2020-10-28   18:29:06
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Fynske Børnemesterskaber

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Document
Resultater
Fynske Børnemesterskaber
Placering: Arrangør Ringe Svømme-Klub
25m Stævne dato: 1. mar  2020 to 1. mar  2020
Løb 1, 50m Frisvømning Damer 2010 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mille Lundgreen 2010 Ringe Svømme Klub 133 44.92
2 Karla Krog 2011 Nyborg Svømmeklub 107 48.22 +3.30
3 Anna Lindstedt 2010 Nyborg Svømmeklub 99 49.48 +4.56
4 Frida Krogh Kristiansen 2011 Nyborg Svømmeklub 95 50.23 +5.31
5 Tilde Johannsen 2011 Nyborg Svømmeklub 57 59.42 +14.50
6 Ea Larsson 2011 Svendborg Svømme Klub 29 1:13.83 +28.91
- Ida Friis Mikkelsen 2010 Nyborg Svømmeklub DSQ Tyvstart
- Julie Dyrelund Rasmussen 2010 Ringe Svømme Klub DSQ Træk i banetov 15m
Event official at: 01-03-2020 13:30:36
Løb 1, 50m Frisvømning Damer Årg. 2009 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Broby Henriksen 2009 Ringe Svømme Klub 246 36.58
2 Frida Steen Mühring 2009 Nyborg Svømmeklub 244 36.66 +0.08
3 Trine Larsen 2009 Frem Odense 230 37.40 +0.82
4 Nanna Steen Mühring 2009 Nyborg Svømmeklub 219 38.04 +1.46
5 Ella Krogshede 2009 Nyborg Svømmeklub 163 41.95 +5.37
6 Caroline B. Guldborg 2009 Nyborg Svømmeklub 143 43.80 +7.22
7 Tilde Lundsgaard Rov Andreas 2009 Nyborg Svømmeklub 134 44.76 +8.18
8 Mille Strømkjær 2009 Frem Odense 111 47.60 +11.02
Event official at: 01-03-2020 13:30:36
Løb 1, 50m Frisvømning Damer Årg. 2008 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofie Bak 2008 Ringe Svømme Klub 403 31.04
2 Emilie Hemmeløff 2008 Ringe Svømme Klub 390 31.36 +0.32
3 Sava Mathilde Simonsen 2008 Frem Odense 369 31.95 +0.91
4 Freja Zaugg Rasmussen 2008 Ringe Svømme Klub 339 32.87 +1.83
5 Sille Grønfeldt 2008 Nyborg Svømmeklub 312 33.79 +2.75
6 Oceane Cailho 2008 Nyborg Svømmeklub 312 33.80 +2.76
7 Ida Marie Bo Nielsen 2008 Nyborg Svømmeklub 259 35.95 +4.91
8 Dicte S. Falkenstrøm 2008 Nyborg Svømmeklub 246 36.57 +5.53
9 Sara Lund Larsen 2008 Ringe Svømme Klub 242 36.77 +5.73
10 Elvira Køstner Kristensen 2008 Frem Odense 231 37.36 +6.32
11 Katrine Vølund 2008 Nyborg Svømmeklub 226 37.59 +6.55
12 Signe Christiansen 2008 Nyborg Svømmeklub 200 39.20 +8.16
13 Caroline Hyllekvist Dyhr Arilds 2008 Svendborg Svømme Klub 189 39.95 +8.91
14 Ella Krogager Jensen 2008 Svendborg Svømme Klub 177 40.77 +9.73
Event official at: 01-03-2020 13:30:36
01-03-2020 16:12.43 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licens til: Ringe Svømme Klub
Document
Resultater
Fynske Børnemesterskaber
Placering: Arrangør Ringe Svømme-Klub
25m Stævne dato: 1. mar  2020 to 1. mar  2020
Løb 2, 50m Butterfly Herrer 2009 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mathias Mygind 2009 Ringe Svømme Klub 162 39.85
2 Frey Nielsen Memborg 2010 Nyborg Svømmeklub 152 40.74 +0.89
3 Danilo Vaarning 2009 Nyborg Svømmeklub 111 45.20 +5.35
4 Jannik Kjellerup 2009 Ringe Svømme Klub 101 46.63 +6.78
5 Lauritz Høybye Olesen 2009 Nyborg Svømmeklub 92 48.16 +8.31
6 Lasse Lee Bang Brodersen 2009 Frem Odense 57 56.34 +16.49
7 Aksel Damsted Lund 2009 Ringe Svømme Klub 51 58.57 +18.72
- Otto Thuelund 2010 Nyborg Svømmeklub DSQ Async arme 27m
- Laurits Schou Petersen 2010 Nyborg Svømmeklub DSQ Async ben 15m
- Jakob Kristensen 2009 Nyborg Svømmeklub DSQ Async ben 40m
- Noah Andersen 2009 Nyborg Svømmeklub DSQ Brystben
- Marcus Korsholm Gaster 2010 Nyborg Svømmeklub DSQ brystben 45m
- Julius Albert Sonne Eriksen 2010 Nyborg Svømmeklub DSQ Async arm 20 m
- Villads Thrane 2009 Ringe Svømme Klub DNS
Event official at: 01-03-2020 13:32:41
Løb 2, 50m Butterfly Herrer Årg. 2008 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Johan Lundsgaard Palm 2008 Nyborg Svømmeklub 199 37.20
2 Mathias Møller Nielsen 2008 Ringe Svømme Klub 179 38.57 +1.37
3 Conrad Elsborg Gorecki 2008 Frem Odense 172 39.06 +1.86
4 Benjamin Grann Madsen 2008 Ringe Svømme Klub 137 42.18 +4.98
5 Marius Lundsfryd 2008 Ringe Svømme Klub 136 42.21 +5.01
6 Rasmus Bjerre 2008 Ringe Svømme Klub 127 43.23 +6.03
7 Bertram Poser Jensen 2008 Nyborg Svømmeklub 119 44.21 +7.01
8 Gilbert Eskildsen 2008 Nyborg Svømmeklub 116 44.51 +7.31
9 Malthe Petersen 2008 Frem Odense 105 45.99 +8.79
10 Viktor Hjortkær Wintervad 2008 Frem Odense 80 50.32 +13.12
11 Felix Nørgaard 2008 Nyborg Svømmeklub 53 57.77 +20.57
- Alexander Kirk 2008 Nyborg Svømmeklub DSQ Async ben 30m
- Hjalte Møller Carlsen 2008 Nyborg Svømmeklub DSQ Tyvstart
- Magnus Krog Jørgensen 2008 Nyborg Svømmeklub DSQ Async arm 5 m
Event official at: 01-03-2020 13:32:41
Løb 2, 50m Butterfly Herrer Årg. 2007 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Marcus Berg 2007 Svendborg Svømme Klub 225 35.71
2 Peter Borg Kristensen 2007 Ringe Svømme Klub 206 36.81 +1.10
3 Nikolaj Kobbernagel 2007 Nyborg Svømmeklub 200 37.14 +1.43
4 Philip Park-Nielsen 2007 Nyborg Svømmeklub 185 38.15 +2.44
5 Lucas Dyrelund Rasmussen 2007 Ringe Svømme Klub 174 38.95 +3.24
6 Adrian Vaarning 2007 Nyborg Svømmeklub 173 38.96 +3.25
7 Emil A. Larsen 2007 Frem Odense 163 39.78 +4.07
8 Sylvester Neto 2007 Frem Odense 151 40.76 +5.05
9 Laurits Damsted Lund 2007 Ringe Svømme Klub 134 42.48 +6.77
10 Mathias Højsgaard Hansen 2007 Frem Odense 133 42.58 +6.87
11 Martin Stokholm 2007 Nyborg Svømmeklub 129 42.99 +7.28
12 Noah Á Fløtti Thomsen 2007 Ringe Svømme Klub 106 45.87 +10.16
Event official at: 01-03-2020 13:32:41
01-03-2020 16:12.47 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licens til: Ringe Svømme Klub
Document
Resultater
Fynske Børnemesterskaber
Placering: Arrangør Ringe Svømme-Klub
25m Stævne dato: 1. mar  2020 to 1. mar  2020
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 2010 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frida Krogh Kristiansen 2011 Nyborg Svømmeklub 90 1:03.60
2 Julie Dyrelund Rasmussen 2010 Ringe Svømme Klub 78 1:06.68 +3.08
3 Karla Krog 2011 Nyborg Svømmeklub 46 1:19.24 +15.64
- Anna Lindstedt 2010 Nyborg Svømmeklub DSQ 2 Flybenspark 27m
- Mille Lundgreen 2010 Ringe Svømme Klub DSQ Ej udadvendt fød. 10m
- Tilde Johannsen 2011 Nyborg Svømmeklub DSQ Async ben 20m
- Ida Friis Mikkelsen 2010 Nyborg Svømmeklub DSQ Async ben 20m
- Ea Larsson 2011 Svendborg Svømme Klub DSQ Ej samt. berør
Event official at: 01-03-2020 13:48:37
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer Årg. 2009 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Caroline B. Guldborg 2009 Nyborg Svømmeklub 158 52.76
2 Ella Krogshede 2009 Nyborg Svømmeklub 140 54.96 +2.20
3 Ella Broby Henriksen 2009 Ringe Svømme Klub 140 54.97 +2.21
4 Frida Steen Mühring 2009 Nyborg Svømmeklub 129 56.50 +3.74
- Nanna Steen Mühring 2009 Nyborg Svømmeklub DSQ Ej udadvent fød. 20m
- Trine Larsen 2009 Frem Odense DSQ Flere flyben eft. start
- Tilde Lundsgaard Rov Andreas 2009 Nyborg Svømmeklub DSQ Async ben 45m
Event official at: 01-03-2020 13:48:37
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer Årg. 2008 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emilie Hemmeløff 2008 Ringe Svømme Klub 306 42.37
2 Sofie Bak 2008 Ringe Svømme Klub 243 45.75 +3.38
3 Katrine Vølund 2008 Nyborg Svømmeklub 233 46.36 +3.99
4 Elvira Køstner Kristensen 2008 Frem Odense 206 48.31 +5.94
5 Sille Grønfeldt 2008 Nyborg Svømmeklub 206 48.35 +5.98
6 Freja Zaugg Rasmussen 2008 Ringe Svømme Klub 204 48.46 +6.09
7 Ida Marie Bo Nielsen 2008 Nyborg Svømmeklub 201 48.71 +6.34
8 Sara Lund Larsen 2008 Ringe Svømme Klub 197 49.05 +6.68
9 Oceane Cailho 2008 Nyborg Svømmeklub 188 49.85 +7.48
10 Dicte S. Falkenstrøm 2008 Nyborg Svømmeklub 183 50.26 +7.89
11 Ella Krogager Jensen 2008 Svendborg Svømme Klub 162 52.30 +9.93
12 Caroline Hyllekvist Dyhr Arilds 2008 Svendborg Svømme Klub 152 53.42 +11.05
13 Signe Christiansen 2008 Nyborg Svømmeklub 135 55.66 +13.29
Event official at: 01-03-2020 13:48:37
01-03-2020 16:12.51 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licens til: Ringe Svømme Klub
Document
Resultater
Fynske Børnemesterskaber
Placering: Arrangør Ringe Svømme-Klub
25m Stævne dato: 1. mar  2020 to 1. mar  2020
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer 2009 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frey Nielsen Memborg 2010 Nyborg Svømmeklub 149 41.91
2 Jannik Kjellerup 2009 Ringe Svømme Klub 114 45.77 +3.86
3 Danilo Vaarning 2009 Nyborg Svømmeklub 111 46.23 +4.32
4 Mathias Mygind 2009 Ringe Svømme Klub 103 47.38 +5.47
5 Lauritz Høybye Olesen 2009 Nyborg Svømmeklub 101 47.71 +5.80
6 Lasse Lee Bang Brodersen 2009 Frem Odense 94 48.78 +6.87
7 Villads Thrane 2009 Ringe Svømme Klub 76 52.38 +10.47
8 Marcus Korsholm Gaster 2010 Nyborg Svømmeklub 75 52.55 +10.64
9 Filip Stadnicki 2009 Nyborg Svømmeklub 73 53.02 +11.11
10 Aksel Damsted Lund 2009 Ringe Svømme Klub 70 53.73 +11.82
11 Oliver Nielsen 2010 Nyborg Svømmeklub 68 54.33 +12.42
12 Noah Andersen 2009 Nyborg Svømmeklub 65 55.18 +13.27
13 Otto Thuelund 2010 Nyborg Svømmeklub 51 59.84 +17.93
14 Julius Albert Sonne Eriksen 2010 Nyborg Svømmeklub 41 1:03.95 +22.04
15 Oliver Rahr 2009 Nyborg Svømmeklub 39 1:05.36 +23.45
16 Jakob Kristensen 2009 Nyborg Svømmeklub 34 1:08.49 +26.58
17 Laurits Schou Petersen 2010 Nyborg Svømmeklub 29 1:11.60 +29.69
18 Theo Strickertsson 2010 Nyborg Svømmeklub 25 1:15.35 +33.44
Event official at: 01-03-2020 14:03:40
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer Årg. 2008 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Marius Lundsfryd 2008 Ringe Svømme Klub 194 38.38
2 Benjamin Grann Madsen 2008 Ringe Svømme Klub 168 40.25 +1.87
3 Mathias Møller Nielsen 2008 Ringe Svømme Klub 163 40.64 +2.26
4 Johan Lundsgaard Palm 2008 Nyborg Svømmeklub 161 40.81 +2.43
5 Rasmus Bjerre 2008 Ringe Svømme Klub 149 41.88 +3.50
6 Viktor Hjortkær Wintervad 2008 Frem Odense 130 43.82 +5.44
7 Bertram Poser Jensen 2008 Nyborg Svømmeklub 127 44.15 +5.77
8 Alexander Kirk 2008 Nyborg Svømmeklub 117 45.35 +6.97
9 Valdemar Christoffersen-Thors 2008 Nyborg Svømmeklub 92 49.18 +10.80
10 Asbjørn Larsson 2008 Svendborg Svømme Klub 91 49.23 +10.85
11 Hjalte Møller Carlsen 2008 Nyborg Svømmeklub 84 50.63 +12.25
12 Felix Nørgaard 2008 Nyborg Svømmeklub 82 51.02 +12.64
13 Jakob Nielsen 2008 Nyborg Svømmeklub 62 56.07 +17.69
14 Rolf Hjalmar Nielsen 2008 Nyborg Svømmeklub 57 57.57 +19.19
- Magnus Krog Jørgensen 2008 Nyborg Svømmeklub DSQ Ej fortsat. bev 25m
- Gilbert Eskildsen 2008 Nyborg Svømmeklub DSQ Ej fortsat bev. 25m
Event official at: 01-03-2020 14:03:40
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer Årg. 2007 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Peter Borg Kristensen 2007 Ringe Svømme Klub 225 36.49
2 Nikolaj Kobbernagel 2007 Nyborg Svømmeklub 203 37.78 +1.29
3 Marcus Berg 2007 Svendborg Svømme Klub 200 37.98 +1.49
4 Adrian Vaarning 2007 Nyborg Svømmeklub 191 38.54 +2.05
5 Laurits Damsted Lund 2007 Ringe Svømme Klub 166 40.42 +3.93
6 Anders Langholm 2007 Nyborg Svømmeklub 153 41.51 +5.02
7 Noah Á Fløtti Thomsen 2007 Ringe Svømme Klub 152 41.58 +5.09
8 Philip Park-Nielsen 2007 Nyborg Svømmeklub 151 41.69 +5.20
9 Lucas Dyrelund Rasmussen 2007 Ringe Svømme Klub 140 42.71 +6.22
10 Martin Stokholm 2007 Nyborg Svømmeklub 132 43.63 +7.14
Event official at: 01-03-2020 14:03:40
01-03-2020 16:12.56 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licens til: Ringe Svømme Klub
Document
Resultater
Fynske Børnemesterskaber
Placering: Arrangør Ringe Svømme-Klub
25m Stævne dato: 1. mar  2020 to 1. mar  2020
Løb 5, 100m Medley Damer 2010 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Julie Dyrelund Rasmussen 2010 Ringe Svømme Klub 94 2:04.12
50m: 57.69
100m: 2:04.12
(1:06.43)
2 Frida Krogh Kristiansen 2011 Nyborg Svømmeklub 83 2:09.53 +5.41
50m: 1:03.04
100m: 2:09.53
(1:06.49)
3 Karla Krog 2011 Nyborg Svømmeklub 75 2:13.44 +9.32
50m: 1:02.84
100m: 2:13.44
(1:10.60)
4 Anna Lindstedt 2010 Nyborg Svømmeklub 60 2:24.15 +20.03
50m: 1:03.86
100m: 2:24.15
(1:20.29)
- Ida Friis Mikkelsen 2010 Nyborg Svømmeklub DSQ Async ben 60m
- Mille Lundgreen 2010 Ringe Svømme Klub DSQ brystben i fly 20m
- Tilde Johannsen 2011 Nyborg Svømmeklub DSQ Async ben 60m
Event official at: 01-03-2020 14:22:38
Løb 5, 100m Medley Damer Årg. 2009 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frida Steen Mühring 2009 Nyborg Svømmeklub 208 1:35.27
50m: 43.29
100m: 1:35.27
(51.98)
2 Nanna Steen Mühring 2009 Nyborg Svømmeklub 202 1:36.18 +0.91
50m: 45.80
100m: 1:36.18
(50.38)
3 Ella Broby Henriksen 2009 Ringe Svømme Klub 142 1:48.16 +12.89
50m: 53.50
100m: 1:48.16
(54.66)
4 Caroline B. Guldborg 2009 Nyborg Svømmeklub 116 1:55.70 +20.43
50m: 57.72
100m: 1:55.70
(57.98)
5 Ella Krogshede 2009 Nyborg Svømmeklub 114 1:56.42 +21.15
50m: 56.06
100m: 1:56.42
(1:00.36)
6 Mille Strømkjær 2009 Frem Odense 111 1:57.32 +22.05
50m: 1:01.91
100m: 1:57.32
(55.41)
- Tilde Lundsgaard Rov Andreas 2009 Nyborg Svømmeklub DSQ Async ben 20m
Event official at: 01-03-2020 14:22:38
Løb 5, 100m Medley Damer Årg. 2008 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emilie Hemmeløff 2008 Ringe Svømme Klub 383 1:17.80
50m: 35.82
100m: 1:17.80
(41.98)
2 Sava Mathilde Simonsen 2008 Frem Odense 329 1:21.84 +4.04
50m: 36.89
100m: 1:21.84
(44.95)
3 Sofie Bak 2008 Ringe Svømme Klub 316 1:22.96 +5.16
50m: 38.37
100m: 1:22.96
(44.59)
4 Freja Zaugg Rasmussen 2008 Ringe Svømme Klub 270 1:27.37 +9.57
50m: 40.70
100m: 1:27.37
(46.67)
5 Sille Grønfeldt 2008 Nyborg Svømmeklub 264 1:28.08 +10.28
50m: 40.58
100m: 1:28.08
(47.50)
6 Oceane Cailho 2008 Nyborg Svømmeklub 240 1:30.85 +13.05
50m: 42.52
100m: 1:30.85
(48.33)
7 Elvira Køstner Kristensen 2008 Frem Odense 225 1:32.91 +15.11
50m: 44.58
100m: 1:32.91
(48.33)
8 Katrine Vølund 2008 Nyborg Svømmeklub 209 1:35.16 +17.36
50m: 47.54
100m: 1:35.16
(47.62)
9 Sara Lund Larsen 2008 Ringe Svømme Klub 205 1:35.82 +18.02
50m: 45.98
100m: 1:35.82
(49.84)
10 Dicte S. Falkenstrøm 2008 Nyborg Svømmeklub 190 1:38.26 +20.46
50m: 48.22
100m: 1:38.26
(50.04)
11 Signe Christiansen 2008 Nyborg Svømmeklub 147 1:46.99 +29.19
50m: 51.46
100m: 1:46.99
(55.53)
12 Caroline Hyllekvist Dyhr Arilds 2008 Svendborg Svømme Klub 132 1:50.71 +32.91
50m: 55.32
100m: 1:50.71
(55.39)
13 Ella Krogager Jensen 2008 Svendborg Svømme Klub 128 1:52.00 +34.20
50m: 54.99
100m: 1:52.00
(57.01)
- Ida Marie Bo Nielsen 2008 Nyborg Svømmeklub DSQ Tyvstart
Event official at: 01-03-2020 14:22:38
01-03-2020 16:13.00 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licens til: Ringe Svømme Klub
Document
Resultater
Fynske Børnemesterskaber
Placering: Arrangør Ringe Svømme-Klub
25m Stævne dato: 1. mar  2020 to 1. mar  2020
Løb 6, 100m Medley Herrer 2009 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frey Nielsen Memborg 2010 Nyborg Svømmeklub 174 1:30.02
50m: 44.11
100m: 1:30.02
(45.91)
2 Danilo Vaarning 2009 Nyborg Svømmeklub 148 1:34.88 +4.86
50m: 45.89
100m: 1:34.88
(48.99)
3 Lauritz Høybye Olesen 2009 Nyborg Svømmeklub 92 1:51.29 +21.27
50m: 51.03
100m: 1:51.29
(1:00.26)
4 Aksel Damsted Lund 2009 Ringe Svømme Klub 78 1:57.35 +27.33
50m: 57.71
100m: 1:57.35
(59.64)
- Jannik Kjellerup 2009 Ringe Svømme Klub DSQ 1 hånd i vend. 75m
- Mathias Mygind 2009 Ringe Svømme Klub DSQ Afslut på mave 50m
- Marcus Korsholm Gaster 2010 Nyborg Svømmeklub DSQ Ej udadvendt. fød. 60m
- Julius Albert Sonne Eriksen 2010 Nyborg Svømmeklub DSQ Tyvstart
- Noah Andersen 2009 Nyborg Svømmeklub DSQ Async. arme 15m
- Laurits Schou Petersen 2010 Nyborg Svømmeklub DSQ Async. arme 20m
- Otto Thuelund 2010 Nyborg Svømmeklub DSQ Brystben 20m
- Villads Thrane 2009 Ringe Svømme Klub DSQ Sv. på mave 27m
Event official at: 01-03-2020 14:45:12
Løb 6, 100m Medley Herrer Årg. 2008 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Johan Lundsgaard Palm 2008 Nyborg Svømmeklub 196 1:26.40
50m: 42.02
100m: 1:26.40
(44.38)
2 Benjamin Grann Madsen 2008 Ringe Svømme Klub 189 1:27.52 +1.12
50m: 41.14
100m: 1:27.52
(46.38)
3 Marius Lundsfryd 2008 Ringe Svømme Klub 188 1:27.67 +1.27
50m: 40.12
100m: 1:27.67
(47.55)
4 Mathias Møller Nielsen 2008 Ringe Svømme Klub 165 1:31.52 +5.12
50m: 41.72
100m: 1:31.52
(49.80)
5 Gilbert Eskildsen 2008 Nyborg Svømmeklub 157 1:33.06 +6.66
50m: 46.61
100m: 1:33.06
(46.45)
6 Malthe Petersen 2008 Frem Odense 150 1:34.58 +8.18
50m: 44.81
100m: 1:34.58
(49.77)
7 Rasmus Bjerre 2008 Ringe Svømme Klub 148 1:34.92 +8.52
50m: 44.66
100m: 1:34.92
(50.26)
8 Conrad Elsborg Gorecki 2008 Frem Odense 145 1:35.52 +9.12
50m: 41.12
100m: 1:35.52
(54.40)
9 Viktor Hjortkær Wintervad 2008 Frem Odense 114 1:43.36 +16.96
50m: 47.44
100m: 1:43.36
(55.92)
10 Valdemar Christoffersen-Thors 2008 Nyborg Svømmeklub 111 1:44.43 +18.03
50m: 50.03
100m: 1:44.43
(54.40)
11 Alexander Kirk 2008 Nyborg Svømmeklub 110 1:44.63 +18.23
50m: 50.09
100m: 1:44.63
(54.54)
12 Hjalte Møller Carlsen 2008 Nyborg Svømmeklub 105 1:46.32 +19.92
50m: 52.85
100m: 1:46.32
(53.47)
13 Rolf Hjalmar Nielsen 2008 Nyborg Svømmeklub 79 1:56.91 +30.51
50m: 57.45
100m: 1:56.91
(59.46)
14 Magnus Krog Jørgensen 2008 Nyborg Svømmeklub 58 2:09.18 +42.78
50m: 1:04.70
100m: 2:09.18
(1:04.48)
- Bertram Poser Jensen 2008 Nyborg Svømmeklub DSQ Afslut på mave 50m
- Felix Nørgaard 2008 Nyborg Svømmeklub DSQ Async. ben 60m
- Asbjørn Larsson 2008 Svendborg Svømme Klub DSQ 1 hånd i vend. 25m
- Andreas Krog Jørgensen 2008 Nyborg Svømmeklub DSQ Async ben 10m
Event official at: 01-03-2020 14:45:12
Løb 6, 100m Medley Herrer Årg. 2007 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Peter Borg Kristensen 2007 Ringe Svømme Klub 277 1:17.02
50m: 36.71
100m: 1:17.02
(40.31)
2 Marcus Berg 2007 Svendborg Svømme Klub 233 1:21.63 +4.61
50m: 37.50
100m: 1:21.63
(44.13)
3 Lucas Dyrelund Rasmussen 2007 Ringe Svømme Klub 192 1:27.01 +9.99
50m: 40.96
100m: 1:27.01
(46.05)
4 Philip Park-Nielsen 2007 Nyborg Svømmeklub 187 1:27.87 +10.85
50m: 40.33
100m: 1:27.87
(47.54)
5 Laurits Damsted Lund 2007 Ringe Svømme Klub 175 1:29.79 +12.77
50m: 43.90
100m: 1:29.79
(45.89)
6 Mathias Højsgaard Hansen 2007 Frem Odense 168 1:31.00 +13.98
50m: 42.46
100m: 1:31.00
(48.54)
7 Sylvester Neto 2007 Frem Odense 166 1:31.39 +14.37
50m: 42.17
100m: 1:31.39
(49.22)
8 Emil A. Larsen 2007 Frem Odense 162 1:32.12 +15.10
50m: 43.51
100m: 1:32.12
(48.61)
9 Noah Á Fløtti Thomsen 2007 Ringe Svømme Klub 155 1:33.48 +16.46
50m: 45.57
100m: 1:33.48
(47.91)
10 Martin Stokholm 2007 Nyborg Svømmeklub 125 1:40.44 +23.42
50m: 47.09
100m: 1:40.44
(53.35)
- Nikolaj Kobbernagel 2007 Nyborg Svømmeklub DSQ Afslut på mave 50m
- Adrian Vaarning 2007 Nyborg Svømmeklub DSQ Afslut på mave 50m
- Anders Langholm 2007 Nyborg Svømmeklub DSQ Afslut på mave 50m
Event official at: 01-03-2020 14:45:12
01-03-2020 16:13.04 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licens til: Ringe Svømme Klub
Document
Resultater
Fynske Børnemesterskaber
Placering: Arrangør Ringe Svømme-Klub
25m Stævne dato: 1. mar  2020 to 1. mar  2020
Løb 7, 50m Butterfly Damer 2010 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Friis Mikkelsen 2010 Nyborg Svømmeklub 71 58.62
2 Mille Lundgreen 2010 Ringe Svømme Klub 64 1:00.72 +2.10
3 Julie Dyrelund Rasmussen 2010 Ringe Svømme Klub 47 1:07.39 +8.77
4 Anna Lindstedt 2010 Nyborg Svømmeklub 42 1:10.03 +11.41
5 Karla Krog 2011 Nyborg Svømmeklub 40 1:11.00 +12.38
6 Tilde Johannsen 2011 Nyborg Svømmeklub 25 1:22.55 +23.93
- Frida Krogh Kristiansen 2011 Nyborg Svømmeklub DSQ Brystben 35m
Event official at: 01-03-2020 15:02:42
Løb 7, 50m Butterfly Damer Årg. 2009 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frida Steen Mühring 2009 Nyborg Svømmeklub 206 41.27
2 Trine Larsen 2009 Frem Odense 146 46.20 +4.93
3 Nanna Steen Mühring 2009 Nyborg Svømmeklub 124 48.86 +7.59
4 Ella Broby Henriksen 2009 Ringe Svømme Klub 86 55.04 +13.77
5 Caroline B. Guldborg 2009 Nyborg Svømmeklub 69 59.34 +18.07
6 Ella Krogshede 2009 Nyborg Svømmeklub 51 1:05.40 +24.13
7 Mille Strømkjær 2009 Frem Odense 45 1:08.22 +26.95
- Tilde Lundsgaard Rov Andreas 2009 Nyborg Svømmeklub DSQ Async arme 5 m
Event official at: 01-03-2020 15:02:42
Løb 7, 50m Butterfly Damer Årg. 2008 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emilie Hemmeløff 2008 Ringe Svømme Klub 321 35.59
2 Sofie Bak 2008 Ringe Svømme Klub 298 36.46 +0.87
3 Sava Mathilde Simonsen 2008 Frem Odense 281 37.22 +1.63
4 Sille Grønfeldt 2008 Nyborg Svømmeklub 221 40.28 +4.69
5 Oceane Cailho 2008 Nyborg Svømmeklub 179 43.23 +7.64
6 Freja Zaugg Rasmussen 2008 Ringe Svømme Klub 179 43.25 +7.66
7 Sara Lund Larsen 2008 Ringe Svømme Klub 144 46.41 +10.82
8 Elvira Køstner Kristensen 2008 Frem Odense 138 47.14 +11.55
9 Katrine Vølund 2008 Nyborg Svømmeklub 136 47.32 +11.73
10 Dicte S. Falkenstrøm 2008 Nyborg Svømmeklub 119 49.46 +13.87
11 Ida Marie Bo Nielsen 2008 Nyborg Svømmeklub 112 50.51 +14.92
12 Signe Christiansen 2008 Nyborg Svømmeklub 65 1:00.40 +24.81
- Ella Krogager Jensen 2008 Svendborg Svømme Klub DNS
Event official at: 01-03-2020 15:02:42
01-03-2020 16:13.14 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licens til: Ringe Svømme Klub
Document
Resultater
Fynske Børnemesterskaber
Placering: Arrangør Ringe Svømme-Klub
25m Stævne dato: 1. mar  2020 to 1. mar  2020
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 2009 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frey Nielsen Memborg 2010 Nyborg Svømmeklub 193 35.04
2 Danilo Vaarning 2009 Nyborg Svømmeklub 156 37.59 +2.55
3 Jannik Kjellerup 2009 Ringe Svømme Klub 138 39.13 +4.09
4 Lauritz Høybye Olesen 2009 Nyborg Svømmeklub 115 41.63 +6.59
5 Lasse Lee Bang Brodersen 2009 Frem Odense 111 42.15 +7.11
6 Mathias Mygind 2009 Ringe Svømme Klub 105 42.88 +7.84
7 Aksel Damsted Lund 2009 Ringe Svømme Klub 88 45.53 +10.49
8 Villads Thrane 2009 Ringe Svømme Klub 82 46.48 +11.44
9 Oliver Nielsen 2010 Nyborg Svømmeklub 78 47.34 +12.30
10 Marcus Korsholm Gaster 2010 Nyborg Svømmeklub 74 48.08 +13.04
11 Noah Andersen 2009 Nyborg Svømmeklub 59 51.99 +16.95
12 Otto Thuelund 2010 Nyborg Svømmeklub 55 53.07 +18.03
13 Jakob Kristensen 2009 Nyborg Svømmeklub 55 53.22 +18.18
14 Laurits Schou Petersen 2010 Nyborg Svømmeklub 43 57.67 +22.63
15 Julius Albert Sonne Eriksen 2010 Nyborg Svømmeklub 39 59.31 +24.27
16 Oliver Rahr 2009 Nyborg Svømmeklub 39 59.54 +24.50
17 Theo Strickertsson 2010 Nyborg Svømmeklub 31 1:04.46 +29.42
- Filip Stadnicki 2009 Nyborg Svømmeklub DNS
Event official at: 01-03-2020 15:17:22
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2008 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Johan Lundsgaard Palm 2008 Nyborg Svømmeklub 215 33.77
2 Marius Lundsfryd 2008 Ringe Svømme Klub 213 33.88 +0.11
3 Benjamin Grann Madsen 2008 Ringe Svømme Klub 201 34.57 +0.80
4 Mathias Møller Nielsen 2008 Ringe Svømme Klub 199 34.68 +0.91
5 Gilbert Eskildsen 2008 Nyborg Svømmeklub 194 34.97 +1.20
6 Conrad Elsborg Gorecki 2008 Frem Odense 176 36.10 +2.33
7 Rasmus Bjerre 2008 Ringe Svømme Klub 174 36.29 +2.52
8 Alexander Kirk 2008 Nyborg Svømmeklub 142 38.77 +5.00
9 Valdemar Christoffersen-Thors 2008 Nyborg Svømmeklub 142 38.80 +5.03
10 Malthe Petersen 2008 Frem Odense 137 39.29 +5.52
11 Bertram Poser Jensen 2008 Nyborg Svømmeklub 136 39.35 +5.58
12 Viktor Hjortkær Wintervad 2008 Frem Odense 134 39.54 +5.77
13 Asbjørn Larsson 2008 Svendborg Svømme Klub 128 40.15 +6.38
14 Felix Nørgaard 2008 Nyborg Svømmeklub 95 44.26 +10.49
15 Rolf Hjalmar Nielsen 2008 Nyborg Svømmeklub 94 44.44 +10.67
16 Andreas Krog Jørgensen 2008 Nyborg Svømmeklub 76 47.66 +13.89
17 Jakob Nielsen 2008 Nyborg Svømmeklub 61 51.36 +17.59
- Hjalte Møller Carlsen 2008 Nyborg Svømmeklub DSQ Tyvstart
Event official at: 01-03-2020 15:17:22
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2007 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Peter Borg Kristensen 2007 Ringe Svømme Klub 342 28.96
2 Marcus Berg 2007 Svendborg Svømme Klub 271 31.27 +2.31
3 Noah Á Fløtti Thomsen 2007 Ringe Svømme Klub 213 33.89 +4.93
4 Philip Park-Nielsen 2007 Nyborg Svømmeklub 211 33.99 +5.03
5 Nikolaj Kobbernagel 2007 Nyborg Svømmeklub 209 34.10 +5.14
6 Adrian Vaarning 2007 Nyborg Svømmeklub 209 34.13 +5.17
7 Anders Langholm 2007 Nyborg Svømmeklub 194 34.97 +6.01
8 Laurits Damsted Lund 2007 Ringe Svømme Klub 185 35.54 +6.58
9 Mathias Højsgaard Hansen 2007 Frem Odense 180 35.85 +6.89
10 Sylvester Neto 2007 Frem Odense 175 36.22 +7.26
11 Lucas Dyrelund Rasmussen 2007 Ringe Svømme Klub 167 36.77 +7.81
12 Emil A. Larsen 2007 Frem Odense 142 38.77 +9.81
13 Martin Stokholm 2007 Nyborg Svømmeklub 136 39.33 +10.37
Event official at: 01-03-2020 15:17:22
01-03-2020 16:13.19 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licens til: Ringe Svømme Klub
Document
Resultater
Fynske Børnemesterskaber
Placering: Arrangør Ringe Svømme-Klub
25m Stævne dato: 1. mar  2020 to 1. mar  2020
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer 2010 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Friis Mikkelsen 2010 Nyborg Svømmeklub 115 52.71
2 Karla Krog 2011 Nyborg Svømmeklub 95 56.23 +3.52
3 Mille Lundgreen 2010 Ringe Svømme Klub 90 57.20 +4.49
4 Julie Dyrelund Rasmussen 2010 Ringe Svømme Klub 83 58.62 +5.91
5 Frida Krogh Kristiansen 2011 Nyborg Svømmeklub 80 59.33 +6.62
6 Anna Lindstedt 2010 Nyborg Svømmeklub 68 1:02.62 +9.91
7 Tilde Johannsen 2011 Nyborg Svømmeklub 59 1:05.73 +13.02
8 Ea Larsson 2011 Svendborg Svømme Klub 47 1:10.88 +18.17
Event official at: 01-03-2020 15:32:38
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer Årg. 2009 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frida Steen Mühring 2009 Nyborg Svømmeklub 175 45.87
2 Tilde Lundsgaard Rov Andreas 2009 Nyborg Svømmeklub 168 46.45 +0.58
3 Nanna Steen Mühring 2009 Nyborg Svømmeklub 166 46.67 +0.80
4 Ella Broby Henriksen 2009 Ringe Svømme Klub 132 50.33 +4.46
5 Caroline B. Guldborg 2009 Nyborg Svømmeklub 114 52.93 +7.06
6 Mille Strømkjær 2009 Frem Odense 78 59.86 +13.99
- Ella Krogshede 2009 Nyborg Svømmeklub DSQ Afslut på mave
- Trine Larsen 2009 Frem Odense DNS
Event official at: 01-03-2020 15:32:38
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer Årg. 2008 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emilie Hemmeløff 2008 Ringe Svømme Klub 408 34.61
2 Sava Mathilde Simonsen 2008 Frem Odense 333 37.03 +2.42
3 Sofie Bak 2008 Ringe Svømme Klub 295 38.52 +3.91
4 Oceane Cailho 2008 Nyborg Svømmeklub 264 39.99 +5.38
5 Freja Zaugg Rasmussen 2008 Ringe Svømme Klub 235 41.58 +6.97
6 Sille Grønfeldt 2008 Nyborg Svømmeklub 220 42.48 +7.87
7 Sara Lund Larsen 2008 Ringe Svømme Klub 177 45.65 +11.04
8 Dicte S. Falkenstrøm 2008 Nyborg Svømmeklub 172 46.07 +11.46
9 Katrine Vølund 2008 Nyborg Svømmeklub 164 46.84 +12.23
10 Ella Krogager Jensen 2008 Svendborg Svømme Klub 148 48.44 +13.83
11 Ida Marie Bo Nielsen 2008 Nyborg Svømmeklub 135 49.98 +15.37
12 Signe Christiansen 2008 Nyborg Svømmeklub 131 50.54 +15.93
13 Caroline Hyllekvist Dyhr Arilds 2008 Svendborg Svømme Klub 130 50.63 +16.02
Event official at: 01-03-2020 15:32:38
01-03-2020 16:13.23 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licens til: Ringe Svømme Klub
Document
Resultater
Fynske Børnemesterskaber
Placering: Arrangør Ringe Svømme-Klub
25m Stævne dato: 1. mar  2020 to 1. mar  2020
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer 2009 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frey Nielsen Memborg 2010 Nyborg Svømmeklub 169 45.59
2 Danilo Vaarning 2009 Nyborg Svømmeklub 122 50.82 +5.23
3 Mathias Mygind 2009 Ringe Svømme Klub 86 57.15 +11.56
4 Villads Thrane 2009 Ringe Svømme Klub 68 1:01.78 +16.19
5 Aksel Damsted Lund 2009 Ringe Svømme Klub 66 1:02.24 +16.65
6 Jannik Kjellerup 2009 Ringe Svømme Klub 60 1:04.29 +18.70
7 Oliver Nielsen 2010 Nyborg Svømmeklub 56 1:05.63 +20.04
8 Noah Andersen 2009 Nyborg Svømmeklub 54 1:06.69 +21.10
9 Julius Albert Sonne Eriksen 2010 Nyborg Svømmeklub 28 1:22.89 +37.30
- Lasse Lee Bang Brodersen 2009 Frem Odense DSQ Aync ben 20m
- Otto Thuelund 2010 Nyborg Svømmeklub DSQ Async ben
- Laurits Schou Petersen 2010 Nyborg Svømmeklub DSQ Crawlben eft. start
- Theo Strickertsson 2010 Nyborg Svømmeklub DSQ Crawl arm + ben ef. start
- Marcus Korsholm Gaster 2010 Nyborg Svømmeklub DSQ Async ben 30m
- Filip Stadnicki 2009 Nyborg Svømmeklub DNS
- Oliver Rahr 2009 Nyborg Svømmeklub DNS
Event official at: 01-03-2020 15:40:12
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer Årg. 2008 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Johan Lundsgaard Palm 2008 Nyborg Svømmeklub 157 46.77
2 Gilbert Eskildsen 2008 Nyborg Svømmeklub 148 47.71 +0.94
3 Benjamin Grann Madsen 2008 Ringe Svømme Klub 144 48.08 +1.31
4 Marius Lundsfryd 2008 Ringe Svømme Klub 140 48.60 +1.83
5 Malthe Petersen 2008 Frem Odense 134 49.26 +2.49
6 Asbjørn Larsson 2008 Svendborg Svømme Klub 133 49.37 +2.60
7 Bertram Poser Jensen 2008 Nyborg Svømmeklub 103 53.85 +7.08
8 Mathias Møller Nielsen 2008 Ringe Svømme Klub 99 54.51 +7.74
9 Rasmus Bjerre 2008 Ringe Svømme Klub 88 56.64 +9.87
10 Hjalte Møller Carlsen 2008 Nyborg Svømmeklub 85 57.40 +10.63
11 Alexander Kirk 2008 Nyborg Svømmeklub 72 1:00.55 +13.78
12 Conrad Elsborg Gorecki 2008 Frem Odense 61 1:04.02 +17.25
- Jakob Nielsen 2008 Nyborg Svømmeklub DSQ Async ben
- Andreas Krog Jørgensen 2008 Nyborg Svømmeklub DSQ Async ben 10m
- Felix Nørgaard 2008 Nyborg Svømmeklub DSQ Async ben 10m
Event official at: 01-03-2020 15:40:12
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer Årg. 2007 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Marcus Berg 2007 Svendborg Svømme Klub 238 40.74
2 Peter Borg Kristensen 2007 Ringe Svømme Klub 236 40.82 +0.08
3 Nikolaj Kobbernagel 2007 Nyborg Svømmeklub 171 45.44 +4.70
4 Adrian Vaarning 2007 Nyborg Svømmeklub 157 46.79 +6.05
5 Mathias Højsgaard Hansen 2007 Frem Odense 154 47.01 +6.27
6 Lucas Dyrelund Rasmussen 2007 Ringe Svømme Klub 141 48.45 +7.71
7 Laurits Damsted Lund 2007 Ringe Svømme Klub 132 49.57 +8.83
8 Noah Á Fløtti Thomsen 2007 Ringe Svømme Klub 122 50.83 +10.09
9 Philip Park-Nielsen 2007 Nyborg Svømmeklub 118 51.45 +10.71
10 Sylvester Neto 2007 Frem Odense 109 52.75 +12.01
11 Martin Stokholm 2007 Nyborg Svømmeklub 97 54.81 +14.07
12 Emil A. Larsen 2007 Frem Odense 84 57.53 +16.79
Event official at: 01-03-2020 15:40:12
01-03-2020 16:13.30 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licens til: Ringe Svømme Klub
Document
Resultater
Fynske Børnemesterskaber
Placering: Arrangør Ringe Svømme-Klub
25m Stævne dato: 1. mar  2020 to 1. mar  2020
Løb 11, 4X50m Frisvømning Damer - Finale
Plac Navn Age Klub FINA Tid Diff
1 RSK Piger 1 12 Ringe Svømme Klub 320 2:17.24
Sara Lund Larsen 2008 0818AB 39.02 39.02
Freja Zaugg Rasmussen 2008 0834AO -.-- 34.08 1:13.10
Sofie Bak 2008 0856AG -.-- 32.11 1:45.21
Emilie Hemmeløff 2008 0848AB -.-- 32.03 2:17.24
2 Nyborg 12 Nyborg Svømmeklub 270 2:25.29 +8.05
Oceane Cailho 2008 0866AF 34.63 34.63
Sille Grønfeldt 2008 0808AD -.-- 34.69 1:09.32
Frida Steen Mühring 2009 0938AA -.-- 38.53 1:47.85
Dicte S. Falkenstrøm 2008 0814AA -.-- 37.44 2:25.29
3 FREM Piger 12 Frem Odense 202 2:39.87 +22.63
Mille Strømkjær 2009 0980BA 49.17 49.17
Elvira Køstner Kristensen 2008 0838AF -.-- 38.71 1:27.88
Trine Larsen 2009 0954AF -.-- 39.08 2:06.96
Sava Mathilde Simonsen 2008 0886AH -.-- 32.91 2:39.87
4 Nyborg 1 12 Nyborg Svømmeklub 178 2:46.93 +29.69
Ella Krogshede 2009 0920AJ 43.42 43.42
Signe Christiansen 2008 0838AJ -.-- 41.46 1:24.88
Ida Friis Mikkelsen 2010 1040AF -.-- 44.77 2:09.65
Ida Marie Bo Nielsen 2008 0852AT -.-- 37.28 2:46.93
5 Nyborg 2 12 Nyborg Svømmeklub 114 3:13.25 +56.01
Nanna Steen Mühring 2009 0928AA 40.79 40.79
Anna Lindstedt 2010 1092AG -.-- 50.67 1:31.46
Tilde Johannsen 2011 1192AC -.-- 1:03.02 2:34.48
Katrine Vølund 2008 0894AG -.-- 38.77 3:13.25
6 Nyborg 3 11 Nyborg Svømmeklub 112 3:14.53 +57.29
Caroline B. Guldborg 2009 0908BA 48.18 48.18
Karla Krog 2011 1172AC -.-- 48.22 1:36.40
Tilde Lundsgaard Rov
Andreasen
2009 0918AJ -.-- 45.49 2:21.89
Frida Krogh Kristiansen 2011 1128AC -.-- 52.64 3:14.53
Event official at: 01-03-2020 16:04:44
01-03-2020 16:12.15 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licens til: Ringe Svømme Klub
Document
Resultater
Fynske Børnemesterskaber
Placering: Arrangør Ringe Svømme-Klub
25m Stævne dato: 1. mar  2020 to 1. mar  2020
Løb 12, 4X50m Frisvømning Herrer - Finale
Plac Navn Age Klub FINA Tid Diff
1 RSK Drenge 2 13 Ringe Svømme Klub 215 2:16.52
Rasmus Bjerre 2008 0801AD 37.01 37.01
Laurits Damsted Lund 2007 0765AH -.-- 35.26 1:12.27
Mathias Møller Nielsen 2008 0861AD -.-- 36.04 1:48.31
Peter Borg Kristensen 2007 0745AD -.-- 28.21 2:16.52
2 RSK Drenge 1 13 Ringe Svømme Klub 205 2:18.72 +2.20
Lucas Dyrelund Rasmussen 2007 0773AB 35.47 35.47
Noah Á Fløtti Thomsen 2007 0749AI -.-- 34.66 1:10.13