Resultat för Vårsimiaden distrikt Väsby
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 09:15 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 1, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 38.90 | 1:21.74 | |||||
2 | Elin Talback | 1997 | Järfälla Simsällskap | 38.83 | 1:22.14 | |||||
3 | Emma Varga | 1997 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 39.71 | 1:25.37 | |||||
4 | Elin Taraldsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 41.00 | 1:26.22 | |||||
5 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 40.76 | 1:26.32 | |||||
6 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 41.52 | 1:27.20 | |||||
7 | Emma Persson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 40.86 | 1:27.29 | |||||
8 | Elin Timbäck | 1997 | Täby Sim | 42.34 | 1:28.52 | |||||
9 | Isabell Kjellberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 42.11 | 1:28.75 | |||||
10 | Narie Thuresson | 1997 | Väsby Simsällskap | 41.85 | 1:29.14 | |||||
11 | Vendela Vicko | 1997 | Järfälla Simsällskap | 41.77 | 1:29.39 | |||||
12 | Ida Eriksen | 1997 | Järfälla Simsällskap | 42.43 | 1:29.55 | |||||
13 | Victoria Ishak | 1997 | Järfälla Simsällskap | 42.30 | 1:30.41 | |||||
14 | Sandra Swahn | 1997 | Väsby Simsällskap | 42.61 | 1:30.65 | |||||
15 | Linda Lidström | 1997 | Järfälla Simsällskap | 42.93 | 1:31.75 | |||||
16 | Rebecka Bergström | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.77 | 1:31.87 | |||||
17 | Alice Ingelsson-Parris | 1997 | Väsby Simsällskap | 42.86 | 1:32.08 | |||||
18 | Diana Bagheri | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.34 | 1:33.31 | |||||
19 | Saga Christiernin | 1997 | Norrtälje Simklubb | 43.67 | 1:34.50 | |||||
20 | Madeleine Frisk-Garcia | 1997 | Väsby Simsällskap | 44.35 | 1:34.61 | |||||
21 | Vendela Rege | 1997 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 45.66 | 1:35.26 | |||||
22 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.63 | 1:35.95 | |||||
23 | Linnea Narebo | 1997 | Väsby Simsällskap | 45.24 | 1:36.68 | |||||
24 | Anna Olsson | 1997 | Turebergs Simklubb | 45.92 | 1:37.19 | |||||
25 | Josefin Dufva | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.90 | 1:37.73 | |||||
26 | Hanna Westerberg | 1997 | Spårvägens Simförening | 45.99 | 1:38.16 | |||||
27 | Michelle Jacobi | 1997 | Norrtälje Simklubb | 45.98 | 1:38.80 | |||||
28 | Sofia Karlsson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 46.88 | 1:40.36 | |||||
29 | Ida Boje | 1997 | Spårvägens Simförening | 51.04 | 1:48.25 | |||||
30 | Sofia Johansson | 1997 | Täby Sim | 52.06 | 1:50.53 | |||||
31 | Pixie Söderström | 1997 | Väsby Simsällskap | 51.22 | 1:51.76 | |||||
32 | Nadja Cederquist | 1997 | Väsby Simsällskap | 51.81 | 1:54.08 | |||||
33 | Helene Al-Ani | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 53.18 | 1:54.34 | |||||
34 | Sofie Weibull | 1997 | Spårvägens Simförening | 55.36 | 1:55.44 | |||||
35 | Mathilda Jonsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 56.97 | 2:04.80 | |||||
- | Sara Nyström | 1997 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 09:15 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 09:22 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 2, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 36.76 | 1:18.22 | |||||
2 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 38.43 | 1:20.77 | |||||
3 | William Åberg | 1997 | Täby Sim | 41.71 | 1:28.87 | |||||
4 | Albin Karlström | 1997 | Spårvägens Simförening | 43.43 | 1:31.55 | |||||
5 | Oscar Olsson | 1997 | Järfälla Simsällskap | 42.42 | 1:32.35 | |||||
6 | Joakim Forslöf | 1997 | Spårvägens Simförening | 43.63 | 1:33.51 | |||||
7 | Emil Thydén | 1997 | Väsby Simsällskap | 43.51 | 1:33.76 | |||||
8 | Joel Severin | 1997 | Spårvägens Simförening | 43.39 | 1:35.80 | |||||
9 | Kalle Falk | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 44.93 | 1:36.79 | |||||
10 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 44.19 | 1:36.91 | |||||
11 | Sebastian Lazzarin | 1997 | Norrtälje Simklubb | 44.47 | 1:37.93 | |||||
12 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 47.55 | 1:41.56 | |||||
13 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 49.61 | 1:43.60 | |||||
14 | Alfred Pohl | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.69 | 1:46.17 | |||||
15 | Kristoffer Almroth | 1997 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 53.90 | 1:51.08 | |||||
16 | Daniel Hedfors | 1997 | Spårvägens Simförening | 52.25 | 1:51.36 | |||||
17 | Thomas Näslund | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.58 | 1:55.48 | |||||
18 | Jacob Öberg | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 58.09 | 2:04.54 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 09:22 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 09:40 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Malin Atran | 1998 | Järfälla Simsällskap | 39.40 | 1:23.87 | |||||
2 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtälje Simklubb | 41.21 | 1:28.33 | |||||
3 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 41.78 | 1:29.28 | |||||
4 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 42.12 | 1:29.69 | |||||
5 | Isabelle Hanson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 42.27 | 1:29.90 | |||||
6 | Lisa Grundin | 1998 | Täby Sim | 42.16 | 1:30.29 | |||||
7 | Sofia Edlund | 1998 | Täby Sim | 42.57 | 1:30.31 | |||||
8 | Ebba Nylander | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.51 | 1:31.20 | |||||
9 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 43.23 | 1:31.91 | |||||
10 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.96 | 1:32.02 | |||||
11 | Julia Augustsson | 1998 | Täby Sim | 43.17 | 1:32.05 | |||||
12 | Emma Wahlund | 1998 | Märsta Simsällskap | 42.99 | 1:32.86 | |||||
13 | Ida Österman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 45.59 | 1:35.53 | |||||
14 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 44.31 | 1:36.54 | |||||
15 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägens Simförening | 45.74 | 1:36.97 | |||||
16 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 45.60 | 1:36.98 | |||||
17 | Emelie Eriksson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 44.32 | 1:37.17 | |||||
18 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.26 | 1:37.23 | |||||
19 | Alice Franzén | 1998 | Spårvägens Simförening | 46.17 | 1:37.42 | |||||
20 | Louise Hagström | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.77 | 1:37.62 | |||||
21 | Carolina Andersson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.19 | 1:37.66 | |||||
22 | Linda Brännlund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 46.12 | 1:38.10 | |||||
23 | Caroline Adlerborn | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.04 | 1:38.16 | |||||
24 | Linnea Cooke | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 45.95 | 1:38.41 | |||||
25 | Louise Halldén | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 45.94 | 1:38.86 | |||||
26 | Amanda Fredriksson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 47.09 | 1:39.10 | |||||
27 | Sara Wigh | 1998 | Täby Sim | 45.80 | 1:39.55 | |||||
28 | Malin Ingvarsson | 1998 | Spårvägens Simförening | 47.74 | 1:40.70 | |||||
29 | Julia Blomquist | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.32 | 1:41.06 | |||||
30 | Natthinan Wongsakun | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 47.28 | 1:42.04 | |||||
31 | Beatrice Vezzoli | 1998 | Turebergs Simklubb | 48.77 | 1:43.07 | |||||
32 | Sofia Björnfot | 1998 | Väsby Simsällskap | 48.70 | 1:43.74 | |||||
33 | Hanna Marohn | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 48.03 | 1:44.44 | |||||
34 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 49.33 | 1:45.11 | |||||
35 | Caroline Mikkelsen | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.01 | 1:45.61 | |||||
36 | Vanessa Nordling | 1998 | Väsby Simsällskap | 48.60 | 1:46.55 | |||||
37 | Ella Stork | 1998 | Väsby Simsällskap | 49.13 | 1:46.56 | |||||
38 | Vera Hedmo | 1998 | Täby Sim | 49.16 | 1:48.26 | |||||
39 | Ninni Abenius | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.63 | 1:50.59 | |||||
40 | Malin Bernmark | 1998 | Väsby Simsällskap | 52.38 | 1:52.51 | |||||
41 | Malin Sandholm | 1998 | Täby Sim | 54.04 | 1:53.18 | |||||
42 | Matilda Harar | 1998 | Väsby Simsällskap | 53.74 | 1:55.22 | |||||
43 | Ella Löfberg | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 55.06 | 1:56.12 | |||||
44 | Anna Henriksson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 57.29 | 2:01.72 | |||||
45 | Frida Klaesson | 1998 | Väsby Simsällskap | 1:00.19 | 2:13.69 | |||||
- | Klara Wiberg | 1998 | Spårvägens Simförening | DNS | ||||||
- | Ebba Davidsson | 1998 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Julia Lindfors | 1998 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Melina Göransson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 09:40 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 09:47 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Hedman | 1998 | Täby Sim | 39.04 | 1:24.47 | |||||
2 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägens Simförening | 42.92 | 1:31.94 | |||||
3 | David Wahlquist | 1998 | Järfälla Simsällskap | 42.51 | 1:33.10 | |||||
4 | Gustav Swedenborg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 43.82 | 1:33.93 | |||||
5 | Alexander Kubat | 1998 | Järfälla Simsällskap | 45.32 | 1:37.77 | |||||
6 | Karim Osman | 1998 | Täby Sim | 46.67 | 1:40.46 | |||||
7 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 48.63 | 1:42.71 | |||||
8 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.26 | 1:43.49 | |||||
9 | August Norkko | 1998 | Järfälla Simsällskap | 49.58 | 1:43.64 | |||||
10 | Mattin Zarrabi | 1998 | Täby Sim | 48.32 | 1:44.60 | |||||
11 | Oscar Eriksson | 1998 | Täby Sim | 49.03 | 1:45.47 | |||||
12 | William Josefsson-Rudberg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 51.56 | 1:49.26 | |||||
13 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.60 | 1:50.17 | |||||
14 | Viktor Fridsjö | 1998 | Järfälla Simsällskap | 51.77 | 1:50.89 | |||||
15 | Morris Kellokoski | 1998 | Väsby Simsällskap | 53.29 | 1:51.66 | |||||
16 | Axel Gudehn | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.66 | 1:52.80 | |||||
17 | Sebastian Holmerin | 1998 | Täby Sim | 53.53 | 1:54.90 | |||||
18 | Thor Lundquist | 1998 | Turebergs Simklubb | 55.90 | 2:00.05 | |||||
19 | Henrik Postlind | 1998 | Turebergs Simklubb | 58.01 | 2:04.61 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 09:47 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 10:02 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 30.18 | 1:02.68 | |||||
2 | Ida Eriksen | 1997 | Järfälla Simsällskap | 30.70 | 1:03.74 | |||||
3 | Elin Talback | 1997 | Järfälla Simsällskap | 31.31 | 1:05.43 | |||||
4 | Emma Varga | 1997 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 30.95 | 1:05.55 | |||||
5 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 31.62 | 1:05.83 | |||||
6 | Linda Lidström | 1997 | Järfälla Simsällskap | 31.81 | 1:06.24 | |||||
7 | Vendela Vicko | 1997 | Järfälla Simsällskap | 31.96 | 1:06.57 | |||||
8 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 31.60 | 1:06.88 | |||||
9 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 32.58 | 1:07.90 | |||||
10 | Narie Thuresson | 1997 | Väsby Simsällskap | 32.90 | 1:08.53 | |||||
11 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 33.17 | 1:08.74 | |||||
12 | Isabell Kjellberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 33.27 | 1:08.87 | |||||
13 | Linnea Narebo | 1997 | Väsby Simsällskap | 32.87 | 1:09.07 | |||||
14 | Elin Timbäck | 1997 | Täby Sim | 33.23 | 1:09.14 | |||||
15 | Michelle Jacobi | 1997 | Norrtälje Simklubb | 33.76 | 1:09.79 | |||||
16 | Rebecka Bergström | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.33 | 1:10.42 | |||||
17 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 34.11 | 1:10.48 | |||||
18 | Emma Persson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 33.93 | 1:10.69 | |||||
19 | Freja Törnquist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 34.72 | 1:11.37 | |||||
20 | Elin Jansson | 1997 | Täby Sim | 33.66 | 1:11.43 | |||||
21 | Miranda Jansson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 35.01 | 1:12.26 | |||||
22 | Vendela Rege | 1997 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 34.84 | 1:13.69 | |||||
23 | Matilda Thurfjell | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.10 | 1:14.58 | |||||
24 | Madeleine Frisk-Garcia | 1997 | Väsby Simsällskap | 35.44 | 1:14.66 | |||||
25 | Sandra Swahn | 1997 | Väsby Simsällskap | 35.92 | 1:14.73 | |||||
26 | Elin Taraldsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 36.75 | 1:16.00 | |||||
27 | Anna Olsson | 1997 | Turebergs Simklubb | 36.69 | 1:16.16 | |||||
28 | Saga Christiernin | 1997 | Norrtälje Simklubb | 36.29 | 1:16.57 | |||||
29 | Ebba Söderqvist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 36.62 | 1:17.18 | |||||
30 | Victoria Ishak | 1997 | Järfälla Simsällskap | 36.59 | 1:17.81 | |||||
31 | Alice Ingelsson-Parris | 1997 | Väsby Simsällskap | 37.87 | 1:18.38 | |||||
32 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.38 | 1:19.74 | |||||
33 | Aline Agnvall | 1997 | Spårvägens Simförening | 38.30 | 1:21.03 | |||||
34 | Sofia Larsson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.42 | 1:22.97 | |||||
35 | Oda Rabenius | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.78 | 1:23.72 | |||||
36 | Hanna Westerberg | 1997 | Spårvägens Simförening | 39.63 | 1:25.03 | |||||
37 | Sara Nyström | 1997 | Spårvägens Simförening | 40.45 | 1:26.46 | |||||
38 | Sofia Karlsson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 41.45 | 1:28.75 | |||||
39 | Helene Al-Ani | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.63 | 1:29.28 | |||||
40 | Josefin Dufva | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.85 | 1:29.95 | |||||
41 | Ida Boje | 1997 | Spårvägens Simförening | 42.27 | 1:30.41 | |||||
42 | Pixie Söderström | 1997 | Väsby Simsällskap | 41.76 | 1:31.72 | |||||
43 | Sofia Johansson | 1997 | Täby Sim | 43.70 | 1:35.48 | |||||
44 | Sofie Weibull | 1997 | Spårvägens Simförening | 46.26 | 1:36.72 | |||||
45 | Mathilda Jonsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 54.01 | 1:58.45 | |||||
- | Nadja Cederquist | 1997 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Rebecca Rüdén | 1997 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 10:02 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 10:07 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 29.92 | 1:01.57 | |||||
2 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 30.16 | 1:01.96 | |||||
3 | Niklas Rior | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.97 | 1:03.22 | |||||
4 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 30.68 | 1:03.53 | |||||
5 | Sebastian Lazzarin | 1997 | Norrtälje Simklubb | 31.37 | 1:08.13 | |||||
6 | William Åberg | 1997 | Täby Sim | 32.97 | 1:08.79 | |||||
7 | David Holm-Reise | 1997 | Spårvägens Simförening | 33.26 | 1:09.07 | |||||
8 | Oscar Olsson | 1997 | Järfälla Simsällskap | 33.48 | 1:09.83 | |||||
9 | Albin Karlström | 1997 | Spårvägens Simförening | 34.04 | 1:11.50 | |||||
10 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 33.51 | 1:11.68 | |||||
11 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 35.25 | 1:14.72 | |||||
12 | Joel Severin | 1997 | Spårvägens Simförening | 36.30 | 1:16.19 | |||||
13 | Kalle Falk | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 37.55 | 1:17.25 | |||||
14 | Carl Robertsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 37.52 | 1:19.96 | |||||
15 | Daniel Hedfors | 1997 | Spårvägens Simförening | 38.08 | 1:20.50 | |||||
16 | Alfred Pohl | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.25 | 1:21.20 | |||||
17 | Thomas Näslund | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.06 | 1:30.36 | |||||
18 | Kristoffer Almroth | 1997 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 42.58 | 1:31.22 | |||||
19 | Jacob Öberg | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 47.31 | 1:36.11 | |||||
20 | Oskar Moberg | 1997 | Spårvägens Simförening | 46.56 | 1:39.75 | |||||
- | Emil Thydén | 1997 | Väsby Simsällskap | DNF | ||||||
- | Joakim Forslöf | 1997 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 10:07 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 10:19 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 31.71 | 1:06.58 | |||||
2 | Isabelle Hanson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 32.48 | 1:07.29 | |||||
