2020-10-21   04:22:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Fynske Børnemesterskaber

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Afsnit 1

Document
Resultater
Fynske Børnemesterskaber
Placering: Arrangør Ringe Svømme-Klub
25m Stævne dato: 1. mar  2020 to 1. mar  2020
Løb 5, 100m Medley Damer 2010 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Julie Dyrelund Rasmussen 2010 Ringe Svømme Klub 94 2:04.12
50m: 57.69
100m: 2:04.12
(1:06.43)
2 Frida Krogh Kristiansen 2011 Nyborg Svømmeklub 83 2:09.53 +5.41
50m: 1:03.04
100m: 2:09.53
(1:06.49)
3 Karla Krog 2011 Nyborg Svømmeklub 75 2:13.44 +9.32
50m: 1:02.84
100m: 2:13.44
(1:10.60)
4 Anna Lindstedt 2010 Nyborg Svømmeklub 60 2:24.15 +20.03
50m: 1:03.86
100m: 2:24.15
(1:20.29)
- Ida Friis Mikkelsen 2010 Nyborg Svømmeklub DSQ Async ben 60m
- Mille Lundgreen 2010 Ringe Svømme Klub DSQ brystben i fly 20m
- Tilde Johannsen 2011 Nyborg Svømmeklub DSQ Async ben 60m
Event official at: 01-03-2020 14:22:38
Løb 5, 100m Medley Damer Årg. 2009 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frida Steen Mühring 2009 Nyborg Svømmeklub 208 1:35.27
50m: 43.29
100m: 1:35.27
(51.98)
2 Nanna Steen Mühring 2009 Nyborg Svømmeklub 202 1:36.18 +0.91
50m: 45.80
100m: 1:36.18
(50.38)
3 Ella Broby Henriksen 2009 Ringe Svømme Klub 142 1:48.16 +12.89
50m: 53.50
100m: 1:48.16
(54.66)
4 Caroline B. Guldborg 2009 Nyborg Svømmeklub 116 1:55.70 +20.43
50m: 57.72
100m: 1:55.70
(57.98)
5 Ella Krogshede 2009 Nyborg Svømmeklub 114 1:56.42 +21.15
50m: 56.06
100m: 1:56.42
(1:00.36)
6 Mille Strømkjær 2009 Frem Odense 111 1:57.32 +22.05
50m: 1:01.91
100m: 1:57.32
(55.41)
- Tilde Lundsgaard Rov Andreas 2009 Nyborg Svømmeklub DSQ Async ben 20m
Event official at: 01-03-2020 14:22:38
Løb 5, 100m Medley Damer Årg. 2008 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emilie Hemmeløff 2008 Ringe Svømme Klub 383 1:17.80
50m: 35.82
100m: 1:17.80
(41.98)
2 Sava Mathilde Simonsen 2008 Frem Odense 329 1:21.84 +4.04
50m: 36.89
100m: 1:21.84
(44.95)
3 Sofie Bak 2008 Ringe Svømme Klub 316 1:22.96 +5.16
50m: 38.37
100m: 1:22.96
(44.59)
4 Freja Zaugg Rasmussen 2008 Ringe Svømme Klub 270 1:27.37 +9.57
50m: 40.70
100m: 1:27.37
(46.67)
5 Sille Grønfeldt 2008 Nyborg Svømmeklub 264 1:28.08 +10.28
50m: 40.58
100m: 1:28.08
(47.50)
6 Oceane Cailho 2008 Nyborg Svømmeklub 240 1:30.85 +13.05
50m: 42.52
100m: 1:30.85
(48.33)
7 Elvira Køstner Kristensen 2008 Frem Odense 225 1:32.91 +15.11
50m: 44.58
100m: 1:32.91
(48.33)
8 Katrine Vølund 2008 Nyborg Svømmeklub 209 1:35.16 +17.36
50m: 47.54
100m: 1:35.16
(47.62)
9 Sara Lund Larsen 2008 Ringe Svømme Klub 205 1:35.82 +18.02
50m: 45.98
100m: 1:35.82
(49.84)
10 Dicte S. Falkenstrøm 2008 Nyborg Svømmeklub 190 1:38.26 +20.46
50m: 48.22
100m: 1:38.26
(50.04)
11 Signe Christiansen 2008 Nyborg Svømmeklub 147 1:46.99 +29.19
50m: 51.46
100m: 1:46.99
(55.53)
12 Caroline Hyllekvist Dyhr Arilds 2008 Svendborg Svømme Klub 132 1:50.71 +32.91
50m: 55.32
100m: 1:50.71
(55.39)
13 Ella Krogager Jensen 2008 Svendborg Svømme Klub 128 1:52.00 +34.20
50m: 54.99
100m: 1:52.00
(57.01)
- Ida Marie Bo Nielsen 2008 Nyborg Svømmeklub DSQ Tyvstart
Event official at: 01-03-2020 14:22:38
01-03-2020 16:13.00 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licens til: Ringe Svømme Klub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark