Resultat för SUM-SIM region 2
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lördag 13/11 Kl. 09.00 (Insim Kl. 07.30-08.45)
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
11:03 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Medley Flickor 13 oy, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lina Berggren |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
35.32 |
1:15.52 |
1:58.22 |
|
2:33.73 |
|
2 |
Amanda Löfgren |
1997 |
Västerås Simsällskap |
|
36.31 |
1:15.17 |
1:59.32 |
|
2:36.06 |
|
3 |
Alice Ståhle |
1997 |
Västerås Simsällskap |
|
35.15 |
1:15.31 |
2:01.11 |
|
2:36.53 |
|
4 |
Olivia Sjöblom |
1997 |
Ludvika Simsällskap |
|
35.85 |
1:17.45 |
2:04.64 |
|
2:40.59 |
|
5 |
Frida Byström |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
36.18 |
1:20.08 |
2:08.44 |
|
2:43.26 |
|
6 |
Maria Lövgren |
1997 |
Västerås Simsällskap |
|
33.52 |
1:17.40 |
2:05.48 |
|
2:43.54 |
|
7 |
Rebecka Gustafsson |
1998 |
Simklubben Ena |
|
35.13 |
1:18.77 |
2:08.80 |
|
2:45.27 |
|
8 |
Petra Johansson |
1997 |
Säffle Simsällskap |
|
35.77 |
1:17.75 |
2:10.14 |
|
2:45.79 |
|
9 |
Anna Eriksson |
1999 |
SK Strängnäs Frisimmare |
|
36.64 |
1:21.49 |
2:09.12 |
|
2:46.36 |
|
10 |
Pamela Beyermann |
1998 |
SK Strängnäs Frisimmare |
|
36.32 |
1:19.93 |
2:08.97 |
|
2:46.75 |
|
11 |
Moa Bremfors |
1997 |
Simklubben Ena |
|
34.86 |
1:19.32 |
2:10.50 |
|
2:47.62 |
|
12 |
Madeleine Porshagen |
1997 |
SK Strängnäs Frisimmare |
|
34.82 |
1:19.59 |
2:09.45 |
|
2:47.67 |
|
13 |
Lisa Eriksson |
1998 |
SK Strängnäs Frisimmare |
|
37.20 |
1:18.81 |
2:10.64 |
|
2:48.91 |
|
14 |
Julia Nordlund |
1998 |
Falu Simsällskap |
|
38.22 |
1:20.71 |
2:12.44 |
|
2:49.23 |
|
15 |
Mikaela Jarlemark |
1998 |
Karlskoga Simförening |
|
35.82 |
1:20.07 |
2:09.98 |
|
2:52.75 |
|
16 |
Elvira Eklund Ramböl |
1997 |
Simklubben Solsta |
|
36.66 |
1:19.09 |
2:10.82 |
|
2:53.12 |
|
17 |
Moa Sundholm |
1997 |
Tunafors Sportklubb |
|
34.30 |
1:18.55 |
2:10.92 |
|
2:53.27 |
|
18 |
Sara Arvidsson |
1998 |
Örebro Simallians |
|
38.56 |
1:23.83 |
2:12.30 |
|
2:54.69 |
|
19 |
Ive Johansson |
1998 |
Filipstads Simklubb |
|
37.21 |
1:25.87 |
2:17.25 |
|
2:55.57 |
|
20 |
Hanna Skytt |
1997 |
Västerås Simsällskap |
|
41.20 |
1:23.53 |
2:16.03 |
|
2:56.64 |
|
- |
Elin Svärd |
1998 |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Elin Zetterberg |
1998 |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Louise Zettergren |
1997 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
11:03 |
|