3 | Filippa Hegardt | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 33.41 | 1:09.59 | |||||
4 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtälje Simklubb | 32.82 | 1:09.79 | |||||
5 | Malin Atran | 1998 | Järfälla Simsällskap | 32.15 | 1:09.83 | |||||
6 | Louise Halldén | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 33.58 | 1:10.19 | |||||
7 | Sofia Edlund | 1998 | Täby Sim | 33.23 | 1:10.35 | |||||
8 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 34.48 | 1:11.67 | |||||
9 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 34.52 | 1:12.05 | |||||
10 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägens Simförening | 35.49 | 1:12.79 | |||||
11 | Julia Augustsson | 1998 | Täby Sim | 35.00 | 1:14.36 | |||||
12 | Emelie Eriksson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 34.90 | 1:15.10 | |||||
13 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 35.48 | 1:15.95 | |||||
14 | Linda Brännlund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 36.21 | 1:16.31 | |||||
15 | Alice Franzén | 1998 | Spårvägens Simförening | 36.72 | 1:17.10 | |||||
15 | Ida Österman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 36.54 | 1:17.10 | |||||
17 | Ella Stork | 1998 | Väsby Simsällskap | 35.85 | 1:17.59 | |||||
18 | Sofia Björnfot | 1998 | Väsby Simsällskap | 37.03 | 1:17.63 | |||||
19 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.03 | 1:17.72 | |||||
20 | Caroline Adlerborn | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.05 | 1:18.09 | |||||
21 | Clara Norrbohm | 1998 | Täby Sim | 37.66 | 1:18.13 | |||||
22 | Emma Wahlund | 1998 | Märsta Simsällskap | 36.89 | 1:18.39 | |||||
23 | Klara Wiberg | 1998 | Spårvägens Simförening | 36.91 | 1:18.97 | |||||
24 | Amanda Fredriksson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 37.08 | 1:20.05 | |||||
25 | Ebba Nylander | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.24 | 1:20.44 | |||||
26 | Sara Björkegren | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 38.56 | 1:20.46 | |||||
27 | Beatrice Vezzoli | 1998 | Turebergs Simklubb | 38.59 | 1:21.52 | |||||
28 | Julia Blomquist | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.05 | 1:22.14 | |||||
29 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 39.53 | 1:23.12 | |||||
30 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.74 | 1:23.62 | |||||
31 | Caroline Mikkelsen | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.49 | 1:24.14 | |||||
32 | Louise Hagström | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.03 | 1:24.28 | |||||
33 | Vanessa Nordling | 1998 | Väsby Simsällskap | 40.04 | 1:24.67 | |||||
34 | Hanna Marohn | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 40.13 | 1:24.86 | |||||
35 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 40.13 | 1:25.36 | |||||
36 | Linnea Cooke | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 40.76 | 1:25.48 | |||||
37 | Natthinan Wongsakun | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 40.22 | 1:25.93 | |||||
38 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägens Simförening | 40.86 | 1:26.14 | |||||
39 | Ninni Abenius | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.33 | 1:26.16 | |||||
40 | Carolina Hagman | 1998 | Spårvägens Simförening | 40.55 | 1:26.78 | |||||
41 | Malin Ingvarsson | 1998 | Spårvägens Simförening | 41.21 | 1:28.21 | |||||
42 | Malin Bernmark | 1998 | Väsby Simsällskap | 43.23 | 1:28.71 | |||||
43 | Kristina Björling | 1998 | Spårvägens Simförening | 40.50 | 1:29.66 | |||||
44 | Sana Gohary | 1998 | Väsby Simsällskap | 41.31 | 1:31.49 | |||||
45 | Melina Göransson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.98 | 1:33.06 | |||||
46 | Malin Sandholm | 1998 | Täby Sim | 45.70 | 1:35.40 | |||||
47 | Ebba Davidsson | 1998 | Turebergs Simklubb | 45.74 | 1:39.82 | |||||
48 | Sara Wigh | 1998 | Täby Sim | 47.43 | 1:43.63 | |||||
49 | Anna Henriksson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.53 | 1:44.14 | |||||
50 | Ella Löfberg | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.01 | 1:49.01 | |||||
51 | Matilda Harar | 1998 | Väsby Simsällskap | 52.34 | 1:50.25 | |||||
52 | Martina Jägerhorn | 1998 | Väsby Simsällskap | 48.45 | 1:52.59 | |||||
- | Cloey Hammarstedt | 1998 | Norrtälje Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 10:19 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 10:25 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 30.42 | 1:03.50 | |||||
2 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Täby Sim | 31.01 | 1:04.13 | |||||
3 | Filip Hedman | 1998 | Täby Sim | 31.50 | 1:04.76 | |||||
4 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägens Simförening | 34.10 | 1:12.11 | |||||
5 | Gustav Swedenborg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 34.43 | 1:12.93 | |||||
6 | David Wahlquist | 1998 | Järfälla Simsällskap | 35.58 | 1:15.73 | |||||
7 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.53 | 1:16.70 | |||||
8 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.44 | 1:19.50 | |||||
9 | Axel Gudehn | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.23 | 1:21.39 | |||||
10 | Alexander Kubat | 1998 | Järfälla Simsällskap | 38.09 | 1:21.50 | |||||
11 | Mattin Zarrabi | 1998 | Täby Sim | 40.01 | 1:22.21 | |||||
12 | Calle Reutercrona | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 38.87 | 1:23.30 | |||||
13 | Viktor Fridsjö | 1998 | Järfälla Simsällskap | 39.18 | 1:24.52 | |||||
14 | August Norkko | 1998 | Järfälla Simsällskap | 40.44 | 1:25.65 | |||||
15 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 40.93 | 1:25.91 | |||||
16 | William Josefsson-Rudberg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 40.99 | 1:28.60 | |||||
17 | Morris Kellokoski | 1998 | Väsby Simsällskap | 41.44 | 1:29.66 | |||||
18 | Sebastian Holmerin | 1998 | Täby Sim | 41.27 | 1:30.36 | |||||
19 | Oscar Eriksson | 1998 | Täby Sim | 42.75 | 1:33.03 | |||||
20 | Alex Peschel | 1998 | Spårvägens Simförening | 45.91 | 1:34.02 | |||||
21 | Henrik Postlind | 1998 | Turebergs Simklubb | 44.86 | 1:37.12 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 10:25 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 10:53 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 9, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Väsby SS Lag 1 | 0 | Väsby Simsällskap | 4:59.42 | ||||||
Isabell Kjellberg | 1997 | 30.96 | 1:15.66 | 1:15.66 | ||||||
Elin Taraldsson | 1997 | 39.45 | 1:24.36 | 2:40.02 | ||||||
Agnes Wiiand | 1997 | 33.99 | 1:12.97 | 3:52.99 | ||||||
Narie Thuresson | 1997 | 31.60 | 1:06.43 | 4:59.42 | ||||||
2 | Täby Sim Lag 1 | 0 | Täby Sim | 5:02.73 | ||||||
Hanna Sangfelt | 1997 | 36.09 | 1:16.38 | 1:16.38 | ||||||
Pauline Korssell | 1997 | 37.94 | 1:21.22 | 2:37.60 | ||||||
Elin Timbäck | 1997 | 35.31 | 1:16.78 | 3:54.38 | ||||||
Sofia Edlund | 1998 | 32.26 | 1:08.35 | 5:02.73 | ||||||
3 | Järfälla S Lag 2 | 0 | Järfälla Simsällskap | 5:12.17 | ||||||
Emma Rotstam | 1998 | 37.08 | 1:17.89 | 1:17.89 | ||||||
Victoria Ishak | 1997 | 41.40 | 1:29.43 | 2:47.32 | ||||||
Elin Talback | 1997 | 35.90 | 1:17.90 | 4:05.22 | ||||||
Linda Lidström | 1997 | 31.20 | 1:06.95 | 5:12.17 | ||||||
4 | Norrtälje SK | 0 | Norrtälje Simklubb | 5:27.08 | ||||||
Rebecca Rüdén | 1997 | 38.01 | 1:16.74 | 1:16.74 | ||||||
Saga Christiernin | 1997 | 44.46 | 1:36.52 | 2:53.26 | ||||||
Emma Persson | 1997 | 36.57 | 1:22.18 | 4:15.44 | ||||||
Michelle Jacobi | 1997 | 33.79 | 1:11.64 | 5:27.08 | ||||||
5 | Spårvägen Lag 1 | 0 | Spårvägens Simförening | 5:29.21 | ||||||
Malin Wallén | 1997 | 38.75 | 1:19.50 | 1:19.50 | ||||||
Agnes Fährlin | 1998 | 43.20 | 1:33.27 | 2:52.77 | ||||||
Klara Wallenbro | 1997 | 40.23 | 1:29.84 | 4:22.61 | ||||||
Lovisa Malmgren | 1997 | 32.21 | 1:06.60 | 5:29.21 | ||||||
6 | Danderyd Lag 1 | 0 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 5:29.91 | ||||||
Emma Varga | 1997 | 35.28 | 1:14.28 | 1:14.28 | ||||||
Frida Berglund | 1998 | 44.26 | 1:35.08 | 2:49.36 | ||||||
Filippa Hegardt | 1998 | 38.44 | 1:25.42 | 4:14.78 | ||||||
Linda Brännlund | 1998 | 35.85 | 1:15.13 | 5:29.91 | ||||||
7 | Väsby SS Lag 2 | 0 | Väsby Simsällskap | 5:37.94 | ||||||
Madeleine Frisk-Garcia | 1997 | 40.45 | 1:23.46 | 1:23.46 | ||||||
Sandra Swahn | 1997 | 41.94 | 1:29.51 | 2:52.97 | ||||||
Ella Stork | 1998 | 41.61 | 1:34.75 | 4:27.72 | ||||||
Linnea Narebo | 1997 | 33.36 | 1:10.22 | 5:37.94 | ||||||
8 | SS04 Lag 1 | 0 | Solna Sundbyberg SS 04 | 5:43.53 | ||||||
Sophia Norén | 1998 | 41.97 | 1:26.31 | 1:26.31 | ||||||
Diana Bagheri | 1997 | 45.21 | 1:35.23 | 3:01.54 | ||||||
Rebecka Bergström | 1997 | 38.64 | 1:25.05 | 4:26.59 | ||||||
Matilda Thurfjell | 1997 | 35.79 | 1:16.94 | 5:43.53 | ||||||
9 | Skk | 0 | Stockholms Kappsimningsklubb | 5:53.51 | ||||||
Julia Blomquist | 1998 | 41.79 | 1:25.88 | 1:25.88 | ||||||
Ebba Nylander | 1998 | 41.68 | 1:31.31 | 2:57.19 | ||||||
Oda Rabenius | 1997 | 42.85 | 1:36.87 | 4:34.06 | ||||||
Caroline Mikkelsen | 1998 | 37.36 | 1:19.45 | 5:53.51 | ||||||
10 | Spårvägen Lag 2 | 0 | Spårvägens Simförening | 5:58.57 | ||||||
Aline Agnvall | 1997 | 44.74 | 1:31.74 | 1:31.74 | ||||||
Sara Nyström | 1997 | 47.52 | 1:40.97 | 3:12.71 | ||||||
Wilma Tukonen | 1998 | 39.63 | 1:32.10 | 4:44.81 | ||||||
Alice Franzén | 1998 | 35.59 | 1:13.76 | 5:58.57 | ||||||
11 | Täby Sim Lag 2 | 0 | Täby Sim | 5:58.65 | ||||||
Julia Augustsson | 1998 | 43.20 | 1:28.72 | 1:28.72 | ||||||
Zhanna Kuhry | 1998 | 44.54 | 1:37.19 | 3:05.91 | ||||||
Elin Jansson | 1997 | 41.43 | 1:33.01 | 4:38.92 | ||||||
Clara Norrbohm | 1998 | 38.23 | 1:19.73 | 5:58.65 | ||||||
12 | SS04 Lag 2 | 0 | Solna Sundbyberg SS 04 | 6:05.71 | ||||||
Filippa Berndtson | 1997 | 42.30 | 1:28.20 | 1:28.20 | ||||||
Josefin Dufva | 1997 | 47.16 | 1:40.57 | 3:08.77 | ||||||
Caroline Adlerborn | 1998 | 41.85 | 1:34.21 | 4:42.98 | ||||||
Therese Thor | 1998 | 39.23 | 1:22.73 | 6:05.71 | ||||||
13 | Täby Sim Lag 3 | 0 | Täby Sim | 6:34.79 | ||||||
Vera Hedmo | 1998 | 49.83 | 1:45.08 | 1:45.08 | ||||||
Sara Wigh | 1998 | 46.60 | 1:43.57 | 3:28.65 | ||||||
Lisa Grundin | 1998 | 40.15 | 1:30.94 | 4:59.59 | ||||||
Malin Sandholm | 1998 | 44.10 | 1:35.20 | 6:34.79 | ||||||
- | Danderyd Lag 2 | 0 | Danderyds Sim Club For Swimmin | DSQ | ||||||
Louise Halldén | 1998 | 40.36 | 1:23.85 | 1:23.85 | ||||||
Lina Sundman | 1998 | 3:08.19 | ||||||||
- | Järfälla S | 0 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Ida Eriksen | 1997 | 35.30 | 1:12.28 | 1:12.28 | ||||||
Malin Atran | 1998 | 2:37.13 | ||||||||
- | Väsby SS Lag 3 | 0 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Vanessa Nordling | 1998 | 42.92 | 1:29.45 | 1:29.45 | ||||||
Pixie Söderström | 1997 | 3:21.36 | ||||||||
- | Åkersberga SS | 0 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Linnea Cooke | 1998 | 44.66 | 1:34.31 | 1:34.31 | ||||||
Maria Östervall | 1998 | 3:06.82 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 10:53 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 11:31 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 10, 4X100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Täby Sim Lag 1 | 0 | Täby Sim | 4:51.44 | ||||||
Filip Hedman | 1998 | 34.53 | 1:12.10 | 1:12.10 | ||||||
Shervin Ghahestani | 1997 | 35.07 | 1:17.50 | 2:29.60 | ||||||
Sean Zhong | 1998 | 35.75 | 1:17.87 | 3:47.47 | ||||||
David Kruthammar | 1997 | 30.70 | 1:03.97 | 4:51.44 | ||||||
2 | Spårvägen Lag 1 | 0 | Spårvägens Simförening | 5:23.07 | ||||||
Albin Karlström | 1997 | 37.99 | 1:19.97 | 1:19.97 | ||||||
Joel Severin | 1997 | 42.07 | 1:33.52 | 2:53.49 | ||||||
David Holm-Reise | 1997 | 36.35 | 36.43 | 3:29.92 | ||||||
Joakim Forslöf | 1997 | 51.06 | 1:53.15 | 5:23.07 | ||||||
3 | Järfälla S | 0 | Järfälla Simsällskap | 5:38.37 | ||||||
Gustav Swedenborg | 1998 | 40.73 | 1:22.83 | 1:22.83 | ||||||
Alexander Kubat | 1998 | 45.87 | 1:38.20 | 3:01.03 | ||||||
David Wahlquist | 1998 | 39.99 | 1:28.65 | 4:29.68 | ||||||
Oscar Olsson | 1997 | 32.20 | 1:08.69 | 5:38.37 | ||||||
4 | Väsby SS Lag 1 | 0 | Väsby Simsällskap | 5:39.96 | ||||||
Morris Kellokoski | 1998 | 45.81 | 1:37.62 | 1:37.62 | ||||||
Emil Thydén | 1997 | 45.16 | 1:37.41 | 3:15.03 | ||||||
Samuel Törnqvist | 1997 | 35.05 | 1:18.01 | 4:33.04 | ||||||
Gustav Frödeberg | 1997 | 31.25 | 1:06.92 | 5:39.96 | ||||||
5 | Täby Sim Lag 2 | 0 | Täby Sim | 5:43.70 | ||||||
Carl-Åke Willberg | 1998 | 37.79 | 1:15.49 | 1:15.49 | ||||||
Karim Osman | 1998 | 48.99 | 1:45.08 | 3:00.57 | ||||||
William Åberg | 1997 | 37.28 | 1:21.23 | 4:21.80 | ||||||
Mattin Zarrabi | 1998 | 38.78 | 1:21.90 | 5:43.70 | ||||||
6 | Spårvägen Lag 2 | 0 | Spårvägens Simförening | 5:51.85 | ||||||
Daniel Hedfors | 1997 | 43.74 | 1:31.05 | 1:31.05 | ||||||
Arvid Kjellén | 1998 | 43.87 | 1:33.82 | 3:04.87 | ||||||
Kristoffer Wallenbro | 1997 | 41.91 | 1:34.06 | 4:38.93 | ||||||
Oliver Freiholtz | 1997 | 34.73 | 1:12.92 | 5:51.85 | ||||||
7 | Skk | 0 | Stockholms Kappsimningsklubb | 5:53.09 | ||||||
Axel Gudehn | 1998 | 44.57 | 1:31.37 | 1:31.37 | ||||||
Alfred Pohl | 1997 | 49.58 | 1:45.94 | 3:17.31 | ||||||
Niklas Rior | 1997 | 33.76 | 1:16.95 | 4:34.26 | ||||||
Lukas Peterson | 1998 | 36.71 | 1:18.83 | 5:53.09 | ||||||
- | Åkersberga SS | 0 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 11:31 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 15:12 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 11, 100m Fjärilsim Fl 13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 34.11 | 1:11.69 | |||||
2 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 33.31 | 1:12.75 | |||||
3 | Ida Eriksen | 1997 | Järfälla Simsällskap | 34.83 | 1:14.93 | |||||
4 | Isabell Kjellberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 36.04 | 1:17.63 | |||||
5 | Elin Timbäck | 1997 | Täby Sim | 36.03 | 1:17.86 | |||||
6 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 35.89 | 1:18.19 | |||||
7 | Emma Persson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 36.64 | 1:18.47 | |||||
8 | Rebecca Rüdén | 1997 | Norrtälje Simklubb | 35.57 | 1:18.96 | |||||
9 | Elin Talback | 1997 | Järfälla Simsällskap | 37.29 | 1:20.06 | |||||
10 | Rebecka Bergström | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.89 | 1:20.44 | |||||
11 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 38.20 | 1:23.34 | |||||
12 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 39.48 | 1:24.31 | |||||
13 | Matilda Thurfjell | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.57 | 1:26.37 | |||||
14 | Elin Jansson | 1997 | Täby Sim | 40.53 | 1:27.16 | |||||
15 | Madeleine Frisk-Garcia | 1997 | Väsby Simsällskap | 39.12 | 1:27.31 | |||||
16 | Freja Törnquist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 40.07 | 1:27.61 | |||||
17 | Vendela Rege | 1997 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 41.24 | 1:28.89 | |||||
18 | Linda Lidström | 1997 | Järfälla Simsällskap | 38.18 | 1:29.09 | |||||
19 | Narie Thuresson | 1997 | Väsby Simsällskap | 40.07 | 1:29.60 | |||||
20 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 39.98 | 1:29.64 | |||||
21 | Sandra Swahn | 1997 | Väsby Simsällskap | 40.78 | 1:30.04 | |||||
22 | Vendela Vicko | 1997 | Järfälla Simsällskap | 41.22 | 1:32.14 | |||||
23 | Hanna Westerberg | 1997 | Spårvägens Simförening | 42.67 | 1:33.60 | |||||
24 | Victoria Ishak | 1997 | Järfälla Simsällskap | 42.63 | 1:34.72 | |||||
25 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.56 | 1:39.84 | |||||
26 | Alice Ingelsson-Parris | 1997 | Väsby Simsällskap | 44.70 | 1:44.00 | |||||
27 | Diana Bagheri | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.57 | 1:44.31 | |||||
- | Aline Agnvall | 1997 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Elin Taraldsson | 1997 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Saga Christiernin | 1997 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 15:12 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 15:14 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 12, 100m Fjärilsim Po 13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Ericsson | 1997 | Täby Sim | 31.47 | 1:08.41 | |||||
2 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 34.24 | 1:14.95 | |||||
3 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 33.57 | 1:15.55 | |||||
4 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 35.87 | 1:18.84 | |||||
5 | David Holm-Reise | 1997 | Spårvägens Simförening | 36.68 | 1:20.10 | |||||
6 | William Åberg | 1997 | Täby Sim | 36.89 | 1:20.21 | |||||
7 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 37.05 | 1:23.87 | |||||
8 | Oscar Olsson | 1997 | Järfälla Simsällskap | 40.37 | 1:28.82 | |||||
9 | Albin Karlström | 1997 | Spårvägens Simförening | 39.77 | 1:29.97 | |||||
10 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 43.67 | 1:30.93 | |||||
11 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 41.02 | 1:30.94 | |||||
- | Alfred Pohl | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 15:14 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 15:23 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 13, 100m Fjärilsim Fl 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isabelle Hanson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 36.18 | 1:17.18 | |||||
2 | Malin Atran | 1998 | Järfälla Simsällskap | 35.30 | 1:18.80 | |||||
3 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 37.24 | 1:20.74 | |||||
4 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 38.89 | 1:24.26 | |||||
5 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtälje Simklubb | 39.41 | 1:24.78 | |||||
6 | Filippa Hegardt | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 38.45 | 1:26.47 | |||||
7 | Emelie Eriksson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 37.86 | 1:27.44 | |||||
8 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 40.16 | 1:27.89 | |||||
9 | Beatrice Vezzoli | 1998 | Turebergs Simklubb | 42.58 | 1:31.40 | |||||
10 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 41.55 | 1:32.70 | |||||
11 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägens Simförening | 40.73 | 1:33.58 | |||||
12 | Caroline Adlerborn | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.69 | 1:36.51 | |||||
13 | Julia Blomquist | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.29 | 1:36.65 | |||||
14 | Ebba Nylander | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.25 | 1:37.76 | |||||
15 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.19 | 1:42.73 | |||||
- | Cloey Hammarstedt | 1998 | Norrtälje Simklubb | DNS | ||||||
- | Sofia Edlund | 1998 | Täby Sim | DNF | ||||||
- | Ella Stork | 1998 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Louise Hagström | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Vanessa Nordling | 1998 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 15:23 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 15:24 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 14, 100m Fjärilsim Po 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 33.11 | 1:12.25 | |||||
2 | Gustav Swedenborg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 38.07 | 1:22.72 | |||||
3 | Filip Hedman | 1998 | Täby Sim | 38.98 | 1:27.12 | |||||
4 | David Wahlquist | 1998 | Järfälla Simsällskap | 39.52 | 1:27.68 | |||||
5 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägens Simförening | 41.63 | 1:29.23 | |||||
6 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.78 | 1:38.34 | |||||
7 | Morris Kellokoski | 1998 | Väsby Simsällskap | 46.86 | 1:46.87 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 15:24 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 15:35 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 15, 100m Ryggsim Fl 13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Varga | 1997 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 35.11 | 1:12.40 | |||||
2 | Ida Eriksen | 1997 | Järfälla Simsällskap | 35.63 | 1:13.01 | |||||
3 | Linda Lidström | 1997 | Järfälla Simsällskap | 37.06 | 1:15.82 | |||||
4 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 36.10 | 1:15.87 | |||||
5 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 37.47 | 1:16.41 | |||||
5 | Isabell Kjellberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 36.77 | 1:16.41 | |||||
7 | Rebecca Rüdén | 1997 | Norrtälje Simklubb | 37.89 | 1:17.22 | |||||
8 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 38.16 | 1:18.25 | |||||
9 | Narie Thuresson | 1997 | Väsby Simsällskap | 38.63 | 1:19.83 | |||||
10 | Linnea Narebo | 1997 | Väsby Simsällskap | 39.87 | 1:21.43 | |||||
11 | Freja Törnquist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 40.48 | 1:21.59 | |||||
12 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 40.19 | 1:21.86 | |||||
13 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 40.64 | 1:22.95 | |||||
14 | Rebecka Bergström | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.25 | 1:23.31 | |||||
15 | Madeleine Frisk-Garcia | 1997 | Väsby Simsällskap | 40.82 | 1:23.57 | |||||
16 | Michelle Jacobi | 1997 | Norrtälje Simklubb | 40.27 | 1:23.88 | |||||
17 | Matilda Thurfjell | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.57 | 1:23.91 | |||||
18 | Vendela Rege | 1997 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 40.76 | 1:24.01 | |||||
19 | Vendela Vicko | 1997 | Järfälla Simsällskap | 41.91 | 1:24.33 | |||||
20 | Elin Talback | 1997 | Järfälla Simsällskap | 42.44 | 1:27.49 | |||||
21 | Saga Christiernin | 1997 | Norrtälje Simklubb | 44.23 | 1:28.41 | |||||
22 | Sofia Larsson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.83 | 1:28.99 | |||||
23 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.50 | 1:30.45 | |||||
24 | Sandra Swahn | 1997 | Väsby Simsällskap | 44.84 | 1:30.59 | |||||
25 | Elin Taraldsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 44.30 | 1:30.88 | |||||
26 | Oda Rabenius | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.93 | 1:31.30 | |||||
27 | Ebba Söderqvist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 44.61 | 1:31.63 | |||||
28 | Diana Bagheri | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.74 | 1:31.78 | |||||
29 | Hanna Westerberg | 1997 | Spårvägens Simförening | 45.46 | 1:33.97 | |||||
30 | Aline Agnvall | 1997 | Spårvägens Simförening | 46.19 | 1:34.14 | |||||
31 | Victoria Ishak | 1997 | Järfälla Simsällskap | 45.41 | 1:34.90 | |||||
32 | Alice Ingelsson-Parris | 1997 | Väsby Simsällskap | 47.76 | 1:35.56 | |||||
33 | Ida Boje | 1997 | Spårvägens Simförening | 48.01 | 1:37.46 | |||||
34 | Sara Nyström | 1997 | Spårvägens Simförening | 47.90 | 1:39.58 | |||||
35 | Sofia Karlsson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 48.02 | 1:39.71 | |||||
36 | Pixie Söderström | 1997 | Väsby Simsällskap | 49.61 | 1:44.52 | |||||
37 | Sofie Weibull | 1997 | Spårvägens Simförening | 51.60 | 1:46.19 | |||||
38 | Nadja Cederquist | 1997 | Väsby Simsällskap | 52.47 | 1:53.02 | |||||
- | Miranda Jansson | 1997 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
- | Sofia Johansson | 1997 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 15:35 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 15:43 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 16, 100m Ryggsim Po 13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Ericsson | 1997 | Täby Sim | 33.07 | 1:07.08 | |||||
2 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 35.10 | 1:12.57 | |||||
3 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 36.22 | 1:14.55 | |||||
4 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 35.80 | 1:14.62 | |||||
5 | Niklas Rior | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.84 | 1:19.03 | |||||
6 | Albin Karlström | 1997 | Spårvägens Simförening | 40.10 | 1:22.28 | |||||
7 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 40.86 | 1:23.15 | |||||
8 | David Holm-Reise | 1997 | Spårvägens Simförening | 41.23 | 1:23.41 | |||||
9 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 41.55 | 1:25.40 | |||||
10 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 43.33 | 1:27.85 | |||||
11 | Joakim Forslöf | 1997 | Spårvägens Simförening | 42.45 | 1:28.39 | |||||
12 | Oscar Olsson | 1997 | Järfälla Simsällskap | 44.32 | 1:28.75 | |||||
13 | Kalle Falk | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 44.69 | 1:31.53 | |||||
14 | Joel Severin | 1997 | Spårvägens Simförening | 45.73 | 1:31.69 | |||||
15 | Daniel Hedfors | 1997 | Spårvägens Simförening | 43.75 | 1:32.69 | |||||
16 | Carl Robertsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 44.49 | 1:32.96 | |||||
17 | Alfred Pohl | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.60 | 1:33.84 | |||||
18 | Kristoffer Almroth | 1997 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 48.26 | 1:41.59 | |||||
19 | Oskar Moberg | 1997 | Spårvägens Simförening | 51.56 | 1:43.77 | |||||
20 | Thomas Näslund | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.85 | 1:43.83 | |||||
- | Emil Thydén | 1997 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jacob Öberg | 1997 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sebastian Lazzarin | 1997 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 15:43 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 15:56 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 17, 100m Ryggsim Fl 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isabelle Hanson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 38.36 | 1:17.06 | |||||
2 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 38.02 | 1:17.35 | |||||
3 | Sofia Edlund | 1998 | Täby Sim | 38.58 | 1:20.03 | |||||
4 | Malin Atran | 1998 | Järfälla Simsällskap | 39.34 | 1:22.34 | |||||
5 | Louise Halldén | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 39.21 | 1:22.60 | |||||
6 | Lisa Grundin | 1998 | Täby Sim | 39.78 | 1:24.10 | |||||
7 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtälje Simklubb | 41.08 | 1:24.36 | |||||
8 | Julia Blomquist | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.62 | 1:25.47 | |||||
9 | Emelie Eriksson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 41.23 | 1:25.69 | |||||
10 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 41.98 | 1:26.22 | |||||
11 | Ida Österman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 41.62 | 1:27.48 | |||||
12 | Linda Brännlund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 41.51 | 1:27.49 | |||||
13 | Emma Wahlund | 1998 | Märsta Simsällskap | 42.19 | 1:27.59 | |||||
14 | Julia Augustsson | 1998 | Täby Sim | 42.85 | 1:27.68 | |||||
15 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 41.86 | 1:27.83 | |||||
16 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.71 | 1:28.31 | |||||
17 | Alice Franzén | 1998 | Spårvägens Simförening | 43.66 | 1:28.56 | |||||
18 | Klara Wiberg | 1998 | Spårvägens Simförening | 42.88 | 1:29.38 | |||||
19 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägens Simförening | 43.76 | 1:29.52 | |||||
20 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 44.28 | 1:30.42 | |||||
21 | Ella Stork | 1998 | Väsby Simsällskap | 43.50 | 1:30.63 | |||||
22 | Amanda Fredriksson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 44.61 | 1:31.53 | |||||
23 | Vanessa Nordling | 1998 | Väsby Simsällskap | 44.62 | 1:31.54 | |||||
24 | Sofia Björnfot | 1998 | Väsby Simsällskap | 44.23 | 1:31.90 | |||||
25 | Ebba Nylander | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.33 | 1:32.37 | |||||
26 | Linnea Cooke | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 45.34 | 1:34.22 | |||||
27 | Louise Hagström | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.29 | 1:34.48 | |||||
28 | Caroline Mikkelsen | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.63 | 1:34.95 | |||||
29 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 47.00 | 1:36.38 | |||||
30 | Sara Björkegren | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 48.24 | 1:37.51 | |||||
31 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.16 | 1:37.54 | |||||
32 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägens Simförening | 48.25 | 1:37.96 | |||||
33 | Malin Ingvarsson | 1998 | Spårvägens Simförening | 47.21 | 1:39.33 | |||||
34 | Carolina Hagman | 1998 | Spårvägens Simförening | 48.18 | 1:39.78 | |||||
35 | Ninni Abenius | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.51 | 1:40.23 | |||||
36 | Malin Bernmark | 1998 | Väsby Simsällskap | 48.02 | 1:40.66 | |||||
37 | Kristina Björling | 1998 | Spårvägens Simförening | 48.63 | 1:41.71 | |||||
38 | Hanna Marohn | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 50.81 | 1:44.34 | |||||
39 | Malin Sandholm | 1998 | Täby Sim | 51.19 | 1:44.55 | |||||
40 | Anna Henriksson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 55.54 | 1:53.37 | |||||
41 | Matilda Harar | 1998 | Väsby Simsällskap | 54.49 | 1:57.69 | |||||
- | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | DSQ | ||||||
- | Sana Gohary | 1998 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 15:56 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 16:04 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 18, 100m Ryggsim Po 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Hedman | 1998 | Täby Sim | 34.57 | 1:11.80 | |||||
2 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Täby Sim | 37.36 | 1:14.68 | |||||
3 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 37.38 | 1:16.18 | |||||
4 | Gustav Swedenborg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 39.83 | 1:21.78 | |||||
5 | David Wahlquist | 1998 | Järfälla Simsällskap | 40.36 | 1:23.79 | |||||
6 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägens Simförening | 41.68 | 1:25.24 | |||||
7 | Axel Gudehn | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.61 | 1:32.33 | |||||
8 | William Josefsson-Rudberg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 44.49 | 1:32.42 | |||||
9 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.45 | 1:33.64 | |||||
10 | Alex Peschel | 1998 | Spårvägens Simförening | 48.07 | 1:35.71 | |||||
11 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 45.46 | 1:36.41 | |||||
12 | Mattin Zarrabi | 1998 | Täby Sim | 46.99 | 1:36.54 | |||||
13 | Viktor Fridsjö | 1998 | Järfälla Simsällskap | 46.51 | 1:36.58 | |||||
14 | August Norkko | 1998 | Järfälla Simsällskap | 46.73 | 1:36.61 | |||||
15 | Sebastian Holmerin | 1998 | Täby Sim | 46.22 | 1:36.95 | |||||
16 | Morris Kellokoski | 1998 | Väsby Simsällskap | 47.98 | 1:40.54 | |||||
17 | Calle Reutercrona | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 49.20 | 1:43.45 | |||||
- | Karim Osman | 1998 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Oscar Eriksson | 1998 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 16:04 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 16:23 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 19, 4X100m Frisim Flickor, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Järfälla S | 0 | Järfälla Simsällskap | 4:21.53 | ||||||
Ida Eriksen | 1997 | 30.72 | 1:03.66 | 1:03.66 | ||||||
Linda Lidström | 1997 | 31.31 | 1:06.28 | 2:09.94 | ||||||
Vendela Vicko | 1997 | 31.47 | 1:06.31 | 3:16.25 | ||||||
Elin Talback | 1997 | 31.08 | 1:05.28 | 4:21.53 | ||||||
2 | Täby Sim Lag 1 | 0 | Täby Sim | 4:25.59 | ||||||
Pauline Korssell | 1997 | 29.75 | 1:02.14 | 1:02.14 | ||||||
Hanna Sangfelt | 1997 | 31.42 | 1:07.01 | 2:09.15 | ||||||
Elin Timbäck | 1997 | 31.87 | 1:06.98 | 3:16.13 | ||||||
Sofia Edlund | 1998 | 32.62 | 1:09.46 | 4:25.59 | ||||||
3 | Väsby SS Lag 1 | 0 | Väsby Simsällskap | 4:31.34 | ||||||
Linnea Narebo | 1997 | 32.52 | 1:08.85 | 1:08.85 | ||||||
Agnes Wiiand | 1997 | 32.13 | 1:06.29 | 2:15.14 | ||||||
Isabell Kjellberg | 1997 | 32.36 | 1:07.82 | 3:22.96 | ||||||
Narie Thuresson | 1997 | 32.35 | 1:08.38 | 4:31.34 | ||||||
4 | Järfälla S Lag 2 | 0 | Järfälla Simsällskap | 4:35.07 | ||||||
Isabelle Hanson | 1998 | 33.22 | 1:08.34 | 1:08.34 | ||||||
Malin Atran | 1998 | 30.53 | 1:06.42 | 2:14.76 | ||||||
Emelie Eriksson | 1998 | 34.00 | 1:13.07 | 3:27.83 | ||||||
Emma Rotstam | 1998 | 31.77 | 1:07.24 | 4:35.07 | ||||||
5 | Danderyd Lag 1 | 0 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 4:38.94 | ||||||
Filippa Hegardt | 1998 | 33.81 | 1:10.15 | 1:10.15 | ||||||
Louise Halldén | 1998 | 34.47 | 1:12.01 | 2:22.16 | ||||||
Emma Varga | 1997 | 31.68 | 1:06.37 | 3:28.53 | ||||||
Frida Berglund | 1998 | 33.43 | 1:10.41 | 4:38.94 | ||||||
6 | Spårvägen Lag 1 | 0 | Spårvägens Simförening | 4:39.80 | ||||||
Lovisa Malmgren | 1997 | 32.30 | 1:07.26 | 1:07.26 | ||||||
Klara Wallenbro | 1997 | 33.63 | 1:10.17 | 2:17.43 | ||||||
Emma Sundstedt | 1998 | 34.05 | 1:11.64 | 3:29.07 | ||||||
Malin Wallén | 1997 | 33.92 | 1:10.73 | 4:39.80 | ||||||
7 | Norrtälje SK | 0 | Norrtälje Simklubb | 4:39.95 | ||||||
Rebecca Rüdén | 1997 | 32.40 | 1:07.13 | 1:07.13 | ||||||
Emma Persson | 1997 | 33.46 | 1:11.29 | 2:18.42 | ||||||
Fanny Alstermark | 1998 | 34.10 | 1:10.53 | 3:28.95 | ||||||
Michelle Jacobi | 1997 | 33.58 | 1:11.00 | 4:39.95 | ||||||
8 | SS04 Lag 1 | 0 | Solna Sundbyberg SS 04 | 4:58.12 | ||||||
Rebecka Bergström | 1997 | 33.87 | 1:10.29 | 1:10.29 | ||||||
Matilda Thurfjell | 1997 | 35.08 | 1:14.24 | 2:24.53 | ||||||
Sophia Norén | 1998 | 37.55 | 1:18.08 | 3:42.61 | ||||||
Caroline Adlerborn | 1998 | 36.29 | 1:15.51 | 4:58.12 | ||||||
9 | Väsby SS Lag 2 | 0 | Väsby Simsällskap | 4:58.82 | ||||||
Madeleine Frisk-Garcia | 1997 | 34.63 | 1:13.03 | 1:13.03 | ||||||
Sandra Swahn | 1997 | 34.96 | 1:14.24 | 2:27.27 | ||||||
Elin Taraldsson | 1997 | 36.20 | 1:16.10 | 3:43.37 | ||||||
Ella Stork | 1998 | 35.03 | 1:15.45 | 4:58.82 | ||||||
10 | Danderyd Lag 2 | 0 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 5:07.75 | ||||||
Ida Österman | 1998 | 36.84 | 1:17.49 | 1:17.49 | ||||||
Vendela Rege | 1997 | 35.77 | 1:15.28 | 2:32.77 | ||||||
Linda Brännlund | 1998 | 36.54 | 1:15.88 | 3:48.65 | ||||||
Sara Björkegren | 1998 | 37.92 | 1:19.10 | 5:07.75 | ||||||
11 | Täby Sim Lag 2 | 0 | Täby Sim | 5:13.76 | ||||||
Lisa Grundin | 1998 | 35.09 | 1:14.91 | 1:14.91 | ||||||
Julia Augustsson | 1998 | 36.77 | 1:17.13 | 2:32.04 | ||||||
Zhanna Kuhry | 1998 | 39.54 | 1:23.41 | 3:55.45 | ||||||
Elin Jansson | 1997 | 36.33 | 1:18.31 | 5:13.76 | ||||||
12 | Spårvägen Lag 2 | 0 | Spårvägens Simförening | 5:16.21 | ||||||
Agnes Fährlin | 1998 | 36.78 | 1:18.44 | 1:18.44 | ||||||
Alice Franzén | 1998 | 36.90 | 1:17.49 | 2:35.93 | ||||||
Klara Wiberg | 1998 | 36.97 | 1:19.09 | 3:55.02 | ||||||
Wilma Tukonen | 1998 | 37.87 | 1:21.19 | 5:16.21 | ||||||
13 | Skk | 0 | Stockholms Kappsimningsklubb | 5:27.52 | ||||||
Ebba Nylander | 1998 | 37.34 | 1:21.12 | 1:21.12 | ||||||
Julia Blomquist | 1998 | 38.36 | 1:20.41 | 2:41.53 | ||||||
Caroline Mikkelsen | 1998 | 39.56 | 1:24.68 | 4:06.21 | ||||||
Oda Rabenius | 1997 | 37.94 | 1:21.31 | 5:27.52 | ||||||
14 | Väsby SS Lag 3 | 0 | Väsby Simsällskap | 5:31.26 | ||||||
Alice Ingelsson-Parris | 1997 | 37.66 | 1:18.32 | 1:18.32 | ||||||
Sofia Björnfot | 1998 | 36.24 | 1:18.36 | 2:36.68 | ||||||
Vanessa Nordling | 1998 | 38.74 | 1:23.95 | 4:00.63 | ||||||
Malin Bernmark | 1998 | 42.57 | 1:30.63 | 5:31.26 | ||||||
15 | SS04 Lag 2 | 0 | Solna Sundbyberg SS 04 | 5:38.20 | ||||||
Filippa Berndtson | 1997 | 39.21 | 1:23.07 | 1:23.07 | ||||||
Sofia Larsson | 1997 | 39.61 | 1:23.35 | 2:46.42 | ||||||
Diana Bagheri | 1997 | 39.60 | 1:26.51 | 4:12.93 | ||||||
Therese Thor | 1998 | 39.94 | 1:25.27 | 5:38.20 | ||||||
16 | Spårvägen Lag 3 | 0 | Spårvägens Simförening | 5:46.73 | ||||||
Aline Agnvall | 1997 | 38.95 | 1:23.47 | 1:23.47 | ||||||
Hanna Westerberg | 1997 | 40.49 | 1:25.74 | 2:49.21 | ||||||
Sara Nyström | 1997 | 40.57 | 1:26.13 | 4:15.34 | ||||||
Wilma Andersson | 1998 | 42.34 | 1:31.39 | 5:46.73 | ||||||
- | Åkersberga SS | 0 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Freja Törnquist | 1997 | 35.46 | 1:12.37 | 1:12.37 | ||||||
Maria Östervall | 1998 | 35.78 | 2:27.79 | |||||||
Ebba Söderqvist | 1997 | 3:47.45 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 16:23 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 17:42 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 20, 4X100m Frisim Pojkar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Täby Sim Lag 1 | 0 | Täby Sim | 4:15.69 | ||||||
Oskar Ericsson | 1997 | 29.66 | 1:01.74 | 1:01.74 | ||||||
Sean Zhong | 1998 | 31.39 | 1:06.88 | 2:08.62 | ||||||
David Kruthammar | 1997 | 31.13 | 1:04.94 | 3:13.56 | ||||||
Shervin Ghahestani | 1997 | 29.27 | 1:02.13 | 4:15.69 | ||||||
2 | Täby Sim Lag 2 | 0 | Täby Sim | 4:43.32 | ||||||
Filip Hedman | 1998 | 31.22 | 1:05.68 | 1:05.68 | ||||||
William Åberg | 1997 | 33.63 | 1:10.18 | 2:15.86 | ||||||
Karim Osman | 1998 | 38.70 | 1:22.64 | 3:38.50 | ||||||
Carl-Åke Willberg | 1998 | 31.23 | 1:04.82 | 4:43.32 | ||||||
3 | Spårvägen Lag 1 | 0 | Spårvägens Simförening | 4:51.16 | ||||||
David Holm-Reise | 1997 | 33.39 | 1:08.35 | 1:08.35 | ||||||
Albin Karlström | 1997 | 35.85 | 1:15.72 | 2:24.07 | ||||||
Arvid Kjellén | 1998 | 35.62 | 1:14.27 | 3:38.34 | ||||||
Oliver Freiholtz | 1997 | 34.43 | 1:12.82 | 4:51.16 | ||||||
4 | Väsby SS Lag 1 | 0 | Väsby Simsällskap | 5:00.73 | ||||||
Carl Robertsson | 1997 | 37.37 | 1:22.80 | 1:22.80 | ||||||
Samuel Törnqvist | 1997 | 33.27 | 1:11.09 | 2:33.89 | ||||||
Gustav Frödeberg | 1997 | 29.79 | 1:03.67 | 3:37.56 | ||||||
Emil Thydén | 1997 | 38.62 | 1:23.17 | 5:00.73 | ||||||
5 | Skk | 0 | Stockholms Kappsimningsklubb | 5:07.70 | ||||||
Lukas Peterson | 1998 | 37.96 | 1:21.17 | 1:21.17 | ||||||
Alfred Pohl | 1997 | 38.62 | 1:21.78 | 2:42.95 | ||||||
Niklas Rior | 1997 | 29.90 | 1:04.36 | 3:47.31 | ||||||
Axel Gudehn | 1998 | 37.74 | 1:20.39 | 5:07.70 | ||||||
6 | Spårvägen Lag 2 | 0 | Spårvägens Simförening | 5:30.17 | ||||||
Kristoffer Wallenbro | 1997 | 37.10 | 1:19.48 | 1:19.48 | ||||||
Joel Severin | 1997 | 36.62 | 1:16.26 | 2:35.74 | ||||||
Daniel Hedfors | 1997 | 38.12 | 1:22.77 | 3:58.51 | ||||||
Alex Peschel | 1998 | 43.41 | 1:31.66 | 5:30.17 | ||||||
7 | Järfälla S Lag 2 | 0 | Järfälla Simsällskap | 5:40.72 | ||||||
Emil Östrand | 1998 | 40.22 | 1:25.76 | 1:25.76 | ||||||
August Norkko | 1998 | 38.12 | 1:23.85 | 2:49.61 | ||||||
William Josefsson-Rudberg | 1998 | 39.40 | 1:25.55 | 4:15.16 | ||||||
Viktor Fridsjö | 1998 | 39.08 | 1:25.56 | 5:40.72 | ||||||
- | Järfälla S | 0 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
David Wahlquist | 1998 | 35.74 | 1:15.86 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 17:42 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 09:13 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 21, 100m Medley Fl 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 35.87 | 1:17.17 | |||||
2 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.79 | 1:22.07 | |||||
3 | Silan Seydan | 1999 | Järfälla Simsällskap | 39.24 | 1:23.77 | |||||
4 | Alice Sundberg | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 41.76 | 1:27.48 | |||||
5 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 41.07 | 1:28.82 | |||||
6 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 41.86 | 1:30.52 | |||||
7 | Alma Karlsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.78 | 1:30.74 | |||||
8 | Cecilia Gabrielsson | 1999 | Väsby Simsällskap | 43.97 | 1:30.86 | |||||
9 | Caroline Korssell | 1999 | Täby Sim | 41.73 | 1:31.95 | |||||
10 | Susanna Mehrstedt | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.18 | 1:32.33 | |||||
11 | Ellinor Lantz | 1999 | Väsby Simsällskap | 44.33 | 1:33.72 | |||||
12 | Helena Brandt | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 46.04 | 1:34.52 | |||||
13 | Sara Jeppsson | 1999 | Väsby Simsällskap | 45.28 | 1:35.82 | |||||
14 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägens Simförening | 44.49 | 1:36.23 | |||||
15 | Katarina Korpe | 1999 | Väsby Simsällskap | 43.76 | 1:36.45 | |||||
16 | Josephine Andreasson | 1999 | Turebergs Simklubb | 45.44 | 1:36.47 | |||||
17 | Alexandra Westtorp | 1999 | Täby Sim | 43.72 | 1:36.90 | |||||
18 | Alva Mickelsson | 1999 | Turebergs Simklubb | 45.03 | 1:37.03 | |||||
18 | Moa Lindahl | 1999 | Spårvägens Simförening | 46.06 | 1:37.03 | |||||
20 | Nina Bring | 1999 | Spårvägens Simförening | 45.33 | 1:37.40 | |||||
21 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 48.73 | 1:37.92 | |||||
22 | Alma Ohlén | 1999 | Väsby Simsällskap | 46.20 | 1:39.03 | |||||
23 | Dersim Esmaelzadeh | 1999 | Väsby Simsällskap | 45.83 | 1:39.53 | |||||
24 | Sunneva Ingadottir | 1999 | Väsby Simsällskap | 47.79 | 1:41.56 | |||||
25 | Alva Westling | 1999 | Norrtälje Simklubb | 46.74 | 1:43.37 | |||||
26 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 46.60 | 1:43.43 | |||||
27 | Hanne Melin Romstad | 1999 | Väsby Simsällskap | 49.09 | 1:45.05 | |||||
28 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.29 | 1:46.16 | |||||
29 | Elin Liu | 1999 | Väsby Simsällskap | 50.66 | 1:47.17 | |||||
30 | Sofia Näslund | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.45 | 1:47.27 | |||||
31 | Hanna Jacobsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.31 | 1:47.46 | |||||
32 | Alma Holmberg | 1999 | Turebergs Simklubb | 52.44 | 1:47.61 | |||||
33 | Felicia Gustavsson | 1999 | Väsby Simsällskap | 55.10 | 1:51.11 | |||||
34 | Jennifer Backhoff Wahlund | 1999 | Väsby Simsällskap | 51.36 | 1:52.23 | |||||
35 | Amanda Blom | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 54.09 | 1:53.81 | |||||
- | Ebba Steen | 1999 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Fanny Isaksson | 1999 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Moa Johansson | 1999 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Pernilla Mikaelsdotter | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 09:13 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 09:47 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 22, 100m Medley Po 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 36.48 | 1:17.22 | |||||
2 | Karl-Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 37.17 | 1:20.77 | |||||
3 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 37.10 | 1:21.38 | |||||
4 | William von Wowern | 1999 | Täby Sim | 38.07 | 1:25.68 | |||||
5 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 39.88 | 1:25.75 | |||||
6 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 41.07 | 1:29.91 | |||||
7 | Daniel Nöu | 1999 | Täby Sim | 44.54 | 1:34.28 | |||||
8 | David Karlsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 45.41 | 1:38.46 | |||||
9 | Erik Olsson Sande | 1999 | Täby Sim | 47.12 | 1:42.00 | |||||
10 | Erik Ottosson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.12 | 1:43.01 | |||||
11 | Oskar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 50.48 | 1:45.99 | |||||
12 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 49.71 | 1:46.99 | |||||
13 | Elio Kandarji | 1999 | Järfälla Simsällskap | 50.74 | 1:51.08 | |||||
14 | Adam Eklund | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 54.02 | 1:52.25 | |||||
15 | Mohnir Malmborg Malke | 1999 | Järfälla Simsällskap | 57.06 | 1:55.42 | |||||
- | Jonas Peterson | 1999 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Kalle Sandahl | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Kian Moradi | 1999 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Samuel Bladin | 1999 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 09:47 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 09:40 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 23, 200m Medley Fl 13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 33.92 | 1:14.63 | 1:58.36 | 2:34.86 | |||
2 | Emma Varga | 1997 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 35.30 | 1:15.62 | 2:03.03 | 2:38.92 | |||
3 | Ida Eriksen | 1997 | Järfälla Simsällskap | 35.00 | 1:14.56 | 2:04.21 | 2:41.21 | |||
4 | Isabell Kjellberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 35.81 | 1:16.85 | 2:05.09 | 2:41.40 | |||
5 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 34.66 | 1:16.23 | 2:05.23 | 2:41.82 | |||
6 | Linda Lidström | 1997 | Järfälla Simsällskap | 36.99 | 1:18.11 | 2:07.07 | 2:43.47 | |||
7 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 34.44 | 1:16.35 | 2:07.14 | 2:46.07 | |||
8 | Elin Timbäck | 1997 | Täby Sim | 35.37 | 1:17.92 | 2:08.71 | 2:47.49 | |||
9 | Elin Talback | 1997 | Järfälla Simsällskap | 36.74 | 1:23.41 | 2:10.18 | 2:47.64 | |||
10 | Rebecka Bergström | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.97 | 1:21.39 | 2:11.13 | 2:48.83 | |||
11 | Narie Thuresson | 1997 | Väsby Simsällskap | 38.45 | 1:21.85 | 2:11.94 | 2:49.21 | |||
12 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 38.92 | 1:23.18 | 2:11.86 | 2:49.45 | |||
13 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 38.22 | 1:19.50 | 2:11.40 | 2:49.65 | |||
14 | Rebecca Rüdén | 1997 | Norrtälje Simklubb | 36.04 | 1:20.80 | 2:11.05 | 2:50.06 | |||
15 | Emma Persson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 36.42 | 1:23.38 | 2:12.51 | 2:50.98 | |||
16 | Vendela Vicko | 1997 | Järfälla Simsällskap | 39.36 | 1:24.17 | 2:13.91 | 2:51.24 | |||
17 | Freja Törnquist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 38.38 | 1:22.88 | 2:16.04 | 2:55.23 | |||
18 | Vendela Rege | 1997 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 40.07 | 1:25.45 | 2:17.91 | 2:57.73 | |||
19 | Elin Taraldsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 41.55 | 1:28.35 | 2:17.91 | 2:57.94 | |||
20 | Michelle Jacobi | 1997 | Norrtälje Simklubb | 39.61 | 1:25.18 | 2:19.86 | 2:58.09 | |||
21 | Madeleine Frisk-Garcia | 1997 | Väsby Simsällskap | 40.64 | 1:26.13 | 2:19.07 | 2:58.39 | |||
22 | Linnea Narebo | 1997 | Väsby Simsällskap | 40.21 | 1:26.32 | 2:20.20 | 2:59.81 | |||
23 | Anna Olsson | 1997 | Turebergs Simklubb | 39.68 | 1:29.80 | 2:23.91 | 3:06.88 | |||
24 | Victoria Ishak | 1997 | Järfälla Simsällskap | 41.42 | 1:34.29 | 2:23.45 | 3:08.88 | |||
25 | Alice Ingelsson-Parris | 1997 | Väsby Simsällskap | 42.31 | 1:34.31 | 2:27.10 | 3:09.82 | |||
26 | Miranda Jansson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 36.62 | 1:25.93 | 2:24.50 | 3:10.45 | |||
27 | Oda Rabenius | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.59 | 1:33.81 | 2:26.45 | 3:13.78 | |||
28 | Hanna Westerberg | 1997 | Spårvägens Simförening | 43.20 | 1:33.33 | 2:29.29 | 3:18.55 | |||
29 | Sara Nyström | 1997 | Spårvägens Simförening | 49.03 | 1:41.61 | 2:36.97 | 3:23.41 | |||
30 | Sofie Weibull | 1997 | Spårvägens Simförening | 57.90 | 1:58.11 | 2:59.00 | 3:49.39 | |||
31 | Nadja Cederquist | 1997 | Väsby Simsällskap | 52.27 | 1:55.33 | 2:59.90 | 3:54.77 | |||
- | Josefin Dufva | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Sandra Swahn | 1997 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 09:40 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 09:50 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 24, 200m Medley Po 13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 34.89 | 1:14.92 | 2:02.06 | 2:37.80 | |||
2 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 36.05 | 1:16.56 | 2:03.51 | 2:39.20 | |||
3 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 36.42 | 1:17.69 | 2:10.02 | 2:45.92 | |||
4 | Niklas Rior | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.58 | 1:17.76 | 2:07.77 | 2:47.53 | |||
5 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 35.98 | 1:20.32 | 2:16.26 | 2:54.26 | |||
6 | Albin Karlström | 1997 | Spårvägens Simförening | 39.52 | 1:23.11 | 2:15.42 | 2:55.93 | |||
7 | Sebastian Lazzarin | 1997 | Norrtälje Simklubb | 39.15 | 1:29.40 | 2:23.74 | 2:59.95 | |||
8 | Joakim Forslöf | 1997 | Spårvägens Simförening | 38.69 | 1:26.61 | 2:19.69 | 3:02.26 | |||
9 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 41.73 | 1:27.83 | 2:23.67 | 3:03.77 | |||
10 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 42.82 | 1:31.43 | 2:27.81 | 3:08.60 | |||
11 | Emil Thydén | 1997 | Väsby Simsällskap | 39.63 | 1:34.28 | 2:31.06 | 3:26.51 | |||
12 | Carl Robertsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 47.22 | 1:38.90 | 2:45.05 | 3:32.69 | |||
13 | Thomas Näslund | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.94 | 1:47.45 | 2:49.71 | 3:40.28 | |||
- | Alfred Pohl | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Edward Eliasson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 09:50 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 10:03 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 25, 50m Bröstsim Fl 10 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mimmi Söderström | 2000 | Väsby Simsällskap | 46.37 | ||||||
2 | Jenny Jonsson | 2000 | Täby Sim | 48.69 | ||||||
3 | Liv Falk | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 48.84 | ||||||
4 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 51.52 | ||||||
5 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.96 | ||||||
6 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 52.04 | ||||||
7 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 52.09 | ||||||
8 | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | 52.44 | ||||||
9 | Elin Södersten | 2000 | Järfälla Simsällskap | 53.27 | ||||||
10 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 53.96 | ||||||
11 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 54.51 | ||||||
12 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 54.89 | ||||||
13 | Astrid Albertsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 54.99 | ||||||
14 | Mathilda Bärnau | 2000 | Väsby Simsällskap | 55.19 | ||||||
15 | Elin Ahnfelt | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 55.95 | ||||||
16 | Maja Sundheden | 2000 | Väsby Simsällskap | 56.91 | ||||||
17 | Vera Bodén | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 57.11 | ||||||
18 | Loren Zarei | 2000 | Norrtälje Simklubb | 57.38 | ||||||
19 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 57.53 | ||||||
20 | Mathilda Westh | 2000 | Turebergs Simklubb | 57.89 | ||||||
21 | Tara Ebrahimi | 2000 | Väsby Simsällskap | 59.29 | ||||||
22 | Nora Berg | 2000 | Väsby Simsällskap | 59.56 | ||||||
23 | Moa Vegholm | 2000 | Järfälla Simsällskap | 59.57 | ||||||
24 | Ylwali Häggblad | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 59.79 | ||||||
25 | Erica Pilblad-Svahn | 2001 | Järfälla Simsällskap | 59.98 | ||||||
26 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 1:00.32 | ||||||
27 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägens Simförening | 1:00.68 | ||||||
27 | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:00.68 | ||||||
29 | Saga Engström | 2000 | Turebergs Simklubb | 1:01.01 | ||||||
30 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägens Simförening | 1:02.17 | ||||||
31 | Fanny Gardell | 2000 | Norrtälje Simklubb | 1:02.18 | ||||||
32 | Linneá Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:03.94 | ||||||
33 | Sofia Fischer | 2000 | Väsby Simsällskap | 1:04.37 | ||||||
34 | Ebba Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:04.75 | ||||||
35 | Sofia Kolokythas | 2000 | Turebergs Simklubb | 1:05.53 | ||||||
36 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:06.53 | ||||||
37 | Alva Wäppling | 2000 | Väsby Simsällskap | 1:07.06 | ||||||
38 | Lo Lindeblad | 2000 | Väsby Simsällskap | 1:10.78 | ||||||
- | Sara Nilsson | 2001 | Turebergs Simklubb | DNF | ||||||
- | Alva Spennare | 2000 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Cassandra Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Clara Månsson | 2000 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Klara Franzén | 2000 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Louise Peacock | 2001 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Maria Tsychkova | 2001 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Rebecka Brostedt | 2000 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Wilma Wiiand | 2001 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 10:03 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 10:14 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 26, 50m Bröstsim Po 10 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 48.53 | ||||||
2 | Fredrik Annergren | 2001 | Turebergs Simklubb | 51.42 | ||||||
3 | Andreas Carlsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 52.23 | ||||||
4 | Mathias Göransson | 2000 | Spårvägens Simförening | 54.29 | ||||||
4 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 54.29 | ||||||
6 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 54.52 | ||||||
7 | William Kallvikbacka | 2001 | Väsby Simsällskap | 54.73 | ||||||
8 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 55.42 | ||||||
9 | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 56.49 | ||||||
10 | Gabriel Nyman | 2000 | Turebergs Simklubb | 56.56 | ||||||
11 | Oliver Lundin | 2000 | Turebergs Simklubb | 57.10 | ||||||
12 | Nikolaus Siotis | 2000 | Järfälla Simsällskap | 59.22 | ||||||
13 | Mika Gustafsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 59.47 | ||||||
14 | Ivar Källström | 2001 | Turebergs Simklubb | 1:00.43 | ||||||
15 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägens Simförening | 1:00.82 | ||||||
16 | Tomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 1:01.52 | ||||||
17 | Lukas Rynge | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 1:01.67 | ||||||
18 | Samuel Christiernin | 2000 | Norrtälje Simklubb | 1:02.09 | ||||||
19 | Markus Nyström | 2001 | Spårvägens Simförening | 1:02.38 | ||||||
20 | Martin Melinder | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:03.48 | ||||||
- | Erik Westerlund | 2000 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jonas Mahjoub | 2000 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 10:14 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 10:22 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 27, 100m Bröstsim Fl 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 41.36 | 1:27.89 | |||||
2 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.39 | 1:30.01 | |||||
3 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 45.29 | 1:36.78 | |||||
4 | Silan Seydan | 1999 | Järfälla Simsällskap | 46.57 | 1:37.64 | |||||
5 | Cecilia Gabrielsson | 1999 | Väsby Simsällskap | 46.29 | 1:38.62 | |||||
6 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 47.26 | 1:38.67 | |||||
7 | Alice Sundberg | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 47.40 | 1:38.76 | |||||
8 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 48.74 | 1:42.68 | |||||
9 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 50.04 | 1:44.46 | |||||
10 | Helena Brandt | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 50.15 | 1:46.23 | |||||
11 | Alma Ohlén | 1999 | Väsby Simsällskap | 49.68 | 1:47.34 | |||||
12 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 53.17 | 1:50.80 | |||||
13 | Katarina Korpe | 1999 | Väsby Simsällskap | 52.29 | 1:51.22 | |||||
14 | Ellinor Lantz | 1999 | Väsby Simsällskap | 50.78 | 1:51.50 | |||||
15 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägens Simförening | 53.29 | 1:51.69 | |||||
16 | Alva Mickelsson | 1999 | Turebergs Simklubb | 53.38 | 1:52.01 | |||||
17 | Nina Bring | 1999 | Spårvägens Simförening | 52.52 | 1:52.17 | |||||
18 | Josephine Andreasson | 1999 | Turebergs Simklubb | 53.64 | 1:52.29 | |||||
19 | Elin Liu | 1999 | Väsby Simsällskap | 54.01 | 1:52.68 | |||||
20 | Sara Jeppsson | 1999 | Väsby Simsällskap | 52.09 | 1:52.75 | |||||
21 | Sunneva Ingadottir | 1999 | Väsby Simsällskap | 50.48 | 1:52.79 | |||||
22 | Alexandra Westtorp | 1999 | Täby Sim | 53.94 | 1:53.84 | |||||
23 | Fanny Isaksson | 1999 | Väsby Simsällskap | 54.06 | 1:54.19 | |||||
24 | Sandra Pernkrans | 1999 | Spårvägens Simförening | 53.48 | 1:54.24 | |||||
25 | Alva Westling | 1999 | Norrtälje Simklubb | 54.34 | 1:55.00 | |||||
26 | Alma Holmberg | 1999 | Turebergs Simklubb | 55.38 | 1:56.73 | |||||
27 | Dersim Esmaelzadeh | 1999 | Väsby Simsällskap | 55.90 | 1:57.10 | |||||
28 | Felicia Gustavsson | 1999 | Väsby Simsällskap | 57.86 | 1:58.15 | |||||
29 | Ebba Steen | 1999 | Järfälla Simsällskap | 56.62 | 1:58.48 | |||||
30 | Hanne Melin Romstad | 1999 | Väsby Simsällskap | 58.56 | 2:00.79 | |||||
31 | Pernilla Mikaelsdotter | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 57.83 | 2:02.70 | |||||
32 | Sandra Rosenberg | 1999 | Spårvägens Simförening | 57.17 | 2:04.36 | |||||
33 | Hanna Askerblom | 1999 | Turebergs Simklubb | 57.85 | 2:05.66 | |||||
34 | Amanda Blom | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 57.56 | 2:06.69 | |||||
35 | Isabelle Ehrngren | 1999 | Täby Sim | 59.21 | 2:06.93 | |||||
- | Hanna Jacobsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Moa Malmberg | 1999 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | My Österblom | 1999 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sofia Näslund | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Susanna Mehrstedt | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 10:22 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 10:32 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 28, 100m Bröstsim Po 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 40.39 | 1:25.32 | |||||
2 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 45.78 | 1:36.66 | |||||
3 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 46.95 | 1:38.76 | |||||
4 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 45.44 | 1:40.10 | |||||
5 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 46.57 | 1:40.58 | |||||
6 | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.04 | 1:42.86 | |||||
7 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 51.54 | 1:48.51 | |||||
8 | Andreas Bergfeldt | 1999 | Väsby Simsällskap | 54.26 | 1:51.97 | |||||
9 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 53.35 | 1:54.78 | |||||
10 | Kian Moradi | 1999 | Väsby Simsällskap | 54.63 | 1:57.00 | |||||
11 | Samuel Bladin | 1999 | Järfälla Simsällskap | 55.56 | 1:57.47 | |||||
12 | Victor Hahn | 1999 | Spårvägens Simförening | 55.56 | 1:58.70 | |||||
13 | Oskar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 57.38 | 2:01.58 | |||||
14 | Elio Kandarji | 1999 | Järfälla Simsällskap | 1:00.53 | 2:05.63 | |||||
15 | Adam Eklund | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 59.68 | 2:05.68 | |||||
16 | David Karlsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 59.06 | 2:06.13 | |||||
17 | Mohnir Malmborg Malke | 1999 | Järfälla Simsällskap | 1:03.04 | 2:11.63 | |||||
- | Jonas Peterson | 1999 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 10:32 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 10:39 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 29, 50m Frisim Fl 10 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.99 | ||||||
2 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 36.97 | ||||||
3 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.25 | ||||||
4 | Elin Konvicka | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 38.54 | ||||||
5 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 38.55 | ||||||
6 | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | 39.21 | ||||||
7 | Mathilda Westh | 2000 | Turebergs Simklubb | 39.54 | ||||||
8 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 39.59 | ||||||
9 | Jenny Jonsson | 2000 | Täby Sim | 40.05 | ||||||
10 | Hanna Reithner | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.22 | ||||||
11 | Liv Falk | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 41.69 | ||||||
12 | Matilda Henning | 2000 | Spårvägens Simförening | 42.41 | ||||||
13 | Ylwali Häggblad | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 42.59 | ||||||
14 | Wilma Wiiand | 2001 | Väsby Simsällskap | 42.65 | ||||||
15 | Fanny Gardell | 2000 | Norrtälje Simklubb | 42.84 | ||||||
16 | Cassandra Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 43.19 | ||||||
17 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 43.85 | ||||||
18 | Clara Månsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 44.31 | ||||||
19 | Kajsa Jansson | 2000 | Täby Sim | 44.40 | ||||||
20 | Astrid Albertsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 44.79 | ||||||
21 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägens Simförening | 45.04 | ||||||
22 | Erica Pilblad-Svahn | 2001 | Järfälla Simsällskap | 45.27 | ||||||
23 | Loren Zarei | 2000 | Norrtälje Simklubb | 45.32 | ||||||
24 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägens Simförening | 45.87 | ||||||
25 | Elin Ahnfelt | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 46.23 | ||||||
26 | Sofia Kolokythas | 2000 | Turebergs Simklubb | 46.25 | ||||||
27 | Vera Bodén | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 46.29 | ||||||
28 | Elin Södersten | 2000 | Järfälla Simsällskap | 46.49 | ||||||
29 | Maria Tsychkova | 2001 | Turebergs Simklubb | 46.57 | ||||||
30 | Mathilda Bärnau | 2000 | Väsby Simsällskap | 47.01 | ||||||
31 | Rebecka Brostedt | 2000 | Väsby Simsällskap | 48.00 | ||||||
32 | Tara Ebrahimi | 2000 | Väsby Simsällskap | 48.08 | ||||||
33 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 48.14 | ||||||
34 | Linneá Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 48.37 | ||||||
35 | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 48.56 | ||||||
36 | Saga Engström | 2000 | Turebergs Simklubb | 48.57 | ||||||
37 | Sara Nilsson | 2001 | Turebergs Simklubb | 49.02 | ||||||
38 | Maja Sundheden | 2000 | Väsby Simsällskap | 49.11 | ||||||
39 | Moa Vegholm | 2000 | Järfälla Simsällskap | 49.24 | ||||||
40 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 49.34 | ||||||
41 | Nora Berg | 2000 | Väsby Simsällskap | 51.70 | ||||||
42 | Lo Lindeblad | 2000 | Väsby Simsällskap | 52.41 | ||||||
43 | Moa Nygren | 2000 | Väsby Simsällskap | 52.70 | ||||||
44 | Alva Spennare | 2000 | Turebergs Simklubb | 53.78 | ||||||
45 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 54.33 | ||||||
46 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 54.35 | ||||||
47 | Alva Wäppling | 2000 | Väsby Simsällskap | 55.16 | ||||||
48 | Sofia Fischer | 2000 | Väsby Simsällskap | 56.57 | ||||||
49 | Ebba Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 59.10 | ||||||
- | Meilin Peipurroy | 2000 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Klara Franzén | 2000 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 10:39 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 10:45 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 30, 50m Frisim Po 10 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 35.37 | ||||||
2 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 38.44 | ||||||
3 | William Kallvikbacka | 2001 | Väsby Simsällskap | 38.61 | ||||||
4 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 39.13 | ||||||
5 | Andreas Carlsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 40.73 | ||||||
6 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 40.84 | ||||||
7 | Tomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 42.34 | ||||||
8 | Nikolaus Siotis | 2000 | Järfälla Simsällskap | 42.82 | ||||||
9 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 42.88 | ||||||
10 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.18 | ||||||
11 | Lukas Rynge | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 43.23 | ||||||
12 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägens Simförening | 43.46 | ||||||
13 | Fredrik Annergren | 2001 | Turebergs Simklubb | 43.94 | ||||||
14 | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.05 | ||||||
15 | Samuel Christiernin | 2000 | Norrtälje Simklubb | 45.38 | ||||||
16 | Mathias Göransson | 2000 | Spårvägens Simförening | 45.70 | ||||||
17 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 46.17 | ||||||
18 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 47.20 | ||||||
19 | Markus Nyström | 2001 | Spårvägens Simförening | 47.49 | ||||||
20 | Gabriel Nyman | 2000 | Turebergs Simklubb | 47.78 | ||||||
21 | Oscar Grankvist | 2000 | Väsby Simsällskap | 48.03 | ||||||
22 | Nicolas Lopez | 2000 | Väsby Simsällskap | 50.25 | ||||||
23 | Ivar Källström | 2001 | Turebergs Simklubb | 53.89 | ||||||
24 | Martin Melinder | 2001 | Väsby Simsällskap | 55.10 | ||||||
25 | Oliver Lundin | 2000 | Turebergs Simklubb | 56.29 | ||||||
26 | Jonas Mahjoub | 2000 | Turebergs Simklubb | 57.36 | ||||||
- | Erik Westerlund | 2000 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 10:45 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 11:00 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 31, 100m Frisim Fl 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 33.61 | 1:10.73 | |||||
2 | Silan Seydan | 1999 | Järfälla Simsällskap | 35.65 | 1:14.38 | |||||
3 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.93 | 1:15.09 | |||||
4 | Moa Lindahl | 1999 | Spårvägens Simförening | 37.41 | 1:17.40 | |||||
5 | Alice Sundberg | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 37.19 | 1:17.61 | |||||
6 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 37.58 | 1:18.77 | |||||
7 | Alma Karlsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.16 | 1:19.37 | |||||
8 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 38.51 | 1:19.62 | |||||
9 | Ellinor Lantz | 1999 | Väsby Simsällskap | 38.43 | 1:19.68 | |||||
10 | Caroline Korssell | 1999 | Täby Sim | 38.96 | 1:20.69 | |||||
11 | Dersim Esmaelzadeh | 1999 | Väsby Simsällskap | 39.40 | 1:22.14 | |||||
12 | Cecilia Gabrielsson | 1999 | Väsby Simsällskap | 39.19 | 1:23.78 | |||||
13 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägens Simförening | 40.90 | 1:26.05 | |||||
14 | Susanna Mehrstedt | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.93 | 1:26.44 | |||||
15 | Helena Brandt | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 41.76 | 1:26.52 | |||||
16 | Josephine Andreasson | 1999 | Turebergs Simklubb | 42.29 | 1:26.96 | |||||
17 | Alma Ohlén | 1999 | Väsby Simsällskap | 39.64 | 1:27.29 | |||||
18 | Olivia Good Lindberg | 1999 | Spårvägens Simförening | 41.54 | 1:28.98 | |||||
19 | Alexandra Westtorp | 1999 | Täby Sim | 41.09 | 1:29.25 | |||||
20 | Sara Jeppsson | 1999 | Väsby Simsällskap | 42.16 | 1:29.66 | |||||
21 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.98 | 1:29.71 | |||||
22 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 42.98 | 1:29.80 | |||||
23 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 41.44 | 1:30.04 | |||||
24 | Nina Bring | 1999 | Spårvägens Simförening | 42.85 | 1:32.17 | |||||
25 | Fanny Isaksson | 1999 | Väsby Simsällskap | 43.52 | 1:32.26 | |||||
26 | Katarina Korpe | 1999 | Väsby Simsällskap | 42.44 | 1:32.46 | |||||
27 | Ellen Olthoff | 1999 | Spårvägens Simförening | 42.27 | 1:32.47 | |||||
28 | Alva Mickelsson | 1999 | Turebergs Simklubb | 44.73 | 1:33.33 | |||||
29 | Hanne Melin Romstad | 1999 | Väsby Simsällskap | 45.57 | 1:33.74 | |||||
30 | Sunneva Ingadottir | 1999 | Väsby Simsällskap | 42.69 | 1:34.41 | |||||
31 | Hanna Jacobsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.64 | 1:34.55 | |||||
32 | Alma Holmberg | 1999 | Turebergs Simklubb | 46.23 | 1:35.12 | |||||
33 | Ebba Steen | 1999 | Järfälla Simsällskap | 45.62 | 1:35.42 | |||||
34 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 44.80 | 1:35.79 | |||||
35 | Alva Westling | 1999 | Norrtälje Simklubb | 45.30 | 1:36.67 | |||||
36 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 45.93 | 1:37.51 | |||||
37 | Sofia Näslund | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.80 | 1:39.94 | |||||
38 | Jennifer Backhoff Wahlund | 1999 | Väsby Simsällskap | 46.45 | 1:40.06 | |||||
39 | Felicia Gustavsson | 1999 | Väsby Simsällskap | 48.71 | 1:41.70 | |||||
40 | Moa Johansson | 1999 | Väsby Simsällskap | 45.57 | 1:42.87 | |||||
41 | Amanda Blom | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.93 | 1:44.04 | |||||
42 | Isabelle Ehrngren | 1999 | Täby Sim | 49.68 | 1:46.59 | |||||
43 | Pernilla Mikaelsdotter | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.80 | 1:49.89 | |||||
44 | Sandra Pernkrans | 1999 | Spårvägens Simförening | 52.73 | 1:50.17 | |||||
45 | Sandra Rosenberg | 1999 | Spårvägens Simförening | 53.27 | 1:53.01 | |||||
46 | My Österblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 57.33 | 2:00.52 | |||||
47 | Hanna Askerblom | 1999 | Turebergs Simklubb | 55.50 | 2:04.31 | |||||
- | Moa Malmberg | 1999 | Turebergs Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 11:00 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 11:09 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 32, 100m Frisim Po 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 32.78 | 1:08.46 | |||||
2 | Karl-Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 33.47 | 1:09.45 | |||||
3 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 34.73 | 1:13.18 | |||||
4 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 37.08 | 1:16.91 | |||||
5 | William von Wowern | 1999 | Täby Sim | 36.47 | 1:20.08 | |||||
6 | Daniel Nöu | 1999 | Täby Sim | 39.31 | 1:22.14 | |||||
7 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 38.68 | 1:22.81 | |||||
8 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 39.08 | 1:23.82 | |||||
9 | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.09 | 1:28.44 | |||||
10 | David Karlsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 42.41 | 1:28.70 | |||||
11 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägens Simförening | 41.72 | 1:29.53 | |||||
12 | Erik Olsson Sande | 1999 | Täby Sim | 41.81 | 1:31.16 | |||||
13 | Kalle Sandahl | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.37 | 1:31.40 | |||||
14 | Erik Ottosson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.75 | 1:33.43 | |||||
15 | Kian Moradi | 1999 | Väsby Simsällskap | 45.36 | 1:33.80 | |||||
16 | Samuel Bladin | 1999 | Järfälla Simsällskap | 43.83 | 1:36.56 | |||||
17 | Elio Kandarji | 1999 | Järfälla Simsällskap | 46.46 | 1:37.84 | |||||
18 | Mikael Hägerlund | 1999 | Spårvägens Simförening | 45.35 | 1:38.13 | |||||
19 | Oskar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 45.94 | 1:38.29 | |||||
20 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 46.61 | 1:38.31 | |||||
21 | Christoffer Hagström | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.63 | 1:38.32 | |||||
22 | Mohnir Malmborg Malke | 1999 | Järfälla Simsällskap | 45.56 | 1:38.39 | |||||
23 | Jonas Peterson | 1999 | Turebergs Simklubb | 44.68 | 1:40.56 | |||||
24 | Andreas Bergfeldt | 1999 | Väsby Simsällskap | 50.26 | 1:44.99 | |||||
25 | Adam Eklund | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 50.50 | 1:46.63 | |||||
26 | Victor Hahn | 1999 | Spårvägens Simförening | 50.28 | 1:48.09 | |||||
- | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 11:09 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 11:34 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 33, 400m Frisim Fl 13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Ida Eriksen | 1997 | Järfälla Simsällskap | 1:08.30 | 2:22.24 | 3:35.61 | 4:47.96 | |||
2 | Linda Lidström | 1997 | Järfälla Simsällskap | 1:11.15 | 2:26.81 | 3:43.37 | 4:58.55 | |||
3 | Emma Varga | 1997 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:09.08 | 2:26.87 | 3:45.71 | 5:02.07 | |||
4 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:11.14 | 2:30.66 | 3:48.66 | 5:03.85 | |||
5 | Isabell Kjellberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:11.41 | 2:29.27 | 3:47.91 | 5:04.26 | |||
6 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 1:11.82 | 2:29.66 | 3:48.70 | 5:04.96 | |||
7 | Rebecca Rüdén | 1997 | Norrtälje Simklubb | 1:13.79 | 2:34.17 | 3:51.02 | 5:05.44 | |||
8 | Narie Thuresson | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:13.13 | 2:31.79 | 3:50.15 | 5:05.91 | |||
9 | Elin Talback | 1997 | Järfälla Simsällskap | 1:13.54 | 2:32.82 | 3:52.16 | 5:08.10 | |||
10 | Elin Timbäck | 1997 | Täby Sim | 1:12.36 | 2:31.56 | 3:50.71 | 5:08.67 | |||
11 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:12.56 | 2:32.12 | 3:51.37 | 5:09.80 | |||
12 | Vendela Vicko | 1997 | Järfälla Simsällskap | 1:12.58 | 2:32.34 | 3:53.71 | 5:13.32 | |||
13 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:13.13 | 2:33.14 | 3:53.65 | 5:13.49 | |||
14 | Freja Törnquist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 1:13.27 | 2:34.58 | 3:58.09 | 5:17.48 | |||
15 | Rebecka Bergström | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:13.76 | 2:34.23 | 3:56.46 | 5:18.05 | |||
16 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:16.90 | 2:40.10 | 4:03.35 | 5:22.01 | |||
17 | Michelle Jacobi | 1997 | Norrtälje Simklubb | 1:19.12 | 2:46.63 | 4:12.06 | 5:33.07 | |||
18 | Vendela Rege | 1997 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:19.21 | 2:46.40 | 4:12.84 | 5:35.35 | |||
19 | Emma Persson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 1:17.24 | 2:45.03 | 4:11.51 | 5:37.43 | |||
20 | Elin Jansson | 1997 | Täby Sim | 1:18.06 | 2:44.12 | 4:11.73 | 5:37.83 | |||
21 | Linnea Narebo | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:19.86 | 2:47.13 | 4:13.66 | 5:37.99 | |||
22 | Madeleine Frisk-Garcia | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:19.22 | 2:46.27 | 4:14.42 | 5:38.46 | |||
23 | Miranda Jansson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 1:20.63 | 2:49.54 | 4:20.62 | 5:44.69 | |||
24 | Sandra Swahn | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:23.48 | 2:54.36 | 4:23.84 | 5:51.73 | |||
25 | Elin Taraldsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:22.89 | 2:53.18 | 4:24.14 | 5:51.99 | |||
26 | Anna Olsson | 1997 | Turebergs Simklubb | 1:24.95 | 2:56.60 | 4:29.32 | 5:56.73 | |||
27 | Victoria Ishak | 1997 | Järfälla Simsällskap | 1:22.32 | 2:54.07 | 4:26.35 | 5:57.16 | |||
28 | Alice Ingelsson-Parris | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:27.32 | 3:00.37 | 4:33.15 | 6:03.32 | |||
29 | Aline Agnvall | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:22.76 | 2:57.37 | 4:33.98 | 6:05.68 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 11:34 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 11:48 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 34, 400m Frisim Po 13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:10.66 | 2:27.37 | 3:42.00 | 4:52.58 | |||
2 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 1:10.89 | 2:29.61 | 3:46.26 | 5:02.57 | |||
3 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 1:10.19 | 2:27.75 | 3:47.76 | 5:05.11 | |||
4 | Niklas Rior | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:13.25 | 2:34.54 | 3:57.70 | 5:20.65 | |||
5 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:15.11 | 2:38.91 | 4:04.02 | 5:25.80 | |||
6 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:19.77 | 2:43.90 | 4:07.70 | 5:28.70 | |||
7 | Albin Karlström | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:17.96 | 2:43.33 | 4:10.54 | 5:34.87 | |||
8 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:18.82 | 2:44.62 | 4:12.81 | 5:39.60 | |||
9 | Sebastian Lazzarin | 1997 | Norrtälje Simklubb | 1:16.04 | 2:43.51 | 4:15.36 | 5:43.65 | |||
10 | Edward Eliasson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:24.67 | 2:59.66 | 4:32.66 | 6:00.26 | |||
11 | Alfred Pohl | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:28.42 | 3:02.13 | 4:37.47 | 6:08.87 | |||
12 | Joel Severin | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:25.96 | 3:01.93 | 4:40.51 | 6:16.39 | |||
13 | Carl Robertsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:25.98 | 3:05.80 | 4:48.15 | 6:24.66 | |||
14 | Thomas Näslund | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:34.84 | 3:16.02 | 4:59.51 | 6:37.70 | |||
- | Oscar Olsson | 1997 | Järfälla Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 11:48 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 11:58 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 35, 4X50m Medley Flickor, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Järfälla S | 0 | Järfälla Simsällskap | 2:42.09 | ||||||
Silan Seydan | 1999 | 39.89 | 39.89 | |||||||
Cornelia Eklund | 2000 | 48.65 | 1:28.54 | |||||||
Josefine Almvret | 1999 | 35.52 | 2:04.06 | |||||||
Tilde Levander | 2000 | 38.03 | 2:42.09 | |||||||
2 | Skk | 0 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:45.59 | ||||||
Ebba Martin | 2000 | 40.66 | 40.66 | |||||||
Hanna Jacobsson | 1999 | 47.77 | 1:28.43 | |||||||
Alma Karlsson | 1999 | 39.78 | 2:08.21 | |||||||
Susanna Mehrstedt | 1999 | 37.38 | 2:45.59 | |||||||
3 | Spårvägen Lag 1 | 0 | Spårvägens Simförening | 2:46.35 | ||||||
Moa Lindahl | 1999 | 43.11 | 43.11 | |||||||
Julia Nilsson | 1999 | 43.87 | 1:26.98 | |||||||
Nina Bring | 1999 | 44.21 | 2:11.19 | |||||||
Emma Garmelius | 1999 | 35.16 | 2:46.35 | |||||||
4 | Väsby SS Lag 1 | 0 | Väsby Simsällskap | 2:47.30 | ||||||
Fanny Isaksson | 1999 | 44.55 | 44.55 | |||||||
Cecilia Gabrielsson | 1999 | 45.12 | 1:29.67 | |||||||
Mimmi Söderström | 2000 | 42.20 | 2:11.87 | |||||||
Ellinor Lantz | 1999 | 35.43 | 2:47.30 | |||||||
5 | Täby Sim Lag 1 | 0 | Täby Sim | 2:49.65 | ||||||
Jenny Jonsson | 2000 | 44.32 | 44.32 | |||||||
Mikaela Bergh | 1999 | 45.56 | 1:29.88 | |||||||
Caroline Korssell | 1999 | 43.47 | 2:13.35 | |||||||
Cornelia Jerresand | 2000 | 36.30 | 2:49.65 | |||||||
6 | Väsby SS Lag 2 | 0 | Väsby Simsällskap | 2:54.32 | ||||||
Dersim Esmaelzadeh | 1999 | 44.06 | 44.06 | |||||||
Sunneva Ingadottir | 1999 | 50.40 | 1:34.46 | |||||||
Katarina Korpe | 1999 | 44.07 | 2:18.53 | |||||||
Alma Ohlén | 1999 | 35.79 | 2:54.32 | |||||||
7 | Täby Sim Lag 2 | 0 | Täby Sim | 2:56.77 | ||||||
Amanda Strömdahl | 2000 | 45.94 | 45.94 | |||||||
Fanny Kruthammar | 1999 | 48.44 | 1:34.38 | |||||||
Sigrid Loid | 1999 | 43.79 | 2:18.17 | |||||||
Alexandra Westtorp | 1999 | 38.60 | 2:56.77 | |||||||
8 | Tureberg SK | 0 | Turebergs Simklubb | 3:04.37 | ||||||
Alma Holmberg | 1999 | 48.27 | 48.27 | |||||||
Clara Månsson | 2000 | 51.09 | 1:39.36 | |||||||
Alva Mickelsson | 1999 | 44.75 | 2:24.11 | |||||||
Josephine Andreasson | 1999 | 40.26 | 3:04.37 | |||||||
9 | Väsby SS Lag 3 | 0 | Väsby Simsällskap | 3:08.53 | ||||||
Astrid Albertsson | 2000 | 52.68 | 52.68 | |||||||
Sara Jeppsson | 1999 | 49.17 | 1:41.85 | |||||||
Hanne Melin Romstad | 1999 | 46.92 | 2:28.77 | |||||||
Meilin Peipurroy | 2000 | 39.76 | 3:08.53 | |||||||
10 | Spårvägen Lag 2 | 0 | Spårvägens Simförening | 3:10.17 | ||||||
Matilda Flood | 1999 | 44.80 | 44.80 | |||||||
Fanny Odin | 2000 | 58.81 | 1:43.61 | |||||||
Wilma Hagmansson | 1999 | 48.50 | 2:32.11 | |||||||
Olivia Good Lindberg | 1999 | 38.06 | 3:10.17 | |||||||
11 | Åkersberga SS | 0 | Åkersberga Simsällskap | 3:13.77 | ||||||
Elin Konvicka | 2000 | 45.55 | 45.55 | |||||||
Liv Falk | 2000 | 47.87 | 1:33.42 | |||||||
Ylwali Häggblad | 2000 | 53.69 | 2:27.11 | |||||||
Tilda Rekola-Weckström | 2000 | 46.66 | 3:13.77 | |||||||
12 | Väsby SS Lag 4 | 0 | Väsby Simsällskap | 3:14.24 | ||||||
Jennifer Backhoff Wahlund | 1999 | 49.86 | 49.86 | |||||||
Wilma Wiiand | 2001 | 51.52 | 1:41.38 | |||||||
Elin Liu | 1999 | 50.85 | 2:32.23 | |||||||
Felicia Gustavsson | 1999 | 42.01 | 3:14.24 | |||||||
- | Väsby SS Lag 5 | 0 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Tova Andersson | 2001 | 56.52 | 56.52 | |||||||
Matilda Pfeiff | 2001 | 56.79 | 1:53.31 | |||||||
Mathilda Bärnau | 2000 | 1:06.89 | 3:00.20 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 11:58 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 12:06 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 36, 4X50m Medley Pojkar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Täby Sim Lag 1 | 0 | Täby Sim | 2:37.19 | ||||||
Victor Simic | 2000 | 42.19 | 42.19 | |||||||
Daniel Räisänen | 1999 | 40.68 | 1:22.87 | |||||||
William von Wowern | 1999 | 37.80 | 2:00.67 | |||||||
Daniel Nöu | 1999 | 36.52 | 2:37.19 | |||||||
2 | Väsby SS Lag 1 | 0 | Väsby Simsällskap | 2:52.83 | ||||||
Kian Moradi | 1999 | 47.45 | 47.45 | |||||||
Karl Frylmark | 1999 | 45.60 | 1:33.05 | |||||||
Anton Widholm | 1999 | 39.34 | 2:12.39 | |||||||
William Kallvikbacka | 2001 | 40.44 | 2:52.83 | |||||||
3 | Järfälla S | 0 | Järfälla Simsällskap | 2:55.27 | ||||||
Robin Hanson | 2001 | 42.07 | 42.07 | |||||||
Samuel Bladin | 1999 | 51.83 | 1:33.90 | |||||||
Fredrik Olsson | 1999 | 42.72 | 2:16.62 | |||||||
David Karlsson | 1999 | 38.65 | 2:55.27 | |||||||
4 | Spårvägen Lag 1 | 0 | Spårvägens Simförening | 3:18.31 | ||||||
Mathias Göransson | 2000 | 50.22 | 50.22 | |||||||
Victor Hahn | 1999 | 56.06 | 1:46.28 | |||||||
Alex Kaufmann | 1999 | 48.68 | 2:34.96 | |||||||
Mikael Hägerlund | 1999 | 43.35 | 3:18.31 | |||||||
5 | Åkersberga SS | 0 | Åkersberga Simsällskap | 3:19.92 | ||||||
Lukas Rynge | 2000 | 52.24 | 52.24 | |||||||
Adam Eklund | 1999 | 56.94 | 1:49.18 | |||||||
Oskar Gullberg | 1999 | 48.98 | 2:38.16 | |||||||
Tomas Östervall | 2000 | 41.76 | 3:19.92 | |||||||
6 | Väsby SS Lag 2 | 0 | Väsby Simsällskap | 3:24.37 | ||||||
Andreas Carlsson | 2001 | 46.60 | 46.60 | |||||||
Andreas Bergfeldt | 1999 | 52.09 | 1:38.69 | |||||||
Niklas Nyblom | 1999 | 51.67 | 2:30.36 | |||||||
Nicolas Lopez | 2000 | 54.01 | 3:24.37 | |||||||
- | Skk | 0 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 12:06 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 15:30 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 37, 25m Fjärilsim Fl 10 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mimmi Söderström | 2000 | Väsby Simsällskap | 17.98 | ||||||
2 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 18.58 | TL beslut | |||||
3 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 18.58 | TL beslut | |||||
4 | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | 19.55 | ||||||
5 | Wilma Wiiand | 2001 | Väsby Simsällskap | 19.88 | ||||||
6 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 20.09 | ||||||
7 | Astrid Albertsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 20.27 | ||||||
8 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 20.52 | ||||||
9 | Liv Falk | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 20.65 | ||||||
10 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 21.09 | ||||||
11 | Elin Konvicka | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 21.35 | ||||||
12 | Jenny Jonsson | 2000 | Täby Sim | 21.45 | ||||||
13 | Meilin Peipurroy | 2000 | Väsby Simsällskap | 21.58 | ||||||
14 | Matilda Henning | 2000 | Spårvägens Simförening | 22.24 | ||||||
15 | Loren Zarei | 2000 | Norrtälje Simklubb | 22.32 | ||||||
16 | Moa Vegholm | 2000 | Järfälla Simsällskap | 22.38 | ||||||
17 | Clara Månsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 22.84 | ||||||
18 | Elin Ahnfelt | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 22.97 | ||||||
19 | Fanny Gardell | 2000 | Norrtälje Simklubb | 23.24 | ||||||
20 | Vera Bodén | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 23.46 | ||||||
21 | Hanna Reithner | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 23.47 | ||||||
22 | Mathilda Westh | 2000 | Turebergs Simklubb | 24.21 | ||||||
23 | Ylwali Häggblad | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 24.36 | ||||||
24 | Nora Berg | 2000 | Väsby Simsällskap | 24.46 | ||||||
25 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 24.74 | ||||||
26 | Maria Tsychkova | 2001 | Turebergs Simklubb | 25.67 | ||||||
27 | Mathilda Bärnau | 2000 | Väsby Simsällskap | 26.33 | ||||||
- | Tara Ebrahimi | 2000 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 15:30 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 15:32 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 38, 25m Fjärilsim Po 10 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 18.37 | ||||||
2 | William Kallvikbacka | 2001 | Väsby Simsällskap | 19.89 | ||||||
3 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 20.10 | ||||||
4 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 21.45 | ||||||
5 | Andreas Carlsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 21.67 | TL beslut | |||||
6 | Fredrik Annergren | 2001 | Turebergs Simklubb | 21.67 | Tl beslut | |||||
7 | Gabriel Hansson | 2000 | Täby Sim | 22.37 | ||||||
8 | Lukas Rynge | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 24.68 | ||||||
9 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 28.42 | ||||||
- | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Gabriel Nyman | 2000 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Ivar Källström | 2001 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | DSQ | ||||||
- | Tomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 15:32 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 15:23 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 39, 50m Fjärilsim Fl 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 35.78 | ||||||
2 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.51 | ||||||
3 | Alma Karlsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.62 | ||||||
4 | Silan Seydan | 1999 | Järfälla Simsällskap | 40.61 | ||||||
5 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 41.64 | ||||||
6 | Alice Sundberg | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 42.41 | ||||||
7 | Caroline Korssell | 1999 | Täby Sim | 42.71 | ||||||
8 | Helena Brandt | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 43.44 | ||||||
9 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 43.63 | ||||||
10 | Alva Mickelsson | 1999 | Turebergs Simklubb | 44.47 | ||||||
11 | Katarina Korpe | 1999 | Väsby Simsällskap | 45.19 | ||||||
12 | Susanna Mehrstedt | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.21 | ||||||
13 | Ellinor Lantz | 1999 | Väsby Simsällskap | 45.86 | ||||||
14 | Fanny Isaksson | 1999 | Väsby Simsällskap | 45.89 | ||||||
14 | Nina Bring | 1999 | Spårvägens Simförening | 45.89 | ||||||
16 | Sara Jeppsson | 1999 | Väsby Simsällskap | 47.49 | ||||||
17 | Hanne Melin Romstad | 1999 | Väsby Simsällskap | 47.56 | ||||||
18 | Linn Thomessen | 1999 | Väsby Simsällskap | 47.57 | ||||||
19 | Alma Ohlén | 1999 | Väsby Simsällskap | 48.00 | ||||||
20 | Cecilia Gabrielsson | 1999 | Väsby Simsällskap | 48.12 | ||||||
21 | Dersim Esmaelzadeh | 1999 | Väsby Simsällskap | 48.32 | ||||||
22 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 48.92 | ||||||
23 | Moa Lindahl | 1999 | Spårvägens Simförening | 50.53 | ||||||
24 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 51.69 | ||||||
25 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.80 | ||||||
26 | Sunneva Ingadottir | 1999 | Väsby Simsällskap | 52.10 | ||||||
27 | Elin Liu | 1999 | Väsby Simsällskap | 54.09 | ||||||
28 | Jennifer Backhoff Wahlund | 1999 | Väsby Simsällskap | 54.89 | ||||||
- | Alva Westling | 1999 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
- | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Hanna Jacobsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Sofia Näslund | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 15:23 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 15:33 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 40, 50m Fjärilsim Po 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 35.90 | ||||||
2 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 36.65 | ||||||
3 | Karl-Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 38.85 | ||||||
4 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 40.11 | ||||||
5 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 43.80 | ||||||
6 | Oskar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 45.49 | ||||||
7 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 45.77 | ||||||
8 | Kalle Sandahl | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.15 | ||||||
9 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 53.51 | ||||||
10 | Jonas Peterson | 1999 | Turebergs Simklubb | 1:05.85 | ||||||
- | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | William von Wowern | 1999 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 15:33 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 15:40 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 41, 200m Medley Fl 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Isabelle Hanson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 36.18 | 1:16.21 | 2:04.18 | 2:42.00 | |||
2 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 36.61 | 1:18.22 | 2:07.98 | 2:45.61 | |||
3 | Malin Atran | 1998 | Järfälla Simsällskap | 35.12 | 1:20.15 | 2:08.15 | 2:49.04 | |||
4 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtälje Simklubb | 38.19 | 1:22.22 | 2:13.66 | 2:51.85 | |||
5 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 38.88 | 1:24.25 | 2:18.18 | 2:57.14 | |||
6 | Louise Halldén | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 38.67 | 1:23.29 | 2:18.85 | 2:58.12 | |||
7 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 39.44 | 1:25.53 | 2:17.03 | 2:59.26 | |||
8 | Lisa Grundin | 1998 | Täby Sim | 38.90 | 1:24.97 | 2:16.47 | 2:59.35 | |||
9 | Emelie Eriksson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 39.01 | 1:25.52 | 2:16.82 | 3:01.70 | |||
10 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägens Simförening | 40.28 | 1:26.93 | 2:21.77 | 3:01.74 | |||
11 | Linda Brännlund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 39.91 | 1:27.18 | 2:23.43 | 3:05.01 | |||
12 | Beatrice Vezzoli | 1998 | Turebergs Simklubb | 38.63 | 1:27.97 | 2:22.39 | 3:06.58 | |||
13 | Caroline Adlerborn | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.51 | 1:30.10 | 2:27.20 | 3:07.39 | |||
14 | Julia Blomquist | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.99 | 1:27.81 | 2:23.09 | 3:08.47 | |||
15 | Alice Franzén | 1998 | Spårvägens Simförening | 42.09 | 1:29.53 | 2:24.84 | 3:09.15 | |||
16 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägens Simförening | 40.90 | 1:30.05 | 2:26.15 | 3:12.54 | |||
17 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.74 | 1:32.68 | 2:28.39 | 3:14.72 | |||
18 | Amanda Fredriksson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 46.66 | 1:35.35 | 2:30.32 | 3:15.00 | |||
19 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 48.03 | 1:36.80 | 2:32.40 | 3:17.58 | |||
20 | Sofia Björnfot | 1998 | Väsby Simsällskap | 41.51 | 1:33.17 | 2:31.89 | 3:19.41 | |||
21 | Linnea Cooke | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 49.40 | 1:40.54 | 2:34.15 | 3:21.89 | |||
22 | Louise Karlström | 1998 | Väsby Simsällskap | 44.90 | 1:39.67 | 2:43.28 | 3:35.55 | |||
23 | Sara Björkegren | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 47.54 | 1:45.21 | 2:49.80 | 3:37.48 | |||
24 | Malin Bernmark | 1998 | Väsby Simsällskap | 51.78 | 1:44.48 | 2:50.70 | 3:39.89 | |||
- | Ida Österman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | DNF | ||||||
- | Ebba Nylander | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Louise Hagström | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 15:40 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 15:53 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 42, 200m Medley Po 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustav Swedenborg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 36.98 | 1:19.95 | 2:09.60 | 2:48.32 | |||
2 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägens Simförening | 38.01 | 1:24.10 | 2:16.05 | 2:55.21 | |||
3 | David Wahlquist | 1998 | Järfälla Simsällskap | 38.13 | 1:22.04 | 2:13.53 | 2:56.04 | |||
4 | Alexander Kubat | 1998 | Järfälla Simsällskap | 41.42 | 1:29.37 | 2:23.78 | 3:09.85 | |||
5 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.61 | 1:31.72 | 2:29.35 | 3:12.57 | |||
6 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.60 | 1:35.96 | 2:34.51 | 3:16.56 | |||
7 | August Norkko | 1998 | Järfälla Simsällskap | 47.81 | 1:40.59 | 2:36.55 | 3:21.94 | |||
8 | Axel Gudehn | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.81 | 1:40.66 | 2:40.26 | 3:22.53 | |||
9 | William Josefsson-Rudberg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 46.93 | 1:36.40 | 2:40.45 | 3:27.17 | |||
- | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Morris Kellokoski | 1998 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Viktor Fridsjö | 1998 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 15:53 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 15:59 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 43, 50m Ryggsim Fl 10 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.88 | ||||||
1 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.88 | ||||||
3 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 45.36 | ||||||
4 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägens Simförening | 45.38 | ||||||
5 | Matilda Henning | 2000 | Spårvägens Simförening | 45.55 | ||||||
6 | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | 46.33 | ||||||
7 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 46.38 | ||||||
8 | Elin Konvicka | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 46.69 | ||||||
9 | Liv Falk | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 47.77 | ||||||
10 | Kajsa Jansson | 2000 | Täby Sim | 47.89 | ||||||
11 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 48.43 | ||||||
12 | Maria Tsychkova | 2001 | Turebergs Simklubb | 48.67 | ||||||
13 | Fanny Gardell | 2000 | Norrtälje Simklubb | 48.97 | ||||||
14 | Meilin Peipurroy | 2000 | Väsby Simsällskap | 49.53 | ||||||
15 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägens Simförening | 50.23 | ||||||
16 | Elin Södersten | 2000 | Järfälla Simsällskap | 50.34 | ||||||
17 | Saga Engström | 2000 | Turebergs Simklubb | 50.64 | ||||||
18 | Hanna Reithner | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.72 | ||||||
19 | Astrid Albertsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 50.75 | ||||||
20 | Ylwali Häggblad | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 51.41 | ||||||
21 | Erica Pilblad-Svahn | 2001 | Järfälla Simsällskap | 51.65 | ||||||
22 | Mathilda Bärnau | 2000 | Väsby Simsällskap | 52.50 | ||||||
23 | Clara Månsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 52.59 | ||||||
24 | Linneá Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 52.64 | ||||||
25 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 52.87 | ||||||
26 | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 53.08 | ||||||
27 | Loren Zarei | 2000 | Norrtälje Simklubb | 53.74 | ||||||
28 | Mathilda Westh | 2000 | Turebergs Simklubb | 54.02 | ||||||
29 | Vera Bodén | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 54.29 | ||||||
30 | Moa Vegholm | 2000 | Järfälla Simsällskap | 54.57 | ||||||
31 | Cassandra Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 55.16 | ||||||
32 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 55.41 | ||||||
33 | Moa Nygren | 2000 | Väsby Simsällskap | 55.91 | ||||||
34 | Alva Spennare | 2000 | Turebergs Simklubb | 56.89 | ||||||
35 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 57.12 | ||||||
36 | Elin Ahnfelt | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 57.14 | ||||||
37 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 59.97 | ||||||
- | Nora Berg | 2000 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 15:59 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 16:07 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 44, 50m Ryggsim Po 10 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 41.24 | ||||||
2 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 41.91 | ||||||
3 | William Kallvikbacka | 2001 | Väsby Simsällskap | 46.43 | ||||||
4 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 46.71 | ||||||
5 | Fredrik Annergren | 2001 | Turebergs Simklubb | 47.12 | ||||||
6 | Andreas Carlsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 47.32 | ||||||
7 | Gabriel Hansson | 2000 | Täby Sim | 48.66 | ||||||
8 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.70 | ||||||
9 | Markus Nyström | 2001 | Spårvägens Simförening | 49.61 | ||||||
10 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägens Simförening | 50.45 | ||||||
11 | Mika Gustafsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 50.48 | ||||||
12 | Tomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 51.00 | ||||||
13 | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.23 | ||||||
14 | Lukas Rynge | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 52.53 | ||||||
15 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 53.61 | ||||||
16 | Mathias Göransson | 2000 | Spårvägens Simförening | 53.68 | ||||||
17 | Gabriel Nyman | 2000 | Turebergs Simklubb | 54.47 | ||||||
18 | Nikolaus Siotis | 2000 | Järfälla Simsällskap | 54.59 | ||||||
19 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 56.10 | ||||||
20 | Oliver Lundin | 2000 | Turebergs Simklubb | 1:02.46 | ||||||
21 | Ivar Källström | 2001 | Turebergs Simklubb | 1:02.89 | ||||||
- | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 16:07 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 16:17 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 45, 100m Ryggsim Fl 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 37.04 | 1:18.53 | |||||
2 | Silan Seydan | 1999 | Järfälla Simsällskap | 42.11 | 1:26.33 | |||||
3 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.34 | 1:26.64 | |||||
4 | Moa Lindahl | 1999 | Spårvägens Simförening | 45.08 | 1:30.17 | |||||
5 | Alma Karlsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.19 | 1:31.30 | |||||
6 | Alice Sundberg | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 45.02 | 1:32.26 | |||||
7 | Caroline Korssell | 1999 | Täby Sim | 45.33 | 1:32.94 | |||||
8 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 45.53 | 1:33.03 | |||||
9 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 47.30 | 1:33.80 | |||||
10 | Susanna Mehrstedt | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.19 | 1:35.52 | |||||
11 | Alexandra Westtorp | 1999 | Täby Sim | 46.11 | 1:36.53 | |||||
12 | Dersim Esmaelzadeh | 1999 | Väsby Simsällskap | 47.92 | 1:36.92 | |||||
13 | Fanny Isaksson | 1999 | Väsby Simsällskap | 47.67 | 1:37.37 | |||||
14 | Alva Mickelsson | 1999 | Turebergs Simklubb | 48.54 | 1:37.86 | |||||
15 | Helena Brandt | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 48.36 | 1:38.99 | |||||
16 | Alva Westling | 1999 | Norrtälje Simklubb | 48.30 | 1:40.40 | |||||
16 | Cecilia Gabrielsson | 1999 | Väsby Simsällskap | 49.02 | 1:40.40 | |||||
18 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 49.46 | 1:41.35 | |||||
19 | Ebba Steen | 1999 | Järfälla Simsällskap | 50.88 | 1:43.39 | |||||
20 | Katarina Korpe | 1999 | Väsby Simsällskap | 49.43 | 1:43.56 | |||||
21 | Sara Jeppsson | 1999 | Väsby Simsällskap | 50.80 | 1:43.93 | |||||
22 | Ellen Olthoff | 1999 | Spårvägens Simförening | 50.71 | 1:44.25 | |||||
23 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 50.91 | 1:44.36 | |||||
24 | Jennifer Backhoff Wahlund | 1999 | Väsby Simsällskap | 50.80 | 1:44.60 | |||||
25 | Ellinor Lantz | 1999 | Väsby Simsällskap | 49.74 | 1:44.64 | |||||
26 | Alma Holmberg | 1999 | Turebergs Simklubb | 50.12 | 1:45.26 | |||||
27 | Sunneva Ingadottir | 1999 | Väsby Simsällskap | 52.36 | 1:45.68 | |||||
28 | Hanna Jacobsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.43 | 1:46.99 | |||||
29 | Sofia Näslund | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.52 | 1:47.80 | |||||
30 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 53.15 | 1:49.15 | |||||
31 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 52.77 | 1:50.78 | |||||
32 | Moa Johansson | 1999 | Väsby Simsällskap | 53.51 | 1:51.83 | |||||
33 | Elin Liu | 1999 | Väsby Simsällskap | 55.58 | 1:52.92 | |||||
34 | Sandra Rosenberg | 1999 | Spårvägens Simförening | 55.60 | 1:54.62 | |||||
35 | Sandra Pernkrans | 1999 | Spårvägens Simförening | 56.85 | 1:58.03 | |||||
36 | Pernilla Mikaelsdotter | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 57.60 | 2:00.87 | |||||
- | Alma Ohlén | 1999 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Moa Malmberg | 1999 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 16:17 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 16:26 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 46, 100m Ryggsim Po 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Karl-Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 37.73 | 1:17.52 | |||||
2 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 38.67 | 1:20.07 | |||||
3 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 40.99 | 1:24.54 | |||||
4 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 41.57 | 1:24.64 | |||||
5 | William von Wowern | 1999 | Täby Sim | 43.25 | 1:28.92 | |||||
6 | Daniel Nöu | 1999 | Täby Sim | 45.36 | 1:33.65 | |||||
7 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 45.18 | 1:34.42 | |||||
8 | David Karlsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 46.49 | 1:34.88 | |||||
9 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 47.68 | 1:37.02 | |||||
10 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägens Simförening | 47.80 | 1:37.46 | |||||
11 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 48.65 | 1:39.96 | |||||
12 | Erik Ottosson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.29 | 1:44.10 | |||||
13 | Kalle Sandahl | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.14 | 1:44.77 | |||||
14 | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.89 | 1:45.92 | |||||
15 | Mikael Hägerlund | 1999 | Spårvägens Simförening | 52.43 | 1:46.21 | |||||
16 | Elio Kandarji | 1999 | Järfälla Simsällskap | 53.34 | 1:47.60 | |||||
17 | Mohnir Malmborg Malke | 1999 | Järfälla Simsällskap | 52.09 | 1:48.11 | |||||
18 | Jonas Peterson | 1999 | Turebergs Simklubb | 53.60 | 1:49.16 | |||||
19 | Samuel Bladin | 1999 | Järfälla Simsällskap | 51.42 | 1:51.93 | |||||
20 | Adam Eklund | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 58.31 | 2:00.89 | |||||
- | Christoffer Hagström | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Erik Olsson Sande | 1999 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Oskar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Victor Hahn | 1999 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 16:26 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 16:41 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 47, 200m Frisim Fl 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 32.52 | 1:08.00 | 1:45.08 | 2:21.91 | |||
2 | Isabelle Hanson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 33.50 | 1:09.38 | 1:46.72 | 2:24.01 | |||
3 | Malin Atran | 1998 | Järfälla Simsällskap | 34.01 | 1:12.46 | 1:51.43 | 2:30.76 | |||
4 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtälje Simklubb | 36.25 | 1:14.91 | 1:54.40 | 2:31.46 | |||
5 | Louise Halldén | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 34.60 | 1:14.64 | 1:56.60 | 2:34.29 | |||
6 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 35.09 | 1:14.35 | 1:55.53 | 2:35.40 | |||
7 | Julia Augustsson | 1998 | Täby Sim | 36.10 | 1:16.26 | 1:57.36 | 2:38.74 | |||
8 | Linda Brännlund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 37.35 | 1:18.92 | 2:01.96 | 2:44.68 | |||
9 | Emelie Eriksson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 35.84 | 1:18.93 | 2:04.91 | 2:46.01 | |||
10 | Alice Franzén | 1998 | Spårvägens Simförening | 38.30 | 1:21.58 | 2:06.29 | 2:46.80 | |||
11 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 37.69 | 1:21.23 | 2:05.83 | 2:49.09 | |||
12 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.07 | 1:25.22 | 2:10.89 | 2:51.89 | |||
13 | Ida Österman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 38.58 | 1:22.19 | 2:09.05 | 2:53.37 | |||
14 | Ebba Nylander | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.27 | 1:23.02 | 2:09.72 | 2:54.55 | |||
15 | Klara Wiberg | 1998 | Spårvägens Simförening | 38.53 | 1:24.02 | 2:11.09 | 2:54.62 | |||
16 | Sofia Björnfot | 1998 | Väsby Simsällskap | 38.85 | 1:24.13 | 2:12.21 | 2:55.19 | |||
17 | Amanda Fredriksson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 38.84 | 1:23.81 | 2:10.36 | 2:55.31 | |||
18 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägens Simförening | 38.28 | 1:24.00 | 2:11.19 | 2:56.42 | |||
19 | Julia Blomquist | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.62 | 1:25.77 | 2:12.12 | 2:56.98 | |||
20 | Beatrice Vezzoli | 1998 | Turebergs Simklubb | 40.72 | 1:26.50 | 2:14.57 | 2:57.95 | |||
21 | Louise Hagström | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.80 | 1:25.37 | 2:12.54 | 2:58.12 | |||
22 | Linnea Cooke | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 39.28 | 1:25.25 | 2:13.80 | 3:00.04 | |||
23 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 40.63 | 1:26.92 | 2:14.51 | 3:01.95 | |||
24 | Annika Gustafsson | 1998 | Turebergs Simklubb | 44.24 | 1:33.67 | 2:23.97 | 3:09.07 | |||
25 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägens Simförening | 41.97 | 1:32.61 | 2:23.26 | 3:10.93 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 16:41 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 16:47 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 48, 200m Frisim Po 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 31.18 | 1:06.94 | 1:43.14 | 2:18.85 | |||
2 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Täby Sim | 32.06 | 1:07.85 | 1:45.09 | 2:21.56 | |||
3 | Gustav Swedenborg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 34.27 | 1:13.65 | 1:53.13 | 2:32.46 | |||
4 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägens Simförening | 35.64 | 1:16.44 | 1:59.30 | 2:38.38 | |||
5 | David Wahlquist | 1998 | Järfälla Simsällskap | 36.07 | 1:17.10 | 2:00.35 | 2:42.67 | |||
6 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.75 | 1:22.07 | 2:06.70 | 2:50.41 | |||
7 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.81 | 1:25.55 | 2:10.84 | 2:52.35 | |||
8 | Alexander Kubat | 1998 | Järfälla Simsällskap | 38.56 | 1:24.35 | 2:11.45 | 2:53.29 | |||
9 | Axel Gudehn | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.27 | 1:25.13 | 2:13.57 | 2:59.29 | |||
10 | August Norkko | 1998 | Järfälla Simsällskap | 41.82 | 1:29.86 | 2:18.95 | 3:03.85 | |||
11 | Viktor Fridsjö | 1998 | Järfälla Simsällskap | 41.20 | 1:30.17 | 2:20.53 | 3:05.65 | |||
12 | William Josefsson-Rudberg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 40.34 | 1:29.66 | 2:20.47 | 3:07.73 | |||
13 | Calle Reutercrona | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 40.56 | 1:27.14 | 2:17.28 | 3:09.16 | |||
14 | Morris Kellokoski | 1998 | Väsby Simsällskap | 42.00 | 1:32.08 | 2:25.13 | 3:10.11 | |||
15 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 43.10 | 1:31.95 | 2:22.48 | 3:10.45 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 16:47 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 17:00 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 49, 100m Medley Fl 10 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.48 | 1:32.55 | |||||
2 | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | 44.77 | 1:36.03 | |||||
3 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 44.26 | 1:36.49 | |||||
4 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.51 | 1:37.34 | |||||
5 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 46.35 | 1:37.93 | |||||
6 | Jenny Jonsson | 2000 | Täby Sim | 44.88 | 1:38.45 | |||||
7 | Mimmi Söderström | 2000 | Väsby Simsällskap | 44.88 | 1:39.53 | |||||
8 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 48.45 | 1:39.80 | |||||
9 | Liv Falk | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 46.92 | 1:41.67 | |||||
10 | Astrid Albertsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 48.21 | 1:45.63 | |||||
11 | Meilin Peipurroy | 2000 | Väsby Simsällskap | 49.96 | 1:46.44 | |||||
12 | Fanny Gardell | 2000 | Norrtälje Simklubb | 51.69 | 1:53.49 | |||||
13 | Ylwali Häggblad | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 53.75 | 1:54.30 | |||||
14 | Moa Vegholm | 2000 | Järfälla Simsällskap | 57.97 | 1:59.37 | |||||
- | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Elin Ahnfelt | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | DSQ | ||||||
- | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Maria Tsychkova | 2001 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Mathilda Bärnau | 2000 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Mathilda Westh | 2000 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Vera Bodén | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 17:00 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 17:02 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 50, 100m Medley Po 10 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 41.96 | 1:32.21 | |||||
2 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 41.97 | 1:33.54 | |||||
3 | William Kallvikbacka | 2001 | Väsby Simsällskap | 44.92 | 1:41.80 | |||||
4 | Andreas Carlsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 48.69 | 1:43.17 | |||||
5 | Fredrik Annergren | 2001 | Turebergs Simklubb | 48.86 | 1:46.79 | |||||
6 | Lukas Rynge | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 54.54 | 1:59.43 | |||||
- | Gabriel Nyman | 2000 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Ivar Källström | 2001 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Tomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 17:02 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 17:24 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 51, 4X50m Frisim Flickor, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Järfälla S | 0 | Järfälla Simsällskap | 2:25.97 | ||||||
Josefine Almvret | 1999 | 33.50 | 33.50 | |||||||
Silan Seydan | 1999 | 33.73 | 1:07.23 | |||||||
Tilde Levander | 2000 | 39.19 | 1:46.42 | |||||||
Cornelia Eklund | 2000 | 39.55 | 2:25.97 | |||||||
2 | Spårvägen Lag 1 | 0 | Spårvägens Simförening | 2:29.02 | ||||||
Moa Lindahl | 1999 | 36.92 | 36.92 | |||||||
Nina Bring | 1999 | 40.45 | 1:17.37 | |||||||
Julia Nilsson | 1999 | 35.52 | 1:52.89 | |||||||
Emma Garmelius | 1999 | 36.13 | 2:29.02 | |||||||
3 | Väsby SS Lag 1 | 0 | Väsby Simsällskap | 2:29.07 | ||||||
Ellinor Lantz | 1999 | 36.13 | 36.13 | |||||||
Alma Ohlén | 1999 | 36.73 | 1:12.86 | |||||||
Cecilia Gabrielsson | 1999 | 38.09 | 1:50.95 | |||||||
Fanny Isaksson | 1999 | 38.12 | 2:29.07 | |||||||
4 | Täby Sim Lag 1 | 0 | Täby Sim | 2:29.42 | ||||||
Sigrid Loid | 1999 | 36.73 | 36.73 | |||||||
Alexandra Westtorp | 1999 | 38.91 | 1:15.64 | |||||||
Caroline Korssell | 1999 | 36.86 | 1:52.50 | |||||||
Cornelia Jerresand | 2000 | 36.92 | 2:29.42 | |||||||
5 | Skk | 0 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:31.24 | ||||||
Ebba Martin | 2000 | 38.73 | 38.73 | |||||||
Siri Selander | 1999 | 40.18 | 1:18.91 | |||||||
Alma Karlsson | 1999 | 34.33 | 1:53.24 | |||||||
Susanna Mehrstedt | 1999 | 38.00 | 2:31.24 | |||||||
6 | Väsby SS Lag 2 | 0 | Väsby Simsällskap | 2:38.75 | ||||||
Dersim Esmaelzadeh | 1999 | 37.17 | 37.17 | |||||||
Sunneva Ingadottir | 1999 | 42.48 | 1:19.65 | |||||||
Katarina Korpe | 1999 | 38.38 | 1:58.03 | |||||||
Meilin Peipurroy | 2000 | 40.72 | 2:38.75 | |||||||
7 | Täby Sim Lag 2 | 0 | Täby Sim | 2:41.24 | ||||||
Amanda Strömdahl | 2000 | 39.02 | 39.02 | |||||||
Kajsa Jansson | 2000 | 41.95 | 1:20.97 | |||||||
Mikaela Bergh | 1999 | 41.36 | 2:02.33 | |||||||
Jenny Jonsson | 2000 | 38.91 | 2:41.24 | |||||||
8 | Väsby SS Lag 3 | 0 | Väsby Simsällskap | 2:42.45 | ||||||
Mimmi Söderström | 2000 | 40.71 | 40.71 | |||||||
Hanne Melin Romstad | 1999 | 41.27 | 1:21.98 | |||||||
Sara Jeppsson | 1999 | 40.30 | 2:02.28 | |||||||
Wilma Wiiand | 2001 | 40.17 | 2:42.45 | |||||||
9 | Spårvägen Lag 2 | 0 | Spårvägens Simförening | 2:46.63 | ||||||
Wilma Hagmansson | 1999 | 42.29 | 42.29 | |||||||
Linda Svensson | 2000 | 42.01 | 1:24.30 | |||||||
Matilda Flood | 1999 | 39.52 | 2:03.82 | |||||||
Ellen Olthoff | 1999 | 42.81 | 2:46.63 | |||||||
10 | Tureberg SK | 0 | Turebergs Simklubb | 2:47.02 | ||||||
Elin Swerlander | 2001 | 41.50 | 41.50 | |||||||
Alma Holmberg | 1999 | 40.64 | 1:22.14 | |||||||
Mathilda Westh | 2000 | 43.88 | 2:06.02 | |||||||
Alva Mickelsson | 1999 | 41.00 | 2:47.02 | |||||||
11 | Åkersberga SS | 0 | Åkersberga Simsällskap | 2:51.56 | ||||||
Elin Konvicka | 2000 | 40.93 | 40.93 | |||||||
Liv Falk | 2000 | 42.05 | 1:22.98 | |||||||
Ylwali Häggblad | 2000 | 42.08 | 2:05.06 | |||||||
Tilda Rekola-Weckström | 2000 | 46.50 | 2:51.56 | |||||||
12 | Väsby SS Lag 4 | 0 | Väsby Simsällskap | 2:53.63 | ||||||
Felicia Gustavsson | 1999 | 43.12 | 43.12 | |||||||
Moa Johansson | 1999 | 45.50 | 1:28.62 | |||||||
Astrid Albertsson | 2000 | 43.53 | 2:12.15 | |||||||
Linn Thomessen | 1999 | 41.48 | 2:53.63 | |||||||
13 | Järfälla S Lag 2 | 0 | Järfälla Simsällskap | 3:01.67 | ||||||
Erica Pilblad-Svahn | 2001 | 44.60 | 44.60 | |||||||
Cassandra Larsson | 2000 | 45.01 | 1:29.61 | |||||||
Elin Södersten | 2000 | 43.51 | 2:13.12 | |||||||
Linneá Larsson | 2000 | 48.55 | 3:01.67 | |||||||
14 | Tureberg SK Lag 2 | 0 | Turebergs Simklubb | 3:10.24 | ||||||
Astrid Eriksson | 2001 | 47.89 | 47.89 | |||||||
Moa Malmberg | 1999 | 45.24 | 1:33.13 | |||||||
Clara Månsson | 2000 | 45.79 | 2:18.92 | |||||||
Alva Spennare | 2000 | 51.32 | 3:10.24 | |||||||
15 | Väsby SS Lag 5 | 0 | Väsby Simsällskap | 3:13.36 | ||||||
Jennifer Backhoff Wahlund | 1999 | 47.85 | 47.85 | |||||||
Elin Liu | 1999 | 46.78 | 1:34.63 | |||||||
Mathilda Bärnau | 2000 | 49.80 | 2:24.43 | |||||||
Tova Andersson | 2001 | 48.93 | 3:13.36 | |||||||
- | Väsby SS Lag 6 | 0 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 17:24 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 17:19 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 52, 4X50m Frisim Pojkar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Täby Sim Lag 1 | 0 | Täby Sim | 2:24.77 | ||||||
William von Wowern | 1999 | 36.10 | 36.10 | |||||||
Victor Simic | 2000 | 39.16 | 1:15.26 | |||||||
Daniel Räisänen | 1999 | 31.24 | 1:46.50 | |||||||
Daniel Nöu | 1999 | 38.27 | 2:24.77 | |||||||
2 | Väsby SS Lag 1 | 0 | Väsby Simsällskap | 2:28.55 | ||||||
Anton Widholm | 1999 | 33.89 | 33.89 | |||||||
Karl Frylmark | 1999 | 37.82 | 1:11.71 | |||||||
William Kallvikbacka | 2001 | 39.27 | 1:50.98 | |||||||
Kian Moradi | 1999 | 37.57 | 2:28.55 | |||||||
3 | Järfälla S | 0 | Järfälla Simsällskap | 2:30.37 | ||||||
Fredrik Olsson | 1999 | 35.57 | 35.57 | |||||||
David Karlsson | 1999 | 38.32 | 1:13.89 | |||||||
Elias Fröde | 2001 | 40.17 | 1:54.06 | |||||||
Robin Hanson | 2001 | 36.31 | 2:30.37 | |||||||
4 | Täby Sim Lag 2 | 0 | Täby Sim | 2:41.81 | ||||||
Erik Olsson Sande | 1999 | 37.11 | 37.11 | |||||||
Gabriel Hansson | 2000 | 44.53 | 1:21.64 | |||||||
Josef Al-Khalili | 2000 | 40.09 | 2:01.73 | |||||||
Tobias Fernandez | 1999 | 40.08 | 2:41.81 | |||||||
5 | Tureberg SK | 0 | Turebergs Simklubb | 2:44.53 | ||||||
Fredrik Annergren | 2001 | 42.35 | 42.35 | |||||||
Jonas Peterson | 1999 | 42.95 | 1:25.30 | |||||||
Gabriel Nyman | 2000 | 45.80 | 2:11.10 | |||||||
Hugo Eriksson | 1999 | 33.43 | 2:44.53 | |||||||
6 | Skk | 0 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:45.98 | ||||||
Olof Askling | 1999 | 39.91 | 39.91 | |||||||
Erik Ottosson | 1999 | 42.92 | 1:22.83 | |||||||
Sebastian Tufvesson | 2000 | 42.52 | 2:05.35 | |||||||
Kalle Sandahl | 1999 | 40.63 | 2:45.98 | |||||||
7 | Järfälla S Lag 2 | 0 | Järfälla Simsällskap | 2:54.15 | ||||||
Nikolaus Siotis | 2000 | 43.59 | 43.59 | |||||||
Samuel Bladin | 1999 | 42.14 | 1:25.73 | |||||||
Mohnir Malmborg Malke | 1999 | 43.45 | 2:09.18 | |||||||
Elio Kandarji | 1999 | 44.97 | 2:54.15 | |||||||
8 | Väsby SS Lag 2 | 0 | Väsby Simsällskap | 2:58.87 | ||||||
Andreas Carlsson | 2001 | 40.00 | 40.00 | |||||||
Niklas Nyblom | 1999 | 44.11 | 1:24.11 | |||||||
Andreas Bergfeldt | 1999 | 49.51 | 2:13.62 | |||||||
Simon Brandt | 2000 | 45.25 | 2:58.87 | |||||||
9 | Spårvägen Lag 1 | 0 | Spårvägens Simförening | 3:00.13 | ||||||
Markus Nyström | 2001 | 45.74 | 45.74 | |||||||
Mikael Hägerlund | 1999 | 46.51 | 1:32.25 | |||||||
Alex Kaufmann | 1999 | 40.35 | 2:12.60 | |||||||
Mathias Göransson | 2000 | 47.53 | 3:00.13 | |||||||
10 | Åkersberga SS | 0 | Åkersberga Simsällskap | 3:00.26 | ||||||
Oskar Gullberg | 1999 | 43.09 | 43.09 | |||||||
Lukas Rynge | 2000 | 44.32 | 1:27.41 | |||||||
Adam Eklund | 1999 | 49.79 | 2:17.20 | |||||||
Tomas Östervall | 2000 | 43.06 | 3:00.26 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 17:19 |