2020-10-26   01:58:36
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Neppan Micro Elit

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Neppan Micro Elit
Plats: GIH-Badet Arrangör: Simklubben Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2020 till den 5 sep 2020
Gren 1, 800m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Christine Ekman 1994 Simklubben Neptun 8:57.20
50m: 30.59
100m: 1:03.49
(32.90)
150m: 1:36.71
(33.22)
200m: 2:10.41
(33.70)
250m: 2:44.23
(33.82)
300m: 3:18.27
(34.04)
350m: 3:52.32
(34.05)
400m: 4:26.16
(33.84)
450m: 5:00.00
(33.84)
500m: 5:33.98
(33.98)
550m: 6:07.98
(34.00)
600m: 6:42.11
(34.13)
650m: 7:16.12
(34.01)
700m: 7:50.32
(34.20)
750m: 8:24.51
(34.19)
800m: 8:57.20
(32.69)
2 Tiffani Segerbrand 1999 Simklubben Neptun 9:03.27 +6.07
50m: 30.59
100m: 1:03.64
(33.05)
150m: 1:37.20
(33.56)
200m: 2:11.11
(33.91)
250m: 2:45.23
(34.12)
300m: 3:19.55
(34.32)
350m: 3:53.66
(34.11)
400m: 4:27.73
(34.07)
450m: 5:02.37
(34.64)
500m: 5:36.43
(34.06)
550m: 6:10.79
(34.36)
600m: 6:45.42
(34.63)
650m: 7:19.97
(34.55)
700m: 7:54.90
(34.93)
750m: 8:29.54
(34.64)
800m: 9:03.27
(33.73)
Grenen officiell:  2020-09-05 09:09:03
2020-09-05 09:09:10 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Neppan Micro Elit
Plats: GIH-Badet Arrangör: Simklubben Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2020 till den 5 sep 2020
Gren 2, 800m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Johan Dahlgren 1986 Simklubben Neptun 9:00.34
50m: 30.89
100m: 1:03.60
(32.71)
150m: 1:36.48
(32.88)
200m: 2:10.16
(33.68)
250m: 2:43.96
(33.80)
300m: 3:17.81
(33.85)
350m: 3:52.11
(34.30)
400m: 4:26.22
(34.11)
450m: 5:00.50
(34.28)
500m: 5:34.87
(34.37)
550m: 6:09.68
(34.81)
600m: 6:44.22
(34.54)
650m: 7:18.94
(34.72)
700m: 7:53.37
(34.43)
750m: 8:27.51
(34.14)
800m: 9:00.34
(32.83)
2 Simon Blom 1999 Simklubben Neptun 9:05.72 +5.38
50m: 31.21
100m: 1:05.36
(34.15)
150m: 1:39.29
(33.93)
200m: 2:13.38
(34.09)
250m: 2:47.35
(33.97)
300m: 3:21.88
(34.53)
350m: 3:56.36
(34.48)
400m: 4:30.87
(34.51)
450m: 5:05.09
(34.22)
500m: 5:39.60
(34.51)
550m: 6:13.49
(33.89)
600m: 6:48.12
(34.63)
650m: 7:22.96
(34.84)
700m: 7:57.20
(34.24)
750m: 8:31.91
(34.71)
800m: 9:05.72
(33.81)
Grenen officiell:  2020-09-05 08:57:48
2020-09-05 09:09:07 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Neppan Micro Elit
Plats: GIH-Badet Arrangör: Simklubben Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2020 till den 5 sep 2020
Gren 3, 200m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Tuva Björkén 2003 Väsby Simsällskap 1:15.01 100m Bröstsim
50m: 35.05
100m: 1:15.01
(39.96)
Mimmi Krekula 2003 Väsby Simsällskap DNS 100m Bröstsim
Linnea Lindberg 1996 Simklubben Neptun 32.67 50m Bröstsim
50m: 32.67
Kiira Mauranen 1999 Simklubben Neptun 2:13.84 200m Frisim
50m: 31.58
100m: 1:05.46
(33.88)
150m: 1:39.80
(34.34)
200m: 2:13.84
(34.04)
Roya Tittelbach 2003 Väsby Simsällskap 2:23.65 200m Ryggsim
50m: 32.96
100m: 1:08.39
(35.43)
150m: 1:45.79
(37.40)
200m: 2:23.65
(37.86)
Michelle Wissinger 2004 Väsby Simsällskap 1:12.83 100m Bröstsim
50m: 34.17
100m: 1:12.83
(38.66)
2020-09-05 09:14:13 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Neppan Micro Elit
Plats: GIH-Badet Arrangör: Simklubben Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2020 till den 5 sep 2020
Gren 4, 200m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Linus Areblad 2004 Väsby Simsällskap 1:57.22 200m Frisim
50m: 27.58
100m: 57.06
(29.48)
150m: 1:27.25
(30.19)
200m: 1:57.22
(29.97)
Pontus Flodqvist 1988 Simklubben Neptun 23.19 50m Frisim
50m: 23.19
Karl Gustav Gérnyi 1999 Simklubben Neptun 52.51 100m Frisim
50m: 25.36
100m: 52.51
(27.15)
Mattias Glenesk 1994 Simklubben Neptun 2:06.44 200m Frisim
50m: 28.33
100m: 59.69
(31.36)
150m: 1:32.75
(33.06)
200m: 2:06.44
(33.69)
Gustav Hökfelt 1994 Simklubben Neptun 23.18 50m Frisim
50m: 23.18
Jakob Rasmuson 2003 Simklubben Neptun 53.65 100m Frisim
50m: 25.41
100m: 53.65
(28.24)
Patric Ridell 1993 Simklubben Neptun 26.29 50m Fjärilsim
50m: 26.29
Ragnar Simonsson 2004 Väsby Simsällskap 2:27.37 200m Bröstsim
50m: 33.54
100m: 1:12.24
(38.70)
150m: 1:50.44
(38.20)
200m: 2:27.37
(36.93)
Johannes Skagius 1995 Simklubben Neptun DNS 50m Frisim
2020-09-05 09:24:31 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Neppan Micro Elit
Plats: GIH-Badet Arrangör: Simklubben Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2020 till den 5 sep 2020
Gren 7, 200m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Julia Björkén 2001 Väsby Simsällskap 1:12.66 100m Bröstsim
50m: 33.82
100m: 1:12.66
(38.84)
Vilma Brolund 2001 Simklubben Neptun 1:00.23 100m Frisim
50m: 28.93
100m: 1:00.23
(31.30)
Linnea Lindberg 1996 Simklubben Neptun 28.20 50m Frisim
50m: 28.20
Rebecca Mattsson 1995 Simklubben Neptun 29.03 50m Fjärilsim
50m: 29.03
2020-09-05 09:59:37 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Neppan Micro Elit
Plats: GIH-Badet Arrangör: Simklubben Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2020 till den 5 sep 2020
Gren 8, 200m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Ludvig Ahlström 2002 Väsby Simsällskap 25.78 50m Frisim
50m: 25.78
Simon Blom 1999 Simklubben Neptun 1:01.34 100m Fjärilsim
50m: 28.84
100m: 1:01.34
(32.50)
Jakob Rasmuson 2003 Simklubben Neptun DNS 200m Frisim
Theodor Sköld 2001 Väsby Simsällskap 28.17 50m Fjärilsim
50m: 28.17
2020-09-05 10:02:03 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Neppan Micro Elit
Plats: GIH-Badet Arrangör: Simklubben Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2020 till den 5 sep 2020
Gren 9, 400m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Tuva Björkén 2003 Väsby Simsällskap 5:15.71 400m Medley
50m: 33.61
100m: 1:12.95
(39.34)
150m: 1:55.31
(42.36)
200m: 2:36.15
(40.84)
250m: 3:18.72
(42.57)
300m: 4:02.28
(43.56)
350m: 4:40.18
(37.90)
400m: 5:15.71
(35.53)
Roya Tittelbach 2003 Väsby Simsällskap 5:15.97 400m Medley
50m: 34.45
100m: 1:16.64
(42.19)
150m: 1:57.22
(40.58)
200m: 2:35.52
(38.30)
250m: 3:20.59
(45.07)
300m: 4:06.75
(46.16)
350m: 4:42.65
(35.90)
400m: 5:15.97
(33.32)
2020-09-05 10:09:21 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Neppan Micro Elit
Plats: GIH-Badet Arrangör: Simklubben Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2020 till den 5 sep 2020
Gren 10, 400m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Albin Eriksson 2003 Simklubben Neptun 4:22.70 400m Frisim
50m: 28.33
100m: 1:00.90
(32.57)
150m: 1:34.51
(33.61)
200m: 2:08.93
(34.42)
250m: 2:43.38
(34.45)
300m: 3:17.73
(34.35)
350m: 3:51.73
(34.00)
400m: 4:22.70
(30.97)
Mattias Glenesk 1994 Simklubben Neptun DNS 400m Frisim
2020-09-05 10:14:28 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Neppan Micro Elit
Plats: GIH-Badet Arrangör: Simklubben Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2020 till den 5 sep 2020
Gren 11, 200m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Julia Björkén 2001 Väsby Simsällskap 28.11 50m Frisim
50m: 28.11
Kiira Mauranen 1999 Simklubben Neptun 2:30.98 200m Medley
50m: 31.39
100m: 1:10.75
(39.36)
150m: 1:56.32
(45.57)
200m: 2:30.98
(34.66)
Michelle Wissinger 2004 Väsby Simsällskap 1:04.16 100m Fjärilsim
50m: 29.43
100m: 1:04.16
(34.73)
2020-09-05 10:19:42 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Neppan Micro Elit
Plats: GIH-Badet Arrangör: Simklubben Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2020 till den 5 sep 2020
Gren 12, 200m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Ludvig Ahlström 2002 Väsby Simsällskap 56.90 100m Frisim
50m: 27.01
100m: 56.90
(29.89)
Linus Areblad 2004 Väsby Simsällskap 58.74 100m Fjärilsim
50m: 27.31
100m: 58.74
(31.43)
Pontus Flodqvist 1988 Simklubben Neptun 23.72 50m Frisim
50m: 23.72
Gustav Hökfelt 1994 Simklubben Neptun 25.51 50m Fjärilsim
50m: 25.51
Jakob Rasmuson 2003 Simklubben Neptun 59.93 100m Medley
50m: 27.94
100m: 59.93
(31.99)
Patric Ridell 1993 Simklubben Neptun 30.05 50m Bröstsim
50m: 30.05
Ragnar Simonsson 2004 Väsby Simsällskap 1:10.77 100m Bröstsim
50m: 33.03
100m: 1:10.77
(37.74)
Johannes Skagius 1995 Simklubben Neptun DNS 50m Bröstsim
Theodor Sköld 2001 Väsby Simsällskap 1:02.77 100m Fjärilsim
50m: 28.78
100m: 1:02.77
(33.99)
2020-09-05 10:48:32 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Neppan Micro Elit
Plats: GIH-Badet Arrangör: Simklubben Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2020 till den 5 sep 2020
Gren 13, 200m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Tova Andersson 2001 Väsby Simsällskap 57.91 100m Frisim
50m: 27.48
100m: 57.91
(30.43)
Vilma Brolund 2001 Simklubben Neptun 2:10.16 200m Frisim
50m: 29.31
100m: 1:02.16
(32.85)
150m: 1:36.11
(33.95)
200m: 2:10.16
(34.05)
Maxine Egen 2004 Väsby Simsällskap 1:00.22 100m Frisim
50m: 28.79
100m: 1:00.22
(31.43)
Christine Ekman 1994 Simklubben Neptun 2:22.47 200m Fjärilsim
50m: 31.64
100m: 1:07.75
(36.11)
150m: 1:44.88
(37.13)
200m: 2:22.47
(37.59)
Linnea Lindberg 1996 Simklubben Neptun 1:12.84 100m Bröstsim
50m: 33.95
100m: 1:12.84
(38.89)
Rebecca Mattsson 1995 Simklubben Neptun 1:05.69 100m Fjärilsim
50m: 29.62
100m: 1:05.69
(36.07)
Tiffani Segerbrand 1999 Simklubben Neptun 2:04.63 200m Frisim
50m: 28.91
100m: 1:00.46
(31.55)
150m: 1:32.66
(32.20)
200m: 2:04.63
(31.97)
2020-09-05 13:05:32 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Neppan Micro Elit
Plats: GIH-Badet Arrangör: Simklubben Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2020 till den 5 sep 2020
Gren 14, 200m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Simon Brandt 2000 Väsby Simsällskap 53.21 100m Frisim
50m: 25.65
100m: 53.21
(27.56)
Karl Gustav Gérnyi 1999 Simklubben Neptun 1:00.13 100m Medley
50m: 27.54
100m: 1:00.13
(32.59)
Eric Hansson 2002 Väsby Simsällskap 28.48 50m Fjärilsim
50m: 28.48
Marcus Johnsson 2002 Väsby Simsällskap 26.58 50m Fjärilsim
50m: 26.58
Gustav Leifsen 2002 Väsby Simsällskap 28.59 50m Ryggsim
50m: 28.59
Christopher Lindholm 2002 Väsby Simsällskap 26.71 50m Fjärilsim
50m: 26.71
Ivar Simonsson 2002 Väsby Simsällskap 1:02.21 100m Fjärilsim
50m: 28.88
100m: 1:02.21
(33.33)
Hugo Swanepoel 1998 Simklubben Neptun 29.83 50m Bröstsim
50m: 29.83
2020-09-05 13:11:25 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Neppan Micro Elit
Plats: GIH-Badet Arrangör: Simklubben Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2020 till den 5 sep 2020
Gren 15, 200m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Ebba Andersson 2001 Väsby Simsällskap 27.20 50m Frisim
50m: 27.20
Josefin Lindkvist 1993 Väsby Simsällskap DNS 50m Frisim
2020-09-05 13:14:59 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Neppan Micro Elit
Plats: GIH-Badet Arrangör: Simklubben Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2020 till den 5 sep 2020
Gren 16, 200m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Jonathan Douib 2000 Väsby Simsällskap 23.68 50m Frisim
50m: 23.68
Albin Eriksson 2003 Simklubben Neptun 26.11 50m Fjärilsim
50m: 26.11
Karl Gustav Gérnyi 1999 Simklubben Neptun 59.22 100m Fjärilsim
50m: 26.97
100m: 59.22
(32.25)
William Lernå 2002 Väsby Simsällskap 29.84 50m Bröstsim
50m: 29.84
Jakob Rasmuson 2003 Simklubben Neptun 1:55.36 200m Frisim
50m: 26.73
100m: 56.22
(29.49)
150m: 1:25.94
(29.72)
200m: 1:55.36
(29.42)
Hugo Swanepoel 1998 Simklubben Neptun 1:05.72 100m Bröstsim
50m: 30.83
100m: 1:05.72
(34.89)
2020-09-05 13:22:45 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Neppan Micro Elit
Plats: GIH-Badet Arrangör: Simklubben Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2020 till den 5 sep 2020
2020-09-05 14:06:02 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Neppan Micro Elit
Plats: GIH-Badet Arrangör: Simklubben Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2020 till den 5 sep 2020
Gren 18, 400m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Simon Brandt 2000 Väsby Simsällskap 1:57.83 200m Frisim
50m: 27.46
100m: 56.87
(29.41)
150m: 1:27.13
(30.26)
200m: 1:57.83
(30.70)
Eric Hansson 2002 Väsby Simsällskap 2:01.77 200m Frisim
50m: 27.91
100m: 58.31
(30.40)
150m: 1:29.95
(31.64)
200m: 2:01.77
(31.82)
2020-09-05 14:06:00 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Neppan Micro Elit
Plats: GIH-Badet Arrangör: Simklubben Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2020 till den 5 sep 2020
Gren 19, 200m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Ebba Andersson 2001 Väsby Simsällskap 2:30.64 200m Medley
50m: 32.47
100m: 1:10.90
(38.43)
150m: 1:56.04
(45.14)
200m: 2:30.64
(34.60)
Tova Andersson 2001 Väsby Simsällskap 2:21.34 200m Medley
50m: 30.22
100m: 1:06.14
(35.92)
150m: 1:48.45
(42.31)
200m: 2:21.34
(32.89)
Vilma Brolund 2001 Simklubben Neptun 28.18 50m Frisim
50m: 28.18
Maxine Egen 2004 Väsby Simsällskap 27.53 50m Frisim
50m: 27.53
Rebecca Mattsson 1995 Simklubben Neptun 29.35 50m Fjärilsim
50m: 29.35
Kiira Mauranen 1999 Simklubben Neptun DNS 200m Medley
2020-09-05 14:18:26 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Neppan Micro Elit
Plats: GIH-Badet Arrangör: Simklubben Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2020 till den 5 sep 2020
Gren 20, 200m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Jonathan Douib 2000 Väsby Simsällskap 53.86 100m Frisim
50m: 25.41
100m: 53.86
(28.45)
Albin Eriksson 2003 Simklubben Neptun 26.21 50m Fjärilsim
50m: 26.21
Marcus Johnsson 2002 Väsby Simsällskap 59.85 100m Fjärilsim
50m: 27.82
100m: 59.85
(32.03)
Gustav Leifsen 2002 Väsby Simsällskap 1:01.71 100m Ryggsim
50m: 29.93
100m: 1:01.71
(31.78)
William Lernå 2002 Väsby Simsällskap 59.63 100m Ryggsim
50m: 28.60
100m: 59.63
(31.03)
Christopher Lindholm 2002 Väsby Simsällskap 58.31 100m Fjärilsim
50m: 27.74
100m: 58.31
(30.57)
Patric Ridell 1993 Simklubben Neptun 1:04.46 100m Bröstsim
50m: 30.34
100m: 1:04.46
(34.12)
Hugo Swanepoel 1998 Simklubben Neptun 1:03.10 100m Medley
50m: 29.59
100m: 1:03.10
(33.51)
2020-09-05 14:18:24 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Neppan Micro Elit
Plats: GIH-Badet Arrangör: Simklubben Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 sep 2020 till den 5 sep 2020
Gren 21, 800m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ivar Simonsson 2002 Väsby Simsällskap 8:41.65
50m: 29.50
100m: 1:01.91
(32.41)
150m: 1:34.46
(32.55)
200m: 2:06.58
(32.12)
250m: 2:39.40
(32.82)
300m: 3:12.40
(33.00)
350m: 3:45.25
(32.85)
400m: 4:18.87
(33.62)
450m: 4:52.02
(33.15)
500m: 5:24.99
(32.97)
550m: 5:58.42
(33.43)
600m: 6:31.15
(32.73)
650m: 7:04.17
(33.02)
700m: 7:37.41
(33.24)
750m: 8:10.56
(33.15)
800m: 8:41.65
(31.09)
Grenen officiell:  2020-09-05 14:05:52
2020-09-05 14:05:56 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Neptun

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner