2020-10-28   17:45:24
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Fynske Børnemesterskaber

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Afsnit 1

Document
Resultater
Fynske Børnemesterskaber
Placering: Arrangør Ringe Svømme-Klub
25m Stævne dato: 1. mar  2020 to 1. mar  2020
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer 2010 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Friis Mikkelsen 2010 Nyborg Svømmeklub 115 52.71
2 Karla Krog 2011 Nyborg Svømmeklub 95 56.23 +3.52
3 Mille Lundgreen 2010 Ringe Svømme Klub 90 57.20 +4.49
4 Julie Dyrelund Rasmussen 2010 Ringe Svømme Klub 83 58.62 +5.91
5 Frida Krogh Kristiansen 2011 Nyborg Svømmeklub 80 59.33 +6.62
6 Anna Lindstedt 2010 Nyborg Svømmeklub 68 1:02.62 +9.91
7 Tilde Johannsen 2011 Nyborg Svømmeklub 59 1:05.73 +13.02
8 Ea Larsson 2011 Svendborg Svømme Klub 47 1:10.88 +18.17
Event official at: 01-03-2020 15:32:38
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer Årg. 2009 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frida Steen Mühring 2009 Nyborg Svømmeklub 175 45.87
2 Tilde Lundsgaard Rov Andreas 2009 Nyborg Svømmeklub 168 46.45 +0.58
3 Nanna Steen Mühring 2009 Nyborg Svømmeklub 166 46.67 +0.80
4 Ella Broby Henriksen 2009 Ringe Svømme Klub 132 50.33 +4.46
5 Caroline B. Guldborg 2009 Nyborg Svømmeklub 114 52.93 +7.06
6 Mille Strømkjær 2009 Frem Odense 78 59.86 +13.99
- Ella Krogshede 2009 Nyborg Svømmeklub DSQ Afslut på mave
- Trine Larsen 2009 Frem Odense DNS
Event official at: 01-03-2020 15:32:38
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer Årg. 2008 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emilie Hemmeløff 2008 Ringe Svømme Klub 408 34.61
2 Sava Mathilde Simonsen 2008 Frem Odense 333 37.03 +2.42
3 Sofie Bak 2008 Ringe Svømme Klub 295 38.52 +3.91
4 Oceane Cailho 2008 Nyborg Svømmeklub 264 39.99 +5.38
5 Freja Zaugg Rasmussen 2008 Ringe Svømme Klub 235 41.58 +6.97
6 Sille Grønfeldt 2008 Nyborg Svømmeklub 220 42.48 +7.87
7 Sara Lund Larsen 2008 Ringe Svømme Klub 177 45.65 +11.04
8 Dicte S. Falkenstrøm 2008 Nyborg Svømmeklub 172 46.07 +11.46
9 Katrine Vølund 2008 Nyborg Svømmeklub 164 46.84 +12.23
10 Ella Krogager Jensen 2008 Svendborg Svømme Klub 148 48.44 +13.83
11 Ida Marie Bo Nielsen 2008 Nyborg Svømmeklub 135 49.98 +15.37
12 Signe Christiansen 2008 Nyborg Svømmeklub 131 50.54 +15.93
13 Caroline Hyllekvist Dyhr Arilds 2008 Svendborg Svømme Klub 130 50.63 +16.02
Event official at: 01-03-2020 15:32:38
01-03-2020 16:13.23 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licens til: Ringe Svømme Klub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark