2020-06-06   23:42:04
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Kringelsim 2020

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Kringelsim 2020
Plats: Sydpoolen Arrangör: Södertälje SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 feb 2020 till den 16 feb 2020
Gren 1, 4X100m Medley Damer - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Södertälje Simsällskap junior 19 Södertälje Simsällskap 623 4:23.65
Emma Sundstrand 2001 AJ3201 +0.64 31.45 1:05.86 1:05.86
Vilma Lindberg 2004 AL9204 +0.15 34.10 1:13.38 2:19.24
Filippa Malmström 2003 AK3803 -.-- 30.27 1:05.98 3:25.22
Carolina Jonsson 2002 AU5402 +0.14 27.38 58.43 4:23.65
2 Tyresö Simsällskap 19 Tyresö Simsällskap 550 4:34.77 +11.12
Josefin Alm 2001 AJ8201 +0.63 32.56 1:08.65 1:08.65
Alicia Söderlind 2005 AQ5805 -.-- 35.50 1:16.21 2:24.86
Tea Angerfelt 2004 AJ7404 -.-- 30.49 1:08.21 3:33.07
Ella Törnqvist 2003 AQ1603 -.-- 29.41 1:01.70 4:34.77
3 Botkyrka-Rönninge Simsällska 19 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 432 4:57.71 +34.06
Jemina Granholm 2002 BB9802 +0.60 33.57 1:10.65 1:10.65
Mimmi Nordström Renlund 2007 AO8207 +0.43 38.23 1:25.23 2:35.88
Pernilla Hemmälin 2001 AO3801 +0.20 34.30 1:17.83 3:53.71
Ida Nygren 2004 BL2404 +0.20 30.14 1:04.00 4:57.71
4 Spårvägen Simförening 15 Spårvägen Simförening 421 5:00.34 +36.69
Stella  Egmar 2006 AW9806 +0.74 37.39 1:17.21 1:17.21
Iris Wik 2006 BC8406 +0.42 40.87 1:28.11 2:45.32
Alma Thunberg 2005 AV1605 +0.36 30.40 1:06.74 3:52.06
Lola Hjort Mowitz 2006 AI8406 +0.77 31.88 1:08.28 5:00.34
5 Norrköpings Kappsimningsklu 18 Norrköpings Kappsimningsklubb 417 5:01.29 +37.64
Annie Westerlund 2002 BI6402 +0.92 36.07 1:14.88 1:14.88
Ebba Bladh Hazard 2004 AC5204 +0.33 39.08 1:23.32 2:38.20
Hilma Broden 2003 AS8203 -.-- 34.73 1:19.34 3:57.54
Ylva Andersson 2005 AQ3405 -.-- 30.49 1:03.75 5:01.29
6 Tyresö Simsällskap lag 2 17 Tyresö Simsällskap 406 5:04.00 +40.35
Emilia Bertoli 2005 AW9405 +0.82 34.16 1:11.10 1:11.10
Elma Ridhagen 2004 BS9804 -.-- 38.74 1:23.65 2:34.75
Freya Ebert Westerberg 2005 BB3805 +0.38 37.33 1:22.67 3:57.42
Emelie Lindholm 2003 AL6403 +0.10 31.02 1:06.58 5:04.00
7 Botkyrka-Rönninge Simsällska 16 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 383 5:09.96 +46.31
Lollobelle Nordström-Renlund 2005 AZ4205 +0.71 36.01 1:15.13 1:15.13
Julia Kantoluoto 2005 AQ2605 +0.30 40.09 1:28.24 2:43.37
Erica Griberg 2005 BS4405 -.-- 34.61 1:16.96 4:00.33
Elsa Axvik Reutergårdh 2004 BA5404 -.-- 32.91 1:09.63 5:09.96
8 Södertörns Simsällskap 16 Södertörns Simsällskap 383 5:10.03 +46.38
Natalie Nilsson 2005 BV5205 +0.64 36.27 1:16.52 1:16.52
Oliwia Lange 2004 BS6604 +0.39 41.26 1:27.48 2:44.00
Ellinor Eldh 2006 BA0206 34.24 1:18.11 4:02.11
Tilja Stålnacke 2005 BW4205 +0.68 32.13 1:07.92 5:10.03
9 Spårvägen Simförening lag 2 18 Spårvägen Simförening 371 5:13.34 +49.69
Johanna Granhällen 2002 BO5202 +0.81 40.78 1:22.93 1:22.93
Alexandra Alkas Alias 2006 AE2406 +0.37 35.72 1:16.11 2:39.04
Wilma Eld 2005 AS5205 +0.33 34.46 1:15.19 3:54.23
Anna Malmring 2006 BC4206 -.-- 36.83 1:19.11 5:13.34
10 Ösmo Simsällskap 16 Ösmo Simsällskap 370 5:13.51 +49.86
Meja Thunvall 2006 AG9206 +0.74 37.13 1:18.63 1:18.63
Agnes Öhman 2006 AG2406 -.-- 40.99 1:28.47 2:47.10
Freja Vesterlund 2006 AA7606 +0.44 34.89 1:20.32 4:07.42
Fiona Karlsson 2004 AE6404 +0.09 31.06 1:06.09 5:13.51
11 Täby Sim Lag 2 13 Täby Sim 362 5:15.74 +52.09
Stina Pedersen 2007 AN5807 +0.76 35.64 1:14.80 1:14.80
Olivia Allert 2007 AZ3407 +0.55 39.27 1:25.53 2:40.33
Ida Osund-Ireland 2007 BH0607 -.-- 38.17 1:24.97 4:05.30
Beatrice Hlawatsch 2007 AN1807 +0.26 32.65 1:10.44 5:15.74
12 Täby Sim Lag 1 16 Täby Sim 299 5:36.43 +1:12.7
Emma Olsson Sande 2005 AU5205 +0.81 40.13 1:23.43 1:23.43
Alice Davies 2004 BH5404 +0.23 39.00 1:25.21 2:48.64
Amanda Lindberg 2006 AP7206 +0.50 40.97 1:34.29 4:22.93
Linnea Wiberg 2006 AV1406 +0.83 35.01 1:13.50 5:36.43
13 Södertälje Simsällskap Simiad 12 Södertälje Simsällskap 175 6:41.98 +2:18.3
Julia Boman 2008 AT3408 +0.66 44.72 1:34.25 1:34.25
Isabel Samuelsson 2009 AI0209 51.56 1:48.61 3:22.86
Lova Wahlstedt 2010 AC0610 -.-- 47.57 1:45.67 5:08.53
Venessa Walldèn 2009 AI1209 -.-- 42.94 1:33.45 6:41.98
Grenen officiell:  2020-02-15 09:15:30
2020-02-15 09:15:54 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Södertälje Simsällskap
Document
Resultat
Kringelsim 2020
Plats: Sydpoolen Arrangör: Södertälje SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 feb 2020 till den 16 feb 2020
Gren 2, 4X100m Medley Herrar - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Södertälje Simsällskap junior 2 18 Södertälje Simsällskap 480 4:14.22
Valentino Vrbanus 2006 AG9106 +0.65 31.62 1:05.70 1:05.70
Elton Söderberg 2006 AH0306 +0.11 32.06 1:09.51 2:15.21
Erik Bergstrand 2002 AD3102 +0.21 27.97 1:02.80 3:18.01
Juan Esbjörnsson 2002 AQ6902 +0.45 26.71 56.21 4:14.22
2 Stockholmspolisens IF Simföre 17 Stockholmspolisens IF SF 453 4:19.21 +4.99
Emil Frisendahl 2003 AV8303 +0.71 29.91 1:03.47 1:03.47
Gustav Niring 2004 AE6304 +0.22 33.01 1:11.23 2:14.70
Axel Lewander 2004 AI7304 +0.25 28.18 1:02.39 3:17.09
Jan Salentin 2004 AT2104 +0.26 29.48 1:02.12 4:19.21
3 Norrköpings Kappsimningsklu 17 Norrköpings Kappsimningsklubb 408 4:28.42 +14.20
Rasmus Landin 2005 AS3305 +0.63 34.48 1:10.35 1:10.35
Erik Andersson 2005 AC8105 +0.20 33.92 1:14.24 2:24.59
Jacob Hellman 2006 AF0506 +0.14 30.73 1:07.86 3:32.45
Sergej Basov 2003 BA8103 +0.35 26.77 55.97 4:28.42
4 Stockholms Kappsimningsklub 15 Stockholms Kappsimningsklubb 389 4:32.68 +18.46
William Hamilton 2006 AM2706 +0.64 31.64 1:07.69 1:07.69
Felix Norlin 2005 AS6705 35.21 1:18.43 2:26.12
David Berggren 2005 AH5905 -.-- 30.66 1:08.00 3:34.12
Anton Graner 2005 AH4905 +0.37 27.32 58.56 4:32.68
5 Spårvägen Simförening lag 2 15 Spårvägen Simförening 389 4:32.75 +18.53
David  Holmberg 2005 AH7905 +0.66 33.72 1:10.55 1:10.55
Einar Styrman 2005 AH3305 +0.42 32.78 1:10.74 2:21.29
Anton Jöngren 2006 AD5706 +0.54 33.63 1:13.39 3:34.68
Alan Eriksson 2005 AH2905 +0.64 27.02 58.07 4:32.75
6 Södertörns Simsällskap 16 Södertörns Simsällskap 298 4:58.15 +43.93
Filip Hägglund 2004 AV5304 +0.69 34.36 1:10.63 1:10.63
Emil Johanson 2005 AX4105 +0.45 37.14 1:21.65 2:32.28
Niklas Nygren 2006 AL1106 +0.46 33.86 1:16.62 3:48.90
Love Sigfelt 2005 AZ2705 +0.13 32.43 1:09.25 4:58.15
7 Täby Sim Lag 1 15 Täby Sim 247 5:17.05 +1:02.8
Troy Sevonen 2008 AE6708 +0.61 35.56 1:15.56 1:15.56
William Zhao 2006 AN8306 -.-- 40.56 1:28.93 2:44.49
Arvid Thoresson 2005 AS5505 +0.60 37.68 1:26.04 4:10.53
Eric Fransson 2006 AN0506 -.-- 31.60 1:06.52 5:17.05
- Södertälje Simsällskap junior 1 17 Södertälje Simsällskap DSQ -0,07
Theo Oerther 2003 AF0503 +0.65 30.84 1:02.87 1:02.87
Erik Lööw 2003 AH1303 +0.33 30.93 1:06.40 2:09.27
Johan Thormé Rova 2004 AK7504 +0.66 29.10 1:02.76 3:12.03
Spencer Huerta 2004 AV5504 -0.07
- Spårvägen Simförening 15 Spårvägen Simförening DSQ -0,15
Liam Lehtonen Hebert 2006 AE5706 +0.66 35.02 1:13.13 1:13.13
William Erneholm 2006 AD5506 +0.11 36.76 1:20.71 2:33.84
Carl Malm 2005 AL7905 -0.15
Oliver Geaney 2006 AH0506 +0.39
Grenen officiell:  2020-02-15 09:32:45
2020-02-15 09:33:26 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Södertälje Simsällskap
Document
Resultat
Kringelsim 2020
Plats: Sydpoolen Arrangör: Södertälje SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 feb 2020 till den 16 feb 2020
Gren 3, 1500m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elsa Fogelsjöö 2003 Stockholmspolisens IF SF -.-- 567 18:30.68
50m: 32.68
100m: 1:07.67
(34.99)
150m: 1:43.49
(35.82)
200m: 2:19.86
(36.37)
250m: 2:56.39
(36.53)
300m: 3:33.48
(37.09)
350m: 4:10.78
(37.30)
400m: 4:48.18
(37.40)
450m: 5:25.17
(36.99)
500m: 6:02.33
(37.16)
550m: 6:39.83
(37.50)
600m: 7:17.36
(37.53)
650m: 7:54.72
(37.36)
700m: 8:32.34
(37.62)
750m: 9:09.82
(37.48)
800m: 9:47.46
(37.64)
850m: 10:24.84
(37.38)
900m: 11:02.36
(37.52)
950m: 11:40.19
(37.83)
1000m: 12:17.65
(37.46)
1050m: 12:55.28
(37.63)
1100m: 13:32.63
(37.35)
1150m: 14:10.14
(37.51)
1200m: 14:47.90
(37.76)
1250m: 15:25.29
(37.39)
1300m: 16:02.44
(37.15)
1350m: 16:40.00
(37.56)
1400m: 17:17.48
(37.48)
1450m: 17:54.87
(37.39)
1500m: 18:30.68
(35.81)
2 Ella Törnqvist 2003 Tyresö Simsällskap -.-- 520 19:03.47 +32.79
50m: 33.47
100m: 1:10.17
(36.70)
150m: 1:48.12
(37.95)
200m: 2:26.12
(38.00)
250m: 3:04.87
(38.75)
300m: 3:43.02
(38.15)
350m: 4:21.29
(38.27)
400m: 4:59.84
(38.55)
450m: 5:38.78
(38.94)
500m: 6:17.72
(38.94)
550m: 6:56.49
(38.77)
600m: 7:35.24
(38.75)
650m: 8:13.68
(38.44)
700m: 8:51.93
(38.25)
750m: 9:30.06
(38.13)
800m: 10:08.54
(38.48)
850m: 10:46.61
(38.07)
900m: 11:25.71
(39.10)
950m: 12:04.52
(38.81)
1000m: 12:42.54
(38.02)
1050m: 13:20.74
(38.20)
1100m: 13:58.91
(38.17)
1150m: 14:36.93
(38.02)
1200m: 15:15.09
(38.16)
1250m: 15:53.67
(38.58)
1300m: 16:31.50
(37.83)
1350m: 17:09.93
(38.43)
1400m: 17:48.34
(38.41)
1450m: 18:26.56
(38.22)
1500m: 19:03.47
(36.91)
3 Juni Stenbacka 2007 Södertörns Simsällskap +0.72 405 20:42.45 +2:11.77
50m: 35.99
100m: 1:15.99
(40.00)
150m: 1:57.50
(41.51)
200m: 2:38.83
(41.33)
250m: 3:19.70
(40.87)
300m: 4:02.09
(42.39)
350m: 4:44.05
(41.96)
400m: 5:25.95
(41.90)
450m: 6:07.97
(42.02)
500m: 6:49.46
(41.49)
550m: 7:30.65
(41.19)
600m: 8:12.54
(41.89)
650m: 8:54.27
(41.73)
700m: 9:35.75
(41.48)
750m: 10:17.50
(41.75)
800m: 11:00.15
(42.65)
850m: 11:42.20
(42.05)
900m: 12:23.89
(41.69)
950m: 13:06.02
(42.13)
1000m: 13:47.82
(41.80)
1050m: 14:30.22
(42.40)
1100m: 15:12.78
(42.56)
1150m: 15:54.28
(41.50)
1200m: 16:36.24
(41.96)
1250m: 17:18.33
(42.09)
1300m: 17:59.77
(41.44)
1350m: 18:41.48
(41.71)
1400m: 19:22.69
(41.21)
1450m: 20:03.87
(41.18)
1500m: 20:42.45
(38.58)
4 Jennifer Geaney 2005 Spårvägen Simförening +0.70 403 20:44.24 +2:13.56
50m: 35.39
100m: 1:14.58
(39.19)
150m: 1:54.62
(40.04)
200m: 2:34.93
(40.31)
250m: 3:15.48
(40.55)
300m: 3:55.97
(40.49)
350m: 4:36.18
(40.21)
400m: 5:16.97
(40.79)
450m: 5:57.76
(40.79)
500m: 6:38.85
(41.09)
550m: 7:19.82
(40.97)
600m: 8:01.39
(41.57)
650m: 8:42.69
(41.30)
700m: 9:24.44
(41.75)
750m: 10:06.33
(41.89)
800m: 10:47.59
(41.26)
850m: 11:29.65
(42.06)
900m: 12:11.68
(42.03)
950m: 12:53.70
(42.02)
1000m: 13:36.45
(42.75)
1050m: 14:19.43
(42.98)
1100m: 15:02.17
(42.74)
1150m: 15:45.16
(42.99)
1200m: 16:28.47
(43.31)
1250m: 17:11.23
(42.76)
1300m: 17:54.17
(42.94)
1350m: 18:37.72
(43.55)
1400m: 19:21.09
(43.37)
1450m: 20:03.76
(42.67)
1500m: 20:44.24
(40.48)
5 Anette Schilling 1979 Södertälje Simsällskap +0.64 386 21:02.92 +2:32.24
50m: 34.52
100m: 1:13.92
(39.40)
150m: 1:55.26
(41.34)
200m: 2:36.68
(41.42)
250m: 3:18.00
(41.32)
300m: 4:00.63
(42.63)
350m: 4:42.87
(42.24)
400m: 5:25.52
(42.65)
450m: 6:08.24
(42.72)
500m: 6:50.99
(42.75)
550m: 7:33.45
(42.46)
600m: 8:15.53
(42.08)
650m: 8:57.84
(42.31)
700m: 9:39.78
(41.94)
750m: 10:22.88
(43.10)
800m: 11:05.14
(42.26)
850m: 11:48.56
(43.42)
900m: 12:31.20
(42.64)
950m: 13:14.66
(43.46)
1000m: 13:58.29
(43.63)
1050m: 14:40.42
(42.13)
1100m: 15:22.62
(42.20)
1150m: 16:06.07
(43.45)
1200m: 16:47.83
(41.76)
1250m: 17:30.61
(42.78)
1300m: 18:14.96
(44.35)
1350m: 18:57.88
(42.92)
1400m: 19:40.78
(42.90)
1450m: 20:23.54
(42.76)
1500m: 21:02.92
(39.38)
6 Anna Eklöf 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.85 381 21:07.56 +2:36.88
50m: 37.74
100m: 1:18.98
(41.24)
150m: 2:01.03
(42.05)
200m: 2:43.17
(42.14)
250m: 3:25.06
(41.89)
300m: 4:07.79
(42.73)
350m: 4:50.26
(42.47)
400m: 5:33.22
(42.96)
450m: 6:14.41
(41.19)
500m: 6:56.86
(42.45)
550m: 7:39.64
(42.78)
600m: 8:21.65
(42.01)
650m: 9:04.09
(42.44)
700m: 9:46.56
(42.47)
750m: 10:29.30
(42.74)
800m: 11:12.36
(43.06)
850m: 11:54.30
(41.94)
900m: 12:36.75
(42.45)
950m: 13:19.79
(43.04)
1000m: 14:02.40
(42.61)
1050m: 14:45.27
(42.87)
1100m: 15:27.92
(42.65)
1150m: 16:11.22
(43.30)
1200m: 16:54.82
(43.60)
1250m: 17:37.47
(42.65)
1300m: 18:20.48
(43.01)
1350m: 19:02.88
(42.40)
1400m: 19:45.57
(42.69)
1450m: 20:27.35
(41.78)
1500m: 21:07.56
(40.21)
7 Elsa Axvik Reutergårdh 2004 Botkyrka-Rönninge Simsällskap -.-- 364 21:27.51 +2:56.83
50m: 36.60
100m: 1:17.36
(40.76)
150m: 1:59.56
(42.20)
200m: 2:42.14
(42.58)
250m: 3:24.85
(42.71)
300m: 4:07.72
(42.87)
350m: 4:51.11
(43.39)
400m: 5:34.56
(43.45)
450m: 6:18.45
(43.89)
500m: 7:00.94
(42.49)
550m: 7:44.57
(43.63)
600m: 8:27.99
(43.42)
650m: 9:11.33
(43.34)
700m: 9:55.04
(43.71)
750m: 10:38.70
(43.66)
800m: 11:22.21
(43.51)
850m: 12:05.00
(42.79)
900m: 12:48.69
(43.69)
950m: 13:31.62
(42.93)
1000m: 14:14.44
(42.82)
1050m: 14:58.17
(43.73)
1100m: 15:42.22
(44.05)
1150m: 16:25.75
(43.53)
1200m: 17:09.21
(43.46)
1250m: 17:52.63
(43.42)
1300m: 18:35.70
(43.07)
1350m: 19:19.30
(43.60)
1400m: 20:02.84
(43.54)
1450m: 20:45.52
(42.68)
1500m: 21:27.51
(41.99)
8 Ella Sörensen 2004 Södertälje Simsällskap +0.81 345 21:50.99 +3:20.31
50m: 36.15
100m: 1:17.04
(40.89)
150m: 1:59.74
(42.70)
200m: 2:43.13
(43.39)
250m: 3:26.82
(43.69)
300m: 4:10.81
(43.99)
350m: 4:55.26
(44.45)
400m: 5:39.73
(44.47)
450m: 6:23.88
(44.15)
500m: 7:08.24
(44.36)
550m: 7:52.77
(44.53)
600m: 8:37.07
(44.30)
650m: 9:20.96
(43.89)
700m: 10:05.48
(44.52)
750m: 10:49.85
(44.37)
800m: 11:34.40
(44.55)
850m: 12:19.58
(45.18)
900m: 13:04.26
(44.68)
950m: 13:48.54
(44.28)
1000m: 14:33.13
(44.59)
1050m: 15:18.74
(45.61)
1100m: 16:02.76
(44.02)
1150m: 16:47.89
(45.13)
1200m: 17:31.99
(44.10)
1250m: 18:16.09
(44.10)
1300m: 19:00.44
(44.35)
1350m: 19:43.63
(43.19)
1400m: 20:26.99
(43.36)
1450m: 21:10.47
(43.48)
1500m: 21:50.99
(40.52)
9 Jenny Yelda Bibo 2004 Södertälje Simsällskap +0.54 266 23:48.41 +5:17.73
50m: 36.85
100m: 1:19.52
(42.67)
150m: 2:04.76
(45.24)
200m: 2:50.91
(46.15)
250m: 3:38.15
(47.24)
300m: 4:25.89
(47.74)
350m: 5:13.36
(47.47)
400m: 6:01.16
(47.80)
450m: 6:49.73
(48.57)
500m: 7:37.72
(47.99)
550m: 8:26.17
(48.45)
600m: 9:14.86
(48.69)
650m: 10:02.47
(47.61)
700m: 10:51.65
(49.18)
750m: 11:40.87
(49.22)
800m: 12:29.46
(48.59)
850m: 13:18.37
(48.91)
900m: 14:07.57
(49.20)
950m: 14:56.93
(49.36)
1000m: 15:46.19
(49.26)
1050m: 16:34.94
(48.75)
1100m: 17:24.20
(49.26)
1150m: 18:13.74
(49.54)
1200m: 19:02.82
(49.08)
1250m: 19:52.74
(49.92)
1300m: 20:41.35
(48.61)
1350m: 21:29.69
(48.34)
1400m: 22:17.96
(48.27)
1450m: 23:05.17
(47.21)
1500m: 23:48.41
(43.24)
Grenen officiell:  2020-02-15 10:17:10
2020-02-15 10:17:16 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Södertälje Simsällskap
Document
Resultat
Kringelsim 2020
Plats: Sydpoolen Arrangör: Södertälje SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 feb 2020 till den 16 feb 2020
Gren 4, 1500m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Pijus Guvenius 2003 Stockholmspolisens IF SF -.-- 519 17:34.79
50m: 31.09
100m: 1:05.78
(34.69)
150m: 1:41.19
(35.41)
200m: 2:16.86
(35.67)
250m: 2:52.63
(35.77)
300m: 3:28.45
(35.82)
350m: 4:04.15
(35.70)
400m: 4:39.62
(35.47)
450m: 5:15.34
(35.72)
500m: 5:50.96
(35.62)
550m: 6:26.83
(35.87)
600m: 7:02.22
(35.39)
650m: 7:37.59
(35.37)
700m: 8:13.12
(35.53)
750m: 8:48.46
(35.34)
800m: 9:23.83
(35.37)
850m: 9:59.23
(35.40)
900m: 10:35.06
(35.83)
950m: 11:10.21
(35.15)
1000m: 11:45.31
(35.10)
1050m: 12:20.44
(35.13)
1100m: 12:55.82
(35.38)
1150m: 13:31.28
(35.46)
1200m: 14:06.77
(35.49)
1250m: 14:42.36
(35.59)
1300m: 15:17.78
(35.42)
1350m: 15:52.63
(34.85)
1400m: 16:27.77
(35.14)
1450m: 17:02.65
(34.88)
1500m: 17:34.79
(32.14)
2 Viktor Dahlberg 2005 Spårvägen Simförening +0.74 511 17:40.76 +5.97
50m: 31.42
100m: 1:05.91
(34.49)
150m: 1:41.66
(35.75)
200m: 2:17.09
(35.43)
250m: 2:53.19
(36.10)
300m: 3:29.00
(35.81)
350m: 4:04.85
(35.85)
400m: 4:40.59
(35.74)
450m: 5:16.69
(36.10)
500m: 5:52.47
(35.78)
550m: 6:27.61
(35.14)
600m: 7:03.68
(36.07)
650m: 7:39.32
(35.64)
700m: 8:14.66
(35.34)
750m: 8:50.36
(35.70)
800m: 9:26.17
(35.81)
850m: 10:01.35
(35.18)
900m: 10:36.81
(35.46)
950m: 11:12.11
(35.30)
1000m: 11:47.70
(35.59)
1050m: 12:23.16
(35.46)
1100m: 12:58.48
(35.32)
1150m: 13:34.09
(35.61)
1200m: 14:09.14
(35.05)
1250m: 14:44.87
(35.73)
1300m: 15:20.14
(35.27)
1350m: 15:55.60
(35.46)
1400m: 16:31.60
(36.00)
1450m: 17:07.09
(35.49)
1500m: 17:40.76
(33.67)
3 Jonatan Eriksson 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.57 476 18:05.50 +30.71
50m: 31.99
100m: 1:07.57
(35.58)
150m: 1:43.73
(36.16)
200m: 2:19.68
(35.95)
250m: 2:56.31
(36.63)
300m: 3:32.43
(36.12)
350m: 4:08.70
(36.27)
400m: 4:45.06
(36.36)
450m: 5:21.10
(36.04)
500m: 5:57.06
(35.96)
550m: 6:33.66
(36.60)
600m: 7:10.07
(36.41)
650m: 7:46.58
(36.51)
700m: 8:23.22
(36.64)
750m: 8:59.65
(36.43)
800m: 9:36.21
(36.56)
850m: 10:12.74
(36.53)
900m: 10:49.18
(36.44)
950m: 11:25.32
(36.14)
1000m: 12:02.15
(36.83)
1050m: 12:38.58
(36.43)
1100m: 13:15.26
(36.68)
1150m: 13:52.01
(36.75)
1200m: 14:28.81
(36.80)
1250m: 15:05.01
(36.20)
1300m: 15:41.55
(36.54)
1350m: 16:18.26
(36.71)
1400m: 16:54.85
(36.59)
1450m: 17:31.22
(36.37)
1500m: 18:05.50
(34.28)
4 Einar Styrman 2005 Spårvägen Simförening +0.53 473 18:07.72 +32.93
50m: 32.00
100m: 1:07.82
(35.82)
150m: 1:44.90
(37.08)
200m: 2:22.05
(37.15)
250m: 2:59.24
(37.19)
300m: 3:36.49
(37.25)
350m: 4:13.70
(37.21)
400m: 4:50.87
(37.17)
450m: 5:28.49
(37.62)
500m: 6:04.79
(36.30)
550m: 6:41.88
(37.09)
600m: 7:18.87
(36.99)
650m: 7:55.81
(36.94)
700m: 8:32.51
(36.70)
750m: 9:09.17
(36.66)
800m: 9:45.59
(36.42)
850m: 10:22.38
(36.79)
900m: 10:58.90
(36.52)
950m: 11:35.64
(36.74)
1000m: 12:11.71
(36.07)
1050m: 12:47.54
(35.83)
1100m: 13:23.09
(35.55)
1150m: 13:58.37
(35.28)
1200m: 14:34.13
(35.76)
1250m: 15:10.03
(35.90)
1300m: 15:45.83
(35.80)
1350m: 16:21.92
(36.09)
1400m: 16:57.73
(35.81)
1450m: 17:33.44
(35.71)
1500m: 18:07.72
(34.28)
5 Carl Malm 2005 Spårvägen Simförening -.-- 452 18:24.27 +49.48
50m: 31.57
100m: 1:06.12
(34.55)
150m: 1:41.71
(35.59)
200m: 2:17.24
(35.53)
250m: 2:53.22
(35.98)
300m: 3:29.20
(35.98)
350m: 4:05.08
(35.88)
400m: 4:40.97
(35.89)
450m: 5:16.99
(36.02)
500m: 5:53.28
(36.29)
550m: 6:29.55
(36.27)
600m: 7:06.50
(36.95)
650m: 7:43.71
(37.21)
700m: 8:21.38
(37.67)
750m: 8:58.88
(37.50)
800m: 9:36.32
(37.44)
850m: 10:14.39
(38.07)
900m: 10:52.65
(38.26)
950m: 11:30.27
(37.62)
1000m: 12:08.69
(38.42)
1050m: 12:46.98
(38.29)
1100m: 13:24.87
(37.89)
1150m: 14:02.48
(37.61)
1200m: 14:40.72
(38.24)
1250m: 15:18.16
(37.44)
1300m: 15:55.96
(37.80)
1350m: 16:34.28
(38.32)
1400m: 17:13.01
(38.73)
1450m: 17:50.28
(37.27)
1500m: 18:24.27
(33.99)
6 Jan Salentin 2004 Stockholmspolisens IF SF -.-- 411 19:00.11 +1:25.32
50m: 32.53
100m: 1:08.47
(35.94)
150m: 1:45.18
(36.71)
200m: 2:22.13
(36.95)
250m: 2:59.22
(37.09)
300m: 3:36.62
(37.40)
350m: 4:14.05
(37.43)
400m: 4:51.49
(37.44)
450m: 5:29.36
(37.87)
500m: 6:06.39
(37.03)
550m: 6:43.76
(37.37)
600m: 7:21.25
(37.49)
650m: 7:59.20
(37.95)
700m: 8:36.40
(37.20)
750m: 9:14.85
(38.45)
800m: 9:54.05
(39.20)
850m: 10:32.83
(38.78)
900m: 11:11.85
(39.02)
950m: 11:50.14
(38.29)
1000m: 12:29.33
(39.19)
1050m: 13:08.63
(39.30)
1100m: 13:48.17
(39.54)
1150m: 14:26.95
(38.78)
1200m: 15:05.55
(38.60)
1250m: 15:44.81
(39.26)
1300m: 16:24.07
(39.26)
1350m: 17:03.04
(38.97)
1400m: 17:42.24
(39.20)
1450m: 18:21.51
(39.27)
1500m: 19:00.11
(38.60)
7 Alexander Bouchet 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.52 289 21:22.05 +3:47.26
50m: 36.28
100m: 1:17.92
(41.64)
150m: 2:00.67
(42.75)
200m: 2:43.80
(43.13)
250m: 3:26.48
(42.68)
300m: 4:09.41
(42.93)
350m: 4:52.84
(43.43)
400m: 5:36.48
(43.64)
450m: 6:19.05
(42.57)
500m: 7:01.85
(42.80)
550m: 7:45.27
(43.42)
600m: 8:28.01
(42.74)
650m: 9:11.08
(43.07)
700m: 9:54.67
(43.59)
750m: 10:37.97
(43.30)
800m: 11:21.50
(43.53)
850m: 12:04.86
(43.36)
900m: 12:47.51
(42.65)
950m: 13:31.08
(43.57)
1000m: 14:14.30
(43.22)
1050m: 14:57.82
(43.52)
1100m: 15:41.42
(43.60)
1150m: 16:24.95
(43.53)
1200m: 17:08.42
(43.47)
1250m: 17:52.08
(43.66)
1300m: 18:35.90
(43.82)
1350m: 19:18.61
(42.71)
1400m: 20:01.08
(42.47)
1450m: 20:42.98
(41.90)
1500m: 21:22.05
(39.07)
8 Emil Berg 2003 Södertälje Simsällskap -.-- 263 22:02.32 +4:27.53
50m: 38.59
100m: 1:21.48
(42.89)
150m: 2:06.04
(44.56)
200m: 2:50.05
(44.01)
250m: 3:34.70
(44.65)
300m: 4:18.79
(44.09)
350m: 5:03.46
(44.67)
400m: 5:48.11
(44.65)
450m: 6:33.26
(45.15)
500m: 7:18.09
(44.83)
550m: 8:03.10
(45.01)
600m: 8:47.75
(44.65)
650m: 9:32.50
(44.75)
700m: 10:17.06
(44.56)
750m: 11:01.68
(44.62)
800m: 11:46.07
(44.39)
850m: 12:30.97
(44.90)
900m: 13:15.62
(44.65)
950m: 13:59.92
(44.30)
1000m: 14:44.61
(44.69)
1050m: 15:29.54
(44.93)
1100m: 16:13.98
(44.44)
1150m: 16:58.86
(44.88)
1200m: 17:43.46
(44.60)
1250m: 18:27.93
(44.47)
1300m: 19:12.49
(44.56)
1350m: 19:56.04
(43.55)
1400m: 20:40.37
(44.33)
1450m: 21:22.32
(41.95)
1500m: 22:02.32
(40.00)
9 Tommy Ritmberg 2007 Södertörns Simsällskap -.-- 232 22:59.65 +5:24.86
50m: 38.53
100m: 1:21.46
(42.93)
150m: 2:06.51
(45.05)
200m: 2:50.61
(44.10)
250m: 3:35.42
(44.81)
300m: 4:20.78
(45.36)
350m: 5:05.53
(44.75)
400m: 5:51.01
(45.48)
450m: 6:36.45
(45.44)
500m: 7:22.32
(45.87)
550m: 8:08.06
(45.74)
600m: 8:54.29
(46.23)
650m: 9:40.86
(46.57)
700m: 10:27.11
(46.25)
750m: 11:13.34
(46.23)
800m: 12:00.75
(47.41)
850m: 12:47.45
(46.70)
900m: 13:34.68
(47.23)
950m: 14:22.11
(47.43)
1000m: 15:09.66
(47.55)
1050m: 15:58.03
(48.37)
1100m: 16:45.67
(47.64)
1150m: 17:33.87
(48.20)
1200m: 18:21.75
(47.88)
1250m: 19:09.80
(48.05)
1300m: 19:57.45
(47.65)
1350m: 20:44.88
(47.43)
1400m: 21:32.63
(47.75)
1450m: 22:18.94
(46.31)
1500m: 22:59.65
(40.71)
Grenen officiell:  2020-02-15 11:00:28
2020-02-15 11:00:46 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Södertälje Simsällskap
Document
Resultat
Kringelsim 2020
Plats: Sydpoolen Arrangör: Södertälje SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 feb 2020 till den 16 feb 2020
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Carolina Jonsson 2002 Södertälje Simsällskap +0.70 624 28.52
2 Alice Velden 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.67 612 28.71 +0.19
3 Filippa Malmström 2003 Södertälje Simsällskap -.-- 590 29.06 +0.54
4 Alma Thunberg 2005 Spårvägen Simförening +0.94 542 29.89 +1.37
5 Tea Angerfelt 2004 Tyresö Simsällskap +0.74 525 30.21 +1.69
6 Maria Bang 2003 Stockholmspolisens IF SF -.-- 517 30.36 +1.84
7 Alexandra Alkas Alias 2006 Spårvägen Simförening +0.70 517 30.37 +1.85
8 Klara Svenheim 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.70 485 31.03 +2.51
9 Josefin Alm 2001 Tyresö Simsällskap -.-- 478 31.17 +2.65
10 Jemina Granholm 2002 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.64 472 31.30 +2.78
11 Lina Ahlström 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.68 471 31.33 +2.81
12 Thea Bergström 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.67 432 32.23 +3.71
13 Linnéa Teljstedt 2003 Södertälje Simsällskap +0.74 428 32.35 +3.83
14 Nicole Papachristou 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.65 426 32.38 +3.86
15 Naomi Sterling 2002 Solna Sundbyberg SS 04 +0.81 423 32.46 +3.94
16 Alicia Söderlind 2005 Tyresö Simsällskap +0.66 420 32.54 +4.02
17 Ebba Bladh Hazard 2004 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.68 409 32.82 +4.30
18 Clara Teljstedt 2006 Södertälje Simsällskap +0.56 386 33.46 +4.94
19 Clara Hedling 2001 Arvika Simsällskap +0.80 385 33.50 +4.98
20 Mimmi Nordström Renlund 2007 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.64 384 33.54 +5.02
21 Pernilla Hemmälin 2001 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.64 378 33.71 +5.19
22 Meja Johansson 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.54 377 33.72 +5.20
23 Erica Griberg 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap -.-- 374 33.82 +5.30
24 Elise Karlsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.85 369 33.99 +5.47
25 Miranda Kristiansson 2001 Arvika Simsällskap +0.72 368 34.02 +5.50
26 Hilma Broden 2003 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.57 364 34.14 +5.62
27 Agnes Öhman 2006 Ösmo Simsällskap +0.77 361 34.21 +5.69
28 Wilma Eld 2005 Spårvägen Simförening +0.79 359 34.28 +5.76
29 Olivia Bäck 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.63 358 34.32 +5.80
30 Ellen Gustafsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.76 353 34.49 +5.97
31 Ellinor Eldh 2006 Södertörns Simsällskap +0.59 351 34.53 +6.01
32 Olivia Allert 2007 Täby Sim -.-- 349 34.62 +6.10
33 Ylva Andersson 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.57 348 34.65 +6.13
34 Alina Färm 2005 Spårvägen Simförening -.-- 348 34.66 +6.14
35 Vida Haesert 2006 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 346 34.70 +6.18
36 Linn Solehav 2005 Stockholmspolisens IF SF +0.55 346 34.71 +6.19
37 Fiona Karlsson 2004 Ösmo Simsällskap +0.84 343 34.81 +6.29
38 Cornelia Utgren 2007 Solna Sundbyberg SS 04 -.-- 342 34.83 +6.31
39 Meja Thunvall 2006 Ösmo Simsällskap +0.67 339 34.94 +6.42
40 Frida Loqvist 2006 Spårvägen Simförening +0.68 338 34.98 +6.46
41 Majken Pettersson 2001 Arvika Simsällskap +0.79 335 35.10 +6.58
42 Melissa Klintengren 2007 Södertälje Simsällskap +0.67 331 35.23 +6.71
43 Audrey Glavas 2008 Ösmo Simsällskap +0.78 330 35.28 +6.76
44 Freja Vesterlund 2006 Ösmo Simsällskap +0.67 329 35.31 +6.79
45 Natalie Nilsson 2005 Södertörns Simsällskap +0.74 325 35.43 +6.91
46 Ida Nygren 2004 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.75 324 35.48 +6.96
47 Lollobelle Nordström-Renlund 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.69 323 35.51 +6.99
48 Ellen Lovinge 2004 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.79 322 35.54 +7.02
49 Alma Brorson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.50 319 35.65 +7.13
50 Lola Hjort Mowitz 2006 Spårvägen Simförening +0.85 319 35.67 +7.15
51 Freya Ebert Westerberg 2005 Tyresö Simsällskap +0.67 315 35.82 +7.30
52 Lina Thunvall 2008 Ösmo Simsällskap -.-- 314 35.85 +7.33
53 Elina Darvish 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.59 314 35.86 +7.34
54 Asta Revsäter 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.66 313 35.89 +7.37
55 Maria Flink 2005 Södertörns Simsällskap +0.81 309 36.05 +7.53
56 Tilja Stålnacke 2005 Södertörns Simsällskap +0.39 306 36.17 +7.65
57 Elma Ridhagen 2004 Tyresö Simsällskap +0.52 302 36.30 +7.78
58 Alice Davies 2004 Täby Sim +0.59 300 36.38 +7.86
59 Philippa Ledo Antunes 2004 Tyresö Simsällskap +0.75 299 36.42 +7.90
60 Liv Dahl 2005 Spårvägen Simförening +0.78 276 37.41 +8.89
61 Beatrice Hlawatsch 2007 Täby Sim -.-- 271 37.63 +9.11
62 Amanda Lindberg 2006 Täby Sim +0.67 264 37.97 +9.45
63 Johanna Granhällen 2002 Spårvägen Simförening +0.88 260 38.19 +9.67
64 Emma Johanson 2008 Södertörns Simsällskap -.-- 258 38.28 +9.76
65 Matilda Pettersson 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.87 257 38.34 +9.82
66 Desire` Tolinsson 2006 Solna Sundbyberg SS 04 +0.77 256 38.38 +9.86
67 Iris Wik 2006 Spårvägen Simförening -.-- 250 38.65 +10.13
68 Lova Deilert 2006 Solna Sundbyberg SS 04 +0.81 246 38.88 +10.36
69 Sandra Ignatjovic 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.43 245 38.96 +10.44
70 Nora Forsèn 2007 Solna Sundbyberg SS 04 -.-- 239 39.26 +10.74
71 Alva Lindberg 2008 Ösmo Simsällskap +0.61 237 39.35 +10.83
72 Molly Alveskär Lundfeldt 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.76 236 39.44 +10.92
73 Emmie jakobsson 2010 Norrköpings Kappsimningsklubb -.-- 228 39.86 +11.34
74 Emma Wahlqvist 2007 Täby Sim +0.60 222 40.23 +11.71
75 Noa van Balen 2008 Arvika Simsällskap +0.56 220 40.36 +11.84
76 Emma Olsson Sande 2005 Täby Sim -.-- 209 41.02 +12.50
77 Louise Axland 2007 Solna Sundbyberg SS 04 -.-- 206 41.25 +12.73
78 Alva Ek 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.54 204 41.35 +12.83
79 Alexia Biörck 2007 Södertälje Simsällskap +0.73 200 41.65 +13.13
80 Jasmine Musaji 2008 Botkyrka-Rönninge Simsällskap -.-- 198 41.80 +13.28
81 Matilda Holmerin 2007 Södertälje Simsällskap -.-- 197 41.84 +13.32
82 Anna Malmring 2006 Spårvägen Simförening +0.86 196 41.97 +13.45
83 Julia Boman 2008 Södertälje Simsällskap +0.63 192 42.24 +13.72
84 Lova Hjort 2007 Solna Sundbyberg SS 04 -.-- 181 43.03 +14.51
85 Edith Persson 2007 Södertörns Simsällskap +0.50 164 44.51 +15.99
86 Noa Ek 2008 Södertälje Simsällskap +0.60 149 45.96 +17.44
87 Lova Wahlstedt 2010 Södertälje Simsällskap -.-- 131 47.97 +19.45
88 Isabel Samuelsson 2009 Södertälje Simsällskap +0.78 129 48.13 +19.61
89 Josefine Busk 1997 Södertälje Simsällskap +0.56 123 48.91 +20.39 S14
90 Lovisa Gyllbäck 2009 Solna Sundbyberg SS 04 -.-- 107 51.23 +22.71
91 Selma Danielsson 2006 Södertälje Simsällskap +0.81 107 51.28 +22.76
92 Lily Nordin 2007 Södertälje Simsällskap +0.86 96 53.07 +24.55
93 Sara Pölki 2009 Södertälje Simsällskap +0.48 88 54.79 +26.27
94 Elsa Carlsson 2008 Södertälje Simsällskap -.-- 84 55.66 +27.14
95 Olivia Kristiansson 2008 Södertälje Simsällskap +0.64 78 56.95 +28.43
96 Clara Holmerin 2009 Södertälje Simsällskap -.-- 62 1:01.34 +32.82
- Stella Samuelsson 2010 Södertälje Simsällskap -.-- DSQ
- Natalia Ljung 2004 Stockholmspolisens IF SF -.-- DSQ
- Venessa Walldèn 2009 Södertälje Simsällskap -.-- DSQ
- Ida Källman 2006 Ösmo Simsällskap +0.43 DSQ
- Stella El Khoury 2003 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.52 DSQ
- Julia Schilling 2010 Södertälje Simsällskap -.-- DSQ
- Moa  Bäckström 2010 Södertörns Simsällskap -.-- DSQ
Grenen officiell:  2020-02-15 11:17:46
2020-02-15 11:18:20 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Södertälje Simsällskap
Document <
Resultat
Kringelsim 2020
Plats: Sydpoolen Arrangör: Södertälje SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 feb 2020 till den 16 feb 2020
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Erik Lööw 2003 Södertälje Simsällskap +0.55 584 26.01
2 Erik Bergstrand 2002 Södertälje Simsällskap +0.66 467 28.03 +2.02
3 Axel Lewander 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.62 461 28.15 +2.14
4 Johan Thormé Rova 2004 Södertälje Simsällskap -.-- 452 28.34 +2.33
5 Valentino Vrbanus 2006 Södertälje Simsällskap +0.51 436 28.67 +2.66
6 Anton Graner 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.72 418 29.07 +3.06
7 Jacob Hellman 2006 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.66 409 29.28 +3.27
8 Sergej Basov 2003 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.59 409 29.29 +3.28
9 Alan Eriksson 2005 Spårvägen Simförening +0.81 401 29.48 +3.47
10 Elton Söderberg 2006 Södertälje Simsällskap -.-- 396 29.60 +3.59
10 Juan Esbjörnsson 2002 Södertälje Simsällskap +0.64 396 29.60 +3.59
12 Erik Andersson 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.70 396 29.61 +3.60
13 Marcus Hedlund 2002 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.54 345 31.00 +4.99
14 Felix Tetli 2007 Södertälje Simsällskap +0.46 343 31.05 +5.04
15 Lukas Engström 2005 Solna Sundbyberg SS 04 -.-- 342 31.08 +5.07
16 David Berggren 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.62 330 31.47 +5.46
17 Alvin Johansson 2005 Solna Sundbyberg SS 04 -.-- 324 31.66 +5.65
18 Rasmus Landin 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.74 322 31.73 +5.72
19 Oliver Geaney 2006 Spårvägen Simförening +0.50 300 32.48 +6.47
20 Jonas Kvist 2006 Ösmo Simsällskap +0.55 299 32.50 +6.49
21 Anton Jöngren 2006 Spårvägen Simförening +0.44 294 32.68 +6.67
22 Oskar Glawing 2005 Finspångs Simklubb -.-- 289 32.87 +6.86
23 Niklas Nygren 2006 Södertörns Simsällskap +0.69 280 33.21 +7.20
24 Wilmer Jakobsson 2008 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.70 279 33.28 +7.27
25 Jakob Khaytan 2003 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.64 278 33.32 +7.31
26 Casper Drozdz 2006 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 272 33.53 +7.52