2020-10-28   18:58:45
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Swim For Life 2020

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Swim For Life
Plats: Citadellbadet Arrangör: Landskrona Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 22 aug 2020 till den 23 aug 2020
Gren 1, 200m Ryggsim Damer 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linnea Gipperth 2003 Järfälla Simsällskap +0.62 2:23.48
50m: 34.47
100m: 1:10.65
(36.18)
150m: 1:47.23
(36.58)
200m: 2:23.48
(36.25)
2 Viktoria Dellhede 2003 Landskrona Simsällskap +0.63 2:27.46 +3.98
50m: 34.35
100m: 1:11.37
(37.02)
150m: 1:49.62
(38.25)
200m: 2:27.46
(37.84)
3 Alice Persson 2003 Helsingborgs Simsällskap +0.71 2:30.06 +6.58
50m: 34.76
100m: 1:12.52
(37.76)
150m: 1:52.03
(39.51)
200m: 2:30.06
(38.03)
4 Alicia Johansson 2003 Helsingborgs Simsällskap +0.91 2:31.89 +8.41
50m: 34.79
100m: 1:13.05
(38.26)
150m: 1:53.32
(40.27)
200m: 2:31.89
(38.57)
5 Matilda Hoff 2003 Landskrona Simsällskap +0.71 2:35.10 +11.62
50m: 35.19
100m: 1:14.61
(39.42)
150m: 1:55.68
(41.07)
200m: 2:35.10
(39.42)
Grenen officiell:  2020-08-22 09:38:17
Gren 1, 200m Ryggsim Damer 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hildur Andersson 2005 Helsingborgs Simsällskap +0.69 2:35.72
50m: 35.56
100m: 1:14.69
(39.13)
150m: 1:55.41
(40.72)
200m: 2:35.72
(40.31)
2 Ebba Jönsson 2005 Helsingborgs Simsällskap +0.69 2:37.65 +1.93
50m: 36.05
100m: 1:15.17
(39.12)
150m: 1:56.31
(41.14)
200m: 2:37.65
(41.34)
3 Klara Pantev 2005 Helsingborgs Simsällskap +0.78 2:43.97 +8.25
50m: 38.93
100m: 1:19.55
(40.62)
150m: 2:01.85
(42.30)
200m: 2:43.97
(42.12)
4 Tyra Hjorth 2005 Klippans Simsällskap +0.71 2:45.26 +9.54
50m: 37.64
100m: 1:19.11
(41.47)
150m: 2:02.34
(43.23)
200m: 2:45.26
(42.92)
5 Matilda Liljekvist 2004 Simklubben Sydsim +0.82 2:45.52 +9.80
50m: 37.15
100m: 1:18.45
(41.30)
150m: 2:01.78
(43.33)
200m: 2:45.52
(43.74)
6 Lovisa Yngvesson 2004 Simklubben Sydsim +0.88 2:47.89 +12.17
50m: 38.77
100m: 1:20.74
(41.97)
150m: 2:04.61
(43.87)
200m: 2:47.89
(43.28)
- Olivia Pantzar 2004 Simklubben Hajen +0.71 DSQ
Grenen officiell:  2020-08-22 09:38:17
Gren 1, 200m Ryggsim Damer 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Nordberg 2006 Simklubben Poseidon +0.68 2:35.02
50m: 35.54
100m: 1:14.22
(38.68)
150m: 1:53.93
(39.71)
200m: 2:35.02
(41.09)
2 Alice Bitzén 2006 Simklubben Hajen +0.68 2:36.60 +1.58
50m: 35.33
100m: 1:15.37
(40.04)
150m: 1:55.79
(40.42)
200m: 2:36.60
(40.81)
3 Agnes Alm 2006 S 71 +0.71 2:39.08 +4.06
50m: 36.76
100m: 1:17.39
(40.63)
150m: 1:58.51
(41.12)
200m: 2:39.08
(40.57)
4 Julia Almquist 2007 SK Triton +0.82 2:47.56 +12.54
50m: 38.79
100m: 1:21.06
(42.27)
150m: 2:04.56
(43.50)
200m: 2:47.56
(43.00)
5 Yasmine Strandh 2006 Landskrona Simsällskap +0.77 2:52.86 +17.84
50m: 38.74
100m: 1:21.84
(43.10)
150m: 2:08.37
(46.53)
200m: 2:52.86
(44.49)
6 Valentina Fanu 2007 S 71 +0.76 2:58.76 +23.74
50m: 41.44
100m: 1:26.66
(45.22)
150m: 2:14.15
(47.49)
200m: 2:58.76
(44.61)
7 Julia Palm 2006 Landskrona Simsällskap +0.67 3:00.39 +25.37
50m: 40.21
100m: 1:25.74
(45.53)
150m: 2:13.78
(48.04)
200m: 3:00.39
(46.61)
8 Rebecka Agardh 2007 Simklubben Hajen +0.60 3:03.32 +28.30
50m: 42.23
100m: 1:27.71
(45.48)
150m: 2:15.33
(47.62)
200m: 3:03.32
(47.99)
9 Hao Zheng 2007 Simklubben Poseidon +0.79 3:08.60 +33.58
50m: 44.16
100m: 1:31.57
(47.41)
150m: 2:20.81
(49.24)
200m: 3:08.60
(47.79)
10 Maja Antonsson 2007 Landskrona Simsällskap +1.08 3:17.07 +42.05
50m: 2:27.72
100m: 3:17.07
(49.35)
11 Edith Eriksson 2007 Simklubben Hajen +0.76 3:19.96 +44.94
50m: 41.70
100m: 1:32.48
(50.78)
150m: 2:28.19
(55.71)
200m: 3:19.96
(51.77)
- Mia Ljungholm 2007 Simklubben Poseidon +0.79 DSQ
Grenen officiell:  2020-08-22 09:38:17
2020-08-23 11:46:50 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Landskrona Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner