Resultater for Danske Bank Cup 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2010 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-09 |
Løb 32, 50m Frisvømning, Finaler 19 år og ældre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Johan Bengtsson | 1991 | 613 | 23.90 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Lennie Sahlström | 1987 | 517 | 25.29 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Sebastian Vang | 1991 | 507 | 25.45 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 32, 50m Frisvømning, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Måns Hjelm | 1992 | 608 | 23.96 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Jonas Holmström | 1992 | 565 | 24.55 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Andreas Myhrberg | 1993 | 535 | 25.00 | ||||||
S71 | ||||||||||
4 | Jakob Tingsgaard | 1993 | 525 | 25.17 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rasmus Dufour | 1993 | 513 | 25.36 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
6 | Andreas Haugaard | 1993 | 455 | 26.40 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Johan Jørgensen | 1993 | 432 | 26.86 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 32, 50m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Vang | 1994 | 516 | 25.31 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
2 | Lasse Pittioni | 1995 | 501 | 25.56 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
3 | Andreas Sandbirk | 1995 | 488 | 25.79 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Gøkhan Dagidir | 1995 | 457 | 26.36 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | 452 | 26.45 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
6 | Alexander Duus Jensen | 1995 | 429 | 26.91 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Emil Møhl | 1994 | 427 | 26.96 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
8 | Kasper Emil Nielsen | 1995 | 416 | 27.19 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
9 | Miki Mørck Taagholt | 1994 | 414 | 27.24 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
10 | Tony Brkic | 1994 | 402 | 27.51 | ||||||
S71 | ||||||||||
11 | Morten Voigt Larsen | 1995 | 400 | 27.54 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Mads Andersen | 1995 | 388 | 27.84 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Max Åfeldt | 1995 | 387 | 27.86 | ||||||
S71 | ||||||||||
14 | Oliver Hjeresen | 1995 | 371 | 28.24 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Victor Klügel | 1995 | 364 | 28.42 | ||||||
S71 | ||||||||||
16 | Jesper Andersen | 1995 | 359 | 28.56 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Gustav Lindecrona | 1995 | 328 | 29.43 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Rolf Svensson | 1994 | 284 | 30.87 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 32, 50m Frisvømning, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Huban | 1996 | 404 | 27.47 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | 397 | 27.61 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
3 | Rasmus Svendsen | 1996 | 396 | 27.64 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Sune Kokholm | 1996 | 390 | 27.79 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
5 | Bjørn Wismann | 1996 | 357 | 28.62 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nicolai Billenstein | 1996 | 347 | 28.88 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
7 | Simon Hansen | 1997 | 330 | 29.39 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | 329 | 29.41 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
9 | Kasper Jensen | 1996 | 318 | 29.75 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emil Zachariassen | 1997 | 289 | 30.70 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
11 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | 279 | 31.06 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Andy Petersen | 1996 | 270 | 31.39 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
13 | Rasmus B. Larsen | 1997 | 267 | 31.52 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mads Ottosen | 1997 | 264 | 31.64 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
15 | Danny Corell | 1997 | 258 | 31.90 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
16 | Emil Brohus Nielsen | 1997 | 229 | 33.17 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
17 | Oliver Jacobsen | 1997 | 227 | 33.28 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Andreas Ingvordsen | 1996 | 222 | 33.51 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
19 | Joachim Raahauge | 1996 | 198 | 34.81 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
20 | Martin Nielsen | 1997 | 185 | 35.65 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Christopher Pedersen | 1997 | 183 | 35.76 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Oliver Steen | 1997 | 158 | 37.57 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
- | Mads Johnbeck | 1997 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Kasper Andkjær | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 50m Frisvømning, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Jørner | 1998 | 314 | 29.86 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Philip Greve | 1998 | 310 | 29.98 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emil Grovn | 1998 | 263 | 31.67 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 239 | 32.70 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 232 | 33.03 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Mads Peter Hansen | 1998 | 229 | 33.19 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Anders Søndermann | 1998 | 228 | 33.22 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
8 | Kenneth Abcell | 1998 | 222 | 33.52 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Mathias Wilquin | 1998 | 222 | 33.53 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Markus Bøjsen | 1999 | 219 | 33.69 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Mathias Nielsen | 1999 | 218 | 33.72 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Niels Ottosen | 1998 | 216 | 33.82 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Casper Davidsen | 1999 | 213 | 34.01 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Martin Bruun Andersen | 1998 | 212 | 34.04 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Phillip Riis | 1998 | 207 | 34.34 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
16 | Mathias I. Kristiansen | 1999 | 205 | 34.43 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
17 | Mathias Thomassen | 1998 | 205 | 34.44 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
18 | Jacob Samuel | 1998 | 202 | 34.61 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
19 | Lau Osric | 1999 | 195 | 35.03 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mikkel Ulrich | 1998 | 193 | 35.10 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
21 | Benjamin Larsen | 2000 | 191 | 35.24 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
22 | Oliver Raahauge | 1998 | 189 | 35.40 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
23 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 184 | 35.72 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
24 | Christian Aagaard | 1998 | 181 | 35.89 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
25 | Nicklas Kenno Hansen | 1999 | 177 | 36.14 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
26 | Nicolai Walther | 1998 | 173 | 36.40 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
27 | Jacob Jørgensen | 1999 | 171 | 36.58 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
28 | Simon Hansen | 1999 | 170 | 36.62 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
29 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 167 | 36.86 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
30 | Sebastian Rasmussen | 2000 | 165 | 37.01 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
31 | Magnus Grundesen | 1998 | 163 | 37.14 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
32 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | 162 | 37.26 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
33 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 156 | 37.73 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
34 | Mads Witthøft | 2000 | 153 | 37.95 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
35 | Christopher Riis | 2000 | 148 | 38.39 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
36 | Malthe Letting | 2001 | 147 | 38.43 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
37 | Robin Olofsen | 1998 | 147 | 38.48 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
38 | Aksel Hjart Hansen | 1998 | 144 | 38.75 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
39 | Thomas Porsborg | 1998 | 143 | 38.84 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
40 | Martin Stengelshøj | 1999 | 138 | 39.28 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
41 | Mikael Jakobsen | 2000 | 137 | 39.42 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
42 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 134 | 39.65 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
43 | Joel Mörck | 1999 | 133 | 39.77 | ||||||
S71 | ||||||||||
44 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 131 | 40.00 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
45 | Jeppe Hygum | 1998 | 125 | 40.60 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
46 | Mads Enghave | 2002 | 122 | 40.96 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
47 | Julius Steen | 1999 | 114 | 41.85 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
48 | Oskar Berg Enemark | 1999 | 113 | 41.94 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
49 | Christoffer G. Kjerri | 1999 | 110 | 42.37 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
50 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 105 | 43.03 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
51 | Mikkel Prahl Jagd | 1999 | 101 | 43.57 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
52 | David Arneskov | 2002 | 99 | 43.85 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
53 | Jonas Andersen | 2001 | 97 | 44.12 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
54 | Viktor Kielstrup | 2000 | 97 | 44.13 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
55 | Victor Saltoft | 1999 | 94 | 44.66 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
56 | Svante Corell | 2000 | 94 | 44.72 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
57 | Andreas Foverskov | 1999 | 89 | 45.47 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
58 | Gorm Tholle | 2001 | 88 | 45.58 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
59 | Magnus Erik W. Hansen | 1999 | 88 | 45.62 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
60 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 85 | 46.24 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
61 | Gustav Notkin | 1999 | 78 | 47.44 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
62 | Peter Kristensen | 1999 | 78 | 47.45 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
63 | Magnus Loose | 1999 | 78 | 47.56 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
64 | Mathias Jakobsen | 2000 | 77 | 47.68 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
65 | Magnus Nygaard | 2000 | 69 | 49.51 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
66 | Magnus Sibbersen | 2001 | 69 | 49.54 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
67 | William Kristiansen | 2001 | 58 | 52.57 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
68 | Anders Skousen | 2002 | 51 | 54.66 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
69 | Markus Jakobsen | 2000 | 49 | 55.64 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
70 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 47 | 56.28 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
71 | Demir Kaan Er | 2000 | 40 | 59.40 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
72 | Morten Kilhof | 2000 | 39 | 59.63 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
73 | Casper Walther | 2001 | 38 | 1:00.31 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
74 | Magnus Windahl | 2000 | 36 | 1:01.72 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
75 | Tobias Enghave | 2002 | 33 | 1:03.17 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
76 | Rasmus Lorentzen | 2001 | 28 | 1:06.55 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Eskil Kinnunen | 1999 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Hjalte Mikkelsen | 1999 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Mikkel Henriksen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Nicolai C. S. Køhler | 2000 | DSQ | mgl. berøring v. 25m | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Thor Nørgaard Eriksen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Tue Larsen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 14:06 |