2018-09-18   19:49:05
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danske Bank Cup 2010

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DANSKE BANK CUP 2010    Udskriftsdato  09 oktober 2010   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  13:02   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  2010-10-09         
 
 
Løb 8, 4x50m Frisvømning, Finaler 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Næstved Pretty Boys  1996    362          1:53.28   
  Næstved IF                   
  Nicolai Billenstein  1996      28.55        28.55   
  Mads Ingeman Hansen  1997      29.32        57.87   
  Nikolai P. Christiansen  1996      27.17        1:25.04   
  Emil S. Christoffersen  1996      28.24        1:53.28   
                     
Gti Power Boys 1    294          2:01.53   
  GTI                   
  Kim Daniel Jakobsen  1996      31.43        31.43   
  Michael Skødstrup  1996      30.27        1:01.70   
  Victor Jensen  1997      28.86        1:30.56   
  Jackie Hartvig Jensen  1997      30.97        2:01.53   
                     
Hr Mammut 1 Kalundborg  1997    249          2:08.46   
  Kalundborg SK                   
  Oliver H. Andersen  1999      32.78        32.78   
  Danny Corell  1997      32.41        1:05.19   
  Carl Lykkebo Larsen  1998      32.80        1:37.99   
  Emil Zachariassen  1997      30.47        2:08.46   
                     
Holbæk Drenge 1  1998    237          2:10.57   
  Holbæk Svømme Klub                   
  Johan Johnsen  1997      32.27        32.27   
  Mads Ottosen  1997      32.63        1:04.90   
  Benjamin Kâhler  1997      32.70        1:37.60   
  Markus Bøjsen  1999      32.97        2:10.57   
                     
Hr Mammut 2 Kalundborg  1997    219          2:13.92   
  Kalundborg SK                   
  Mathias Rysgaard  1998      31.73        31.73   
  Mads Peter Hansen  1998      34.93        1:06.66   
  Jonas Uglebjerg  1997      31.64        1:38.30   
  Nicolai Walther  1998      35.62        2:13.92   
                     
Roskillers 1 Yngre    206          2:16.85   
  Roskilde Svømning                   
  Phillip Riis  1998      34.11        34.11   
  Frederik S. Nielsen  1996      29.96        1:04.07   
  Joakim Palmqvist  1999      37.77        1:41.84   
  Emil Johansen  1999      35.01        2:16.85   
                     
Vest Small Boys  1997    200          2:18.08   
  Vest-Brøndby                   
  Mathias Wilquin  1998      34.58        34.58   
  Martin Nielsen  1997      35.31        1:09.89   
  Kenneth Abcell  1998      33.38        1:43.27   
  Casper Davidsen  1999      34.81        2:18.08   
                     
Gti Power Boys 2    189          2:20.64   
  GTI                   
  Christian Arsberg Iversen  1997      32.63        32.63   
  Benjamin Larsen  2000      34.86        1:07.49   
  Jacob Jørgensen  1999      37.19        1:44.68   
  Simon Hansen  1999      35.96        2:20.64   
                     
Ssk Drenge 1  1996    188          2:21.06   
  Slagelse Svømmeklub                   
  Rasmus Aavang Jensen  1998      37.51        37.51   
  Kasper Andkjær  1997      38.72        1:16.23   
  Rasmus B. Larsen  1997      32.06        1:48.29   
  Rasmus Wegener  1997      32.77        2:21.06   
                     
10  Køge Drenge 1    177          2:23.75   
  Køge Svømmeklub                   
  Mathias Nielsen  1999      34.30        34.30   
  Thor B. Hansen  2000      37.03        1:11.33   
  Jacob Samuel  1998      35.71        1:47.04   
  Oliver Raahauge  1998      36.71        2:23.75   
                     
11  Stt Drenge 1  1996    172          2:25.35   
  Swim Team Tåstrup                   
  Anders Søndermann  1998      35.67        35.67   
  Nikolai Hougaard  1999      37.73        1:13.40   
  Nikolaj Hansen  1998      35.55        1:48.95   
  Mads Ørsted Nielsen  1999      36.40        2:25.35   
                     
12  Holbæk Drenge 2  1997    169          2:26.23   
  Holbæk Svømme Klub                   
  Niels Ottosen  1998      35.29        35.29   
  Robin Olofsen  1998      37.75        1:13.04   
  Mikkel Henriksen  1999      40.29        1:53.33   
  Emil Toft  1998      32.90        2:26.23   
                     
13  Stt Drenge 2  1996    155          2:30.26   
  Swim Team Tåstrup                   
  Mikkel Bech Schouw  1999      38.49        38.49   
  Jacob Bang-Jensen  1998      38.38        1:16.87   
  Nicklas Kenno Hansen  1999      38.45        1:55.32   
  Mathias I. Kristiansen  1999      34.94        2:30.26   
                     
14  Roskillers 2 Yngre    117          2:45.36   
  Roskilde Svømning                   
  Sebastian Rasmussen  2000      37.08        37.08   
  Anders Engtorp Olesen  1999      46.22        1:23.30   
  Daniel C. Bjørrith  1999      39.57        2:02.87   
  Oskar Berg Enemark  1999      42.49        2:45.36   
                     
15  Næstved Små Drenge  1998    97          2:56.00   
  Næstved IF                   
  David Bagge Larsen  1999      47.76        47.76   
  Benjamin Kjær  1998      42.43        1:30.19   
  Gustav Notkin  1999      52.14        2:22.33   
  Jonas Leifelt  1996      33.67        2:56.00   
                     
16  Hvidovre Drenge 1    57          3:29.67   
  Hvidovre Svømme Klub                   
  Mathias Jakobsen  2000      51.16        51.16   
  Markus Jakobsen  2000      55.17        1:46.33   
  Magnus Sibbersen  2001      48.24        2:34.57   
  Anders Skousen  2002      55.10        3:29.67   
                     
Ssk Drenge 2  1996              DNS   
  Slagelse Svømmeklub                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Stv Drenge  1996              DSQ  Tyvstart 
  Swim Team Vestsjælland                   
  Bjørn Wismann  1996      29.02        29.02   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  09 oktober 2010 
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  13:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark