2020-10-28   18:46:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Fynske Børnemesterskaber

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Afsnit 1

Document
Resultater
Fynske Børnemesterskaber
Placering: Arrangør Ringe Svømme-Klub
25m Stævne dato: 1. mar  2020 to 1. mar  2020
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer 2009 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frey Nielsen Memborg 2010 Nyborg Svømmeklub 169 45.59
2 Danilo Vaarning 2009 Nyborg Svømmeklub 122 50.82 +5.23
3 Mathias Mygind 2009 Ringe Svømme Klub 86 57.15 +11.56
4 Villads Thrane 2009 Ringe Svømme Klub 68 1:01.78 +16.19
5 Aksel Damsted Lund 2009 Ringe Svømme Klub 66 1:02.24 +16.65
6 Jannik Kjellerup 2009 Ringe Svømme Klub 60 1:04.29 +18.70
7 Oliver Nielsen 2010 Nyborg Svømmeklub 56 1:05.63 +20.04
8 Noah Andersen 2009 Nyborg Svømmeklub 54 1:06.69 +21.10
9 Julius Albert Sonne Eriksen 2010 Nyborg Svømmeklub 28 1:22.89 +37.30
- Lasse Lee Bang Brodersen 2009 Frem Odense DSQ Aync ben 20m
- Otto Thuelund 2010 Nyborg Svømmeklub DSQ Async ben
- Laurits Schou Petersen 2010 Nyborg Svømmeklub DSQ Crawlben eft. start
- Theo Strickertsson 2010 Nyborg Svømmeklub DSQ Crawl arm + ben ef. start
- Marcus Korsholm Gaster 2010 Nyborg Svømmeklub DSQ Async ben 30m
- Filip Stadnicki 2009 Nyborg Svømmeklub DNS
- Oliver Rahr 2009 Nyborg Svømmeklub DNS
Event official at: 01-03-2020 15:40:12
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer Årg. 2008 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Johan Lundsgaard Palm 2008 Nyborg Svømmeklub 157 46.77
2 Gilbert Eskildsen 2008 Nyborg Svømmeklub 148 47.71 +0.94
3 Benjamin Grann Madsen 2008 Ringe Svømme Klub 144 48.08 +1.31
4 Marius Lundsfryd 2008 Ringe Svømme Klub 140 48.60 +1.83
5 Malthe Petersen 2008 Frem Odense 134 49.26 +2.49
6 Asbjørn Larsson 2008 Svendborg Svømme Klub 133 49.37 +2.60
7 Bertram Poser Jensen 2008 Nyborg Svømmeklub 103 53.85 +7.08
8 Mathias Møller Nielsen 2008 Ringe Svømme Klub 99 54.51 +7.74
9 Rasmus Bjerre 2008 Ringe Svømme Klub 88 56.64 +9.87
10 Hjalte Møller Carlsen 2008 Nyborg Svømmeklub 85 57.40 +10.63
11 Alexander Kirk 2008 Nyborg Svømmeklub 72 1:00.55 +13.78
12 Conrad Elsborg Gorecki 2008 Frem Odense 61 1:04.02 +17.25
- Jakob Nielsen 2008 Nyborg Svømmeklub DSQ Async ben
- Andreas Krog Jørgensen 2008 Nyborg Svømmeklub DSQ Async ben 10m
- Felix Nørgaard 2008 Nyborg Svømmeklub DSQ Async ben 10m
Event official at: 01-03-2020 15:40:12
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer Årg. 2007 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Marcus Berg 2007 Svendborg Svømme Klub 238 40.74
2 Peter Borg Kristensen 2007 Ringe Svømme Klub 236 40.82 +0.08
3 Nikolaj Kobbernagel 2007 Nyborg Svømmeklub 171 45.44 +4.70
4 Adrian Vaarning 2007 Nyborg Svømmeklub 157 46.79 +6.05
5 Mathias Højsgaard Hansen 2007 Frem Odense 154 47.01 +6.27
6 Lucas Dyrelund Rasmussen 2007 Ringe Svømme Klub 141 48.45 +7.71
7 Laurits Damsted Lund 2007 Ringe Svømme Klub 132 49.57 +8.83
8 Noah Á Fløtti Thomsen 2007 Ringe Svømme Klub 122 50.83 +10.09
9 Philip Park-Nielsen 2007 Nyborg Svømmeklub 118 51.45 +10.71
10 Sylvester Neto 2007 Frem Odense 109 52.75 +12.01
11 Martin Stokholm 2007 Nyborg Svømmeklub 97 54.81 +14.07
12 Emil A. Larsen 2007 Frem Odense 84 57.53 +16.79
Event official at: 01-03-2020 15:40:12
01-03-2020 16:13.30 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licens til: Ringe Svømme Klub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark