2018-06-22   05:15:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danske Bank Cup 2010

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  DANSKE BANK CUP 2010    Udskriftsdato  09 oktober 2010   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  19:05   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  2010-10-09         
 
 
Løb 4, 400m Frisvømning, Finaler 17 år og ældre 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mie Hansen  1991    608          4:37.32   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Charlotte Nilsson  1991    566          4:44.08   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Simone Larsen  1993    354          5:31.95   
  Dragsholm Svømmeklub                   
 
Løb 4, 400m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Linnéa Olsson  1994    663          4:29.45   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Pernille Christiansen  1995    566          4:43.96   
  Greve Svømmeklub                   
Benedicte Ø. Hansen  1995    477          5:00.62   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Kathrine Bernhøft Jensen  1995    444          5:07.99   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Simone Jørgensen  1995    436          5:09.90   
  Ishøj Svømme Klub                   
Nadia Christian  1995    435          5:10.11   
  Farum Svømmeklub                   
Louise Grövnes  1995    191          6:48.03   
  S71                   
 
Løb 4, 400m Frisvømning, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Caroline Brostrup Jensen  1997    547          4:47.23   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Naja Ishøj Nielsen  1996    535          4:49.45   
  Farum Svømmeklub                   
Henriette Stuhr  1996    518          4:52.58   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
Kathrine Barrett  1996    498          4:56.37   
  Greve Svømmeklub                   
Sara Mikkelsen  1997    492          4:57.60   
  Vest-Brøndby                   
Xenia Bonnen Sjøgren  1997    472          5:01.65   
  Vest-Brøndby                   
Mie Bonè  1996    449          5:06.78   
  Ishøj Svømme Klub                   
Kamilla Larsen  1996    446          5:07.38   
  Vest-Brøndby                   
Laura Andersen  1997    434          5:10.31   
  Vordingborg Svømme Klub                   
10  Mie Garlin  1996    428          5:11.61   
  Vest-Brøndby                   
11  Martine Mørck Taagholt  1997    414          5:15.13   
  Farum Svømmeklub                   
12  Rikke Willumsen  1996    405          5:17.52   
  Greve Svømmeklub                   
13  Sara Jensen  1996    403          5:18.02   
  Næstved IF                   
14  Rikke Jørner  1996    392          5:21.06   
  Farum Svømmeklub                   
15  Mie Jørgensen  1996    352          5:32.87   
  Næstved IF                   
16  Josefine Palmø  1997    343          5:35.49   
  Holbæk Svømme Klub                   
17  Caroline S. Korch  1996    324          5:42.08   
  Farum Svømmeklub                   
18  Caroline Mortensen  1997    319          5:43.76   
  Holbæk Svømme Klub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  09 oktober 2010 
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  19:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark