2021-04-15   05:04:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP3 2019-2020, Falkenberg

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 - Lördag FM

Document
Resultat
UGP 3 Falkenberg
Plats: Klitterbadet Arrangör: Varbergs Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 7 mar 2020 till den 8 mar 2020
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Zoe Kanen 2007 Kungsbacka Simsällskap 378 1:28.63
50m: 43.23
100m: 1:28.63
(45.40)
2 Vilma Olsson 2007 Föreningen Uddevalla Sim 346 1:31.27 +2.64
50m: 43.24
100m: 1:31.27
(48.03)
3 Ella Flyckt 2007 Simklubben Elfsborg 342 1:31.65 +3.02
50m: 42.77
100m: 1:31.65
(48.88)
4 Saga Eriksson 2007 Föreningen Uddevalla Sim 332 1:32.54 +3.91
50m: 42.34
100m: 1:32.54
(50.20)
5 Freja Håkansson 2007 Kungsbacka Simsällskap 324 1:33.32 +4.69
50m: 44.45
100m: 1:33.32
(48.87)
6 Julia Håkansson 2007 Kungsbacka Simsällskap 303 1:35.38 +6.75
50m: 44.95
100m: 1:35.38
(50.43)
7 Olivia Staafgård 2007 Kungsbacka Simsällskap 297 1:36.07 +7.44
50m: 45.40
100m: 1:36.07
(50.67)
8 Majken Olsson 2007 Föreningen Uddevalla Sim 295 1:36.26 +7.63
50m: 44.46
100m: 1:36.26
(51.80)
9 Elin  Johannesson 2007 Göteborg Sim 281 1:37.88 +9.25
50m: 45.89
100m: 1:37.88
(51.99)
10 Elsa Vikarand 2007 Föreningen Uddevalla Sim 278 1:38.22 +9.59
50m: 45.48
100m: 1:38.22
(52.74)
11 Alice Wickberg 2007 Simklubben S02 278 1:38.23 +9.60
50m: 46.61
100m: 1:38.23
(51.62)
12 Karin Palming 2007 Göteborg Sim 274 1:38.72 +10.09
50m: 45.62
100m: 1:38.72
(53.10)
13 Miriam Schedvin 2007 Kungsbacka Simsällskap 264 1:39.91 +11.28
50m: 47.04
100m: 1:39.91
(52.87)
14 Ella Pettersson 2007 Simklubben S02 249 1:41.81 +13.18
50m: 48.17
100m: 1:41.81
(53.64)
15 Malin Östblom 2007 Föreningen Uddevalla Sim 249 1:41.88 +13.25
50m: 48.59
100m: 1:41.88
(53.29)
16 Tuva Johannesson 2007 Göteborg Sim 248 1:41.98 +13.35
50m: 48.79
100m: 1:41.98
(53.19)
17 Filippa Sundqvist 2007 Kungsbacka Simsällskap 245 1:42.46 +13.83
50m: 48.47
100m: 1:42.46
(53.99)
18 Sofia Tikotska 2007 Göteborg Sim 242 1:42.79 +14.16
50m: 49.76
100m: 1:42.79
(53.03)
19 Nova Niemi 2007 Föreningen Varbergs Sim 226 1:45.27 +16.64
50m: 49.13
100m: 1:45.27
(56.14)
20 Ebba Hellgren 2007 Föreningen Uddevalla Sim 224 1:45.44 +16.81
50m: 48.58
100m: 1:45.44
(56.86)
21 Tyra Fredlund 2007 Göteborg Sim 218 1:46.45 +17.82
50m: 49.48
100m: 1:46.45
(56.97)
22 Olivia Lund 2007 Kungsbacka Simsällskap 169 1:55.82 +27.19
50m: 53.98
100m: 1:55.82
(1:01.84)
23 Selma Holmqvist 2007 Simklubben S02 169 1:55.86 +27.23
50m: 53.06
100m: 1:55.86
(1:02.80)
24 Medina Abdullah 2007 Simklubben S02 166 1:56.65 +28.02
50m: 54.38
100m: 1:56.65
(1:02.27)
- Tilja Wennesjö 2007 Kungsbacka Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2020-03-07 10:46:46
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Febe Westerdahl 2006 Kungsbacka Simsällskap 506 1:20.43
50m: 37.93
100m: 1:20.43
(42.50)
2 Amanda Mankinen Leonkrone 2006 Simklubben Elfsborg 441 1:24.24 +3.81
50m: 38.83
100m: 1:24.24
(45.41)
3 Elsa Sjöström 2006 Simklubben Elfsborg 414 1:26.02 +5.59
50m: 40.19
100m: 1:26.02
(45.83)
4 Sigrid Hildebrand 2006 Kungsbacka Simsällskap 390 1:27.74 +7.31
50m: 41.38
100m: 1:27.74
(46.36)
5 Nellie Lindell 2006 Simklubben Laxen 389 1:27.81 +7.38
50m: 41.36
100m: 1:27.81
(46.45)
6 Olivia Laaksonen 2006 Simklubben Laxen 380 1:28.47 +8.04
50m: 41.49
100m: 1:28.47
(46.98)
7 Elin Ha 2006 Göteborg Sim 356 1:30.45 +10.02
50m: 42.59
100m: 1:30.45
(47.86)
8 Maja Borg 2006 Föreningen Uddevalla Sim 355 1:30.57 +10.14
50m: 42.46
100m: 1:30.57
(48.11)
9 Saga Sillerström 2006 Simklubben S02 353 1:30.70 +10.27
50m: 42.64
100m: 1:30.70
(48.06)
10 Ronja Gustafsson 2006 Föreningen Varbergs Sim 333 1:32.52 +12.09
50m: 43.27
100m: 1:32.52
(49.25)
11 Elise Dahlberg 2006 Falkenbergs Simklubb 332 1:32.55 +12.12
50m: 43.75
100m: 1:32.55
(48.80)
12 Ida Ivarsson 2006 Kungsbacka Simsällskap 326 1:33.15 +12.72
50m: 43.39
100m: 1:33.15
(49.76)
13 Moa Bengtsson 2006 Falkenbergs Simklubb 309 1:34.81 +14.38
50m: 45.12
100m: 1:34.81
(49.69)
14 Enna Karanovic 2006 Simklubben Elfsborg 306 1:35.09 +14.66
50m: 44.83
100m: 1:35.09
(50.26)
15 Linnéa Samuelsson 2006 Kungsbacka Simsällskap 305 1:35.26 +14.83
50m: 45.32
100m: 1:35.26
(49.94)
16 Maja McAdam 2006 Falkenbergs Simklubb 295 1:36.27 +15.84
50m: 45.32
100m: 1:36.27
(50.95)
17 Agnes Morelli 2006 Göteborg Sim 292 1:36.61 +16.18
50m: 46.77
100m: 1:36.61
(49.84)
18 Astrid Älmegran 2006 Föreningen Uddevalla Sim 285 1:37.39 +16.96
50m: 44.38
100m: 1:37.39
(53.01)
19 Ella Cedergren 2006 Föreningen Uddevalla Sim 276 1:38.38 +17.95
50m: 45.05
100m: 1:38.38
(53.33)
20 Elsie Nysten 2006 Göteborg Sim 268 1:39.35 +18.92
50m: 46.81
100m: 1:39.35
(52.54)
21 Rebecka Hohensee 2006 Kungsbacka Simsällskap 239 1:43.32 +22.89
50m: 47.56
100m: 1:43.32
(55.76)
22 Jonna Norlin 2006 Kungsbacka Simsällskap 231 1:44.49 +24.06
50m: 48.46
100m: 1:44.49
(56.03)
23 Freja Borgkvist 2006 Falkenbergs Simklubb 230 1:44.56 +24.13
50m: 48.76
100m: 1:44.56
(55.80)
24 Lovisa Lidén 2006 Föreningen Varbergs Sim 225 1:45.37 +24.94
50m: 48.84
100m: 1:45.37
(56.53)
25 Ebba Kjellberg 2006 Föreningen Uddevalla Sim 225 1:45.38 +24.95
50m: 49.80
100m: 1:45.38
(55.58)
26 Clara Lövenkjaer 2006 Simklubben Stimmet 218 1:46.54 +26.11
50m: 50.40
100m: 1:46.54
(56.14)
27 Anna-Maria Niemi 2006 Simklubben S02 178 1:53.80 +33.37
50m: 53.84
100m: 1:53.80
(59.96)
28 Nathalie Borén 2006 Simklubben S02 113 2:12.61 +52.18
50m: 1:00.55
100m: 2:12.61
(1:12.06)
- Evelina Hallman 2006 Simklubben 1970 DNS
- Nicol Bertic 2006 Simklubben Laxen DNS
Grenen officiell:  2020-03-07 10:46:46
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Miray Beybutov 2005 Simklubben S02 489 1:21.38
50m: 38.06
100m: 1:21.38
(43.32)
2 Ellen Gullberg 2005 Simklubben Laxen 442 1:24.15 +2.77
50m: 39.74
100m: 1:24.15
(44.41)
3 Sara Högstedt 2005 Göteborg Sim 436 1:24.54 +3.16
50m: 40.56
100m: 1:24.54
(43.98)
4 Saga Johannesson 2005 Göteborg Sim 425 1:25.27 +3.89
50m: 39.48
100m: 1:25.27
(45.79)
5 Filippa Höglund 2005 Föreningen Uddevalla Sim 420 1:25.61 +4.23
50m: 40.09
100m: 1:25.61
(45.52)
6 Nikki Berggren 2005 Föreningen Varbergs Sim 414 1:26.01 +4.63
50m: 40.06
100m: 1:26.01
(45.95)
7 Beatrice Andersson 2005 Simklubben Laxen 363 1:29.88 +8.50
50m: 41.60
100m: 1:29.88
(48.28)
8 Amanda Böhrén 2005 Simklubben Elfsborg 360 1:30.13 +8.75
50m: 41.07
100m: 1:30.13
(49.06)
9 Rebecka Berlin 2005 Kungsbacka Simsällskap 343 1:31.55 +10.17
50m: 43.14
100m: 1:31.55
(48.41)
10 Emilia Pålsson 2005 Simklubben Laxen 332 1:32.61 +11.23
50m: 44.77
100m: 1:32.61
(47.84)
11 Tilda Hägglund 2005 Simklubben Laxen 329 1:32.81 +11.43
50m: 43.75
100m: 1:32.81
(49.06)
12 Elma Eklund 2005 Göteborg Sim 316 1:34.13 +12.75
50m: 43.28
100m: 1:34.13
(50.85)
13 Melina Eksell 2005 Simklubben Elfsborg 313 1:34.40 +13.02
50m: 43.78
100m: 1:34.40
(50.62)
14 Emma Johansson 2005 Föreningen Varbergs Sim 283 1:37.60 +16.22
50m: 46.06
100m: 1:37.60
(51.54)
15 Emma Curlow 2005 Falkenbergs Simklubb 280 1:37.95 +16.57
50m: 45.90
100m: 1:37.95
(52.05)
16 Emelie Johansson 2005 Simklubben Elfsborg 275 1:38.52 +17.14
50m: 46.50
100m: 1:38.52
(52.02)
17 Elsa Dittmer 2005 Simklubben S02 275 1:38.57 +17.19
50m: 44.61
100m: 1:38.57
(53.96)
18 Nelly Gripfors 2005 Simklubben S02 260 1:40.39 +19.01
50m: 47.76
100m: 1:40.39
(52.63)
19 Emmalina Ottosson 2005 Simklubben Laxen 259 1:40.60 +19.22
50m: 46.73
100m: 1:40.60
(53.87)
20 Filippa Fritzson 2005 Simklubben 1970 232 1:44.26 +22.88
50m: 48.90
100m: 1:44.26
(55.36)
21 Wilma Carlsson 2005 Falkenbergs Simklubb 228 1:44.84 +23.46
50m: 50.73
100m: 1:44.84
(54.11)
22 Moa Blomberg 2005 Föreningen Uddevalla Sim 224 1:45.44 +24.06
50m: 48.05
100m: 1:45.44
(57.39)
23 Olivia  Andersson 2005 Skene Sim o Idrottssällskap 209 1:47.91 +26.53
50m: 50.50
100m: 1:47.91
(57.41)
24 Emma Nedholm 2005 Göteborg Sim 194 1:50.63 +29.25
50m: 51.56
100m: 1:50.63
(59.07)
- Ella Holmqvist 2005 Simklubben S02 DSQ
- Amanda Ljungberg 2005 Göteborg Sim DNS
Grenen officiell:  2020-03-07 10:46:46
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elsa Jonsson 2004 Simklubben Laxen 531 1:19.15
50m: 36.24
100m: 1:19.15
(42.91)
2 Evelina Wester 2004 Föreningen Uddevalla Sim 435 1:24.63 +5.48
50m: 39.71
100m: 1:24.63
(44.92)
3 Matilda Östblom 2004 Föreningen Uddevalla Sim 421 1:25.54 +6.39
50m: 40.44
100m: 1:25.54
(45.10)
4 Moa Rödin 2004 Föreningen Uddevalla Sim 419 1:25.66 +6.51
50m: 40.62
100m: 1:25.66
(45.04)
5 Selma Hahne 2004 Göteborg Sim 396 1:27.27 +8.12
50m: 40.99
100m: 1:27.27
(46.28)
6 Elna Magnusson 2004 Simklubben S02 390 1:27.77 +8.62
50m: 41.29
100m: 1:27.77
(46.48)
7 Tilda Hilbert 2004 Föreningen Varbergs Sim 380 1:28.53 +9.38
50m: 39.72
100m: 1:28.53
(48.81)
8 Hannah Lilja 2004 Simklubben Elfsborg 378 1:28.65 +9.50
50m: 41.35
100m: 1:28.65
(47.30)
9 Nikita Reljanovic 2004 Simklubben Laxen 366 1:29.58 +10.43
50m: 42.35
100m: 1:29.58
(47.23)
10 Nadja Karlsson 2004 Göteborg Sim 338 1:32.05 +12.90
50m: 43.38
100m: 1:32.05
(48.67)
11 Maria Balslev 2004 Föreningen Varbergs Sim 266 1:39.60 +20.45
50m: 44.37
100m: 1:39.60
(55.23)
12 Ebba Jakobsson 2004 Simklubben Stimmet 217 1:46.65 +27.50
50m: 48.74
100m: 1:46.65
(57.91)
Grenen officiell:  2020-03-07 10:46:46
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 17-18 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Viola Berlin 2002 Göteborg Sim 549 1:18.31
50m: 36.80
100m: 1:18.31
(41.51)
2 Cornelia Almqvist 2002 Föreningen Varbergs Sim 514 1:20.04 +1.73
100m: 1:20.04
(1:20.04)
3 Lova Skanse 2003 Simklubben S02 512 1:20.12 +1.81
50m: 36.60
100m: 1:20.12
(43.52)
4 Emilia Karlberg 2002 Simklubben Laxen 471 1:22.42 +4.11
50m: 38.23
100m: 1:22.42
(44.19)
5 Matilda Bengtsson 2002 Föreningen Varbergs Sim 442 1:24.15 +5.84
50m: 38.84
100m: 1:24.15
(45.31)
6 Klara Sillerström 2003 Simklubben S02 429 1:24.99 +6.68
50m: 39.17
100m: 1:24.99
(45.82)
7 Elin Göransson 2003 Göteborg Sim 417 1:25.79 +7.48
50m: 40.70
100m: 1:25.79
(45.09)
8 Emilia Esborn 2003 Simklubben Elfsborg 413 1:26.10 +7.79
50m: 40.11
100m: 1:26.10
(45.99)
9 Sarah Nilsson 2003 Simklubben Elfsborg 316 1:34.14 +15.83
50m: 43.90
100m: 1:34.14
(50.24)
10 Moa Fagerström 2003 Simklubben Stimmet 278 1:38.24 +19.93
50m: 46.57
100m: 1:38.24
(51.67)
Grenen officiell:  2020-03-07 10:46:46
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 19-20 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Matilda Torén 2001 Föreningen Uddevalla Sim 441 1:24.20
50m: 39.62
100m: 1:24.20
(44.58)
Grenen officiell:  2020-03-07 10:46:46
2020-03-07 10:48:50 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Falkenbergs Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner