154          49.74   
  Sv Neptun Kiel                   
Theresa Freytag  2001    150          50.13   
  Team Westsachsen                   
Tjale Schütz  2001    132          52.39   
  Osc Bremerhaven                   
Ida Sofie Goldschmidt  2001    128          52.90   
  Herlev Svømning                   
Melina Moors  2001    117          54.43   
  Potsdamer Sv                   
10  Charlotte Just  2001    116          54.69   
  Esv Frankfurt(oder) 48                   
11  Nina Peuker  2001    101          57.22   
  Team Westsachsen                   
12  Maria Møller Glargaard  2001    96          58.29   
  Swim Team Esbjerg                   
13  Luca Isa Gorzolla  2001    89          59.69   
  Team Westsachsen                   
14  Maya Bellmann  2001    86          1:00.43   
  Team Westsachsen                   
15  Merle Kühn  2001    82          1:01.41   
  Osc Bremerhaven                   
16  Malou Poulsen  2001    64          1:06.53   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
17  Mia Karlsson  2001    57          1:09.32   
  Tsv Rotweiß Niebüll                   
Anna Frida Leth Bang  2002              DSQ  no touch at 25 m 
  Herlev Svømning                   
Isabella Guldager Jensen  2001              DSQ  End at breast 
  Swim Team Esbjerg                   
 
 

Generated by WinGrodan 1.18.00  Print Date  16 May 2010 
Licensed to: West Swim Esbjerg  Print Time  23:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark