2018-10-18   13:21:34
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vattenfall Swim Cup 2010 Morning CVU

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Friday Morning

Results Event 8 (Heats) - Per Age Group with Points and lap times
Results Event 8 (Heats) - Per Age Group with Points and lap times 
 
  Competition name  Vattenfall Swim Cup 2010 (CVU)    Print Date  16 May 2010   
  Competition place  Esbjerg    Print Time  23:07   
  Organizer  West Swim Esbjerg         
  Pool  25m         
  Competition date  2010-05-14         
 
 
Event 8, 50m Backstroke Men, Heats 14 years 
 
Place  Name  Born  Points  FINA          Finish  Status 
  Club                   











 
Alexander Morgan  1996    413          31.13   
  Stockholms Kappsimnings                   
Chris Johansen  1996    380          32.00   
  Herlev Svømning                   
Kasper Sveistrup Holck  1996    365          32.43   
  Allerød Svømmeklub                   
Erik Wetzstein  1996    332          33.47   
  Team Westsachsen                   
Aaro Liitti  1996    329          33.58   
  Raision Urheilijat                   
Magnus Yde  1996    329          33.59   
  Svømmeklubben S 68                   
Martin Nielsen  1996    313          34.14   
  Nakskov Svømme Klub                   
Jonathan Juraschek  1996    309          34.28   
  Csv Berlin                   
Steffen Møller Jürgensen  1996    302          34.54   
  Odder IGF                   
10  Timo Schuett  1996    295          34.82   
  Tura Meldorf                   
11  Mikkel Rathschau Sørensen  1996    276          35.59   
  West Swim Esbjerg                   
12  Oliver Degn  1996    269          35.91   
  Odder IGF                   
13  Christoph Lorenzen  1996    266          36.04   
  Tvv Neu Wulmstorf                   
14  Frederik M. Mortensen  1996    264          36.12   
  Viborg Svømme Klub                   
15  Morten Baxter  1996    258          36.43   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
16  Rasmus Jørgensen  1996    254          36.62   
  Viborg Svømme Klub                   
17  Dimitri Maul  1996    243          37.17   
  Csv Berlin                   
18  Tom Neubert  1996    235          37.56   
  Team Westsachsen                   
19  Daniel Thörnqvist  1996    229          37.87   
  Tyresö Simsällskap                   
20  Maurice Brandt  1996    222          38.30   
  Tura Meldorf                   
21  Malthe Lindquist  1996    215          38.67   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
22  Marc Zurheiden  1996    193          40.09   
  Sc Seevetal                   
23  Rune Kay  1996    187          40.53   
  Svømmeklubben Tempo                   
24  Stefan Abildtrup  1996    142          44.45   
  Svømmeklubben Grindsted                   
25  Lasse Jacobsen  1996    137          44.93   
  Rødding Svømmeklub                   
26  Sebastian Bejer  1996    109          48.47   
  West Swim Esbjerg                   
27  Joachim Raahauge  1996    106          48.92   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Alexander R. Schleimann  1996              DNS   
  Svendborg Svømme Klub                   
Troels Hansen  1996              DNS   
  West Swim Esbjerg                   
Linus-Alexander Storm  1996              DSQ  no toush 25 m 
  Preetzer Tsv                   
 
Event 8, 50m Backstroke Men, Heats 13 years 
 
Place  Name  Born  Points  FINA          Finish  Status 
  Club                   











 
Oliver Gustafsson  1997    385          31.87   
  Simsällskapet Delfin                   
Sendyk Pawel  1997    379          32.03   
  Marlin                   
Thomas Søby Jensen  1997    357          32.69   
  Odder IGF                   
Paul Wohlrabe  1997    315          34.07   
  Team Westsachsen                   
Felix Reinhardt  1997    304          34.49   
  Team Westsachsen                   
Joshua Petersen  1997    296          34.78   
  Tura Meldorf                   
Maxim Davydytchev  1997    285          35.23   
  Team Westsachsen                   
Marcus Alexandersson  1997    284          35.26   
  S77 Stenungsund                   
Oskari Soini  1997    284          35.28   
  Raision Urheilijat                   
10  Onni Vuorinen  1997    274          35.71   
  Raision Urheilijat                   
11  Henri Hellsröm  1997    269          35.93   
  Raision Urheilijat                   
12  Lasse Brock  1997    265          36.10   
  Herlev Svømning                   
13  Kristian Seehuusen Juhl  1997    255          36.54   
  Birkerød Svømmeklub                   
14  Tom Heilmann  1997    253          36.66   
  Svømmeklubben Tempo                   
15  Pascal Engel  1997    236          37.51   
  Sv Eidelstedt Hamburg                   
16  Frederik Knudsen  1997    228          37.96   
  Svømmeklubben Grindsted                   
17  Nils Gernat  1997    227          38.01   
  Berliner Tsc                   
18  Nikolaj Borup  1997    213          38.83   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
19  Emil Deleuran Hansen  1997    207          39.17   
  Delta Svøm                   
20  Alexander Kleinwächter  1997    199          39.70   
  Sc Seevetal                   
21  Daniel Poulsen  1997    197          39.81   
  Støvring Svømmeklub Pin                   
22  Lucas Claesson  1997    194          40.01   
  Simsällskapet Delfin                   
23  Alexander Piihl Hansen  1997    191          40.25   
  Nakskov Svømme Klub                   
24  Lukas Reuter  1997    184          40.75   
  Team Westsachsen                   
25  Anders Aaboe Jensen  1997    184          40.77   
  Allerød Svømmeklub                   
26  Christian Arsberg Iversen  1997    172          41.71   
  Greve Svømmeklub                   
27  Lucas Persson  1997    170          41.84   
  Osby Simsällskap                   
28  Frederik Linck  1997    159          42.82   
  Svømmeklubben Grindsted                   
29  Adam Jørgensen  1997    154          43.23   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
30  Frederik Rasmussen  1997    149          43.74   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
31  Julian Thomas  1997    146          44.01   
  Esv Frankfurt(oder) 48                   
32  Jasper Pendorf  1997    142          44.40   
  Sc Seevetal                   
33  Alexander Dahlgaard  1997    141          44.53   
  West Swim Esbjerg                   
34  Jacob Hunsballe  1997    137          44.97   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
35  Oscar Melin  1997    128          46.03   
  Osby Simsällskap                   
36  Daniel Matthiesen  1997    122          46.79   
  Skærbæk Svømmeklub                   
37  John-Paul Vollert  1997    120          46.95   
  Tvv Neu Wulmstorf                   
38  Jesper Løbner  1997    119          47.13   
  Skærbæk Svømmeklub                   
39  Oscar Albertsen  1997    117          47.38   
  Odder IGF                   
40  Bosse Feddersen  1997    112          48.12   
  Tsv Rotweiß Niebüll                   
41  Bastian Kristensen  1997    93          51.12   
  Ikast Svømmeklub                   
42  Joe Phoomkhonsan  1997    81          53.48   
  Ahrensburger Tsv                   
43  Jasper Vogels  1997    73          55.36   
  de Waalstroom                   
44  Lucas Bruun  1997    68          56.68   
  West Swim Esbjerg                   
Alexander Kalisch  1997              DNS   
  Esv Frankfurt(oder) 48                   
Matthias Bach  1997              DNS   
  Team Westsachsen                   
Tobias Köppe  1997              DNS   
  Ssv 70 Halle-Neustadt                   
Marcus Brandborg  1997              DSQ  sw. at br. 25 m 
  Støvring Svømmeklub Pin                   
 
Event 8, 50m Backstroke Men, Heats 12 years 
 
Place  Name  Born  Points  FINA          Finish  Status 
  Club                   











 
Oliver Leupold  1998    370          32.28   
  Team Westsachsen                   
Simon Vingolf Larsen  1998    315          34.06   
  West Swim Esbjerg                   
Frederik Dalhøj Paulsen  1998    287          35.15   
  Birkerød Svømmeklub                   
Felix Habl  1998    261          36.27   
  Team Westsachsen                   
Maurice Rothkegel  1998    260          36.34   
  Team Westsachsen                   
Manuel Moors  1998    259          36.37   
  Potsdamer Sv                   
Stefan Martin Lara  1998    233          37.66   
  Odder IGF                   
Thomas Uttrup Ludwig  1998    227          38.00   
  Herlev Svømning                   
Gregor Gottschalk  1998    223          38.24   
  Hamburger Sc                   
10  Hannes Hötzel  1998    194          40.04   
  Team Westsachsen                   
11  Jonas Bruun Sleimann  1998    186          40.59   
  West Swim Esbjerg                   
12  Christian Kaul  1998    184          40.77   
  West Swim Esbjerg                   
13  Asbjørn Laksafoss Sparre  1998    179          41.11   
  Allerød Svømmeklub                   
14  Florian Kuß  1998    171          41.79   
  Team Westsachsen                   
15  Mads Holm  1998    168          41.99   
  Nakskov Svømme Klub                   
16  Sverre van Brink  1998    163          42.47   
  Osby Simsällskap                   
17  Nikita Markowskiy  1998    160          42.70   
  Csv Berlin                   
18  Mathias Edvardsen  1998    159          42.80   
  Nakskov Svømme Klub                   
19  Frederik Knudsen  1998    147          43.90   
  Swim Team Esbjerg                   
20  Anders Withen Krogh  1998    145          44.08   
  West Swim Esbjerg                   
21  Christian Nielsen  1998    139          44.80   
  Nakskov Svømme Klub                   
22  Joey Ketzscher  1998    138          44.85   
  Tsv Rotweiß Niebüll                   
23  Noah Thompson  1998    128          45.97   
  Herlev Svømning                   
24  Felix Jahnke  1998    126          46.26   
  Sösdala Simsällskap                   
25  Mikkel Andersen  1998    124          46.51   
  West Swim Esbjerg                   
26  Carl Filip Ottosen  1998    122          46.70   
  Greve Svømmeklub                   
27  Anes Jahic  1998    106          48.99   
  Swim Team Esbjerg                   
28  Ben Fahrenkrug  1998    104          49.31   
  Ahrensburger Tsv                   
29  Thor Madsen  1998    92          51.37   
  West Swim Esbjerg                   
30  Maximillian Jahnke  1998    92          51.42   
  Sösdala Simsällskap                   
31  Marcus Dam Enkebølle  1998    89          51.90   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
32  Andreas Krogstrup  1998    78          54.26   
  Odder IGF                   
33  Marcus Møgelmose-Andersen  1998    74          55.32   
  West Swim Esbjerg                   
Jens Elkjær Nielsen  1998              DSQ  stand at btm. 25 m 
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Thor Erik Andreasen  1998              DSQ  Falte start 
  West Swim Esbjerg                   
 
Event 8, 50m Backstroke Men, Heats 11 years and younger 
 
Place  Name  Born  Points  FINA          Finish  Status 
  Club                   











 
Johann-Ludwig Herzog  1999    258          36.39   
  Esv Frankfurt(oder) 48                   
Jonas Krüger  1999    253          36.63   
  Sv Halle E.v.                   
Niclas Budek  1999    236          37.52   
  Esv Frankfurt(oder) 48                   
Filip Lindell-Strömblad  1999    224          38.14   
  Landskrona Simsällskap                   
Alexander Eggers  1999    220          38.42   
  Birkerød Svømmeklub                   
Patrick Tayfun Stüwe  2000    200          39.63   
  Csv Berlin                   
Justin Speer  1999    191          40.25   
  Team Westsachsen                   
Jan Niklas Kalisch  2000    187          40.50   
  Esv Frankfurt(oder) 48                   
Paul Buchmüller  1999    176          41.40   
  Sv Halle E.v.                   
10  Luca Zmatlik  1999    175          41.47   
  Hamburger Sc                   
11  Lasse Eckert  1999    173          41.60   
  Team Westsachsen                   
12  Daniel Furman  1999    171          41.75   
  Ssv 70 Halle-Neustadt                   
13  Gustav Yde  2000    170          41.84   
  Svømmeklubben S 68                   
14  Oliver Schiellerup  2000    168          41.99   
  Birkerød Svømmeklub                   
15  Mark Hülsmeyer  1999    165          42.22   
  Sc Seevetal                   
16  Pavel Makarchuk  1999    164          42.34   
  Berliner Tsc                   
17  Jeffrey Ciomber  1999    159          42.82   
  Sv Halle E.v.                   
18  Moritz Mauer  2000    156          43.05   
  Osc Bremerhaven                   
19  Markus Engert  2000    155          43.14   
  Team Westsachsen                   
20  Loris Kaminski  1999    152          43.39   
  Osc Bremerhaven                   
21  Yannick Neue  2000    151          43.52   
  Osc Bremerhaven                   
22  Hannes Jakubczyk  2001    146          44.05   
  Ssv 70 Halle-Neustadt                   
23  Philip Chen  2000    145          44.10   
  S71                   
24  Justin Ehser  2000    145          44.16   
  Ssv 70 Halle-Neustadt                   
24  Lukas Hoellge  1999    145          44.16   
  Berliner Tsc                   
26  Ben Fredrich  2000    143          44.30   
  Esv Frankfurt(oder) 48                   
27  Elias Christiansen  1999    139          44.73   
  Tsv Rotweiß Niebüll                   
28  Sebastian Tullberg  2000    138          44.84   
  Birkerød Svømmeklub                   
29  Jonte Petersen  2000    137          44.98   
  Hamburger Sc                   
30  Benjamin Larsen  2000    136          45.06   
  Greve Svømmeklub                   
31  Frederik Brun Nielsen  1999    136          45.13   
  Nakskov Svømme Klub                   
32  Nils Linka  1999    134          45.31   
  Sv Neptun Kiel                   
33  Alexander Müller  2000    134          45.32   
  Esv Frankfurt(oder) 48                   
34  Niclas Luedtke  1999    132          45.50   
  Sv Eidelstedt Hamburg                   
35  Tim Julian Steinhorst  2000    130          45.76   
  Esv Frankfurt(oder) 48                   
36  Sören Förster  2000    126          46.18   
  Berliner Tsc                   
37  Elias Richter  1999    124          46.50   
  Berliner Tsc                   
38  Max Müller  2001    123          46.67   
  Team Westsachsen                   
39  Valdemar Mariegaard  1999    121          46.88   
  Ishøj Svømme Klub                   
40  Franz Schmude  2000    119          47.19   
  Sv Halle E.v.                   
40  Max Pfeiffer  2000    119          47.19   
  Ssv 70 Halle-Neustadt                   
42  Vincent Radach  1999    118          47.26   
  Sv Neptun Kiel                   
43  Joel Mörck  1999    113          47.91   
  S71                   
44  Laurits Kenskov  2001    110          48.43   
  Herlev Svømning                   
45  Rasmus Emil Nielsen  2000    109          48.55   
  West Swim Esbjerg                   
46  Elias Törnqvist  1999    107          48.79   
  Tyresö Simsällskap                   
47  Svend Matzen  1999    106          48.96   
  Rødding Svømmeklub                   
48  Nemanja Jankovic  1999    105          49.15   
  Csv Berlin                   
49  Tim Queiss  1999    102          49.65   
  Osc Bremerhaven                   
50  Tilmann Schmidt  1999    101          49.81   
  Esv Frankfurt(oder) 48                   
51  Thomas Frausing Sørensen  1999    96          50.69   
  West Swim Esbjerg                   
52  Simon Reichelt  2000    95          50.89   
  Hamburger Sc                   
53  Daniel Labuschagne  1999    92          51.42   
  Støvring Svømmeklub Pin                   
54  Mikkel Ørbæk Lysemose  1999    92          51.44   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
55  Thorben Richert  2000    86          52.45   
  Team Westsachsen                   
56  Thomas Frederiksen  2000    78          54.23   
  Odder IGF                   
57  Andreas Wilson  1999    76          54.83   
  Sösdala Simsällskap                   
58  Jakob Grene  2001    69          56.40   
  West Swim Esbjerg                   
59  Kenan Kaya  2001    67          57.09   
  Odder IGF                   
60  Johan Flores  1999    64          57.88   
  Tyresö Simsällskap                   
61  Oliver Christensen  2000    60          59.12   
  West Swim Esbjerg                   
62  Henrik Lundby Pedersen  1999    58          59.77   
  West Swim Esbjerg                   
63  Mathias Honore Sørensen  1999    47          1:04.34   
  West Swim Esbjerg                   
64  Carl Peter Vittrup  2001    45          1:05.39   
  Herlev Svømning                   
65  Etienne Weinbach  2002    37          1:09.38   
  Tsv Rotweiß Niebüll                   
William Sebastian Christi  2001              DNS   
  Odder IGF                   
Kristoffer Højfeldt  1999              DSQ  Sw. at br. 25 m 
  Odder IGF                   
Maximilian Haack  2001              DSQ  br. stroke 25 m 
  Ssv 70 Halle-Neustadt                   
Mikkel Juhl Schmidt  2001              DSQ  Sw. at br. 25 m 
  Rødding Svømmeklub                   
Patrick Elvers  2000              DSQ  sw. at br. 25 m 
  Sv Eidelstedt Hamburg                   
Valentin Pimpels  1999              DSQ  hold on line 25 m 
  Sc Seevetal                   
 
 

Generated by WinGrodan 1.18.00  Print Date  16 May 2010 
Licensed to: West Swim Esbjerg  Print Time  23:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark